اسکلروتراپی | درمانی برای رگهای عنکبوتی

رگهای عنکبوتی به شکل خطوط قرمز، بنفش روی سطح پوست ایجاد می شود. اسکلروتراپی یکی از روش های درمان رگ های عنکبوتی است که مورد استقبال قرار گرفته است.

از بین بردن رگهای عنکبوتی با اسکلروتراپی

زیبایی پوست مورد توجه بسیاری از مردم بخصوص جوانان است. رگهای عنکبوتی یا همان  مویرگهای نازک به رنگ قرمز ، آبی و بنفش زیر سطح پوست از مواردی است که زیبایی پوست پاها در خانمها را متاثر می کند. رگهای عنکبوتی، اغلب برآمده نیستند و به صورت مسطح مثل ریشه های نازک یا  به فرم شبکه تارعنکبوت نزدیک به سطح پوست دیده می شوند.

از نظر پزشکی وجود این رگها روی سطح پوست اغلب مشکلی ایجاد نمی کند .ولی از نظر زیبایی برای بسیاری از خانمها این  مسئله معضلی جدی است و خواهان ازبین رفتن و نبود این رگها روی پاهایشان هستند. اگر رگهای عنکبوتی با درد ساق پا، مورمور شدن یا گز گز شدن در پاها همراه شود  نیاز به بررسی عروق عمقی در پاها توسط متخصص واریس پا وجود دارد.


اسکلروتراپی چگونه انجام می شود؟

اسکلروتراپی یا تزریق  برای حذف رگهای عنکبوتی روی سطح پوست و رگهای واریسی ریز در پاها استفاده می شود. در این روش پزشک، ماده اسکلروزان را به درون رگهای عنکبوتی تزریق می کند، پرشدن رگهای تارعنکبوتی از ماده اسکلروزان در زمان انجام تزریق به خوبی مشهود است. این ماده پس از تزریق با دیواره رگهای تارعنکبوتی وارد برهمکنش می شود. نتیجه این فعل وانفعالات روی هم خوابیدن رگها و مسدود شدن آنهاست. سپس این رگها توسط بدن جذب و ازبین میروند.

فوم اسکلروتراپی

در کلینیک واریس دکتر اقدسی از روش فوم اسکلروتراپی برای رفع رگهای عنکبوتی استفاده می شود. برای تهیه فوم ماده اسکلروزان با CO₂    استریل مخلوط وبه شکل فوم در می آید این فوم با بکار گیری سر سوزنهای بسیار نازک به داخل رگ عنکبوتی تزریق می شود.ماده اسکلروزان را می توان به شکل مایع یا مخلوط با گاز و به شکل فوم (کف) در رگها تزریق کرد. سوزنهای مورد استفاده در اسکلروتراپی ریزتر از سر سوزن انسولین هستند.

فوم اسکلروتراپی

مراحل انجام اسکلرو تراپی در کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

در عکس زیر با مراحل انجا اسکلروتراپی توسط دکتر مهرداد اقدسی آشنا می شوید.

 

مراحل درمان


اسکلروتراپی دست

زیبایی دست ها به خصوص برای بانوان از اهمیت زیادی برخوردار است. دست انسان نشان از سن  ، شغل ، محل زندگی و … دارد. بانوان امروزه اهمیت بسیاری به زیبایی دست ها می دهند و از بیرون زدگی  رگ دست ها رنج می برند یکی از روش های درمان بیرون زدگی رگهای دست اسکلروتراپی است. در این روش می توان رگ های مرده و آبی نمایان شده بر روی دست را از بین برده و جوانسازی دست را انجام داد. جوانسازی دست با اسکلروتراپی


درمان رگهای عنکبوتی با چه روشی صورت می گیرد؟

در حال حاضر برای درمان رگهای عنکبوتی دو روش وجود دارد.

درمان رگ های عنکبوتی با اسکلروتراپی

روش اسکلروتراپی به عنوان روش اصلی (درمان انتخابی)  در رفع رگهای عنکبوتی مرسوم است و بیماران از نتایج آن رضایت دارند. این روش برای درمان رگهای عنکبوتی نسبتا پررنگ و با قطر بیشتر که سوزن در آنها به راحتی وارد می شود بکار می روند.

درمان رگ های عنکبوتی با لیزر

روش لیزر سطحی واریس های عنکبوتی که برای کم رنگ کردن و یا محو رگهای عنکبوتی  ریز در پاها ، صورت ، کنار بینی و زیر چشم و ناحیه قفسه سینه بکار می رود . در این روش از لیزر برای بستن حرارتی رگهای ریز استفاده می شود و از آنجاییکه ماده شیمیایی وارد بدن نمی شود می تواند روشی محتاطانه اطلاق شود. این روش در افرادی که به دلایل مختلف قادر به انجام اسکلروتراپی نیستند می تواند روشی مناسب برای درمان رگهای عنکبوتی باشد.


 فیلم اسکلروتراپی

 

***تکرار مراحل 2 تا 5 در خصوص جلسات بعد صورت می گیرد

آیا به غیر از اسکلروتراپی درمان دیگری برای واریس پا وجود دارد؟ برای آشنایی با دیگر روش های درمان واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان واریس پا

 


مزایای روش فوم اسکلروتراپی در مقایسه با اسکلروتراپی

 •  بالارفتن ضریب موفقیت و جواب دهی با تعداد جلسات کمتر به خاطر افزایش احتمال اثر روی دیواره رگها
 • اثربهتر روی رگهای به نسبت قطورتر و بزرگتر
 • اثر بخشی 3 برابری در فوم اسکلروتراپی: برخلاف اسکلروزان مایع، فوم  درست شده در رگهای مورد درمان با خون مخلوط و رقیق نمی شود . در نتیجه با مقدار کمتر بیشترین کارایی را نشان داده و سریعتر باعث خشک شدن رگ می شود.

آیا حذف رگهای عنکبوتی مشکلی برای خونرسانی ایجاد نمی کند؟

رگهای عنکبوتی، قسمت انتهایی مویرگها هستند که به مرور عملکردشان را ازدست داده و به فرم تارعنکبوتی در آمده اند و در واقع حذف ظاهری آنها هیچ گونه تاثیری روی عملکرد و کارآیی سیستم گردش خون نخواهد داشت.


آیا اسکلروتراپی خطر یا عارضه جانبی دارد؟

برای اسکلروتراپی خطرات یا عوارض جدی گزارش نشده است. اما با این وجود مواردی که در بروشور دارو پولیدوکانول اشاره شده اند به صورت کامل در مقاله مربوطه اطلاع رسانی می شوند.

حتما بخوانید

آیا اسکلروتراپی عوارض دارد؟ برای آشنایی با عوارض جانبی اسکلروتراپی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

عوارض اسکلروتراپی

پس از انجام اسکلروتراپی دربرخی افراد ممکن است هاله ای قهوه ای رنگ در محل تزریق بوجود آید که در واقع نوعی واکنش بدن به ماده تزریقی است که ظرف مدت چندماه پس از تزریق به تدریج محو می شود.

بروز کبودی و تورم در محل تزریق طبیعی بوده و در طی یک تاچند هفته پس از تزریق ازبین می رود. معمولا نتایج هر جلسه تزریق بعد از 3 هفته قابل ارزیابی است و اثر ماده اسکلروزان به صورت تدریجی و در طی چند هفته کاملا نمودار می شود. بروز خارش و سوزش در محل تزریق از جمله عوارضی است که در روزهای اول پس از تزریق ممکن است بروز کند. در کل این روش جز روشهای بی خطر و بدون عارضه در درمان رگهای عنکبوتی است.


هزینه اسکلرو تراپی چقدر است؟

اسکلروتراپی یک روش درمانی موفق در محو کردن و حذف رگهای عنکبوتی روی سطح پوست و رگهای واریسی است. این روش در واقع نوعی کار زیبایی به حساب می آید و به همین دلیل، بیمه ها هزینه آن را تقبل نمی کنند.

هزینه اسکلرو تراپی به نوع و غلظت محلول تزریقی مورد استفاده و تعداد جلسات مورد نیاز طبق نظر پزشک معالج بستگی دارد. تعداد جلسات اسکلروتراپی پس از انجام مشاوره معلوم می شود و برای همه یکسان نخواهد بود. همانطور که در قبل اشاره شد اینکه هر فرد به چند جلسه درمانی برای پاک شدن و ناپدید شدن رگهای عنکبوتی نیاز دارد، در زمان مشاوره با در نظر گرفتن شرایط فرد، قطر رگها و پراکندگی رگهای عنکبوتی در نقاط مختلف پا مشخص می شود.

حداقل2 تا4 جلسه اسکلروتراپی برای از بین رفتن ظاهر رگهای عنکبوتی لازم است. بین جلسات اسکلروتراپی 4 تا 6 هفته فاصله خواهد بود. با تمام این تفاسیر نمی توان هزینه اسکلروتراپی را بدون مشاوره مشخص ساخت.

قبل و بعد از اسکلروتراپی


اسکلروترپی در چه مواردی نباید انجام شود؟

با وجود بی خطر بودن اسکلروتراپی ، بایستی در برخی موارد جانب احتیاط رعایت شود و صورت نگیرد:

 • درخانمهای باردار و در دوران شیردهی نباید اسکلروتراپی انجام شود. بسیاری از رگهای عنکبوتی و واریسی ایجاد شده در دوران بارداری به مرور ظرف 3 ماه پس از بارداری از بین می روند و به حالت طبیعی خود در می آیند.
 • در افرادی که  سابقه لخته شدن خون را داشته اند بایستی این موارد را با پزشک خود در میان بگذارند. در صورتی که در حال حاضر قرص های رقیق کننده خون میل می کنید بایستی این مورد را هم به اطلاع پزشک معالجتان برسانید.
 • در افراد با زمینه بیماری آسم و آلرژی احتیاط لازم صورت می گیرد و معمولا اسکلروتراپی برای این افراد انجام نمی شود
 • در افراد با بیماری ارتریت روماتوئید ، بیماری های اتوایمن مثل لوپوس بهتر است اسکلروتراپی انجام نشود.
 • در افراد با سابقه بیماری قلبی ، سن بالای 60 سال هم معمولا اسکلروتراپی انجام نمی شود.

در افرادی که اسکلروتراپی انجام نمیشود درمان جایگزین برای رگهای عنکبوتی چیست ؟

در صورتیکه پزشک انجام اسکلروتراپی را مناسب نداند از روشهای دیگر مثل فلبکتومی سوزنی و یا لیزر سطحی برای رفع رگهای عنکبوتی استفاده می شود.


چه مدت زمان لازم است تا اسکلروتراپی اثر کند؟

یکی از مسائلی که در مشاوره ها در کلینیک مطرح می شود اینست که بسیاری از بانوان داوطلب انجام اسکلروتراپی نوعروسان هستند یا برای مثال افرادی که یک روز می خواهند در مراسمی خاص شرکت کنند و متوجه می شوند زیبایی پاهای آنها به خاطر رگهای مشخص و شبکه ای روی پاها از دست رفته است و نمی تواند لباس مد نظرشان را بپوشند یا دوست ندارند به سوال اطرافیان در مورد اینکه پاهایت چه شده ؟ پاسخ دهند.

برای اسکلروتراپی موفق نیاز به وقت و حوصله هست و در واقع برای هر شخص بسته به وسعت نواحی درگیر در پاها ،قطر رگها و نیز پراکندگی آنها تعداد جلسات مشخص می شود معمولا تعداد جلسات بین 2 تا 4 جلسه برای رسیدن به حد مطلوب و قابل قبول مورد نیاز است.

از طرفی بین جلسات با توجه به روند پاسخ دهی به درمان که درطی چند هفته مشخص می شود معمولا فاصله 4 تا 6 هفته ای در نظر گرفته می شود پس به شما توصیه میکنیم اگر مراسمی در پیش دارید یا برای سفری در تابستان برنامه ریزی می کنید از حدود 4  ماه قبل به پزشک مراجعه کنید.


چند جلسه اسکلروتراپی برای رگ های دست لازم است؟

معمولا اسکلروتراپی رگهای دست برای هر دست در طول سه جلسه با فاصله یک هفته از هم انجام میشود و اسکلروتراپی هر دو دست همزمان انجام نمی شود. بعد از انجام اسکلروتراپی ست بهتر است چند روز کار سنگین با دست انجام نشود و این روش درمان به منظور حذف کامل رگهای روی دست انجام نمی شود بلکه قطر رگها کم می شود واز برجستگی انها کاسته می شود


چگونه درد زمان اسکلروتراپی را کم کنیم؟

شدت درد در افراد مختلف متفاوت است و به آستانه تحمل و میزان رگها بستگی دارد . استفاده از مسکن و پماد زایلو پی برای کم کردن درد می تواند خوب باشد.

پس از اینکه پماد ضد درد زایلو پی به پاها زدید روی پاها را با سلفون می پوشانید.

 

در صورتیکه مایلید تا بدانید به چند جلسه اسکلروتراپی نیاز دارید می توانید عکس از پا و مشخصات فردی خودتان (سن، جنس،وزن، سابقه آسم و آلرژی، دارویی که مصرف میکنید سابقه بیماری قلبی و ریوی و سابقه بارداری در خانمها) را به  تلگرام کلینیک درمان واریس یا واتس اپ کلینیک ارسال نمایید و به صورت آنلاین از خدمات ویزیت آنلاین کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی استفاده کنید

کلینیک درمان واریس پا دکتر مهرداد اقدسی

2+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ذهد شنبه ۸ تیر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام احترام یک جلسه اسکلروتراپی روی پاهام انجام دادید جلسه دوم ۱۲ تیره.سوال‌داشتم از شما ممنون میشم فرصت کردید پاسخ بفرمایید . ایا میتونم اپیلاسیون با موم روی پاهام انجام بدم یا خیر و باعث تحریک و ایجاد رگهای عنکبوتی خواهد شد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۸ تیر ۹۸( 6 ماه پیش)

   اپیلاسیون با موم به واسطه حرارت و کشیدگی برای پوست و رگهای عنکبوتی خوب نیست . بهتر است لیزر موی زاید انجام شود یا از روشهای دیگر برای حذف مو استفاده شود.

 • تصویر کاربر فریبا شنبه ۸ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  یا سلام پاهای من دچار رگ های عنکبوتی و واریس شده میخواستم بدونم برای جلوگیری از پیشرفت غیر از تغییر سبک زندگی روش دیگه ای مثل دارو وجود دارد که برگشت پدیر نباشد واینکه در مراحل اولیه جوراب واریس میتونه رگهای کوچیک رو از بین ببره؟ و در چه مدت زمانی؟خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۸ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)

   متاسفانه راهی که بتوان عنوان کرد 100درصد جلوی ایجاد این رگها را میگیرد وجود ندارد
   سن، وزن بالا ، تغییرات هورمونی ، استفاده از قرصهای هورمونی و موارد ی مثل پوشیدن کفش پاشنه بلند و بارداری  می تواند باعث واریس شود

 • تصویر کاربر فاطمه سه شنبه ۴ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و احترام
  من در هر دو پا بخصوص پشت زانو و مچ پا رگهاي عنكبوتي دارم كه بيشتر مواقع بنفش پررنگ هست كه ظاهر بسيار بدي براي يك خانم داره.
  آقاي دكتر سوال من اين هست كه آيا درمان قطعي داره؟ و هزينش چقدره؟
  من ٣٤ سالمه، قد ١٦٦، وزن ٦٣
  پاهام چاقتر از بالا تنه هست.
  پيشاپيش از پاسخگوييتون تشكر ميكنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۴ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام / برای اعلام هزینه عکس از پا بفرستید

   درمان میشود وقتی صحبت از درمان قطعی می شود باید این موضوع را روشن کنیم درمان برای رگهای حال حاضر انجام میشود و اگر زمینه ارثی یا عوامل مستعد کننده دیگر را دارید ممکن است در آینده مجدد در جاهای دیگر رگهای جدید ایجاد شوند

 • تصویر کاربر كيانا سه شنبه ۴ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  اقاي دكتر من بعد سرارين زير دلم (شكمم)درد مي كرد رفتم دكتر گفت واريس لگن داري پام زير شكم و باسن و ... درد مي كنه گاهي درد زياد گاهي كم
  رفتم پيش دكتر مهرداد واحديان بهم قرص دافلون داد كه شديدا معده درد شدم و دردش بعد از قطع دارو هم ادامه داره
  وگفتن بيا عملت مي كنم و تو دومين فردي هستي كه ميخوام واريس لگنشو عمل كنم
  رفتم پيش دكتر زنان ايشون گفتن اين درد علاج نداره بهشون گفتم پيش دكتر واحديان رفتم
  اما ايشون گفت اكه دكتر عملت كنه و رگهاتو قطع كنه فنر بزنه باعث ميشه رحمت خون رساني نداشته باشه و تو نازا بشي و نتوني بچه بياري
  حالا من موندم چه كنم عمل كنم يا اين درد طاقت فرسا رو تحمل كنم
  اقاي دكتر من منتظر جواب شما هستم خيلي گيج و دو دلم كمكم كنيد
  ضمنا من ايمل ندارم شماره درسته اما ايميل ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۴ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)

   درمان واریس لگنی باعث نازایی نمی شود .

 • تصویر کاربر زینب پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  ران های من از کودکی مویرگ های مشخص و عنکبوتی داشت. الان که 30 ساله هستم و دوبار زایمان کرده ام این مویرگ ها بیشتر شده و جلو و پشت رانها و کمی پایین زانو وجود دارند ولی حالت برآمده ندارند و کوچک هستند. بطور تقریبی میخواهم بدانم حدود چند جلسه درمان و چه هزینه ای و چه طول زامنی برای درمان لازم است؟
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام اگر رگهای عنکبوتی شما به این شکل پرکنده هستند طبق عکس توصیه به انجام روش لیزر سطحی می شود که معمولا بین 2-3 جلسه نیاز هست تا رگها محو شوند. برای مشاوره در خصوص لیزر سطحی با شماره 09019746344 تماس بگیرید 

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر اقدسی میخواستم بدونم دراستان خراسان رضوی هم تشریف میارین یا اینکه فقط در تهران پذیرش دارید من واریس طنابی عمقی دارم لازمه عمل کنم ولی ظاهرا در مشهد درمان با لیزر نیست ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)

   درمان پای شما ظرف یک  روز در تهران  با لیزر میسر است . لیزر نیاز به بستری ندارد وشما می توانید صبح تهران باشید و شب برگردید .

 • تصویر کاربر حمید جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام کلینیک شما کرج هست؟ایا تزریق و لیزر انجام میشود؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام کلینیک دکتر میترا اقدسی کرج هست که  کلینیک همکار با کلینیک تهران دکتر مهرداد اقدسی است . کلینیک دکتر مهرداد اقدسی تهران است . لیزر در تهران انجام مشود . اسکلروتراپی در هر دو کلینیک انجام میشود

 • تصویر کاربر شیوا جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  مویرگ های واریس در ران پام پاره شده خونریزی میکنه خیلی درد میکنه چیکار کنم ؟
  1. تصویر کاربر شیوا دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش)
   مویرگ های واریس در ران پام پاره شده خونریزی میکنه خیلی درد میکنه چیکار کنم ؟ کم شه دردم
  2. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش)

   اگر درد مربوط به اين رگها باشد
   با ليزر يا تزريق تا حد زيادي برطرف ميشود.

    

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهرناز یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  ببخشید من زیاد راه میرم و پاهامم چاقه روی رانم رگام داره سطحی میشه
  این ک پاهام لاغر شه امکان خوب شدن هست ؟چکاری انجام بدم ک بهتر بشن چون حس میکنم داره روز ب روز بیش تر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش)

   این رگها قابل برطرف شدن هستند. روش درمان رگهای عنکبوتی اسکلروتراپی یا لیزر سطحی است . لاغر شدن نمی تواند آنها را درمان کند 

  2. تصویر کاربر مهرناز سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش)
   جوراب واریس کمک کنندس ؟
  3. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش)

   خیر جوراب واریس به پیشگیری از ایجاد این رگها یا درمان رگهای حال حاضر کمک نمی کند . برای رفع خستگی و سنگینی پا خوب است

  4. تصویر کاربر مهرناز جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش)
   ببخشید اقای دکتر من الان برای پیشگیری چیکار کنم ؟قبلا فقط روی رانم بود الان روی ساق پامم هست در صورتی ک راه رفتنم رو کم کردم ولی در حال زیاد شدن است
  5. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)

   راه رفتن مفید است یکجا ایستادن خوب نیست . تحرک و ورزش هوازی داشته باشید وزن کم کنید ، از یبوست پیشگیری کنید اینها به شما کمک می کنند . 

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پشت و پهلوی رون پاهام رگهای و ی قسمت از صورتم رگ های خیلی ریز و رنگی و البته پراکنده ای داره، هزینه تقریبی درمان چقدر میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام برای این میزان رگ و با این ویژگی لیزر سطحی می تواند خوب باشد هزینه بر اساس تعداد شات محاسبه می شود . جهت مشاوره و تعیین وقت لیزر سطحی کلینیک با شماره 09019746344 تماس بگیرید 

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر