دارو درمانی واریس (مناسب‌ترین قرص، پماد، کرم و اسپری)

کرمی که حاوی ویتامین کا باشد در کوتاه‌مدت مؤثر است برای مصرف و اثر طولانی‌مدت به دنبال کرم‌هایی باشید که حاوی عصاره شاه بلوط هندی هستند اثر ضدالتهابی این عصاره باعث کاهش التهاب اطراف ورید شده و از پیشرفت واریس جلوگیری کرده و علائم واریس‌های موجود را کاهش می‌دهد.

کاتالوگ کرم‌هایی را که خریداری می‌کنید مطالعه بفرمایید.

پماد، کرم و یا قرص‌های ضد واریس به‌عنوان درمان مطرح نیستند بلکه اثر کمکی دارند. به این معنی که تورم و التهاب را کم کرده و از طرف دیگر تغذیه پوستی را بهتر می‌کنند و به‌این‌ترتیب علائم و نشانه‌های واریس را تخفیف می‌دهند.

معمولاً انتظار بیماران از درمان واریس، ازبین‌رفتن علائم بیماری مانند درد، خستگی و خارش و بهبود ظاهر پاها از نظر وجود رگ‌های واریسی است. در کنار لیزر واریس و جراحی و… که به‌عنوان درمان قطعی واریس توصیه می‌شوند، بعضی از داروها می­‌توانند در کاهش شدت علائم بیماری مؤثر باشند. این داروها درد و خستگی پاها را کم کرده و باعث می‌شوند فرد مبتلا به واریس راحت‌تر به امور روزمره زندگی خود بپردازد.

داروی واریس برای چه بیمارانی توصیه می‌شود؟

در همه‌ی موارد واریس می‌توان از داروهای واریس به‌صورت قرص پماد یا اسپری استفاده کرد.

بیماران با واریس شدید در کنار روش‌ها درمان قطعی مانند لیزر درون‌رگی یا رادیو فرکانسی باهدف سرعت بخشیدن به رفع سریع‌تر مشکلات از داروهای واریس نیز استفاده می‌شود.

در موارد خفیف‌تر بیماری استفاده از داروها به همراه رعایت توصیه‌های پیشگیرانه مانند کاهش وزن، افزایش تحرک مناسب و استفاده از جوراب واریس در کم‌کردن مشکلات بیماران مؤثر خواهد بود.

باید توجه داشت اثرات این داروها موقتی و تسکین‌دهنده است. با پایان یافتن مدت اثر دارو، علائم به‌تدریج برمی­گردد.

داروی واریس

داروی واریس

در بیماران واریسی که به‌خاطر مشکلات هم‌زمان شریانی و یا عدم توانایی، امکان استفاده از جوراب واریس وجود ندارد برخی از داروها می‌توانند شدت ورم را کم کنند. یک دسته داروی واریس پا برای کم‌کردن ورم به نام veno active هستند.

این داروها با بازگرداندن استحکام وریدی به عملکرد مناسب وریدها کمک می‌کنند. از جمله ترکیبات شیمیایی و طبیعی مؤثر در این دسته داروی واریس پا مواردی از قبیل escin، فلاونوئیدها، آنتو سیانوئیدها و rutoside است که اثرات انواع متداول‌تر به‌صورت خلاصه اشاره می‌شود.

عصاره دانه شاه بلوط هندی

این عصاره گیاهی به‌خوبی در کم‌کردن ورم پا در بیماران واریسی مؤثر است. عصاره دانه شاه بلوط هندی به حفظ عملکرد طبیعی غشا وریدها با آزادکردن ماده‌ای بنام پروستاگلاندین کمک می‌کند. باعث کاهش التهاب دیواره وریدها می‌شود و در نتیجه وریدها مقاوم‌تر شده و ورم پا کاهش می‌یابد.

همچنین اثربخشی این عصاره در کاهش شدت علایم واریس از قبیل خارش، درد و سنگینی در پا شناخته شده است. استفاده درمانی از دانه شاه بلوط هندی معمولاً با موفقیت همراه است، هرچند که برای دیدن نشانه‌های بهبودی نیاز به چند هفته تا چند ماه زمان است.

عصاره شاه بلوط هندی در قرص گیاهی ونوگل و ونوویتال در ایران استفاده شده است. اگر تجربه‌ای در خصوص مصرف این داروهای گیاهی دارید در قسمت نظرات می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید.

عصاره دانه شاه بلوط هندی به عنوان داروی واریس

هیدروکسی اتیل روتوساید

در واقع مجموعی از فلاونوئیدها است که اثرات مثبت آن در کاهش ورم – درد – گرفتگی عضلات و بی‌قراری پاها در بررسی‌های مختلف گزارش شده است.

آئسین

این فلانوئید هم از عصاره شاه بلوط هندی تلخیص می‌شود و تورم پای بیمارانی که قادر به استفاده از جوراب نیستند را کاهش می‌دهد.

 درمان‌های بسیار زیادی برای درمان رگ‌های واریسی وجود دارد و از میان آنها پماد واریس به دلیل هزینه‌ی پایین‌تر و عوارض جانبی کمتر، مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.

پماد واریس چیست و چه کاربردی دارد؟ 

مشتقات میکرونیزه فلاونوئیدی

این مشتقلات را در ترکیب داروی دافلون می‌توان یافت که از فلاونوئید دیوسمین و هسپریدین به‌منظور بالا بردن مقدار جذب تولید شده‌اند. این ترکیب دارویی وقتی با جوراب واریس استفاده می‌شود اثر خوبی در بستن زخم‌های وریدی مزمن دارد. همچنین اثراتی مثل کاهش درد-گرفتگی و سنگینی پا هم با استفاده از مشتقات میکرونیزه فلاونوئیدی دیده شده است. برای آشنایی با داروی شاخص این گروه که در ایران در دسترس است لطفا مقاله قرص دافلون را مطالعه بفرمایید.

آیا آسپرین برای درمان واریس مفید است؟

آسپرین اثری در درمان واریس ندارد. همچنین برای پیشگیری از لخته خون هم آسپرین توصیه نمی‌شود. متأسفانه این دارو به‌صورت خودسرانه توسط بیماران برای مصارف گوناگون استفاده می‌شود. برای کاهش درد دوره پریود و سردرد تا پیشگیری از سکته قلبی مواردی است که افراد به شکل خودسرانه این دارو را مصرف می‌کنند. فراموش نکنیم که آسپرین عوارض جانبی مهم مانند خونریزی دستگاه گوارش را دارد؛ لذا آسپرین فقط در موارد خاصی از لخته و توسط پزشک بایستی تجویز شود.

پماد برای درمان واریس

پماد واریس یا کرم واریس گاهی برای کنترل درد واریس در مراحل اولیه و تسکین موضعی به کار می‌رود. برخی پزشکان نیز پماد درمان واریس را به منظور تقویت و درمان سریع‌تر رگ‌های واریسی بعد از انجام لیزر واریس پا تجویز می‌کنند.

پماد واریس

پماد شاه بلوط هندی

شاه بلوط هندی درختی با برگ‌های پنجه‌ای شکل است که ارتفاع آن به ۲۵ متر می‌رسد. میوه شاه بلوط به شکل کروی است که در آن 1 تا 2 دانه صاف به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز وجود دارد. تقریباً برای همه قسمت‌های این گیاه از برگ تا دانه فواید درمانی متعددی شناخته شده است.

یکی از فواید شناخته شده و مورد تأیید در منابع علمی استفاده از عصاره دانه شاه بلوط در درمان نارسایی‌های مزمن وریدی است.

شاه بلوط به دو صورت پماد درمان واریس پا و قرص عرضه می‌شود باید دقت کنید که شاه بلوط هندی نباید به‌صورت موضعی بر روی پوست زخم‌ها استفاده شود.

ابتلا به واریس می‌تواند در روند زندگی هر فردی اختلال ایجاد کند. روش‌های مختلفی برای درمان واریس وجود دارد که قرص واریس یکی از این روش‌ها بوده و اثرات مفید بعضی از این قرص‌ها مورد تأیید مجامع پزشکی قرار گرفته‌اند.

قرص واریس 

قرص و پماد واریس کلسیم دوبسیلات

این داروی واریس پا در حفظ قوام و استحکام دیواره مویرگی مؤثر است که به‌صورت موضعی (پماد واریس) و خوراکی (قرص) در واریس و مشکلات مزمن وریدی استفاده می‌شود. این دارو روی عملکرد سیستم لنفاوی و بازگشت لنفاوی نیز تأثیر مثبت دارد. اثرات ضد ادم (تورم) این دارو تا 2 ماه پس از قطع مصرف نیز پایدار بوده و نمود دارد. این دارو علاوه بر استفاده در مورد واریس، ترومبوفیلبیت سطحی و مشکلات وریدی برای کمک به درمان بواسیر نیز تجویز می‌شود.

به یاد داشته باشید که این داروها همگی با هدف کمک به بیماران برای کاهش درد و کاهش خطرات و عوارض محدودکننده واریس تجویز می‌شوند. اما پیش از اقدام به استفاده از این داروها، ارزیابی و انجام معاینات لازم توسط دکتر متخصص واریس پا به بیماران توصیه می‌شود.

اسپری واریس

کرم واریس پا

در ادامه به برخی از کرم‌های مخصوص درمان واریس اشاره می‌کنیم ماده مؤثره اکثر این کرم‌ها از ترکیبات فلاونوئیئی است.

کرم ونووین

این کرم از عصاره برگ انگور قرمز تهیه شده و حاوی فلاونوئیدهای مؤثر در کاهش درد و علائم واریس است.

کرم واری استاپ

کرم واری استاپ را که به‌اشتباه بصری بسیاری از افراد واریس استاپ می‌خوانند برای کاهش علائم واریس مؤثر معرفی می‌شود.

کرم ونوگل شرکت گل دارو

ماده مؤثره این کرم عصاره شاه بلوط هندی است.

کرم ونوویتال دینه

ماده مؤثره این کرم عصاره شاه بلوط هندی است.

ژل موضعی واریس واریژل رازک

ماده مؤثره این کرم عصاره شاه بلوط هندی و آئسین است.

کرم واریس پا

مرطوب کننده‌ها چه اثری بر رگ‌ها و مشکلات واریس دارند؟

ماساژ ملایم و سطحی پوست با کرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب‌کننده باعث بهبود خون‌رسانی پوست شده و التهابات موضعی اطراف واریس را کاهش می‌دهند و بدین‌وسیله باعث کاهش علائم و نشانه‌های واریس می‌شوند.

خشکی پوست باعث خارش و تشدید التهاب می‌شود. استفاده از مرطوب‌کننده‌ها این خشکی را کاهش و تا حد زیادی از خارش جلوگیری می‌کند.

کرم برای درمان واریس

اسپری واریس

تا کنون اسپری مؤثر در درمان واریس در بازار دارویی معرفی نشده است.

سؤال رایج بیماران در کلینیک واریس

آیا اسپری و کرم واریس که در شبکه ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند مؤثر است؟

جواب: اگر دارویی مؤثر بوده و اثرات جانبی نداشته باشد ابتدا باید طی مراحل طولانی و پیچیده تأثیر آن و اثرات سوء احتمالی توسط مراجع معتبر پزشکی بررسی و مورد تأیید قرار گیرد و سپس به‌صورت گایدلاین یا توصیه به پزشکان ابلاغ می‌شود؛ لذا اگر دارو، اسپری، کرم یا قرص به‌صورت تبلیغاتی عرضه می‌شود مصرف آن نه‌تنها مؤثر نیست بلکه عوارض جانبی ایجاد می‌کند که گاهی نحوه درمان این عوارض ناشناخته است.

 از مصرف داروهای تبلیغاتی و بدون مجوز قویاً خودداری گردد.

کدام پماد یا قرص واریس برای رفع رگ‌های عنکبوتی مؤثر است؟

همه داروهایی که در بالا نام برده شد می‌توانند تا حدی علائم و نشانه‌های رگ‌های عنکبوتی را تخفیف بدهند. ولی وقتی دنبال داروی مؤثر هستیم باید گفت متأسفانه هنوز هیچ پماد یا داروی خوراکی برای رفع رگ‌های عنکبوتی مؤثر شناخته نشده است.

اغلب پمادهای درمان واریس پا که در بازار دارویی برای رفع رگ‌های عنکبوتی موجودند، حاوی ویتامین کا K  هستند و مکانیسم اثر خود را این‌طور عنوان می‌کنند که ویتامین k با خاصیت انعقادی که دارد مانع از نشت خون شده و ظاهر تار عنکبوتی مویرگ‌ها را کاهش می‌دهد.

توصیه دکتر اقدسی به بیماران عزیز:

دو روش اصلی درمان رگ‌های عنکبوتی اسكلروتراپی  و لیزر سطحی است.

اگر تمایل به استفاده از پماد دارید برای پیشگیری از ایجاد عوارض جانبی احتمالی تا چند روز به مقدار خیلی کم و در قسمتی از پوست که در معرض دید نباشد استفاده شود اگر عارضه‌ای نداشت طبق دستور بروشور دارو را ادامه دهید.

سؤالات شایع بیماران

آیا داروی گیاهی واریس بی‌ضرر است؟

این تصور که داروهای گیاهی چون منشأ شیمیایی ندارند پس بدون عارضه هستند اشتباه است.

مصرف داروی واریس چه به‌صورت قرص، پماد یا اسپری می‌تواند عوارض جانبی هم داشته باشند که در بروشور آن ذکر شده است. این اطلاعات باید قبل از مصرف به‌دقت مطالعه شود و از مصرف داروهای تبلیغاتی و بدون مجوز قویاً خودداری گردد.

قرص واریس و پماد برای واریس با هدف کاهش درد در واریس پا تجویز می‌شود. بسیاری از انواع اسپری و کرم‌ها با عنوان فریبنده رفع کامل رگ‌های واریسی جنبه تبلیغ دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
41 نظرات
 1. arezu beheuz می گوید

  سلام،خسته نباشيد
  ميخواستم بپرسم براي رگهاي عنكبوتي و واريس به جز ليزر راه ديگه اي هست؟
  مثل پماد،قرص…؟

 2. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

  سلام جوراب واریس می تواند از پیشرفت رگها تا حدودی پیشگیری کند. داشتن ورزش منظم و استفاده از ویتامین سی ، کم کردن وزن در صورت داشتن وزن اضافه توصیه هایی برای پیشگیری از واریس هستند. برای کسب اطلاعات جامع تر در سایت قسمت پیشگیری از واریس را مطالعه بفرمایید. لینک رو براتون می گذارم
  https://www.iranvein.com/category/varicose/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3/

 3. مریم می گوید

  با سلام و تشکر از سایت خوب شما
  به صورت ژنتیکی به واریس پا مبتلا هستم که مدتیه خیلی پیشرفته شده و ظاهر بدی پیدا کرده
  تصاویر پا را به پیوست ارسال می کنم
  آقای دکتر چه درمانی را مناسب میدانید
  آیا پیاده روی و ورزشهای استقامتی انجام بدهم؟
  قرص ونوویتال موثر هست؟؟؟
  با تشکر از شما

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   با توجه به عكس احتمال واريس طنابي ريشه دار مطرح است.
   نياز به معاينه دقيق مشاوره حضوري و بررسي علت بيماري دارد.
   لطفا برای اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با واتس اپ 09365066105تماس بگیرید.

 4. مهدیه می گوید

  سلام شوهرم واریس شدید داره وبه دلیل وضعیت نامناسب مالی حاضر به جراحی نیست آیا پماد یا دارویی برای کاهش واریس وجود دارد تا موقعیت عمل جور بشه بتونه استفاده کنه ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از واریس پای همسرتون برای ما در واتس اپ 09365066105 عکس ارسال کنید که شمارا راهنمایی کنیم

 5. ساناز می گوید

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من مشکل واریس پا دارم یکی از واریس هام که در رانم هست به شدت درد میکنه و بقیه واریس ها فقط قسمت زانو به پایین هستن ایا بیشتر میشه یا باید حتما مراجعه کنم دو تا بچه کوچیک دارم کسی نیست ازشون مراقبت کنه ایا درمان با قرص خوب میشه؟ یا باید حتما بررسی بشه ممنون میشم جواب بدهید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   در اولین اقدام برای درمان واریس باید نوع واریس و روش مشخص شود، مناسفانه در اکثر مواقع درمان دارویی برای رفع واریس جوابگو نیست
   اما نگران نباشید درمان واریس در یک روز انجام و دوره نقاهت خاصی ندارد

 6. معصومه می گوید

  سلام .من حدود یک سال پیش عمل ار اف واریس روی هر دو پام انجام دادم.میخواستم بدونم اگه بخوام موهای زاید پا رو لیزر کنم مشکلی برای پام پیش نمیاد با توجه به عمل ار اف که سال قبل داشتم؟؟؟ممنون از پاسخگویی شما

 7. مائده می گوید

  رگ پشت زانو کمی ورم کرده ممکن است واریس باشد

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   نه هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد و این دوباهم تداخلی ندارند

   حتی میتوان گفت لیزر موهای زاید بهترین روش برای حذف موهای زاید در افرادی که مستعد واریس هستن میباشد

 8. لیلی می گوید

  پا
  با عرض سلام خدمت اقای دکتر ،هر دو پای من واریس عنکبوتی داره اما روی ساق پای چپم رگها به صورت گره است که اذیتم میکنه ،میخواستم بدونم اسکلروتراپی باید انجام بشه؟و اینکه محلول این دارو همان اب نمک هست؟چون من در حال حاضر کانادا هستم به نظر شما برای رگهایی که به صورت گره هست همینجا اقدام کنم؟و رگهای عنکبوتی رو زمانی که برگشتم لیزر بزنم؟اگه ممکنه در این خصوص راهنماییم کنید ممنونم.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام / ماده اسکلروزان مورد استفاده در کلینیک دکتر اقدسی : پولیدوکانول است . برای مشاوره در مورد روش پیشنهادی لازم است عکس پا دیده شود چون تعاریف و توصیف از گره و… متفاوت است میتوانید همینجا عکس از پا مناطق مختلف که رگ دارد ارسال کنید یا در واتسا پ به شماره 09351802288پیام بفرستید

 9. Sara می گوید

  سلام و وقت بخیر.آقای دکتر آیا راکوتان باعث واریس میشود؟
  دختری ۲۴ ساله هستم و به مدت ۸ ماه است که برای درمان آکنه هایم راکوتان مصرف میکنم.بعد از یک ماه مصرف روی قوزک پایم کبودی هایی مانند خون مردگی و صورتی گمرنگ ایجاد شد.و بعد از تقریبا ۳ماه صورتم کم کم دچار واریس شد و به مرور واریس ها شروع به افزایش کردند خصوصا اطراف لب و پایین صورتم.و هم چنین روی هردو پایم هم حالت خون مردگی ایجاد شده و هم واریس های ریز .آقای دکتر خیلی نگرانم چون هر روز داره واریس هام بیشتر میشه و من قبل از مصرف دارو واریس نداشتم و خودم حس میکنم از عوارض راکوتان هست.در صورتیکه در عوارض راکوتان واریس ذکر نشده.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   بله امكان دارد
   سه ماه پس از قطع دارو مراجعه نماييد

 10. Asal می گوید

  سلام اقای دکتر ببخشید من شیراز هستم و امکان مراجعه حضوری ندارم من حدود یکسالی میشه که کل پاهام پر شده از رگهای عنکبوتی حتی روی بازوها و پشت کتفم و روی گودی کمرم و صورتم و روز به روزم دارن بیشتر میشن دارم از غصه میمیرم نمیدونم چیکار کنم اصلا نمیدونم چه مشکلی دارم در ضمن من هورمون مردونمم بالاس و حدود ۶ ماه اسپیرونولاکتون مصرف کردم البته قبل از مصرف این قرص هم ای مویرگا رو داشتم لطفا منو راهنمایی کنید چیکار کنم از پیشرفتش جلوگیری بشه و اون قبلیا رو چطور از بین ببرم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   احتمالا عامل ايجاد بيماري، همان اختلال هورموني است كه از قبل وجود داشته است.
   تحرك كافي مثل پیاده روی روزانه ، داشتن برنامه ورزشی مرتب به شما توصیه می شود . كنترل وزن و رساندن وزن به محدوده ایده ال هم اقدامی کارامد است
   و كپسول دافلون روزانه يكعدد بعد از ناهار بمدت شش ماه ممكن است موثر باشد

 11. Neda می گوید

  سلام وقت بخیر ، همسر من ۱۰ روز پیش دچار dvtشدند بعد از ۵ روز مرخص شدند اما تورم پاشون از کشاله ران تا انگشت پا بینهایت زیاده قرص ریواروکسابان استفاده میکنه و جوراب واریس میپوشه
  تورمی که در حال افزایش هست چه خطری رو به دنبال داره؟
  آیا پاش به حالت اولیه برمیگرده ؟
  آیا دوباره میتونه به راحتی راه بره؟
  ممنون میشم پاسخ بدین من بینهایت نگران هستم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   نگران نباشید و بایستی فرصت بدهید تا تورم به مرور کمتر شود . از جوراب واریس استفاده کنند و در حد تحمل راه بروند . پس از سه ماه از مصرف دارو مراجعه حضوری داشته باشید .
   تلفن وقت دهی: 02122819276-7

 12. Maryam می گوید

  سلام اقای دکتر پای مادرم استخوان اضافه داشت جراحی کرد بعد از کشیدن بخیه پای مادرم متورم و سیاه شد و ب شدت درد مکرد مراجعه کردیم ب پزشک سونو انجام داد و گفتن ک dvtداره بستری شد و قرص وارفارین و امپول زیر جلدی تجویز شد بعد از یک هفته مرخص شد ولی هنوز پاش تورم داره چیکار باید بکنیم میتونه پاشو زمین بزاره؟؟تورم تاکی از بین میره؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   -مادر حتما راه بروند .
   سه ما داروی تجویز شده را مصرف کنند و قبل از اتمام دارو مراجعه حضوری داشته باشید

 13. جواد می گوید

  سلام اقای دکتر پدر من ۷۲ سال داره و هم قند داره هم فشار خون و هم مشکل کیله و پروستات دو ماه پیش دو هفته به دلیل dvtدر بیمارستان بستری بود و تحت درمان ورم پاش خوب شده بود دکتر برایش قرص اسپرین نوشته بود مشکلی نداشت تا دو روز پیش که دوباره به ظاهر کمی پایش دوباره ورم کرده است
  من به جای دوبار در روز سه بار در روز اسپرین دادم کمی ورم پاش بهتر شده ولی هنوز ورم داره

  بی زحمت راه نمای می کنید افزایش اسپرین را چند روزی ادامه بدهم یا لازم است دوباره ازمایش بده داروهایش عوض بشه
  اخه چون ما روستا هستیم دست رسی به بیمارستان و دکتر سخت است

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   افزايش اسپرين راه حل نيست
   بلكه ممكن است دچار عوارض ديگري بشود.
   اينطوري نميتوانم تشخيص و درمان بكنم.
   چاره اي نداريد بهتر است حضورا پدر را به نزد همان پزشك اوليه ببريد

 14. سمیرا می گوید

  سلام‌ایا این قرص با داروی تشنج تداخل دارویی ندارد چون من مغز عمل کردم و قرصهای تشنج میخورم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   خیر تداخلی با هم ندارند

 15. پروانه می گوید

  سلام و خسته نباشید. مدتی روی پای من از پنجه تا مچ پا دانه های قرمز رنگ ایجاد شده. به پزشک مراجعه کردم سونوگرافی دادند جواب چیز خاصی را نشان نمی‌داد. ولی پزشکم قرص دافلون ۵۰۰ و پنتوکسی فیلین را توصیه کرده اند. درضمن سابقه واریس دارم درد نداشته و ندارم ولی یک پا را فقط به لحاظ ظاهر، ۶ سال پیش جراحی کردم. لطفا راهنمایی بفرمائید مشکل من با خوردن این قرص ها حل خواهد شد؟ به لحاظ ظاهر هم.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر
   قرص بعيد است بتواند ظاهر بيماري را رفع كند

 16. مسعود علی زاده می گوید

  سلام.مادر من قند و فشار داره.چند وقتیه که مچ پاهاش به صورت عجیبی ورم کرده.دکتر رفتیم آزمایش داد گفت این ورم پاش واسه واریسه.میشه کمکم کنین.دقیقا باید چه دکتری برم واسه ورم پاهاش.یا یه راه درمانی.کلی هم قرص قند و فشار بهش داده دکتر

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   لطفا از پای مادرتان برای ما در واتس اپ 09365066105 عکس ارسال کنید که شمارا بهتر راهنمایی کنیم

 17. خرمشاهی می گوید

  سلام وقتتون بخیر.پدر من بدلیل گرفتگی عروق قلب الان مشکل فشار خون دارن.در حال حاضر متورال 50 و والسارتان 80 به تجویز پزشک مصرف میکنن.ولی قبل از این داروهاشون متورال و کاپتوپریل25 و یک چهارم هیدروکلروتیازید50 بودش.مدتی هست با وجود مصرف داروها فشارشون بین 16 و 17 هستش.به نظرتون داروهای قبلی رو مصرف کنند بهتر هست یا داروهای فعلی؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   بهتر است که حضورا با یک متخصص قلب مشورت کنید
   شنبه ها در کلینیک ما خانم دکتر تبریزی هستن که میتوانند به شما کمک کنند

 18. امير می گوید

  سلام مادرم الان چند ساله قرص قند مصرف مى كنن ولى الان چند روزى هست كه ورم مچ پا داره مي تونه از قرص دافلون ٥٠٠ براى از بين رفتن ورم مچ پاهاش استفاده كنه تداخل با داروهاى قندش نداره؟ قرص فشار لوزار و قرص تپش قلب كنكور٢.٥ هم مصرف مى كنه ممنون ميشم جوابمو بدين🙏🏽

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   نمیتوان به این صورت نظر قطعی اعلام کرد توصیه میکنم توسط یکی از همکاران فوق تخصص کلینیک ما حضورا ویزیت شوید
   برای هماهنگی وقت لطفا با واتس اپ 09365066105تماس بگیرید

 19. سعید می گوید

  سلام من پای چپم واریس داره روزی هشت ساعت سرپاکارمیکنم جوراب واریس هم میپوشم الان هرروزپام خواب میره یکسره رفتم دکترجوراب درمانی برام نوشت قیمتش دوملیون به بالاست بااین جورابها واریسم برطرف میشه

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام – با جوراب واریس درمان نمی شود. حس سنگینی که در اثر ایستادن طولانی است کم می شود.برای تعیین روش مناسب درمان عکس از پاها ارسال کنید . واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵

 20. گراوند می گوید

  سلام دکتر ببخشید من واریس خفیف دارم دکتر هیدروکسی کل رو کین نوشته برام میشه عکس پام بفرستم براتون ببینید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام با شماره 02122819276 تماس بگیرید و جهت مشاوره غیر حضوری با ارسال عکس راهنمایی شوید

 21. مهتاب می گوید

  سلام به آقای دکتر رگهای واریسی پشت پا دارم و رگهای عنکبوتی در یکی از پاهایم وجود داررد آیا قرص یا پمادی جهت از بین رفتن ظاهر بد یا درد آن وجود دارد درد فقط در پشت زانو یکی از پاهایم هست ممنونم دکتر

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام هیچ داروی خوراکی و یا پمادی به شما در بهبود ظاهر پایتان کمک نمی کند.

 22. محمد می گوید

  با سلام اقای دکتر پوست صورت رگهای عنکبوتی ظاهر شده قبلا کم بود ولی بیشتر شده لطفا چیکار کنم درمان کنم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام با روش لیزر و روش جدید وین گوگ روی رگهای صورت کار می شود. کرم ضد آفتاب برای پیشگیری خوب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.