عوارض و خطرات واریس

درمان سریع معمولا به درمان تک جلسه ای واریس گفته می شود و در این روش ترکیبی از روشهای درمانی مانند لیزر – فلبکتومی لیزری – فلبکتومی   یا همان جراحی بدون بخیه – فوم اسکلروتراپی بکار می رود تا نتیجه درمان سریعتر مشخص شود. درمان واریس به صورت چند جلسه ای یا درمان سریع ، بسیاری از مشکلات را رفع می کند و از عوارض و خطرات بعدی بطور قطعی  پیشگیری میکند .

درمان واریس علائم بیماری شامل بر درد، سنگینی، گرفتگی عضلات را برطرف می کند و از بروز عوارض ناشی از واریس در آینده به خوبی پیشگیری می کند اما برخی از عوارض مثل تغییر رنگ پوست با درمان واریس برطرف نمی شود. درکل هر چه واریس قدیمی تر باشد یادگاریهای آن بیشتر می شود

ورم پا بهتر میشود ولی به درجاتی باقی می ماند. زخم واریس با درمان واریس بسته می شود ولی جای زخم می ماند.

زخم خوب میشود ولی جای زخم میماند.

تغذیه پوست نرمال می شود ولی زمختی  و زبر شدن پوست رفع نخواهد شد.

به همین دلایل توصیه میشود برای درمان واریس به موقع اقدام کنید. با پیشرفت علم پزشکی ، واریس بصورت سرپایی و در کمتر از یکساعت درمان قطعی میشود کوتاهی در مورد این بیماری پذیرفته نیست.

تشکیل لخته بخاطر واریس معمولا در رگهای سطحی است. ولی گسترش لخته به رگهای عمقی هم محتمل است و به تبع آن آمبولی ریه دور از انتظار نیست.

از نظر آماری ۴ درصد موارد لخته واریسی ممکن است در صورت عدم درمان منجر به آمبولی ریوی شوند. به همین دلیل درصورت بروز درد ناگهانی ،قرمز شدن سطحی پوست ناحیه و گرمی موضعی در روی پوست روی واریس که علائم لخته هستند بایستی بلافاصله به مرکز درمانی مراجعه شود.

خونریزی واریسی معمولا بدنبال خارش  و دست کاری موضعی و در مواقعی حتی خود بخود اتفاق میافتد معمولا از زخم بسیار کوچکی خونریزی جهنده و با فشار زیاد اتفاق می افتد.

در صورت مواجهه با این شرایط خونسردی خود راحفظ کنید و اقدامات ذیل را انجام دهید

بلافاصله نشسته موضع را بررسی و محل خونریزی را پیدا کنید.

با انگشت روی محل خونریزی  حدود ۱۵-۲۰ دقیقه فشار دهید  حتی ممکن است لازم باشد  زمان طولانیتری محل خونریزی را فشار دهید.

بعد از بند امدن خونریزی  بانداز نسبتا سفت روی محل خونریزی  بسته شود. میتوانید برای بانداژ از گاز و باند و یا پارچه تمیز استفاده کنید.

۱-۲ ساعت استراحت کنید

سپس به مرکز درمانی مراجعه نمایید.

بیمار مبتلا به واریس طنابی باید در موقع سرپا ماندن و کار روزانه، جوراب واریس کلاس ۲  بپوشد.  فشار این جورابها بین ۲۰-۳۰ میلیمتر حیوه است .عمر جوراب واریس ۶ ماه است و پس از این مدت بایستی تعویض شود. استفاده مداوم از جوراب از بروز مشکلات متعاقب واریس پیشگیری می کند.به زبان ساده جوراب از پیشرفت بیماری  تا حد زیادی جلوگیری میکند ولی ان را درمان نمیکند.

بیماری واریس باعث یک سری اثرات منفی در زندگی مبتلایان می شود. امّا عوارض واریس برای همه بیماران پیش نمی آید و معمولا سراغ افرادی می رود که سالیان طولانی واریس داشته اند ولی برای درمان، اقدام خاصی انجام نداده اند.  در این بیماران بمرور زمان و با پیشرفت واریس سه دسته مشکلات بروز می کند

اول اینکه علائم واریس تشدید می شود. برای نمونه بیمار کاملا مستاصل از پا درد و سنگینی پا می شود بنحوی که انجام کارهای روزمره برای او غیر ممکن می شود.

سپس عوارض بیماری تظاهر پیدا می کنند. برای مثال رنگ پوست پا تیره می شود. لک های قهوه ای روی قوزک و ساق بوجود می آیند و خارش پوست ، قرمزی و… فرد را درگیر می کند.

خطرات دور از ذهن بیماری واریس در کمین بیمار است. چه بسیار بیمارانی که واریس پیشرفته داشتند و آن را جزئی از روند عادی زندگی پذیرفته بودند اما به دنبال یک سفر طولانی  با عارضه لخته خون در پا و مشکلات متعاقب آن مواجه شده اند.

مقایسه رگ واریسی و رگ طبیعی در درمان واریس

واریس پا در جوانی چه خطری دارد ؟

بیماری واریس در سیستم گردش خون اختلال ایجاد می کند و اثرات واریس به کندی جریان خون در پاها مربوط می شوند. معمولا  در جوانان، واریس بهتر تحمل می شود و علائم واریس چندان شدید و آزار دهنده نیست. علت این تقاوت  را شاید بتوان به تناسب اندام در جوانی و شرکت بیشتر جوانان در برنامه های ورزشی یا تحرک بیشتر درآنها نسبت داد که به جریان بهتر خون در پاها کمک می کنند.

در هر حال، این موضوع باعث می شود مبتلایان در سنین پایین تمایل کمتری برای درمان واریس نشان دهند . این گروه از بیماران سالهای زیادی را با واریس سر می کنند و برای درمان مراجعه نمی کنند.

وقتی واریس جوانی تبدیل به یک بیماری مزمن قدیمی شد علائم  بیماری تشدید می شود و کم کم عوارض و گرفتاریهای بیماری شروع می شود.

در ادامه می توانید خطرات و عوارض واریس را در قالب ویدئو مشاهده نمایید.

۵ علامت مهم واریس درمان نشده

در اینجا علائمی که در صورت به تعویق انداختن درمان به مرور بیماران را گرفتار می کنند و نمونه هایی از شرح حال مبتلایان به این شرایط را با شما در میان می گذاریم

 • پا درد شدید در بیماران که امورعادی زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد.

زهرا ۴۲ ساله مادر ۲ کودک خردسال عنوان می کند حتی ۲۰ دقیقه نمیتواند جلوی سینک بایستد و ظرف ها را بشوید.

علی ۳۸ ساله و کارمند حسابداری عنوان می کند عصرها در محل کار نیاز دارذ پاها را روی میز بگذارد تا کمی احساس فشار و درد پاها کم شود.

 • خستگی و سنگینی پا به اندازه ای که این سنگینی تشبیه به وزنه ای می شود که  به مچ پاها بسته شده و حرکت فرد را با مشکل مواجه می کند.

آسیه  خانمی ۳۳ساله و مجرد، نسخه پیچ داروخانه شبانه روزی  است و عنوان می کند که بارها به فکر تغییر شغل افتاده است و ابراز می کند همیشه فکر کرده در این سن و سال خیلی زود است که برای درمان واریس اقدام کند.

 • بیقراری پا در هنگام خواب که خواب راحت را از بیمار سلب می کند و ممکن است حتی به داروهای خواب آور پناه ببرد.

توصیف مائده از بیقراری پاها در هنگام خواب  به این صورت بود که بارها و به صورت غیرارادی در رختخواپ  شروع به تکان پاها و ضربه زدن به تشک  نموده است.

 • کرامپ یا گرفتگی عضلات پا که معمولا بصورت درد ناگهانی و شدید در عضلات پشت ساق  ایجاد شده  و بیمار را از خواب بیدار میکند.

مرتضی در جلسه معاینه  این مسئله را اینطور عنوان کرد که سفت شدن ودرد عضله ساق برای او در حدی شدید است که حتی بعد از اتمام گرفتگی و در طول روز بعد همچنان درد و سوزش در عضله را احساس می کند.

 • خارش پوست پا که گاهی بقدری شدید میشود که بعلت خارش شدید پوست خراشیده و ملتهب می شود.

عکسهای نمونه هایی از اثرات خارش پوست بیماران و خراشیدگی پوست پا در اثر خارش شدید برای شما به اشتراک گذاشته می شود.

خارش پا از عوارض واریس

عوارض واریس

مهمترین عوارض واریس که در صورت بروز نیاز به پیگیری دارند و هشداری برای پیشروی سریع بیماری هستند عبارتند از:

اگزمای پوستی

قرمزی و التهاب پوست که در ناحیه قوزک و ساق پا رویت می شود. اگزمای وریدی شاید با مشکلات پوستی بخصوص در  بیماران با واریس نهفته اشتباه گرفته شود. این عارضه ناشی از پر خونی و تجمع  مایع  در زیر پوست است .خارش شدید و اختلال در تغذیه پوست با تغییر در بافت پوست توام می شود. این عارضه پوست را مستعد ابتلا به عفونت و مشکلات دیگر می کند و بیشتر در سنین بالای ۷۰ سال و در افراد با مشکل اضافه وزن و چاقی بروز می یابد.

تغییر رنگ پوست و خشن و زمخت شدن پوست

که اصطلاحا به آن لیپودرماتواسکلروزیس می گویند و رنگ پوست به رنگ قرمز- قهوه ای در می آید وبیشتر در اطراف مچ پاها دیده می شود. این تغییرات همراه با احساس درد شدید در پاهاست.

تورم مچ  پاها

اوایل بیماری تورم موقتی است یعنی عصرها  پا قدری ورم می کند و با استراحت شبانه برطرف می شود ولی در موارد طول کشیده بیماری بعلت صدمه به جریان لنف تورم دائمی در مچ پاها ایجاد می شود که با استراحت هم برطرف نمی شود.

خطرات واریس پا

خطرات واریس در کمین مبتلایان است قطعا هر چقدر دیرتر سراغ درمان بروید خطر ابتلا به این مشکلات بیشتر می شود.۳ خطر عمده برای واریس درمان نشده وجود دارد

زخم واریسی

پوست قهوه ای رنگ  اطراف مچ ، قرمزی و التهاب پوست و نازک و شکننده شدن پوست همگی زنگ خطر شروع زخمهای وریدی هستند . بمرور زمان بعلت بالا رفتن فشار وریدی پا عملکرد مویرگهای بسیار ریز تغذیه کننده پوستی مختل می شود و در نتیجه پوست اطراف مچ پا بسادگی زخم میشود و زخم ایجاد شده، خوب نمی شود و پس از بهبودی نیز مکررا عود می کند.

لخته شدن خون در پا (ترومبوز)

واریس یعنی گشاد شدن رگ و کند شدن جریان خون و نتیجه کند شدن جریان خون احتمال لخته شدن آن است که یکی از علل مراجعات اورژانسی و حتی در مواردی بستری شدن این بیماران است.

خونریزی

بالا رفتن فشار وریدی  و شکننده بودن جداررگها در بیماران واریسی عامل بروز خونریزی در این بیماران است که گاهی خونریزی جهنده و با فشار است که نیاز به توجه و درمان سربع دارد. این یکی از شرایط اورژانسی در واریس محسوب می شود.

خطرات واریس در بارداری

در بارداری  بدلایل متعدد خطر لخته شدن خون بیشتر می شود. لذا متخصصین زنان در مشاوره قبل بارداری و چکاپ های ادوراری خانمهای باردار، عوامل خطر بروز لخته مثل وزن بالا ، سیگار کشیدن و…. را بررسی می کنند و توصیه های لازم منتقل می شود. یکی از عوامل خطر بروز لخته در بارداری، وجود واریس طنابی است به همین دلیل درمان واریس طنابی قبل از بارداری توصیه می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
44 نظرات
 1. فریناز می گوید

  سلام نمیدونم واریس پام از چه نوعی هست ولی پراکنده هست ایا راهی برای از بین بردن این واریس ها برای همیشه هست؟؟هزینه ها چه جوری هست و با چه روشی انجام میشه؟؟ و ایا دوره نقاهت و درد هم داره؟؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   واریس شما از نوع عنکبوتی هست

   درمان انها با توجه به رنگ پوست و نوع رگها به روش اسکلروتراپی و هم لیزر سطحی کوتراپاسخ درمانی خوبی بدهد .

   معمولا این نوع درمان با توجه به میزان جواب دهی پوست و رگ هابین یک تا سه جلسه هست که در روز ویزیت مشخص خواهد شد

   این درمان دوره نقاحت و استراحت خاصی ندارد

   براب تعیین وقت و راهنمایی بیشتر با واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ در ارتباط باشید

 2. رزیتا می گوید

  حدود ده سال پیش سونو کردم دکتر گفتن باید جراحی بشه .
  تا الان مشکل نداشتم .فقط آبی بودن رگها بیشتر شده و پام با تعداد زیاد رگها زیبا نیست .قسمت پشت ساق پای چپ و روی ران پای چپم هست .سایز پای واریس دادم در ناحیه ساق بزرگتر از پای راست شده ولی سفتی و التهاب و درد ندارم لطفا بگید چکار باید بکنم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   واریس طنابی ریشه دار است و
   درمان قطعی نیاز دارد .
   زمان درمان کمتر از یکساعت و سر پایی خواهد بود.

   بهتر است برای مشاوره و بررسی بیشتر حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید سعی میکنیم شمارا در اولویت وقت های حضوری قرار دهیم ،برای هماهنگی وقت با واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ تماس بگیرید

 3. فاطمه می گوید

  سلام خانمی ۴۹ ساله هستم قبلا کمی فعالیت ورزشی داشتم ولی مدتهاست کمتر شده دچار واریس پا شدم یکبار برای درمان اقدام کردم از جوراب واریس استفاده کردم ولی درمان نشد و ظاهر این واریس برایم خوشایند نیست و از طرفی نگرانم که این واریس بیشتر و بیشتر شود و در نشستن و برخاستن و سنگین شدن پا اذیتم کند لطفا برای درمان فوری بنده را راهنمایی کنید از شما سپاسگزارم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   با توجه به عکس واریس های شما از نوع واریس عنکبوتی هستند و معمولا ایجاد درد نمیکنند و‌درمان انها درمان زیبایی است ،که میتوان با توجه به رنگ پوست رنگ پوست و نوع رگها بنظرم به تلفیقی از اسکلروتراپی و لیزر سطحی کوترا جواب خوبی بدهد

   البته قبل از شروع کار باید ضخامت و قوام پوست از نزدیک معاینه دقیق شود.

   برای هماهنگی وقت با واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ تماس بگیرید

 4. سوسن عنصری می گوید

  من واریس دارم خیلی وقته سونوگرافی کردم دکتر گفت عمقی شده الان رگام سفت شده و درد زیادی داره اسپرین هم میخورم چند وقت پیش دکتر رفتم به من قرص گابا پنتین داد ولی فایده نداره تو رو خدا کمکم کنید من چکار کنم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از وضعیت فعلی پا و سونوگرافی که دارید برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید

   ما با توجه به عکس ها شمارا راهنمایی خواهیم کرد

 5. حسین می گوید

  آقای ۲۲ ساله ای هستم که ۱۱۰ کیلو وزن دارم با قد۱۸۰ چندین سال هست که در ناحیه ساق پای چپ واریس دارم و یک نوبت زالو درمانی انجام دادم و نتیجه ای نداشته سونوگرافی داپلر عروق نیز انجام داده ام که به همراه عکس از پا خدمتتان ارسال میکنم ممنون میشم درمان انتخابی و هزینه درمان را باتوجه به شهرستانی بودنم قید کنید.با تشکر فراوان

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   واریس طنابی ریشه دار است و
   درمان قطعی نیاز دارد. برای راهنمایی بیشتر و تعیین وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ تماس بگیرید

 6. عباس می گوید

  سلام اگه واریس زخم شده باشه میشه لیزر کرد یا باید زخم خوب بشه بعش زمانی که لیزر انجام بشه مشکل برای همیشه بر طرف میشه هزینه لیزر چقدر میشه

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   ام وقت شما بخیر

   لطفا برای بررسی بیشتر و دقیق تر حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید

   برای هماهنگی وقت با واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ تماس بگیرید

 7. زق می گوید

  باسلام.واریس پای راست که متورم شده بادرد نسبتا شدید.خواستم بپرسم قبل ازنوبت دهی چه درمانی برای اینگونه واریس هست،متشکرم.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   با توجه به عکس احتمال زیاد لخته شدن خون در رگ واریسی است.
   یکعدد اسپرین ٨٠ میلی گرم با آب کافی میل شود.
   به اولین مرکز درمانی مراجعه نموده و سونوگرافی زیر انجام شود.

   لطفا بررسی وریدهای سطحی و عمقی از نظر وجود لخته و وسعت درگیری لخته از نظر طول و فاصله لخته با جانکشن عمقی بررسی شود.

   و نتیجه آن را در اسرع وقت برایم ارسال کنید

 8. صحرا می گوید

  آقای دکتر پای من واریس داره حالت گرفتگی و درد داره چیکارش کنم لطفا راهنماییم کنید قرار بود بیام خدمتتون ولی با کرونا فعلا نتونستم شهرستانم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   تا بهتر شدن وضعیت و امکان مراجعه حضوری موارد زیر را مدنظر قرار دهید :

   تحرک مناسب هوازی مانند پیاده روی روزانه در برنامه تان باشد.
   پرهیز از نشستن طولانی مدت برای مثال اگر کارمند هستید ساعتی یکبار میز کارتان را ترک کنید و چند قدم راه بروید.
   مواظب افزایش وزن باشید و اگر وزن بالا دارید با ورزش و پرهیز غذایی شروع به کم کردن وزن کنید بهترین سرعت کاهش ورن ۲ -۲/۵ کیلو در ماه است.
   پوشیدن جوراب واریس فعلا زیر زانو و کلاس فشار یک در طول فعالیت روزانه می تواند گای شما را سبک کند.
   در طول کار روزانه چند بار و هر بار ۵-١٠ دقیقه پاها بالاتر از سطح بدن قرار بگیرد.

 9. شیرین مجیدی می گوید

  سلام رز تون بخیر اقای دکتر.بنده رزیدنت هستم وزیاد سرپا هستم و خستگی مفرط و درد در پاها حتی در روزهای تعطیل دارم و واریس سطحی ظریفی در مچ پاها دارم لازم به ذکر است که درد و خستگی کف پاها رو هم دارم ولی کف پاها صاف نیس
  چه مارکی جوراب واریس بخرم و أیا جوراب کامل بخرم یا نوعی که تا پنجه پا هست أیا با جوراب واریس أین ناراحتی حل میشه

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   مواقعی که مدت زمان زیادی سرکار هستین از جوراب کلاس یک زیر زانو استفاده کنید ،جوراب میتواند به کاهش خستگی پاها و جلوگیری از پیشرفت واریس شما کمک نمایید اما واریس های ایجاد شده را درمان نمیکند

   سیگ واریس،سولیدا جز مارک های مرغوب جوراب واریس هستند که با سرچ اینترنتی میتوانید نمایندگی های پخش انهارا پیدا کنید

 10. ز می گوید

  دختر ۱۸ ساله من چند سالی است که اثر واریس در پا دارد و در ماهیچه‌های پا احساس خستگی وسنگینی میکند و گاهی هم روی پا و امتداد مچ به بالا هم احساس درد ضعیفی دارد. و در طول روز به علت درس زیاد پشت میز نشین هست.این روزها هم به علت نزدیکی به امتحانات
  فشار بیشتر شده .راهمنایی لازم رو فرمائید.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   مواظب افزایش وزن باشید تحرک مناسب و ورزش سبک فراموش نشود
   و در فواصل مطالعه حرکات کششی بدن انجام گیرد ،نگران نباشید بعد از امتحانات مراجعه کند.

 11. داوود پزشکی می گوید

  باسلام.آقای دکتر من حدود ۸ سال پیش بدلیل ادم پای چپ در بیمارستان ایرانشهر از ناحیه سیاه رگ اندام تحتانی توسط جنایعالی انژیوپلاستی شدم تمام اندامهای داخلیم مانند کبد و کلیه و غیره سالم هستند. و مدام از جوراب واریس استفاده می کنم اما باز هم به تدریج پای چپم ادمش بیشتر می شود. می خواستم بپرسم که آیا دارو ، درمان و روش جدیدی برای درمان این بیماری وجود دارد یا نه

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   ادم از عوارض درمان نکردن به موقع واریس است
   باید برای معاینه و سونو گرافی حضوری تشریف بیاورید .
   ۲۲۸۲۱۴۰۹

 12. ملکی می گوید

  آقای دکتر وقتی سرپا می ایستم رگها کمی بیرون میزند.
  مشکلم چیست و درمان آن چند جلسه کار دارد. البته من چون از اصفهان می خواهم بیایم میشود در یک روز کار من انجام شود ؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   با توجه به عکس بنظر میرسد واریس طنابی ریشه دار است. لطفا وقت حضوری بدهید تا از نزدیک معاینه دقیق انجام داده تعداد و گستردگی ریشه های داخلی مشخص شود فکر میکنم هم ریشه و هم ظاهر بیماری در یک جلسه قابل رفع باشد. با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۹۲۷۶-۷ تماس بگیرید و طوری هماهنگ کنید که در روز ویزیت امکان انجام کار درمانی شما باشد .

 13. دیانا می گوید

  سلام من سر بارداری ام دچار واریس شده بودم خیلی شدید بود شش سال پیش زالو انداختم خیلی بهتر شد
  الان میخواستم این واریس رو بدونم در چه حدی است و اینکه چه راهکاری برای از بین بردنش وجود داره چون می‌خوام دوباره باردار بشم میترسم از آمبولی شدن
  و هزینه اش چقدره در ضمن فقط پشت زانوی پای چپم واریس داره

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   درمان واریس با زالو امکان پذیر نیست
   بلکه برای درمان باید لیزر درمان یا جراحی کنید تا درمان شوید

 14. نغمه می گوید

  مادرم ساق پاهایش ورم می کند تا مچ اخیرا تا روی انگشتانش هم ورم می کند و ورم ها بیشتر شده و الان مدتی است کشاله رانش درد می کند تا لگن که لگن هم درد می گیرد و خیلی ازار دهنده است این درد براشون
  روی ساق پاها چند مویرگ واریسی دارد که دکتر ارتوپد تشخیص داد واریس است، داروی قلب و عروق هم مصرف میکند تحت نظر متخصص، علت این ورم و این درد بخاطر واریس لگنی است؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بنظر من احتمال واریس لگنی مطرح نیست.نیاز به بررسی دقیق تر هست و توصیه میکنم که توسط یکی از همکاران فوق تخصص کلینیک ما ویزیت شوید

   برای تعیین وقت لطفا در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ تماس بگیرید

 15. زینت می گوید

  عمه ام ۶۵ سالش هست،فقط تیرویید کم کار دارن. فقط میخواد بدونه خوب میشه یا نه؟ چون سخته از اسلام شهر بخواد بیاد خودش فقط میگه اگه خوب خوب میشم برم؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   بله خوب خوب هم میشود هم از نظر ظاهری و هم از لحاظ ریشه ای
   بشرطیکه تلفیقی از لیزر فلبکتومی و اسکلروتراپی انجام گیرد شاید سه جلسه بفاصله یک ماه نیاز داشته باشد
   ولی در سن ۶۵ سال صلاح نیست و بهتر است فقط درمان ریشه واریس طنابی انجام بگیرد تا از عوارض بعدی جلوگیری شود و اینکار در یک جلسه انجام میشود.

 16. سیما می گوید

  سلام
  من مبتلا به واریس طنابی هستم چند بار اسکلروتراپی کردم و یه دوره دیگه مانده بود که نرفتم انجام بدم الان هم بیمه تکمیلی اسیا دارم میخاستم بپرسم که آیا درمان با بیمه تکمیلی انجام می گیرد اگر انجام میگیرد چقدر هزینه را بیمه و چقدر من باید بدهم
  با تشکر فراوان

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   واریس های طنابی با اسکلروتراپی رفع نمیشوند و این روش برای واریس های عنکبوتی و سطحی میباشد
   واریس های طنابی اهمیت درمانی دارند و بهتر است قبل از پیشرفت و ایجاد مشکلات درمان شود
   بیمه ای تکمیلی هزینه های درمان واریس را ساپورت میکنند و ما با بیمه اسیا طرف قرارداد هستیم

   لطفا با شماره ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ تماس بگیرید که در رابطه با بیمه شما را راهنمایی کنیم

 17. پروانه می گوید

  سلام مامانم یکدفعه دچار درد شدید زانو و احساس سنگینی و سوزش در زانوهاش شده و طوری ک نمیتونه اصلا خم و راست کنه و اینکه یه کمی رگ پشت زانو ورم کرده و تیره تر از رگ های دیگس این درد زیاد میتونه از واریس باشه

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   ام وقت شما بخیر

   به این صورت نمیتوان نظر قطعی داد بهتر است از رگ هایی که میفرمایید برای ما اینجا یا در واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ عکس ارسال کنید که بتوانیم راهنمایی بهتری برای شما داشته باشیم

 18. طاهره می گوید

  سلام اقای دکتر
  وقت بخیر
  مادر من با حدود هفتاد سال سن، حدود ۴۰ سال هستش که رگهای واریس پا دارند. عکسش رو هم میفرستم.
  آقای دکتر با این توضیحات، بهترین روش درمانی واسه مادرم کدوم روشه؟

  در مورد هزینه و بیمه هم ممنون میشم بگید.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   سلام اقای دکتر
   وقت بخیر
   این گونه رگ های واریسی معمولا مشکل خاصی ایجاد نمی کنند و اهمیت درمانی ندارند
   با توجه به سن مادر شما بهتر است که حساس نباشید

 19. ندا می گوید

  سلام وقتتون بخیر من واریس پا دارم قبلا روی پان بیشتر بود و ورم می کرد توی گرما و اذیتم می کرد این مدت پشت زانوم رگها متورم و دردناک شده و حتی راه رفتن رو برام سخت می کنه و پام سنگین و گاهی ضعف زیاد توش داره.می خواستم بپرسم برای لیزر آیا پشت زانو رو می شه انجام داد و اینکه چقدر تاثیر گذاره و آیا شما در زمان کرونا بیمار جدید می بینین. خیلی ممنون از شما

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   به نظر میرسد شما بیش از حد حساس شده باشید

   فعلا نیاز به درمان یا کار خاصی نیست ،ورزش کنید مایعات زیاد مصرف کنید وزن خود را کنترل کنید و سعی کنید ارامش داشته باشید و حساس نباشید

 20. نگین می گوید

  سلام من ۳۲ ساله هستم و روی پاهام رگ های عنکبوتی زیادی ایجاد شده ، به طوری که تا پشت ران های پاهام این رگ ها وجود دارد و یک قسمت هایی هم به صورت آبی تیره درآمده ، در ساق پاهام ضعف شدیدی احساس می کنم. درخواست راهنمایی دارم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   برای درمان رگ های عنکبوتی با توجه به شدت وضعف رگ ها روش های متفاوتی مثل اسکلروتراپی لیزر و گاهی میکروفلبکتومی استفاده میشود

   بهتر است ابتدا برای ما عکس ارسال کنید که شمارا بهتر راهنمایی کنیم

 21. Samane می گوید

  من پزشک هستم و برای درمان واریس پا می خواستم مراجعه کنم،. جهت تسریع مراحل آیا لازمه قبل از مراجعه سونوگرافی از ورید ها رو انجام بدم یا در مرکز امکانات سونوگرافی هم موجود می باشد. اگر میبایست جای دیگه انجام بشه،رادیولوژیست همکار مورد تایید لطفا معرفی کنین .ممنون 🙏🏻

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام خانم دکتر، لطفا عکس از ظاهر پا بفرستید طبق عکس اگر لازم باشه خدمتتون اعلام می شود که چه اقداماتی قبل مراجعه انجام شود. البته در مرکز ما امکان سونو گرافی هم وجود دارد

 22. حسین می گوید

  آقای ۲۲ ساله ای هستم که ۱۱۰ کیلو وزن دارم با قد۱۸۰ چندین سال هست که در ناحیه ساق پای چپ واریس دارم و یک نوبت زالو درمانی انجام دادم و نتیجه ای نداشته سونوگرافی داپلر عروق نیز انجام داده ام که به همراه عکس از پا خدمتتان ارسال میکنم ممنون میشم درمان انتخابی و هزینه درمان را باتوجه به شهرستانی بودنم قید کنید.با تشکر فراوان

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   واریس طنابی ریشه دار است و
   درمان قطعی نیاز دارد. برای راهنمایی بیشتر و تعیین وقت لطفا با واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ تماس بگیرید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.