sigvaris

کمپانی  سوییسی سیگواریس در تولید جوراب های درمانی و بافت های کشی در بازار جهانی پزشکی پیشرو است.  در سال ۲۰۱۴ سالگرد ۱۵۰ سالگی خود را جشن گرفت.  این کمپانی در سال ۱۸۶۴ در وینترتور تأسیس گردید. از سال ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۰، کمپانی سیگواریس با همکاری دکتر کارل سیگ موفق به بافت جوراب فشاری یا همان جوراب واریس گشت که موجب بهبود قابل توجه نارسایی های وریدی و تسکین دردهای ناشی از این اختلالات گردید.
در نگاهی به گذشته و بررسی مسیر موفقیت ها، حرکت رو به جلو و رشد مداوم کمپانی سیگواریس در راستای شعار “هر روز یک قدم به پیش” نمایان می شود. مشتریان و مصرف کنندگان جوراب واریس سیگواریس در گروه های گسترده داروخانه ها، بیمارستان ها ، مراکز درمانی و پزشکان متخصص عروق، ارتوپدی ها ودیگر تخصص ها و بیمارانشان در سرتاسر جهان پراکنده اند. گروه سیگواریس در سال ۲۰۱۴ موفق به تولید و بافت ۸ میلیون جفت جوراب و تولید درآمد ناخالص حدود ۲۵۰ میلیون فرانک گردید.

جوراب سیگواریس در جنس های متنوع از نخ گرفته تا کش طبیعی و مواد سنتتیک، مناسب هر نوع انتظار و سلیقه ای بافته می شوند و در مدل های متفاوت زیر زانو، بالای زانو، انتهای ران، تک پا، شلواری و آستین درمانی عرضه می گردند.انواع جورابهای واریس سیگواریس

انواع جوراب واریس ســــــــیگواریس روی نقطه ها کلیک نــــمایید

Traditional – سری ۵۰۰ – کائوچوی طبیعی سیگواریس

کارآمدترین جوراب در درمان نارسایی های وریدی پیشرفته

 

  • اعمال فشار ماکزیمم در تمام طول روز
  • نسبت کشسانی – استحکام منحصر به فرد
  • برترین و موفقترین محصول درمانی
  • به دلیل خاصیت ارتجاعی بالا پوشیدن آن آسان بوده و بافت متخلخل آن موجب تنفس پوستی می گردد
  • بافته شده از کائوچوی طبیعی

جوراب های سری ۵۰۰ بیشترین و مطمئن ترین اثر درمانی را دارند. با پوشیدن این جوراب، شما روز به روز بیشتر احساس بهبودی خواهید کرد. خاصیت کشسانی این جوراب بالاست و بافت متخلخل این جوراب باعث می شود پوست به راحتی تنفس کند و پوشیدن آن آسان است. تنها رنگ موجود برای این مدل رنگ طبیعی پا است.

ترکیب مواد بکاررفته در بافت جوراب سری ۵۰۰ :

۷۰% پلی آمید
۳۰% الاستودین (استخراج شده از کائوچوی طبیعی)

کش کائوچوی طبیعی

استفاده از کش طبیعی استخراج شده از کائوچو وجه تمایز جورابهای سری ۵۰۰ نسبت به تمام برندها و مدلهای دیگر از هر نظر میباشد.
خاصیت کشسانی و استحکام بالای آن به همراه فشار بهینه اعمال شونده بروی تمام اجزای سیستم وریدی، از وریدهای عمقی تا وریدهای سطحی و پرفورانها، تضمین درمان مؤثر نارساییهای وخیم وریدی میباشد.

جنسیت زنانه -مردانه
رنگ رنگ پا (Skin)
سایز XSmall – Small – Medium – Large – XLarge
قد پا بلند – کوتاه
کلاس فشار CCl 2  – کلاس فشار ۲ – سری ۵۰۳
CCl 3  – کلاس فشار ۳ – سری ۵۰۴

هر جا نیاز به درمان کامل و مؤثر است، اولین انتخاب باید جنس ترادیشنال سری ۵۰۰ باشد. قدرت کشسانی بالا و دوام قابل توجه این جنس به همراه ملاحظات منحصر به فردی که در سیستم اندازه گیری این جوراب در نظر گرفته شده است و رضایت بالای مشتری، این جنس را از دیگر مدلها جدا میسازد.
نخ های الاستودین داخلی (که از کائوچوی طبیعی بدست آمده) خاصیت ارتجاعی بسیار مناسبی به جوراب داده و بعد از استفاده به حالت اول خود برمیگردد. این جوراب هم در سطح پا و هم در عمق پا فشار وارد میکند. بافت متخلخل جوراب باعث میشود که پوست نفس کشیده احساس راحتی داشته باشد. این مسئله در آب و هوای گرم و مرطوب بسیار کمک کننده است. شستن آن با آب ولرم مایل به سرد هر روز یا یک روز درمیان موجب احیای خاصیت کشسانی و افزایش طول عمر جوراب میشود. در کلاس فشار ۲ و ۳ موجود میباشد. این جوراب در درمان و جلوگیری از شدت یافتن بیماریهای عروقی بخصوص وریدهای عمقی و نارساییهای لنفاوی مؤثر است. کلاس فشار سه این جوراب فقط با تجویز پزشک قابل فروش است.

جوراب کتان سیگواریس

  • حفظ خاصیت کشسانی در تمام طول روز

ضد عرق و رطوبت

در بررسی که توسط مؤسسه Gfk ² صورت گرفت، از ۸۲ بیماری که سالها جوراب واریس می پوشیدند خواسته شد تا جوراب کلاس فشار ۲ کتان  را برای مدت ۱۴ روز بپوشند. نتایج آزمایش نشان میداد که ۹۰ درصد آنها از جنس این جوراب نسبت به آنچه قبلا میپوشیدند، رضایت بیشتری داشتند.

ترکیب مواد بکاررفته در بافت جوراب کتان :

۱۴% نخ بکار رفته در ساختار بافتی جوراب در تماس مستقیم با پوست

جنسیت زنانه -مردانه
رنگ رنگ پا
رنگ مشکی
سایز XSmall – Small – Medium – Large – XLarge
مدل پنجه باز
پنجه بسته
کلاس فشار کلاس فشار ۱
کلاس فشار ۲

با پوشیدن جوراب کتان سیگواریس پوست پای شما بیشترین میزان کارآیی را خواهد داشت. الیاف نخ بکار رفته در بافت این جوراب تنها در قسمت داخلی جوراب قرار گرفته اند به همین دلیل فقط نخ با پوست در تماس است. به دلیل خاصیت طبیعی بودن الیاف کتان، این جوراب برای مردان یا زنانی که پوستی حساس دارند، بسیار مناسب و راحت است. ترکیب الیاف بکار رفته باعث تعادل حرارت و تعریق پوست پا میگردد. طبق آزمایشات صورت گرفته توسط مؤسسه ¹ Swiss Public Testing، ۱۴ درصد نخ مناسبترین درصد نخی است که لازم است در یک جوراب درمانی بکار رود. الیاف کتان جوراب کتان سیگواریس جاذب رطوبت هستند و تمایل دارند آنرا در خود نگاه دارند. کتان، رطوبت حاصله از تعرق پوستی را جذب میکند و اگر نخ بکار رفته در بافت جوراب درمانی بیش از ۱۴ درصد باشد، این رطوبت دیرتر به هوای بیرون منتقل میشود و جورابهایی که بیشتر از ۱۴ درصد نخ داشته باشند، بعد از شستشو، زمان بیشتری میبرند تا خشک و قابل استفاده مجدد گردند.

کامفورت سیگواریس

پوشیدن جوراب کامفورت بسیار راحت است. از همان لحظۀ اول پوشیدن، به شکل قالب پای شما میشود.

به راحتی به شکل و فرم هر پایی درمیاید

پوشیدن آن بسیار آسان است

نمای ظاهری براق نیست و پا از زیر آن معلوم نیست

این جوراب برای هر بیماری مناسب است. بدلیل نرمی و شکل پذیری آسان، پوشیدن این جوراب مشکل نبوده و بیمار احساس راحتی میکند. ظاهر جوراب براق یا شفاف نیست که همین امتیاز موجب پوشاندن و مخفی کردن تغییر رنگهای پوستی و یا رگهای تلانژکتازی میگردد. به شکل قالب پا در میاید.

ترکیب مواد بکار رفته در بافت جوراب کامفورت
۶۵% پلی آمید
۳۵% الاستان

جنسیت زنانه -مردانه
رنگ رنگ پا (Skin)
سایز XSmall – Small – Medium – Large – XLarge
قد پا جوراب کامفورت در ایران تنها در سایز شلواری موجود می باشد
کلاس فشار CCl 1 – کلاس فشار ۱ – CF1
CCl 2 – کلاس فشار ۲ – CF2

این جوراب به آن دسته از بیمارانی که واریسهای سطحی دارند، باردارند، طولانی مدت در مسیر سفر هستند و بعد از اسکلروتراپیها توصیه میشود. و همینطور اشخاصی که بدلیل موقعیتهای شغلی ، زمانهای طولانی می ایستند یا مینشینند.

تاپ فاین سلکت – TFS – چهار فصل سیگواریس

این جوراب برای تمامی نارساییهای وریدی سطحی مناسب است

 

 

 

قیمت اقتصادی

لطیف و پوشیدن آسان

 

ترکیب مواد بکاررفته در بافت جوراب سری ۵۰۰ :

۷۰% پلی آمید
۳۰% الاستودین (استخراج شده از کائوچوی طبیعی)

جنسیت زنانه -مردانه
رنگ رنگ پا (Skin)
سایز XSmall – Small – Medium – Large – XLarge
قد پا زیر زانو AD – Calf
بالای ران AG – Thigh
کلاس فشار CCl 1 – کلاس فشار ۱ – TFS1
CCl 2 – کلاس فشار ۲ – TFS 2

جورابی اقتصادی با کیفیتی متمایز و بافته شده از الیاف دو لایه در کلاس فشار ۱ و ۲

جوراب زخم سیگواریس ULCER – X

بیمارانی که زخم غیر فعال دارند و در حقیقت زخمشان ترمیم شده است میتوانند تنها جوراب ۵۰۴ را بپوشند.

از مزیتهای جوراب زخم برای بیمار این است که بر خلاف بانداژ، خود بیمار بدون کمک دیگران میتواند آنرا بپوشد

در مقایسه با بانداژ، پوشیدن آن راحتتر است و پا در کفش مشکلی نخواهد داشت

فشار وارده به پا در مقایسه به بانداژ، منظمتر و صحیح تر است

ترکیب مواد بکاررفته در بافت جوراب زخم :

جوراب ۵۰۳: ۷۰% پلی آمید و ۳۰% الاستودین
جوراب زخم: ۶۲% پلی آمید، ۲۶% الاستان و ۱۲% کتان

جنسیت زنانه -مردانه
رنگ رنگ پا (Skin)
سایز XSmall – Small – Medium – Large – XLarge
قد پا زیر زانو AD – Calf
کلاس فشار CCl 2  – کلاس فشار ۲ – سری ۵۰۳
CCl 3  – کلاس فشار ۳ – سری ۵۰۴

زخم واریس بیماری است که نیاز به درمان با کلاس فشار ۳ دارد. زخمهای واریس یا فعال هستند و یا غیر فعال. زخمهای فعال باز هستند و ترشح دارند. پوشیدن جوراب سری ۵۰۰ با کلاس فشار ۳ (سری ۵۰۴) بروی زخمی که ترشح دارد بسیار مشکل است. از اینرو سیگواریس جوراب زخم را به لیست کالاهای طبی خود اضافه کرده است. جوراب زخم، پنجه بسته، بسیار لطیف با کلاس فشار ۱ است. قبل از پوشیدن این جوراب، لازم است زخم تمیز شده و مراقبتهای لازم صورت بگیرد. روی زخم باید پانسمان شود. سپس جوراب زخم به پا شود. پوشیدن جوراب زخم به تنهایی کافی نبوده و درمان کامل نمیشود. همانطور که در تصاویر مشخص است، بعد از پوشیدن جوراب زخم لازم است روی آن یک جوراب از سری ۵۰۳ که کلاس فشار ۲ دارد پوشیده شود. این دو جوراب با هم درجه فشار ۳ را به سیستم وریدی پای بیماری که مبتلا به زخم واریس است اعمال میکنند. بافت لطیف جوراب زخم باعث میشود جوراب ۵۰۳ روی آن سر بخورد و احیانا باعث جداشدن پانسمان زخم نگردد. شبها میتوان تنها جوراب ۵۰۳ را از پا در آورد.

جوراب های ضد لختگی – ترومبو سیگواریس

کارآمدترین جوراب در درمان نارسایی های وریدی پیشرفته

دارای فشار کاهشی ۱۸ میلیمتر جیوه در ناحیه مچ و فشار ۹ میلیمتر جیوه در ناحیه ران

بافت متخلخل جوراب اجازه تنفس پوستی میدهد در نتیجه بیمار احساس راحتی میکند.

پوشیدن آن آسان است

دارای inspection hole جهت بررسی وضعیت عمومی بیماری که بستری است

توصیه میشود در تمام جراخیها پوشیده شود علی الخصوص جراحیهای ارتوپدی و احشایی-لگنی

مناسب افراد بدون تحرک و یا کم تحرک و بیماران با نقص حرکتی

ترکیب مواد بکاررفته در بافت جوراب جوراب های ضد لختگی – ترومبو:

۷۴% پلی آمید
۲۶% الاستان

جنسیت زنانه -مردانه
رنگ سفید
سایز XSmall – Small – Medium – Large – XLarge
قد پا زیر زانو AD – Calf
بالای ران AG – Thigh

این جوراب با درجه فشار ۱۸ میلیمتر جیوه در ناحیه مچ، برای جلوگیری از ایجاد ترومبوز در بیماران بدون حرکت و بیماران کاندید عمل جراحی در زمان قبل و بعد از عمل جراحی، تا زمانیکه بیمار بستری است، طراحی شده است. کلاس فشار در نظر گرفته شده برای این جوراب میتواند جایگزین مناسبی برای بانداژ درمانی باشدو پوشیدن این جوراب در افراد بستری باعث افزایش سرعت حرکت خون در پاها شده و مانع از ایجاد لخته در جداره عروق میگردد.

در صورت وجود موارد زیر توصیه نمیشود:

  • عفونتهای پوستی
  • نارساییهای شریانی
  • زخم های باز