جوراب واریس را چند ساعت بپوشیم؟ [+ قیمت جوراب واریس ]

زمان مطالعه: 12 دقیقه

خیلی ها می‌پرسند جوراب واریس چیست ؟‌ اما مهم ترین نکته، نحوه استفاده از جوراب واریس است که در فواصل زمانی مشخص تعویض می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با قیمت جوراب واریس و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

رگ های واریسی هنگامی ایجاد می شوند که خون به جای اینکه به سمت قلب روانه شود، بخاطر نقص در دریچه های کوچک در رگ های فرد  خون جمع می شود. رگ های واریسی در پاها و اطراف مچ پا بیشتر دیده می شوند.

جوراب واریس برای چیست

پزشکان غالباً جوراب های واریس را برای بهبود گردش خون، جلوگیری از بدتر شدن واریس و کاهش درد یا ناراحتی توصیه می کنند.

در اینجا، ما استفاده از جوراب ساق بلند و همچنین عوارض مرتبط را توضیح داده ایم. همچنین ما در مورد نحوه انتخاب جوراب، اندازه و شکل مناسب جوراب واریس بحث کرده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

تاریخچه جوراب واریس

جوراب واریس از زمان ثبت آن در سال ۱۸۴۸ بیش از 170 سال است که می گذرد. جوراب واریس در گذر زمان پیشرفت زیادی کرده است. جوراب واریس استاندارد مقدار فشار کنترل شده ای را بر پا وارد می کند، بیشترین فشار وارده در مچ پاست که به تدریج در بالای آن کاهش می یابد. در روش های درمان خانگی واریس پا  استفاده از جوراب واریس توصیه شده است.

جوراب های واریس به طور سنتی برای بهبود گردش خون استفاده می شوند. به گفته نویسندگان  سربازان رومی اغلب پاهای خود را در بندهای چرمی می پیچند تا گردش خون در طول راهپیمایی های طولانی بهبود یابد. جوراب های واریسی مدرن و پیشرفته تر طوری طراحی شده اند تا فشار پایدار در پاها ایجاد شود و به گردش خون به سمت قلب کمک کند.

آیا جوراب واریس مفید است

مطالعات نشان می دهد که جوراب های واریس می توانند برخی از علائم واریس را بهبود ببخشند، اما این گفته که جوراب ساق بلند به تنهایی رگ های واریسی را از بین می برد، درست نیست. انواع مختلف جوراب های واریس ساق بلند فشارهای مختلفی را اعمال می کند. 

جوراب ساق بلند معمولاً فشار بیشتری را در نزدیکی مچ پا و پا اعمال می کند و فشار اضافی آن، جریان خون را تقویت می کند و مانع ایجاد تورم در مچ پا می شود. 

جوراب های واریسی کاملاً در اطراف مچ پا، پا و ران قرار می گیرند و اغلب در اطراف مچ پا محکم هستند. این جوراب ها فشار زیادی ایجاد می کنند و  با اعمال فشار استاندارد به پا  باعث می شوند جریان خون آسان تر و بهتر از پا به قلب انجام شود.

فواید جوراب واریس

خواص جوراب واریس زیاد است. این جوراب به آرامی پاها را تحت فشار قرار می دهد تا جریان خون را به سمت بالا ببرد. این جوراب جریان خون را بهبود می بخشد، درد ساق پا را کاهش می دهد و کمک می کند تا از تورم و به میزان کمتری، لخته شدن خون  بخاطر تجمع خون جلوگیری شود.

عوارض جوراب واریس

استفاده از جوراب واریس حس سبکی و راحتی را در پاها ایجاد می کند و استفاده از آن عوارض جانبی خاصی ندارد ولی جوراب واریس برای بعضی از افراد مناسب نیست، به بیانی دیگر استفاده از جوراب واریس می تواند مشکلات آن ها را بیشتر و سلامتی آنها را تهدید کند.

استفاده از جوراب ممکن است برای این افراد خطراتی داشته باشد. برای مثال در افرادی که دیابت پیشرفته به همراه درگیری در شریان های محیطی دارند، جوراب واریس میتواند باعث اختلال در خون رسانی به  بافت ها و اندام ها شود.

به علاوه در بیمارانی که در حس پاها اختلال دارند ممکن است متوجه تنگ بودن جوراب واریس نشوند و این موضوع باعث بروز مشکلاتی در بدن آن ها شود.

به عبارت دیگر هر بیماری که داشته باشید مخصوصا اگر دیابت و بیماری قلبی دارید حتما باید در رابطه با پوشیدن جوراب واریس با پزشک خود مشورت کنید تا در خصوص استفاده آن به درستی راهنمایی شوید و از بروز اتفاقات بعدی جلوگیری کنید.

انواع جوراب واریس

مقدار فشار مناسب و نوع مناسب جوراب واریس، بستگی به نوع و علت اصلی واریس فرد دارد. سه نوع اصلی جوارب واریس عبارت اند از:

جوراب واریس بلند

جوراب واریس بلند

در این نوع جوراب، فشار به پاها بیشتر است. جوراب ساق بلند، باعث افزایش گردش خون در پاها می شود. جوراب های نیمه ران معمولا برای دوره نقاهت پس از درمان واریس به بیماران توصیه می شوند . 

جوراب واریسی

طیف وسیعی از تقاضا برای خرید در بسیاری از داروخانه ها، فروشگاه های آنلاین است. این جوراب ها پشتیبانی بیشتری نسبت به جوراب واریسی بلند دارند. از جوراب واریسی زیر زانو برای پیشگیری از واریس و کم کردن حس سنگینی پا و خستگی استفاده می شود. بسیاری از کارمندان و کارکنان مشاغل در معرض واریس از این جوراب ها استفاده می کنند. 

جوراب های واریسی تجویز شده پزشک

این جوراب ها، بیشترین فشار را دارند و توسط یک متخصص تجویز شده است تا اطمینان حاصل شود که موثر هستند اما نه آنقدر محکم که بر گردش خون شخص تأثیر بگذارد. جوراب ساق بلند معمولاً از زانو بلند تر و تا نیمه ای ران است. پزشک ممکن است جوراب های واریسی تا ران پا را برای وریدهای واریس توصیه کند، اگرچه این موارد بیشتر برای جلوگیری از لخته شدن خون بعد از عمل، به خصوص بعد از جراحی تعویض زانو استفاده می شود.

فرد مبتلا به واریس ممکن است سعی کند پاهای خود را در شب بالا ببرد ، تا گردش خون را بهبود بخشد. با این حال ، پزشک ممکن است برای افراد بستری  جوراب واریس بلند را در زمان خواب نیز توصیه کند.

چه زمانی باید جوراب های واریس بپوشیم؟

به اکثر افراد توصیه می شود که در طول روز به طور مداوم جوراب  واریس بپوشند، و آن ها را فقط قبل از خواب از پاهای خود بیرون کنند. بسته به شرایط شما ممکن است لازم باشد که آن ها را برای یک یا هر دو پا بپوشید. توصیه می شود صبح ها، قبل از ایستادن، اولین کاری که می کنید جوراب واریس بلند خود را بپوشید. این کار  باعث  جلوگیری از تورم میشود، اگر فرد پوشیدن جوراب اول صبح را فراموش کند اینکار ممکن است باعث تورم پاها شود و پوشیدن جوراب ساق بلند را سخت تر می کند.

در چه مواردی باید جوراب واریس بپوشیم؟

 • درد واریس و احساس سنگینی در پاها
 • تورم در پاها
 • جلوگیری از لخته شدن خون، به خصوص پس از جراحی یا جراحت که شما کمتر فعال هستید.

جوراب واریس باید به طور محکم روی پاهایتان قرار گیرد. باید بیشترین فشار را در اطراف مچ پا و فشار کمتری در قسمت بالایی پا حس کنید. مهم ترین نکته در مورد جوراب واریس این است که به طور مداوم پوشیده شود و در فواصل زمانی مشخص تعویض شود تا فشار کشسان جوراب حفظ شود. با گذشت زمان، هر جوراب واریسی قابلیت کشسان و اثر بخشی خود را از دست می دهد.

جوراب واریس حدودا 4-6 ماه دوام دارد، البته در صورتی که به خوبی نگهداری شود. تجویز جوراب برای درمان رگ های واریسی پا برای یک سال خوب است. ممکن است نیاز باشد تا هر سال مجددا اندازه جوراب واریس از شما گرفته شود.

حتما بخوانید

اگر از درد واریس پا رنج می برید و به دنبال درمان قطعی واریس پا هستید برای درمان واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درمان قطعی واریس پا

تا کی باید جوراب واریس بپوشم؟

سوال بیمار از دکتر اقدسی: ۶ ماه قبل بعد سزارین دقیقا روز بیستم دچار آمبولی در یک پا شدم و عمل جراحی انجام دادم. و از آن روز همچنان جوراب واریس بلند می پوشم. سوالم این است: آیا می توانم جوراب را کنار بگذارم یا تا ابد باید بپوشم؟
  پاسخ دکتر: جوراب بعد از لخته خون باعث کنترل ورم پا می‌شود. معمولا بعد از چند ماه نیاز نیست. ولی اگر با پوشیدن جوراب حال پایتان بهتر است چه اشکالی دارد که زمانهای کار طولانی بپوشید.
جوراب واریس

قیمت جوراب واریس

قیمت جوراب واریس بسته به کمپانی تولید کننده، میزان فشار و ارتفاع پوشش دهنده و جنس جوراب متغیر است. معمولا از نظر بیماران قیمت جوراب واریس بالاست و حتی می پرسند چرا یک جوراب تا این حد گران است؟ در پاسخ باید متذکر شویم جوراب واریس در واقع نوعی تجهیزات پزشکی است و قابل مقایسه با قیمت پوشاک نخواهد بود. زیرا  جوراب واریس تابع تکنولوژی خاص برای تولید، الیاف خاص و استانداردهای مشخص است  و نمی توان آن را یک جوراب معمولی دانست. قیمت‌های به روز شده را در شکل زیر می‌توانید مشاهده کنید:

قیمت جوراب واریس

نحوه استفاده از جوراب واریس

متخصص واریس پا می گوید: طراحی جوراب واریس طوری است که باید به طور سفتی دور پا قرار گیرد. زمان و تمرین مورد نیاز است تا عادت کنید آن را به درستی بپوشید و اثرات مفید جوراب را تجربه کنید. می توانید از ترفندهای زیر برای پوشیدن جوراب واریس استفاده کنید:

☑️ هر صبح قبل از اینکه از رختخواب بیرون بیایید، جوراب واریس را بپوشید. پاها اول صبح کمترین میزان تورم را دارند.

☑️ ایزی اسلاید کیسه نایلونی است که قبل از پوشیدن جوراب واریس آن را می پوشید. نایلون پاره نشدنی (ریپ استاپ) و بسیار لغزنده که پوشیدن جوراب واریس بلند را خیلی آسانتر می کند. به نام جوراب یار هم به شما معرفی می شود.

پوشیدن جوراب با کمک جوراب یار

☑️ به آرامی جوراب واریس را به بالای پای خود بکشید و چین و چروک های اضافی آن را نیز صاف کنید. اطمینان حاصل کنید که پاشنه پا در موقعیت صحیح قرار گرفته و چین و چروک های جوراب صاف شده اند. اگر جورابی به طول ران یا بلندتر می پوشید، بایستید تا آن را بالای زانو، باسن و کمرتان بکشید.

☑️ جوراب واریس باید صاف باشد، به خصوص در مچ پا و پشت زانو. قسمت بالایی جورابی به طول زانو یا ران پا را لوله نکنید و اگر خیلی بلند است، آن را به سمت پایین تا نزنید.

☑️ سعی کنید دستکش خانگی پلاستیکی بپوشید. دستکش هایی شبیه آنهایی که برای نظافت منزل به کار می رود. این دستکش ها کمک می کنند تا جوراب را سفت تر در دست بگیرید و چین و چروک ها را راحت تر صاف کنید، همچنین از پاره شدن جوراب توسط ناخن هایتان محافظت می کند. اگر جورابتان نخ کش یا پاره شود، دیگر تراکم لازم را نخواهد داشت.

☑️ پودر تالک یا پودر بچه را به پای خود بمالید تا جوراب به نرمی از پا بالا رود. اگر از هر نوع لوسیونی استفاده می کنید، قبل از پوشیدن جوراب واریس از خشک شدن آن مطمئن شوید.

☑️ اگر شما مشکل خم شدن کمر دارید، از جوراب پوش استفاده کرده و به وسیله آن جوراب را بالا بکشید. جوراب پوش یا باتلر، میله هایی فلزی هستند که در هر دو طرف خود دسته هایی دارند. جوراب را در میله قرار می دهید، سپس قدم در میله گذاشته، دسته ها را به سمت بالا می کشید و به کمک آنها جوراب را می پوشید و بالا می کشید.

☑️ از دوست یا عضوی از خانواده برای پوشیدن جوراب واریس یا درآوردن جوراب کمک بگیرید.

☑️ اگر یکی دو روز جوراب واریس را نپوشید، پوشیدن جوراب واریس سخت می شود. اگر پای شما بیش از اندازه ورم می کند و نمی توانید جوراب را بپوشید، ممکن است نیاز به بانداژ پا داشته باشید.

حتما بخوانید

در صورتی که رگ های پا متورم شده و خونریزی دارد استفاده از جوراب واریس فایده ای ندارد. در این صورت شما باید از روش های درمانی لیزر واریس پا یا اسکلروتراپی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می تواند بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

لیزر واریس

واریس

جوراب واریس را چند ساعت بپوشیم؟

زمان پوشیدن جوراب واریس هم به دلیل پوشیدن آن و هم به میزان تراکم آن بستگی دارد. پزشک بهترین راهنمای این کار است.

ممکن است پزشکان به بیماران بستری شده توصیه کنند تا جوراب ضد آمبولی (16-18 میلی متر جیوه) بپوشند تا از لخته شدن خون در رگ های عمیق پا جلوگیری کند.

بلافاصله پس از اسکلروتراپی، پزشکان ممکن است به شما دستور دهند تا سطح خاصی از جوراب با فشار مشخص را به طور مداوم برای ساعات مشخصی یا چند روز بسته به اندازه رگ تزریق شده بپوشید.

به افراد مبتلا به لنف توصیه می‌شود تا برنامه پوشیدن جوراب واریس را طبق تجویز پزشک یا درمانگرشان دنبال کنند.

به طور کلی، افراد مبتلا به مشکلات مزمن وریدی مانند تورم پا ناشی از اختلال وریدی، تغییرات پوستی یا رگ های واریسی، هنگامی که از رختخواب بیرون می روند (تقریبا 16 ساعت در روز) جوراب واریس را می پوشند و هنگامی که به رختخواب می روند، آن را در می آورند.

اگر با هدف پیشگیری از عود مجدد واریس به شما استفاده از جوراب واریس توصیه شده است لطفا به سخنان دکتر اقدسی در مورد ساعات استفاده از جوراب گوش کنید.

 

پرسش بیمار:
من چند ساله واریس دارم و جوراب واریس برند آلمانی خریدم و استفاده می کنم. میخواستم بدونم آیا همیشه باید پام باشه یا نه و این که هی پام به خارش میفته البته قبلا هم خارش داشت ولی با جوراب بیشتر شده.پاسخ دکتر:

جوراب واریس را از کجا تهیه کنیم؟

شما عزیزان با توجه به نوع جورابی که توسط پزشک برای شما تجویز می شود می توانید به داروخانه مراجعه کنید و جوراب واریس را تهیه کنید. امروزه با توجه به فروشگاه های اینترنتی می توانید جوراب واریس خود را به صورت اینترنتی تهیه کنید.

مراقبت از جوراب واریس

یک روز در میان جوراب واریس را با دست و با مواد شوینده ملایم مانند یک صابون ملایم و آب گرم بشویید و اجازه دهید تا روی یک سطح صاف و در هوای آزاد خشک شود. این کار کمک می کند تا خاصیت کشسانی آن حفظ شود و به خوبی از پاهایتان محافظت می کند.

هم چنین می توانید جوراب ها را با درجه ای ملایم در ماشین لباسشویی بشویید. جوراب واریس مانند هر ماده پارچه ای دیگری، اگر با دست شسته شده و در هوای آزاد خشک شود، عمر بیشتری خواهد داشت.

بهتر است دو جوراب داشته باشید و هنگامی که یکی شسته و خشک می شود، دیگری را بپوشید. بعد از آنکه مطمئن شدید جوراب اول سایز درستی دارد، دومی را سفارش دهید.

و در نهایت، آنها را روزانه و یا یک روز در میان بشویید. این کار کثیفی و روغن را از پوستتان میزداید و می تواند الیاف کشدار را تجزیه کند و جوراب را به شکل و سایز اصلی اش برمی گرداند.


سوالات متدوال در مورد جوراب واریس

در این قسمت می خواهیم به سوالات رایجی که بیماران از ما می پرسند، پاسخ دهیم.

❓ چرا وقتیکه جورابی به طول زانو می پوشم، پشت زانو جمع می شود؟ آیا جوراب کوتاه تر کمکی می کند؟

نوار جورابی به طول زانو که به درستی اندازه پاست، باید به عرض دو انگشت زیر خط زانو قرار گیرد. دلیل آنکه اکثر اوقات جوراب به خوبی در زانو قرار نمی گیرد، آن است که هنگام بالا کشیدن آن بیش از اندازه کش می آید. در این صورت، با استفاده از دستکش پلاستیکی آن را به قسمت پایین پا بکشید. نباید هیچ چین و چروکی در جوراب وجود داشته باشد. اگر با انجام این کار مشکل حل نشد، ممکن است به جورابی ظریف بافت یا کوتاه نیاز داشته باشید.

❓ در هوای گرمتر، حساسیت پوستی ناشی از نوار سیلیکن موجود در جوراب بلند به طول ران پایم را تجربه کرده ام. دلیل آن چیست؟

حساسیت پوستی اغلب ناشی از تجمع رطوبت بین سیلیکن و پوست است. در آب و هوای گرمتر یا فعالیت بدنی، پوست عرق می کند. به دلیل وجود سیلیکن، رطوبت موجود بر روی پا نمی تواند تبخیر شود، در نتیجه پا عرق می کند.

درمان بیمار گونه است – خنک کردن و خشک کردن آن ناحیه – بهترین روش درمان اجتناب از شرایطی است که موجب عرق کردن می شود. می توان از لوسیون های کورتیکواستروئید بدون نسخه استفاده کرد. با این حال، تغییرات در محیط (هوای خنک / خشک) و لباس سبک تر اغلب موثرتر هستند.

برای کمک به جلوگیری از بروز حساسیت پوستی، از تمیز و خشک بودن پوست قبل از پوشیدن جوراب واریس مطمئن شوید. همچنین مهم است که بعد از هر بار پوشیدن جوراب واریس آن را بشویید تا چربی های پوست و منافذ موجود بر روی جوراب و نوار را از بین ببرید.

اگر حساسیت پوستی ادامه پیدا کرد، جوراب نوار سیلیکنی را تا زمان تغییر آب و هوای گرم شرجی نپوشید. در صورت ترکیدن یا ادامه پیدا کردن آن حساست های پوستی، باید با دکتر خود مشورت کنید.

❓ باید جورابی با چه سطح تراکم یا فشار بپوشم؟

اگر دکتر یا درمانگرتان توصیه کرده که جوراب واریس بپوشید، باید سطح تراکمش را نیز برای درمان مورد خاص شما مشخص کند. پوشیدن جورابی با تراکم بیش از 20mmHg توصیه نمی شود مگر در صورت تجویز پزشک.

❓ باید چه جورابی را برای سفر بپوشم؟

با فرض اینکه شما اصلا مشکل وریدی ندارید، جورابی با تراکم 15-20mmHg برای سفر توصیه می شود.

❓ چگونه از لوله شدن جورابی به طول زانویم جلوگیری کنم؟

جورابی به طول زانو معمولا به دو دلیل لوله می شود: یا بیش از حد بلند است و یا خیلی تنگ در بالای زانو کشیده می شود.

اگر بالای جوراب در خط زانویتان قرار گیرد، حرکت پایتان باعث لوله شدن آن می شود. در هنگام پوشیدن جوراب، نوار بالای آن را تا حدی بالا بکشید که به اندازه عرض یکی دو انگشت زیر خط زانو قرار گیرد. (جوراب نباید کشیده شود تا موثر واقع شود.) اگر چین و چروکی وجود دارد، با کف دست خود آن را صاف کنید. اگر نمی توانید تمام چین و چروک ها را صاف کنید، نیاز به یک جورابی با طول کوتاه تر (ریزبافت) دارید.

اگر جورابتان بیش از حد برای پایتان کوچک است، اغلب لوله خواهد شد.

اگر هیچ یک از این دلایل علت لوله شدن جوراب نیست، جورابی به طول زانو که نوار بالایی سیلیکنی دارد را امتحان کنید.

❓ نوار موجود در بالای ران موجب تحریک پوستم می شود، چه کنم؟

اغلب حساسیت پوستی نسبت به نوار سیلیکن توسط مالش یا اصطکاک ایجاد میشود، و نه از واکنش نسبت به خود سیلیکن. 3 نوع نوار سیلیکن وجود دارد: راه راه، نقطه نقطه و سنسینو . اگر یک نوع موجب تحریک پوستتان میشود، استفاده از نوع دیگر ممکن است مشکل را از بین ببرد. نوار سنسینو به ویژه «دوستدار پوست» است.

اگر تحریک پوست ناشی از واکنش نسبت به سیلیکن باشد، از کمربند کش جوراب برای نگهداشتن جوراب در آن قسمت استفاده کنید.

❓ چگونه می توانم جوراب واریس مناسب را تهیه  کنم؟

انواع مختلفی از جوراب واریس وجود دارد و هر نوع به دلایل مختلفی استفاده می شود. پا باید برای سایز دقیق جوراب اندازه گیری شود. برای به دست آوردن دقیق ترین اندازه، بهتر است این اندازه گیری در صبح انجام شود، زمانیکه پایتان کمترین میزان تورم را دارد.

❓ چه نوع جوراب واریسی در دسترس است؟

سطح سفتی موجود در تراکم جوراب واریس بر حسب میلی متر جیوه اندازه گیری می شود. پزشک یا درمانگرتان این اندازه را در نسخه برایتان مشخص می کند.

جوراب های واریس انواع مختلفی دارند: طول زانو، طول ران یا تمام قد. امروزه ترکیب های مد روزتری از این جوراب ها در دسترس است.

کلینیک درمان واریس پا دکتر مهرداد اقدسی

تولیدکنندگان جوراب واریس

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Bahar شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  ايا بيمه تكميلي هزينه جوراب واريس و درمان واريس تعلق ميگيره يا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 روز پیش)

   سلام وقت بخیر 

   لطفا اول از نقاط واریسی پای خود اینجا یا در واتس اپ 09365066106 عکس ارسال کنید که با توجه با انها شمارا راهنمایی کنیم.

 • تصویر کاربر مجید جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر چرا جواراب واریس میپوشم رگای پا بدتر باد میکنه و اینکه آیا میشه جوراب واریسو کوتاه کنم چون برام بلنده
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 4 هفته پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا از وضعیت واریس پای خود برای ما اینجا یا در واتس اپ 09365066105 عکس ارسال کنید که شمارا بهتر راهنمایی کنیم 

 • تصویر کاربر احسان جمعه ۹ آبان ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر من 39 سالم هست و واریس دارم پشت پا میخواستم و مچ پا میخواستم بدونم باید لیز کنم یا میتونم فعلا جوراب واریس بپوشم ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۹ آبان ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   با توجه به عکس ها به نظر نمیرسد فعلا نیاز فوری به درمان باشد اما احتیاطا برای بررسی دقیقتر حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید 

   برای تعیین وقت لطفا با واتس اپ 09365066105 در ارتباط باشید 

 • تصویر کاربر مهرنوش جمعه ۹ آبان ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام مادر من در مرکز شما دوسال پیش عمل کردند یک پا رو و پس از ان یکبارهم معاینه شدند که فرمودین پای دیگر هم در معرض خطر هست.اکنون برای بیماری پستان که تازه تشخیص داده شده مجبور هستند جراحی شوند دکترقلب گفتند باید از صبح روز جراحی جوراب واریس بپوشند خطر لخته شدن خون در پا رادارند من خیلی نگرانم و میخواستم هر طور شده نظر شما رو بدانم البته اگرنوبت ویزیت حصوری بتوانم بگیرم حتماخدمت خواهم رسید. جوراب را از کجا تهیه کنم ؟ سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۹ آبان ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   به این صورت نمیتوان نظر قطعی داد بهتر است برای بررسی بیشتر و دقیقتر،حضورا تشریف بیاورید 

    

 • تصویر کاربر سامیار جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید چرا جواراب واریس جلو باز است و آیا میشود روی جوراب واریس یک جوراب ساده هم پوشید لطفا راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   جوراب های واریس برای اینکه روی پارا پوشش دهند معمولا تا پنجه پا را پوشش میدهند ولی برای راحت بودن و ازاد بودن انگشت ها قسمت پنجه را ندارند البته بعضی از انواع انها نیز کاملا بسته هستند و دلیل خاصی ندارد 

   میتوانید روی ان جوراب بپوشید و اهمیت چندانی ندارد 

 • تصویر کاربر مینا جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید مادر من بیماری دیابتی و دیالیزی هستن واریس دارن الان ک دیالیز میشن خیلی پا درد شدید داره بحدی ک شبها نمیخوابه میتونم از جوراب واریس استفاده کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا از وضعیت ظاهری واریس پای مادرتون برای ما اینجا یا در واتس اپ 09365066105 عکس ارسال کنید 

 • تصویر کاربر شبنم دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. دختری ۳۰ ام. پشت ساق پای چپم همیشه درد دارد. البته رگ عنکبوتی هم در هر دو رانم است اما درد ندارد. اما درد ساق پا امانم را بریده باید چه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام‌ وقت بخیر

   واریس های عنکبوتی خیلی سطحی هستند و درد ایجاد نمیکنند و نمیتوانند عامل درد پای شما باشند
   درد ساق پا میتواند عوامل زیادی داشته باشد مثل کار سنگین ایستاده و بی تحرک که میتواند خود عامل ایجاد رگ های عنکبوتی نیز باشد اگر عاملی اینچنینی در زندگی روزمره ندارید
   بهتر است با یک رماتولوژیست مشورت کنید

 • تصویر کاربر ازاده شنبه ۸ شهریور ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آيا جوراب واريس براي بنده مناسب است يا اين حجم از واريس؟
  لطف كنيد اگر بله كداميك از مدل ها برايم بهتر است؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۸ شهریور ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر

   ورزش کردن مصرف مایعات بیشتر
   کنترل وزن و برطرف کردن بیماریمایی که منجر به تشدید واریس میشوند کمک بیشتری نسبت به جوراب برای جلوگیری از پیشرفت واریس به شما خواهد کرد
   اما شما چون مستعد واریس هستین بهتر است در زمان هایی که ساعت زیادی ایستاده یا نشسته کم تحرک هستین جوراب واریس پیشگیری کلاس یک زیر زانو استفاده کنید البته جوراب در از بین رفتن رگ های ایجاد شده کمکی نخواهد کرد

 • تصویر کاربر لیلا جمعه ۲۷ تیر ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر روزانه 12ساعت سرپا هستم بهترین نوع جوراب واریس از نظر اندازه وفشار چیه ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۷ تیر ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   جوارب واریس کلاس یک زیر زانو میتواند به شما کمک کند 

 • تصویر کاربر تاج پنجشنبه ۵ تیر ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب، خانمی ۵۱ ساله هستم. در ناحیه ی پشت زانو و کمی در کشاله ی ران درد حس میکنم. رگ های عنکبوتی هم در این ناحیه وجود دارد. در بیشتر مواقع سرپا هستم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید از چه گرید جورابی برای رفع این مشکل میتونم استفاده کنم‌ . سپاسگزار
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۵ تیر ۹۹( 5 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   رگ های عنکبوتی معمولا عامل ایجاد درد نیست باید به دنبال منشا درد جایی غیر واریس باشید
   جوراب کلاس یک زیر زانو میتواند به شما کمک کند برای زمان هایی که ایستاده هستین

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر