واریس پا را چرا درمان میکنیم ؟

درمان فوری و سریع واریس به معنی برطرف کردن رگهای برجسته و یا مویرگ های عنکبوتی در کوتاهترین زمان ممکن است. به دلایل متعدد بسیاری از بیماران تمایل دارند در کمترین زمان و با حداقل جلسات به نتیجه دلخواه برسند.

دکتر مهرداد اقدسی در هر دو مورد یعنی هم درمان سریع واریس طنابی و هم برطرف کردن مویرگهای عنکبوتی روشهای درمان سریع واریس را مطرح کرده که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

واریس چیست؟

واریس به شل شدن و گشادی رگ‌ها اشاره دارد. در این حالت دریچه‌های وریدی عملکرد صحیح خود را از دست داده و نمی‌توانند به درستی خون را به قلب هدایت کنند. این مسئله می‌تواند رگ‌های ظریف را که در حالت عادی قابل مشاهده نیستند به رگ‌های واریسی تبدیل کند. این عروق به دو حالت دیده می‌شوند:

 • مویرگ‌های عنکبوتی: رگ‌های ظریفی که در اثر واریس بزر‌گ‌تر و نمایان شده‌اند.
 • واریس طنابی: در این شکل از واریس، عروق برجسته بوده و از سطح پوست بیرون‌زده و قابل لمس هستند.

در اغلب موارد رگ‌های واریسی بر روی پاها ظاهر می‌شوند که در این مقاله بیشتر به بررسی آن و روش درمان سریع واریس در این ناحیه خواهیم پرداخت؛ اما به طور کل واریس در قسمت‌های مختلفی از بدن ایجاد خواهد شد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • واریس مری: در بیماران مبتلا به بیماری‌های کبدی، رگ‌های واریسی در مری به وجود می‌آیند.
 • واریس لگن: در اثر گشادی رگ‌های اطراف رحم، این نوع واریس‌ها ایجاد می‌شوند.
 • بواسیر (همورویید): بواسیر در اصل به گشادی رگ‌های ناحیه مقعد اشاره دارد.
 • واریکوسل: گشاد شدن رگ‌های بیضه در مردان می‌تواند این اختلال را به وجود آورد.

آیا واریس پا نیاز به درمان دارد؟

بارها شنیده‌ایم که می‌گویند:« واریس درمان ندارد و اگر هم تسکین یابد موقتی است و مجددا عود می‌کند.» این جمله تصور اشتباهی را در بیماران مبتلا به واریس به وجود می‌آورد و موجب می‌شود هرگز به دنبال درمان مشکل خود نروند. این در حالی است که عوارض واریس آن‌ها را تهدید خواهد کرد.

دردهای شبانه پاها

آیا تا به حال متوجه حس سنگینی پا شده‌اید؟ شما تنها کسی نیستید که احساس سنگینی در پاها را تجربه کرده است. این حس ناخوشایند برای تعداد زیادی از مردم پیش می‌آید.

علت سنگینی پاها

درمان واریس

به طور کلی می‌توان روش‌های درمان رگهای واریسی را به دو دسته تقسیم کرد که عبارتند از:

 • روش‌های درمانی پیشگیرانه: هدف از این روش جلوگیری از پیشرفت رگ‌های واریسی است.
 • روش‌های درمانی قطعی: در این شیوه درمانی تلاش می‌شود رگ‌های واریسی موجود تا جایی که امکان دارد از بین بروند.

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که آیا همه رگهای واریسی احتیاج به درمان دارند؟ آیا عدم به‌کارگیری مراقبت‌های درمانی در همه افراد باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد؟

درمان رگهای واریسی

درمان پیشگیرانه از واریس

در مراحل ابتدایی اختلال واریس و یا پس از به کارگیری روش‌های درمانی قطعی می‌توان با برخی از راهکارها از عود مجدد این بیماری جلوگیری کرد. برخی از این روش‌ها که می‌توان از آن‌ها به عنوان درمان سریع واریس در خانه یاد کرد عبارتند از:

 • ورزش منظم: از آنجایی که عضلات و رگ‌های پا برخلاف جاذبه زمین عمل می‌کنند تا خون را به سمت قلب هدایت نمایند به قدرت زیادی نیاز دارند. هر ورزشی که عضلات پا را تقویت کند در جلوگیری از واریس موثر خواهد بود.
 • کاهش وزن: اضافه وزن و چاقی فشار زیادی به پاها وارد می‌کند. در نتیجه کاهش وزن می‌تواند از ایجاد رگ‌‌های واریسی جلوگیری کند و همزمان احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت نوع ۲ و سکته مغزی را بکاهد.
 • پرهیز از نشستن‌ها و ایستادن‌های طولانی‌مدت: اگر شغل شما مستلزم نشستن‌ها و ایستادن‌های طولانی‌مدت است، زمان‌هایی را برای استراحت دادن به خود در نظر بگیرید و با تغییر وضعیت در پیشگیری از ایجاد رگ‌های واریسی موثر واقع شوید.
 • خودداری از پوشیدن لباس‌های تنگ: لباس‌ها به ویژه شلوارهای تنگ فشار زیادی به پاهای شما وارد می‌کنند. پس از پوشیدن این نوع لباس‌ها بپرهیزید.
 • بالا نگه‌داشتن پاها: برای این‌ که جریان خون از پا به سمت قلب بهبود یابد، در هنگام نشستن پاها را بر روی صندلی یا چهارپایه قرار دهید.
 • استفاده از جوراب واریس: جوراب واریس می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری و بهبود رگ‌های واریسی داشته باشد.

روشهای درمان واریس پا

راه‌های درمانی مختلفی برای درمان واریس وجود دارد که می‌توانند در رفع این اختلال موثر واقع شوند. نمونه‌هایی از این روش‌ها عبارتند از:

اما در کلینیک دکتر مهرداد اقدسی علاوه‌بر تمام این روش‌های درمانی متداول، راهکارهای دیگری نیز برای درمان واریس به کار گرفته می‌شوند که تحت عنوان درمان سریع واریس در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

کدام پزشک بیشترین اطلاعات را در مورد نحوه تجویز جوراب واریس و انواع آن دارد؟ با مشکلات لخته خون در پا آشناست و مهارت کافی در زمینه درمان واریس و لیزر واریس دارد؟

دکتر واریس پا

درمان سریع واریس با روش دکتر مهرداد اقدسی

دکتر مهرداد اقدسی از روش‌های درمانی خاصی برای درمان سریع رگ‌های واریسی استفاده می‌کند تا بتواند به تمام انتظارات بیماران پاسخ داده و در زمانی کوتاه بالاترین کیفیت درمانی را در اختیار آن‌ها قرار دهد. دکتر اقدسی پس از ۱۸ سال تجربه در درمان واریس استفاده از این روش‌های کلینیکی را به مراجعه‌کنندگان توصیه می‌کند تا بیماران به اهداف زیر دست یابند.

 • به حداقل رساندن تعداد مراجعه‌های حضوری به کلینیک و کوتاه کردن زمان اقامت در تهران
 • درمان سریع درد واریس و ظاهر نازیبای ناشی از آن بدون آسیب به پوست، در تعداد جلسات کمتر با فاصله کوتاه‌تر
 • به حداقل رساندن ‌زمان استفاده از جوراب واریس پس از پایان جلسات درمانی
قبل و بعد از درمان واریس

درمان سریع واریس طنابی با روش تلفیقی چهارگانه

پزشک رضایت بیماران و بهترین نتیجه در درمان را محور اصلی روش‌های درمانی قرار می‌دهد. به همین دلیل دکتر اقدسی برای بهبود واریس طنابی از روش‌ تلفیقی خاصی استفاده می‌کند که عبارت است از:

 • لیزر درون‌رگی
 • جراحی میکروسکوپی
 • جراحی لیزری
 • نوع خاصی از اسکلروتراپی

درمان واریس پا به روشهای مختلفی مانند فلبکتومی ، اسکلروتراپی و لیزر اندوواسکولار انجام می گیرد در میان این روشها درمان خانگی جایگاه ویژه ای در کنترل علائم بیماری دارد.

درمان واریس پا

مزایای درمان واریس با روش تلفیقی

هر روش درمانی می‌تواند معایب و عوارض خاص خود را به همراه آورد. با این حال در روش تلفیقی دکتر اقدسی که در آن از ۴ درمان متداول و موثر بطور همزمان برای تسکین واریس استفاده می‌شود، این عوارض و مشکلات به حداقل می‌رسند و از بروز آن‌‌ها جلوگیری می‌شود.

از دیگر مزایای روش تلفیقی درمان فوری واریس می‌توان به ویژگی‌های دیگری نیز اشاره کرد که عبارتند از:

 • تعداد جلسات درمانی با روش تلفیقی برای درمان واریس طنابی معمولا یک جلسه است.
 • عدم وجود دوره نقاهت این امکان را ایجاد می‌کند که از فردای روز درمان، بیمار کارهای روزانه خود را از سر گرفته و حتی به سفر برود.
 • تنها نکاتی که رعایت آن توسط بیمار بعد از اتمام جلسات درمانی تلفیقی ضروری است، مصرف داروهای تجویزشده به مدت ۲ روز و پوشیدن جوراب‌های واریس برای دو هفته خواهد بود.

درمان واریس ریز و رگ‌های عنکبوتی با روش تلفیقی زیبایی

در کلینیک دکتر اقدسی برای درمان سریع واریس ریز و رگ‌های عنکبوتی از روش تلفیقی زیبایی استفاده می‌شود که خود ترکیبی از روش‌های درمانی متداول است. این روش‌‌ها عبارتند از:

 • لیزر سطحی KTP ND: YAG
 • فوم اسکلروتراپی با داروی پولیدوکانول
 • فلبکتومی سوزنی

مزیت به کارگیری روش‌ تلفیقی در درمان بیمار این است که پزشک می‌تواند با بهره‌گیری از روش‌های متنوع درمانی به تسکین وضعیت بیماری بپردازد و با استفاده از هر روش،‌ مشکلات و عیب‌های روش‌های دیگر را بپوشاند. به عنوان مثال تزریق میزان داروی لازم برای اسکلروتراپی به حداقل می‌رسد و در کنار آن لیزر نیز به محو کردن دیگر رگ‌های واریسی سطحی خواهد پرداخت.

درمان سریع واریس در طب سنتی

عده‌ای از بیماران ترجیح می‌دهند از روش‌های درمان واریس در طب سنتی برای از بین بردن رگ‌های واریسی استفاده کنند. نمونه‌هایی از روش‌هایی که توسط متخصصان این حوزه درمانی پیشنهاد می‌شوند عبارتند از:

 • استفاده از عصاره شاه بلوط اسب: استفاده از عصاره شاه بلوط اسب، یک درمان موقتی برای رفع نارسایی مزمن وریدی است.
 • مصرف عصاره هسته انگور و پوست درخت کاج: این دو عصاره حاوی پروآنتوسیانیدین (OPC) هستند که به عنوان یک آنتی‌اکسیدان به تقویت بافت همبند عروق پرداخته و التهاب را کاهش می‌دهد. این عصاره‌ها می‌توانند تهوع، استفراغ و عوارض گوارشی داشته یاشد.
 • استفاده از جاروب قصاب: جاروب قصاب حاوی روسوژنین است که باعث تقویت کلاژن در دیواره رگ‌های خونی و بهبود گردش خون خواهد شد. از عوارض آن می‌توان به سوء‌هاضمه اشاره کرد.

توجه: یافته‌های ضدونقیضی راجع به مصرف این داروهای گیاهی وجود دارد. در نتیجه قبل از مصرف این گیاهان حتما با پزشک و یا متخصصان طب سنتی مشورت کنید.

درمان علتی واریس یعنی چه ؟

قبل از شروع درمان واریس، پزشک باید علت اصلی ظهور رگ‌های واریسی را در شما با استفاده از روش‌های تشخیصی مختلف همچون سونوگرافی داپلر بررسی کند. پس از تشخیص نوع واریس و علت بروز آن، برنامه درمانی خاص و دقیقی بر اساس نیازهای اساسی فرد شکل می‌گیرد.

برای درک اهمیت بررسی دلایل ایجاد واریس، قبل از آغاز روش‌های درمانی توجه شما را به یکی از مراجعه‌کنندگان به کلینیک جلب می‌کنیم.

در قسمت زیر تصاویر خانم جوانی را مشاهده می‌کنید که پس از بارداری متوجه ظهور رگ‌های واریسی در ناحیه پا شده بود و تقاضای درمان واریس را داشت.

اما بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد لخته نهفته‌ای در بدن این خانم وجود دارد. به همین علت حضور این رگ‌های واریسی برای کمک به سیستم وریدی لازم است و از بین بردن آن‌ها عوارضی را برای بیمار به همراه می‌آورد. در نتیجه براساس برنامه درمانی که برای ایشان طراحی شد، پزشک در مرحله اول باز کردن مسیر لخته‌شده درون رگ با استنت باز را هدف اصلی درمان قرار داد و سپس در همان جلسه و در گام‌های بعدی به درمان رگ‌های واریسی پرداخت.

رگهای واریسی

آیا واریس بعد از درمان عود می کند؟

احتمال عود مجدد واریس همانند هر بیماری دیگر پس از درمان وجود دارد. در نتیجه بیمار باید با رعایت نکاتی خاص از ظهور دوباره رگ‌های واریسی پیشگیری نماید. برخی از مهم‌ترین این اقدامات که در شناسایی و رفع عوامل موثر در عود واریس موثر هستند عبارتند از:

 • مراجعه سالانه یا هر دو سال یکبار به کلینیک دکتر اقدسی برای ارزیابی و کنترل پس از درمان
 • کم کردن اضافه وزن با اصلاح تغذیه و ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی
 • افزایش فعالیت بدنی و خودداری از بی‌تحرکی
 • در یبوست، افزایش میزان مصرف فیبر با تغذیه از میوه‌ها و نان سبوس‌دار و همچنین مصرف مایعات بیشتر
 • استفاده از جوراب‌های پیشگیری‌کننده از واریس تا زیر زانو و با فشار کم در شرایط شغلی خاص

جلوگیری از بیماری واریس (varicose vein prevention) مقدم و ارجح تر از درمان واریس است. پیشگیری  همواره متکی بر شناسایی دقیق علل ایجاد کننده و مستعد کننده بیماری است.

پیشگیری از واریس

سخن پایانی

همان‌طور که با مطالعه این مقاله متوجه شده‌اید، درمان فوری مشکلات واریس پا و درمان سریع واریس امری ممکن است. البته این مسئله مستلزم بررسی‌های دقیق پزشکی بوده و درمان رگ‌های واریسی به ویژه در مراحل حاد تنها با روش‌های خاص درمانی امکان‌پذیر خواهد بود. در ضمن در پایان مجددا تاکید می‌کنیم واریس را نادیده نگیرید و برای درمان هرچه سریع‌تر آن به متخصصان مراجعه نمایید.

امیدواریم توانسته باشیم به اغلب سوالات شما در رابطه با اختلال واریس و درمان سریع آن پاسخ مناسبی دهیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
40 نظرات
 1. امیری می گوید

  سلام دختری ۲۳ساله هستم یه عروقی پشت پام هستن که وقتی میشینم ناپیدید میشن وامیستم پدیدار میشن یه دکتر داخلی رفتم گفتن با مرور زمان ناپدید میشه ولی زشتن میخوام از بین برن چیکار کنم؟!

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   معمولا با روشهای درمانی مانند اسکلروتراپی و لیزر میتوان به مقدار زیادی این رگها را از بین برد. برای تعیین تعداد جلسات مورد نیاز شما و تعیین هزینه میتوانید از طریق واتس اپ این شماره ۰۹۳۵۱۸۰۲۲۸۸ اطلاعات کسب کنید .

 2. ساناز می گوید

  سلام خسته نباشید
  من دو تا پاهام واریس شدید داره ولی التهابی نیست میشه هزینه و تعداد جلسات را برام بگید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام لطفا برای اینکه بتوانیم به شما مشاوره اصولی و درستی بدهیم از پاهای خود از قسمتی که واریس دارد با دوربین گوشی در نور روز عکس بگیرید و به این شماره در واتس اپ ارسال کنید ۰۹۳۵۱۸۰۲۲۸۸

 3. نگین می گوید

  از کاشان مزاحمتون شدم.
  برای برطرف شدن واریس پاهام قصد دارم لیزر انجام بدم…
  با توجه ب مسافت راه امکان داره در یک جلسه انجام بشه؟؟؟
  واینکه میتونم عکس ذگهای وا یس رو بفرستم یا حتما حضوری باید مراجعه کنم؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا اول برای ما از وضعیت واریس پای خود در واتس اپ ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵ عکس ارسال کنید،یک مشاوره اولیه به شما داده خواهد و برای درمان شمارا راهنمایی خواهیم کرد.

 4. علی می گوید

  سلام من بعد از عمل وارکوسل یگ رگ وریدی در الت تناسلیم ایجاد شده که الت رو کج کرده راه درمان چیست؟

 5. مریم می گوید

  سلام اقای دکتر خسته نباشید .ببخشید واریس پا میتونه منجر به فلجی یا قطع شدن پا بشه؟ یک جوان ۲۱ ساله الان به دلیل مشغله زیاد دچار واریس شدید پا شده .

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   با توجه به عکس احتمال واریس طنابی ریشه دار مطرح است.
   نیاز به معاینه دقیق مشاوره حضوری و بررسی علت بیماری دارد.
   لطفا در اولین فرصت برای مشاوره حضورا تشریف بیاورید.

   برای اطلاعت بیشتر و تعیین وقت با واتس اپ ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷ تماس بگیرید .

 6. نازنین می گوید

  سلام من قبلا دچار ترومبوز شدم ۹ سال پیش.چند روزه بدون علت بالاتر از قوزک پام کبود شد.الان کبودی کمرنگ شده ولی یه برجستگی گنده رو احساس میکنم رو رگم البته هنوز بیرون نزده.قبلا هم همین حوالی یه واریس زده بود بیرون که عملش کردن فک کنم با لیزر.اللن نمیدونم همون جاست یا نه.به نظرتون واریسه؟؟یا برحستگی به علت کبودیه.اگه بیام‌مطب خودتون سونو میکنید و همون روز اقدام میکنید که درمانش کنید یا منتظر بمونم از پوست بزنه بیرون و برجسته تر بشه؟؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷عکس ارسال کنید که بهتر شمارا راهنمایی کنیم .

 7. لیلا می گوید

  سلام چند سالی هست که هر دوپام بیشتر بالای زانوم وکشاله رانم دچاره مورگ های قرمزعنکبوتیوسرشانه هام ازاین مورگ های کمی دارددوماهی میشه ک زایمان طبیعی کردم اضافه وزنمدارم اینو چه نوع تشخیص میدی درمانش چی است

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   چاقی و اضافه وزن و همچنین بارداری میتواند از عوامل ایجاد رگ های عنکبوتی باشد،برای درمان این نوع واریس از روش های اسکلروتراپی و لیزرهای سطحی عروق استفاده میشود،

   لطفا از وضعیت عروق عنکبوتی پای خود برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷عکس ارسال کنید که شمارا بهتر راهنمایی کنیم.

 8. امیرمحمد می گوید

  دکتر جان سلام من ۲۰ سالمه من زیاد پای کامپیوتر میشینم ورزشم نمیکنم سیگارم میکشم بعضی وقتا تو خواب رگ پام میگرفت چند ثانیه خیلی درد داشت توجه نمیکردم امروز پاهام سنگین شد مشکوک شدم شمارو پیدا کردم سایتتون رو موی رگی چیزی رو پام نیست بنظرتون ممنون

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   دکتر اقدسی پیام شما را مطالعه و فرمودن که به این صورت نمیتوان نظر قطعی داد توصیه کردن بصورت حضوری توسط همکارشان دکتر صراطی معاینه دقیق انجام شود.

   ایشان ‌شمارو معاینه میکنند و نتیجه رو به دکتر اطلاع میدهند،و اگر کار اورژانسی بود یا نیاز به درمان خود دکتر اقدسی انجام خواهند داد.
   برای تعیین وقت دکتر صراطی به واتس اپ ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷پیام ارسال کنید.

 9. فهیمه می گوید

  سلام وقت بخیر جناب دکتر
  ی قسمتی از ساق پا قسمت داخل زیر زانو به اندازه کف دست باد کرده نمی دونم چکار کنم، کدوم متخصص مراجعه کنم، خیلی نگرانم، ممنون میشم راهنماییم کنید.
  با تشکر فراوان از لطف شما

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از وضعیتی که میفرمایید در واتس اپ ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷برای ما عکس ارسال کنید که بهتر شمارا راهنمایی کنیم .

 10. سمی می گوید

  سلام اقای دکتر من واریس پا شدید دارم دیروز به مطب کرج مراجعه کردم بعد از سونو داپلر گفتن لختگی دارم چند جای پام دردم یه جای پای داشتم قرص تجویز کردن الان یه ناحیه دیگه درد داره و قرمز شده و ورم کرده خطر نداره ؟ باید دوباره مراجعه کنم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   به این صورت نمیتوان نظر قطعی داد بهتر است در اولین فرصت برای بررسی بهتر و دقیق تر حضورا مراجعه کنید.

 11. مهرداد می گوید

  لطفا راهنمایی کنی ایا برای واریس عمقی درمانی هست
  ممنون

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بله حتما قابل درمان است ،لطفا از واریس پای خود در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید که شمارا راهنمایی کنیم

 12. محمد پنجه باشی می گوید

  سلام.من جلوی ساق پام یه رگ سطحی برجسته است.سونوگرافی گرفتم گفتند واریس نیست.ولی یه جا اسختدام رفتم دکتر گفت سطحی و خفیف است.۴ سال فوتبال بازی کردم.امکان داره تو سونوگرافی واریس نباشه ولی از رو ظاهر بگن واریسه؟برای محو کردن ظاهر رگ چیکار کنم.خیلی خلیفه ولی به ظاهرش تو اونجا گیر میدن چیکار کنم؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵از وضعیت رگی که میفرمایید عکس ارسال کنید که با توجه به ان بهتر شمارا راهنمایی کنیم

 13. زهره می گوید

  با عرض سلام و تشکر . در پشت زانوی هر دو پای من رگ های ابی رنگ دیده می شود ایا دارویی یا درمانی وجود دارد تا من استفاده کنم و کاملا برطرف بشه یا اگر ورزش کنم خوب میشه ؟چه ورزشهایی؟ در ضمن من هیچگونه دردی در پا ندارم و ۴۳ ساله هستم ممنون اگر جواب سوال منو بدید چون خیلی نگرانم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از وضعیت رگ هایی که میفرمایید برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید که با توجه به انها شمارا راهنمایی کنیم .

 14. حیدری می گوید

  سلام
  بنده درپاهایم رگهای واریس طنابی وجودداردوارفارینم نصرف میکنم تازگی دردستانم رگهای عنکبوتی ودرداحساس میکنم آیاواریس فقط مربوط به پااست یاقسمتهای دیگربدن هم میتوانددرگیرکندعلت چیست ودرمان ان چیست

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   واریس های عنکبوتی میتوانند در هر قسمت از بدن ایجاد شوند

   بهتر است شما اول برای ما از نقاط واریسی خود در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید که با توجه به انها شمارا راهنمایی کنیم

 15. مهدی رمضان نیا می گوید

  رگهای نازک و ریز روی ران و ساق پایم بصورت قرمز و بنفش یا برنگ آبی روی
  پام چند سالی ایجاد شده بود حدود یک ماه که کرونا گرفتم و فشارخونم بالارفته این رگها یه مقدار بزرگتر و پررنگتر شده باتوجه به اینکه قرص فشار میخورم در مورد واریس پا نگرانم
  چه راهنمایی می فرمایید در ضمن قرص آسپرین ۸۰ به همراه آتورواستاتین ۴۰ نیز می خورم ممنون
  میشم راهنمایی کنید انشالله پس از بهبودی جهت مداوا خدمت میرسم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   با توجه به رنگ پوست و نوع رگها بنظرم هم به روش اسکلروتراپی و هم لیزر سطحی کوتراپاسخ درمانی خوبی بدهد .

   البته قبل از شروع کار باید ضخامت و قوام پوست از نزدیک معاینه دقیق شود.

   برای تعیین وقت لطفا به واتس اپ ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷ پیام ارسال کنید

 16. الهه می گوید

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر من ۲۹ ساله هستم و پشت ساق پاهام رگ خونی و برآمده به وجود آمده میخواستم ببینم اینها واریس هستن و احتیاج به درمان دارند باید به چه پزشکی مراجعه کنم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بله این رگ ها واریس هستن و نیاز به درمان دارند ،البته پیش از هر اقدامی بهتر است حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید که عروق شما بررسی شوند

 17. مریم می گوید

  سلام. ساکن کرج هستم برای خانمی ۶۵ ساله که مبتلا به وریس پا با درد شدید هستن پیام میدم. ساکن کرج هستن و به علت کرونا و بیماری ریوی امکان اومدن به تهران رو ندارن. ممنون اگه از همکارانتون در کرج یه متخصص خوب معرفی کنید.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   با دکتر میترا اقدسی متخصص قلب و عروق در کرج مشورت کنید

 18. Maryam می گوید

  سلام آقای دکتر من ۱۹ سالمه و در قسمت پشت ران و ساق پام رگ های واریسی دارم اما برجسته نیستن
  خیلی زیادن برای درمانش چیکار کنم؟؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از وضعیت واریس پای خود برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷ عکس ارسال کنید که بهتر شمارا راهنمایی کنیم

 19. مریم می گوید

  باعرض سلام وادب
  آقای دکترخواهرمن چند روز یکی از پاهاش به شدت ورم میکنه ممکنه واریس باشه؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از وضعیت پای خواهر خود برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷عکس ارسال کنید که با توجه به انها شمارا بهتر راهنمایی کنیم

  2. رعنا‌ می گوید

   سلام‌من‌دختره‌سی‌وهفت‌ساله‌هستم‌دو‌‌ساله‌که‌خیا‌طی‌می‌کنم‌حالا‌پا‌هام‌‌چند‌وقتی‌هست‌که‌ورم‌می‌کنند‌وسنگین‌می‌شوند‌می‌خواستم‌ببینم‌علتش‌چیست

 20. تاج می گوید

  سلام و عرض ادب، خانمی ۵۱ ساله هستم. در ناحیه ی پشت زانو و کمی در کشاله ی ران درد حس میکنم. رگ های عنکبوتی هم در این ناحیه وجود دارد. در بیشتر مواقع سرپا هستم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید از چه گرید جورابی برای رفع این مشکل میتونم استفاده کنم‌ . سپاسگزار

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   رگ های عنکبوتی معمولا عامل ایجاد درد نیست باید به دنبال منشا درد جایی غیر واریس باشید
   جوراب کلاس یک زیر زانو میتواند به شما کمک کند برای زمان هایی که ایستاده هستین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.