جوانسازی دست و صورت با اسکلروتراپی | درمانی برای رگهای عنکبوتی

رگهای عنکبوتی به شکل خطوط قرمز، بنفش روی سطح پوست ایجاد می شود. اسکلروتراپی یکی از روش های درمان رگ های عنکبوتی است که مورد استقبال قرار گرفته است.

از بین بردن رگهای عنکبوتی با اسکلروتراپی

زیبایی پوست مورد توجه بسیاری از مردم بخصوص جوانان است. رگهای عنکبوتی یا همان  مویرگهای نازک به رنگ قرمز ، آبی و بنفش زیر سطح پوست از مواردی است که زیبایی پوست پاها در خانمها را متاثر می کند. رگهای عنکبوتی، اغلب برآمده نیستند و به صورت مسطح مثل ریشه های نازک یا  به فرم شبکه تارعنکبوت نزدیک به سطح پوست دیده می شوند.

از نظر پزشکی وجود این رگها روی سطح پوست اغلب مشکلی ایجاد نمی کند .ولی از نظر زیبایی برای بسیاری از خانمها این  مسئله معضلی جدی است و خواهان ازبین رفتن و نبود این رگها روی پاهایشان هستند. اگر رگهای عنکبوتی با درد ساق پا، مورمور شدن یا گز گز شدن در پاها همراه شود  نیاز به بررسی عروق عمقی در پاها توسط متخصص واریس پا وجود دارد.


اسکلروتراپی چگونه انجام می شود؟

اسکلروتراپی یا تزریق  برای حذف رگهای عنکبوتی روی سطح پوست و رگهای واریسی ریز در پاها استفاده می شود. در این روش پزشک، ماده اسکلروزان را به درون رگهای عنکبوتی تزریق می کند، پرشدن رگهای تارعنکبوتی از ماده اسکلروزان در زمان انجام تزریق به خوبی مشهود است. این ماده پس از تزریق با دیواره رگهای تارعنکبوتی وارد برهمکنش می شود. نتیجه این فعل وانفعالات روی هم خوابیدن رگها و مسدود شدن آنهاست. سپس این رگها توسط بدن جذب و ازبین میروند.

سوزن اسکلروتراپی

در کلینیک واریس دکتر اقدسی از روش فوم اسکلروتراپی برای رفع رگهای عنکبوتی استفاده می شود. برای تهیه فوم ماده اسکلروزان با CO₂    استریل مخلوط وبه شکل فوم در می آید این فوم با بکار گیری سر سوزنهای بسیار نازک به داخل رگ عنکبوتی تزریق می شود.ماده اسکلروزان را می توان به شکل مایع یا مخلوط با گاز و به شکل فوم (کف) در رگها تزریق کرد.

فوم اسکلروتراپی

مراحل انجام اسکلرو تراپی در کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

در عکس زیر با مراحل انجا اسکلروتراپی توسط دکتر مهرداد اقدسی آشنا می شوید.

 

مراحل درمان


اسکلروتراپی صورت

امروزه زیباییی ظاهری از اهمیت خاصی برخوردار است. بسیاری از بیماران کلینیک برای از بین بردن رگ های واریسی صورت به دکتر مهرداد اقدسی مراجعه می کنند.برای از بین بردن رگهای عنکبوتی زیر چشم و مویرگ های اطراف بینی از روش اسکلروتراپی استفاده می کنند.


اسکلروتراپی دست

زیبایی دست ها به خصوص برای بانوان از اهمیت زیادی برخو.ردار است. دست انسان نشان از سن  ، شغل ، محل زندگی و … دارد. بانوان امروزه اهمیت بسیاری به زیبایی دست ها می دهند و از بیرون زدگی  رگ دست ها رنج می برند یکی از روش های درمان بیرون زدگ رگهای دست اسکلروتراپی است. در این روش می توان رگ های مرده و آبی نمایان شده بر روی دست را از بین برده و جوانسازی دست را انجام داد.

جوانسازی دست با اسکلروتراپی


درمان رگهای عنکبوتی با چه روشی صورت می گیرد؟

در حال حاضر برای درمان رگهای عنکبوتی دو روش وجود دارد.

درمان رگ های عنکبوتی با اسکلروتراپی

روش اسکلروتراپی به عنوان روش اصلی (درمان انتخابی)  در رفع رگهای عنکبوتی مرسوم است و بیماران از نتایج آن رضایت دارند.

درمان رگ های عنکبوتی با لیزر

روش لیزر سطحی که با وجود پیشرفت های این زمینه هنوز نتایج آن رضایت کامل را بدنبال نداشته است و تنها می توان لیزر واریس را  به صورت روشی مکمل در کنار درمان اصلی معرفی کرد  ودر خصوص افرادی که امکان انجام اسکلروتراپی نیست از لیزر سطحی استفاده کرد.


 فیلم اسکلروتراپی

 

***تکرار مراحل 2 تا 5 در خصوص جلسات بعد صورت می گیرد

آیا به غیر از اسکلروتراپی درمان دیگری برای واریس پا وجود دارد؟ برای آشنایی با دیگر روش های درمان واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان واریس پا

 


مزایای روش فوم اسکلروتراپی در مقایسه با اسکلروتراپی

 •  بالارفتن ضریب موفقیت و جواب دهی با تعداد جلسات کمتر به خاطر افزایش احتمال اثر روی دیواره رگها
 • اثربهتر روی رگهای به نسبت قطورتر و بزرگتر
 • اثر بخشی 3 برابری در فوم اسکلروتراپی: برخلاف اسکلروزان مایع، فوم  درست شده در رگهای مورد درمان با خون مخلوط و رقیق نمی شود . در نتیجه با مقدار کمتر بیشترین کارایی را نشان داده و سریعتر باعث خشک شدن رگ می شود.

آیا حذف رگهای عنکبوتی مشکلی برای خونرسانی ایجاد نمی کند؟

رگهای عنکبوتی، قسمت انتهایی مویرگها هستند که به مرور عملکردشان را ازدست داده و به فرم تارعنکبوتی در آمده اند و در واقع حذف ظاهری آنها هیچ گونه تاثیری روی عملکرد و کارآیی سیستم گردش خون نخواهد داشت.


آیا اسکلروتراپی خطر یا عارضه جانبی دارد؟

برای اسکلروتراپی خطرات یا عوارض جدی گزارش نشده است. اما با این وجود مواردی که در بروشور دارو پولیدوکانول اشاره شده اند به صورت کامل در مقاله مربوطه اطلاع رسانی می شوند.

حتما بخوانید

آیا اسکلروتراپی عوارض دارد؟ برای آشنایی با عوارض جانبی اسکلروتراپی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

عوارض اسکلروتراپی

پس از انجام اسکلروتراپی دربرخی افراد ممکن است هاله ای قهوه ای رنگ در محل تزریق بوجود آید که در واقع نوعی واکنش بدن به ماده تزریقی است که ظرف مدت چندماه پس از تزریق به تدریج محو می شود.

بروز کبودی و تورم در محل تزریق طبیعی بوده و در طی یک تاچند هفته پس از تزریق ازبین می رود. معمولا نتایج هر جلسه تزریق بعد از 3 هفته قابل ارزیابی است و اثر ماده اسکلروزان به صورت تدریجی و در طی چند هفته کاملا نمودار می شود. بروز خارش و سوزش در محل تزریق از جمله عوارضی است که در روزهای اول پس از تزریق ممکن است بروز کند. در کل این روش جز روشهای بی خطر و بدون عارضه در درمان رگهای عنکبوتی است.


هزینه اسکلرو تراپی چقدر است؟

اسکلروتراپی یک روش درمانی موفق در محو کردن و حذف رگهای عنکبوتی روی سطح پوست و رگهای واریسی است. این روش در واقع نوعی عمل زیبایی به حساب می آید و به همین دلیل، بیمه ها هزینه آن را تقبل نمی کنند.

هزینه اسکلرو تراپی به نوع و غلظت محلول تزریقی مورد استفاده و تعداد جلسات مورد نیاز طبق نظر پزشک معالج بستگی دارد. تعداد جلسات اسکلروتراپی پس از انجام مشاوره معلوم می شود و برای همه یکسان نخواهد بود. همانطور که در قبل اشاره شد اینکه هر فرد به چند جلسه درمانی برای پاک شدن و ناپدید شدن رگهای عنکبوتی نیاز دارد، در زمان مشاوره با در نظر گرفتن شرایط فرد، قطر رگها و پراکندگی رگهای عنکبوتی در نقاط مختلف پا مشخص می شود.

حداقل2 تا4 جلسه اسکلروتراپی برای از بین رفتن ظاهر رگهای عنکبوتی لازم است. بین جلسات اسکلروتراپی 4 تا 6 هفته فاصله خواهد بود. با تمام این تفاسیر نمی توان هزینه اسکلروتراپی را بدون مشاوره مشخص ساخت.

قبل و بعد از اسکلروتراپی


اسکلروترپی در چه مواردی نباید انجام شود؟

با وجود بی خطر بودن اسکلروتراپی ، بایستی در برخی موارد جانب احتیاط رعایت شود و صورت نگیرد:

 • درخانمهای باردار و در دوران شیردهی نباید اسکلروتراپی انجام شود. بسیاری از رگهای عنکبوتی و واریسی ایجاد شده در دوران بارداری به مرور ظرف 3 ماه پس از بارداری از بین می روند و به حالت طبیعی خود در می آیند.
 • در افرادی که  سابقه لخته شدن خون را داشته اند بایستی این موارد را با پزشک خود در میان بگذارند. در صورتی که در حال حاضر قرص های رقیق کننده خون میل می کنید بایستی این مورد را هم به اطلاع پزشک معالجتان برسانید.

چه مدت زمان لازم است تا اسکلروتراپی اثر کند؟

یکی از مسائلی که در مشاوره ها در کلینیک مطرح می شود اینست که بسیاری از بانوان داوطلب انجام اسکلروتراپی نوعروسان هستند یا برای مثال افرادی که یک روز می خواهند در مراسمی خاص شرکت کنند و متوجه می شوند زیبایی پاهای آنها به خاطر رگهای مشخص و شبکه ای روی پاها از دست رفته است و نمی تواند لباس مد نظرشان را بپوشند یا دوست ندارند به سوال اطرافیان در مورد اینکه پاهایت چه شده ؟ پاسخ دهند.


چند جلسه اسکلروتراپی لازم است که رگ های دست و صورت به حالت عادی برگردد؟

 برای اسکلروتراپی موفق نیاز به وقت و حوصله هست و در واقع برای هر شخص بسته به وسعت نواحی درگیر در پاها ،قطر رگها و نیز پراکندگی آنها تعداد جلسات مشخص می شود معمولا تعداد جلسات بین 2 تا 4 جلسه برای رسیدن به حد مطلوب و قابل قبول مورد نیاز است.

از طرفی بین جلسات با توجه به روند پاسخ دهی به درمان که درطی چند هفته مشخص می شود معمولا فاصله 4 تا 6 هفته ای در نظر گرفته می شود پس به شما توصیه میکنیم اگر مراسمی در پیش دارید یا برای سفری در تابستان برنامه ریزی می کنید از حدود 4  ماه قبل به پزشک مراجعه کنید.


چگونه درد زمان اسکلروتراپی را کم کنیم؟

شدت درد در افراد مختلف متفاوت است و به آستانه تحمل و میزان رگها بستگی دارد . استفاده از مسکن و پماد زایلو پی برای کم کردن درد می تواند خوب باشد.

پس از اینکه پماد ضد درد زایلو پی به پاها زدید روی پاها را با سلفون می پوشانید.

 

در صورتیکه مایلید تا بدانید به چند جلسه اسکلروتراپی نیاز دارید می توانید عکس از پا و مشخصات فردی خودتان (سن، جنس،وزن، سابقه آسم و آلرژی، دارویی که مصرف میکنید سابقه بیماری قلبی و ریوی و سابقه بارداری در خانمها) را به  تلگرام کلینیک درمان واریس یا واتس اپ کلینیک ارسال نمایید و به صورت آنلاین از خدمات ویزیت آنلاین کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی استفاده کنید

کلینیک درمان واریس پا دکتر مهرداد اقدسی

1+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سفت و کیودی هر دوپا و خونمردگی زیر پوستی
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام لطفا عکس از پا بفرستید سایقه بیماری، مصرف دارو، ضربه یا ...را هم تشریح بفرمایید 

 • تصویر کاربر روشا یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، من در قسمت ران پا عمدتا پای چپ دارای رگهای عنکبوتی هستم . نوع روش درمان مناسب تعداد جلسات و‌هزینه درمان رو لطف میکنید . من بیمه تکمیلی آسیا دارم .
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید عکس از زوایای مختلف پشت پاها- جلو – کنار پاها به نحوی که رگها مشخص باشند اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکسها را بارگزاری نمایید به شماره واتس اپ  یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید . هزینه و روش درمان اعلام میشود . البته بیمه تکمیلی فقط واریس طنابی و ریشه دار را پوشش می دهد

 • تصویر کاربر نگار جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  من يك مرتبه سال گذشته با آقاي دكتر مشاوره شدم و ايشون ليزر كوترا رو برام تجويز كردن، حالا ميخوام در خصوص تعداد جلسات و هزينه اين كار براي ران هر دو پا ازتون سوال بپرسم، و اينكه چه زماني ميتونم مراجعه كنم،
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام  لطفا با شماره 09019746344 هماهنگ بفرمایید تشریف بیارید ابتدا ویزیت شوید و سپس کارتون انجام شود هزینه براساس تعداد شات محاسبه میشود و تعداد جلسات بین 2-4 جلسه است که با مشاوره حضوری دقیقتر می توان اظهار نظر کرد . 

 • تصویر کاربر ش جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشيد ،اقاي دكتر سوال من رو جواب داده بودين،ايجاد يكباره واريس هاي ريز پاهام به دنبال ليزر بود،من وقت ويزيت گرفتم ولي متاسفانه براي يك و نيم ماه بعد هستش،من الان ترومايي به پاهام وارد نميشه ولي همچنان واريس ها دارن زياد ميشن،براي جلوگيري از پيشرفتشون چيكار ميتونم بكنم ؟وقتي مكانيسم ايجادش تروماي ليزر بوده باشه ،الان كه اين تروما حذف شده نبايد ايجادشون متوقف بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   شما نمی توانید با اقدامی دقیقا جلوی ایجاد این رگها را بگیرید . سابقه مصرف قرص هورمونی در ماههای اخیر داشتید. هورمون تیرویید، هورمونهای زنانه  ، ویتامین D و منیزیم را چک بفرمایید. 

    

 • تصویر کاربر فرید جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید رگهی عنکبوتی ریز روی پاهی خانم هست خواستم ببینم بالیزر درمان میشه یا چه روشی هست
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   این رگها با لیزر سطحی برطرف می شوند . ونیاز به دو جلسه لیزر طبق عکس هست . فاصله جلسات لیزر 4 الی 12 هفته است و میتوانید هماهنگ کنید تشریف بیاورید . شماره تماس جهت هماهنگی 09019746344 

 • تصویر کاربر سوگند جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام در زیر زانو رگهای عنکبوتی ودر روی رانها بعضی از رگها لخته شده در ضمن درد استخوان مچ پا وزانو دارم وحتی این کبود بود رگها را هم درصورتم کنار لب مشاهده میشود.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   درد استخوان زانو و مچ  به این رگها مربوط نیست این رگها اغلب جنبه ظاهری دارند و با روش لیزر سطحی واریس یا اسکلروترای می توان آنها را تا حدود زیادی کمرنگ و یا ازبین برد. در ناحیه صورت هم با لیزر سطحی روی این رگها کار می شود

    

 • تصویر کاربر حمید پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خسته نباشی
  چند روزه که رگ شقیقه سمت راست سرم ورم کرده که انگار یه مار کوچیک رو سرمه و بعضی مواقع هم درد داره یعنی هم شقیقه راست سرم درد میکنه هم رگ رگ سرم شما چه تشخیصی میدید؟تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   با آرامش و استراحت برطرف می شود اگر بعد یکماه برطرف نشد عکس بفرستید 

    

 • تصویر کاربر آزاده چهارشنبه ۲ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام لطفا بفرماييد هزينه درمان واريسهاي عنكبوتي در ناحيه ران بطور پراكنده چقدر ميشه و اينكه بيمه تكميلي آسيا شامل اين درمان ميشود يا نه؟متشكرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۲ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)

   معمولا درمان رگهای عنکبوتی تحت پوشش بیمه نیست

   لطفا برای اعلام هزینه عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید عکس از زوایای مختلف پشت پاها- جلو – کنار پاها به نحوی که رگها مشخص باشند اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکسها را بارگزاری نمایید به شماره واتس اپ  یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید .

 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  چند ماه هست روی پا تا ساق پاهام خصوصا پای راستم لکه های قهوای پیدا شده
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   نیاز به مراجعه حضوری برای پاسخ دقیق می باشد .

  2. تصویر کاربر مریم شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
   چگونه میشه نوبت گرفت برای مراجعه حضوری؟
  3. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)

   از شماره 02122819276-7 وقت بگیرید بفرمایید انلاین ویزیت شدید و قرار شده حضوری تشریف بیاورید

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر شبنم پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  علت ايجاد واريسهاي عنكبوتي در ديستال ساق پاها و مچ به پايين پاها ،بدون سابقه قبلي چي ميتونه باشه؟من پاهام به دنبال يك اگزما در دستال پاها بصورت ضايعات پچي قرمز شده بود كه متوجه شدم بعضي از اين ضايعات به واريس عنكبوتي تبديل شدن و البته سه ماه پيش ليزر موي زايد انجام داده بودم،به نظر خودم واريس ها مخصوصا در مچ به پايين پاها زياد ميشن واريس ها يكهو ايجاد شدن، ج
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   هرگونه آزار و تروما ميتواند باعث ايجاد رگهاي سطحي شود.

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر