لیزر واریس | بهترین روش درمان واریس پا (هزینه)

استفاده از تکنولوژی مدرن در پزشکی روشهای جدید درمان با کارایی بالا را به جامعه معرفی نموده است. لیزر واریس و یا  روش رادیو فرکانسی در دهه اخیر دریچه ای جدید برای رهایی از درد پا و درمان واریس گشوده است.


واریس  به علت ازدست رفتن عملکرد طبیعی دریچه های موجود در  دیواره وریدها و تجمع خون در پاها بروز می کند. با پدیدار شدن رگهای طنابی،  زیبایی پاها از بین می رود و به مرور عوارضی همچون درد و خستگی در پاها روال عادی زندگی را مختل می سازد.

فرد مبتلا به بیماری واریس دیگر قادر به ایستادن طولانی مدت  و ادامه فعالیت نیست و دائم از احساس درد، سوزش در پاها و در موارد پیشرفته تورم بخصوص ورم مچ پا شکایت دارد.

در گذشته نه چندان دور، راه پیش روی بیماران مبتلا به واریس و ورم پا استفاده  دائمی از جوراب های واریس و یا جراحی بود. جراحی واریس جزو روشهای درمان سخت با دوره نقاهت طولانی بود و نتایج این روش سنتی عموما با رضایت و اقبال عمومی مواجه نبود.

اما امروزه توصیه پزشکان به مبتلایان واریس مدارا با درد و ناراحتی پا نیست. بعلاوه  افزایش میزان آگاهی عمومی باعث شده که مبتلایان به واریس نگران بروز عوارض و خطرات واریس باشند و راهی مناسب برای درمان بیماری واریس را جستجو نمایند.

درمان واریس با لیزر

استفاده از تکنولوژی مدرن در پزشکی روشهای جدید درمان با کارایی بالا را به جامعه معرفی نموده است.  لیزر واریس و یا  روش رادیو فرکانسی در دهه اخیر دریچه ای جدید برای رهایی از درد پا و بهبود ناراحتی های ناشی از نارسایی وریدی را برای مبتلایان به واریس طنابي گشوده است.

حتما بخوانید

آیا می دانید رادیوفرکانسی چیست؟ آیا با روش درمان واریس از طریق رادیوفرکانسی آشنایی دارید؟ برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

رادیو فرکانسی

اینکه کدام روش گزینه مناسب برای درمان واریس طنابی است تا حدود زیادی بستگی به مهارت پزشک در روش انتخابي دارد.

آنچه مسلم است تنها تفاوت مشخص بین این دو روش، استفاده از انرژی حرارتی از دو منبع مختلف برای حذف رگ است. منبع انرژی در لیزر اشعه بسیار متمرکز از جنس نور و  در RF امواج رادیویی است که هر دو بی ضرر و مورد تایید  هستند.

درمان واریس با لیزر

مراحل انجام لیزر واریس پا

فرایند لیزر واریس پا شامل بر مرحله ایجاد بی حسی موضعی ، جاگذاری فیبر و مرحله اعمال انرژی تابشی برای خشکاندن رگ است.

☑مرحله جاگذاری فیبر

پس از ضدعفونی کردن با رعایت شرایط استریلیزاسیون و تحت بی حسی موضعی فیبر نازک و قابل انعطاف لیزر يا راديوفركونسي در درون رگ  واریسي  جاگذاری می شود اینکار با هدایت پروب سونو گرافی صورت می گیرد. معمولا تزریق ماده بی حسی با احساس سوزش و درد مختصر در پا همراه است. پس از اتمام این مرحله بیمار دردی نباید داشته باشد.

☑مرحله اعمال انرژی تابشی

پس از اطمینان از جاگذاری ، مرحله بعد که در واقع مرحله ازبین بردن رگ است شروع می شود که در این مرحله میزان مشخصی از حرارت در بازه زمانی کوتاه چند ثانیه ای به دیواره رگ در نقاط مختلف تابانده می شود. کل لیزر درمانی واریس نزدیک به 30 دقیقه طول می کشد.

مزایای درمان واریس پا با لیزر

پزشکان متخصص واریس بسته به شرایط و شدت بیماری واریس روش درمانی مناسب را به بیماران خود توصیه می کنند. در این بین شاید برای بیماران این سوال پیش بیاید که معیار انتخاب بهترین روش در درمان واریس چیست و علت توصیه روش مشخص برای آنها کدام است. در مورد لیزر واریس معمولا مزایای متعددی برای این روش اشاره می شود که در اینجا به اختصار آنها را مطرح می کنیم.

حتما بخوانید

آیا می دانید کدام یک از روش های درمان واریس برای شما مناسب است؟ برای آشنایی با روش های درمان واریس ر روی دکم هزیر کلیک کنید.

درمان واریس پا

1- لیزردرمانی بدون نیاز به بیهوشی ، بدون نياز به بستری شدن در بیمارستان و به صورت سرپایی در کلینیک انجام مي گيرد

2- روش بدون درد، خونریزی و…

3- بدون ایجاد برش و جای بخیه در پاها

4- بدون نیاز به استراحت و ترک کار با دوره نقاهت و بهبودی بسیار کوتاه

5- امکان حضور در محل کار از فردای روز عمل لیزر واریس

6- لیزرواریس با هزینه کم و پوشش هزینه درمان توسط بیمه های درمانی تكميلي است.

7- پدیدار شدن نتایج درخشان و رضایت بخش درمان برای متخصصین و بیماران (کم شدن درد و حس سنگینی در پاها) در فاصله زمانی کوتاه پس از انجام لیزر واریس

8- مراقبت پس از عمل ساده و بی دردسر برای افراد پر مشغله

9- عدم نیاز به جلسات متعدد ویزیت و مراجعه به پزشک

10- میزان بالای موفقیت روش لیزر درمانی و احتمال نادر بروز عوارض جانبی

لیزر واریس برای چه کسانی توصیه می شود؟

لیزر واریس روشی مناسب برای درمان واریس در بیماران با مشکلات و عوارض واریس می باشد همچنین در افرادی که خوشبختانه هنوز عوارض بیماری واریس نمود نداشته و علایم واریس باعث مراجعه بیمار به پزشک است از لیزردرمانی واریس استفاده می شود. روش لیزر واریس در غالب بیماران واریسی قابل استفاده است.

لیزر واریس در برخی افراد توصیه نمی شود

 1. مثلا  در مورد خانمهای باردار و شیرده توصیه نمی شود.
 2. انجام این روش در بیماران با مشکل کبدی و یا دیگر مشکلات مزمن بایستی طبق  صلاحدید پزشک صورت گیرد.
 3. در صورتی که بیمار مبتلا به نارسایی وریدی به هیچ عنوان قادر به پوشیدن جوراب در دوره نقاهت  نمی باشد بهتر است از روشی غیر از لیزر واریس برای درمان واریس استفاده شود.
 4. همچنین اگر بر اساس بررسی های صورت گرفته پزشک متوجه عدم قابلیت عروق حمایتی برای تامین جریان خون به صورت غیر مستقیم شود بهتر است از این روش درمانی استفاده نشود.

لیزرواریس عوارض جانبی و ناخواسته لیزر درمانی

به طور کل تعداد موارد نارضایتی و بروز عوارض جانبی بسیار نادر است. در ضمن در صورت بروز  این عوارض در زمان کوتاهی معمولا رفع می شوند و جای نگرانی ندارد.

# کبودی و درد

کبودی، قرمزی و درد در محل انجام تزریق  که با گذشت زمان و ظرف چند هفته برطرف می شود.

# عفونت یا لخته خون

احتمال بروز عفونت و یا لخته خون در عروق عمقی كه بسيار نادر است. به منظور کاهش احتمال عفونت آنتی بیوتیک مناسب طبق تجویز پزشک معمولا استفاده می شود.

استفاده از جوراب واریس در دوره نقاهت به منظور کاهش خطر بروز لخته در عروق عمقی پا  و كاهش درد و كبودي  و بهتر شدن نتيجه درمان توصیه می شود.

# بیحسی

بیحسی و ازدست رفتن حس در ناحیه پیرامون رگ : این عارضه به نسبت بیشتر توسط بیماران عنوان می شود البته در اکثر افراد  دائمی نبوده و با گذر زمان رفع می شود.

# سوختگی پوست

در صورت تابش بیش از اندازه اشعه احتمال بروز سوختگی می باشد البته این مورد بسیار نادر و دور از انتظار در کلینیک واریس است.

هزینه لیزر واریس پا

خوشبختانه بیمه های درمانی روش لیزر درون رگی واریس را به عنوان روش درمانی برگزیده تایید نموده و هزینه های آن را تقبل میکنند.

برای اطلاع از بیمه های طرف قرارداد کلینیک اینجا را کلیک کنید و جهت مشاوره برای استفاده از بیمه درمانی و برآورد هزینه با شماره تلگرام یا  واتس آپ 09101039073 تماس بگیرید.

مشاوره و ویزیت آنلاین (رایگان) توسط دکتر اقدسی

بیمه های طرف قرارداد برای درمان واریس

مراقبت های لازم پس از لیزر واریس

یکی از مزایای روش لیزردرمانی واریس راحتی مراقبت در دوره نقاهت است.
پس از انجام لیزرواریس لازم است روزانه ساعتی را به پیاده روی اختصاص دهید. پیاده روی جذب رگ توسط بدن و بهبودی کامل را تسریع میکند.
برای داشتن سفر هوایی به خصوص سفر طولانی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و در حین سفر بایستی جوراب واریس بپوشید.

از رفتن به استخر تا زمان بسته شدن کامل زخمها خودداری کنید علت این محدودیت استفاده از کلر و ترکیبات شیمیایی دیگر برای ضدعفونی استخرهاست که می تواند مشکل ایجاد کند.
نگران ترشحات صورتی رنگ (خون و آب در روزهای پس از عمل نباشید این ترشحات کاملا طبیعی است ) در صورت لزوم پانسمان پایتان را عوض کنید
برای مدت یک ماه با آب داغ استحمام نکنید بهتر است آب از درجه حرارت ملایمتری برخوردار باشد.
پس از بهبودی همواره به خاطر داشته باشید که عوامل خطر بروز واریس را به حداقل برسانید
برای اطلاع از آمادگی ها و مراقبت های روش لیزر درمانی واریس لطفا اینجا را کلیک کنید.

بسیاری از مبتلایان به بیماری واریس زمینه ارثی بیماری را دارند . از سوی دیگر همراه شدن زمینه ارثی با هر یک از عوامل مستعد کننده در بروز واریس، مانند سیگار کشیدن، ایستادن و نشستن طولانی و یي حركتي اضافه وزن و چاقی، یبوست مزمن مصرف داروهاي هورموني و بسیاری عوامل دیگر باعث .برگشت واریس به پا ها می شود..برطرف کردن عوامل خطر بروز واریس باعث رسیدن به نتیجه درمان قطعی برای واریس در درازمدت می شود.

آیا می دانید برای درمان واریس از چه داروهایی استفاده میکنند؟ برای آشنایی با انواع کرم، پماد ، اسپری واریس بر روی دکمه زیر کلیک کنید

داروی درمان واریس پا

مراقبت بعد لیزر واریس

مراقبت پس از لیزر واریس به طور معمول سریع و ساده است البته بین افراد مختلف با هم تفاوتهایی هم دارد . به بیماران توصیه می شود که بلافاصله پس از لیزر واریس راه بروند و فعالیتهای معمول خود را  در همان روز نخست پس از لیزر شروع نمایند. با این حال ممکن است احساس درد  و کبودی داشته باشند که برای 1 تا دو هفته دور از انتظار نیست.

برای از سر گرفتن ورزش مثل دویدن، دوچرخه سواری و شنا بین 7 تا 10 روز فرصت لازم است و بهتر است در این مدت بار سنگین بلند نکنید.  داشتن سفتی و احساس فشار در ناحیه تحت درمان با لیزر کاملا طبیعی است و به مرور زمان برطرف می شود.

در هفته اول پس از درمان نباید استحمام کنید و در ضمن در زمانهای مشخص شده توسط پزشک برای معاینه بایستی مراجعه داشته باشید پس از یک ماه سپری شدن از زمان لیزر، علایم پس از درمان به میزان قابل توجهی بهبود می یابد اما ممکن است همچنان سفتی، التهاب و رنگ پریدگی در مسیر رگ درمان شده وجود داشته باشد که کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. این علایم هم به مرور زمان رفع می شوند.

برای اطلاع دقیقتر در خصوص مراقبت های کوتاه مدت و دراز مدت پس از لیزر واریس می توانید  مقاله ذیل را مطالعه کنید
مراقبت های بعد از لیزر واریس

شاید سوال شما هم باشد!!

بیمار: من 8 سال قبل تحت عمل جراحی واریس قرار گرفتم اما الان مجدد  واریس پایم برگشته آیا می شود واریس پای من را با لیزر درمان کرد؟ و آیا درمان با لیزر امکان برگشت وجود دارد؟

پای شما باروش لیزر درمانی و یا رادیوفرکانسی قابل درمان است. اگر درمان صحيح انجام و كليه ريشه های واریس برداشته شود و بيمار بعد از درمان رعايت های لازم را بكند نبايد برگشت كند .

میزان موفقیت عمل لیزر واریس پا

روش لیزرواریس  از جمله روشهایی است که نتایج ر ضایت بخشی را برای بیماران و پزشکان به دنبال دارد. میزان موفقیت این روش بر طبق مطالعات گسترده صورت گفته در دنیا حدود 98 درصد عنوان شده که این رقم تشان دهنده کارایی و بی خطر بودن این روش است در واقع موفقیت این روشها با عامل بسته شدن کامل ورید سافن مورد ارزیابی قرار می گیرد..

اینکه چه افرادی از لیزر واریس نتیجه رضایت بخش نمی گیرند به دو عامل تجربه پزشک معالج و نیز ویژگیهای فرد مورد درمان بستگی دارد. عواملی همچون قطر رگ کمتر از 5/3 میلیمتر، و یا وجود بافتهای اسکار در نتیجه سابقه درمان قبلی ترومبوز می تواند شانس موفقیت روش لیزر را کاهش دهد. پوشیدن مرتب جوراب واریس در دوره نقاهت یکی از فاکتورهایی است که روی میزان موفقیت تاثیر می گذارد.

لیزر واریس عمقی برای درمان ریشه ای واریس بکار می رود که می تواند علایم و عوارض واریس را در بیماران به نحو چشمگیری کاهش دهد و باعث از بین رفتن حس درد و خستگی و بهبود ظاهرپا شود. امروزه از روش لیزر سطحی برای رفع رگهای عنکبوتی بسیار ریز که با تزریق برطرف نمی شوند استفاده می شود.

آنچه مسلم است  لیزر واریس با توجه به مزایای ارزشمندی همچون عدم نياز به بستري و بيهوشي و انجام سرپايي آن، انقلابي در درمان واريس ايجاد كرده است و در 90 درصد موارد جایگزین جراحی واریس شده است

 

 

 کلینیک درمان واریس

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سمیرا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام من یه خانم ۲۹ ساله ام در قسمت مچ پاهام و ساق  رگ های واریس عنکبوتی و نازک  دارم برای درمان واریس بجز جوراب باید چه کاری انجام بدم و چکار میشه کرد بیشتر نشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸( 3 روز پیش)

   برای درمان رگهای حال  حاضر روش اسکلروتراپی و یا لیزر سطحی قابل انجام  است که با ارسال عکس در قسمت از دکتر بپرسید سایت  می توانید مشاوره شوید.

   برای پیشگیری هم اولین توصیه داشتن تحرک کافی، وزن متعادل است که در کنار  استفاده از جوراب در زمان فعالیت یکنواخت نشسته یا سرپایی میتواند شما را از واریس دور نگه دارد .

 • تصویر کاربر مرجان شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام، بر اساس سونوگرافی انجام شده از پای من، نارسایی شدید جانکشن صافنورال و درمان RFتشخیص داده شده است. بیمه ما sosشرکت سامان می باشد، لطفا هزینه انجام و اینکه آیا طرف قرارداد بیمه هستید یا خیر ، برای من اعلام فرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 6 روز پیش)

   سلام لطفا عکس از پا ارسال بفرمایید و جواب سونوگرافی را ، تا بتوان هزینه اعلام کرد . اگر در سایت نتوانستید آپلود کنید برای شماره واتس اپ یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید 

 • تصویر کاربر ن.ح چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.33 ساله هستم و مبتلا به واریس ازنوع عنکبوتی.تراکم رگ ها روی ناحیه ی مچ پا بیشتر و بعد از بارداری روی ساق پا و ران ها این رگ ها خودنمایی میکند.علت واریس بنده ارثی است.آیا امکان درمان در دوران شیردهی هست و متوسط هزینه چه قدر میباشد.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸( 2 روز پیش)

    بهتر است پس از اتمام شیردهی مراجعه بفرمایید . اگر قرار باشد در طول شیردهی اینکار انجام شود باید با هر جلسه چند روز شیردهی نداشته باشید

   میشود در دوره شیردهی با لیزر سطحی هم برای رگهای عنکبوتی اقدام کنید

   البته بهتر است نظر در مورد روش بصلاح شما پس از معاینه حضوری یا ارسال عکس از پاها انجام شود

 • تصویر کاربر Zari سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من مبتلا به واریس هستم ارثی هست از مامانم به ارث بردم هیچگونه درد و علایم بیماری واریس ندارم مشکل من فقط جنبه زیبایی پاهام هست که میخوام ظاهر خوبی داشته باشه پایین یکی از پاهام به صورت عنکبوتی هست و بالای دوتا پام حالت خطی
  شما چه روشی پیشنهاد میکنین برای از بین بردن خطوط واریس
  ممنون از پاسخگوییتون🙏🌺
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام لطفا برای دکتر از پاها در سامانه یا واتس اپ 09019746344 عکس از پاها ارسال بفرمایید تا نظر داده شود. با توصیف شما رگهای عنکبوتی روی پا دارید که روش درمانی معمولا تلفیق اسکلروتراپی و لیزر سطحی واریس است .

   اسکلروتراپی 

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  برای واریس شدید پا درمان با لیزر (EVLT) بهتر است یا RF؟
  از نظر هزینه کدام به صرفه تر است؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   برای رگهای خیلی قطور ( قطر بالا) روش رادیوفرکانسی یا RF  بهتر است

 • تصویر کاربر محمودی شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  دو پای مادر من دارای واریس میباشد عکس هر دو پا پیوست میگردد
  ایشان 57ساله ، با وزن 85 و قد 160،قرص دیابت و فشار خون مصرف میکنن.البته گاهی پاهای ایشان از قسمت مچ ورم میکند که در موقعه لزوم برای ان هم قرص میخورد، دکتر گفته ورم پا از واریس میباشد، سالها ست ایشان واریس دارند و در این زمینه اقدامی نکردند، لطف بفرمائید چه نوع درمانی رو پیشنهاد میدهید ، و اینکه آیا بیمه تکمیلی این هزینه را متقبل میشود؟
  ایشان بازنشسته تامین اجتماعی و دارای بیمه تکمیلی آتیه سازان میباشند.
  با سپاس فراوان .
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام

   با توجه به عکس ارسالی هر دو پا نیاز به درمان با روش ار اف دارد . روش رادیوفرکانسی یا همان ار اف برای درمان ریشه ای واریس استفاده می شود و تحت پوشش بیمه تکمیلی هم هست. ورم پا علت های مختلفی دارد یکی از اینها می تواند واریس باشد  که برای مادر بررسی می شود . برای اطلاع از سقف پرداختی بیمه به واحد پذیرش شماره تماس شما اعلام می شود .  این روش درمانی نیاز به بیهوشی ندارد و در کلینیک انجام می شود. نیاز به بستری شدن و استراحت هم ندارد و جایگزین جراحی واریس است . 

 • تصویر کاربر پوریا سه شنبه ۶ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.مادر من سالهاست پاهاش واریس داره اما الان حدودا 2هفته ست ک یک لکه اندزه 2تا نخود اومده بالا و سبز رنگه و اطرافش هم اندازه یک کف دست قرمز شده و سفت.طوری ک پوست رو فشار میدیم داخل نمیره و درد شدیدی داره.سونوگرافی کردن گفتن عفونت کرده.مادرم فشار خون بالادهم دارن همش خون دماغ میکنن و زبونشون میگیره و گاهی ی طرف صورتشون کج میشه.چیکار کنیم اقای دکتر؟لطفا راهنمایی کنید.در حال حاضر پیش مامانم نیستم ک واستون عکس بفرستم.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۶ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   اگر تشخيص عفونت داده شده بهتر است كه دارو هم توسط همان پزشك داده شود
   خون دماغ و اختلالات ديگر علايمي از فشار خون بالا هستند و حتما بايد كنترل شوند به متخصص قلب و عروق مراجعه کنند 

 • تصویر کاربر ارتميس شنبه ۱۸ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ٦سال پيش از طريق ليزر و اسكلوتراپي رگهاي واريس پا درمان شد و با ورزش و مراقبت اصلا بازگشت نداشت ،ولي رگهاي جديد واريس مجدد روي ساق پام بوجود امده ،ايا زالو درماني خوبه و به رگهاي عمل شده اسيب نميزنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۸ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)

   جای زالو روی پوست باقی می ماند و توصیه نمی کنیم
   مگر برای افرادی  که امکان درمان ندارند و از طرفی درد شدید دارند موقت درد را کم می کند
   لینک مربوط به جای نیش زالو‌ را ملاحظه بفرمایید

    

 • تصویر کاربر سيما یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درمان واريس طَي چند جلسه بايد انجام شود و اينكه فاصله جلسات چقدر است؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)

   تعداد جلسات بستگی به نوع رگ مورد درمان دارد . در درمان واریس ریشه دار و عمقی معمولا در یک جلسه کمتر از یکساعت انجام می شود و روش انجام  لیزر اندوواسکولار یا رادیوفرکانسی است  . درمان زیبایی مربوط به رگهای عنکبوتی اغلب در دو تا 4 جلسه با فاصله 4 الی 6 هفته صورت می گیرد و روش اسکلروتراپی یا استفاده از لیزر های سطحی مثل NDyag، IPL است.جهت مشاوره فردی در این خصوص در حالت ایستاده عکس از پاها ارسال کنید طبق عکس در مورد روش مناسب برای درمان و تعداد جلسات راهنمایی شوید

 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  واریس پاهایم به صورت طنابی میباشد که نیاز به عمل دارد
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)

   واريس طنابي بدون جراحي هم كاملا درمان قطعي ميشود.

درحال دریافت اطلاعات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش از دکتر