درمان واریس پا با ورزش شنا و پیاده روی

زمان مطالعه: 13 دقیقه

آیا درمان واریس پا با ورزش هایی مثل شنا یا پیاده روی ممکن است؟ آیا ورزش می تواند در پیشگیری از واریس پا موثر باشد؟ بسیاری از پزشکان حداقل نیم ساعت فعالیت بدنی را در روز توصیه می کنند. در صورت عدم توانایی بدنی می توان این مدت زمان را به سه بازه ۱۰ دقیقه ای در روز تقسیم کرد. در ادامه تمامی نکات مربوط به درمان واریس پا با ورزش را بیان می‌کنیم.

آیا ورزش برای واریس پا موثر است؟

ورزش منظم در بسیاری از مواقع میتواند باعث کاهش شدت درد واریس شود. همچنین بالا نگه داشتن پاها تمرین ورزشی بورگر آللن می تواند به کم شدن تورم در پاهای واریسی کمک شایانی نماید . اما ورزش برای درمان واریس به تنهایی کافی نیست و همه علائم واریس مثل تغییرات پوستی، ظاهر برجسته رگ و… را برطرف نمی کند و حتی افراد با سطح قبل قبول فعالیت بدنی هم ممکن است به واریس مبتلا شوند. مواردی از واریس پیشرفته در ورزشکاران جرفه ای هم دیده شده و اینطور نیست که ورزش به تنهایی بتواند واریس را درمان کند .

از دیگر مولفه های سبک زندگی سالم که در پیشگیری و درمان واریس نقش دارد داشتن وزن متعادل و پیروی از یک رژیم غذایی مناسب است.

راه درمان واریس پا با ورزش

راه درمان واریس پا با ورزشاگر برای درمان واریس اقدام کرده اید و یا واریس دارید و هنوز تصمیم قطعی برای درمان نگرفته اید حتما در خصوص روی آوردن به درمان واریس پا با ورزش و انتخاب نوع ورزش با پزشک معالج مشورت کنید. پزشک بسته به شدت واریس ، وزن و سلامت جسمانی شما توصیه هایی برای شما خواهد داشت.

به صدای بدن خود گوش دهید

هدف اصلی از ورزش کردن ارتقا سلامت جسمانی شماست. اگر در زمان ورزش کردن متوجه آسیب یا درد مشخصی شدید یا به نظر شما می آید ورزش وضعیت ظاهری عروق را بدتر کرده است. ورزش را ادامه ندهید و با پزشک مشورت کنید.

حتما قبل ورزش بدنتان را گرم کنید

حرکات نابجا و به یکباره در ورزش معمولا با آسیب دیدگی همراه هستند. لازم است قبل شروع تمارین ورزشی بدنتان را با حرکات ساده گرم کنید تا عضلات آمادگی شروع فعالیت را داشته باشند.

تمرینهای ورزشی ساده برای واریس

حتما نباید حرکات ورزشی خیلی پیچیده انجام دهید بعضی حرکات در عین سادگی برای واریس بسیار مفید هستند یکی از این حرکات نشستن و برخاستن از صندلی است توصیه میشود در 2 ست و در بار 10 تا15 بار انجام شود . اینکار با تقویت عضلات ناحیه ران به برگشت خون به سمت قلب کمک می کند.

نفستان را حبس نکنید

این توصیه به خوصص در زمان انجام ورزشهای به نسبت سنگین باستی اجرا شود . در زمان ورزش کردن به دم و بازدم خود دقت کنید در زمان انجام ورزشهای استقامتی بسیاری از افراد نفس خود را حبس می کنند برای مثال در حین انجام حرکت اسکالت و یا دراز نشست که اینکار منجر به افزایس فشار به ورید ها در محیط شکمی می شود و می تواند مانع برگشت راحت خون از پاها به سمت قلب شود.

وزنه نامناسب استفاده نکنید

در خصوص وزنه مناسی و انجام حرکات با وزنه با پزشک خود مشورت کنید.

ورزش های خوب برای واریس

در ادامه به معرفی بهترین حرکات ورزشی برای درمان واریس پا با ورزش می‌پردازیم:

۱. تاثیر شنا بر واریس

تاثیر شنا بر واریس

پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری از جمله ورزش های ساده هستند که به تقویت عضلات پا و بهبود خونرسانی به پاها کمک می کنند.

رگ های عنکبوتی ورید های خونی کوچکی نزدیک به سطح پوست هستند که متورم شده و ظاهری آبی، بنفش یا قرمز رنگ دارند. شنا کردن نمی تواند ظاهر ورید های عنکبوتی را بهبود  بخشد ولی می تواند به پیشگیری از ایجاد رگهای عنکبوتی  کمک کند.

این ورزش هوازی عضلات پا را تقویت کرده و جریان خون را افزایش می دهد. عضلات قوی پا انقباضات شدیدتری ایجاد کرده که گردش خون را افزایش و تجمع خون را کاهش می دهد.

در هنگام شنا کردن، بدن بر روی آب شناور شده و تاثیر جاذبه بر روی آن کاهش می یابد که این وضعیت به کاهش فشار بر روی ورید های واریسی و افزایش جریان خون منجر می شود. همچنین با ورزش کردن در آب فشار کمتری بر مفاصل وارد شده، انعطاف پذیری بدن بهبود یافته و در آب و هوای گرم، گرمای کمتری احساس خواهد شد.

با اینکه شنا کردن می تواند باعث جلوگیری از واریس شود، اما آن را از بین نمی برد. البته، از بین بردن این ورید ها با استفاده از درمان های جدید ممکن است.

۲. پیاده روی

پیاده روی بسیار مفید بوده و معمولا برای افراد با هر سن و سطحی از آمادگی جسمانی ایمن است. پیاده روی منظم می تواند برای  کاهش وزن، حفظ فشار خون مناسب و تقویت عضلات و استخوان ها مفید باشد.

یکی از توصیه های دکتر اقدسی به افراد با واریس خفیف، پیاده روی روزانه است . پیاده روی به گردش خون بهتر در پاها کمک می کند و از این رو برای پیشگیری از واریس  و پیشرفت آن مناسب است. همچنین در دوره پس از درمان واریس هم می تواند از عود مجدد بیماری در افراد با سابقه ژنتیکی جلوگیری کند .

۳. دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک ورزش کم خطر است. این ورزش همانند پیاده روی در حالی که از مفاصل محافظت می کند، گردش خون را نیز افزایش می دهد. دوچرخه سواری منظم می تواند عضلات ساق پا را تقویت کرده و جریان خون را افزایش دهد.

در صورتی که به یک دوچرخه دسترسی ندارید، باز هم می توانید با عضلات پای خود تمرین کنید. برای این کار بر روی کمر خوابیده، زانو ها را تا نزدیکی قفسه سینه آورده و حرکت پدال زدن را با پا هایتان  انجام دهید.

۴. تمرین بورگر آلن

تمرین بورگر آلن گردش خون را بهبود بخشیده و تورم پا در بیماران با  ورید های واریسی را کاهش می دهند. این موارد از قدیمی ترین تمرینات شناخته شده جهت رفع ورم پا در مبتلایان واریس است تمرینات بورگر آلن جریان خون نواحی پایینی بدن را به وسیله کنترل و پمپاژ کردن خون تنظیم می کنند.

تمرین برگر آلن برای واریس

# نحوه انجام این تمرینات

بر روی کمر خود دراز کشیده و پاهایتان را با زاویه ۴۵ تا ۹۰ درجه بالا ببرید. این وضعیت را برای مدت ۲ تا ۳ دقیقه حفظ کنید تا رنگ پاهایتان اندکی سفید تر شود. اکنون نشسته و پاهایتان را به مدت 3 تا 5 دقیقه  آویزان قرار دهید تا رنگ آن ها به حالت اول بازگردد. دقت کنید به زانو ها فشاری وارد نیاید.

پس از آن به مدت 3 تا 5 دقیقه به صورت افقی دراز بکشید. زمان انجام این تمرین بسته به تحمل فرد بین 12 تا 13 دقیقه دارد و غالبا بین 12 تا 13 دقیقه زمان می برد

توصیه می شود 2 بار در روز اینکار انجام شود . این حرکت فوق العاده یکی از محبوب ترین روش برای کاهش ورم در مبتلایان به  ورید های واریسی است. انجام این حرکت بخصوص برای بیماران دیابتی و مبتلا به فشار خون مفید است و از ورم به علت واریس و دیگر مشکلات عروقی بخوبی پیشگیری می کند.

حرکات ورزشی برای درمان واریس

در ادامه به معرفی بهترین حرکات ورزشی برای درمان واریس می‌پردازیم:

تمرین عضله پشت ساق پا

این تمرین عضلات پشت ساق پا را تقویت کرده، مانع تشکیل ورید های واریسی جدید شده و در مراحل اولیه واریس از پیشرفت واریس جلوگیری می کند. این تمرین آسان بوده و در هر جایی قابل انجام است. از آنجایی که تمرین عضله پشت ساق پا یک تمرین تعادلی است باید با احتیاط بسیار انجام شده تا از آسیب دیدن جلوگیری شود.

حرکات ورزشی برای درمان واریس

# نحوه انجام این تمرین

در وضعیت عادی ایستاده، پاشنه پا هایتان را بلند کرده و بر روی انگشتانتان بایستید. این وضعیت را به مدت 15 شمارش حفظ کرده و به وضعیت قبل بازگردید. این تمرین را 20 بار انجام دهید تا ظرف یک هفته تغییرات مثبت در درد واریسی خود مشاهده کنید. نوع آسان تر این تمرین انجام آن به همراه خم شدن مچ پا و بر روی یک صندلی انجام می شود.

بالا بردن پا از پشت سر

این مورد علاوه بر اینکه تمرینی موثر جهت رفع ورید های واریسی عضله پشت ساق پا می باشد، مزایایی برای مفصل و عضله ران و همچنین عضله باسن دارد. این تمرین برای افراد مبتلا به درد ساق پا مفید بوده و می توان آن را در هر زمانی از روز انجام داد.

لند کردن پا از پشت

# نحوه انجام این تمرین

به روی شکم بر روی زمین دراز کشیده و دست ها را زیر پیشانی خود قرار دهید. در حالی که پا ها را نزدیک به یکدیگر قرار داده اید بدون خم کردن زانو هر کدام را به نوبت تا 30 درجه بالا بیاورید. این کار را به آهستگی انجام دهید تا در حین انجام فرایند عضلات آسیب نبینند.

این وضعیت را به مدت 10 شمارش حفظ کرده و سپس به حالت عادی بازگردید. این تمرین را حداقل 15 بار در روز انجام داده تا تغییری در ظاهر وریدهای خود مشاهده کنید. این تمرین برای خانم های باردار توصیه نشده و در صورتی که در هنگام صبح انجام شود می تواند به اجابت مزاج  راحتتر کمک کند.

بالا بردن پا از کنار

این حرکت نه تنها برای ورید های واریسی مفید است بلکه مفاصل و عضلات ران را نیز تقویت می کند. افرادی که از مشکلات کمر رنج می برند باید این تمرین را با احتیاط فراوان انجام داده و در صورت احساس درد سریعا از انجام آن دست بکشند.

بالا بردن پا از کنار

# نحوه انجام این تمرین

در حالی که با یک دست سر خود را حمایت می کنید بر پهلوی خود دراز کشیده و دست دیگر را بر روی بدن قرار دهید. به آرامی پای بالایی را تا 45 درجه بلند کنید. این وضعیت را تا 10 شمارش حفظ کرده و سپس به حالت عادی بازگردید.

این کار را 15 مرتبه برای هر پا انجام داده و بر روی پهلوی دیگر خود دراز بکشید تا پای دیگر را نیز تمرین دهید. این تمرین گردش خون را بهبود بخشیده و پا ها را تقویت می کند. جهت کسب نتایج بهتر این تمرین را به حالت آهسته انجام دهید تا جریان خون به صورت همزمان کنترل شود.

تمرین دوچرخه

تمرین دوچرخه تاثیر عمده ای بر گردش خون عمومی در بدن داشته و در درمان ورید های واریسی بسیار موثر است. این تمرین به از دست دادن چربی نواحی شکم و تقویت نواحی پایینی بدن کمک می کند. با این حال، چنین تمرینی برای افراد مبتلا به مشکلات کمر پیشنهاد نمی شود.

پا دوچرخه هوایی

# نحوه انجام این تمرین

 1. روی زمین دراز بکشید و کمرتان را تا حد ممکن به زمین بچسبانید.سپس پاهایتان را به حالت پدال زدن روی دوچرخه تکان دهید (هر دو پا را بلند کرده و از ناحیه زانو به میزان 60 درجه خم کنید. یک پا را در هوا به جلو برده و به عقب بازگردانید. این تمرین را با پای دیگر نیز انجام داده و به تکرار این حرکات دورانی ادامه دهید تا حالتی مانند دوچرخه سواری به وجود آید.)
 2. دستهایتان را در کنار بدن قرار دهید و یا اگر در قسمت پایین باسن درد دارید در زیر باسنتان بگذارید.
 3. پاهایتان را به حالت پدال زدن حرکت دهید. پای دوچرخه به بهبود گردش خون در بدن و انقباض مناسب عضلات پا کمک می کند.
 4. در صورتیکه شما اصلا تحرک بدنی ندارید می توانید به مدت 10 دقیقه عصرها این ورزش را در منزل انجام دهید.
 5. برای شروع 4 ست 15 تایی را انجام دهید و بین ست ها فواصل زمانی 20 ثانیه ای استراحت داشته باشید.و به تدریج تعداد دفعات  پدال زدن در هر ست را افزایش دهید.

برای پیشگیری از ایجاد وریدهای واریسی و پیشرفت واریس این تمرین توصیه می شود .در صورتی که دسترسی به یک دوچرخه دارید، انجام دوچرخه سواری موثر تر از این تمرین خواهد بود.

تمرین لانج از کنار

این تمرین چندین مزیت برای سلامتی دارد که از جمله آن ها می توان به رفع ورید های واریسی اشاره کرد. افراد مبتلا به مشکلات زانو باید این تمرین را آهسته تر و با احتیاط بیشتری انجام دهند. در صورت بروز هر گونه مشکل، دست کشیدن از انجام این تمرین توصیه می شود.

لانج از کنار

# نحوه انجام این تمرین

دست های خود را بر پهلو قرار داده و پا ها را به اندازه عرض شانه از یکدیگر فاصله دهید. پای راست را در جهت راست حرکت داده و آن را از ناحیه زانو خم کنید تا در حالی که زانوی چپ صاف مانده، پای چپ از بدن فاصله بگیرد. این وضعیت را به مدت 10 شمارش حفظ کرده و سپس به وضعیت ایستاده بازگردید.

این مراحل را برای پای دیگر نیز انجام دهید. تمرین لانج از کنار را حداقل 3 مرتبه و در هر مرتبه با 10 بار تکرار انجام دهید . لانچ  باعث تقویت عضلات ساق پا و پا می شود و به جریان خون در مسیر درست کمک می کند . این تمرین برای کاهش شدت علایم وریدهای واریسی توصیه می شود.

تمرین چرخش مچ پا

تمرین چرخش مچ پا گردش خون را افزایش داده و در صورتی که در این وضعیت (تصویر) انجام شود از به وجود آمدن و گسترش ورید های واریسی جلوگیری می کند. این تمرین با تنظیم جریان خون به رفع ظاهر ورید ها در مدت زمان کوتاه تری کمک می کند. تمرین چرخش مچ پا عضلات پا را تقویت و درد های آن را درمان می کند.

مرین چرخش مچ پا

# نحوه انجام این تمرین

بر روی یک سطح نرم رو به بالا دراز بکشید. پای چپ خود را از ناحیه زانو خم کرده و نزدیک قفسه سینه قرار دهید. این پا را با دو دست خود نگه داشته، مچ پا را 5 بار در جهت عقربه های ساعت و 5 بار خلاف آن بچرخانید. پای خود را رها کرده و این تمرین را با پای دیگر انجام دهید. جهت دستیابی به نتایج موثر این تمرین را حداقل 15 بار در روز برای هر دو پا انجام دهید.

تمرین چرخش مچ پا را به آرامی انجام داده و در صورت احساس هر گونه درد یا ناراحتی آن را متوقف کنید. اگر از وضعیتی که در آن قرار دارید خسته شدید، پس از 5 بار انجام دادن این حرکت با صاف کردن پا ها به خود استراحت دهید.

تمرین بالا بردن پا

تمرین بالا بردن پا روشی عالی برای رفع سریع درد و سنگینی ناشی از  ورید های واریسی بوده و انجام دادن آن آسان است. در صورت ابتلا به مشکلات کمر، این تمرین باید با احتیاط فراوان انجام شود.

بالا بردن پا

# نحوه انجام این تمرین

بر روی یک سطح نرم یا یک زیر انداز، رو به بالا دراز کشیده، پا ها را صاف کرده و دست ها را در کنار خود قرار دهید. یکی از پا ها را به گونه ای بلند کنید که بر سطح زمین عمود شود. در صورت نیاز جهت ماندن در این وضعیت با استفاده از یک دست از باسن خود کمک بگیرید. به مدت 15 ثانیه در این وضعیت بمانید.

پای خود را پایین آورده و این تمرین را با پای دیگر انجام دهید.

واریس و ورزش در حالت ایستاده

یکی از ورزش های ساده که در حالت ایستاده می توان انجام داد در ادامه آمده است.

واریس و ورزش

 1. پاهایتان راکنار هم قرار دهیدبه صورت متناوب روی پاشنه و پنجه پا بایستید.
 2. اینکار را 10  تا 15 بار تکرار کنید.
 3. برای 10 ثانیه استراحت کنید.
 4. 4 تا 5 ست 10-15 تایی این حرکت را انجام دهید.

انجام این قبیل تمرینات بدنی بمنظور پیشگیری و حفظ نتایج حاصل از درمان واریس پا با ورزش به بهبودی سریعتر و دوام نتایج کمک می کند. بهتر است بیماران و افراد درمعرض خطر واریس این ورزشها را به صورت مداوم و روزمره انجام دهند و آن را جز مهمی از روند درمان واریس به شمار آورند.

 تمرینات کششی برای ورایس

تمرینات کششی می توانند در هر زمان و مکانی انجام شوند. این تمرینات زمانی بیشترین استفاده را دارند که در اثر ماندن به مدت طولانی در یک وضعیت ورید های واریسی دردناک می شوند. این تمرینات به عضلات استراحت داده و سبب تقویت پا ها می شوند.

 تمرینات کششی برای ورایس

# نحوه انجام این تمرینات

 • برای درمان واریس پا با ورزش با این روش ابتدا روی یک صندلی نشسته، دست ها را در کنار بدن خود قرار داده و کمر خود را صاف نگه دارید.
 • پا های خود را به اندازه ای بالا آورید که کف آن ها به سمت دیوار رو به رو باشد.
 • اکنون عضلات پا را به گونه منقبض کنید که انگشتان به سمت جلو نشانه روند.
 • این وضعیت را به مدت 5 ثانیه حفظ کنید.
 • انگشتان پا را تا جایی به سمت داخل خم کرده که در عضله پشت ساق پای خود احساس کشش کنید.
 • این وضعیت را به مدت 5 ثانیه حفظ کرده و سپس به وضعیت اولیه خود بازگردید.
 • جهت رفع ورید های واریسی این تمرین را برای 10 تا 15 بار در روز انجام دهید.

انجام منظم این تمرین ورید های واریسی ساق و ران پا را رفع خواهد کرد. جهت حمایت مناسب از عضلات در هنگام انجام تمرینات کششی باید از کفش هایی راحت و مناسب استفاده کرد.

ورزش مناسب برای واریس پا برای کارمندان

زندگی آپارتمان نشینی و ساعات طولانی کار پشت میز باعث شده میزان فعالیت بدنی به مراتب کمتر از گذشته شود. بسیاری از ما حتی خرید روزانه مان را از خانه با تلفن و یا پای اینترنت انجام می دهیم. بی شک هر فردی که می خواهد سلامتی خود را بیمه کند بایستی ساعتی از روز را به ورزش اختصاص دهد. انجام  نرمشهای بدنی ساده مشابه آنچه در فیلم به شما نشان داده شده، می تواند برای تقویت عضلات ساق پا و پیشگیری از واریس مفید باشد.

ورزش های خوب برای واریس در خانه

شغل های امروزی که بیشتر در محیط‌های بسته و به شکل نشسته و یا ایستاده با دامنه حرکت محدود صورت می گیرد  منجر به افزایش احتمال بروز چاقی، اضافه وزن، تغییرات ناخوشایند درستون مهره ها و اختلالات عروقی همچون واریس شده است. یکی از ورزش های ساده قابل اجرا در محل کار برای پیشگیری از واریس و یا پیشرفت آن به شکل ذیل انجام می شود:

ورزش های خوب برای واریس در خانه

 1.  پاهایتان را به سمت جلو دراز کنید و بکشید
 2. ا قسمت مچ پاهایتان را خم و راست کنید طوری که زاویه بین قسمت کف پا و ساق کمتر از 90 درجه شود در این حالت 10 ثانیه مکث نمایی
 3.  طوریکه کف سر پنجه پایتان به سمت سقف متمایل باشد . سپس پاهایتان را از مچ طوری راست کنید که سرپنجه پایتان به سمت زمین کشیده شو.د
 4.  در حرکت بعدی تا جای ممکن پایتان را صاف کنید که زاویه بین کف پا و ساق پا بیش از 90 درجه شود.
 5.  حرکت گام 2 و 3 را 10 مرتبه تکرار کنید.

کنترل واریس در طی سفر

در زمان سفر با  وسیله نقلیه به همگان توصیه می شود که هر ۲ ساعت یکبار از ماشین پیاده شوند و برای چند لحظه راه بروند. همچنین در حین سفر با ماشین یا در هواپیما توصیه به انجام ورزش های ساده در حالت نشسته است.

ورزش در ماشین

 1. پایتان را مشابه تصویر، از مچ یک بار به سمت راست و یک بار به سمت چپ  بچرخانید اینکار را در2  ست 15 تایی شروع کنید و در ابتدا در جهت ساعتگرد اینکار را انجام دهید.
 2. سپس در جهت پاد-ساعتگرد پایتان را حرکت دهید.
 3. بین هر ست 20 ثانیه استراحت بگذارید.
 4. تعداد ست ها را به مرور افزایش دهید.

ورزش های مضر برای واریس

به طور کلی انجام ورزشهای استقامتی و انواعی که نیاز به واردکردن فشار بیش از حد دارند، به افراد با خطر ابتلا به واریس پیشنهاد نمی شود. در ادامه تعدادی از ورزش های مضر برای واریس معرفی می‌شود:

دویدن

علی رغم اینکه دویدن به عنوان ورزشی مناسب معرفی می شود ، انجام آن با شدت زیاد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

وزنه برداری

انجام ورزش با وزنه های نامناسب نیز می تواند برای واریس مضر باشد.

در صورتیکه در برنامه ورزشی ورزشکاران برنامه ورزشی با فشار زیاد روی پاها گنجانده شده به آنها توصیه می شود تا از جوراب های واریس استفاده کنند اما قبل از هر اقدامی مشورت با پزشک متخصص واریس پا برای به حداقل رساندن آسیب در دوره تمرینات سخت به ورزشکاران حرفه ای توصیه می شود.

 کلینیک فوق تخصصی درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر راشن سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و تشكر از مطالب مفيد جناب آقاي دكتر . من 50 سال دارم كه واريس مچ پا و پشت زانو و ران دارم و شش ماه قبل 3 بار تزريق اسكلروتراپي انجام دادم كه در ظاهر آنها زياد تغيير حاصل نشده جناب آقاي دكتر عزيز كبودي بعد از تزريق كبودي طبيعي و ديگه اينكه نياز به پماد يا قرص ميباشد و چه مدت زمان ميبرد كه خوب شود. مممنون از راهنمايي مفيد تان
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

    

   لطفا برای ما از ظاهر پای خود اینجا یا در واتس اپ 09365066105 عکس ارسال کنید که با توجه به انها شمارا بهتر راهنمایی کنیم 

   در برخی موارد تیرگی مسیر رگ  با یک کار تکمیلی پس از چند هفته برطرف می شود پماد هیرودوئید هم می تواند به کاهش کبودی پس از اسکلروتراپی کمک کند البته کبودی موقتی است 

 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانمی ۴۹ ساله هستم قبلا کمی فعالیت ورزشی داشتم ولی مدتهاست کمتر شده دچار واریس پا شدم یکبار برای درمان اقدام کردم از جوراب واریس استفاده کردم ولی درمان نشد و ظاهر این واریس برایم خوشایند نیست و از طرفی نگرانم که این واریس بیشتر و بیشتر شود و در نشستن و برخاستن و سنگین شدن پا اذیتم کند لطفا برای درمان فوری بنده را راهنمایی کنید از شما سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   با توجه به عکس واریس های شما از نوع واریس عنکبوتی هستند و معمولا ایجاد درد نمیکنند و‌درمان انها درمان زیبایی است ،که میتوان با توجه به رنگ پوست رنگ پوست و نوع رگها بنظرم به تلفيقي از اسكلروتراپي و ليزر سطحي كوترا جواب خوبي بدهد

   البته قبل از شروع كار بايد ضخامت و قوام پوست از نزديك معاينه دقيق شود.

   برای هماهنگی وقت با واتس اپ 09365066105 تماس بگیرید 

 • تصویر کاربر الهه جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقایی دکتر من واریس انکبودی داشتم رفتم پیش خانم دکتر هندسی پشت پامو زامپول زدن رویی پاهام واریس هایی بسیار ریز عنکبودی بودن ک گفتن چون ریزن نمیشه بنده احساس میکنم یکم بیشتر شده قرسی پمادی هیچ چیزی نیست برای دمان ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   بهتر است که از نزدیک وضعیت پوست شما بررسی شود،توصیه میکنم توسط یکی از همکاران فوق تخصص ما ویزیت شوید ایشان نتیجه را حتما به من اطلاع خواهند داد و اگر نیاز به انجام کاری بود حتما با حضور خود من انجام خواهد گرفت 

   برای تعیین وقت لطفا با واتس اپ  09365066105 تماس بگیرید 

 • تصویر کاربر سمیرا پنجشنبه ۱۹ تیر ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و تشکر از شما دکتر خوب . من 37 سال سن دارم . در موقع فعالیت زیاد در پاهایم احساس سنگینی داشتم تا اینکه پس از دیدن رگ برجسته پشت زانو پای چپم و همچنین رگهای پراکنده بنفش پراکنده در پاهام متوجه شدم که واریس هست خدا رو شکر درد ندارم و از آنجایی که در شهر ما کلنیک واریس نیست آیا میشود از داروخانه پماد درمان واریس و جوراب واریس بگیرم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۵ تیر ۹۹( 5 ماه پیش)

   سلام‌ وقت شما بخیر 

   جوراب واریس میتواند در پیشگیری از پیش رفت واریس شما میتواند کمک کننده باشد اما رگ های واریسی ایجاد شده را درمان نخواهد کرد
   همچنین جوراب واریس زمانی لازم است که شما کم‌ تحرک یا ساکن هستین مثل ایستادن زیاد و یا نشستن های طولانی روی صندلی زمان هایی که سرکار هستین
   در زمان هایی که فعالیت دارید مثل زمان ورزش کردن یا پیاده روی نیاز به پوشیدن جوراب نیست

  2. تصویر کاربر سمیرا شنبه ۷ تیر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر
   با تشکر از جوابتون
   چون فرمودید موقع نشستن های طولانی روی صندلی جوراب واریس لازم هست
   من سرکار حدود 6 ساعت نشسته هستم
   جوراب واریس بالای زانو چه سایزی باید بگیرم
  3. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۹ تیر ۹۹( 4 ماه پیش)

   جوراب واريس زير زانو كلاس يك در موقع كار روزانه سنگيني پا را كنترل خواهد كرد.
   رگ پشت زانو را اهميت ندهيد
   در زمان مناسب بهتر است حضوري مراجعه كنيد.

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مرجان پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۹( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر گرامی

  بنده مدتی است که متاسفانه در ساق پای خود رگ‌های واریس مشاهده می کنم. بنده مربی شنا هستم و زیاد از استخر استفاده میکنم. میخواستم ببینم آیا استخر برای واریس خوب است؟ و یا برای درمان این رگها باید این ورزش را متوقف کنم.
  با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   قطعا توصيه ميشود ورزشهاي هوازي مانند استخر ادامه يابد.

 • تصویر کاربر قاسم شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  احتراما" من در سال 1369 در بیمارستان همدان عمل جراحی باز به جهت ورم رگهای واریس انجام دادم و در سال 1374 در بیمارستان طالقانی تهران با نظارت پرفسور بوستان و توسط دکتر انصاری عمل جراحی باز را تکرار نمودم و در سال 1394 در کلینیک پردیس نور داپلر را توسط دکتر اخلاقپور انجام دادم که بعداز مدتی پای چپم آمبلی کرد که با تجویز دکتر اخلاقپور به مدت 14 روز و هروز یک آمپول کنار نافم ترزیق شد و در سال 1397 خدمت آقای دکتر کلانتر معتمد (پسر) رسیدم و ایشان قرص دافلون 500 را را برای 60 روز تجویز نمودند ؛ در حال حال از جوراب زیگ واریس استفاده میکنم و کنار کشاله رانم و زیر شکم و بصورت خیلی کم کنار بیضه واریس دارم و درسال 1398 بعداز آقای دکتر کلانتر معتمد در آذر ماه 1398 توسط دکتر درخشانفر در بیمارستان بوعلی همدان ونوگرافی انجام دادم که ایشان فرمودند رگ اصلی را بیرون آوردند ؛ آقای دکتر با این شرایط امکان معاجه وجود دارد و به معاینه چه موقع باید خدمت حضرت عالی برسم ؛ در ضمن 9 تا عکس با شماره 09189088465 از طریق تلگرام در تاریخ 98/11/1 ارسال کردم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 9 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا در صورت امکان برای ویزیت حضوری تشریف بیاورید 

   شماره وقت دهی :02122819276-7

 • تصویر کاربر هومن شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من واریس طنابی شدید پای راست داشتم و عمل جراحی باز و برداشتن و بستن رگ هارو انجام دادم ولی متاسفانه کارم طوریه که باید روزی ۷ الی ۸ ساعت سرپا باشم آیا با پوشیدن جوراب واریس می توانم به کارم ادامه بدهم یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 9 ماه پیش)

    سلام

   پوشیدن جوراب واریس کلاس یک زیر زانو به شما کمک می کند

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .
  پای چپ من واریس خفیف داره . بطوریکه در حالت نشسته بر رو دو پا با لمس میتوان رگ متورم را حس کرد. من هفته ای سه بار میدوم. شما گفتید که نباید ورزش سنگین کرد. من ورزش رو خیلی دوس دارن آقای دکتر چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸( 11 ماه پیش)

   ورزش را ادامه بدهيد
   اگر واريس در اينده شدت پيداكرد درمان ان فقط نيم ساعت سرپايي است

 • تصویر کاربر سارا شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت آقای دکتر
  من مدرس هستم 37 ساله خانم با قد 162 وزن حدود 60 کیلوگرم. در طول هفته 5 روز حدود 7 صبح تا 4 بعد از ظهر در مسیر رفت و آمد و کلاس مدت زیادی سرپا هستم. مدتی است بعد از بازگشت از سر کار مشاهده میکنم که هر دو پام از زیر زانو تا مچ پام به شدت ورم کرده و احساس سنگینی و خستگی در پاهام دارم و هیچ رگ برجسته ای هم مشاهده نمیکنم. آیا مبتلا به واریس شده ام؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   با متخصص داخلی در مورد ورم و سنگینی پا مشورت کنید

 • تصویر کاربر لاله شنبه ۱۳ مهر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما آقای دکتر. من حضوری مراجعه کرده بودم. بعد سونوگرافی فرمودید رگ های پام ریشه ندارن. به خاطر آسم ام روش لیزر رو برای از بین بردن ظاهر رگها پیشنهاد فرمودید. من وارد سایتتون شدم و ورزشهای مفید برای واریس رو دیدم. آیا با انجام مداوم این حرکات میتونم رگهایی که پشت زانو و ساق پام دیده میشن از بین ببرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۳ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام - خیر ورزش در پیشگیری می تواند مناسب باشد وروند ایجاد رگها را آهسته تر کند اما در درمان موثر نیست.

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر