اسکلروتراپی | درمانی برای رگهای عنکبوتی

رگهای عنکبوتی به صورت مویرگهای قرمز، بنفش روی سطح پوست ایجاد می شود. اسکلروتراپی روش متداول درمان رگ های عنکبوتی در کلینیک های واریس  است.

بهترین روش درمان رگهای عنکبوتی

در حال حاضر برای درمان رگهای عنکبوتی دو روش استفاده می شود که عبارتند از:

 • روش اسکلروتراپی
 • روش لیزر سطحی

بهترین روش برای هر بیمار متفاوت است و بسته به شرایط بیمار و محل رگ و ویژگیهای رگ از جمله رنگ، برجستگی و قطر رگ روش مناسب انتخاب می شود.

 در انتخاب روش درمان رگهای عنکبوتی به موارد ذیل دقت می شود:

 • سن بیمار
 • داروهای مصرفی
 • سابقه بیماری ریوی- تنفسی و قلبی
 • وزن
 • سابقه لخته خون در بیمار و خانواده درجه یک

از بین بردن رگهای عنکبوتی با اسکلروتراپی

زیبایی پوست مورد توجه بسیاری از مردم بخصوص جوانان است. رگهای عنکبوتی یا همان  مویرگهای نازک به رنگ قرمز ، آبی و بنفش زیر سطح پوست از مواردی است که زیبایی پوست پاها در خانمها را متاثر می کند. رگهای عنکبوتی، اغلب برآمده نیستند یا قطر کمی دارند و به صورت مسطح مثل ریشه های نازک یا  به فرم شبکه تارعنکبوت نزدیک به سطح پوست دیده می شوند. این رگها در همه قسمتهای پا مثل مچ پا، اطراف زانو ، پشت زانو، ساق پا و ران پاها دیده می شوند.

از نظر پزشکی، وجود این رگها روی سطح پوست اغلب مشکلی ایجاد نمی کند .ولی از نظر زیبایی برای بسیاری از خانمها این  مسئله معضلی جدی است و خواهان ازبین رفتن و نبود این رگها روی پاهایشان هستند. اگر رگهای عنکبوتی با درد ساق پا، مورمور شدن یا گز گز شدن در پاها همراه شود  نیاز به بررسی عروق عمقی در پاها توسط متخصص واریس پا وجود دارد.


اسکلروتراپی چگونه انجام می شود؟

اسکلروتراپی یا تزریق  برای حذف رگهای عنکبوتی روی سطح پوست و رگهای واریسی ریز در پاها استفاده می شود. در این روش پزشک، ماده اسکلروزان را به درون رگهای عنکبوتی تزریق می کند، پرشدن رگهای تارعنکبوتی از ماده اسکلروزان در زمان انجام تزریق به خوبی مشهود است.  این ماده پس از تزریق با دیواره رگهای تارعنکبوتی وارد برهمکنش می شود. نتیجه این فعل وانفعالات روی هم خوابیدن رگها و مسدود شدن آنهاست. سپس این رگها توسط بدن جذب و ازبین میروند.

مدت زمان انجام اسکلروتراپی حدود 30 دقیقه تا یکساعت است و مقدار رگهایی که در یک جلسه مورد اسکلروتراپی قرار می گیرند بستگی به شرایط  عمومی بیمار، سایز رگ و محل رگ  دارد.

معمولا اسکلروتراپی در چند جلسه تکرار می شود تا نتیجه مطلوب بدست آید.

فوم اسکلروتراپی

در کلینیک واریس دکتر اقدسی از روش فوم اسکلروتراپی برای رفع رگهای عنکبوتی استفاده می شود. برای تهیه فوم ماده اسکلروزان با CO₂    استریل مخلوط وبه شکل فوم در می آید این فوم با بکار گیری سر سوزنهای بسیار نازک به داخل رگ عنکبوتی تزریق می شود.ماده اسکلروزان را می توان به شکل مایع یا مخلوط با گاز و به شکل فوم (کف) در رگها تزریق کرد. سوزنهای مورد استفاده در اسکلروتراپی ریزتر از سر سوزن انسولین هستند.

فوم اسکلروتراپی

مزایای روش فوم اسکلروتراپی در مقایسه با اسکلروتراپی

 •  بالارفتن ضریب موفقیت و جواب دهی با تعداد جلسات کمتر به خاطر افزایش احتمال اثر روی دیواره رگها
 • اثر بهتر روی رگهای به نسبت قطورتر و بزرگتر
 • اثر بخشی 3 برابری در فوم اسکلروتراپی: برخلاف اسکلروزان مایع، فوم  درست شده در رگهای مورد درمان با خون مخلوط و رقیق نمی شود . در نتیجه با مقدار کمتر بیشترین کارایی را نشان داده و سریعتر باعث خشک شدن رگ می شود.
 • عوارض کمتر در فوم اسکلروتراپی در مقایسه با اسکلروتراپی

فوم اسکلروتراپی در کدام قسمتهای بدن انجام میشود ؟

فوم اسکلروتراپی برای درمان رگهای عنکبوتی در قسمتهای مختلف پا بکار می رود که عبارتند از:

 • ران
 • ساق پا
 • مچ پا
 • پشت زانو

همچنین فوم اسکلروتراپی برای درمان انواع واریس هم بکار میرود که ازجمله میتوان موارد ذیل را نام برد

 • واریس دست یا همان رگهای برجسته روی دست
 • واریس واژن
 • در مراحلی از درمان زخم واریس

مراحل انجام اسکلرو تراپی در کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

در عکس زیر با مراحل انجام اسکلروتراپی پا توسط دکتر مهرداد اقدسی آشنا می شوید. معمولا تعداد جلسات مورد نیاز در جلسه مشاوره برآورد میشود و با توجه به شرایط عمومی بیمار و انتظارات تعداد جلسات مشخص می شود . در بعضی افراد هم از مجموع فوم اسکلروتراپی و لیزر سطحی عروق عنکبوتی استفاده می شود.

 

مراحل درمان

 

***تکرار مراحل 2 تا 5 در خصوص جلسات بعد صورت می گیرد

فوم اسکلروتراپی پا

درکلینیک دکتر مهرداد اقدسی از داروی پولیدوکانول مورد تایید FDA(سازمان غذا و داروی آمریکا) برای درمان رگهای عنکبوتی استفاده می شود.

تعداد جلسات معمولا بین 2 تا 4 جلسه درمانی با فواصل زمانی 4 تا 6 هفته یکبار است.

معمولا از فرد تحت درمان خواسته می شود برای دوهفته جوراب واریس با فشار مناسب استفاده کند و پیاده روی منظم داشته باشد.

نتیجه اسکلروتراپی دکتر اقدسی


 فیلم اسکلروتراپی توسط دکتر مهرداد اقدسی

عوارض اسکلروتراپی چیست؟

به ندرت پیش می آید که فردی در اثر اسکلروتراپی دچار عوارض شود . ولی با این حال احتیاط های لازم برای پیشگیری از بروز عوارض بعمل می اید و اسکلروتراپی برای افرادی که احتمال می دهیم دچار عوارض شوند انجام نمی گیرد. بعلاوه عوارض اسکلروتراپی اغلب گذرا بوده و برطرف می شوند .

حتما بخوانید

آیا اسکلروتراپی عوارض دارد؟ برای آشنایی با عوارض جانبی اسکلروتراپی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

عوارض اسکلروتراپی

پس از انجام اسکلروتراپی دربرخی افراد ممکن است هاله ای قهوه ای رنگ در محل تزریق بوجود آید که در واقع نوعی واکنش بدن به ماده تزریقی است که ظرف مدت چندماه پس از تزریق به تدریج محو می شود.

بروز کبودی و تورم در محل تزریق طبیعی بوده و در طی یک تاچند هفته پس از تزریق ازبین می رود. معمولا نتایج هر جلسه تزریق بعد از 3 هفته قابل ارزیابی است و اثر ماده اسکلروزان به صورت تدریجی و در طی چند هفته کاملا نمودار می شود. بروز خارش و سوزش در محل تزریق از جمله عوارضی است که در روزهای اول پس از تزریق ممکن است بروز کند. در کل این روش جز روشهای بی خطر و بدون عارضه در درمان رگهای عنکبوتی است.

اسکلروترپی برای چه افرادی انجام نمی شود؟

با وجود بی خطر بودن اسکلروتراپی ، بایستی در برخی موارد جانب احتیاط رعایت شود و صورت نگیرد:

 • درخانمهای باردار و در دوران شیردهی نباید اسکلروتراپی انجام شود. بسیاری از رگهای عنکبوتی و واریسی ایجاد شده در دوران بارداری به مرور ظرف 3 ماه پس از بارداری از بین می روند و به حالت طبیعی خود در می آیند.
 • در افرادی که  سابقه لخته شدن خون را داشته اند بایستی این موارد را با پزشک خود در میان بگذارند. در صورتی که در حال حاضر قرص های رقیق کننده خون میل می کنید بایستی این مورد را هم به اطلاع پزشک معالجتان برسانید.
 • در افراد با زمینه بیماری آسم و آلرژی احتیاط لازم صورت می گیرد و معمولا اسکلروتراپی برای این افراد انجام نمی شود
 • در افراد با بیماری ارتریت روماتوئید ، بیماری های اتوایمن مثل لوپوس بهتر است اسکلروتراپی انجام نشود.
 • در افراد با سابقه بیماری قلبی ، سن بالای 60 سال هم معمولا اسکلروتراپی انجام نمی شود.

هزینه اسکلروتراپی واریس پا

اسکلروتراپی یک روش درمانی موفق در محو کردن و حذف رگهای عنکبوتی روی سطح پوست و رگهای واریسی است. این روش در واقع نوعی کار زیبایی به حساب می آید و به همین دلیل، بیمه ها هزینه آن را تقبل نمی کنند.

هزینه اسکلرو تراپی به نوع و غلظت محلول تزریقی مورد استفاده و تعداد جلسات مورد نیاز طبق نظر پزشک معالج بستگی دارد. تعداد جلسات اسکلروتراپی پس از انجام مشاوره معلوم می شود و برای همه یکسان نخواهد بود. همانطور که در قبل اشاره شد اینکه هر فرد به چند جلسه درمانی برای پاک شدن و ناپدید شدن رگهای عنکبوتی نیاز دارد، در زمان مشاوره با در نظر گرفتن شرایط فرد، قطر رگها و پراکندگی رگهای عنکبوتی در نقاط مختلف پا مشخص می شود.

حداقل2 تا 4 جلسه اسکلروتراپی برای از بین رفتن ظاهر رگهای عنکبوتی لازم است. بین جلسات اسکلروتراپی 4 تا 6 هفته فاصله خواهد بود. با تمام این تفاسیر نمی توان هزینه اسکلروتراپی را بدون مشاوره مشخص ساخت.

قبل و بعد از اسکلروتراپی

درمان جایگزین اسکلروتراپی

در صورتیکه پزشک انجام اسکلروتراپی را مناسب نداند از روشهای دیگر مثل فلبکتومی سوزنی و یا لیزر سطحی برای رفع رگهای عنکبوتی استفاده می شود.

درمان رگ های عنکبوتی با لیزرسطحی

روش لیزر سطحی واریس های عنکبوتی که برای کم رنگ کردن و یا محو رگهای عنکبوتی  ریز در پاها ، صورت ، کنار بینی و زیر چشم و ناحیه قفسه سینه بکار می رود . در این روش از لیزر برای بستن حرارتی رگهای ریز استفاده می شود و از آنجاییکه ماده شیمیایی وارد بدن نمی شود می تواند روشی محتاطانه اطلاق شود. این روش در افرادی که به دلایل مختلف قادر به انجام اسکلروتراپی نیستند می تواند روشی مناسب برای درمان رگهای عنکبوتی باشد.


چه مدت زمان لازم است تا اسکلروتراپی اثر کند؟

یکی از مسائلی که در مشاوره ها در کلینیک مطرح می شود اینست که بسیاری از بانوان داوطلب انجام اسکلروتراپی نوعروسان هستند یا برای مثال افرادی که یک روز می خواهند در مراسمی خاص شرکت کنند و متوجه می شوند زیبایی پاهای آنها به خاطر رگهای مشخص و شبکه ای روی پاها از دست رفته است و نمی تواند لباس مد نظرشان را بپوشند یا دوست ندارند به سوال اطرافیان در مورد اینکه پاهایت چه شده ؟ پاسخ دهند.

برای اسکلروتراپی موفق نیاز به وقت و حوصله هست و در واقع برای هر شخص بسته به وسعت نواحی درگیر در پاها ،قطر رگها و نیز پراکندگی آنها تعداد جلسات مشخص می شود معمولا تعداد جلسات بین 2 تا 4 جلسه برای رسیدن به حد مطلوب و قابل قبول مورد نیاز است.

از طرفی بین جلسات با توجه به روند پاسخ دهی به درمان که درطی چند هفته مشخص می شود معمولا فاصله 4 تا 6 هفته ای در نظر گرفته می شود پس به شما توصیه میکنیم اگر مراسمی در پیش دارید یا برای سفری در تابستان برنامه ریزی می کنید از حدود 4  ماه قبل به پزشک مراجعه کنید.

آیا حذف رگهای عنکبوتی مشکلی برای خونرسانی ایجاد نمی کند؟

رگهای عنکبوتی، قسمت انتهایی مویرگها هستند که به مرور عملکردشان را ازدست داده و به فرم تارعنکبوتی در آمده اند و در واقع حذف ظاهری آنها هیچ گونه تاثیری روی عملکرد و کارآیی سیستم گردش خون نخواهد داشت.

آیا به غیر از اسکلروتراپی درمان دیگری برای واریس پا وجود دارد؟ برای آشنایی با دیگر روش های درمان واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان واریس پا

 

چگونه درد زمان اسکلروتراپی را کم کنیم؟

شدت درد در افراد مختلف متفاوت است و به آستانه تحمل و میزان رگها بستگی دارد . استفاده از مسکن و پماد زایلو پی برای کم کردن درد می تواند خوب باشد. علاوه بر پماد به خانمها توصیه می کنیم مقت اسکلروتراپی را طوری تنظیم کنند که با دوره عادت ماهانه فاصله داشته باشد ، بسیاری از خانمها در این دوره آستانه درد پایینتری دارند و زودتر آزرده می شوند.

داشتن خواب راحت و آرامش کافی هم به کاهش درد کمک می کند. بعلاوه در کلینیک از ویبراتور کاهش درد برای کم کردن درد در مراجعین حساس به درد استفاده می شود.

فیلم اسکلروتراپی

پس از اینکه پماد ضد درد زایلو پی به پاها زدید روی پاها را با سلفون می پوشانید.

اسکلروتراپی دست

زیبایی دست ها به خصوص برای بانوان از اهمیت زیادی برخوردار است. دست انسان نشان از سن  ، شغل ، محل زندگی و … دارد. بانوان امروزه اهمیت بسیاری به زیبایی دست ها می دهند و از بیرون زدگی  رگ دست ها رنج می برند یکی از روش های درمان بیرون زدگی رگهای دست اسکلروتراپی است. در این روش می توان رگ های مرده و آبی نمایان شده بر روی دست را از بین برده و جوانسازی دست را انجام داد. اسکلروتراپی دست


چند جلسه اسکلروتراپی برای رگ های دست لازم است؟

معمولا اسکلروتراپی رگهای دست برای هر دست در طول سه جلسه با فاصله یک هفته از هم انجام میشود و اسکلروتراپی هر دو دست همزمان انجام نمی شود. بعد از انجام اسکلروتراپی ست بهتر است چند روز کار سنگین با دست انجام نشود و این روش درمان به منظور حذف کامل رگهای روی دست انجام نمی شود بلکه قطر رگها کم می شود واز برجستگی انها کاسته می شود.

در صورتیکه مایلید تا بدانید به چند جلسه اسکلروتراپی نیاز دارید می توانید عکس از پا و مشخصات فردی خودتان (سن، جنس،وزن، سابقه آسم و آلرژی، دارویی که مصرف میکنید سابقه بیماری قلبی و ریوی و سابقه بارداری در خانمها) را به  تلگرام کلینیک درمان واریس یا واتس اپ کلینیک ارسال نمایید و به صورت آنلاین از خدمات ویزیت آنلاین کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی استفاده کنید.

کلینیک درمان واریس پا دکتر مهرداد اقدسی

3+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زهذا شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  دکتر من نوزده سالمه واریس پاعام کمه ولی از رون شروع شده تا مچ پا ریاد نیست کمه هزینس چقدر میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا از وضعیت طاهری نقاط واریسی پاتون برای ما چند عکس در پاتس اپ یا تلگرام 09019746344 ارسال کنید،که ما راهنمایی بهتری ارائه کنیم‌

 • تصویر کاربر عليرضا جمعه ۲۶ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  varisay ankaboti ba leizer bar taraf mishan?
  va in ke hazineye darmanesh cheghad hastesh
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۶ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا از نقاط واریسی پاتون برلی ما جند عکس در واتس اپ یا تلگرام 09019746344 ارسال کنید که با توجه به عکس ها راهنمایی بهتری به شما ارائه کنیم 

 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر بنده چند ماهی هست که خال های قرمز بسیار ریزی رو بدنم در اومده و تقریبا همه جا هست
  خواستم بدونم علتش چی هست
  بنده حدود 8 ماه راکوتان هم مصرف میکردم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   احتمال اینکه از عوارض مصرف راکوتان باشد زیاد است بهتر ایت این موضوع را به اطلاع پزشک معالج خود برسانید که در صورت تشخیص ایشان دارو را قطع یا ادامه دهید 

 • تصویر کاربر احمد جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. آیا روشهایی مثل اسکلوتراپی برای درمان همانژیوم در صورت هم قابل انجام است؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   اسکلروتراپی فقط برای رگ های عنکبوتی حاصل از واریس میباشد و معمولا در صورت استفاده نمیشود 

   شما برای مشکل خود بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر مریم جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من چند روز هست رگ های شقیقه سمت راستم کاملا مشخص شده بصورت رگ های عنکبوتی .این رگ ها از کنار چشمم شروع میشن و تا وسط پیشانی ادامه دارن برامده نیستن ولی کاملا مشخصه و میتونی کاملا از دور هم رگ ها رو ببینی من خیلی نگرانم دلیلش چیه.چند وقت قبل هم یدفعه رگ هار زیر چشمم برامده شدن که کاملا مشخص بود ولی الان یکم بهتر شدن.اقای دکتر توروخدا بگین من چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   بهتر است چند عکس از وضعیتی که میفرمایید برای ما اینجا یا در واتس اپ ویا تلگرام۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴ ارسال کنید که ما با توجه به عکس ها راهنمایی بهتری به شما ارائه کنیم 

 • تصویر کاربر رونیکا جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من چند روزی است رگهای شقیقه سمت راستم مشخص شده چندتا رگ به صورت عنکبوتی نمایان شده از کنار چشمم شوع میشه تا وسط پیشونیم ادامه داره رگ هابرامده نیستن ولی کاملا مشخص هستن و طولانی .گاهی اوقات هم همون قسمت درد میکنه .قبلا رگ های زیر چشمم هم بصورت عنکبوتی مشخص شده بود یدفعه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا از وضعیت ظاهری رگ های خود برای ما اینجا یا در واتس اپ یا تلگرام چند عکس ارسال کنید که با توجه به انها راهنمایی بهتری به شما ارائه کنیم 

 • تصویر کاربر میلاد جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من سونوگرافی و سی تی اسکن از واریسم گرفتم
  اگه عکس سونو و سی تی با جواباشونو بفرستم میتونید قیمت بهم بدید؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   بله لطفا مدارک پزشکی و همچنین چند عکس از ظاهر پای خود برای ما اینجا یا در واتس اپ و تلگرام شماره ۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴بفرستید که شمارا راهنمایی کنیم 

 • تصویر کاربر سیما یکشنبه ۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید در مورد واریس پا سوال داشتم آیا بعد از لیزر دوباره برمیگرده و اینکه تصویر پامو براتون ارسال میکنم ممنون میشم هزینه درمان با لیزرو بگید واریس پام کمه ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   بهتر است اول برای ما چند عکس از ظاهر پای خود اینجا یا در واتس اپ یا تلگرام۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴ بفرستید که ما بتوانیم بهتر نظر بدهیم و اینکه درمورد رگهایی که تحت درمان قرار میگیرند امکان بازگشت وجود ندارد 

 • تصویر کاربر مرضیه یکشنبه ۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من خانمی ۳۳ساله هستم حدود ۱۴سال پیش عمل بینی انجام دادم بعدش کناره ی بینیم همیشه قرمز بود الان یک سه ماهی میشه دچار واریس عنکبوتی شده میشه راهنماییم کنید که باید چه دکتری برم و چکار کنم که از بین بره.خیلی خیلی از این بابت ناراحتم.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر

   اگر که منظور شما از رگ های عنکبوتی ،کنار بینی است
   بهتر است زیاد حساس نباشید اما میتوان برای رگ های صورت از لیزر سطحی استفاده کرد،البته گاهی لیزر نیز تغییر رنگ هایی که بعد از جراحی ها به وجود میاید تاثیر چندانی ندارد 

 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۲۹ بهمن ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درود برشما مدتی است وارسی ساق پا ودر مچ پا تار عنکبوتی دارم بازنشسته تامین اجتماعی هستم خواستم نحوه مداوا و هزینه مربوطه را بدانم بیمه آتیه سازان حافظ هستم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۹ بهمن ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   بهتر است اول برای ما چند عکس از ظاهر پای خود اینجا یا به واتس اپ یا تلگرام ۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴ برای ما بفرستید که راهنمایی بهتری به شما ارائه شود 

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر