برندهای معتبر قرص و پماد برای درمان واریس تا تبلیغات ماهواره ای

معمولا بیماران مبتلا به واریس یا همان رگهای متورم و برجسته در پا، احساس سنگینی، درد و خستگی می کنند. اما برای درمان واریس پا روش هایی به جز لیزر واریس وجود دارد. استفاده از داروی واریس شامل  کرم، قرص و پماد برای درمان واریس پا می تواند موثر باشد.

علم پزشکی همواره در  حال ارائه راههای مختلف از جمله روشهای کم تهاجمی، کم هزینه و مقرون به صرفه برای درمان این مشکل و کمک به بیماران بوده است. امروز روشهای درمانی نوین  برای درمان قطعی واریس بکار می روند که از جمله می توان به روش  لیزر درمانی در واریس و رادیوفرکانسی اشاره کرد.

یکی از درخواست های بیماران استفاده از دارو و پماد واریس پا و مکمل های مورد تایید برای کاهش شدت درد ساق پا و عوارض واریس و سایر مشکلات وریدی در افرادی است که به هر دلیل قادر به استفاده از روشهای درمانی در حال حاضر نیستند . به عنوان مثال برای بیماری که دچار  لخته شدن خون در پا، بازه زمانی در نظر گرفته میشود تا لخته جذب و از بین برود یا در بیماران چاق ممکن است پزشک ترجیح دهد پس از کاهش وزن این اقدامات درمانی صورت گیرد.

داستان جالب درمان واریس پا

در سال 1271میلادی  یعنی حدود 750 سال قبل ، رائول، جوان  20 ساله از قوم نورمن  دچار درد و تورم یک طرفه پا شده بود  و به  پزشک شهر  مراجعه می کند .هنری دپرا،پزشک مشهور  به او  توصیه کرد  فعلا صبر کند  و داروی خاصی تجویز نکرد ولی  صبر نه تنها فایده ای نداشت  بلکه  ظرف یکی دو سال متأسفانه علائم واریس بیمار بدتر شد و زخم پا ایجاد شد .

دارو

او از زیارتگاه یکی از بزرگان مذهبی  بنام سنت الیو دیدن کرد، نتیجه آن هم  بهبودی بدنبال نداشت.تا اینکه به  رائول  توصیه شد به آرامگاه شاه سنت لوئیس رفته  و چندین هفته  انجا  گرد و غبار  زیر سنگ  مقبره را  جمع آوری کند و آن را به طور مستقیم به زخم  بمالد. داستان گزارش می دهد که او پس از استفاده  از  گرد وغبار  به طور معجزه آسایی بهبود یافت و سالها بعد نیز زنده بود.پس از آن برای مدتها  پزشکان از گرد و خاک آن منطقه بعنوان مرهم  زخم واریس استفاده می کردند.

آنچه مسلم است داروهای مورد تجویز در زمینه واریس و بیماریهای مشابه تنها با هدف کاهش شدت علایم مانند تورم خستگی ودرد تجویز می شوند و به عنوان درمان قطعی واریس نیستند.

کاهش شدت درد و علایمی همچون تورم  و خستگی درپاها تا حدودی رضایت بیماران را جلب می کند . اما باید توجه داشت اثر این داروها موقتی است  و پس از پایان نیمه عمر دارو در بدن اثر دارو نیز از بین می رود . معمولا استفاده از داروی واریس پا به صورت توام با  استفاده از جوراب واریس توصیه  می شود. استفاده همزمان دارو وجوراب طبی شدت علایمی همچون سوزش و  ورم  و گرفتگی عضلات ساق پا در خواب، احساس سنگینی و درد را به نحو چشمگیری کاهش می دهد.


پماد برای درمان واریس

پماد واریس یا کرم واریس گاهی برای کنترل درد واریس در مراحل اولیه و تسکین موضعی به کار می رود. برخی پزشکان نیز پماد درمان واریس را به منظور تقویت و درمان سریعتر رگهای واریسی بعد از انجام لیزر واریس پا تجویز می کنند.

1-پماد شاه بلوط هندی

شاه بلوط هندي درختی  با برگ های پنجه ای شکل است که ارتفاع آن به ۲۵ متر می‌رسد. میوه شاه بلوط بشکل کروی  است  که در آن 1 تا 2 دانه صاف به رنگ قهوه ای مایل به قرمز وجود دارد. تقریبا برای همه قسمتهای این گیاه از برگ تا دانه فواید درمانی متعددی شناخته شده است.

یکی از فواید شناخته شده و مورد تایید در منابع علمی استفاده از عصاره دانه شاه بلوط در درمان نارسایی های مزمن وریدی است.

شاه بلوط به دو صورت پماد درمان واریس پا و قرص عرضه می شود.

عصاره دانه شاه بلوط هندی به حفظ عملکرد طبیعی غشا وریدها با آزاد کردن ماده ای بنام پروستاگلاندین کمک می کند . باعث کاهش التهاب دیواره  وریدها میشود و در نتیجه ورید ها مقاوم تر شده و ورم پا کاهش می یابد.

همچنین اثر بخشی این عصاره در کاهش شدت علایم واریس از قبیل  خارش، درد و سنگینی در پا  شناخته شده است. باید دقت کنید که شاه بلوط هندی نباید بر روی پوست زخم ها استفاده شود. استفاده درمانی از دانه شاه بلوط هندی معمولاً با موفقیت همراه است، هرچند که برای دیدن نشانه های بهبودی نیاز به چند هفته تا چند  ماه زمان است.

2- قرص و پماد واریس کلسیم دوبسیلات

  این داروی واریس پا در حفظ قوام و استحکام دیواره مویرگی موثر است که به صورت موضعی (پماد واریس) و خوراکی (قرص) در واریس و مشکلات مزمن وریدی استفاده می شود. این دارو روی عملکرد سیستم لنفاوی و بازگشت لنفاوی نیز تاثیر مثبت دارد. اثرات ضد ادم (تورم) این دارو تا 2 ماه پس از قطع مصرف نیز پایدار بوده و نمود دارد. این دارو علاوه بر استفاده در مورد واریس ، ترومبو فیلبیت سطحی و مشکلات وریدی برای کمک به درمان بواسیر نیز تجویز می شود.

به یاد داشته باشید که این داروها همگی با هدف کمک به بیماران برای کاهش درد و کاهش خطرات و عوارض  محدود کننده واریس تجویز می شوند . اما پیش از اقدام به استفاده از این داروها ،ارزیابی و انجام معاینات لازم توسط پزشک متخصص واریس پا به بیماران توصیه می شود.


کرم واریس پا

در ادامه به برخی از کرم های مخصوص درمان واریس اشاره می کنیم.

کرم واری استاپ

کرم واری استاپ کرمی بسیار عالی و موثر در درمان سطحی واریس پا شناخته شده و بیماران اشتباها آن را کرم واریس استاپ می شناسند.

قیمت کرم واریس استاپ

رنج قیمت این محصول بین 80000 تا 90000 تومان می باشد.


اسپری واریس

در داروخانه ها اسپری گیاهی درمان واریس پا با قیمت 15000 تومان می بینیم که بعضی از بیماران از آن استفاده کرده و نتیجه ای ندیده اند.

سوال رایج بیماران در کلینیک واریس : آیا اسپری و کرم واریس که در شبکه ماهواره ای تبلیغ میشوند موثر است ؟

جواب :اگر دارویی موثر بوده و اثرات جانبی نداشته  باشد ابتدا باید طی مراحل طولانی و پیچیده تاثیر آن و اثرات سوء احتمالی  توسط مراجع معتبر پزشکی بررسی و مورد تایید قرار گیرد و سپس بصورت گاید لاین یا توصیه به پزشکان ابلاغ میشود .لذا اگر دارو اسپری کرم یا قرص بصورت تبلیغاتی عرضه میشود مصرف  آن میتواند نه تنها موثر نبوده بلکه عوارض جانبی  ایجاد کند که گاهی نحوه  درمان این عوارض ناشناخته است.


داروی واریس

یک دسته داروی واریس پا مورد استفاده در مشکلات وریدی مزمن به نام veno active  شناخته می شوند. این داروها با بازگرداندن استحکام وریدی به عملکرد مناسب وریدها کمک می کنند و شدت علایم همچون تورم در پاها را کاهش می دهند. از جمله ترکیبات شیمیایی و طبیعی موثر  در این دسته داروی واریس پا مواردی از قبیل escin، فلاونوئیدها، آنتو سیانوئیدها و rutoside می باشد. که اثرات انواع متداولتر به صورت خلاصه اشاره میشود.


داروهای گیاهی درمان واریس پا

معمولا ما دوست  داریم برای درمان رگهای واریسی پا به روش های گیاهی برای درمان رجوع کنیم . جالب است که بدانید خیلی از داروهای مورد مصرف  بعنوان داروی واریس پا منشا گیاهی دارند .

گیاهان دارویی

مثلا وقتی در جایی می بینیم   ” چگونه واریس را با گوجه  درمان  کنیم ”    با دقت و  ولع  بسیار  کلمه  به  کلمه متن را می خوانیم و سعی میکنیم مو به مو آن را اجرا کنیم .

اینکه غذا یا داروی گیاهی خاصی چقدر موثر است؟ چه اندازه اهمیت درمانی دارد؟ چه عوارضی  دارد؟اصلا  چه  انتظاری  داریم؟ اینها  سوالاتی هستند که سعی میکنیم  بمرور به  انها  جواب  بدهیم .

لازم است نکته مهمی را یاد آور شوم :  برخلاف تصور رایج،  گیاهان دارویی برای همه قابل استفاده نیستند.

داروهای گیاهی واریس برای کودکان، دوران بارداری و شیردهی غیر مجاز هستند.

حتما بخوانید

آیا می دانید قرص دافلون در درمان واریس موثر است یا خیر؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

قرص دافلون

برای رفع رگهای عنکبوتی کدام  پماد یا قرص واریس موثر است؟

متاسفانه هنوز هیچ  داروی خوراکی برای رفع رگهای عنکبوتی موثر شناخته نشده است. مصرف برخی داروها می تواند باعث تشدید و افزایش مقدار رگهای عنکبوتی در پا شود که از جمله می توان به داروهای هورمونی اشاره کرد.

شناخته شده ترین داروی  تزریقی ، موثر در درمان رگهای عنکبوتی  پولیدوکانول نام دارد که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده است و در اسکلروتراپی بکار می رود .

اغلب پمادهای درمان واریس پا که در بازار دارویی برای رفع رگهای عنکبوتی موجودند، ادعا می کنند که حاوی ویتامین کا هستند و مکانسیم اثر خود را اینطور عنوان می کنند که ویتامین k با خاصیت انعقادی که دارد مانع از نشت خون شده و ظاهر تار عنکبوتی مویرگها را کاهش می دهد.

توجه : بزودی جهت آگاهی کاربران محترمی که مکررا در مورد  دارو درمانی واریس پا سوال میکنند انواعی از برندهای معتبر  و تایید شده داروی واریس پا، قرص واریس ، پماد واریس و  کرم  واریس را معرفی خواهیم کرد.

کلینیک فوق تخصصی درمان واریس پا دکتر اقدسی

3+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر یلدا شنبه ۱۳ مهر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  من ۲۸ سالمه بعد از زایمان رگ های واریس زیاد پشت زانو و کنار پاهام دراومده،و اکثر وقتا تو پاهام احساس سنگینی و ضعف میکنم ،میخوام بدونم درمان واریس پاهای من با دفترچه تامین اجتماعی چقدر هزینه میبره،و اینکه آیا این درمان قطعی هست
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۳ مهر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام لطفا عکسهای واضح از پا در حالت ایستاده ( پشت پا- و کنارهای پا ارسال کنید . اگر نتوانستید اینجا عکس بفرستید به واتس اپ یا تلگرام09019746344 ارسال بفرمایید .

    

 • تصویر کاربر پدرام جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر،پدر من ۷۸ سال داره و واریس پا و ساق پاش درد میکنه،و کمتر میتونه راه بره،بیمه تکمیلی ما هم سینا هست،آیا میتونیم از خدمات شما استفاده کنیم؟متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 4 هفته پیش)

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید عکس از زوایای مختلف پشت پاها- جلو – کنار پاها به نحوی که رگها مشخص باشند اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکسها را بارگزاری نمایید به شماره واتس اپ  یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید .

 • تصویر کاربر معصومه پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشید ببخشید مدتی است که درساق پا دچارواریس شده ام بطوری که رگهای ابی رنگ ورم کرده اند بدجوری ناراحتم چطور میشود درمان کرد ازطریق لیزر درمان دارد؟هزینه اش چقدرمیشود؟سنم 40سالس ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید عکس از زوایای مختلف پشت پاها- جلو – کنار پاها به نحوی که رگها مشخص باشند اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکسها را بارگزاری نمایید به شماره واتس اپ  یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید .

 • تصویر کاربر هدیه جمعه ۴ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  چند وقته یکی از رگهای پام رنگش آبی و کمی برجسته شده. جوراب واریس گرفتم و میپوشم اما به نظرم بهتر نشده. اصلا دلم نمیخواد پاهام متورم و آبی بشن. علاوه بر جوراب واریس و پیاده روی و شستشو با آب سرد که الان انجام میدم، دارو یا پماد یا کار دیگه ای هست که برای درمان و پیشگیری به من توصیه کنید؟؟؟؟
  اگر جواب بدید خیلی ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۴ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام - داشتن ورزش متعادل، کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده ال ، تحرک کافی و نوشیدن مایعات در حد موردنیاز کمک می کند . پماد یا دارویی برای این مورد که پیشگیری کند ، نداریم

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۷ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  چطوری میتونم سوزش و خارش رو از بین ببرم...
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۲۷ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سوال شما خیلی کلی است . اگر واریس دارید

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و نور کافی به نحویکه رگها مشخص باشند ارسال بفرمایید اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکس ارسال کنید به شماره 09019746344 واتس اپ  یا تلگرام بفرستید . برای کم  کردن خارش پوستی استفاده از لوسیون در صورت خشکی پوستمی تواند خوب باشد . برای خارش پوست  ناشی از واریس راه حل درمان واریس شماست

    

 • تصویر کاربر زری جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من رگ های عنکبوتی داره پاهام برای درمان چه راهی رو پیشنهاد میکنید من خارج از،کشور هستم ایا باید لیزر کنم یا کرمهای تبلیغ مجازی جواب میده
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام معمولا کرم یا پماد جواب دهی ندارد . روش درمان رگهای عنکبوتی اسکلروتراپی و لیزر سطحی واریس است . عکس از پا بفرستید تا از روش درمان مطلع شوید

 • تصویر کاربر حمید پنجشنبه ۲۷ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.حدود 6 سالی میشه که رگهای پاهایم متورم شده.خارش شدیدی هم داره به طوری که خونریزی میکنه.رگهای عنکبوتی هم در قسمت ساق پام دارم میشه لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۲۷ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و نور کافی در زوایای مختلف به نحویکه رگها مشخص باشند ارسال بفرمایید اگر نتوانستید در از دکتر بپرسید سایت عکس ارسال کنید به شماره 09019746344 واتس اپ  یا تلگرام بفرستید . روش درمان و سوالات دیگر به شما پاسخ داده می شود . نام و شماره تماس هم بفرمایید 

 • تصویر کاربر مجیدی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام واحترام خدمت شما
  من 41سال سن دارم حدود19سال قبل دچارلختگی خون درپای راست شدم
  2سال قرص وارفارین مصرف کردم وتحت درمان بودم الان هیچ قرصی استفاده نمیکنم پادرد و ورم پا و واریس دارم مدتی هست مچ پای من خیلی دردناک شده و ورم کرده تاحدی که قادر به حرکت نیستم از شما آقای دکتر گرامی تقاضای راهنمایی دارم و آرزو دارم بتوانم از این درد همیشگی رهایی پیداکنم
  ممنون وسپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام برای مورد لخته خون و عوارض پس از لخته نیاز هست حضوری تشریف بیارید تا بتوان در مورد روش مناسب برای شما تصمیم گیری کرد. فعلاتا زمان مراجعه چند بار در روز پا ها را بالاتر از سطح بدن قرار دهید و از مچ خم و راست کنید. نمک  در غذاها کم شود و اگر اضافه وزن دارید شروع به کم کردن وزن کنید 

   از شماره 02166465355 الی 9 برای بیمارستان مداین دکتر مهرداد اقدسی وقت بگیرید 

 • تصویر کاربر صدیقه یکشنبه ۱۶ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.سی ساله هستم.من از 14سالگی زانوی راستم ورم کرد و از نوجوانی پاهایم سنگین میشد موقع راه رفتن و ایستادن، و زود پادرد و کمر درد میگرفتم و در جوانی با مقداری راه رفتن فشار ب واژن و مقعد هم میامد.الان پای راستم رگ کلفت سبز پشت زانوی راسته و گاهی درد داره و رگهای کلفت در چند نقطه.رگهای سبز باریک هم در پای راست بیشتر از چپ.کشاله های ران خصوصا کشاله راست گاهی خیلی درد میکنه و فشار در لگن حس میکنم.تو بارداری درد کشاله خیلی شدید بود تا سه ماه،البته فرزندم فوت کرد و بیماریش هم مشخص نشد.از نوجوانی ی نقطه کنار کتف راستم گز گز میکرد گاهی.مشکل من لکه قهوه ای است ک کتف راستم ایجاد شده رو همون نقطه،خارش گاهی داره،سوزش و گز گز هم گاهی،گاهی هم زخم خیلی ریز ک خودش خوب میشه روش ایجاد میشه،ب مرور بزرگتر شده،تقریبا الان کل کتف راستمو گرفته و اون مهره پشتم ک نزدیک لکه هست درد میکنه،اول صبحها خیلی بیشتر.درد این نقطه ی کتفم،گاهی ب سینه راست و گاهی ب نقطه ای زیر دنده ی راستم میزنه.سینه راست هم قبلا ب علت فیبرو ادنوم عمل کردم.سمت راست بدنم خیلی درگیر میشه،مثلا بعد سزارین،بعد نزدیک 7سال سمت راست برش جراحی، ورم داره ولی چپ نداره،چشم راستم گاهی فشار و درد داره،سرم سمت راستش همینطور. و همه ش ب همون نقطه ی کتف راستم مربوطه گویا.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۶ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام ، اولا به بدن خودتان اينقدر حساسيت و دقت نداشته باشيد.
   تحرك مناسب و ورزش هوازي خوب است
   حضوري مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر Dehghani یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر
  مدتی هست دچار واریس شدم چون بندرعباس زندگی میکنم و هفته اینده برا ماموریتی در تهران هستم خواستم ببینم امکان درمان این واریس در یک جلسه وجود داره و اینکه ممکن هست نوبتی رو در روز سه شنبه بهم اختصاص بدین؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   معمولا کارهای زیبایی در 2-3 جلسه انجام میشود ولی نهایت سعی انجام میشود تا شما در یک جلسه به نتیجه قابل قبول برسیذ . با شماره 09019746344 تماس بگیرید 

    

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر