۷ روش ساده برای درمان خانگی واریس پا

امروزه روش های مختلفی برای درمان قطعی واریس پا وجود دارد اما برخی افراد به دلایل مختلف نمی توانند به دنبال این درمان ها بروند. به همین دلیل ما در اینجا ۷ روش ساده و موثر برای درمان خانگی واریس پا را برای شما آورده ایم.

واریس به شکل رگهای برآمده زیر سطح پوست در پاها نمایان می شود . بر طبق آمارهای موجود، یک نفر از ۴ خانم به واریس مبتلا هستند و این نسبت در آقایان ۱ به ۱۰ نفر میباشد.

خوشبختانه امروز روشهای درمان قطعی واریس بدون نیاز به عمل واریس و بستری شدن در بیمارستان در اختیار است. نتایج درمانی این روشها رضایت بیماران و پزشکان را به دنبال داشته و دوام نتایج خوب و برگشت نداشتن روشهای درمان قطعی واریس، باعث دلگرمی بیماران مبتلا برای رهایی از درد و سنگینی پاهاست.

با تمام این اوصاف، برای همه بیماران درمان واریس مقدور نیست. بعضی از افراد بخاطر کهولت سن و ناتوانی یا عدم استطاعت مالی شاید نمی خواهند که به دنبال درمان واریس بروند یا حتی در برخی شرایط مثل بارداری و شیردهی در بانوان و همینطور طبق صلاحدید پزشک در مشکلات خاص ، درمان به آینده موکول می شود.

در تمامی این موارد شاید برای بیمار تنها چیزی که مهم باشد اینست که بنحوی درد پاها التیام یابد تا بتواند به کارهای روزمره برسد. از اینرو شاید بخواهد که در کنار استفاده از دارو و جوراب واریس تجویز شده توسط پزشک معالج از درمان خانگی واریس پا نیز برای کاهش شدت درد و سنگینی در پاها کمک بگیرند.

درمان خانگی واریس پا

در اینجا چند مورد از مرهم ها و راه های درمان خانگی واریس پا که پر طرفدار و رایج هستند، معرفی می شوند.

☑ سرکه سیب

سرکه سیب طبیعی یک تصفیه کننده طبیعی برای بهبود گردش خون است . در صورتیکه خون بحالت طبیعی در جریان باشد احساس سنگینی و تورم رگهای واریسی تا حدودی مرتفع می شود.

برای درمان خانگی واریس پا با سرکه سیب آن را روی سطح پوست (اطراف رگهای واریسی) بزنید و بخوبی ماساژ دهید تا سرکه کاملا جذب پوست شود . اینکار را شبها پیش از خواب انجام دهید و برای مدت چند ماه تکرار کنید.

دو قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کنید . این محلول را ۲ بار در روز برای یکماه بخورید تا فواید آن برای شما مشخص شود.

 

☑ فلفل قرمز

یکی از مرهم های معجزه آسای واریس فلفل قرمز است . این ادویه سرشار از ویتامین c و بیو فلاونوییدها ست که از این ترکیبات برای بهبود جریان خون می توان بهره گرفت. این ترکیبات درد را کم می کنند و التهاب رگها را کاهش می دهد.

یک قاشق چای خوری فلفل را در آب گرم بریزید و به خوبی هم بزنید این ترکیب را سه بار در روز برای یک الی دو ماه میل کنید. دقت کنید که اگر زمینه حساسیت به فلفل قرمز دارید این درمان خانگی واریس پا برای شما مناسب نخواهد بود و به شما توصیه نمیشود.

این ادویه را در آشپزیتان بکار بگیرید. گاهی خوردن غذای تند خالی از لطف نیست و به بهبود گردش خون کمک می کند.

 

 

☑ روغن زیتون

شاید خیلی از ما از پدر و مادر سالخورده خود در مورد ماساژ با روغن زیتون چیزهایی شنیده باشیم ولی جدی نگرفتیم و سر سری از کنار این حرفها گذشته باشیم. اما جالب است بدانید که این تجارب مطابق با توصیه های اثربخش در درمان خانگی واریس پا است. بهبود جریان خون به عنوان یک اصل مورد توافق در خصوص درمان واریس است و ماساژ پاها با روغن زیتون به گردش خون در پاهایتان کمک می کند و درد و التهاب در پاها را تقلیل می بخشد.

مقدار مساوی روغن زیتون و روغن حاوی ویتامین ای را مخلوط کنید و به ارامی حرارت دهید تا به دمای مطلوب (تقریبا گرم) برسد سپس این روغن را روی پاهایتان برای چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

در صورت تمایل می توانید ۴ قطره عصاره اکالیپتوس را به ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون اضافه کنید و با این مخلوط پایتان را ماساژ دهید.

 

☑سیر

یکی از گیاهان موثر برای درمان خانگی واریس پا به منظور کاهش التهاب و علایم واریس، سیر است. این ترکیب برای شکسته شدن ترکیبات سمی در رگهای خون و بهبود گردش خون مفید است.

 ۶ حبه سیر را به خوبی ریز کنید . سپس با ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط نمایید .

در مرحله بعدی ۳ عدد پرتقال را آبگیری کنید و مخلوط سیر و روغن را به آب بیافزایید. این مخلوط را به مدت ۱۲ ساعت در جای خنک نگهدارید . بعد ازآنکه به خوبی آن را تکان دادید با نوک انگشتانتان روی رگهای برآمده به حرکات دورانی به مدت ۱۵ دقیقه ماساژدهید. روی این قسمت پوست را با گاز بپوشانید و شب تا صبح بگذارید به همین صورت باقی بماند . برای چند ماه اینکار را تکرار کنید

از سیر در برنامه غذایتان تا می توانید استفاده کنید برای مثال ماست با سیر بخورید.

☑ نارون کوهی

عصاره این گیاه برای تقویت دیواره رگها و کاهش علایم واریس توصیه می شود این ترکیب علاوه بر پیشگیری از پیشرفت واریس برای کاهش تورم و درد نیز مفید است.

 یک دستمال را با این عصاره خیس کنید و روی رگهای متورم قرار دهید اینکار را ۲-۳ باردر روز برای مدت یک تا دو ماه تکرار کنید .

 بعلاوه می توانید در وان پر از آب ولرم ۱۰ تا ۲۰ قطره از این عصاره را بریزید و پاهایتان را در وان برای ۱۵ دقیقه قرار بدهید اینکار را می توانید یکی دو ماه هر شب انجام دهید

 

 

 

جعفری

یکی از سبزیهای غنی از ویتامین سی است که با خاصیت آنتی اکسیدانی به ساخت کلاژن و تولید و ترمیم سلولهای بدن کمک می کند. این گیاه حاوی روتین است که به تقویت دیواره رگها و کاهش علایم واریس کمک شایانی می نماید این گیاه را به صورت خام درسبزی خوردن یا در کنار سوپ استفاده کنید. بهتر است حرارت نبیند تا ویتامین سی آن حفظ شود.

 برای درمان خانگی واریس پا با جعفری به اندازه یک مشت جعفری خرد شده را در یک فنجان آب جوش به مدت پنج دقیقه بجوشانید سپس از روی حرارت کنار بگذارید تا به دمای آب شیر گرم برسد سپس از ابکش رد کنید و به مایع باقی مانده یک قطره اسانس گل سرخ و یک قطره اسانس گل همیشه بهار بی افزایید. این محلول را برای چند دقیقه در یخچال بگذارید با استفاده از پنبه روی پوست پایتان را با محلول آغشته کنید. این کار را چندین ماه برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش ادامه دهید..

 برگ مو

یکی دیگر از روش های درمان خانگی واریس پا برگ مو است.

 برگ مو کشمشی به اندازه یک فنجان در ۴ فنجان آب جوش برای مدت ۱۰ – ۱۵ دقیقه بجوشانید. سپس صبر کنید تا حرارت آب به دمای آب شیر مشابه شود. این آب را در یک تشت بریزید و پایتان را در تشت برای پنج دقیقه قرار دهید سپس پایتان را برای ده ثانیه درتشت دیگر حاوی اب سرد قرار دهید بعد تکرار اینکار برای ۳-۴ بار و در نهایت قرار دادن پا در آب سرد، پایتان را به سمت بالا با روغن ماساژ دهید سپس درازبکشید و پایتان رابالاتر از سطح بدن قرار دهید.

این روشهای درمان خانگی واریس پا را امتحان کنید و ببینید کدامیک برای شما بهتر جواب می دهد. در کنار این چند روش درمان خانگی واریس پا با پوشیدن جوراب واریس، انجام تمرینات ورزشی به صورت منظم و کاهش وزن در صورت داشتن وزن اضافه می توان جلوی پیشرفت واریس را گرفت.

اما اگر میخواهید به کلی از شر واریس خلاص شوید ما به شما درمان های قطعی واریس و لیزر واریس را پیشنهاد می کنیم.

خوب است بار دیگر روی این موضوع تاکید کنیم که درمان خانگی واریس پا تنها برای کاهش شدت علائم واریس می تواند مفید باشد . این روشها شما را در برابر عوارض واریس مصون نگه نمی دارد و درمان این عوارض به لحاظ هزینه درمان و وقت مورد نیاز برای جواب دهی به مراتب گرانتر و نیازمند حوصله بیشتر است.

 کلینیک درمان واریس

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
اسکلروتراپی

بنده اخيرا بدليل واريس پا به حضور جناب اقاي دكتر اقدسي مراجعه كردم
ايشون براي من فوم اسكلروتراپي تجويز كردند.سوال:
١)ميخواستم بدونم احتمال عارضه ترومبوز و امبولي با اين روش درمان چقدره؟
من ديدم كه يه سري افراد غير متخصص ولي اموزش ديده در مطبشون تزريق ميكنن و بهمين دليل ترس، نگراني و شك در من ايجاد شد
٢)در سايت ايشون ديدم براي بررسي عروق نوشتن كه از سونوگرافي استفاده ميكنن ولي براي بنده در ويزيت اينكار انجام نشد ايا در مرحله ديگري صورت ميگيره ؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
2
واریس در هر 2 پا و درمان با لیزر ورایس
مهم

من هر دو پاهام واریس دارند میخواستم عمل لیزر انجام بدم و
آیا برای انجام لیزر بیمه قبول میکیند یا کل هزینه لیزر آزاد محاسبه میشه
و اینکه برای انجام عمل لیزر برای هر پا چقد هزینه اش
مشاهده پاسخ دکتر
3
واریس پا و وجود لخته های خونی
مهم

من مادر عزیزی دارم که چند وقتی بود که رگه های خونی و بخته های خونی اراف مچ پاشون وجود دات که خوب خیلی اذیتشون نمیکرد.
خیلی دکتر مراجعه کرد و نمونه برداری کردند و انواع و اقسام داروها رو مصرف کرد و نهایتا با تشخیص پزشک محترم ، گرفتگی رگهای خونی بدلیل واریس تشخیص داده شد و وقت عمل به ایشون دادند.الان درد دارند . اما من دندارم عمل جراحی بشن.
تصاویر و مستندات مربوط به بیماری ایشون رو برای شما بفرستم و بر اساس اون ، لطف کنید و بنده رو راهنمایی بفرمایید:

اول اینکه آیا الزامی به جراحی هست؟یا صرفا با دارو و پماد قابل رفع هستش.

دوم اینکه این جراحی چقدر سخته؟ول درمانش چند روزه و تا چه مدت نمیتونند رو ی پا بایستند و درد دارند؟

سوم اینکه اساسا جراحی رو توصیه می فرمائید؟
مشاهده پاسخ دکتر
4
واریس پا

سلام و خسته نباشید,بنده واریس مویرگی درچندجای ران پای چپ دارم,برای درمان چه کار باید انجام بدم,در ضمن احساس میکنم پشت کاسه زانو هم علائم واریس رگی هست که خوشبختانه هنوز بیرون نزده و البته ارثی هم درخانواده داریم,با سپاس مشاهده پاسخ دکتر
5
ونوگرافی

بعداز ونوگرافی رگ پا باز میشود؟ مشاهده پاسخ دکتر
6
واریس و مشکل قلبی

سلام با عرض معذرت سوالی داشتم من پای راستم از زانو خیلی وقته واریس دارم پام بعضی وقتها خیلی ورم می کنه می تونه از واریس باشه وآیا واریس باعث تپش قلب وضخیم شدن قلب میشه یا نه واریس هیچگونه اثری بر ناراحتی قلبی نداره ومن چگونه می تونم واریسهارو درمان کنم . سپاسگزارم سلامت باشین. مشاهده پاسخ دکتر
7
لیزر واریس در حاملگی

سلام من خانمی ۲۷ساله هستم یک پام دچار واریس شده توشهرزاهدان دکتر رفتم فقط گفتن باید جوراب واریس استفاده کنم گفتن درمان دیگه ای نداره امروز تواینترنت سرچ کردم با سایت شما آشنا شدم که چندتا قرص معرفی کرده بود میخواستم بدونم موثر استفاده کنم تا بتونم بیام تهران واسه درمان
بازم ببخشید حامله هستم میخواستم بدونم عمل لیزر پا برای جنین ضرر داره چون پام بدجور اذییت می‌کنه ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
8
تلانژکتازیا

سلام آقای دکترخسته نباشید ببخشید من خانم ۳۱ساله هستم ۶سال شاغل بودم اکنون نیستم کارمم نشسته بود روی‌ کشاله رانه وکمی پایین ترمویرگهای واریسی افتاده که روزبه روزبیشترمیشه نمیدونم چه کنم واریس نشده میکروکلانژ واریس .آیازالوتاثیری دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
9
واریس پا

پاهام واریس دارن بخاطر کارم مجبورم سرپا وایسم مشاهده پاسخ دکتر
10
رگهای عنکبوتی

میخواستم بپرسم من روی پاهام رگ های عنکبوتی ظاهر شده چند ساله و. واریس پا دارم دکتر رفتم جوراب داد ولی برطرف نشده باید چیکار کنم که این رگهای بنفش روی پام ناپدید بشه و خوب بشه چون ظاهر پاهام خیلی بد شده و خیلی حس بدی دارم و ناراحتم میخواستم بپرسم هزینه هر روش از چقدر هست مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 62 بعدی »