5 باور غلط در مورد واریس پا

9,190

در دنیای امروز پیشرفت علم پزشکی راهی نو و هموار  را برای درمان واریس پیش روی بیماران قرار داده است و دیگر هیچ بهانه ای از بیماران پذیرفته نمی شود که درمان واریس پا را به  تعویق بیاندازند و با درد و سنگینی پا مدارا کنند.


بر خلاف روشهای سنتی درمان واریس ، در تکنیکهای جدید درمان واریس پا دیگر نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیهوشی کامل هم لازم نبوده و عمل به صورت سرپائی و تحت بی حسی موضعی  انجام می شود و نیاز به استراحت طولانی ندارد این در حالیست که بیماران  تحت درمان با عمل جراحی به شیوه قدیمی ممکن بود برای هفته ها قادر به حضور در محل کار خود نباشند.

5 باور غلط درباره واریس پا

اما هنوز باورهای غلط در خصوص واریس پا باعث سختی در تشخیص بیماری و یا تن دادن به درمان آن از سوی بیماران می شود.

واریس بیماری زنان میانسال است!

بسیاری از افراد در جامعه تصور می کنند که واریس پا بیماری زنان است . این در حالیست که مردان هم گرفتار واریس می شوند. در ضمن بر خلاف این باور متداول سنین مختلف به درجات مختلف واریس می گیرند . واریس پا  سن و سال خاصی ندارد و بسته به زمینه ارثی ممکن است در برخی خانواده ها خیلی زود بروز کند.

افزون بر این، کارکنان برخی مشاغل و حرفه ها در سنین پایینتر واریس را تجربه می کنند . به عنوان نمونه شغلهایی که نیاز به ایستادن یا نشستن طولانی  دارد. اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم واریس پا زن و مرد یا پیر و جوان نمی شناسد و بیشتر در طیف سنی 34 تا 64 سال در افراد مشخص می شود.

پا رو پا انداختن

پا روی پا انداختن عامل واریس پا در شماست!!

این باور اشتباه در محاورت عمومی مردم درباره عامل درد پاها و احساس خستگی در پاها شنیده می شود. بعضا هم افراد پا روی پا انداختن را مقصر اصلی واریس پا معرفی می کنند اما جالب است بدانید این ادعا هیچ گونه پشتوانه علمی و مستدلی ندارد. بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به واریس پا و پیشرفت این بیماری داشتن استراحت کافی، رژیم غذایی سالم بهمراه داشتن برنامه ورزشی منظم و حفظ وزن در محدوده نرمال   است.

اگر در حال حاضر رگهای واریسی روی پایتان می بینید پوشیدن جوراب واریس برای شما مناسب است. همچنین، مکمل های خوراکی گیاهی هم در کاهش شدت درد پاها موثرند اما هیچ گیاه دارویی تا کنون شناسایی نشده که بتواند  از ایجاد رگهای واریسی پیشگیری کند و یا رگهای واریسی را درمان و برطرف نماید. تنها اثر شناخته شده برای مکمل های گیاهی کاهش درد واریس است.

برداشت رگهای واریسی:جراحی دردناک و چند هفته از کار و زندگی افتادن!!

خبر خوب در خصوص تکنیک ها و امکانات امروزی برای درمان واریس پا اینست که درمانهای نوین واریس پا هیچ گونه دردسری برای بیمار به دنبال ندارد و به هیچ عنوان روند طبیعی زندگی بیمار و خانواده او را متاثر نخواهد کرد. بسیاری از بیماران پس از درمان کامل واریس از خود می پرسند چرا زودتر به پزشک مراجعه نکردند و انقدر درد کشیدند؟

لیزر واریس ، حذف رگ با امواج رادیوفرکانسی و اسکلروتراپی  روشهای جدید درمان واریس هستند که هیچ یک نیاز به بستری شدن و تحت نظر بودن را ندارند.

 این روشهای جدید  درمان واریس  بدون نیاز به بی هوشی  و فقط با بی حسی موضعی انجام  می شود.  پس از پایان کار،  شما می توانید ظرف کمتر از یکساعت بدون نیاز به کمک  و با پای خودتان  محل کلینیک  را ترک نمایید

درصد بالای موفقیت و نتایج رضایت بخش درمان واریس با روشهای جدید نوید بخش راحتی از درد و عوارض ناشی از واریس برای بیماران است به خصوص بیمارانی که جراحی در مورد آنها میسر نبود و از عوارض واریس رنج می بردند

درمان واریس پا فقط برای زیبایی است

این باور کاملا اشتباه شمار قابل توجه ای از مبتلایان به واریس پا را از مسیر درمان منحرف می سازد. آنها با تصور اینکه این رگها تنها از نظر ظاهری مشکل آفرین هستند به فکر درمان و رفع آنها نمی افتند و شاید زمانی متوجه اهمیت موضوع شوند که عوارض ناخواسته و ناتوان کنننده واریس گریبان گیر آنها شده باشد.

به عنوان مثال حس سنگینی و تورم شدید درپاها امکان انجام فعالیتهای روزانه را از آنها گرفته یا با درد شدید و آنی در پاها مجبور به مراجعه به پزشک شده اند و پس از انجام سونوگرافی مشخص شده لخته ای در رگهای اصلی پا تشکیل شده است و یا اینکه  با ضربه ای نه چندان شدید از محل نزدیک به مچ پا دچار خونریزی شدند و سراسیمه به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه کرده اند  و پس از روشن شدن علت بروز خونریزی  حال به فکر چاره ای برای رفع واریس افتاده اند…..

به یاد داشته باشیم که رگهای واریسی در واقع نمود ظاهری از یک مشکل بنیادی در دریچه های  لانه کبوتری عروق می باشد که جلوی حرکت خون در خلاف جهت را می گیرند زمانیکه به رگهای واریسی بی توجهی می شود به تدریج عوارض این بیماری پدیدار می شود . توصیه می شود که در صورت مشاهده رگهای واریسی در کوتاه ترین زمان ممکن با پزشک متخصص مشورت کنید.

پزشک برای درمان واریس

واریس علاج ندارد و دوباره بر می گردد

این باور نادرست در خصوص  برخی از روشهای قدیمی درمان کاملا صدق می کرد . اما امروزه رگهای واریسی به طور کلی با انجام روشهای نوین بدون نیاز به جراحی به خوبی از بین می روند.

لیزر واریس این امکان را فراهم ساخته که رگهایی که سابق براین تنها با جراحی قادر به حذف آن بودیم را با روش کم تهاجمی رفع کنیم. بکارگیری سونوگرافی داپلر برای نقشه برداری کامل ازمسیر  رگ هاباعث شده تا تمام قسمتهای آسیب دیده رگها به دقت رصد شوند و با کمک لیزر ریشه اصلی رگهای واریسی حذف شود. البته این کار به تبحر و تجربه کافی برای رسیدن به درمان قطعی واریس نیاز دارد.

هیچ عمل و اقدام درمانی شناخته نشده که بتواند جلوی بروز رگهای جدید در نقاط دیگر پا را بگیرد. به بیان ساده تر درمان رگ واریسی شما را در مورد آن رگ مطمئن می کند اما شما را در برابر بیماری واریس واکسینه نخواهد کرد و ممکن است رگ دیگری در موضع دیگری از پاهایتان در صورت وجود زمینه ارثی و یا زیاد ایستادن و… به واریس گرفتار شود.

 

 بیایید با واریس به درستی روبرو شویم…….

 خودمان را از  روشهای درمانی موفق و راحت محروم نکنیم

و در زمان مناسب برای رسیدن به درمان قطعی واریس با پزشک متخصص مشورت کنیم….

 

 کلینیک درمان واریس

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.