لیزر واریس پا (EVLA) ارجحیت و عارضه درمان واریس با لیزر

لیزر واریس پا مانند رادیو فرکوونسی در مقایسه با سایر روشها سالم و موثر است. نتیجه بخشی این روش برای درمان واریس بالای ۹۷ درصد است. و در صورت انجام صحیح توسط پزشک با تجربه بدون عارضه بوده و زیانی به بدن نمی رساند.

این زمان بسته به گستردگی واریس و عملیات درمانی انجام شده متفاوت است. عموما بین ۲-۴ هفته بعد از درمان لیزری واریس نیاز به پوشیدن جوراب واریس خواهد بود.

اگر منظوراز دوران نقاهت نیاز به بستری در منزل و استراحت باشد که اساسا دوران نقاهتی نیاز نیست و بیمار فردای روز درمان می تواند در کار روزانه خود حاضر باشد. البته رعایت هایی لازم است مانند پوشیدن جوراب واریس بمدت چهار هفته در طول روز و نکات دیگری که پس از درمان به بیمار تذکر داده می شود.

بله حرارت ناشی از لیزر باعث التهاب و محو شدن رگهای واریسی می شود و لازم است از بی حس کننده ها ی موضعی و یا پماد های پوستی استفاده شود.

سیستمهای پیشرفته تر لیزر دارای سرد کننده های ویژه و جداگانه پوستی هستند که نیاز به استفاده از بی حس کننده موضعی را کاهش داده اند.

درمان واریس با لیزر به عنوان معجزه درمان واریس شناخته شده است. روشی موثر و سالم که هم برای درمان رگهای برجسته طنابی و هم برای برطرف کردن مویرگهای ریز عنکبوتی کاربرد دارد. در گذشته بیماران مبتلا به واریس، باید همیشه از جوراب واریس استفاده می‌کردند و یا در شرایط حاد مجبور به جراحی بودند.

ویژگی‌هایی که باعث شده است لیزر واریس به بهترین و مهم‌ترین روش‌های درمان تبدیل شود، عبارت است از عوارض بسیار کم، درمان سریع واریس و بدون نیاز به بستری است

 با نحوه لیزر درمانی واریس آشنا شوید؟

نحوه لیزر برای درمان واریس به این صورت است که ابتدا اشعه توسط فیبر بسیار نازک  داخلی یا پروب سطحی   به رگ واریسی منتقل شده و سپس در آن نقطه انرژی تابشی لیزر جذب شده و به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود.سرانجام حرارتی که از این تبدیل انرژی بوجود می‌آید باعث از بین رفتن رگ می‌شود.

انواع روش های لیزر واریس پا

آیا لیزر واریس پا  بهترین روش درمان واریس است؟

برای درمان واریس پا  سه روش  کلی تعریف شده است:

 1. روش های درون رگی که نیاز به برش جراحی و بیهوشی ندارند.
 2. جراحی و انواع مختلف آن .
 3. درمانهای حمایتی شامل جوراب واریس ، پماد ها و قرصها و درمانهای خانگی و سنتی .

لیزر درمانی واریس پا یکی از روشهای  درون رگی به حساب می آید لیزر و  RF  بعلت مزیت هایی که دارند  امروزه رایج ترین  درمانهای  واریس هستند .اینکه کدام بهتر است بسته به  شدت پیچیدگی و قطر ورید واریسی دارد.

مزیتهای عمده آنها شامل درمان سرپایی ، سریع  بودن و اینکه بیمار نیازی به استراحت و دوره نقاهت ندارد.

جراحی قدیمی ترین روش درمان واریس است ولی علیرغم اینکه کمتر انجام میشود برای بعضی از بیماران جراحی ارجح تر است . مثلا در بیمارانی که دچار گشادی وسیع در ناحیه استامپ یا ریشه ورید هستند جراحی روش برگزیده است.

سخن آخر اینکه با توجه به وضعیت عمومی بیمار و چگونگی بیماری او برای درمان واریس بهترین تصمیم گرفته می شود.

 

انواع دستگاه لیزر واریس

کلمۀ laser از کجا آمده است؟ این واژه مخفف Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation و به‌معنای «تقویت نور به روش گسیل القایی تابش» است.

دستگاه‌های مختلف لیزر براساس طول موج‌های متفاوت عمل می‌کنند. از طول موج‌های مختلفی مانند ۸۱۰ و ۱۰۶۴ و ۱۴۷۰ در درمان بیماری‌های عروقی استفاده می‌شود.

دستگاه لیزر سطحی حاوی دو طول موج 1064 و 755 نانومتر برای از بین بردن رگهای ریز و درشت سطحی

برندهای فراوانی مانند biolitec که بنیان‌گزار  لیزر درون‌رگی است، Angiodynamic و بسیاری شرکت‌های دیگر در این زمینه فعالیت می‌کنند. روش لیزر درون‌رگی یا همان EVLA (EndoVenous Laser Ablation) با به‌کارگیری این تجهیزات امکان‌پذیر شد و به‌ مرور  جای جراحی را گرفت.

انواع مختلف لیزرها از لحاظ سلامت و نتیجۀ درمان، کاربرد پذیرفته و مطلوبی داشته و تفاوت عمده‌ای با هم ندارند.

درمان فوری و سریع واریس به معنی برطرف کردن رگهای برجسته و یا مویرگ های عنکبوتی در کوتاهترین زمان ممکن است.

درمان سریع واریس

لیزر سطحی  چیست ؟

برای درمان مویرگهای عنکبوتی از لیزر سطحی استفاده میشود . انرژی لیزر  از طریق تماس  مستقیم  با سطح پوست  عمل کرده و  منجر به التهاب و جمع شدن رگ می شود .  به گفته ای لیزر سطحی  مشابه اسکلروتراپی عمل میکند .برای درمان مویرگهای عنکبوتی سطح پوست صورت بدن و پاها می توان از لیزر متناسب با رنگ پوست  بهره گرفت .

لیزر درون رگی (EVLA)چیست؟

EVLA مخفف عبارت انگلیسی Endo Venous Laser Ablation می باشد

لیزر درون رگی اصلی ترین روش درمان واریس طنابی است و همانطور که از نام آن پیداست فیبر نازک لیزر را داخل رگ واریسی کرده و اشعه لیزر از داخل رگ عمل می کند.

شاید این سوال  مطرح شود که آیا توسط لیزر سطحی میتوان رگهای برجسته طنابی  را هم  مانند مویرگهای عنکبوتی درمان کرد ؟  که جواب منفی است زیرا انرژی لازم برای برطرف کردن رگ برجسته واریسی بسیار بیشتر از آن است که بتوان از سطح پوست و با استفاده از لیزر های سطحی انجام داد. در ادامه مراحل درمان و توضیحات بیشتری راجع به  لیزر اندوواسکولر یا درون رگی آمده است.

دستگاه لیزر درون رگی برای درمان رگهای طنابی و گره ای دست و پا

مراحل لیزر واریس پا

درمان با معاینه و انجام سونوگرافی در حالت ایستاده آغاز می شود.  سونو گرافی به منظور ترسیم نقشۀ درمان انجام می‌ پذیرد . سپس بیمار در شرایط استریل آماده شده و روی تخت قرار می‌گیرد.

فرایند انجام کار ۴ مرحله دارد:

 1. دسترسی به رگ
 2. جاگذاری فیبر
 3. بی‌حسی موضعی
 4. تابش  اشعه لیزر به جداره رگ که نهایتا رگ واریسی را مسدود می کند

دسترسی به رگ: در این مرحله پزشک با استفاده از لیدوکائین، بی‌حسی موضعی داده و با کمک سونوگرافی، آنژیوکت و سپس شیت مخصوص را وارد رگ می‌کند. شیت مشابه ریل عمل خواهد کرد. این مرحله ۱تا۵ دقیقه طول می‌کشد.

جاگذاری فیبر: فیبر نازک و منعطف لیزر از طریق همین شیت یا ریل درون رگ جاگذاری می‌شود. جاگذاری فیبر در وریدهای پیچ‌درپیچ به تکنیک‌های خاصی نیاز دارد. دراز کشیدن طولانی باعث جمع‌شدن رگ می‌شود و به همین علت، سرعت عمل در این مرحله حائز اهمیت است. این مرحله نیز ۱تا۵ دقیقه زمان می‌گیرد.

مرحلۀ بی‌حسی موضعی: لیزر، حرارتی معادل ١٢٠ درجۀ سانتی‌گراد ایجاد می‌کند که باعث تخریب رگ‌ها می‌شود. مایع حاوی بی‌حسی موضعی باید به‌طور کامل و به‌صورت بالشتکی رگ را احاطه کند، به‌طوری‌که حرارت لیزر فقط باعث تخریب جدارۀ رگ شده و بیمار دردی احساس نکند. مهم‌تر اینکه به بافت‌های مجاور رگ آسیبی وارد نشود. به این روش  tumescent -. anesthesia می‌گویند. این مرحله حدود ۵ تا۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

مرحلۀ تابش لیزر: این مرحله، مرحلۀ اصلی و نهایی درمان است. دوز دقیقی از اشعۀ لیزر در بازۀ زمانی مشخص به دیوارۀ رگ تابانده می‌شود. بسته به طول رگ، این مرحله ۵تا۱۵ دقیقه طول می‌کشد. اگر نیاز به اقدام تکمیلی دیگری نباشد، بیمار در همان حالی که روی تخت است، جوراب واریس کلاس فشار٢ ( Ccl2) را می‌پوشد و روی جوراب بانداژ می‌شود. در پایان بیمار بلافاصله  شروع به پیاده‌روی می کند.

استفاده از عینکهای مخصوص در مرحله تابش لیزر

لیزر واریس چه تداخلی با ورزش روزانه دارد ؟

از ورزش به عنوان یکی از راههای مهم پیشگیری و کنترل واریس یاد می شود. از میان ورزشها موارد هوازی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری ‌و شنا برای تخلیه وریدی پاها و بهبود علائم واریس موثر ترند .

بلافاصله پس از درمان واریس با لیزر، انجام فعالیتهای معمولی مانند پیاده روی ضروری می باشد. انجام فعالیت های سبک باعث بهبود جریان خونرسانی و تغذیه بافتی و کاهش فشار وریدی خواهد شد و بهبود نهایی را تسریع خواهد کرد.

توصیه می شود بسته به شدت بیماری اولیه فقط بمدت ۳-۵ روز بعد از درمان لیزری از انجام فعالیتهای سنکین و ورزشهای حرفه ای مانند دویدن تند خودداری شود.

درمان واریس پا با ورزش، مخصوصا تمریناتی که پا‌ها را درگیر می‌کنند امکان‌پذیر است.

لیزر واریس پا یا جراحی واریس؟

کدام‌ یک توصیه می‌شود؟

مزایای لیزر رگ‌های واریسی درمقایسه‌ با جراحی، به اختصار، چنین است:

 • نیاز به بیهوشی و بستری در بیمارستان نیست .
 • سرپایی بوده  و درزمان کمتر از یک ساعت انجام می‌شود و بعد از آن بیمار می‌تواند به منزل برود.
 • یک روز پس از درمان لیزری ، بیمار می تواند  در محل کار خود حاضر شود.
 • هزینه عمل واریس پا با لیزر اندک است و تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی درمانی قرار دارد.
 • این عمل، برش پوستی و خونریزی ندارد و بخیه‌ای هم در کار نیست.
 • درد و سنگینی در پاها، در فاصلۀ زمانی کوتاه پس از لیزر، برطرف می‌شود.
 • مراقبت پس از عمل، ساده و بی‌دردسر است.
 • درمان  در یک جلسه انجام می‌شود.
 • عوارض جانبی بعد از EVLA بسیار نادر است.

جراحی موارد استفاده مشخص شده علمی دارد مانند بیماریکه قادر به راه رفتن نباشد یا دچار انوریسم ریشه واریس باشد روشهای جراحی امروزه پیشرفته تر شده و حتی یک روزه بیمار مرخص می شود.

سخن آخر و جواب سوال اینکه لیزر بهتر است یا واریس ؟

لیزر با تلفیقی از جراحی میکرو فلبکتومی در اکثر بیماران بهترین نتیجه را می دهد .

همچنین می توانید در مورد مقایسه لیزر واریس و اسکلروتراپی اطلاعات کسب کنید.

لیزر واریس در تهران

لیزر برای درمان زخم واریس

مسدود کردن ریشه های واریس مهمترین قدم درمانی بهبود زخم است. لیزر دقت بالایی در سوزاندن منشا ریشه ها دارد و می توان با لیزر درمانی در مدت چند دقیقه به نتیجه مطلوب رسید.

لیزر برای درمان زخم واریس

یکی از مراکز مجهز به تجهیزات لیزر درون‌رگی و روش رادیوفرکوونسی کلینیک درمان واریس دکتر اقدسی است.

آیا زخم اطراف مچ بعد از درمان واریس طنابی برطرف می‌شود؟

اولین و مهمترین قدم برای بهبود زخم واریسی درمان ریشه آن است. در مرحله بعد شستشو  و تمیز نگه داشتن روی زخم کافی است. ظرف چند هفته کم کم پوست تازه ای روی زخم را خواهد گرفت .

چه کسانی می توانند درمان لیزر واریس پا را دریافت کنند؟

اغلب لیزر رگ‌های واریسی در سنین بین ۱۸ و ۶۵ سال صورت می‌گیرد. در افرادی که در خارج از این بازه قرار می‌گیرند، انجام عمل لیزر نیاز به بررسی دقیق خواهد داشت. افرادی که انجام لیزر تراپی واریس در آن‌ها باید با احتیاط و پس از بررسی‌های کامل صورت گیرد شامل موارد زیر می‌شوند:

 • زنان باردار (این اقدام درمانی در آن‌ها ممنوعیت دارد)
 • بیمارانی که مشکلات کبدی یا دیگر بیماری‌های مزمن دارند
 • افرادی که نمی‌توانند راه بروند و یا نمی‌توانند از جوراب‌های واریس استفاده کنند
 • افرادی که سابقه لخته وریدهای عمقی دارند
 • افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند

آمادگی قبل از درمان واریس با لیزر

 • در روز مقرر برای درمان، نیم‌ساعت قبل از زمان تعیین‌شده در کلینیک حضور داشته باشید.
 • وعدۀ غذایی سبک و مایعات کافی میل کرده باشید.
 • پیش از مراجعه، استحمام کنید.
 • موهای پا را از بالای ران تا مچ بتراشید.
 • مصرف داروهای قبلی خود را ادامه دهید. آن‌ها را با خود بیاورید و به اطلاع پزشک برسانید.
 • مدارک و سوابق بیماری‌های احتمالی دیگر را با خود بیاورید و به اطلاع پزشک برسانید.
 • جوراب واریس و باند کشی و لباس زیر اضافه با خود داشته باشید.
 • لباس گشاد و کفش راحت بپوشید.
 • یک همراه برای انجام امور اداری با شما به کلینیک بیاید.
 • بهتر است روز مراجعه برای درمان، رانندگی نکنید.
 • مدارک لازم برای بیمۀ تکمیلی همراهتان باشد. این مدارک از این قرار است: کارت ملی، شناسنامه، دفترچۀ بیمه، معرفی‌نامه و سونوگرافی.
نمونه واریس طنابی جهت درمان با لیزر

هزینه لیزر واریس و بیمه های تکمیلی

هزینۀ درمان واریس با لیزر، بسته به رگ واریس تحت درمان (صافن کوچک، صافن بزرگ، پرفوران) ، تعداد و قیمت فیبر مصرفی متفاوت است و خوشبختانه این درمان تحت پوشش بیمۀ تکمیلی است. ارزیابی دقیق هزینه، معمولاً پس از معاینۀ حضوری و انجام سونوگرافی مشخص می‌شود.

درمان واریس با بیمه‌ تکمیلی طرف قرارداد کلینیک واریس

کلینیک دکتر اقدسی معتمد بیمه‌های تکمیلی بوده و اکثر این بیمه‌ها برای درمان واریس پا به روشهای اندوواسکولار طرف قرارداد کلینیک هستند. برای اطلاع از بیمه‌‌‌های تکمیلی طرف قرارداد کلینیک اینجا کلیک کنید.

عوارض لیزر واریس پا

احتمال بروز عارضه در این روش بسیار کم است. معمولاً عوارض ایجادشده در زمان کوتاهی برطرف می‌شود و جای نگرانی ندارد.

عوارضی که بیشتر دیده می‌شوند:

 • کبودی و درد: کبودی، قرمزی، درد و سفت‌شدن مسیر رگ که یکی‌دو هفته بعد از درمان ایجاد و به‌مرور برطرف می‌شود.
 • عفونت یا لختۀ خون: احتمال بروز عفونت یا لختۀ خون در عروق عمقی بسیار نادر است. به‌منظور پیشگیری از عفونت احتمالی آنتی‌بیوتیک مناسب تجویز می‌شود.
 • بی‌حسی: بی‌حسی در ناحیۀ پیرامون رگ در اکثر موارد دائمی نبوده و با گذر زمان رفع می‌شود.
 • سوختگی پوست: در تابش بیش از اندازۀ لیزر، احتمال بروز سوختگی وجود دارد. البته این آسیب بسیار نادر است.

مراقبت بعد از لیزر واریس پا

 • پس از درمان واریس پا با لیزر، لازم است بیمار، هر روز زمانی را به پیاده‌روی اختصاص دهد. پیاده‌روی بهبودی کامل را تسریع می‌کند. بهتر است فرد ۳تا۴ بار در روز و هر بار ۲۰ دقیقه پیاده‌روی کند.
 • هفتۀ اول پس از درمان با روش EVLT، آب و مایعات بیشتری باید نوشیده شود.
 • آنتی بیوتیک تجویزشده باید طبق دستور مصرف شود.
 • دربارۀ پانسمان، جوراب طبی واریس و بانداژ، دستوراتی متناسب با کار انجام‌شده به فرد داده خواهد شد.
 • معمولاً برای ۲تا۴ هفته بعد از درمان، به پوشیدن جوراب واریس نیاز است. نحوۀ پوشیدن جوراب قدری مشکل است.
 • اگر در روزهای نخست پس از درمان، بیمار عازم سفر است، توصیه می‌شود در طول سفر تحرک مناسب داشته باشد. اگر امکان پیاده‌روی وجود دارد، حتماً انجام شود و در غیر این‌صورت انجام  ورزش‌های سفر ضروری است.
 • برای مدت یکی‌دو هفته،  بهتر است بیمار با آب خیلی گرم استحمام نکند. مطلوب است آب، درجه حرارت ملایم‌تری داشته باشد.
 • برای شروع ورزش سنگین بین ۵تا۷ روز زمان لازم است و بعد از این مدت فرد می‌تواند ورزش خود را شروع کند.

آیا نتیجۀ درمان واریس پا با لیزر دائمی است؟

ماندگاری نتیجۀ درمان، ارتباطی با نوع عمل ندارد؛ یعنی جراحی یا لیزر هر دو نتیجۀ مطلوبی دارند و برای دوام نتایج درمان، لازم است توصیه‌‌های مربوط به پیشگیری از عود واریس به کار بسته شود. همان‌طورکه برای داشتن قلب سالم، حتی بعد از جراحی بای‌پس یا آنژیوپلاستی لازم است تغییرات مهمی در زندگی روزانه از لحاظ تغذیه، تحرک، مصرف سیگار و… داده شود، پس از درمان واریس هم اقدامات پیشگیرانه‌ای توصیه می‌شود که پیروی از آن‌ها ضروری است.

چگونه از بروز واریس مجدد جلوگیری کنیم ؟

 • وزن متناسب داشته باشید.
 • مرتب ورزش کنید. ورزش‌های هوازی بر دیگر ورزش‌ها ترجیح دارد.
 • فیبر و مایعات بیشتر مصرف کنید تا از یبوست جلوگیری شود.
 • در مواقع ایستادن یا نشستن طولانی‌مدت جوراب پیشگیری واریس بپوشید.
 • خودسرانه دارو مصرف نکنید.

لیزر واریس پا و ارتباط آن با قدرت جنسی مردان

درمان واریس طنابی ورید صافن بزرگ  با لیزر در تعدادی از مردان قدرت و زمان نعوظ را افزایش داده است. علت این است که در بعضی از مردان تخلیه وریدی آلت از طریق انتهای ورید صافن است و اثر لیزردرمانی در محل این دوراهی باعث بهبود وضعیت نعوظ  میشود این فرم درمان روشی از راههای درمان اختلال نعوظ تلقی می شود که به آن درمان ونو تونیک گفته می شود. برای دسترسی به اصل  یکی از مقالات در این رابطه اینجا کلیک کنید.

جالب است که درمان جراحی واریس طنابی این اثر را نداشته و گاهی می تواند باعث تضعیف توان جنسی در مردان شود. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

عکس و شرح حال جالب بیماران لیزر واریس

پای راست این مرد جوان  ۲۸ ساله دچار واریس طنابی نسبتا شدیدی است. در زمان مراجعه علی عنوان کرد که در آزمون استخدامی یکی از نهاد های دولتی پذیرفته شده و به شدت نگران بود  که در بررسی وضعیت سلامت بخاطر واریس  نتواند استخدام شود.دکتر اقدسی در ابتدا زمان آزمون را جویا شدند  و پیش از اقدام به درمان، خوشبختانه کبودی و‌علایم تا روز  بررسی وضعیت سلامتی کاملا برطرف شده بود.

پای راست این مرد جوان 28 ساله دچار واریس طنابی نسبتا شدید

مرد ۳۵ ساله  واریس  پشت ساق  در هر دو‌پا داشت . پیش از درمان لیزری  در مرحله  اول سونوگرافی و سپس ونوگرافی انجام شد . همسر این مرد نگران از  این موضوع بود که واریس باعث ناباروری  مردان میشود .در مشاوره ، به این خانواده جوان اطمینان داده شد که واریس و درمان آن ارتباطی به ناباروری ندارند. پس از اطمینان از عدم درگیری در عروق ناحیه لگن ، درمان در یک جلسه انجام شد ، عکس بعد مربوط به یکماه پس از درمان واریس است .

واریس پشت ساق در هر دو‌پا

زن ۶۵ ساله با قندخون بالا (دیابت نوع دو‌) تحت درمان با قرص قند (متفورمین‌، گلی بن کلامید و آکاربوز ) ، وزن بالا ، نگرانی های مربوط به دیابت و جوش خوردن محل زخم برای این خانم وجود داشت. در این بیمار از روش جدید و ابداعی دکتر اقدسی برای درمان واریس طنابی استفاده شد که برش خاصی روی پوست ایجاد نمی شود و برای این قبیل بیماران ایمن و بی خطر است . عکس بعد درمان مربوط به سه ماه بعد است که برای چکاپ به کلینیک آمده اند.

نتیجه ی لیزر واریس بعد از 7 هفته درمان

فاطمه خانم در آستانه دوره یائسگی قرار دارد . در بررسی علت بروز واریس عنوان می کند پس از بارداری سوم‌ با واریس مواجه شده است . رگهای ریز در کنار رگ های برجسته تکمه ای شکل در ساق پای بیمار دیده می شد . در سال گذشته. درد ساق و سنگینی به ظاهر این رگها اضافه شده و باعث نگرانی فاطمه خانم شده است . از طرفی ایشان برای مراسم عروسی فرزند ارشد خود حاضر میشوند و با توجه به نزدیکی زمان مراسم ، با محدودیت زمان مواجه هستند.نتیجه حال حاضر پس از ۷هفته از درمان است.

روش جدید و ابداعی دکتر اقدسی برای درمان واریس طنابی

منبع: hopkinsmedicine

از نکات مهمی که در لیزر واریس پا باید مد نظر قرار گیرد
١- توجه به انتخاب بیمار است
خانم چاق کم تحرکی که از راه دور امده و تقاضای درمان واریس هر دو پا را هم دارد و عصر روز درمان میخواهد به شهر خود باز گردد همان بیماری است که شب به شما زنگ خواهد زد که پایم از درد میترکد یعنی DVT کرده است.
٢- جایگزاری صحیح نوک کاتتر در نزدیک جانکشن اهمیت دارد خصوصا اگر لیزر خطی باشد یا لیزر شعاعی که بدلایلی درست کار نکند میتواند ٣-۵ سانتیمتر جلوتر را هم تخریب کرده و باعث گسترش لخته به ورید عمقی شود.
٣- در مواردیکه ورید واریسی خیلی سطحی باشد چون گزیلوکایین تزریق شده بیمار درد ندارد ولی احتمال سوختگی پوست وجود دارد.

عکس سوختگی سطحی پوست بعلت درمان لیزر واریس طنابی ورید صافن فرعی

کسب اطلاعات بیشتر از منبع اصلی

سوالات شایع بیماران و لیزر واریس

چه مدت بعد از لیزر درمانی رگهای طنابی برطرف می شوند ؟

این زمان بستگی به استفاده تلفیقی از سایر روشها دارد و عموما بین ۱-۶ هفته طول می کشد .اگر از فلبکتومی لیزری + اسکلرو تراپی + میکرو فلبکتومی در کنار لیزر استفاده شود می توان انتظار داشت که ظرف چند روز برجستگیهای واریسی برطرف شوند .

آیا در زمان بارداری و شیردهی امکان درمان واریس طنابی وجود دارد ؟

در زمان بارداری انجام درمانهای واریس توصیه نمی شود. در زمان شیردهی درمان واریس با لیزر قابل انجام است.

لیزر درمانی واریس پا چه اثری بر توان جنسی مردان دارد ؟

مطالعات آماری مختلفی نشان داده است که در تعدادی از مردانی که واریس طنابی آنها توسط لیزر درمان شده مدتی بعد از درمان نعوظ بهتر و طولانی تری داشته اند. برای مطالعه بیشتر این موضوع به قسمت پایین همین مقاله مراجعه بفرمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
40 نظرات
 1. علی می گوید

  همسر من ۳۰ ساله هست و دارای واریس در پشت ساق پا هست. می خواستم ببینم میشه با لیزر درمان کرد؟ اگر نیاز هست عکس می فرستم.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام
   لطفا از ظاهر پای خود در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس بفرستید تا به صورت آنلاین ویزیت و روش مناسب درمان توصیه شود.

 2. هادی قجری بردر می گوید

  من واریس دارم اقدام کردم تو شهرستان میخواستم لیزر کنم گفتند نمیشه باید جراحی بشه میخواستم بپرسم در چه صورتی نمی توانی لیزر کنی

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام . وقت بخیر، درحال حاضر ۹۵ درصد موارد واریس با لیزر قابل درمان است. لطفا عکس یا سونوگرافی از پایتان را به شماره تلگرام ۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴بفرستید تا در خصوص نحوه درمان راهنمایی شوید.

 3. مسعود صفدری می گوید

  باسلام حدود ۱۰ ساله که عمل واریس پا انجام دادم که به مرور زمان دراثر ایستادن زیاد پای من کبود شده جدیدا دکتر رفتم برایم جوراب واریس تجویز کرده آیا فقط جوراب کفایت میکند؟ آیا میشود با سرکه سیب کبودی را برطرف کنم؟ آیا میشود با لیزر کبودی را برطرف کرد؟

 4. هاله زرگر می گوید

  می خواستم بپرسم آیا اگر من واریس پایم را لیزر کنم می توانم از شر جوراب واریس خلاص شوم؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام. پس از طی دوره درمان که در آن لازم است جوراب واریس استفاده کنید دیگر نیاز به استفاده از جوراب واریس نخواهید داشت.پس جای نگرانی ندارد میتوانید با ارسال عکس در واتس اپ از ما مشاوره بگیرید سپس نوبت داده شود که تشریف بیاورید.

 5. مريم ايران منش می گوید

  با سلام هزینه درمان واریس پا چقدر است؟ ممنون از توجه شما

 6. ف می گوید

  با سلام
  من ،خانم ،۴۰ ساله و دارای رگهای واریسی در پا هستم .به تازگی متوجه شدم که با لیزر امکان محو و از بین بردن آن وجود دارد .فیلم شما را هنگام این عمل دیدم .اولا تعداد جلساتی که لازم است را میخواستم بدونم. همچنین هزینه آن و من دبیر هستم و بیمه آتیه سازان .میخواستم ببینم با این بیمه قرار داد دارید و سوال آخر اینکه در کرج هم با آدرسی که داده شده ،خود دکتر حضور دارند یا همکاران ایشان ؟
  متشکرم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از واریس پای خود برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید که با توجه به انها شمارا بهتر راهنمایی کنیم.

 7. هادی قجری می گوید

  من هر دو پاهام واریس دارند میخواستم عمل لیزر انجام بدم و آیا برای انجام لیزر بیمه قبول میکیند یا کل هزینه لیزر آزاد محاسبه میشه و اینکه برای انجام عمل لیزر برای هر پا چقد هزینه اش؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام،بله برای درمان واریس طنابی میتوان از بیمه تکمیل استفاده کرد . لطفا برای تعیین روش درمان توسط پزشک(دکتر اقدسی) عکس از پایتان و دیگر مدارک پزشکی مربوط را به شماره واتس اپ ۰۹۳۵۱۸۰۲۲۸۸ ارسال بفرمایید تا به شما مشاوره لازم داده شود.

 8. سارا می گوید

  من حدود پنج ماه پیش تو ساق پام این رگها بوجود اومدن حالا من نمیدونم این واریس هست یا نه؟و راه درمانش

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   با توجه به عکس به نظر بعید است که واریس باشد، بهتر است که برلی اطمینان خاطر حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید.

   برای تعیین وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵تماس بگیرید.

 9. آرمین می گوید

  سلام وقت بخیر
  من از ناحیه ی دو پا دارای واریس شدید میباشم ایا هرنوع واریسی با عمل لیزر مداوا میشود ممنون میشم اگه هزینه رو بگید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام لطفا از پاها بصورت ایستاده در واتساپ عکس ارسال بفرمایید به این شماره تا بتوانیم شمارو راهنمایی کنیم
   ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵

 10. مهدی می گوید

  واریس پا دارم طوریه که رگها زدن بیرون الان تا رانم هم کشیده شد واریس درمانش چیه باید چکار کنم تا بهبود پیدا کنن .درمانش عمل هست یا لیزر.بعد هزینه درمانش چقدر هست.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام لطفا از پاها بصورت ایستاده در واتساپ عکس ارسال بفرمایید به این شماره تا بتوانیم شمارو راهنمایی کنیم
   ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵

 11. مصطفی می گوید

  با سلام و خسته نباشید پسری ام ۲۳ ساله از دو تا پا واریس طنابی خیلی زیاد دارم یا پاهای من با عمل یا لیز خوب میشن لطف رهنمای کنید کارم بیشتر سر پا هست

 12. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

  سلام وقت شما بخیر

  سلام روزتون بخیر
  دکتر عکسای شمارو دیدن و فرمودن
  با توجه به عکس احتمال واریس طنابی ریشه دار مطرح است.
  این بیمار در اولویت مشاوره حضوری قرار دارد.

  در اولین فرصت ممکن و خارج از نوبتهای معمول با ایشان هماهنگی کرده تا جهت ویزیت حضوری انجام معاینه دقیق و در صورت نیاز درمان قطعی مراجعه نماید.

  برای راهنمایی بیشتر و تعیین وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵ در ارتباط باشید.

 13. اکبرزاده می گوید

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم وقتی رگها از داخل مشکل دارنوباید لیزر در مانی بشوند برای هر پا چقدر باید هزینه پرداخت کنم متشکرم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   لطفا برای اطلاع از هزینه ها و دریافت وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۵۱۸۰۲۲۸۸ در تماس باشید.

 14. شهین می گوید

  سلام وققتون بخیر بنده رنگ پاهام به یه صورت خاصی تیره تر شده سابقه واریس پا دارم میخواستم عکس پاهام رو ببنید و نظرتون رو بگید بدون از واریس هست یا بیماری دیگه ایی باعث این تغییر رنگ شده

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   متاسفانه یکی از عوارض درمان نکردن به‌موقع واریس نیروی اطراف مچ پا می‌باشد پس در اسرع وقت مداوا را انجام دهید .

 15. محمد می گوید

  سلام و روز بخیر من از تمام علایم واریس فقط رگ سفت و درد و حالت سوزنی شدن رو دارم حتی رگ پام فقط در حالت ایستاده سفت نه در حالت های دیگه. ایا واریس دارم یا دلیل دیگه ای داره. ممنون

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام
   علائمی که شما در موردش صحبت می‌کنیم نشاندهنده ی واریس پیشرفته می‌باشد حتما به دکتر قلب و عروق یا جراح عروق مراجعه کرده
   یا جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
   ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷

 16. مسعود می گوید

  سلام در حدود ۲۰سال است که دچار واریس پا ی چپ هستم برای جلوگیری از پیشرفت واریس چه کار باید انجام دهم لطفاً هزینه های درمان را نیز به من اعلام نمایید…با تشکر

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام
   فردی که دچار واریس می‌شود باید درمان را جدی بگیرد چون ممکن است دچار عواقب این بیماری از قبیل ورم
   درد
   سنگینی و لخته شدن خون شوند

 17. مهدیه ایمانی می گوید

  اقای دکتر برای درمان واریس روش آر اِف بهتر است یا لیزر؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام این دو روش در درمان واریس بکار می روند و با هم از نظر کیفیت فرقی ندارند. برای کسب اطلاعات در خصوص این روش مقاله لیزر واریس https://www.iranvein.com/1743/%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D9%BE%D8%A7/ را مطالعه بفرمایید.

   1. علی می گوید

    سلام من پاهام واریس داره دکتر گفته باید عمل کنی ۱میخاستم ببنم بالیزرم میشه عمل کرد ۲دفترچه تکمیلی موردقبول هس یا ازاده

 18. سجاد می گوید

  با سلام وخسته نباشید..
  .ایا رگهای عنکبوتی صورت هم با لیزر از بین میرود
  .

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام بله ازبین میرود. لیزر nd:yag به خوبی جواب می دهد.

 19. ابراهیم ایزدی می گوید

  سلام دکترمن واریس شدیددارم دکتربه من گفت لیزرنمیتونی انجام بدید فقط عمل جراحی من نمیخام جراحی کنم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   موارد واریس شدید هم با لیزر قابل درمان هستند. اما برای دادن پاسخ دقیق لازم است حضورا پا معاینه شود.

 20. طاهری می گوید

  همسر من ۳۹ سالش است و بیش از ۱۰ سال است که یکی از پاهایش واریس دارد . لطفا شماره ای بدهید تا عکسی از پایش بفرستیم تا روش درمان (تزریق یا لیزر یا جراحی) و هزینه آنرا بگویید . دیگر آنکه آیا بیمه نیروهای مسلح را قبول می کنید یا نه

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام لطفا عکس های وضح از پا به شماره ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ ارسال و راهنمایی شوید.

 21. سعیده می گوید

  سلام خسته نباشید،منم یکی از پاهام واریس همراه با درد داره آیا درمان میشه؟که رگها دیگه دیده نشن؟هزینه آن رو هم میشه بگید؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام – درمان دارد و ظاهر پا خیلی بهتر می شود. رگهای برجسته و رگهای عنکبوی با روشهای متفاوت درمان می شوند

 22. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

  سلام لطفا عکس های وضح از پا به شماره ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ ارسال و راهنمایی شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.