درمان واریس بینی و مویرگهای کنار بینی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

وریدها ممکن است در نواحی مختلفی ظاهر شوند. در واقع، بیماری تلانژکتازی که به آن وریدهای عنکبوتی نیز گفته می شود، ممکن است در هر ناحیه ای ایجاد شوند. آیا می دانید یکی از آن مکان ها صورت شماست؟ درست است، صورت شما حساس است و واریس بینی شما می توانند بدترین حالت باشند! خوشبختانه، می توانید در این مورد کاری انجام دهید.

نحوه ایجاد واریس بینی از نحوه ایجاد ورید های عنکبوتی در بدن کمی متفاوت است. مسئله این است که صورت شما در واقع از هر جای دیگر بدن، از بافت ها، توده استخوانی و پوست کاملاً متفاوت برخوردار است. 

اساساً، صورت شما یکی از نقاط حساس بدن است. در اینجا تنها برخی علل ایجاد ورید های عنکبوتی بر روی صورت آورده شده است.

1- سن

ما در مورد سن زیاد صحبت می کنیم زیرا یکی از مهمترین علل شروع وریدهای واریسی یا وریدهای عنکبوتی می باشد. هر چه پیرتر می شویم، ورید های ما ضعیف می شوند و باعث ایجاد فشار و آسیب می گردند. یکی از راه های آسیب دیدن ورید ها، دریچه های ضعیف شده می باشد.

2- رادیکال های آزاد

رادیکال های آزاد ذرات ریز ی  هستند که می توانند به سلولها و جدار عروق آسیب برسانند . این رادیکال ها می توانند ترکیب ژنتیکی را تغییر داده و منجر به نقص و بیماری های دیگری شوند.

به یاد داشته باشید که شما به طور مکرر با این رادیکال های آزاد تماس دارید و آن ها می توانند به راحتی باعث آسیب به جدار ورید های خونی صورت و آسیب های دیگر پوستی به سطح پوست شما شوند.

3- سبک زندگی

سیگار کشیدن، سبک زندگی و سلامتی شما مستقیماً با روش های ایجاد ورید های عنکبوتی و سایر بیماری های وریدی بر روی صورت، مطابقت دارند. 

اگر کم ورزش می کنید، خواب و تغذیه کافی ندارید، ممکن است شروع به دیدن واریس بینی یا صورت کنید. پس زمان آن است که کمی سبک زندگی خود را تغییر دهید.

واریس روی بینی

سایر علل

اگرچه سن، رادیکال های آزاد و انتخاب سبک زندگی در ایجاد ورید های عنکبوتی در صورت شما نقش دارند، اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که ممکن است باعث تلانژکتازی شوند. این عوامل عبارتند از:

درمان واریس روی بینی

خوشبختانه گزینه های درمانی برای رگ های عنکبوتی بینی وجود دارد. ابتدا ممکن است بخواهید با یک متخصص واریس مشورت کنید، اما کارهای دیگری وجود دارد که می توانید برای کمک به جلوگیری از  گسترش و رشد این مزاحم های کوچک انجام دهید.

1- لیزر درمانی

یکی از گزینه ها درمان های لیزری است. فناوری لیزر مسیری طولانی را طی کرده و کاربردهای آن ظاهراً بی حد و مرز است. گفته می شود، درمان ورید با لیزر بسیار موثر و کم تهاجمی می باشد. برای خواندن مطالب بیشتر می توانید به مقاله ی درمان واریس با لیزر مراجعه کنید.

 

درمان واریس روی بینی

پیشگیری از ابتلا به واریس های صورت

روش های زیادی برای کمک به جلوگیری از تشکیل واریس بینی و صورت شما وجود دارد. وریدهای عنکبوتی به طور معمول با انتخاب سبک زندگی مانند محدود کردن مصرف مشروبات الکلی یا عدم استعمال سیگار قابل پیشگیری هستند. 

با این حال، اقدامات طولانی مدت بسیاری وجود دارند که می توانند برای جلوگیری از آن ها نیز کمک کننده باشند.

1- صورت خود را بشویید

هنگام شستن صورت از پاک کننده های ملایم استفاده کنید. لایه بردارها می توانند به پوست آسیب برسانند تا اینکه به آنها کمک کنند، بنابراین از آن ها کم تر استفاده کنید. 

اگر از محصولاتی برای کمک به پاکسازی خشکی  پوست استفاده می کنید، حتماً از مرطوب کننده برای کمک به آبرسانی به پوست استفاده کنید چرا که از جوش  زدن جل.گیری می کند!

2- ضد آفتاب بزنید

دو مورد ی که باعث آزادسازی  رادیکال های آزاد می شوند ، اشعه ماورا بنفش خورشید و سیگار کشیدن می باشند. قرار گرفتن در معرض آفتاب را محدود کنید و به یاد داشته باشید که هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

3- رژیم غذایی خود را تغییر دهید

حتما از غذاهایی استفاده کنید که به کبد کمک می کنند و از مصرف بیش از حد الکل خودداری کنید. عوارض جانبی کبد ناسالم اغلب باعث ایجاد ورید های عنکبوتی می شوند. 

همچنین، اجتناب از غذاهای پر ادویه یا غذاهای فرآوری شده می تواند به جلوگیری از سایر بیماری های ایجاد کننده وریدهای عنکبوتی کمک کند.

در نهایت متخصصان مناسب از ورید های عنکبوتی روی بینی پیشگیری می کنند. در کلینیک تخصصی واریس دکتر اقدسی سال ها است که بیماران مبتلا به وریدهای عنکبوتی پذیرایی می کنند. 

تیم ما طیف گسترده ای از بیماری های مربوط به وریدها را پوشش می دهد و ما دوست داریم امروز بیماری های وریدی شما را درمان کنیم.

 

دکتر مهرداد اقدسی متخصص درمان واریس

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

مقالات مرتبط

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.