برندهای معتبر قرص و پماد برای درمان واریس تا تبلیغات ماهواره ای

معمولا بیماران مبتلا به واریس یا همان رگهای متورم و برجسته در پا، احساس سنگینی، درد و خستگی می کنند. اما برای درمان واریس پا روش هایی به جز لیزر واریس وجود دارد. استفاده از کرم، قرص و پماد برای درمان واریس پا می تواند موثر باشد.

علم پزشکی همواره در  حال ارائه راههای مختلف از جمله روشهای کم تهاجمی، کم هزینه و مقرون به صرفه برای درمان این مشکل و کمک به بیماران بوده است. امروز روشهای درمانی نوین  برای درمان قطعی واریس بکار می روند که از جمله می توان به روش  لیزر درمانی در واریس و رادیوفرکانسی اشاره کرد.

یکی از درخواست های بیماران استفاده از دارو و پماد واریس پا و مکمل های مورد تایید برای کاهش شدت درد و عوارض واریس و سایر مشکلات وریدی در افرادی است که به هر دلیل قادر به استفاده از روشهای درمانی در حال حاضر نیستند . به عنوان مثال برای بیماری که دچار  لخته شدن خون در پا، بازه زمانی در نظر گرفته میشود تا لخته جذب و از بین برود یا در بیماران چاق ممکن است پزشک ترجیح دهد پس از کاهش وزن این اقدامات درمانی صورت گیرد.

داستان جالب درمان واریس پا

در سال 1271میلادی  یعنی حدود 750 سال قبل ، رائول، جوان  20 ساله از قوم نورمن  دچار درد و تورم یک طرفه پا شده بود  و به  پزشک شهر  مراجعه می کند .هنری دپرا،پزشک مشهور  به او  توصیه کرد  فعلا صبر کند  و داروی خاصی تجویز نکرد و لی  صبر نه تنها فایده ای نداشت  بلکه  ظرف یکی دو سال متأسفانه علائم بیمار بدتر شد و زخم پا ایجاد شد .

دارو

او از زیارتگاه یکی از بزرگان مذهبی  بنام سنت الیو دیدن کرد، نتیجه آن هم  بهبودی بدنبال نداشت.تا اینکه به  رائول  توصیه شد به آرامگاه شاه سنت لوئیس رفته  و چندین هفته  انجا  گرد و غبار  زیر سنگ  مقبره را  جمع آوری کند و آن را به طور مستقیم به زخم  بمالد. داستان گزارش می دهد که او پس از استفاده  از  گرد وغبار  به طور معجزه آسایی بهبود یافت و سالها بعد نیز زنده بود.پس از آن برای مدتها  پزشکان از گرد و خاک آن منطقه بعنوان مرهم  زخم واریس استفاده می کردند.

آنچه مسلم است داروهای مورد تجویز در زمینه واریس و بیماریهای مشابه تنها با هدف کاهش شدت علایم مانند تورم خستگی ودرد تجویز می شوند و به عنوان درمان قطعی واریس نیستند.

کاهش شدت درد و علایمی همچون تورم  و خستگی درپاها تا حدودی رضایت بیماران را جلب می کند . اما باید توجه داشت اثر این داروها موقتی است  و پس از پایان نیمه عمر دارو در بدن اثر دارو نیز از بین می رود . معمولا استفاده از داروی واریس پا به صورت توام با  استفاده از جوراب واریس توصیه  می شود. استفاده همزمان دارو وجوراب طبی شدت علایمی همچون سوزش و  ورم  و گرفتگی عضلات ساق پا در خواب، احساس سنگینی و درد را به نحو چشمگیری کاهش می دهد.

پماد برای درمان واریس

پماد واریس یا کرم واریس گاهی برای کنترل درد واریس در مراحل اولیه و تسکین موضعی به کار می رود. برخی پزشکان نیز پماد درمان واریس را به منظور تقویت و درمان سریعتر رگهای واریسی بعد از انجام لیزر واریس پا تجویز می کنند.

1-پماد شاه بلوط هندی

شاه بلوط هندي درختی  با برگ های پنجه ای شکل است که ارتفاع آن به ۲۵ متر می‌رسد. میوه شاه بلوط بشکل کروی  است  که در آن 1 تا 2 دانه صاف به رنگ قهوه ای مایل به قرمز وجود دارد. تقریبا برای همه قسمتهای این گیاه از برگ تا دانه فواید درمانی متعددی شناخته شده است.

یکی از فواید شناخته شده و مورد تایید در منابع علمی استفاده از عصاره دانه شاه بلوط در درمان نارسایی های مزمن وریدی است.

شاه بلوط به دو صورت پماد درمان واریس پا و قرص عرضه می شود.

عصاره دانه شاه بلوط هندی به حفظ عملکرد طبیعی غشا وریدها با آزاد کردن ماده ای بنام پروستاگلاندین کمک می کند . باعث کاهش التهاب دیواره  وریدها میشود و در نتیجه ورید ها مقاوم تر شده و ورم پا کاهش می یابد.

همچنین اثر بخشی این عصاره در کاهش شدت علایم واریس از قبیل  خارش، درد و سنگینی در پا  شناخته شده است. باید دقت کنید که شاه بلوط هندی نباید بر روی پوست زخم ها استفاده شود. استفاده درمانی از دانه شاه بلوط هندی معمولاً با موفقیت همراه است، هرچند که برای دیدن نشانه های بهبودی نیاز به چند هفته تا چند  ماه زمان است.

2- قرص و پماد واریس کلسیم دوبسیلات

  این داروی واریس پا در حفظ قوام و استحکام دیواره مویرگی موثر است که به صورت موضعی (پماد واریس) و خوراکی (قرص) در واریس و مشکلات مزمن وریدی استفاده می شود. این دارو روی عملکرد سیستم لنفاوی و بازگشت لنفاوی نیز تاثیر مثبت دارد. اثرات ضد ادم (تورم) این دارو تا 2 ماه پس از قطع مصرف نیز پایدار بوده و نمود دارد. این دارو علاوه بر استفاده در مورد واریس ، ترومبو فیلبیت سطحی و مشکلات وریدی برای کمک به درمان بواسیر نیز تجویز می شود.

به یاد داشته باشید که این داروها همگی با هدف کمک به بیماران برای کاهش درد و کاهش خطرات و عوارض  محدود کننده واریس تجویز می شوند . اما پیش از اقدام به استفاده از این داروها ،ارزیابی و انجام معاینات لازم توسط پزشک متخصص واریس پا به بیماران توصیه می شود.

کرم واریس پا

سوال رایج بیماران در کلینیک واریس : آیا اسپری و کرم واریس که در شبکه ماهواره ای تبلیغ میشوند موثر است ؟

جواب :اگر دارویی موثر بوده و اثرات جانبی نداشته  باشد ابتدا باید طی مراحل طولانی و پیچیده تاثیر آن و اثرات سوء احتمالی  توسط مراجع معتبر پزشکی بررسی و مورد تایید قرار گیرد و سپس بصورت گاید لاین یا توصیه به پزشکان ابلاغ میشود .لذا اگر دارو اسپری کرم یا قرص بصورت تبلیغاتی عرضه میشود مصرف  آن میتواند نه تنها موثر نبوده بلکه عوارض جانبی  ایجاد کند که گاهی نحوه  درمان این عوارض ناشناخته است.

داروی واریس

یک دسته داروی واریس پا مورد استفاده در مشکلات وریدی مزمن به نام veno active  شناخته می شوند. این داروها با بازگرداندن استحکام وریدی به عملکرد مناسب وریدها کمک می کنند و شدت علایم همچون تورم در پاها را کاهش می دهند. از جمله ترکیبات شیمیایی و طبیعی موثر  در این دسته داروی واریس پا مواردی از قبیل escin، فلاونوئیدها، آنتو سیانوئیدها و rutoside می باشد. که اثرات انواع متداولتر به صورت خلاصه اشاره میشود.

داروهای گیاهی درمان واریس پا

معمولا ما دوست  داریم برای درمان رگهای واریسی پا به روش های گیاهی برای درمان رجوع کنیم . جالب است که بدانید خیلی از داروهای مورد مصرف  بعنوان داروی واریس پا منشا گیاهی دارند .

گیاهان دارویی

مثلا وقتی در جایی می بینیم   ” چگونه واریس را با گوجه  درمان  کنیم ”    با دقت و  ولع  بسیار  کلمه  به  کلمه متن را می خوانیم و سعی میکنیم مو به مو آن را اجرا کنیم و پس از  دو سه  هفته ….. “بومممممم

اینکه غذا یا داروی گیاهی خاصی چقدر موثر است؟ چه اندازه اهمیت درمانی دارد؟ چه عوارضی  دارد؟اصلا  چه  انتظاری  داریم؟ اینها  سوالاتی هستند که سعی میکنیم  بمرور به  انها  جواب  بدهیم .

لازم است نکته مهمی را یاد آور شوم :  برخلاف تصور رایج،  گیاهان دارویی برای همه قابل استفاده نیستند.

داروهای گیاهی واریس برای کودکان، دوران بارداری و شیردهی غیر مجاز هستند.

حتما بخوانید

آیا می دانید قرص دافلون در درمان واریس موثر است یا خیر؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

قرص دافلون

برای رفع رگهای عنکبوتی کدام  پماد یا قرص واریس موثر است؟

متاسفانه هنوز هیچ  داروی خوراکی برای رفع رگهای عنکبوتی موثر شناخته نشده است. مصرف برخی داروها می تواند باعث تشدید و افزایش مقدار رگهای عنکبوتی در پا شود که از جمله می توان به داروهای هورمونی اشاره کرد.

شناخته شده ترین داروی  تزریقی ، موثر در درمان رگهای عنکبوتی  پولیدوکانول نام دارد که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده است و در اسکلروتراپی بکار می رود .

اغلب پمادهای درمان واریس پا که در بازار دارویی برای رفع رگهای عنکبوتی موجودند، ادعا می کنند که حاوی ویتامین کا هستند و مکانسیم اثر خود را اینطور عنوان می کنند که ویتامین k با خاصیت انعقادی که دارد مانع از نشت خون شده و ظاهر تار عنکبوتی مویرگها را کاهش می دهد.

توجه : بزودی جهت آگاهی کاربران محترمی که مکررا در مورد  دارو درمانی واریس پا سوال میکنند انواعی از برندهای معتبر  و تایید شده داروی واریس پا، قرص واریس ، پماد واریس و  کرم  واریس را معرفی خواهیم کرد.

کلینیک فوق تخصصی درمان واریس پا دکتر اقدسی

0
همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۰ خرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  میخواستم اگر امکانش هست با مشاهده عکس واریس بنده حدود قیمت جراحی یا درمان رو بهم بگید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۰ خرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   نیاز به درمان با روش رادیوفرکانسی و فلبکتومی داردی که تحت پوشش بیمه تکمیلی است

 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پاى چپ من دچار لنف ادم شده و دكتر برايم دافلون تجويز كرده آيا براى بيمارى من مفيد است؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   مشکل لنف

   ادم با اقدامات فیزیکی بهتر جواب می دهد.

 • تصویر کاربر سامان دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام درپای من آز زانو به پایین لکه های پیگمانته ای ایجاد شده است که اوایل درد زیادی نداشته ولی اخیرا هم وسعت آنها بیشتر شده و هم بشدت مور مور می کند و دردناک است وغیر قابل تحمل شده؛ قبلا دکتر پوست گفته بود نوعی واریس پوستی است! ودرمان خاصی ندارد.ایا واقعا این طور است؟ متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۲ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   لطفا حضوری برای ویزیت تشریف بیاورید

  2. تصویر کاربر سامان سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام؛ جناب آقای دکتر چونکه فعلا شهرستان هستم و برایم مقدورنیست خدمت برسم؛ لذا عکسی آز بثورات مذکور ارسال میکنم تا شما تشخیص مقدماتی را لحاظ فرمائید واگر امکان داره درمان موقتی برای آن ارائه فرمائید منشکرم.
  3. تصویر کاربر سامان سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)
   تصویر دوم
  4. تصویر کاربر سامان سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)
   تصویر سوم
  5. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام اگر وزن بالا دارید وزنتان را کم کنید . تا جای ممکن پیاده روی و ورزش داشته باشید . هر وقت فرصت شد حضوری تشریف بیاورید 

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر فرشاد دوشنبه ۵ فروردین ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر.
  آقای دکتر من بعضی شبها قبل از خواب، در ناحیه پشت ساق پایم احساس کوفتگی میکنم طوریکه دوست دارم برای رفع این خستگی و کوفتگی پا، پایم را به زمین بکوبم. آیا این نشانه ای از واریس خفیف است؟ راه حل چیست؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۵ فروردین ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام  و وقت شما هم بخیر / ورزش كنيد
   سر كار روزانه جوراب واريس زير زانو فشار يك بپوشيد و دایم به یک شکل نباشید . در لینک ذیل ورزشهایی هست که می تواند برای شما خوب باشند.

   ورزشهای ساده برای واریس 

 • تصویر کاربر فاطمه‌نیازی شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دختری 27 ساله هستم که در پاهایم از ران تا وسط های ساق رگ های نازک بنفش بوجود امده و بمرور بیشتر هم شده و بصورت ارثی هم واریس در خانواده مان هست. برای درمان چکار انجام باید بدهم؟ مرحله اول درمان چیست؟
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام  لطف عکس از پاها ارسال کنید ( جلو - پشت پا و کنارها) در حالت ایستاده و در نورکافی و فاصله مناسب به نحوی که رگها مشخص باشند.

   طبقتوصیف شما از رگها دچار واریس مویرگی ( رگهای عنکبوتی) هستید که جنبه زیبایی دارد ولی از نظر سلامتی خطری برای شما ندارد. طبق عکس تعداد جلسات و نحوه کار حدودی برای شما مشخص می شود. برای این رگها معمولا از روش اسکلروتراپی به تنهایی یا با لیزر سطحی استفاده می شود. 

   مقاله مربوط به اسکلروتراپی 

   www.iranvein.com/1600

   www.iranvein.com/228

  2. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام  لطف عکس از پاها ارسال کنید ( جلو - پشت پا و کنارها) در حالت ایستاده و در نورکافی و فاصله مناسب به نحوی که رگها مشخص باشند.

   طبقتوصیف شما از رگها دچار واریس مویرگی ( رگهای عنکبوتی) هستید که جنبه زیبایی دارد ولی از نظر سلامتی خطری برای شما ندارد. طبق عکس تعداد جلسات و نحوه کار حدودی برای شما مشخص می شود. برای این رگها معمولا از روش اسکلروتراپی به تنهایی یا با لیزر سطحی استفاده می شود. 

   مقاله مربوط به اسکلروتراپی 

   اسکلروتراپی 1

   اسکلروتراپی

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سیروان جمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام‌خسته نباشی من پای چپم لخت خون زیاد وورم پا شدید دارم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام لطفا عکس از پا و اگر سونوگرافی دارید جواب سونوگرافی را بفرستید . سوالتان را مطرح نکردید و فقط شرایط را ذکر نمودید . مس توانید به تلگرام یا واتس اپ 09019746344 هم ارسال نمایید

 • تصویر کاربر متين شنبه ۲۹ دی ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقاي دكتر ايا مصرف و يا پماد واريس كه در سايت معرفي كرديد
  مي توان براي واريكوسل استفاده نمود با سپاس هم پماد و قرص
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 5 ماه پیش)

   با متخصص اورولوژي مشورت شود

 • تصویر کاربر ندامرادی شنبه ۸ دی ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام لطفا حتما پاسخ سوالمو بدین قبلا هم سوال پرسیدم جواب ندادین 🙏سه نوبت تحت درمان واریس ب روش رادیو فرکانس و تزریق بودم محل های قبلی بهتر شدن ولی از جای جدید و با شدت بیشتری بیرون زدگی داره به صورت رگ های گره ای دکتر شهر خودمون میگن ک دریچه های لانه کبوتری رو ببندن ک من دیگه بهشون اعتماد ندارم آیا قابل درمان هست؟؟؟ با توجه به این ک من شهرستان هستم و رفت و امد برام سخته
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۸ دی ۹۷( 5 ماه پیش)

   اين رگهاي گره اي  را درمان قطعي ميكنم كاملا برطرف ميشوند 

   بعد بايد سالانه يكبار جهت چك مراجعه كنيد.

   و برای درمان می شوداز بیمه تکمیلی هم استفاده نمایید

    

 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. در قسمت ران پا در بخش جناحین در پای چپ و راست ، یک برآمدگی توده ای دیده می شود و خستگی خیلی زیادی در پا احساس می کنم . در ضمن کارمن تدریس است ، بعد از چند دقیقه ایستادن احساس می کنم خیلی خسته می شم بطوریکه توان استادن ندارم . خستگی من و فردا پشت عضلات ران پا خیلی درد می کنه و به مرور خوب میشه.
  راهکار و دلیل این موضوع چیست؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام - لطفا عکس از پاها با موبایل بگیرید . و برای دکتر ارسال بفرمایید تا دقیقتر راهنمایی شوید . آیا تا کنون بررسی مثل سونوگرافی داپلر انجام داده اید ؟ وزن و قد تان را هم مشخصل اعلام بفرمایید . اگر امکان اپلود عکس در سامانه از دکتر بپرسید سایت نداشتید به شماره واتس اپ یا تلگرام 09019746344 عکس ارسال بفرمایید .

 • تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ،ببخشید آقای دکتر چند سال هست واریس پاهام شدید شده ومچ پاهام کبودی هست چندروز هست یکی از پاهام زخم شده وورم کرده خواستم واسه درمان چکارباید کرد مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام  لطفا از پاها با موبایل عکس بگیرید به نحویکه رگهای واریسی مشخص باشد . ( از نقاط مختلف مثل پشت پا- جلو وکنار ها ) عکسها را اینجا ارسال کنسد و یا به واتس اپ یا تلگرام 09019746344 ارسال نمایید . تا برای درمان راهنمایی شوید.

    

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر