همه چیز درباره جوراب واریس

50,443
مهم ترین نکته در مورد جوراب واریس این است که به طور مداوم پوشیده شود و در فواصل زمانی مشخص تعویض شود.

جوراب واریس از زمان ثبت آن در سال ۱۸۴۸ بیش از ۱۷۰ سال است که می گذرد. جوراب واریس در گذر زمان پیشرفت زیادی کرده است. جوراب واریس استاندارد مقدار فشار کنترل شده ای را بر پا وارد می کند، بیشترین فشار وارده در مچ پاست که به تدریج در بالای آن کاهش می یابد.

جوراب واریس به آرامی پاها را تحت فشار قرار می دهد تا جریان خون را به سمت بالا ببرد. این جوراب جریان خون را بهبود می بخشد، درد ساق پا را کاهش می دهد و کمک می کند تا از تورم و به میزان کمتری، لخته شدن خون جلوگیری شود.

پوشیدن جوراب واریس در موارد زیر موثر است:

 • درد و احساس سنگینی در پاها
 • تورم در پاها
 • جلوگیری از لخته شدن خون، به خصوص پس از جراحی یا جراحت که شما کمتر فعال هستید.

جوراب واریس باید به طور محکم روی پاهایتان قرار گیرد. باید بیشترین فشار را در اطراف مچ پا و فشار کمتری در قسمت بالایی پا حس کنید. مهم ترین نکته در مورد جوراب واریس این است که به طور مداوم پوشیده شود و به طور منظم تعویض شود. با گذشت زمان، هر جوراب واریسی قابلیت کشسان و اثر بخشی خود را از دست می دهد. جوراب واریس حدودا ۴-۶ ماه دوام دارد، البته در صورتی که به خوبی نگهداری شود. تجویز جوراب برای درمان واریس برای یک سال خوب است. ممکن است نیاز باشد تا هر سال مجددا اندازه جوراب واریس از شما گرفته شود.

جوراب واریس

برای دیدن فیلم مربوط به پوشیدن جوراب و اطلاعات تکمیلی کلیک کنید.

پوشیدن جوراب واریس

طراحی جوراب واریس طوری است که باید به طور سفتی دور پا قرار گیرد. زمان و تمرین مورد نیاز است تا عادت کنید آن را به درستی بپوشید و اثرات مفید جوراب را تجربه کنید. می توانید از ترفندهای زیر برای پوشیدن جوراب واریس استفاده کنید:

☑️ هر صبح قبل از اینکه از رختخواب بیرون بیایید، جوراب واریس را بپوشید. پاها اول صبح کمترین میزان تورم را دارند.

☑️ ایزی اسلاید دستکش نایلونی است که قبل از پوشیدن جوراب واریس آن را می پوشید. نایلون پاره نشدنی (ریپ استاپ) و بسیار لغزنده که پوشیدن جوراب واریس بلند را خیلی آسانتر می کند.

☑️ به آرامی جوراب واریس را به بالای پای خود بکشید و چین و چروک های اضافی آن را نیز صاف کنید. اطمینان حاصل کنید که پاشنه پا در موقعیت صحیح قرار گرفته و چین و چروک های جوراب صاف شده اند. اگر جورابی به طول ران یا بلندتر می پوشید، بایستید تا آن را بالای زانو، باسن و کمرتان بکشید.

☑️ جوراب واریس باید صاف باشد، به خصوص در مچ پا و پشت زانو. قسمت بالایی جورابی به طول زانو یا ران پا را لوله نکنید و اگر خیلی بلند است، آن را به سمت پایین تا نزنید.

☑️ سعی کنید دستکش خانگی پلاستیکی بپوشید. دستکش هایی شبیه آنهایی که برای نظافت منزل به کار می رود. این دستکش ها کمک می کنند تا جوراب را سفت تر در دست بگیرید و چین و چروک ها را راحت تر صاف کنید، همچنین از پاره شدن جوراب توسط ناخن هایتان محافظت می کند. اگر جورابتان نخ کش یا پاره شود، دیگر تراکم لازم را نخواهد داشت.

☑️ پودر تالک یا پودر بچه را به پای خود بمالید تا جوراب به نرمی از پا بالا رود. اگر از هر نوع لوسیونی استفاده می کنید، قبل از پوشیدن جوراب از خشک شدن آن مطمئن شوید.

☑️ اگر شما مشکل خم شدن کمر دارید، از جوراب پوش استفاده کرده و به وسیله آن جوراب را بالا بکشید. جوراب پوش یا باتلر، میله هایی فلزی هستند که در هر دو طرف خود دسته هایی دارند. جوراب را در میله قرار می دهید، سپس قدم در میله گذاشته، دسته ها را به سمت بالا می کشید و به کمک آنها جوراب را می پوشید و بالا می کشید.

☑️ از دوست یا عضوی از خانواده برای پوشیدن یا درآوردن جوراب کمک بگیرید.

☑️ اگر یکی دو روز جوراب واریس را نپوشید، پوشیدن آن سخت می شود. اگر پای شما بیش از اندازه ورم می کند و نمی توانید جوراب را بپوشید، ممکن است نیاز به بانداژ پا داشته باشید.

واریس

مراقبت از جوراب واریس

یک روز در میان جوراب واریس را با دست و با مواد شوینده ملایم مانند یک صابون ملایم و آب گرم بشویید و اجازه دهید تا روی یک سطح صاف و در هوای آزاد خشک شود. این کار کمک می کند تا خاصیت کشسانی آن حفظ شود و به خوبی از پاهایتان محافظت می کند.

هم چنین می توانید جوراب ها را با درجه ای ملایم در ماشین لباسشویی بشویید. جوراب واریس مانند هر ماده پارچه ای دیگری، اگر با دست شسته شده و در هوای آزاد خشک شود، عمر بیشتری خواهد داشت.

بهتر است دو جوراب داشته باشید و هنگامی که یکی شسته و خشک می شود، دیگری را بپوشید. بعد از آنکه مطمئن شدید جوراب اول سایز درستی دارد، دومی را سفارش دهید.

و در نهایت، آنها را روزانه و یا یک روز در میان بشویید. این کار کثیفی و روغن را از پوستتان میزداید و می تواند الیاف کشدار را تجزیه کند و جوراب را به شکل و سایز اصلی اش برمی گرداند.

پرسش و پاسخ: سوالات متداول

❓ چند ساعت در روز باید جوراب واریس را بپوشم؟

زمان پوشیدن جوراب واریس هم به دلیل پوشیدن آن و هم به میزان تراکم آن بستگی دارد. پزشک بهترین راهنمای این کار است.

ممکن است پزشکان به بیماران بستری شده توصیه کنند تا جوراب ضد آمبولی (۱۶-۱۸ میلی متر جیوه) بپوشند تا از لخته شدن خون در رگ های عمیق پا جلوگیری کند.

بلافاصله پس از اسکلروتراپی، پزشکان ممکن است به شما دستور دهند تا سطح خاصی از جوراب با فشار مشخص را به طور مداوم برای ساعات مشخصی یا چند روز بسته به اندازه رگ تزریق شده بپوشید.

به افراد مبتلا به لنف توصیه می شود تا برنامه پوشیدن جوراب را طبق تجویز پزشک یا درمانگرشان دنبال کنند.

به طور کلی، افراد مبتلا به مشکلات مزمن وریدی مانند تورم پا ناشی از اختلال وریدی، تغییرات پوستی یا رگ های واریسی، هنگامی که از رختخواب بیرون می روند (تقریبا ۱۶ ساعت در روز) جوراب واریس را می پوشند و هنگامی که به رختخواب می روند، آن را در می آورند.

❓چرا وقتیکه جورابی به طول زانو می پوشم، پشت زانو جمع می شود؟ آیا جوراب کوتاه تر کمکی می کند؟

نوار جورابی به طول زانو که به درستی اندازه پاست، باید به عرض دو انگشت زیر خط زانو قرار گیرد. دلیل آنکه اکثر اوقات جوراب به خوبی در زانو قرار نمی گیرد، آن است که هنگام بالا کشیدن آن بیش از اندازه کش می آید. در این صورت، با استفاده از دستکش پلاستیکی آن را به قسمت پایین پا بکشید. نباید هیچ چین و چروکی در جوراب وجود داشته باشد. اگر با انجام این کار مشکل حل نشد، ممکن است به جورابی ظریف بافت یا کوتاه نیاز داشته باشید.

❓در هوای گرمتر، حساسیت پوستی ناشی از نوار سیلیکن موجود در جوراب بلند به طول ران پایم را تجربه کرده ام. دلیل آن چیست و شما چه پیشنهادی برای جلوگیری و درمان چنین حساسیتی دارید؟

حساسیت پوستی اغلب ناشی از تجمع رطوبت بین سیلیکن و پوست است. در آب و هوای گرمتر یا فعالیت بدنی، پوست عرق می کند. به دلیل وجود سیلیکن، رطوبت موجود بر روی پا نمی تواند تبخیر شود، در نتیجه پا عرق می کند.

درمان بیمار گونه است – خنک کردن و خشک کردن آن ناحیه – بهترین روش درمان اجتناب از شرایطی است که موجب عرق کردن می شود. می توان از لوسیون های کورتیکواستروئید بدون نسخه استفاده کرد. با این حال، تغییرات در محیط (هوای خنک / خشک) و لباس سبک تر اغلب موثرتر هستند.

برای کمک به جلوگیری از بروز حساسیت پوستی، از تمیز و خشک بودن پوست قبل از پوشیدن جوراب مطمئن شوید. همچنین مهم است که بعد از هر بار پوشیدن جوراب آن را بشویید تا چربی های پوست و منافذ موجود بر روی جوراب و نوار را از بین ببرید.

اگر حساسیت پوستی ادامه پیدا کرد، جوراب نوار سیلیکنی را تا زمان تغییر آب و هوای گرم شرجی نپوشید. در صورت ترکیدن یا ادامه پیدا کردن آن حساست های پوستی، باید با دکتر خود مشورت کنید.

❓باید جورابی با چه سطح تراکم یا فشار بپوشم؟

اگر دکتر یا درمانگرتان توصیه کرده که جوراب واریس بپوشید، باید سطح تراکمش را نیز برای درمان مورد خاص شما مشخص کند. پوشیدن جورابی با تراکم بیش از ۲۰mmHg توصیه نمی شود مگر در صورت تجویز پزشک.

❓باید چه جورابی را برای سفر بپوشم؟

با فرض اینکه شما اصلا مشکل وریدی ندارید، جورابی با تراکم ۱۵-۲۰mmHg برای سفر توصیه می شود.

❓چگونه از لوله شدن جورابی به طول زانویم جلوگیری کنم؟

جورابی به طول زانو معمولا به دو دلیل لوله می شود: یا بیش از حد بلند است و یا خیلی تنگ در بالای زانو کشیده می شود.

اگر بالای جوراب در خط زانویتان قرار گیرد، حرکت پایتان باعث لوله شدن آن می شود. در هنگام پوشیدن جوراب، نوار بالای آن را تا حدی بالا بکشید که به اندازه عرض یکی دو انگشت زیر خط زانو قرار گیرد. (جوراب نباید کشیده شود تا موثر واقع شود.) اگر چین و چروکی وجود دارد، با کف دست خود آن را صاف کنید. اگر نمی توانید تمام چین و چروک ها را صاف کنید، نیاز به یک جورابی با طول کوتاه تر (ریزبافت) دارید.

اگر جورابتان بیش از حد برای پایتان کوچک است، اغلب لوله خواهد شد.

اگر هیچ یک از این دلایل علت لوله شدن جوراب نیست، جورابی به طول زانو که نوار بالایی سیلیکنی دارد را امتحان کنید.

❓نوار موجود در بالای ران موجب تحریک پوستم می شود، چه کنم؟

اغلب حساسیت پوستی نسبت به نوار سیلیکن توسط مالش یا اصطکاک ایجاد میشود، و نه از واکنش نسبت به خود سیلیکن. ۳ نوع نوار سیلیکن وجود دارد: راه راه، نقطه نقطه و سنسینو . اگر یک نوع موجب تحریک پوستتان میشود، استفاده از نوع دیگر ممکن است مشکل را از بین ببرد. نوار سنسینو به ویژه «دوستدار پوست» است.

اگر تحریک پوست ناشی از واکنش نسبت به سیلیکن باشد، از کمربند کش جوراب برای نگهداشتن جوراب در آن قسمت استفاده کنید.

❓چگونه می توانم جوراب واریس مناسب را تهیه  کنم؟

انواع مختلفی از جوراب واریس وجود دارد و هر نوع به دلایل مختلفی استفاده می شود. پا باید برای سایز دقیق جوراب اندازه گیری شود. برای به دست آوردن دقیق ترین اندازه، بهتر است این اندازه گیری در صبح انجام شود، زمانیکه پایتان کمترین میزان تورم را دارد.

❓چه نوع جوراب واریسی در دسترس است؟

سطح سفتی موجود در تراکم جوراب واریس بر حسب میلی متر جیوه اندازه گیری می شود. پزشک یا درمانگرتان این اندازه را در نسخه برایتان مشخص می کند.

جوراب های واریس انواع مختلفی دارند: طول زانو، طول ران یا تمام قد. امروزه ترکیب های مد روزتری از این جوراب ها در دسترس است.

قیمت جوراب واریس چقدر است؟

قیمت جوراب واریس بسته به کمپانی تولید کننده، میزان فشار و ارتفاع پوشش دهنده  و جنس جوراب متغیر است. معمولا از نظر بیماران قیمت جوراب واریس بالاست و حتی می پرسند چرا یک جوراب تا این حد گران است؟ در پاسخ باید متذکر شویم جوراب واریس در واقع نوعی تجهیزات پزشکی است و قابل مقایسه  با قیمت پوشاک نخواهد بود. زیرا  جوراب واریس تابع تکنولوژی خاص برای تولید، الیاف خاص و استانداردهای مشخص است  و نمی توان آن را یک جوراب معمولی دانست.

تولیدکنندگان جوراب واریس

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ایلار جمعه ۳۰ آذر ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من مدتی است رگ های بنفش عنکبوتی شکل روی ران پا و پشت زانو درآوردم همراه با سنگینی پا، آیا من جوراب باید بپوشم و چه نوع جوراب واریسي و آیا با پوشیدن جلوی رشد رگ های عنکبوتی گرفته میشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۰ آذر ۹۷( 3 هفته پیش)

   سلام / پوشیدن جورابواریس به رفع خستگی و سنگینی پا در صورت وجود نارسایی وریدی کمک شایانی خواهد کرد اما در پیشگیری از پیشرفت شیکه کویرگی و یا رفع آن نمی تواند تاثیر گذار باشد . برای کاهش شدت خستگی و سنگینی جوراب زیر زانو کلاس یک می توانید استفاده کنید .

 • تصویر کاربر نسبم جمعه ۳۰ آذر ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر.سپاس بی نهایت از وقتی که برای آگاهی و سلامتی عمومی می‌گذارید.حدود ۴ الی ۵ سال هست که سیاه رگ های پام تا حدودی به صورت آبی رنگ بیشتر در قسمت زیر پشت بالای ساق پام و کمی هم روی ران پام دیده میشن.گاهی محو تر میشن و گاهی بیشتر دیده میشن.روی قسمت ران پا هام هم سال هاست که یکی دو تا گره ی مویرگی تا حدودی شبیه کبودی میدیدم که باعث تعجبم میشد.الان به فکر خرید جوراب شلواری نانو هستم برای بهبود واریس.فکر میکنم اگه چنین چیزی تولید شده باشه ،مقاومت و تاثیر گذاری بهتری داشته باشه ضمن اینکه آنتی باکتریال هم باید باشه.زیاد سرچ کردم چیزی ندیدم به این صورت که کاملا بلند باشه و به صورت شلوار پوشیده بشه.چنین چیزی می‌خوام.آیا هست.میشه من رو هم راهنمایی کنید برای خرید یک کیفیت عالی و مناسب .و همچنین قرص و پمادهای واقعا موثر در این زمینه به من پیشنهاد بدید.با نهایت سپاس.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۰ آذر ۹۷( 3 هفته پیش)
   حساس نباشيد 
   ورزش كنيد 
    
   وزن كنترل شده داشته باشيد
 • تصویر کاربر مرتضی جمعه ۳۰ آذر ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ممنون از اینکه وقت میزارید و جواب سوال ها رو میدید آقای دکتر بنده 29 سالمه و بواسطه شغلم ایستادن زیاد دارم واریس پای چپم رو قبلا یک مرتبه عمل کردم به دلیل اینکه سونوگرافی رنگی از پام گرفتن و گفتن که باید عمل بشی و اون رگ رو برداشتن ولی هنوز ورید های برجسته داخل پام هست البته زیاد ورم نداره و زمانی که ایستاده هستم مقداری درد و سنگینی پام رو دارم ولی زمانی که راه میرم بهتر هست الانم میخوام که جوراب واریس تهیه کنم اگر لطف کنید که چه کلاسی رو تهیه کنم و تا کجای پام رو بگیره ممنون میشم درضمن فعالیت بدنی و ورزش رو هم دارم با سپاس فراوان. درمورد ورید ها هم از زانو تا مچ پام رو در بر گرفته.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۰ آذر ۹۷( 3 هفته پیش)

   جوراب پيشگيري بهتر است زير زانو باشد ولي اگر رگها باقي مانده اند كلاس ٢توصيه ميكنم.
   ورزش را ادامه بدهيد

 • تصویر کاربر باران دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .من بیست سه سالمه با وزن پنجاه و‌دو کیلو پزشکی میخونم و قاعدتا زیاد رو‌پا وایمیسم تو بیمارستان و الان در ناحیه ران و کنار زانو هام رگ های کوچک ابی رنگ که فکر کنم همون واریسه پیدا شده و حس میکنم داره بیشتر میشه و اگه جوراب واریس کمک میکنه چه نوع جورابی باید بپوشم .
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)

   جوراب پیشگیری در واقع جوراب زیر زانو است CCL1-AD

 • تصویر کاربر طاهر شنبه ۱۰ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، من 50ساله با وزن 130کیلوگرم حدود دوماه قبل تشخیص DVTدر پای راستم شدم و ده روز در بیمارستان بستری و آمپول هپارین و قرص استفاده کردم و الان هم روزی یک قرص 20زالربان مصرف میکنم . کارم دفتری و اکثرا پشت میز هستم در ناحیه مچ پای راستم نسبت به پای چپ تورم دارم البته درحال ورزش کردن وکم کردن وزنم هستم و طی یکماه 5کیلو لاغر شدم . آیا تورم مچ پای راستم مربوط به واریس میباشد و یا اینکه نیاز به پوشیدن جوراب واریس دارم؟ لازم به ذکر هست شدت تورم با سرپا ایستادن رابطه داشته و اکثرا صبح ها ورم اون فروکش میکنه .لطفا راهنمایی بفرمایین . با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۰ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)

   تورم بعلت dvt ميتواند باشد  و 
   ادامه كاهش وزن و تحرك بيشتر می تواند جلوی تورم بیشتر را بگیرد . پوشیدن جوراب واریس هم به کاهش میزان تورم در پای شما کمک می کند . جوراب را صبحها قبل شروع فعالیت روزانه بپوشید در طول روز علی رقم داشتن شغل پشت میز نشیتنی تا جای ممکن تحرک داشته باشید در دیا ورزشهای مناسب باری محل کار در لینک آمده است و هر از گاه میزتان را ترک کنید . 

   ورزشهای ساده در واریس 

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۱ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میگم من تو شهربازی کار میکنم و در روز ۸ الی ۱۳ ساعت روی پا هستم و الان دارم واریس میگیرم و جوراب واریس را دوستام میگن که شبا بپوش چون بعد از یه مدتی بخوای در بیاری پاهات درد میگیره و عضلاتتم شل میشه در شب بپوشم تاثیری داره ایا و من ۱۸ سالمه الان
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۱ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)

   شما جوراب واریس کلاس یک زیر زان. تهیه کنید و در ساعاتیی که ایستاده هستید بپوشید جلوی سنگینی و خستگی پا را می گیرد. در شب کمک کننده نیست و فایده ای ندارد. جوراب واریس حکم دارو و درمان برای واریس را ندارد . فقط جلوی خستگی پاها را می گیرد

 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۲۵ آبان ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من سال گذشته عمل ار اف برای هر دوپام انجام دادم .دکتر گفت بعد دوران نقاهت دیگر نیازی به پوشیدن جوراب واریس نیست .فقط در مواقعی که سرپا ایستادن های طولانی دارید جوراب بپوشید بهتر است .سوال من ازشما اینست که نظر شما هم همین است یا نه؟و اینکه با چه فشاری جوراب تهیه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۵ آبان ۹۷( 2 ماه پیش)

   در زمان ایستادن طولانی و یا در سفر جوراب بپوشید برای پیشگیری از واریس بهتر است وزنتان هم متعادل نگه دارید و تحرک داشته باشید . در ضمن جوراب کلاس یک زیر زانو مناسب است

 • تصویر کاربر سجاد جمعه ۲۵ آبان ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای سی ساله هستم.چند ماهی است دانه های ریز قهوه ای روس ساق و مچ پا ايجاد شده .درد خارش و تورم و سنگینی در پا احساس نمیکنم.خودم تصور میکنم به خاطر شغلم که در روز ده ساعت روی صندلی پیوسته نشسته ام می باشد.در ضمن فشار خون یکم بالا دارم و لوزارتان ۲۵ مصرف میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۵ آبان ۹۷( 2 ماه پیش)

   این لکه های ریز کنار مچ نیاز به یکسری اقدامات اصلاح در شیوه زندگی دارد. برای نمونه كنترل وزن  داشته باشید یعنی وزنتان را در محدوده ایده ال برای قد نگه دارید . 
   ورزش هوازی مثل پیاده روی انجام دهید


   پوشيدن جوراب  زير زانو ي واريس موقع كار روزانه می تواند کمک کند 

   و اگر سیگار می کشید ، کم کدن و قطع استعمال دخانیات کمک می کند

 • تصویر کاربر مريم سه شنبه ۶ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من سال ٩١ دچار آمبولي ريه شدم
  و سال گذشته مجددا دي وي تي
  ميخواستم جوراب واريس نازك بخرم اما نميدونم كلاس ٢ مناسبه يا ٣
  ممنون ميشم راهنماييم كنيد
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۶ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)

   جوراب کلاس دو استفاده کنید 

    

 • تصویر کاربر رزا پنجشنبه ۱۷ آبان ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  جوراب واریس چقدر باید محکم باشد اگر سایز من آخرین عدد سایز اسمال s باشد, اسمال یا مدیوم m را بگیرم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۷ آبان ۹۷( 2 ماه پیش)

   اگر اخرین عدد است در دامنه تعریف شده کمپانی است و درست است . معمولا قسمتی از سایزها با هم همپوشانی دارند و اینکه کدام سایز را بگیرید به  این موضوع بر می گردد که تمام اندازه هایتان با ان سایز همخوانی داشته باشد. اگر می خواهید برای پیشگیری استفاده بفرمایید جوراب کلاس یک  یا همان پیشگیری را تهیه بفرمایید

درحال دریافت اطلاعات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش از دکتر