دارو درمانی واریس (مناسبترین قرص، پماد، کرم و اسپری)

کرمی که حاوی ویتامین کا باشد در کوتاه مدت موثر است برای مصرف و اثر طولانی مدت به دنبال کرمهایی باشید که حاوی عصاره شاه بلوط هندی هستند اثر ضد التهابی این عصاره باعث کاهش التهاب اطراف ورید شده و از پیشرفت واریس جلوگیری کرده و علائم واریسهای موجود راکاهش می دهد.

کاتالوگ کرم هایی را که خریداری میکنید مطالعه بفرمایید.

پماد، کرم و یا قرص های ضد واریس به عنوان درمان مطرح نیستند بلکه اثر کمکی دارند. به این معنی که تورم و التهاب را کم کرده و از طرف دیگر تغذیه پوستی را بهتر میکنند و به این ترتیب علائم و نشانه های واریس را تخفیف می دهند.

معمولا انتظار بیماران از درمان واریس، از بین رفتن علائم بیماری مانند درد، خستگی و خارش و بهبود ظاهر پاها از نظر وجود رگهای واریسی است. در کنار لیزر واریس و جراحی و… که به عنوان درمان قطعی واریس توصیه می شوند، بعضی از داروها می­توانند در کاهش شدت علائم بیماری موثر باشند. این داروها درد و خستگی پاها را کم کرده و باعث می شوند فرد مبتلا به واریس راحتتر به امور روزمره زندگی خود بپردازد.

داروی واریس برای چه بیمارانی توصیه می شود؟

در همه ی موارد واریس می توان از داروهای واریس به صورت قرص پماد یا اسپری استفاده کرد.

بیماران با واریس شدید در کنار روشهای درمان قطعی مانند لیزر درون رگی یا رادیوفرکانسی با هدف سرعت بخشیدن به رفع سریعتر مشکلات از داروهای واریس نیز استفاده می شود.

در موارد خفیف تر بیماری استفاده از داروها به همراه رعایت توصیه های پیشگیرانه مانند کاهش وزن، افزایش تحرک مناسب و استفاده از جوراب واریس در کم کردن مشکلات بیماران موثر خواهد بود.

باید توجه داشت اثرات این داروها موقتی و تسکین دهنده است. با پایان یافتن مدت اثر دارو، علائم به تدریج برمی­گردد.

داروی واریس

در بیماران واریسی که بخاطر مشکلات همزمان شریانی و یا عدم توانایی ، امکان استفاده از جوراب واریس وجود ندارد برخی از داروها می توانند شدت ورم را کم کنند. یک دسته داروی واریس پا برای کم کردن ورم به نام veno active  هستند. این داروها با بازگرداندن استحکام وریدی به عملکرد مناسب وریدها کمک می کنند.. از جمله ترکیبات شیمیایی و طبیعی موثر  در این دسته داروی واریس پا مواردی از قبیل escin، فلاونوئیدها، آنتو سیانوئیدها و rutoside می باشد. که اثرات انواع متداولتر به صورت خلاصه اشاره میشود.

عصاره دانه شاه بلوط هندی

این عصاره گیاهی بخوبی در کم کردن ورم پا در بیماران واریسی موثر است. عصاره دانه شاه بلوط هندی به حفظ عملکرد طبیعی غشا وریدها با آزاد کردن ماده ای بنام پروستاگلاندین کمک می کند . باعث کاهش التهاب دیواره  وریدها می شود و در نتیجه ورید ها مقاوم تر شده و ورم پا کاهش می یابد.

همچنین اثر بخشی این عصاره در کاهش شدت علایم واریس از قبیل  خارش، درد و سنگینی در پا  شناخته شده است.. استفاده درمانی از دانه شاه بلوط هندی معمولاً با موفقیت همراه است، هرچند که برای دیدن نشانه های بهبودی نیاز به چند هفته تا چند  ماه زمان است.

عصاره شاه بلوط هندی در قرص گیاهی ونوگل و ونوویتال در ایران استفاده شده است. اگر تجربه ای در خصوص مصرف این داروهای گیاهی  دارید در قسمت نظرات می توانید با ما به اشتراک بگذارید.

عصاره دانه شاه بلوط هندی به عنوان داروی واریس

هیدروکسی اتیل روتوساید

در واقع مجموعی از فلاونوئیدها است که اثرات مثبت آن در کاهش ورم- درد- گرفتگی عضلات و بیقراری پاها در بررسی های مختلف گزارش شده است .

آئسین

این فلانوئید هم از عصاره شاه بلوط هندی تلخیص می شود و تورم پای بیمارانی که قادر به استفاده از جوراب نیستند را کاهش می دهد.

مشتقات میکرونیزه فلاونوئیدی

این مشتقلات را در ترکیب داروی دافلون می توان یافت که از فلاونوئید دیوسمین و هسپریدین بمنظور بالا بردن مقدار جذب تولید شده اند. این ترکیب دارویی وقتی با جوراب واریس استفاده می شود اثر خوبی در بستن زخمهای وریدی مزمن دارد. همچنین اثراتی مثل کاهش درد-گرفتگی  و سنگینی پا هم با استفاده از مشتقات میکرونیزه فلاونوئیدی دیده شده است. برای آشنایی با داروی شاخص این گروه که در ایران در دسترس است لطفا مقاله قرص دافلون را مطالعه بفرمایید.

آیا آسپرین برای درمان واریس مفید است؟

آسپرین اثری در درمان واریس ندارد. همچنین برای پیشگیری از لخته خون هم آسپرین توصیه نمی شود. متاسفانه این دارو به صورت خودسرانه توسط بیماران برای مصارف گوناگون استفاده می شود. برای کاهش درد دوره پریود و سردرد تا پیشگیری از سکته قلبی مواردی است که افراد به شکل خودسرانه این دارو را مصرف می کنند. فراموش نکنیم که آسپرین عوارض جانبی مهم مانند خونریزی دستگاه گوارش را دارد. لذا آسپرین فقط در موارد خاصی از لخته و توسط پزشک بایستی تجویز شود.

پماد برای درمان واریس

پماد واریس یا کرم واریس گاهی برای کنترل درد واریس در مراحل اولیه و تسکین موضعی به کار می رود. برخی پزشکان نیز پماد درمان واریس را به منظور تقویت و درمان سریعتر رگهای واریسی بعد از انجام لیزر واریس پا تجویز می کنند.

پماد شاه بلوط هندی

شاه بلوط هندی درختی  با برگ های پنجه ای شکل است که ارتفاع آن به ۲۵ متر می‌رسد. میوه شاه بلوط بشکل کروی  است  که در آن ۱ تا ۲ دانه صاف به رنگ قهوه ای مایل به قرمز وجود دارد. تقریبا برای همه قسمتهای این گیاه از برگ تا دانه فواید درمانی متعددی شناخته شده است.

یکی از فواید شناخته شده و مورد تایید در منابع علمی استفاده از عصاره دانه شاه بلوط در درمان نارسایی های مزمن وریدی است.

شاه بلوط به دو صورت پماد درمان واریس پا و قرص عرضه می شود باید دقت کنید که شاه بلوط هندی نباید به صورت موضعی بر روی پوست زخم ها استفاده شود.

قرص و پماد واریس کلسیم دوبسیلات

این داروی واریس پا در حفظ قوام و استحکام دیواره مویرگی موثر است که به صورت موضعی (پماد واریس) و خوراکی (قرص) در واریس و مشکلات مزمن وریدی استفاده می شود. این دارو روی عملکرد سیستم لنفاوی و بازگشت لنفاوی نیز تاثیر مثبت دارد. اثرات ضد ادم (تورم) این دارو تا ۲ ماه پس از قطع مصرف نیز پایدار بوده و نمود دارد. این دارو علاوه بر استفاده در مورد واریس ، ترومبو فیلبیت سطحی و مشکلات وریدی برای کمک به درمان بواسیر نیز تجویز می شود.

به یاد داشته باشید که این داروها همگی با هدف کمک به بیماران برای کاهش درد و کاهش خطرات و عوارض  محدود کننده واریس تجویز می شوند . اما پیش از اقدام به استفاده از این داروها ،ارزیابی و انجام معاینات لازم توسط پزشک متخصص واریس پا به بیماران توصیه می شود.

کرم واریس پا

در ادامه به برخی از کرم های مخصوص درمان واریس اشاره می کنیم ماده موثره اکثر این کرمها از ترکیبات فلاونوئیئی است .

کرم ونووین

این کرم از عصاره برگ انگور قرمز تهیه شده و حاوی فلاونوئید های موثر در کاهش درد و علائم واریس است.

کرم واری استاپ

کرم واری استاپ را که به اشتباه بصری بسیاری از افراد واریس استاپ می خوانند  برای کاهش علائم واریس موثر معرفی می شود.

کرم ونوگل شرکت گل دارو

ماده موثره این کرم عصاره شاه بلوط هندی است.

کرم ونوویتال دینه

ماده موثره این کرم عصاره شاه بلوط هندی است.

ژل موضعی واریس واریژل رازک

ماده موثره این کرم عصاره شاه بلوط هندی و آئسین است.

مرطوب کننده ها چه اثری بر رگها و مشکلات واریس دارند ؟

ماساژ ملایم و سطحی پوست با کرمها و لوسیونهای مرطوب کننده باعث بهبود خونرسانی پوست شده و التهابات موضعی اطراف واریس را کاهش می دهند و بدین وسیله باعث کاهش علائم و نشانه های واریس می شوند.

خشکی پوست باعث خارش و تشدید التهاب می شود استفاده از مرطوب کننده ها این خشکی را کاهش وتا حد زیادی از خارش جلوگیری میکند.

اسپری واریس

تا کنون اسپری موثر در  درمان واریس در بازار دارویی معرفی نشده است.

سوال رایج بیماران در کلینیک واریس : آیا اسپری و کرم واریس که در شبکه ماهواره ای تبلیغ میشوند موثر است ؟

جواب :اگر دارویی موثر بوده و اثرات جانبی نداشته  باشد ابتدا باید طی مراحل طولانی و پیچیده تاثیر آن و اثرات سوء احتمالی  توسط مراجع معتبر پزشکی بررسی و مورد تایید قرار گیرد و سپس بصورت گاید لاین یا توصیه به پزشکان ابلاغ میشود .لذا اگر دارو، اسپری، کرم یا قرص بصورت تبلیغاتی عرضه میشود مصرف  آن  نه تنها موثر نیست بلکه عوارض جانبی  ایجاد می کند که گاهی نحوه درمان این عوارض ناشناخته است.

کدام پماد یا قرص واریس  برای رفع رگهای عنکبوتی موثر است؟

همه داروهایی که در بالا نام برده شد میتوانند تا حدی علائم و نشانه های رگهای عنکبوتی را تخفیف بدهند. ولی  وقتی دنبال داروی موثر هستیم باید گفت متاسفانه هنوزهیچ  پماد یا  داروی خوراکی  برای رفع رگهای عنکبوتی موثر شناخته نشده است.

اغلب پمادهای درمان واریس پا که در بازار دارویی برای رفع رگهای عنکبوتی موجودند، حاوی ویتامین کا K  هستند و مکانیسم اثر خود را اینطور عنوان می کنند که ویتامین k با خاصیت انعقادی که دارد مانع از نشت خون شده و ظاهر تار عنکبوتی مویرگها را کاهش می دهد

توصیه  دکتر اقدسی به بیماران عزیز: دو روش اصلی درمان  رگهای عنکبوتی اسکلروتراپی  و لیزر سطحی است اگر تمایل به استفاده از پماد دارید برای پیشگیری از ایجاد عوارض جانبی احتمالی   تا چند روز به مقدار خیلی کم  و در قسمتی از پوست که در معرض دید نباشد استفاده شود اگر عارضه ای نداشت  طبق دستور بروشور دارو را ادامه دهید.

سوالات شایع بیماران

آیا داروی گیاهی واریس بی ضرر است؟

این تصور که داروهای گیاهی چون منشا شیمیایی ندارند پس بدون عارضه هستند اشتباه است. مصرف داروی واریس چه بصورت قرص پماد یا اسپری می تواند عوارض جانبی هم داشته باشند که در بروشور آن ذکر شده است. این اطلاعات باید قبل از مصرف بدقت مطالعه شود. و از مصرف داروهای تبلیغاتی و بدون مجوز قویا خودداری گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
35 نظرات
 1. arezu beheuz می گوید

  سلام،خسته نباشید
  میخواستم بپرسم برای رگهای عنکبوتی و واریس به جز لیزر راه دیگه ای هست؟
  مثل پماد،قرص…؟

 2. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

  سلام جوراب واریس می تواند از پیشرفت رگها تا حدودی پیشگیری کند. داشتن ورزش منظم و استفاده از ویتامین سی ، کم کردن وزن در صورت داشتن وزن اضافه توصیه هایی برای پیشگیری از واریس هستند. برای کسب اطلاعات جامع تر در سایت قسمت پیشگیری از واریس را مطالعه بفرمایید. لینک رو براتون می گذارم
  https://www.iranvein.com/category/varicose/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3/

 3. مریم می گوید

  با سلام و تشکر از سایت خوب شما
  به صورت ژنتیکی به واریس پا مبتلا هستم که مدتیه خیلی پیشرفته شده و ظاهر بدی پیدا کرده
  تصاویر پا را به پیوست ارسال می کنم
  آقای دکتر چه درمانی را مناسب میدانید
  آیا پیاده روی و ورزشهای استقامتی انجام بدهم؟
  قرص ونوویتال موثر هست؟؟؟
  با تشکر از شما

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   با توجه به عکس احتمال واریس طنابی ریشه دار مطرح است.
   نیاز به معاینه دقیق مشاوره حضوری و بررسی علت بیماری دارد.
   لطفا برای اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵تماس بگیرید.

 4. مهدیه می گوید

  سلام شوهرم واریس شدید داره وبه دلیل وضعیت نامناسب مالی حاضر به جراحی نیست آیا پماد یا دارویی برای کاهش واریس وجود دارد تا موقعیت عمل جور بشه بتونه استفاده کنه ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از واریس پای همسرتون برای ما در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید که شمارا راهنمایی کنیم

 5. ساناز می گوید

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من مشکل واریس پا دارم یکی از واریس هام که در رانم هست به شدت درد میکنه و بقیه واریس ها فقط قسمت زانو به پایین هستن ایا بیشتر میشه یا باید حتما مراجعه کنم دو تا بچه کوچیک دارم کسی نیست ازشون مراقبت کنه ایا درمان با قرص خوب میشه؟ یا باید حتما بررسی بشه ممنون میشم جواب بدهید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   در اولین اقدام برای درمان واریس باید نوع واریس و روش مشخص شود، مناسفانه در اکثر مواقع درمان دارویی برای رفع واریس جوابگو نیست
   اما نگران نباشید درمان واریس در یک روز انجام و دوره نقاهت خاصی ندارد

 6. معصومه می گوید

  سلام .من حدود یک سال پیش عمل ار اف واریس روی هر دو پام انجام دادم.میخواستم بدونم اگه بخوام موهای زاید پا رو لیزر کنم مشکلی برای پام پیش نمیاد با توجه به عمل ار اف که سال قبل داشتم؟؟؟ممنون از پاسخگویی شما

 7. مائده می گوید

  رگ پشت زانو کمی ورم کرده ممکن است واریس باشد

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   نه هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد و این دوباهم تداخلی ندارند

   حتی میتوان گفت لیزر موهای زاید بهترین روش برای حذف موهای زاید در افرادی که مستعد واریس هستن میباشد

 8. لیلی می گوید

  پا
  با عرض سلام خدمت اقای دکتر ،هر دو پای من واریس عنکبوتی داره اما روی ساق پای چپم رگها به صورت گره است که اذیتم میکنه ،میخواستم بدونم اسکلروتراپی باید انجام بشه؟و اینکه محلول این دارو همان اب نمک هست؟چون من در حال حاضر کانادا هستم به نظر شما برای رگهایی که به صورت گره هست همینجا اقدام کنم؟و رگهای عنکبوتی رو زمانی که برگشتم لیزر بزنم؟اگه ممکنه در این خصوص راهنماییم کنید ممنونم.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام / ماده اسکلروزان مورد استفاده در کلینیک دکتر اقدسی : پولیدوکانول است . برای مشاوره در مورد روش پیشنهادی لازم است عکس پا دیده شود چون تعاریف و توصیف از گره و… متفاوت است میتوانید همینجا عکس از پا مناطق مختلف که رگ دارد ارسال کنید یا در واتسا پ به شماره ۰۹۳۵۱۸۰۲۲۸۸پیام بفرستید

 9. Sara می گوید

  سلام و وقت بخیر.آقای دکتر آیا راکوتان باعث واریس میشود؟
  دختری ۲۴ ساله هستم و به مدت ۸ ماه است که برای درمان آکنه هایم راکوتان مصرف میکنم.بعد از یک ماه مصرف روی قوزک پایم کبودی هایی مانند خون مردگی و صورتی گمرنگ ایجاد شد.و بعد از تقریبا ۳ماه صورتم کم کم دچار واریس شد و به مرور واریس ها شروع به افزایش کردند خصوصا اطراف لب و پایین صورتم.و هم چنین روی هردو پایم هم حالت خون مردگی ایجاد شده و هم واریس های ریز .آقای دکتر خیلی نگرانم چون هر روز داره واریس هام بیشتر میشه و من قبل از مصرف دارو واریس نداشتم و خودم حس میکنم از عوارض راکوتان هست.در صورتیکه در عوارض راکوتان واریس ذکر نشده.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   بله امکان دارد
   سه ماه پس از قطع دارو مراجعه نمایید

 10. Asal می گوید

  سلام اقای دکتر ببخشید من شیراز هستم و امکان مراجعه حضوری ندارم من حدود یکسالی میشه که کل پاهام پر شده از رگهای عنکبوتی حتی روی بازوها و پشت کتفم و روی گودی کمرم و صورتم و روز به روزم دارن بیشتر میشن دارم از غصه میمیرم نمیدونم چیکار کنم اصلا نمیدونم چه مشکلی دارم در ضمن من هورمون مردونمم بالاس و حدود ۶ ماه اسپیرونولاکتون مصرف کردم البته قبل از مصرف این قرص هم ای مویرگا رو داشتم لطفا منو راهنمایی کنید چیکار کنم از پیشرفتش جلوگیری بشه و اون قبلیا رو چطور از بین ببرم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   احتمالا عامل ایجاد بیماری، همان اختلال هورمونی است که از قبل وجود داشته است.
   تحرک کافی مثل پیاده روی روزانه ، داشتن برنامه ورزشی مرتب به شما توصیه می شود . کنترل وزن و رساندن وزن به محدوده ایده ال هم اقدامی کارامد است
   و کپسول دافلون روزانه یکعدد بعد از ناهار بمدت شش ماه ممکن است موثر باشد

 11. Neda می گوید

  سلام وقت بخیر ، همسر من ۱۰ روز پیش دچار dvtشدند بعد از ۵ روز مرخص شدند اما تورم پاشون از کشاله ران تا انگشت پا بینهایت زیاده قرص ریواروکسابان استفاده میکنه و جوراب واریس میپوشه
  تورمی که در حال افزایش هست چه خطری رو به دنبال داره؟
  آیا پاش به حالت اولیه برمیگرده ؟
  آیا دوباره میتونه به راحتی راه بره؟
  ممنون میشم پاسخ بدین من بینهایت نگران هستم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   نگران نباشید و بایستی فرصت بدهید تا تورم به مرور کمتر شود . از جوراب واریس استفاده کنند و در حد تحمل راه بروند . پس از سه ماه از مصرف دارو مراجعه حضوری داشته باشید .
   تلفن وقت دهی: ۰۲۱۲۲۸۱۹۲۷۶-۷

 12. Maryam می گوید

  سلام اقای دکتر پای مادرم استخوان اضافه داشت جراحی کرد بعد از کشیدن بخیه پای مادرم متورم و سیاه شد و ب شدت درد مکرد مراجعه کردیم ب پزشک سونو انجام داد و گفتن ک dvtداره بستری شد و قرص وارفارین و امپول زیر جلدی تجویز شد بعد از یک هفته مرخص شد ولی هنوز پاش تورم داره چیکار باید بکنیم میتونه پاشو زمین بزاره؟؟تورم تاکی از بین میره؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   -مادر حتما راه بروند .
   سه ما داروی تجویز شده را مصرف کنند و قبل از اتمام دارو مراجعه حضوری داشته باشید

 13. جواد می گوید

  سلام اقای دکتر پدر من ۷۲ سال داره و هم قند داره هم فشار خون و هم مشکل کیله و پروستات دو ماه پیش دو هفته به دلیل dvtدر بیمارستان بستری بود و تحت درمان ورم پاش خوب شده بود دکتر برایش قرص اسپرین نوشته بود مشکلی نداشت تا دو روز پیش که دوباره به ظاهر کمی پایش دوباره ورم کرده است
  من به جای دوبار در روز سه بار در روز اسپرین دادم کمی ورم پاش بهتر شده ولی هنوز ورم داره

  بی زحمت راه نمای می کنید افزایش اسپرین را چند روزی ادامه بدهم یا لازم است دوباره ازمایش بده داروهایش عوض بشه
  اخه چون ما روستا هستیم دست رسی به بیمارستان و دکتر سخت است

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   افزایش اسپرین راه حل نیست
   بلکه ممکن است دچار عوارض دیگری بشود.
   اینطوری نمیتوانم تشخیص و درمان بکنم.
   چاره ای ندارید بهتر است حضورا پدر را به نزد همان پزشک اولیه ببرید

 14. سمیرا می گوید

  سلام‌ایا این قرص با داروی تشنج تداخل دارویی ندارد چون من مغز عمل کردم و قرصهای تشنج میخورم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   خیر تداخلی با هم ندارند

 15. پروانه می گوید

  سلام و خسته نباشید. مدتی روی پای من از پنجه تا مچ پا دانه های قرمز رنگ ایجاد شده. به پزشک مراجعه کردم سونوگرافی دادند جواب چیز خاصی را نشان نمی‌داد. ولی پزشکم قرص دافلون ۵۰۰ و پنتوکسی فیلین را توصیه کرده اند. درضمن سابقه واریس دارم درد نداشته و ندارم ولی یک پا را فقط به لحاظ ظاهر، ۶ سال پیش جراحی کردم. لطفا راهنمایی بفرمائید مشکل من با خوردن این قرص ها حل خواهد شد؟ به لحاظ ظاهر هم.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر
   قرص بعید است بتواند ظاهر بیماری را رفع کند

 16. مسعود علی زاده می گوید

  سلام.مادر من قند و فشار داره.چند وقتیه که مچ پاهاش به صورت عجیبی ورم کرده.دکتر رفتیم آزمایش داد گفت این ورم پاش واسه واریسه.میشه کمکم کنین.دقیقا باید چه دکتری برم واسه ورم پاهاش.یا یه راه درمانی.کلی هم قرص قند و فشار بهش داده دکتر

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   لطفا از پای مادرتان برای ما در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید که شمارا بهتر راهنمایی کنیم

 17. خرمشاهی می گوید

  سلام وقتتون بخیر.پدر من بدلیل گرفتگی عروق قلب الان مشکل فشار خون دارن.در حال حاضر متورال ۵۰ و والسارتان ۸۰ به تجویز پزشک مصرف میکنن.ولی قبل از این داروهاشون متورال و کاپتوپریل۲۵ و یک چهارم هیدروکلروتیازید۵۰ بودش.مدتی هست با وجود مصرف داروها فشارشون بین ۱۶ و ۱۷ هستش.به نظرتون داروهای قبلی رو مصرف کنند بهتر هست یا داروهای فعلی؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   بهتر است که حضورا با یک متخصص قلب مشورت کنید
   شنبه ها در کلینیک ما خانم دکتر تبریزی هستن که میتوانند به شما کمک کنند

 18. امير می گوید

  سلام مادرم الان چند ساله قرص قند مصرف مى کنن ولى الان چند روزى هست که ورم مچ پا داره می تونه از قرص دافلون ۵٠٠ براى از بین رفتن ورم مچ پاهاش استفاده کنه تداخل با داروهاى قندش نداره؟ قرص فشار لوزار و قرص تپش قلب کنکور٢.۵ هم مصرف مى کنه ممنون میشم جوابمو بدین🙏🏽

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   نمیتوان به این صورت نظر قطعی اعلام کرد توصیه میکنم توسط یکی از همکاران فوق تخصص کلینیک ما حضورا ویزیت شوید
   برای هماهنگی وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵تماس بگیرید

 19. سعید می گوید

  سلام من پای چپم واریس داره روزی هشت ساعت سرپاکارمیکنم جوراب واریس هم میپوشم الان هرروزپام خواب میره یکسره رفتم دکترجوراب درمانی برام نوشت قیمتش دوملیون به بالاست بااین جورابها واریسم برطرف میشه

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام – با جوراب واریس درمان نمی شود. حس سنگینی که در اثر ایستادن طولانی است کم می شود.برای تعیین روش مناسب درمان عکس از پاها ارسال کنید . واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.