درمان واریس با لیزر و لیزر واریس پا

لیزر واریس روش کلینیکی درمان واریس است این روش از حدود۲۰ سال قبل تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا FDA را گرفت و بتدریج جایگزین جراحی واریس شد. در این روش که نتیجه ی تحقیقات محققان مطرح این حوزه است، جداره داخلی رگ واریسی بوسیله حرارت ایجاد شده توسط لیزر بسته میشود.

واریس  با از دست رفتن عملکرد طبیعی دریچه های دیواره وریدها و تجمع خون در پاها بروز می کند. رگ های طنابی بمرور زیبایی پاها را از بین می برد و درد واریس و سنگینی پا روال عادی زندگی را مختل می سازد.

در گذشته نه چندان دور، راه پیش روی بیماران مبتلا به واریس استفاده دائمی از جوراب واریس و یا جراحی بود. که عمل سنگین و  دوره نقاهت طولانی همیشه سدی در راه درمان این بیماری بشمار می آمد.

اما امروزه توصیه پزشکان به مبتلایان واریس مدارا با درد و ناراحتی پا نیست. به علاوه  افزایش میزان آگاهی عمومی باعث شده که مبتلایان به واریس نگران بروز عوارض واریس باشند و راهی مناسب برای درمان بیماری واریس طنابی را جستجو نمایند.

انواع روش های لیزر واریس پا

در سالهای اخیر دستگاههای لیزر واریس با طول موجهای مختلف برای درمان این بیماری ساخته شده اند.  طول موج ۱۰۶۴-۱۳۲۰-۸۱۰-۹۴۰-۱۴۷۰ در دستگاههای مختلف برای لیزر واریس بکار می روند. بنظر می آید طول موجهای بلند تر با درد کمتر بیمار در زمان  درمان همراه اند.

انواع روش های لیزر واریس پا

چگونگی و مراحل انجام لیزر واریس پا

در این روش از انرژی حرارت لیزر برای بستن رگ  واریسی استفاده می شود. برای انجام این روش بیهوشی لازم نیست بلکه از بی حسی موضعی استفاده می شود.

فرآیند انجام کار، شامل: مرحله مسیر یابی رگ، جاگذاری فیبر،ایجاد بی حسی موضعی و مرحله اعمال انرژی لیزر تابشی برای خشکاندن رگ است.

مرحله تعیین مسیر رگ واریسی

پس از انجام سونوگرافی و ضدعفونی کردن پا با رعایت شرایط استریلیزاسیون بیمار روی تخت  قرار می گیرد، پزشک معالج با هدایت دستگاه سونو برای دسترسی به رگ  واریسی مورد درمان، سوزنی را با بی حسی موضعی وارد رگ می کند معمولا این سوزن از نزدیکی زانو وارد می شود پس از ایجاد دسترسی به رگ ، مرحله بعدی شروع می شود.

مرحله جاگذاری فیبر

فیبر نازک و قابل انعطاف لیزر یا رادیوفرکونسی در درون رگ واریسی جاگذاری می شود این کار با هدایت پروب سونوگرافی صورت می گیرد. جا گذاری فیبر در افراد با وریدهای پیچ در پیچ و یا ورید با قطر کم می تواند مشکل تر باشد و نیاز به مهارت بالای پزشک را داشته باشد. سرعت عمل در اجرا در این مرحله مهم است.

قرار گرفتن طولانی مدت در حالت دراز کش باعث جمع شدن و کوچک شدن رگ می شود و برای همین در اجرای این مرحله سرعت عمل مهم است.

مرحله اعمال بی حسی موضعی

قبل از شروع لیزر ، اطراف رگ ماده بی حسی تزریق می شود . معمولا تزریق ماده بی حسی با احساس سوزش و درد مختصر در پا همراه است. پس از اتمام این مرحله بیمار دردی نباید داشته باشد.

مرحله اعمال انرژی تابشی

پس از اطمینان از جاگذاری، مرحله بعد که در واقع مرحله از بین بردن رگ است شروع می شود که در این مرحله میزان مشخصی از حرارت در بازه زمانی کوتاه چند ثانیه ای به دیواره رگ در نقاط مختلف تابانده می شود. البته بیمار هیچ گونه حس درد و سوزش در این مرحله نخواهد داشت. کل لیزر درمانی واریس نزدیک به ۳۰ دقیقه طول می کشد.

مراحل درمان واریس با لیزر در کلینیک واریس دکتر مهرداد اقدسی

چرا لیزر واریس به بیماران توصیه می شود؟

دکتر واریس بسته به شرایط و شدت بیماری واریس روش درمانی مناسب را به بیماران خود توصیه می کند. در این بین شاید برای بیماران این سوال پیش بیاید که معیار انتخاب بهترین روش در درمان رگ های واریس پا چیست و به چه دلیلی لیزر یا هر روش درمانی دیگری به آنها توصیه شده ؟ در مورد لیزر واریس معمولا مزایای متعددی برای این روش اشاره می شود که در اینجا به اختصار آن ها را مطرح می کنیم.

 1. لیزردرمانی به بیهوشی نیاز ندارد و بیمار در بیمارستان بستری نمی شود ، این روش به صورت سرپایی در کلینیک انجام می گیرد.
 2. روش بدون درد، خونریزی و… است.
 3. بدون ایجاد برش و تنها از راه یک سوزن دسترسی به رگ انجام می شود.لذا نیاز به بخیه نیست و جای بخیه روی پوست نمی ماند.
 4. نیاز به استراحت  و مرخصی ندارد .دوره نقاهت در  این روش بسیار کوتاه است.
 5. حضور در محل کار یک روز پس از درمان لیزری واریس ممکن است.
 6. هزینه لیزر واریس کم است و تحت پوشش بیمه های درمانی تکمیلی است.
 7. درد و سنگینی در پاها در فاصله زمانی کوتاه پس از انجام لیزر واریس رفع می شود.
 8. مراقبت پس از عمل ساده و بی دردسر برای افراد پر مشغله
 9. معمولا لیزر واریس در یک جلسه انجام می شود و نیاز به جلسات متعدد برای درمان نیست.
 10. عوارض ناخواسته بعد از لیزر درمانی بسیار نادر است.

لیزر درمانی واریس در درجات مختلف واریس چه نتایجی را بدنبال دارد؟

لیزر واریس برای درمان واریس در بیماران با درجات مختلف واریس مناسب است.

در بیماران با واریس متوسط که خوشبختانه هنوز عوارض بیماری واریس نمود نداشته و علایم واریس باعث مراجعه بیمار به پزشک است . درمان واریس در این مرحله می تواند به برطرف شدن درد و بهبود کامل ظاهر رگهای برجسته منجر شود.

در بیماران با واریس شدید که تغییر رنگ پوست و ورم پا در آنها ایجاد شده است درمان لیزری واریس می تواند جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد وظاهر برجسته رگها را اصلاح کند اما تغییر رنگ پوست و ورم به نسبتی باقی می ماند و کامل برطرف نمی شود.

در بیماران با زخم واریس معمولا تنها یک جلسه درمانی کفایت نمی کند ودر کنار لیزر واریس برای بستن ریشه واریس ، روشهایی مثل فوم اسکلروتراپی و مراقبت زخم مثل دبریدمان زخم، شستشو و پانسمان زخم در جلسات مختلف انجام می شود، برای بستن زخم در کنار این اقدامات درمانی  ممکن است استفاده طولانی مدت از جوراب واریس هم توصیه شود.

لیزر واریس در تهران

لیزر واریس برای چه افرادی انجام نمی شود؟

با وجود تمام مزایای اشاره شده و رضایت بالای ۹۷ درصد از نتایج درمان با لیزر ، درمان واریس با لیزر برای همه افراد انجام نمی شود. از جمله مواردی که انجام لیزر واریس توصیه نمی شود عبارتند از :

 1. در زنان باردار امکان انجام لیزر نیست
 2. در بیماران با مشکل کبدی و یا دیگر مشکلات مزمن بایستی طبق صلاحدید پزشک صورت گیرد.
 3. در افراد با مشکلات حرکتی معمولا لیزر واریس انجام نمی شود. به فردی که نمی تواند راه برود لیزر واریس توصیه نمی شود.
 4. بیمارانی که قادر به پوشیدن جوراب در دوره نقاهت نمی باشد بهتر است از روشی غیر از لیزر واریس برای درمان واریس استفاده شود.
 5. در صورت عدم قابلیت عروق حمایتی برای تامین جریان خون به صورت غیر مستقیم در بررسی های انجام شده توسط پزشک بهتر است از این روش درمانی استفاده نشود.
 6. در افراد با وزن خیلی بالا امکان انجام لیزر بایستی بررسی شود و قبل از درمان نیاز به معاینه دقیق و بررسی شرایط بیمار است.

آیا  لیزر واریس محدودیت سنی دارد؟

آمادگی برای لیزر واریس

 • روزی که برای لیزر واریس مراجعه می کنید بهتر است با آمادگی قبلی تشریف بیاورید.
 • نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده در کلینیک باشید.
 • وعده غذایی کامل میل کرده باشید.
 • پیش از مراجعه استحمام کنید .
 • موی پایی که قراراست لیزر شود را کامل (از بالای کشاله ران تا مچ پا ) بزنید.
 • جوراب واریس طبق تجویز دکتر و باندکشی همراه شما باشد.
 • آقایان بهتر است لباس زیر ( شورت اسلیپ -کوتاه بدون پا مردانه) روز درمان بپوشید
 • یک عدد لباس زیر اضافی همراه داشته باشید.
 • شلوار گشاد و کفش راحت بپوشید.
 • یک نفر همراه برای انجام امور اداری و… با شما به کلینیک بیاید.
 • بهتر است روز درمان رانندگی نکنید.
 • مدارک لازم برای بیمه ( کارت ملی- شناسنامه – دفتر چه بیمه، معرفی نامه و سونوگرافی) اگر بیمه تکمیلی دارید همراهتان باشد.
 • اگر قرص فشار خون ، قند خون یا هر داروی دیگری مصرف می کنید با مشورت دکتر ادامه دهید
نمونه واریس طنابی جهت درمان با لیزر

هزینه درمان لیزر واریس پا

هزینه لیزر واریس بسته به رگ واریس درگیر ( صافن کوچک- صافن بزرگ- پرفوران) تحت درمان ، فیبر مصرفی و دستگاه لیزر متفاوت است و خوشبختانه هزینه لیزر درمانی تحت پوشش بیمه است. برای اطلاع از بیمه های تکمیلی طرف قرارداد کلینیک واریس دکتر اقدسی به لینک مراجعه کنید.

برای اطلاع از هزینه و نوع درمان توصیه شده می توانید به صورت آنلاین با دکتر مهرداد اقدسی مشاوره شوید.

لیزر واریس در تهران

مراجعین کلینیک  واریس دکتر مهرداد اقدسی از شهرهای مختلف ایران و کشورهای دیگر .برای لیزر واریس پا به تهران می آیند. در این کلینیک  تمام روشهای درمان واریس انجام میشود. برنامه درمانی مراجعین دیگر شهرها طوری تنظیم می شود که معمولا در یک جلسه ویزیت و لیزر واریس انجام شود و نیاز به مراجعه مجدد به کلینیک نباشد.

بمنظور سرعت بخشیدن به رسیدگی به بیماران راه دور و آمادگی از قبل برای مراجعه امکان هماهنگی با واتس اپ به شماره ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ فراهم شده است.

با ارسال عکس واضح از پا- مدارک پزشکی (گزارش سونوگرافی و…) می توانید نظر دکتر را جویا شوید و برنامه سفر  درمانی خود را با کلینیک از قبل هماهنگ کنید.

عوارض لیزر واریس پا

لیزر درمانی روش کم خطری بحساب می آید و احتمال بروز عارضه در این روش خیلی کم است. معمولا در صورت بروز عوارض ، در زمان کوتاهی برطرف می شود و جای نگرانی ندارد.در صورت بروز  هر یک از این عوارض، بهتر است با پزشک معالج در میان بگذارید .

کبودی و درد

کبودی، قرمزی و درد ، سفت شدن مسیر رگ  ممکن است بروز کند  و بمرور برطرف می شود. در  صورت بروز سفتی یا قرمزی در مسیر رگ  در صورت صلاحدید پزشک ، با اقدامات تکمیلی روند بهبودی تسریع می شود.

عفونت یا لخته خون

احتمال بروز عفونت و یا لخته خون در عروق عمقی که بسیار نادر است. به منظور کاهش احتمال عفونت آنتی بیوتیک مناسب طبق تجویز پزشک معمولا استفاده می شود.

استفاده از جوراب واریس در دوره نقاهت به منظور کاهش خطر بروز لخته در عروق عمقی پا و کاهش درد و کبودی و بهتر شدن نتیجه درمان توصیه می شود.

بی حسی

بی حسی و ازدست رفتن حس در ناحیه پیرامون رگ بیشتر توسط بیماران عنوان می شود البته در اکثر افراد دائمی نبوده و با گذر زمان رفع می شود.

سوختگی پوست

در صورت تابش بیش از اندازه لیزر، احتمال بروز سوختگی وجود دارد. البته این مورد بسیار نادر و دور از انتظار در کلینیک واریس است.

مراقبت  بعد از لیزر واریس پا

دوره نقاهت بعد لیزر واریس کوتاه است و مراقبت خاصی احتیاج ندارد . نیاز به مرخصی استعلاجی نیست و می توانید یک روز بعد درمان، روال عادی زندگی را پیش بگیرید.

پس از انجام لیزر واریس لازم است روزانه زمانی را به پیاده روی اختصاص دهید. پیاده روی جذب رگ توسط بدن و بهبودی کامل را تسریع میکند. بهتر است ۳-۴ بار در روز و هر بار ۲۰ دقیقه پیاده روی داشته باشید.

هفته اول پس از لیزر ،آب و دیگر مایعات را به میزان ۸ لیوان در روز میل کنید.

پزشک بعد لیزر ، آنتی بیوتیک و مسکن ضد درد تجویز می کند که بایستی به موقع مصرف شود.

در روز اول ، برای باز کردن پانسمان در زمان مشخص شده برای شما  لازم است ابتدا ۲۰ دقیقه روی تخت دراز بکشید .با کمک یک نفر باندکشی را باز کنید و جوراب واریس را پایین بکشید. با آب جدار چسب در تماس با پوست را خیس کنید و به آرامی چسب را از پوست جدا کنید. ممکن است گاز استریل به محل بریدگی روی پوست چسبیده باشد که با آب به آرامی جدا کنید. اینکار را با حوصله انجام دهید.

برای پوشیدن مجدد جوراب نیاز به پانسمان مجدد نیست فقط کافی است یک گاز استریل را به کمک جوراب روی محل بریدگی ثابت کنید.

اگر در روز های نخست پس از درمان سفر درپیش دارید ساعتی یکبار باید قدم بزنید. از ماشین پیاده شوید در راهرو قطار راه بروید یا سرجایتان نشسته مچ پا را خم و راست کنید.

اگرمی خواهید با هواپیما سفر بالای ۴ ساعت داشته باشید به پزشک خود اطلاع دهید شاید لازم باشد دارویی برای شما تجویز شود.

از رفتن به استخر تا زمان بسته شدن کامل زخم ها خودداری کنید علت این محدودیت استفاده از کلر و ترکیبات شیمیایی دیگر برای ضدعفونی استخرها است که می تواند مشکل ایجاد کند.

نگران ترشحات صورتی رنگ (خون و آب در روزهای پس از عمل نباشید این ترشحات کاملا طبیعی است.) در صورت لزوم گاز استریل روی محل بریدگی پای خود را عوض کنید.

برای مدت یک ماه با آب داغ استحمام نکنید بهتر است آب از درجه حرارت ملایم تری برخوردار باشد.

درد  و کبودی برای ۱ تا دو هفته دور از انتظار نیست.

برای شروع ورزش سنگین بین ۵-۱۰ روز زمان لازم است و بعد از این مدت می توانید ورزش خود را شروع کنید.

آیا درمان واریس پا با لیزر دائمی است؟

برای ماندگاری نتایج درمان مثل هر درمانی که انجام می شود لازم است توصیه های مربوط به پیشگیری از عود واریس را بکارببندید. همانطور که برای داشتن یک قلب سالم، حتی بعد از جراحی بای پس یا آنژیوپلاستی لازم است تغییرات مهمی در زندگی روزانه از لحاظ تغذیه، تحرک و سیگار نکشیدن و… ایجاد گردد.پس از درمان واریس هم اقدامات پیشگیرانه  توصیه می شود از جمله اینکه وزن متناسب داشته باشید و مرتب ورزش کنید

 

از نکات مهمیکه در لیزر واریس پا باید مد نظر قرار گیرد
١- توجه به انتخاب بیمار است
خانم چاق کم تحرکی که از راه دور امده و تقاضای درمان واریس هر دو پا را هم دارد و عصر روز درمان میخواهد به شهر خود باز گردد همان بیماری است که شب به شما زنگ خواهد زد که پایم از درد میترکد یعنی DVT کرده است.
٢- جایگزاری صحیح نوک کاتتر در نزدیک جانکشن اهمیت دارد خصوصا اگر لیزر خطی باشد یا لیزر شعاعی که بدلایلی درست کار نکند میتواند ٣-۵ سانتیمتر جلوتر را هم تخریب کرده و باعث گسترش لخته به ورید عمقی شود.
٣- در مواردیکه ورید واریسی خیلی سطحی باشد چون گزیلوکایین تزریق شده بیمار درد ندارد ولی احتمال سوختگی پوست وجود دارد.

عکس سوختگی سطحی پوست بعلت درمان لیزر واریس طنابی ورید صافن فرعی

کسب اطلاعات بیشتر از منبع اصلی

ممکن است شما دوست داشته باشید
26 نظرات
 1. علی می گوید

  همسر من ۳۰ ساله هست و دارای واریس در پشت ساق پا هست. می خواستم ببینم میشه با لیزر درمان کرد؟ اگر نیاز هست عکس می فرستم.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام
   لطفا از ظاهر پای خود در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس بفرستید تا به صورت آنلاین ویزیت و روش مناسب درمان توصیه شود.

 2. هادی قجری بردر می گوید

  من واریس دارم اقدام کردم تو شهرستان میخواستم لیزر کنم گفتند نمیشه باید جراحی بشه میخواستم بپرسم در چه صورتی نمی توانی لیزر کنی

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام . وقت بخیر، درحال حاضر ۹۵ درصد موارد واریس با لیزر قابل درمان است. لطفا عکس یا سونوگرافی از پایتان را به شماره تلگرام ۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴بفرستید تا در خصوص نحوه درمان راهنمایی شوید.

 3. هاله زرگر می گوید

  می خواستم بپرسم آیا اگر من واریس پایم را لیزر کنم می توانم از شر جوراب واریس خلاص شوم؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام. پس از طی دوره درمان که در آن لازم است جوراب واریس استفاده کنید دیگر نیاز به استفاده از جوراب واریس نخواهید داشت.پس جای نگرانی ندارد میتوانید با ارسال عکس در واتس اپ از ما مشاوره بگیرید سپس نوبت داده شود که تشریف بیاورید.

 4. ف می گوید

  با سلام
  من ،خانم ،۴۰ ساله و دارای رگهای واریسی در پا هستم .به تازگی متوجه شدم که با لیزر امکان محو و از بین بردن آن وجود دارد .فیلم شما را هنگام این عمل دیدم .اولا تعداد جلساتی که لازم است را میخواستم بدونم. همچنین هزینه آن و من دبیر هستم و بیمه آتیه سازان .میخواستم ببینم با این بیمه قرار داد دارید و سوال آخر اینکه در کرج هم با آدرسی که داده شده ،خود دکتر حضور دارند یا همکاران ایشان ؟
  متشکرم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از واریس پای خود برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید که با توجه به انها شمارا بهتر راهنمایی کنیم.

 5. هادی قجری می گوید

  من هر دو پاهام واریس دارند میخواستم عمل لیزر انجام بدم و آیا برای انجام لیزر بیمه قبول میکیند یا کل هزینه لیزر آزاد محاسبه میشه و اینکه برای انجام عمل لیزر برای هر پا چقد هزینه اش؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام،بله برای درمان واریس طنابی میتوان از بیمه تکمیل استفاده کرد . لطفا برای تعیین روش درمان توسط پزشک(دکتر اقدسی) عکس از پایتان و دیگر مدارک پزشکی مربوط را به شماره واتس اپ ۰۹۳۵۱۸۰۲۲۸۸ ارسال بفرمایید تا به شما مشاوره لازم داده شود.

 6. سارا می گوید

  من حدود پنج ماه پیش تو ساق پام این رگها بوجود اومدن حالا من نمیدونم این واریس هست یا نه؟و راه درمانش

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   با توجه به عکس به نظر بعید است که واریس باشد، بهتر است که برلی اطمینان خاطر حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید.

   برای تعیین وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵تماس بگیرید.

 7. آرمین می گوید

  سلام وقت بخیر
  من از ناحیه ی دو پا دارای واریس شدید میباشم ایا هرنوع واریسی با عمل لیزر مداوا میشود ممنون میشم اگه هزینه رو بگید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام لطفا از پاها بصورت ایستاده در واتساپ عکس ارسال بفرمایید به این شماره تا بتوانیم شمارو راهنمایی کنیم
   ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵

 8. مهدی می گوید

  واریس پا دارم طوریه که رگها زدن بیرون الان تا رانم هم کشیده شد واریس درمانش چیه باید چکار کنم تا بهبود پیدا کنن .درمانش عمل هست یا لیزر.بعد هزینه درمانش چقدر هست.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام لطفا از پاها بصورت ایستاده در واتساپ عکس ارسال بفرمایید به این شماره تا بتوانیم شمارو راهنمایی کنیم
   ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵

 9. مصطفی می گوید

  با سلام و خسته نباشید پسری ام ۲۳ ساله از دو تا پا واریس طنابی خیلی زیاد دارم یا پاهای من با عمل یا لیز خوب میشن لطف رهنمای کنید کارم بیشتر سر پا هست

 10. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

  سلام وقت شما بخیر

  سلام روزتون بخیر
  دکتر عکسای شمارو دیدن و فرمودن
  با توجه به عکس احتمال واریس طنابی ریشه دار مطرح است.
  این بیمار در اولویت مشاوره حضوری قرار دارد.

  در اولین فرصت ممکن و خارج از نوبتهای معمول با ایشان هماهنگی کرده تا جهت ویزیت حضوری انجام معاینه دقیق و در صورت نیاز درمان قطعی مراجعه نماید.

  برای راهنمایی بیشتر و تعیین وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۷۲۲۴۸۴۱۵ در ارتباط باشید.

 11. اکبرزاده می گوید

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم وقتی رگها از داخل مشکل دارنوباید لیزر در مانی بشوند برای هر پا چقدر باید هزینه پرداخت کنم متشکرم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   لطفا برای اطلاع از هزینه ها و دریافت وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۵۱۸۰۲۲۸۸ در تماس باشید.

 12. شهین می گوید

  سلام وققتون بخیر بنده رنگ پاهام به یه صورت خاصی تیره تر شده سابقه واریس پا دارم میخواستم عکس پاهام رو ببنید و نظرتون رو بگید بدون از واریس هست یا بیماری دیگه ایی باعث این تغییر رنگ شده

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   متاسفانه یکی از عوارض درمان نکردن به‌موقع واریس نیروی اطراف مچ پا می‌باشد پس در اسرع وقت مداوا را انجام دهید .

 13. محمد می گوید

  سلام و روز بخیر من از تمام علایم واریس فقط رگ سفت و درد و حالت سوزنی شدن رو دارم حتی رگ پام فقط در حالت ایستاده سفت نه در حالت های دیگه. ایا واریس دارم یا دلیل دیگه ای داره. ممنون

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام
   علائمی که شما در موردش صحبت می‌کنیم نشاندهنده ی واریس پیشرفته می‌باشد حتما به دکتر قلب و عروق یا جراح عروق مراجعه کرده
   یا جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
   ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷

 14. مسعود می گوید

  سلام در حدود ۲۰سال است که دچار واریس پا ی چپ هستم برای جلوگیری از پیشرفت واریس چه کار باید انجام دهم لطفاً هزینه های درمان را نیز به من اعلام نمایید…با تشکر

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام
   فردی که دچار واریس می‌شود باید درمان را جدی بگیرد چون ممکن است دچار عواقب این بیماری از قبیل ورم
   درد
   سنگینی و لخته شدن خون شوند

سوالات خود را با ما در میان بگذارید.متخصصان کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی در اسرع وقت پاسخ شما را خواهند داد. با ورود شماره تماس خود پاسخ سوالتان را به صورت پیامکی دریافت کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.