علائم و راه های درمان رگ های عنکبوتی

رگ های عنکبوتی ، به صورت شبکه تار عنکبوتی، روی سطح پوست پاها و دیگر نواحی بدن دیده می شوند. رگ های عنکبوتی در واقع متشکل از مویرگ های نازک نزدیک به سطح پوست هستند.

ظاهر این رگ ها همچون شاخه های درخت و یا تار عنکبوت است که به رنگ قرمز، بنفش و یا سبز در زیر پوست به صورت پراکنده یا مجتمع نمایان می شوند.

این عارضه در بین خانم های 30 تا 50 ساله شایعتر است و در نتیجه تجمع خون در مویرگ های ریز بوجود می آیند که در واقع به صورت بخش بدون عملکرد در انتهای وریدها هستند.
رگهای عنکبوتی پا این مویرگ های کوچک، اغلب مشکلی به لحاظ درد و ناراحتی برای فرد ایجاد نمی کنند ولی در صورت وجود آسیب در وریدهای عمقی علامت درد و گزگز و سوزش پا دور از انتظار نیست.

درصد قابل ملاحظه ای از مبتلایان به مشکلات وریدی به صورت همزمان عروق عنکبوتی و رگ های طنابی شکل واریسی را دارند. از این رو تنها جنبه زیبایی در این مورد مطرح نبوده و بسیاری از مراجعین به دنبال یافتن راه حلی برای رهایی از درد پا می باشند.


انواع رگ های عنکبوتی

رگ های عنکبوتی در قسمت های مختلف بدن به خصوص صورت یا پاها دیده می شوند. انواع رگ ها به لحاظ ظاهری را می توان به صورت ذیل طبقه بندی کرد.

 • رگ ها به شکل شبکه یا ستاره
 • رگ ها به صورت شاخه درخت
 • به صورت خطی
 • به صورت لکه ای: بیشتر بیماران  با سابقه مشکلات کلاژن وریدی این صورت از رگهای عنکبوتی را دارند که معمولا به رنگ قرمز دیده می شود.

حتما بخوانید

برای درمان قطعی رگ های عنکبوتی از چه روش هایی باید استفاده کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان واریس پا

دو الگوی متداول تر در خصوص رگ های عنکبوتی پا در بین خانم ها عبارتند از:

 • خطوط موازی  در قسمت میانه ران
 • به صورت پره های چرخ یا اشعه خورشید یا ستاره در قسمت پشت زانو و پایین ران که این رگها معمولا توسط رگهای رتیکولار تغذیه می شوند و درمان رگهای رتیکولار برای رسیدن به نتیجه قطعی درمان ممکن است نیاز باشد.

علت ایجاد رگ های عنکبوتی 

عوامل شناخته شده متعددی در شکل گیری و بروز رگ های عنکبوتی در پا موثرند که مهم ترین آنها عبارتند از:

❇ عامل ژنتیک: سابقه خانوادگی ابتلا به رگ های عنکبوتی از اهمیت برخوردار است و معمولا افراد با سایقه خانوادگی ابتلا به رگ های عنکبوتی، این عارضه را با وسعت بیشتر و در سن پایینتر نشان می دهند.

❇ جنسیت: احتمال بروز رگ های عنکبوتی در زنان بیشتر از مردان است. در حدود نیمی از بانوان در فاصله سنی 40 تا 50 سال این عارضه را به درجاتی تجربه می کنند.

❇ بارداری: از مهمترین عوامل شناخته شده محسوب می شود.

❇ اختلالات هورمونی: تغییرات هورمونی در زمان بلوغ، یائسگی و هورمون درمانی می توانند احتمال بروز رگ های عنکبوتی را افزایش دهند.

❇ مصرف قرص های پیشگیری از بارداری و بعضی از داروها احتمال ابتلا شدن به مشکل رگ های عنکبوتی را افزایش می دهند.

❇ ابتلا به بعضی از بیماری ها مانند اختلال تیروئید می توانند احتمال بروز رگ های عنکبوتی را افزایش دهند.

❇ ایستادن و نشستن بدون تغییر حالت بدن برای زمان طولانی می تواند در دراز مدت باعث ایجاد رگ های عنکبوتی گردد.

❇ پوشیدن کفش های پاشنه بلند بواسطه اختلالی که در عملکرد عضلات ساق پا ایجاد می کند، احتمال ایجاد رگ های عنکبوتی را     بیشتر می کند.

❇ تماس با نور آفتاب که علائم آن بیشتر در افراد با پوست روشن و در پوست صورت دیده می شود.

واریس پا


علائم رگ های عنکبوتی

بارزترین علامت رگ های عنکبوتی ظاهر شبکه ای شکل آنهاست ولی در برخی افراد ممکن است مشکلات دیگری را به همراه داشته باشد، ازجمله:

 • درد گنگ و مبهم
 • خستگی در ساق پاها
 • سنگینی پا
 • احساس گزگز و مور مور در اطراف رگ ها
 • خارش در اطراف رگ ها
 • در برخی موارد زخم های پوستی

آیا رگ های عنکبوتی نیاز به بررسی و درمان دارند؟

 اگر رگ های عنکبوتی به تعداد زیاد در پاها ایجاد شد، بررسی کامل عروق پا ضروری است. در کل رگ های عنکبوتی به خودی خود ضرری به بدن انسان نمی رساند. ولی در موارد ذیل این رگ ها نیاز به بررسی و انجام مداخلات درمانی دارند و به افراد مبتلا توصیه می شود به متخصصین مربوطه مراجعه کنند:

✳ موقعی که علامت هایی مانند درد، خارش،  گزگز و مشابه آن در پاها ایجاد کنند.

✳ موقعی که از نظر ظاهری برای فرد آزار دهنده باشند و مانع از داشتن حس خوب در پاها شده و باعث ایجاد محدودیت هایی  برای فرد شوند.


روشهای درمان رگ های عنکبوتی پا چیست؟

امروزه از روش های مختلفی برای درمان رگ های عنکبوتی استفاده می شود.

#لیزر رگ های عنکبوتی

 در کلینیک های پوست، اشعه لیزر سطحی و نور (IPL) برای درمان بکار می رود که البته نتیجه درمان در پوست های خیلی روشن، خوب است. اما در پوست کمی سبزه شرقی ممکن است عوارضی مانند سوختگی ایجاد شود.

توصیه می شود که قبل از هر گونه اقدام مانند اشعه لیزر یا IPL بررسی و معاینات کامل برای ارزیابی وجود ارتباط رگ های سطحی با رگهای عمقی تر تغذیه کننده بعمل آید تا در صورت وجود، یک تا دو جلسه تزریق یا همان اسکلروتراپی برای از بین بردن ریشه تغذیه کننده مویرگ ها انجام گیرد. اگر ریشه این رگ ها (feeding vein) بسته نشود مانند چشمه ای مجدداً جوشیده و عود خواهد کرد.

حتما بخوانید

یکی از روش های درمان قطعی واریس پا ، لیزر واریس مس یاشد. برای دیدن فیلم لیزر واریس پا بر روی دکمه زیر کیلیک کنید.

لیزر واریس

به همین دلیل در کلینیک ما ابتدا با استفاده از سوزن های مناسب، اقدام به تزریق داخل ریشه رگ های عنکبوتی کرده و پس از اطمینان از بسته شدن رگ ها، در صورت نیاز از دستگاه رادیوفرکوونسی سوزنی بر روی رگ ها استفاده می کنیم.

درمان رگ های عنکبوتی صورت

بیرون زدگی رگ های صورت خطر زیادی ندارند و فقط برای جهت زیباسازی صورت این درمان انجام میشود.رگ های عنکبوتی صورت بیشتر در افرادی با پوست بسیار روشن دیده می شود. این رگ ها بسیار نازگ هستند و معمولا به رنگ آبی و سبز بر روی صورت نمایان می شوند. یکی از رگ های صورت که بیرون زدن آن بسیار پدیدار است بیرون زدگی رگ پیشانی می باشد. برای بیرون زدگی رگ پیشانی باید به متخصص پوست مراجعه نمایید.


درمان رگ های عنکبوتی در کلینیک درمان واریس

پشنهاد روش درمانی مناسب در مورد هر بیمار بر پایه تشخیص دقیق استوار است. در کلینیک درمان واریس قبل از هر اقدامی، ارزیابی اولیه با  پلتیسموگرافی و یا سونوگرافی  همزمان با معاینه بالینی صورت می گیرد  تا  علت زمینه ای وجود رگهای بزرگتر  در عمق پاها، مورد بررسی قرار  گرفته و روش درمانی  مناسب با توجه به شرایط بیمار انتخاب شود.

 در حدود  5 تا 10 درصد بیماران دچار درجاتی از  واریس  زمینه ای رگ های بزرگ هستند که در این موارد، درمان بایستی ابتدا  در مورد آن رگها  انجام گیرد.

فوم اسکلروتراپی به تنهایی یا  توأم با دستگاه های تابشی شامل IPL  و یا لیزر Nd:YAG:

در بعضی از انواع پوست ها و رگ ها، روش توام نتیجه بهتری بدنبال دارد. در این موارد اسکلروتراپی (تزریق ) برای بستن رگهای تغذیه کننده کاربرد دارد . به منظور اثربخشی بهتر مایع اسکلروتراپی به شکل فوم در آمده سپس داخل رگ تزریق می شود. برای آماده کردن فوم در کلینیک ما به جای هوا از CO2 استریل استفاده می شود که سالمتر است.

وین ویوتراپی

پس از انجام اسکلروتراپی لازم است که بیمار به مدت یک هفته یا بیشتر از جوراب واریس یا باندکشی استفاده کند. اندازه گیری و تعیین نوع جوراب مناسب توسط تکنسین آموزش دیده در کلینیک صورت می گیرد.

پس از اسکلروتراپی افرادی که نسبت به رگهای بسیار ریز  هم حساس هستند . لیزر سطحی قادر به حذف این رگها است و معمولا طی 2 تا 4 جلسه نتیجه مطلوب دیده می شود .

انواع لیزر مثل NDyag ، KTP، IPL  برای انواع مختلف رگهای عنکبوتی در پوستهای مختلف بکار می رود.


لیزر رگهای عنکبوتی پا برای چه افرادی انجام می شود؟

برای درمان رگهای عنکبوتی در پاها اولین روش درمانی مورد تاییداسکلروتراپی است که نتایج رضایت بخشی را بدنبال دارد. البته در برخی افراد به دلایلی نمی توان اسکلروتراپی انجام داد.

در چه مواردی از لیزر رگ های عنکبوتی به جای اسکلروتراپی باید استفاده کرد؟

در همه  موارد زیر از لیزر سطحی به جای تزریق برای رفع رگها استفاده می شود:

 • در رگهای بسیار ریز
 • افراد با زمینه حساسیت به داروی پولیدوکانول
 • افراد با ترس از سوزن که تحمل سوزنهای متعدد اسکلروتراپ برای آنها مقدور نیست.
 •  افراد مستعد آلرژیهای تنفسی و آسم  معمولا با اسکلروتراپی درمان نمی شوند و روش لیزر سطحی برای آنها توصیه می شود.

اثر درمان رگهای عنکبوتی چقدر زمان می برد تا مشخص شود؟

معمولا درمان رگهای عنکبوتی با هر کدام از روشهای مورد استفاده مثل فوم اسکلروتراپی و یا انواع لیزر، چند هفته ای زمان می برد تا اثرش معلوم شود. پس از انجام لیزر، قرمز شدن و حتی در برخی موارد کبودی هم ممکن است، رخ دهد.

همینطور پس از اسکلروتراپی هم تا چند هفته ای جای کبودی و رگ ها روی پوست باقی می ماند. در اکثر مواقع استفاده از این روش تنها در یک جلسه رضایت بیمار را به دنبال ندارد و نیاز به انجام چند جلسه درمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب است.


آیا لیزر موی زائد با اسکلروتراپی تداخل دارد؟

سوالی که بیماران مطرح می کنند این است که اول لیزر موهای زائد انجام دهند یا اسکلروتراپی و اینکه آیا در زمان اسکلروتراپی می شود لیزر موی زائد انجام داد یا خیر.
لیزر موهای زائد و درمان های عروقی مانند لیزر عروق یا اسکلروتراپی بهتر است با فاصله بیشتر از یک هفته از یکدیگر انجام شوند. بهتر است اول لیزر موهای زائد و سپس درمان های عروقی انجام گیرد.

برای پیشگیری از رگهای عنکبوتی چکار کنیم؟

پاسخ این سوال هنوز به صورت صد درصد  مشخص نیست . توصیه های رایج براساس علتهای بروز مطرح می شوند. که رعایت همه آنها می تواند روند ایجاد این رگها را آهسته تر نماید.

محافظت از پوست در برابر نور آفتاب

یکی از نواحی حساس پوست برای پیدایش رگهای عنکبوتی صورت به خصوص اطراف بینی  است ، همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و تا حد امکان در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.

کرم ضدآفتاب

وزن متعادل داشته باشید.

داشتن وزن متناسب فشار وارد بر پاها را کم می کند و جلوی آسیب وریدی را می گیرد. اگر اضافه وزن دارید توصیه می کنیم به فکر کاهش وزن باشید. برای موفقیت در برنامه کاهش وزن خوب است 2 اصل مهم را همواره بخاطر بسپارید: پیروی از رژیم غذایی سالم و داشتن فعالیت بدنی منظم  می تواند شما را به وزن مطلوب برساند.

فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود بگذارید.

رگهای عنکبوتی و واریس به علت گردش خون ضعیف بوجود می آید . یکی از علل بروز این مسئله نداشتن تحرک کافی است. ورزشهای مختلف را امتحان کنید و در نهایت ورزش مورد علاقه تان را پیدا و دنبال کنید.

یکی از ورزشهایی که می تواند به کاهش فشار روی وریدهای پا کمک کند و گردش خون را بهبود ببخشد شنا کردن است. درصد قابل توجهی از بیماران به خصوص بیماران با اضافه وزن ، انجام ورزش به دلایلی مثل پا درد، خستگی و…. را کنار گذاشته اند. شنا کردن یا حتی راه رفتن در آب برای  افراد با وزن بالا روش مناسبی است. بیمارانی که به خاطر پادرد قادر به راه رفتن نیستند با شنا یا راه رفتن در آب ،  بدون وارد کردن فشار به زانو و آسیب به زانو ها می توانند وزن کم کنند و عضلات ساق پایشان را تقویت کنند و در نهایت به هدف  پیشگیری از پیشرفت واریس و رگهای عنکبوتی برسند.

شنا برای درمان واریس

جوراب واریس بپوشید

یکی از راههای مفید در کاهش درد و خستگی پاها پوشیدن جوراب واریس در حین انجام کارهای ایستادنی و یا پشت میز نشینی طولانی مدت است. برخی به اشتباه فکر می کنند جوراب واریس را درمان می کند در حالیکه جوراب بیشتر جنبه کمکی برای فرد واریسی دارد تا حس سنگینی پا کمتر آزاردهنده باشد. لازم  نیست قد جوراب برای پیشگیری از رگهای عنکبوتی  تا بالای ران باشد مگر اینکه پزشک به شما اینطور توصیه کرده باشد .

با راهنمایی پزشک متخصص جوراب واریس مناسب خود را انتخاب و استفاده نمایید.

جوراب بدون پنجه

لباس راحت بپوشید

پوشیدن لباس های تنگ و چسبان به خصوص در ناحیه باسن، کمر باعث افزایش احتمال بروز واریس می شود . کفش راحت و با پاشنه متناسب هم برای پیشگیری از رگهای عنکبوتی و واریس توصیه می شود. کفش پاشنه بلند پمپ عضلانی ساق پا را با مشکل روبرو می سازد و تضعیف می کند. بهتر است تا حد امکان کفش راحت پوشیده شود و فقط در مناسبتها و مجالس رسمی برای مدت کوتاه از کفش پاشنه بلند  استفاده شود.

خودسرانه داروهای هورمونی مصرف نکنید

مصرف قرص پیشگیری از بارداری بایستی تحت نظر پزشک انجام شود. بسیاری از بانوان باوجود اطلاع از عوارض این داروها بدون نظزخواهی از دکتر این قرصها را مصرف می کنند. بهتر است در موارد غیر ضروری ا قرصهای هورمونی مصرف نشوند . برای مواردی مثل جوش صورت (اکنه) در بیماران مستعد رگهای عنکبوتی این قرصها قابل توصیه نیستند.

پا روی پا نیاندازید

خیلی از افراد عادت غلط پا روی پا انداختن را در زمان نشستن انجام می دهند. این روش نشستن باعث فشار به وریدها در پا می شود در ضمن برای ستون فقرات و مفاصل هم مضر است. حتی اگر این عادت را دارید در قسمت ران ، پای دیگر را قرا ر ندهید و بهتر است از زانو به عنوان تکیه گاه پای دیگر استفاده شود.

پاهایتان را بالا نگه دارید

یکی از توصیه هایی که بایستی جدی گرفته شود و مرتب به آن عمل کنیم بالا نگه داشتن پاها در زمان استراحت است این کار برای افراد با مشاغل دائماٌ ایستاده و پشت میز نشین توصیه می شود قرار دادن پاها بالاتر از سطح بدن به نحوی که خون راحتتر به سمت قلب پمپ شود به کاهش شدت ورم ناشی از واریس در پاها کمک  می کند.بالا گذاشتن پاها

موادغذایی کم نمک و غنی از فیبر میل کنید

به  همه افراد توصیه می شود مقدار نمک مصرفی خود را کم کنند بالا بردن فیبر مصرفی با مصرف غلات کامل، سبزیها و میوه ها به داشتن دفع راحت می انجامد. یبوست به عنوان یکی از عوامل مهم در ایجاد فشار نامتناسب روی  وریدهای پا شناخته می شود. خوردن مقادیر کافی فیبر در برنامه غذایی روزانه  جلوی یبوست را می گیرد و از این طریق از ایجاد واریس و رگهای عنکبوتی پیشگیری می کند. از سوی دیگر، نمک باعث افزایش میزان تورم در پای بیماران مبتلا به واریس می شود و شدت درد را در آنها افزایش می دهد. کاهش مقدار نمک  با کم شدن میزان درد واریس همراه است.

 کلینیک درمان واریس

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

0
همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شبنم یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من۲۸ ساله هستم.۶سال پیش در پا چپ از مچ تا لگن دچار لخته خون شدم به ترتیب تو این ۶سال به غیراز جوراب دارو هپارین، وارفارین۵ ،زارالتو ۲۰ ،کورآسپرین ۱۰۰،venotrex50 مصرف کردم و الان کورآسپرین و venotrexرو.دکتر میگه تا آخر عمر ادامه داره. و من میترسم ازاین ادامه چون خیلی بابت جوراب تو این ۶سال اذیت شدم ، برای زمان بارداری برای جنین خطرناک باشه و دوباره dvt بشم هرچند میدونم باید از هپارین مصرف کنم .یعنی واقعا تا آخر عمر باید ادامه داشته باشه مصرف جوراب و داروها ؟؟؟ ودو هفته است که در پا راست رگ ها متورم و درد در پا راست هم ایجاد شده میزنه به کمر ولی در پا چپ که قبلا dvt شده این متورمی رگ و درد پا نیست، یعنی علت پا راست چی میتونه باشه امکان داره پا راست هم dvt شده باشه؟؟؟ یاعلت ایجاد واریس ؟ من ۲سال اول در ایران تحت نظر دکتر نوروزی بودم الان چندسال در ترکیه تحت نظر پزشک هستم و برای ویزیت پا و این علائم جدید پا راست وقت پزشک برای ۱ ماه دیگه دارم. به نظر پزشک ایران و ترکیه باید دارو تا آخر عمر باشه در صورتی که من تمام آزمایشات ژنتیک هم انجام دادم و ژنتیکی نیست و فقط براثر مصرف دارو ال دی زنان به این مشکل دچار شدم و آزمایشات ژنتیک تایید کردن مشکل حساسیت خونی و ژنی نیست . آیا الان تو علم پزشکی جدید راه حلی برای این مشکل هست که دیگه دارو و جوراب استفاده نکنم ؟؟؟چون تو این ۶سال خیلی رعایت کردم و هم ازنظر دارو و جوراب و پیاده روی ، ولی الان واقعیتش ۱ ماهی هست بیخیال شدم دارو سروقت میخورم ولی جوراب دیگه نمیپوشم .. چون خیلی اثرات این داروها و جوراب بر سیستم بدنی و روحی اختلال ایجادکرده .. بنظر شما راهی برای درمان کلی هست که دیگه جوراب نپوشم ؟؟اگه هست من به مطب شما بیام و ادامه درمان رو انجام بدم ؟؟ من شمارو و بیماران شمارو تو اینستا دنبال میکنم خداحفظتون کنه و موفق باشید دکتر ممنونم از پاسخگویی🙏
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 2 روز پیش)

   گر تورم و يا درد قابل ملاحظه اي در پاي چپ نداريد پوشيدن جوراب را بمرور كم كنيد تا قطع شود
   اگر علت dvt پاي چپ بدنبال مصرف قرص هورموني بوده نيازي به ادامه داروي ضد انعقادي نيست فقط نبايد منبعد داروي هورموني مصرف شود
   ميتوانيد باردار شويدولي از روز اول بارداري بايد امپول انوكساپارين شروع شود.

 • تصویر کاربر مهرناز سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید من چند روزه رگ های ریز بنفش روی پام میبینم حالت شاخه شاخه دارن و نه درد داره نه چیز دیگ و حس میکنم در حال زیاد شدن است سنمم ۱۹است پاهامم تپله و دارم لاغرشون میکنم بعضیا میگن واریس نیس رگای پات سطحی شده خواستم نظر شمارو هم بدونم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام عکس ارسالی شما اصلا واضح نیست / عکس با زوم قابل تشخیص بفرستید لازم نیست عکس از خیلی فاصله کم ارسال شود

  2. تصویر کاربر مهرناز شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)
   چشم
   ببخشید من پاهام چاقه و زیادم راه میرم امکان برطرف شدن این رگها با لاغری هست ؟کاری میشه کرد ک برطرف بشن ؟
  3. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام میشه این رگها رو برططرف کرد هم با روش اسکلروتراپی یا تزریق و هم با روش لیزر رگهای عنکبوتی می شو کار شوند 

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ماهان یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام‌و خسته‌نباشی بنده واریس حاد شدید دارم پای سمت چپ فقط و‌زخم باز هم دارم خواستم بدونم چگونه برای بهبود وضعیت زخم اقدام کنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۲ خرداد ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام لطف کنید عکس از ظاهر پا در جاهایی که رگ واضح دارید و عکس از زخم بفرستید . ترجیحا عکسها در حالت ایستاده و در نورکافی گرفته شوند . اگر سونوگرافی داپلر وریدی دارید جواب سونو هم ارسال شود در ضمن اگر نتوانستید در اینج عکسها را بگذارید به واتس اپ یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید 

    

  2. تصویر کاربر ماهان پنجشنبه ۲ خرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   چشم واستاپ میکنم ولی سونوگرافی ندارم
  3. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 1 ماه پیش)

   ارسال بفرمایید 

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیری شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید اقای دکتر شوهرم واریس داره وچندروزه شبا خواب نداره و ساق و مچ پاهاش درد داره چکار باید،بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام لطفا عکس از پاها ی همسرتان در حالت ایستاده بفرستید به نحویکه رگها مشخص باشند اگر در اینجا نتوانستید به شماره  واتس اپ یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید 

 • تصویر کاربر محسن شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  بنده از کرمانشاه مزاحم میشم
  خواستم ببینم قرص وناکورا یا دافلون رو از چه راهی میتونم تهیه کنم؟
  ممنون میشم هر راهی که به ذهنتون میرسه رو بهم اطلاع بدین 🙏
  پیشاپیش ممنون از همکاریتون ❤️
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام از اطلاعات دارویی بپرسید . در تهران داروخانه ها موجود دارند

 • تصویر کاربر سارا یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام واحترام
  من 37 ساله هستم و الان مدت 15 سال هست که در ناحیه پا رگهای عنکبوتی دارم، به خاطر ظاهر ناخوشایندی که دارن حتما دوس دارم درمان کنم، دو تا سئوال داشتم: 1-استفاده از زالو برای از بین بردن این رگها فایده ای دارد؟ 2- استفاده از تزریق را توصیه میکنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   1- زالو درمانی تاثیر خوبی روی این رگها ندارد و احتمالا جای نیش زالو به صورت لک های تیره رنگ روی پوست شما باقی می ماند. 2- روش تزریق یا اسکلروتراپی روش استاندارد جهانی برای درمان این نوع رگها است و می تواند تا حدود زیادی اینها را محو کند.

 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام خدمت آقای دکتر اقدسی
  همسر بنده 7 سال پیش که باردار بودن پا راست ایشان دجار dvt شد و به شدت ورم کرد تحت درمان قرار گرفت و گرفتگی رگ رفع شد ولی ورم روی پا و مچ همراه با درد همچنان هست به توسعه دکتر از جوراب واریس استفاده میکند اگر جوراب نپوشن به قدری ورم میکند که با پوشدن کفش مشکل پیدا میکند.
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام نیاز هست برای بررسی لخته و امکان درمان جانبی حضورا تشریف بیاورید و ویزیت شوند . استفاده از جوراب ، کنترل وزن در محدوده ایده ال  و داشتن فعالیت بدنی روزانه به ایشا توصیه می شود

 • تصویر کاربر فریده دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من پشت پاهام رگ های عنکبوتی داشتم، بعد چند مدت رگ های پشت زانو کمی برجسته و سبز رنگ شدن و روی همه جای پاهام رگ های عنکبوتی ب وجود آمد، دکتر برام اسکلرتراپی کرد و جوراب واریس برام تجویز کرد، آیا ممکن دوباره این مشکل عود کنه، البته من مربی بدن سازی هستم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 6 ماه پیش)

   رگهای عنکبوتی مورد درمان با اسکلروتراپی به شرط اینکه درگیری عمقی وریدهای پا وجود نداشته باشند ، عود و برگشت ندارند. 

   اگر ریشه عمقی درگیری  داشته باشد بایستی درمان عمقی برای رگها انجام شود.

   که بررسی این مورد در صورت صلاحدید پزشک  و با توجه به معاینه انجام شده با سونوگرافی انجام می شود.

   امکان ایجاد رگهای عنکبوتی جدید در پا  با انجام اسکلروتراپی ازبین نمی رود . یعنی احتمال ایجاد رگهای جدید در پاها هست و اینکا ربه منزله پیشگیری از ایجاد رگهای عنکبوتی نیست.

   ورزش بدنسازی اگر با وزنه سنگین و نامتناسب برای پاها انجام شود می تواند مشکل ساز باشد و روند ایجاد رگها را تشدید  کند. 

 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۱۵ آبان ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  من در قسمت جلوی ساق پا و روی هر دور ران پاهایم رگهای عنکبوتی دارم .بالای ساق پای چپم هم رگهای عنکبوتی دارم که اکثر مواقع برجسته هستش . رگهای عنکبوتی ران پام و جلوی ساق پام بعضی مواقع احساس سنگینی میکنم.( به اصطلاح گز گز میکند ). ممنون میشم بنده را راهنمائی کنید که به چه صورت درمان کنم .
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۱۵ آبان ۹۷( 7 ماه پیش)

   سلام  لطفا برای راهنمایی عکسهایی از پاها در زوایای مختلف ( پشت پا- جلو و کنارها ) بفرستید این عکسها به نحوی باشند که رگها مشخص باشند و  در نورکافی گرفته شوند عکسها را یا در سامانه پرسش و پاسخ سایت یا به شماره تلگرام  یا واتس اپ 09019746344 ارسال بفرمایید

 • تصویر کاربر سحر پنجشنبه ۲۴ آبان ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  انتهای ابرو یک رگ آبی مشخص بیرون زدگی دارد تازبر چشم ادامه داره علت و درمان؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۲۴ آبان ۹۷( 7 ماه پیش)

   به این رگها حساس نباشید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر