درمان واریس پا با ورزش شنا و پیاده روی

کنترل و درمان واریس پا با ورزش هایی نظیر شنا یا پیاده روی می تواند برای واریس پا موثر باشد. بسیاری از پزشکان حداقل نیم ساعت فعالیت فیزیکی را در روز توصیه می کنند. در صورت نیاز می توان این مدت زمان را به سه بازه 10 دقیقه ای در روز تقسیم کرد.

حفظ بافت عضلانی و تقویت آن درسنین بزرگسالی به خصوص دوران میانسالی و سالمندی مورد توجه متخصصین طب فیزیکی و سلامت بوده است. یکی از راههای توصیه شده برای رسیدن به این مهم، انجام حرکات ورزشی برای درمان واریس بمنظور تقویت عضلات و گردش خون در پاها است.

تاثیر شنا بر واریس

پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری از جمله ورزش های ساده هستند که به تقویت عضلات پا و بهبود خونرسانی به پاها کمک می کنند.

رگ های عنکبوتی ورید های خونی کوچکی نزدیک به سطح پوست هستند که متورم شده و ظاهری آبی، بنفش یا قرمز رنگ دارند. شنا کردن نه تنها ظاهر ورید های عنکبوتی را بهبود می بخشد بلکه به پیشگیری از آن ها نیز کمک می کند.

این ورزش هوازی عضلات پا را تقویت کرده و جریان خون را افزایش می دهد. عضلات قوی پا انقباضات شدیدتری ایجاد کرده که گردش خون را افزایش و تجمع خون را کاهش می دهد.

در هنگام شنا کردن، بدن بر روی آب شناور شده و تاثیر جاذبه بر روی آن کاهش می یابد که این وضعیت به کاهش فشار بر روی ورید های عنکبوتی و افزایش جریان خون منجر می شود. همچنین با ورزش کردن در آب فشار کمتری بر مفاصل وارد شده، انعطاف پذیری بدن بهبود یافته و در آب و هوای گرم، گرمای کمتری احساس خواهد شد.

با اینکه شنا کردن می تواند ورید های عنکبوتی را بهبود داده و یا از آن ها جلوگیری کند، اما آن ها را از بین نمی برد. البته، از بین بردن این ورید ها با استفاده از درمان های جدید ممکن است.

زندگی آپارتمان نشینی و ساعات طولانی کار پشت میز باعث شده میزان فعالیت بدنی به مراتب کمتر از گذشته شود. بسیاری از ما حتی خرید روزانه مان را از خانه با تلفن و یا پای اینترنت انجام می دهیم. بی شک هر فردی که می خواهد سلامتی خود را بیمه کند بایستی ساعتی از روز را به ورزش اختصاص دهد. انجام  نرمشهای بدنی ساده مشابه آنچه در فیلم به شما نشان داده شده، می تواند برای تقویت عضلات ساق پا و پیشگیری از واریس مفید باشد.

پیاده روی

پیاده روی بسیار مفید بوده و معمولا برای افراد با هر سن و سطحی از آمادگی جسمانی ایمن است. پیاده روی منظم می تواند در کاهش وزن، حفظ فشار خون مناسب و تقویت عضلات و استخوان ها به افراد کمک کند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک ورزش کم آسیب است. این ورزش همانند پیاده روی در حالی که از مفاصل محافظت می کند، گردش خون را نیز افزایش می دهد. دوچرخه سواری منظم می تواند عضلات ساق پا را تقویت کرده و جریان خون را افزایش دهد.

در صورتی که به یک دوچرخه دسترسی ندارید، باز هم می توانید با عضلات پای خود تمرین کنید. برای این کار بر روی کمر خوابیده، زانو ها را تا نزدیکی قفسه سینه آورده و حرکت پدال زدن را با پا هایتان  انجام دهید.

 

تمرینات بورگر آلن

تمرینات بورگر آلن گردش خون را بهبود بخشیده و ظاهر ورید های واریسی را کاهش می دهند. این موارد از قدیمی ترین تمرینات شناخته شده جهت رفع ورید های واریسی هستند. تمرینات بورگر آلن جریان خون نواحی پایینی بدن را به وسیله کنترل و پمپاژ کردن خون تنظیم می کنند.

تمرین برگر آلن

# نحوه انجام این تمرینات

بر روی کمر خود دراز کشیده و پاهایتان را بالا ببرید. این وضعیت را حفظ کنید تا رنگ پاهایتان اندکی سفید تر شود. اکنون نشسته و پاهایتان را به مدت چند دقیقه پایین تر از سطح سرتان قرار دهید تا رنگ آن ها به حالت اول بازگردد.

پس از آن به مدت چند دقیقه به صورت افقی دراز بکشید. این تمرین را برای چند بار تکرار کنید. این حرکت فوق العاده یکی از محبوب ترین روش های رفع ورید های واریسی بوده و انجام دادن آن برای 10 تا 12 مرتبه در روز به کاهش ظاهر ورید های واریسی نیز کمک می کند.

تمرین عضله پشت ساق پا

این تمرین عضلات پشت ساق پا را تقویت کرده، مانع تشکیل ورید های واریسی جدید شده و ورید های قبلی را نیز کاهش می دهد. این تمرین آسان بوده و در هر جایی قابل انجام است. از آنجایی که تمرین عضله پشت ساق پا یک تمرین تعادلی است باید با احتیاط بسیار انجام شده تا از آسیب دیدن جلوگیری شود.

بلند کردن عضله پشت ساق

# نحوه انجام این تمرین

در وضعیت عادی ایستاده، پاشنه پا هایتان را بلند کرده و بر روی انگشتانتان بایستید. این وضعیت را به مدت 15 شمارش حفظ کرده و به وضعیت قبل بازگردید. این تمرین را 20 بار انجام دهید تا ظرف یک هفته تغییری در ورید های واریسی خود مشاهده کنید. نوع آسان تر این تمرین انجام آن به همراه خم شدن مچ پا و بر روی یک صندلی انجام می شود.

 

 

بالا بردن پا از پشت سر

این مورد علاوه بر اینکه تمرینی موثر جهت رفع ورید های واریسی عضله پشت ساق پا می باشد، مزایایی برای مفصل و عضله ران و همچنین عضله باسن دارد. این تمرین برای افراد مبتلا به درد ساق پا مفید بوده و می توان آن را در هر زمانی از روز انجام داد.

لند کردن پا از پشت

# نحوه انجام این تمرین

به روی شکم بر روی زمین دراز کشیده و دست ها را زیر پیشانی خود قرار دهید. در حالی که پا ها را نزدیک به یکدیگر قرار داده اید بدون خم کردن زانو هر کدام را به نوبت تا 30 درجه بالا بیاورید. این کار را به آهستگی انجام دهید تا در حین انجام فرایند عضلات آسیب نبینند.

این وضعیت را به مدت 10 شمارش حفظ کرده و سپس به حالت عادی بازگردید. این تمرین را حداقل 15 بار در روز انجام داده تا تغییری در ظاهر وریدهای خود مشاهده کنید. این تمرین برای خانم های باردار توصیه نشده و در صورتی که در هنگام صبح انجام شود می تواند به بهبود عملکرد روده ها نیز کمک کند.

بالا بردن پا از کنار

این حرکت نه تنها برای ورید های واریسی مفید است بلکه مفاصل و عضلات ران را نیز تقویت می کند. افرادی که از مشکلات کمر رنج می برند باید این تمرین را با احتیاط فراوان انجام داده و در صورت احساس درد سریعا از انجام آن دست بکشند.

بالا بردن پا از کنار

# نحوه انجام این تمرین

در حالی که با یک دست سر خود را حمایت می کنید بر پهلوی خود دراز کشیده و دست دیگر را بر روی بدن قرار دهید. به آرامی پای بالایی را تا 45 درجه بلند کنید. این وضعیت را تا 10 شمارش حفظ کرده و سپس به حالت عادی بازگردید.

این کار را 15 مرتبه برای هر پا انجام داده و بر روی پهلوی دیگر خود دراز بکشید تا پای دیگر را نیز تمرین دهید. این تمرین گردش خون را بهبود بخشیده و پا ها را تقویت می کند. جهت کسب نتایج بهتر این تمرین را به حالت آهسته انجام دهید تا جریان خون به صورت همزمان کنترل شود.

تمرین دوچرخه

تمرین دوچرخه تاثیر گسترده ای بر گردش خون کلی بدن داشته و در درمان ورید های واریسی بسیار موثر است. این تمرین به از دست دادن چربی نواحی شکم و تقویت نواحی پایینی بدن کمک می کند. با این حال، چنین تمرینی برای افراد مبتلا به مشکلات کمر پیشنهاد نمی شود.

پا دوچرخه هوایی

# نحوه انجام این تمرین

بر روی یک سطح نرم رو به بالا دراز بکشید. هر دو پا را بلند کرده و از ناحیه زانو به میزان 60 درجه خم کنید. یک پا را در هوا به جلو برده و به عقب بازگردانید. این تمرین را با پای دیگر نیز انجام داده و به تکرار این حرکات دورانی ادامه دهید تا حالتی مانند دوچرخه سواری به وجود آید.

جهت درمان ورید های واریسی این تمرین را حداقل 25 تا 30 بار در روز انجام دهید. این تکرار ها را باید در 3 مرتبه (سِت) و در هر مرتبه با 10 ثانیه استراحت انجام داد. در صورتی که دسترسی به یک دوچرخه دارید، انجام دوچرخه سواری موثر تر از این تمرین خواهد بود.

تمرین لانج از کنار

این تمرین چندین مزیت برای سلامتی دارد که از جمله آن ها می توان به رفع ورید های واریسی اشاره کرد. افراد مبتلا به مشکلات زانو باید این تمرین را آهسته تر و با احتیاط بیشتری انجام دهند. در صورت بروز هر گونه مشکل، دست کشیدن از انجام این تمرین توصیه می شود.

لانج از کنار

# نحوه انجام این تمرین

دست های خود را بر پهلو قرار داده و پا ها را به اندازه عرض شانه از یکدیگر فاصله دهید. پای راست را در جهت راست حرکت داده و آن را از ناحیه زانو خم کنید تا در حالی که زانوی چپ صاف مانده، پای چپ از بدن فاصله بگیرد. این وضعیت را به مدت 10 شمارش حفظ کرده و سپس به وضعیت ایستاده بازگردید.

این مراحل را برای پای دیگر نیز انجام دهید. تمرین لانج از جانب را حداقل 3 مرتبه و در هر مرتبه با 10 بار تکرار انجام دهید تا تغییری چشم گیر در ورید های واریسی ران و ساق پایتان به وجود آید. جهت افزایش میزان سختی این تمرین می توانید وزنه ای به پای خود اضافه کنید.

تمرین چرخش مچ پا

تمرین چرخش مچ پا گردش خون را افزایش داده و در صورتی که در این وضعیت (تصویر) انجام شود از به وجود آمدن و گسترش ورید های واریسی جلوگیری می کند. این تمرین با تنظیم جریان خون به رفع ظاهر ورید ها در مدت زمان کوتاه تری کمک می کند. تمرین چرخش مچ پا عضلات پا را تقویت و درد های آن را درمان می کند.

مرین چرخش مچ پا

# نحوه انجام این تمرین

بر روی یک سطح نرم رو به بالا دراز بکشید. پای چپ خود را از ناحیه زانو خم کرده و نزدیک قفسه سینه قرار دهید. این پا را با دو دست خود نگه داشته، مچ پا را 5 بار در جهت عقربه های ساعت و 5 بار خلاف آن بچرخانید. پای خود را رها کرده و این تمرین را با پای دیگر انجام دهید. جهت دستیابی به نتایج موثر این تمرین را حداقل 15 بار در روز برای هر دو پا انجام دهید.

تمرین چرخش مچ پا را به آرامی انجام داده و در صورت احساس هر گونه درد یا ناراحتی آن را متوقف کنید. اگر از وضعیتی که در آن قرار دارید خسته شدید، پس از 5 بار انجام دادن این حرکت با صاف کردن پا ها به خود استراحت دهید.

8- تمرین بالا بردن پا

تمرین بالا بردن پا روشی عالی برای رفع سریع ورید های واریسی بوده و انجام دادن آن آسان است. در صورت ابتلا به مشکلات کمر، این تمرین باید با احتیاط فراوان انجام شود.

بالا بردن پا

# نحوه انجام این تمرین

بر روی یک سطح نرم یا یک زیر انداز، رو به بالا دراز کشیده، پا ها را صاف کرده و دست ها را در کنار خود قرار دهید. یکی از پا ها را به گونه ای بلند کنید که بر سطح زمین عمود شود. در صورت نیاز جهت ماندن در این وضعیت با استفاده از یک دست از باسن خود کمک بگیرید. به مدت 15 ثانیه در این وضعیت بمانید.

پای خود را پایین آورده و این تمرین را با پای دیگر انجام دهید. این تمرین را به صورت 15 بار در روز انجام داده و پس از مشاهده اولین تغییرات در ظاهر ورید های واریسی آن را به هر دو روز یک بار کاهش دهید.

 تمرینات کششی

تمرینات کششی می توانند در هر زمان و مکانی انجام شوند. این تمرینات زمانی بیشترین استفاده را دارند که در اثر ماندن به مدت طولانی در یک وضعیت ورید های واریسی دردناک می شوند. این تمرینات به عضلات استراحت داده و سبب تقویت پا ها می شوند.

تمرینات کششی

# نحوه انجام این تمرینات

بر روی یک صندلی نشسته، دست ها را در کنار بدن خود قرار داده و کمر خود را صاف نگه دارید. پا های خود را به اندازه ای بالا آورید که کف آن ها به سمت دیوار رو به رو باشد. اکنون عضلات پا را به گونه منقبض کنید که انگشتان به سمت جلو نشانه روند. این وضعیت را به مدت 5 ثانیه حفظ کنید. انگشتان پا را تا جایی به سمت داخل خم کرده که در عضله پشت ساق پای خود احساس کشش کنید. این وضعیت را به مدت 5 ثانیه حفظ کرده و سپس به وضعیت اولیه خود بازگردید.

جهت رفع ورید های واریسی این تمرین را برای 10 تا 15 بار در روز انجام دهید. انجام منظم این تمرین ورید های واریسی ساق و ران پا را رفع خواهد کرد. جهت حمایت مناسب از عضلات در هنگام انجام تمرینات کششی باید از کفش هایی راحت و مناسب استفاده کرد.

افراد باید جهت درمان ورید های واریسی علاوه بر انجام تمرینات از یک رژیم غذایی مناسب نیز پیروی کنند. باید از مصرف خوراکی های دارای مقادیر زیاد نمک یا ادویه خودداری کنند. از جمله این موارد می توان به غذا های غنی شده با پروتئین ها، سالاد ها و سوپ ها اشاره کرد. نوشیدن مقادیر زیاد آب نیز در دفع مواد زائد از بدن مفید است. در نهایت، جهت داشتن بدنی سالم و متناسب از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید.

ورزش های مضر برای واریس

علی رغم اینکه دویدن به عنوان ورزشی مناسب معرفی می شود ، انجام آن با شدت زیاد به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در کل انجام ورزشهای استقامتی و انواعی که نیاز به واردکردن فشار بیش از حد دارند، به افراد با خطر ابتلا به واریس پیشنهاد نمی شود. در صورتیکه در برنامه ورزشی ورزشکاران برنامه ورزشی با فشار زیاد روی پاها گنجانده شده به آنها توصیه می شود تا از جوراب های واریس استفاده کنند اما قبل از هر اقدامی مشورت با پزشک متخصص واریس پا برای به حداقل رساندن آسیب در دوره تمرینات سخت به ورزشکاران حرفه ای توصیه می شود.

درمان واریس با ورزش

اگر شغلی دارید که مجبور به نشستن پشت میز برای مدت طولانی هستید، انجام برخی حرکت های کششی ساده به شما در پیشگیری از واریس کمک می کند.

1- ورزش های خوب برای واریس در خانه

شغل های امروزی که بیشتر در محیطهای بسته و به شکل نشسته و یا ایستاده با دامنه حرکت محدود صورت می گیرد  منجر به افزایش احتمال بروز چاقی، اضافه وزن، تغییرات ناخوشایند درستون مهره ها و اختلالات عروقی همچون واریس شده است. یکی از ورزش های ساده قابل اجرا در محل کار برای پیشگیری از واریس و یا پیشرفت آن به شکل ذیل انجام می شود:

حرکت اول:

ورزش پشت میز کار

 1.  پاهایتان را به سمت جلو دراز کنید و بکشید
 2. ا قسمت مچ پاهایتان را خم و راست کنید طوری که زاویه بین قسمت کف پا و ساق کمتر از 90 درجه شود در این حالت 10 ثانیه مکث نمایی
 3.  طوریکه کف سر پنجه پایتان به سمت سقف متمایل باشد . سپس پاهایتان را از مچ طوری راست کنید که سرپنجه پایتان به سمت زمین کشیده شو.د
 4.  در حرکت بعدی تا جای ممکن پایتان را صاف کنید که زاویه بین کف پا و ساق پا بیش از 90 درجه شود.
 5.  حرکت گام 2 و 3 را 10 مرتبه تکرار کنید.

حرکت دوم:

 1. روی زمین دراز بکشید و کمرتان را تا حد ممکن به زمین بچسبانید.ورزش در خانهسپس پاهایتان را به حالت پدال زدن روی دوچرخه تکان دهید
 2. دستهایتان را در کنار بدن قرار دهید و یا اگر در قسمت پایین باسن درد دارید در زیر باسنتان بگذارید.
 3. پاهایتان را به حالت پدال زدن حرکت دهید. پای دوچرخه به بهبود گردش خون در بدن و انقباض مناسب عضلات پا کمک می کند.
 4. در صورتیکه شما اصلا تحرک بدنی ندارید می توانید به مدت 10 دقیقه عصرها این ورزش را در منزل انجام دهید.
 5. برای شروع 4 ست 15 تایی را انجام دهید و بین ست ها فواصل زمانی 20 ثانیه ای استراحت داشته باشید.و به تدریج تعداد دفعات  پدال زدن در هر ست را افزایش دهید.

2- کنترل واریس در طی سفر

در زمان سفر با  وسیله نقلیه به همگان توصیه می شود که هر 2 ساعت یکبار از ماشین پیاده شوند و برای چند لحظه راه بروند. همچنین در حین سفر با ماشین یا در هواپیما توصیه به انجام ورزش های ساده در حالت نشسته است.

ورزش در ماشین

 1. پایتان را مشابه تصویر، از مچ یک بار به سمت راست و یک بار به سمت چپ  بچرخانید اینکار را در2  ست 15 تایی شروع کنید و در ابتدا در جهت ساعتگرد اینکار را انجام دهید.
 2. سپس در جهت پاد-ساعتگرد پایتان را حرکت دهید.
 3. بین هر ست 20 ثانیه استراحت بگذارید.
 4. تعداد ست ها را به مرور افزایش دهید.

3- واریس و ورزش در حالت ایستاده

یکی از ورزش های ساده که در حالت ایستاده می توان انجام داد در ادامه آمده است.

ورزش در خانه

 1. پاهایتان راکنار هم قرار دهیدبه صورت متناوب روی پاشنه و پنجه پا بایستید.
 2. اینکار را 10  تا 15 بار تکرار کنید.
 3. برای 10 ثانیه استراحت کنید.
 4. گام 2 تا 4 را 5 بار تکرار کنید.

انجام این قبیل تمرینات بدنی بمنظور پیشگیری و حفظ نتایج حاصل از درمان واریس پا با ورزش به بهبودی سریعتر و دوام نتایج کمک می کند. بهتر است بیماران و افراد درمعرض خطر واریس این ورزشها را به صورت مداوم و روزمره انجام دهند و آن را جز مهمی از روند درمان واریس به شمار آورند.

 کلینیک فوق تخصصی درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

2+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر لاله شنبه ۱۳ مهر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما آقای دکتر. من حضوری مراجعه کرده بودم. بعد سونوگرافی فرمودید رگ های پام ریشه ندارن. به خاطر آسم ام روش لیزر رو برای از بین بردن ظاهر رگها پیشنهاد فرمودید. من وارد سایتتون شدم و ورزشهای مفید برای واریس رو دیدم. آیا با انجام مداوم این حرکات میتونم رگهایی که پشت زانو و ساق پام دیده میشن از بین ببرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۳ مهر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام - خیر ورزش در پیشگیری می تواند مناسب باشد وروند ایجاد رگها را آهسته تر کند اما در درمان موثر نیست.

 • تصویر کاربر سحر جمعه ۵ مهر ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  پزشک من گفتن که در ناحیه هر دو پا نیاز به جراحی دارم البته با یه برش کوچک در ناحیه بالای پاشنه حدودا.میخواستم ببینم به این راحتی انجام میشه چون توی قسمت ران عنکبوتی زیاد دارم و در قسمت ساق بعد از بارداری رگهای متورم هست.دو‌بار هم تزریق داشتم.اگه جوراب واریس هم نپوشم دچار درد و سوزش در ناحیه ساق میشم مخصوصا در اواخر روز
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۵ مهر ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام لطفا عکس از پا بفرستید جراحی روش قدیمی تر درمان واریس است - لیزر درون رگی الان انجام میشود که راحتتر است البته باید ذکر شود این روشها برای در مان رگهای عنکبوتی نیستند . و فقط برای رگ عمقی و ریشه واریس بکار می روند .سلام لطفا عکس از پا بفرستید جراحی روش قدیمی تر درمان واریس است - لیزر درون رگی الان انجام میشود که راحتتر است البته باید ذکر شود این روشها برای در مان رگهای عنکبوتی نیستند . و فقط برای رگ عمقی و ریشه واریس بکار می روند .

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  مجموعه لکه های نقطه ای قهوه ای روی بخش های مختلف پا ایجاد شده است که گاهی خارش هم دارد .
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام / ابتدا به متخصص پوست مراجعه بفرمایید همراه با نظر تشخیصی ایشان ( نوشته دکتر که مشخص کند تشخیص ایشان چیست ) جهت معاینات تکمیلی به کلینیک واریس مراجعه داشته باشید

 • تصویر کاربر سمیه جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام لانه کبوتری پا سمت چپم خراب شده ورم و درد دارم لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید عکس از زوایای مختلف پشت پاها- جلو – کنار پاها به نحوی که رگها مشخص باشند اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکسها را بارگزاری نمایید به شماره واتس اپ  یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید .

 • تصویر کاربر حنانه یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشيد.مي خواستم بدونم پياده روي در آب دريا بصورتي كه تا مچ پا در آب باشد براي درمان واريس مفيد هست يا مضر؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   مفید است

 • تصویر کاربر سحر جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید
  من حدود دو سه ساله که تعدادی از رگهای پشت پام متورم شده که به وضوح دیده میشه و از پارسال حدودا بیشتر شده و رگهای عنکبوتی هم روی قسمت ران میبینم و چند ماهی میشه که پا دردم شروع شده گاهی اوقات هم کمر درد میگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 11 ماه پیش)

   این رگها باعث ایجاد درد نیستند و در پای شما می تواند علل دیگری داشته باشد. از نظر زیبایی با اسکلروتراپی خیلی خوب می شوند.

 • تصویر کاربر احسان شنبه ۷ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر.
  من 29 سالمه، قدم 175 و وزنم 80 کیلو هست.
  نزدیک یک سالی میشه که در بالای رانم در هردوپا علایمی شبیه به واریس دارم و همچنین شبها موقع خواب در پاهام احساس درد و سنگینی دارم به طوریکی اگه پاهامو بالا قرار ندم نمیتونم بخوابم.
  عکس از پاهام رو ارسال کردم. میخواستم ببینم وضعیتم چقدر وخیمه و روش درمان و هزینه هاش چقدره تقریبا.
  اینقدر همه از روش های درمان سخت و گرون صحبت میکنن که استرس گرفتم
  تازه اگه قابل درمان باشه

  ممنون میشم راهنماییم کنید
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۷ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر آزاده دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  آيا جوراب واريس پيشگيري با جوراب واريس درمان متفاوت است؟
  چه مدت بايد جوراب واريس استفاده نمود آيا هميشه بايد از جوراب واريس استفاده نمود يا مدت زمان خاصي دارد؟
  برندهاي ايراني جوراب واريس مانند پاك سمن براي پيشگيري از ايجاد رگهاي عنكبوتي و يا واريس موثر هستند؟
  با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام. جوراب درمانی فشار بیشتر از فشار پیشگیری دارد. جورابهای ایرانی فشار مناسب و کافی ندارند. اینکه چه جورابی و چه مدتی پس از مراجعه و ویزیت حضوری می توان نظر داد.
 • تصویر کاربر قاسم سه شنبه ۱۴ شهریور ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  Ghasem.T:
  با سلام
  هر دو پایم چندین سالست دچار واریس شده اکنون مدتیست ساق و قوزک هر دوپایم مخصوصا پای چپم بسیار کبود و دردناک شده است. میترسم سرانجام زخم شود. ب جوراب واریس نیز حساسم و در اگر بپوشم ایجاد خارش و ناراحتی میکند. از سال ۹۳ تاکنون حدودا ۱۰ الی ۱۵ بار جوراب پوشیدم. دارای فایل mrv و داپلر رنگی سال ۹۵ میباشم. و اگر بشود یکی دو روز دیگر ونوگرافی ۲/ ۹۶ را از بیمارستان دریافت نمایم.
  سوال: این کبودی قوزک احتمال زخم شدن دارد؟
  اکنون باید چه کاری انجام دهم.
  با سپاس و تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۱۴ شهریور ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام لطفا حضوری مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر