جوراب واریس را چند ساعت بپوشیم؟ [+ قیمت جوراب واریس ]

واریس واریس یک رگ بسیار قابل مشاهده است که دقیقاً در زیر سطح پوست قرار دارد. جوراب های واریس ممکن است به کاهش ظاهر و علائم دردناک مرتبط با واریس در بعضی از افراد کمک کند.

مهم ترین نکته در مورد جوراب واریس، نحوه استفاده از جوراب واریس است که در فواصل زمانی مشخص تعویض می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با قیمت جوراب واریس و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

رگ های واریسی هنگامی ایجاد می شوند که خون به جای اینکه به سمت قلب روانه شود، در پشت دریچه های کوچک در رگ های فرد جمع می شود. رگ های واریسی در پاها و اطراف مچ پا بیشتر دیده می شوند. پزشکان غالباً جوراب های واریس را برای بهبود گردش خون، جلوگیری از بدتر شدن واریس و کاهش درد یا ناراحتی توصیه می کنند.

در اینجا، ما استفاده از این جوراب ساق بلند و همچنین عوارض مرتبط را توضیح داده ایم. همچنین ما در مورد نحوه انتخاب اندازه و شکل مناسب جوراب واریس بحث کرده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

جوراب واریس

جوراب واریس از زمان ثبت آن در سال ۱۸۴۸ بیش از 170 سال است که می گذرد. جوراب واریس در گذر زمان پیشرفت زیادی کرده است. جوراب واریس استاندارد مقدار فشار کنترل شده ای را بر پا وارد می کند، بیشترین فشار وارده در مچ پاست که به تدریج در بالای آن کاهش می یابد. در روش های درمان خانگی واریس پا  استفاده از جوراب واریس توصیه شده است.

جوراب های واریس به طور سنتی برای بهبود گردش خون استفاده می شوند. به گفته نویسندگان اسکلروتراپی: سربازان رومی اغلب پاهای خود را در بندهای چرمی می پیچند تا گردش خون در طول راهپیمایی های طولانی بهبود یابد. جوراب های واریسی مدرن و پیشرفته تر طوری طراحی شده اند تا فشار پایدار در پاها ایجاد شود و به گردش خون به سمت قلب کمک کند. جوراب ساق بلند معمولاً فشار بیشتری را در نزدیکی مچ پا و پا اعمال می کند و فشار اضافی آن، جریان خون را تقویت می کند.

مطالعات نشان می دهد که جوراب های واریس می توانند برخی از علائم واریس را بهبود ببخشند، اما این گفته که جوراب ساق بلند به تنهایی رگ های واریسی را از بین می برد، درست نیست. انواع مختلف جوراب های وارسی ساق بلند فشارهای مختلفی را اعمال می کند. جوراب های واریسی کاملاً در اطراف مچ پا، پا و ران جا می گیرند و اغلب در اطراف مچ پا محکم هستند. این جوراب ها فشار زیادی ایجاد می کنند و مایعات را به پا فشار می دهند و باعث می شوند جریان خون آسان تر و بهتر از پا به قلب انجام شود.

فواید جوراب واریس

جوراب واریس به آرامی پاها را تحت فشار قرار می دهد تا جریان خون را به سمت بالا ببرد. این جوراب جریان خون را بهبود می بخشد، درد ساق پا را کاهش می دهد و کمک می کند تا از تورم و به میزان کمتری، لخته شدن خون جلوگیری شود.

 عوارض جوراب واریس

استفاده از جوراب واریس حس سبکی و راحتی را در پاها ایجاد می کند و استفاده از آن عوارض جانبی خاصی ندارد ولی جوراب واریس برای بعضی از افراد مناسب نیست، به بیانی دیگر استفاده از جوراب واریس می تواند مشکلات آن ها را بیشتر و سلامتی آنها را تهدید کند. استفاده از جوراب ممکن است برای این افراد خطراتی داشته باشد. برای مثال در افرادی که دیابت پیشرفته به همراه درگیری در شریان های محیطی دارند، جوراب واریس میتواند باعث اختلال در خون رسانی به  بافت ها و اندام ها شود به علاوه در بیمارانی که در حس پاها اختلال دارند ممکن است متوجه تنگ بودن جوراب واریس نشوند و این موضوع باعث بروز مشکلاتی در بدن آن ها شود.

به عبارت دیگر هر بیماری که داشته باشید مخصوصا اگر دیابت و بیماری قلبی دارید حتما باید در رابطه با پوشیدن جوراب واریس با پزشک خود مشورت کنید تا در خصوص استفاده از جوراب واریس به درستی راهنمایی شوید و از بروز اتفاقات بعدی جلوگیری کنید.

از کدام نوع جوراب واریس باید استفاده کنیم؟

مقدار فشار مناسب و نوع مناسب جوراب واریس، بستگی به تعداد، نوع و علت اصلی واریس فرد دارد. سه نوع اصلی جوارب واریس عبارت اند از:

جوارب واریس بلند

جوراب واریس بلند تهیه کنید. در این نوع جوراب، فشار به پاها بیشتر است، اما کمترین گزینه هستند.

جوراب واریسی

طیف وسیعی از تقاضا برای خرید در بسیاری از داروخانه ها، فروشگاه های آنلاین است. این جوراب ها پشتیبانی بیشتری نسبت به جوراب واریسی بلند دارند.

جوراب های واریسی تجویز شده پزشک

این جوراب ها، بیشترین فشار را دارند و توسط یک متخصص تجویز شده است تا اطمینان حاصل شود که آن ها موثر هستند اما نه آنقدر محکم که بر گردش خون شخص تأثیر بگذارد. جوراب ساق بلند معمولاً از زانو یا ران بلندتر است. جوراب ساق بلند، باعث افزایش گردش خون در پاها  هنگام ورزش می شود. پزشک ممکن است جوراب های واریسی تا ران پا را برای وریدهای واریس توصیه کند، اگرچه این موارد بیشتر برای جلوگیری از لخته شدن خون بعد از عمل، به خصوص بعد از جراحی تعویض زانو استفاده می شود.فرد مبتلا به واریس ممکن است سعی کند پاهای خود را در شب بالا ببرد ، تا گردش خون را بهبود بخشد. با این حال ، پزشک ممکن است لباس شب جوراب ساق بلند را نیز توصیه کند.

چه زمانی باید جوراب های واریس بپوشیم؟

به اکثر افراد توصیه می شود که در طول روز به طور مداوم جوراب  واریس بپوشند، و آن ها را فقط قبل از خواب از پاهای خود بیرون کنند. بسته به شرایط شما ممکن است لازم باشد که آن ها را برای یک یا هر دو پا بپوشید. توصیه می شود صبح ها، قبل از ایستادن، اولین کاری که می کنید جوراب واریس بلند خود را بپوشید. این کار ممکن است باعث تورم شود، و جابجایی جوراب ساق بلند را سخت تر می کند.

در چه مواردی باید جوراب واریس بپوشیم؟

 • درد واریس و احساس سنگینی در پاها
 • تورم در پاها
 • جلوگیری از لخته شدن خون، به خصوص پس از جراحی یا جراحت که شما کمتر فعال هستید.

جوراب واریس باید به طور محکم روی پاهایتان قرار گیرد. باید بیشترین فشار را در اطراف مچ پا و فشار کمتری در قسمت بالایی پا حس کنید. مهم ترین نکته در مورد جوراب واریس این است که به طور مداوم پوشیده شود و به طور منظم تعویض شود. با گذشت زمان، هر جوراب واریسی قابلیت کشسان و اثر بخشی خود را از دست می دهد.

جوراب واریس حدودا 4-6 ماه دوام دارد، البته در صورتی که به خوبی نگهداری شود. تجویز جوراب برای درمان رگ های واریسی پا برای یک سال خوب است. ممکن است نیاز باشد تا هر سال مجددا اندازه جوراب واریس از شما گرفته شود.

حتما بخوانید

اگر از درد واریس پا رنج می برید و به دنبال درمان قطعی واریس پا هستید برای درمان واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درمان قطعی واریس پا

جوراب واریس


قیمت جوراب واریس چقدر است؟

قیمت جوراب واریس بسته به کمپانی تولید کننده، میزان فشار و ارتفاع پوشش دهنده  و جنس جوراب متغیر است. معمولا از نظر بیماران قیمت جوراب واریس بالاست و حتی می پرسند چرا یک جوراب تا این حد گران است؟ در پاسخ باید متذکر شویم جوراب واریس در واقع نوعی تجهیزات پزشکی است و قابل مقایسه  با قیمت پوشاک نخواهد بود. زیرا  جوراب واریس تابع تکنولوژی خاص برای تولید، الیاف خاص و استانداردهای مشخص است  و نمی توان آن را یک جوراب معمولی دانست.


نحوه استفاده از جوراب واریس

متخصص واریس پا می گوید: طراحی جوراب واریس طوری است که باید به طور سفتی دور پا قرار گیرد. زمان و تمرین مورد نیاز است تا عادت کنید آن را به درستی بپوشید و اثرات مفید جوراب را تجربه کنید. می توانید از ترفندهای زیر برای پوشیدن جوراب واریس استفاده کنید:

☑️ هر صبح قبل از اینکه از رختخواب بیرون بیایید، جوراب واریس را بپوشید. پاها اول صبح کمترین میزان تورم را دارند.

☑️ ایزی اسلاید دستکش نایلونی است که قبل از پوشیدن جوراب واریس آن را می پوشید. نایلون پاره نشدنی (ریپ استاپ) و بسیار لغزنده که پوشیدن جوراب واریس بلند را خیلی آسانتر می کند.

☑️ به آرامی جوراب واریس را به بالای پای خود بکشید و چین و چروک های اضافی آن را نیز صاف کنید. اطمینان حاصل کنید که پاشنه پا در موقعیت صحیح قرار گرفته و چین و چروک های جوراب صاف شده اند. اگر جورابی به طول ران یا بلندتر می پوشید، بایستید تا آن را بالای زانو، باسن و کمرتان بکشید.

☑️ جوراب واریس باید صاف باشد، به خصوص در مچ پا و پشت زانو. قسمت بالایی جورابی به طول زانو یا ران پا را لوله نکنید و اگر خیلی بلند است، آن را به سمت پایین تا نزنید.

☑️ سعی کنید دستکش خانگی پلاستیکی بپوشید. دستکش هایی شبیه آنهایی که برای نظافت منزل به کار می رود. این دستکش ها کمک می کنند تا جوراب را سفت تر در دست بگیرید و چین و چروک ها را راحت تر صاف کنید، همچنین از پاره شدن جوراب توسط ناخن هایتان محافظت می کند. اگر جورابتان نخ کش یا پاره شود، دیگر تراکم لازم را نخواهد داشت.

☑️ پودر تالک یا پودر بچه را به پای خود بمالید تا جوراب به نرمی از پا بالا رود. اگر از هر نوع لوسیونی استفاده می کنید، قبل از پوشیدن جوراب واریس از خشک شدن آن مطمئن شوید.

☑️ اگر شما مشکل خم شدن کمر دارید، از جوراب پوش استفاده کرده و به وسیله آن جوراب را بالا بکشید. جوراب پوش یا باتلر، میله هایی فلزی هستند که در هر دو طرف خود دسته هایی دارند. جوراب را در میله قرار می دهید، سپس قدم در میله گذاشته، دسته ها را به سمت بالا می کشید و به کمک آنها جوراب را می پوشید و بالا می کشید.

☑️ از دوست یا عضوی از خانواده برای پوشیدن جوراب واریس یا درآوردن جوراب کمک بگیرید.

☑️ اگر یکی دو روز جوراب واریس را نپوشید، پوشیدن جوراب واریس سخت می شود. اگر پای شما بیش از اندازه ورم می کند و نمی توانید جوراب را بپوشید، ممکن است نیاز به بانداژ پا داشته باشید.

حتما بخوانید

در صورتی که رگ های پا متورم شده و خونریزی دارد استفاده از جوراب واریس فایده ای ندارد. در این صورت شما باید از روش های درمانی لیزر واریس پا یا اسکلروتراپی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می تواند بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

لیزر واریس

واریس

جوراب واریس را چند ساعت بپوشیم؟

زمان پوشیدن جوراب واریس هم به دلیل پوشیدن آن و هم به میزان تراکم آن بستگی دارد. پزشک بهترین راهنمای این کار است.

ممکن است پزشکان به بیماران بستری شده توصیه کنند تا جوراب ضد آمبولی (16-18 میلی متر جیوه) بپوشند تا از لخته شدن خون در رگ های عمیق پا جلوگیری کند.

بلافاصله پس از اسکلروتراپی، پزشکان ممکن است به شما دستور دهند تا سطح خاصی از جوراب با فشار مشخص را به طور مداوم برای ساعات مشخصی یا چند روز بسته به اندازه رگ تزریق شده بپوشید.

به افراد مبتلا به لنف توصیه می شود تا برنامه پوشیدن جوراب واریس را طبق تجویز پزشک یا درمانگرشان دنبال کنند.

به طور کلی، افراد مبتلا به مشکلات مزمن وریدی مانند تورم پا ناشی از اختلال وریدی، تغییرات پوستی یا رگ های واریسی، هنگامی که از رختخواب بیرون می روند (تقریبا 16 ساعت در روز) جوراب واریس را می پوشند و هنگامی که به رختخواب می روند، آن را در می آورند.

جوراب واریس را از کجا تهیه کنیم؟

شما عزیزان با توجه به نوع جورابی که توسط پزشک برای شما تجویز می شود می توانید به داروخانه مراجعه کنید و جوراب واریس را تهیه کنید. امروزه با توجه به فروشگاه های اینترنتی می توانید جوراب واریس خود را به صورت اینترنتی تهیه کنید.

مراقبت از جوراب واریس

یک روز در میان جوراب واریس را با دست و با مواد شوینده ملایم مانند یک صابون ملایم و آب گرم بشویید و اجازه دهید تا روی یک سطح صاف و در هوای آزاد خشک شود. این کار کمک می کند تا خاصیت کشسانی آن حفظ شود و به خوبی از پاهایتان محافظت می کند.

هم چنین می توانید جوراب ها را با درجه ای ملایم در ماشین لباسشویی بشویید. جوراب واریس مانند هر ماده پارچه ای دیگری، اگر با دست شسته شده و در هوای آزاد خشک شود، عمر بیشتری خواهد داشت.

بهتر است دو جوراب داشته باشید و هنگامی که یکی شسته و خشک می شود، دیگری را بپوشید. بعد از آنکه مطمئن شدید جوراب اول سایز درستی دارد، دومی را سفارش دهید.

و در نهایت، آنها را روزانه و یا یک روز در میان بشویید. این کار کثیفی و روغن را از پوستتان میزداید و می تواند الیاف کشدار را تجزیه کند و جوراب را به شکل و سایز اصلی اش برمی گرداند.


سوالات متدوال در مورد جوراب واریس

در این قسمت می خواهیم به سوالات رایجی که بیماران از ما می پرسند، پاسخ دهیم.

❓ چرا وقتیکه جورابی به طول زانو می پوشم، پشت زانو جمع می شود؟ آیا جوراب کوتاه تر کمکی می کند؟

نوار جورابی به طول زانو که به درستی اندازه پاست، باید به عرض دو انگشت زیر خط زانو قرار گیرد. دلیل آنکه اکثر اوقات جوراب به خوبی در زانو قرار نمی گیرد، آن است که هنگام بالا کشیدن آن بیش از اندازه کش می آید. در این صورت، با استفاده از دستکش پلاستیکی آن را به قسمت پایین پا بکشید. نباید هیچ چین و چروکی در جوراب وجود داشته باشد. اگر با انجام این کار مشکل حل نشد، ممکن است به جورابی ظریف بافت یا کوتاه نیاز داشته باشید.

❓ در هوای گرمتر، حساسیت پوستی ناشی از نوار سیلیکن موجود در جوراب بلند به طول ران پایم را تجربه کرده ام. دلیل آن چیست؟

حساسیت پوستی اغلب ناشی از تجمع رطوبت بین سیلیکن و پوست است. در آب و هوای گرمتر یا فعالیت بدنی، پوست عرق می کند. به دلیل وجود سیلیکن، رطوبت موجود بر روی پا نمی تواند تبخیر شود، در نتیجه پا عرق می کند.

درمان بیمار گونه است – خنک کردن و خشک کردن آن ناحیه – بهترین روش درمان اجتناب از شرایطی است که موجب عرق کردن می شود. می توان از لوسیون های کورتیکواستروئید بدون نسخه استفاده کرد. با این حال، تغییرات در محیط (هوای خنک / خشک) و لباس سبک تر اغلب موثرتر هستند.

برای کمک به جلوگیری از بروز حساسیت پوستی، از تمیز و خشک بودن پوست قبل از پوشیدن جوراب واریس مطمئن شوید. همچنین مهم است که بعد از هر بار پوشیدن جوراب واریس آن را بشویید تا چربی های پوست و منافذ موجود بر روی جوراب و نوار را از بین ببرید.

اگر حساسیت پوستی ادامه پیدا کرد، جوراب نوار سیلیکنی را تا زمان تغییر آب و هوای گرم شرجی نپوشید. در صورت ترکیدن یا ادامه پیدا کردن آن حساست های پوستی، باید با دکتر خود مشورت کنید.

❓ باید جورابی با چه سطح تراکم یا فشار بپوشم؟

اگر دکتر یا درمانگرتان توصیه کرده که جوراب واریس بپوشید، باید سطح تراکمش را نیز برای درمان مورد خاص شما مشخص کند. پوشیدن جورابی با تراکم بیش از 20mmHg توصیه نمی شود مگر در صورت تجویز پزشک.

❓ باید چه جورابی را برای سفر بپوشم؟

با فرض اینکه شما اصلا مشکل وریدی ندارید، جورابی با تراکم 15-20mmHg برای سفر توصیه می شود.

❓ چگونه از لوله شدن جورابی به طول زانویم جلوگیری کنم؟

جورابی به طول زانو معمولا به دو دلیل لوله می شود: یا بیش از حد بلند است و یا خیلی تنگ در بالای زانو کشیده می شود.

اگر بالای جوراب در خط زانویتان قرار گیرد، حرکت پایتان باعث لوله شدن آن می شود. در هنگام پوشیدن جوراب، نوار بالای آن را تا حدی بالا بکشید که به اندازه عرض یکی دو انگشت زیر خط زانو قرار گیرد. (جوراب نباید کشیده شود تا موثر واقع شود.) اگر چین و چروکی وجود دارد، با کف دست خود آن را صاف کنید. اگر نمی توانید تمام چین و چروک ها را صاف کنید، نیاز به یک جورابی با طول کوتاه تر (ریزبافت) دارید.

اگر جورابتان بیش از حد برای پایتان کوچک است، اغلب لوله خواهد شد.

اگر هیچ یک از این دلایل علت لوله شدن جوراب نیست، جورابی به طول زانو که نوار بالایی سیلیکنی دارد را امتحان کنید.

❓ نوار موجود در بالای ران موجب تحریک پوستم می شود، چه کنم؟

اغلب حساسیت پوستی نسبت به نوار سیلیکن توسط مالش یا اصطکاک ایجاد میشود، و نه از واکنش نسبت به خود سیلیکن. 3 نوع نوار سیلیکن وجود دارد: راه راه، نقطه نقطه و سنسینو . اگر یک نوع موجب تحریک پوستتان میشود، استفاده از نوع دیگر ممکن است مشکل را از بین ببرد. نوار سنسینو به ویژه «دوستدار پوست» است.

اگر تحریک پوست ناشی از واکنش نسبت به سیلیکن باشد، از کمربند کش جوراب برای نگهداشتن جوراب در آن قسمت استفاده کنید.

❓ چگونه می توانم جوراب واریس مناسب را تهیه  کنم؟

انواع مختلفی از جوراب واریس وجود دارد و هر نوع به دلایل مختلفی استفاده می شود. پا باید برای سایز دقیق جوراب اندازه گیری شود. برای به دست آوردن دقیق ترین اندازه، بهتر است این اندازه گیری در صبح انجام شود، زمانیکه پایتان کمترین میزان تورم را دارد.

❓ چه نوع جوراب واریسی در دسترس است؟

سطح سفتی موجود در تراکم جوراب واریس بر حسب میلی متر جیوه اندازه گیری می شود. پزشک یا درمانگرتان این اندازه را در نسخه برایتان مشخص می کند.

جوراب های واریس انواع مختلفی دارند: طول زانو، طول ران یا تمام قد. امروزه ترکیب های مد روزتری از این جوراب ها در دسترس است.

کلینیک درمان واریس پا دکتر مهرداد اقدسی

تولیدکنندگان جوراب واریس

4+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر موسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیراقای دکتر جانباز نخاعی می باشم زمانیکه روی ویلچر هستم بعد چند ساعت پاهایم ورم می کند زمانیکه منزل هستم پایم روی مبل می گذارم زیاد ورم نمی کنی ولی وقتی مسافرت میرویم چنان ورم می کند که به زور می توانم با دست پایم بالا بیاور پیش متخصص اورتوپدی رفتم جوراب واریس برایم نوشته است آیا بخاطر اینکه پاهایم حس ندارد مشکلی پیش نمی آید اگر مشکلی نیست چه نوع جوراب باغسازی ومارکی را سفارش دهم باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   در زمان سفر طولانی و ر زمان نشستن طولانی جوراب واریس خوب است و برای پای شما مشکلی ایجاد نمی کند. جوراب کلاس یک زیر زانو استفاده کنید . در حین سفر از همراهان بخواهید پای شما را از مچ خم و راست کنند تکان دهند و خودتان هم می توانید از ماساژور هایی که به منطور کمک برای برگشت خون طراحی شده اند استفاده کنید

 • تصویر کاربر سارا سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و تشکر از این مطالب مفید. من در ماه هفتم بارداری هستم و در پشت زانوی چپ، رگ های واریسی ایجاد شده اند که کمی هم برجسته هستند اما درد ندارند. متخصص زنان گفتند یک جوراب واریس معمولی ایرانی بگیرم. من تا بالای ران گرفتم اما در همان قسمت پشت زانو جمع می شود و کمی حالت قرمزی و حساس شدن ان منطقه را می بینم. احساس می کنم ممکن است تاثیر بدتری روی رگ ها داشته باشد. بنابراین بعد از دو روز، دیگر نپوشیدم. راه حل برای استفاده صحیح، چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   شما چون مستعد واریس هستین در دوره بارداری ممکن است که این واریس ها تشدید شوند پس بهتر است که به پوشیدن جوراب واریس برای کنترل و جلوگیری از ایجاد رگ های جدید ادامه دهید، به علت فشاری که جوراب واریس دارد جم شدن ان در پشت زانو شما باعث ایجاد قرمزی و حساسیت شده است بهتر است یا جوراب بهتری تهیه کنید یا از جم شدن اون در پشت زانو جلوگیری کنید برلی این کار میتوانید از بند جوراب برای وصل جوراب به لباس زیر و جلوگیری از جمع شدن جوراب پشت زانو و ثابت ایستادن جوراب استفاده کنید
   زمان پوشیدن جوراب اطمینان حاصل کنید جوراب پشت زانو چین نخورده است
   همچنین پیاده رویی و در صورت امکان ورزش کردن را فراموش نکنید

 • تصویر کاربر فاطی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  اینجانب رگهای عنکبوتی در زانو و ران دارم که طبق سونوگرافی رنگی از پاهایم بطور جزئی در عمق نیز دیده شده.ورم پاهایم از 2سال پیش آغاز شده و از اردیبهشت 98با پوشیدن جوراب واریز ایرانی بهتر شده بود.چون کیفیت و دوام ایرانی پایین بود این بار جوراب 503 فشار2 سیگوارس تا بالای ران تهیه کردم که موقع استفاده از آن احساس ستگینی و خستگی ندارم ولی متاسفانه باز حالت تورم در پا دارم.دلیلش چی است
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   وزن کم کنید تا به وزن متعادل برای قد و سن خود برسید . ورزشهای هواری انجام دهید مثل پیاده روی ، شنا 

   و مصرف نمک را کم کنید و مواد قندی مثل شیرینی ها ، نان و برنج هم کمتر مصرف کنید 

 • تصویر کاربر خلیل جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام . من از مشهد مزاحمتون میشوم نائب الزیاره شما هستم
  قسمت پشت ساق پایم واریس دارد میخواستم ببینم زمانی که به کوه میروم و یا دویدن در هنگام پیاده روی تند آیا جوراب واریس لازم است بپوشم یا نه ؟
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام در هنگام ورزش نیاز نیست جوراب واریس بپوشید / التماس دعا داریم 

 • تصویر کاربر شروین جمعه ۱۳ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید از جوارب واریس استفاده میکنم بعد یک مدت احساس خارش پیدا کردم قسمت مچ پا علت خاصی دارد ممنون و سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   احساس خارش در نتیجه فشار زیاد ایجاد می شود دقت کنید جوراب چین خوردگی نداشته باشد . الیاف جوراب واریس ممکن است این واکنش ناخواسته را ایجاد کند بهتر است از دسته جورابهای کتان واریس که نسبت بیشتری الیاف کتان دارند و لطیف تر هستند برای پیشگیری از این عارضه استفاده شود 

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من 8ماه پیش تنگی کانال کمر عمل کردم دکتر گفت ورم پا شما به علت تنگی کاتال است .درد پا وکمرم قطع شده ولی هنوز ورم پا دارم. البته نه مثل قبل جوراب هم استفاده می کنم. چکار باید انجام دهم. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸( 4 ماه پیش)

   بهتر است جوراب را ادامه دهید . نرمش داشته باشید تا ورم زودتر کم شود نمک غذا را کم کنید

 • تصویر کاربر بهزاد چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر میخواستم بپرسم پوشیدن جوراب واریس کمکی ب بهبودی سریع تر لخته خون در پاها میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   پوشیدن جوراب واریس به کم شدن ورم که عارضه ای متعاقب لخته خون هست کمک می کند و باعث میشود فعالیت روزمره کمتر از لخته متاثر شود و راحتتر بتوانید به فعالیت روزانه خود بپردازید 

 • تصویر کاربر النا شنبه ۴ آبان ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  ۲۹ سالمه از ۱۵-۱۶سالگی مویرگهای پاهام کبود میشد ولی الان ده سالی هست که پای چپم قسمت ساق پا حالت یه کلاف عروقی داره و یه ذره برجسته شده ودرد میکنه پام
  بازم اون کبودی مویرگ رو هم در مچ وساق وران دارم
  دکتر رفتم گفتن جوراب واریس باید بپوشم حتی سونوگرافی از پای چپم گرفتم ورگ هاش مشکلی نداشت فقط گفتن جوراب واریس استفاده کنم
  یه مدل گرفتم خیلی هم جنسش کلفت بود وهم خیلی به پام فشار میاورد وخسته میشدم بعد یه مدت دیگه نپوشیدم
  خواستم دوباره بگیرم لطف کنید راهنمایی کنید در این مورد
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۴ آبان ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام لطفا یا حضوری مراجعه کنید یا عکس از پا در حالت ایستاده به همراه گزارش سونو گرافی را اینجا بفرستید اگر نتوانستید در سایت عکسها را اپلود کنید به شماره 09019746344 واتس اپ  یا تلگرام ارسال بفرمایید 

 • تصویر کاربر سمیه پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر من خانم هستم شغلم نشسته هست. ۳۵ سالمه‌ . و تا حالا سابقه زایمان هم نداشتم. رو ناحیه بالایی و خارجی ران ها رگ های ریزی زیادی میبینم. در سایر قسمت ها نمیبینم.من چه جوراب واریسی استفاده کنم ‌ . ایا جورابی استفاده کنم که هم ساق پا را بگیرد و هم روی رگ های روی ران را؟ میشه راهنمایی بفرمایین. و چه مدت بپوشم که خوب شه. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 4 ماه پیش)

   تحرك كافي كنترل وزن تغذيه سالم كنترل يبوست احتمالي برای شما توصیه می شود 

   جوراب روي اين رگهاي ريز تاثير چنداني ندارد

 • تصویر کاربر سوری شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من آذر ماه برای لیزر از کلینیک شما وقت گرفتم نیازی به بودن همراه می باشد خودم میتونم برگردم واینکه. فردای لیزر ۶ ساعت ظهر به بعد کلاس دارم میتونم سر کلاس بشینم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 4 ماه پیش)

   خوب است روز درمان همراه داشته باشید و البته خودتان نمی توانید بعداز انجام درمان رانندگی بکنید . فردای رزو درمان می توانید سر کلاس بروید خوب است ساعتی یکبار 10 دقیقه راه بروید یا در وضعیت نشسته پاها را از مچ خم و راست کنید

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر