16 روش ساده برای درمان خانگی واریس پا

یکی از موثرترین روش های درمان واریس پا ، درمان خانگی واریس پا می باشد. در این مقاله می خواهیم روش های درمان گیاهی واریس پا  و درمان واریس پا در طب سنتی را به طور مختصر توضیح دهیم.

واریس به شکل رگ های برآمده زیر سطح پوست در پاها نمایان می شود. طبق آمارها، از هر چهار نفر خانم، یک نفر به واریس مبتلا است و این نسبت در آقایان 1 به 10می باشد.

خوشبختانه امروزه درمان واریس، بدون نیاز به عمل واریس و بستری شدن در بیمارستان انجام می شود. نتایج درمانی این روش ها رضایت بیماران و پزشکان را به دنبال داشته است. تدوام نتایج خوب و برگشت نداشتن دوباره ی بیماری، باعث دلگرمی بیماران برای رهایی از درد ساق پا و سنگینی پاها شده است.

با تمام این اوصاف، برای همه بیماران درمان واریس مقدور نیست. بعضی از افراد به خاطر کهولت سن و ناتوانی یا عدم استطاعت مالی نمی توانند به دنبال درمان واریس بروند. در برخی شرایط مثل بارداری و شیردهی و همینطور طبق صلاح دید متخصص واریس پا در مشکلات خاص ممکن است درمان واریس به آینده موکول شود.

در تمامی این موارد شاید برای بیمار تنها چیزی که مهم باشد این است که بنحوی درد پاها را التیام دهد تا بتواند به کارهای روزمره ی خود برسد. از این رو شاید بخواهد که در کنار استفاده از دارو و جوراب واریس تجویز شده توسط پزشک معالج، از درمان واریس پا نیز برای کاهش شدت درد و سنگینی در پاها کمک بگیرند.

درمان خانگی واریس پا

در اینجا چند مورد از مرهم ها و راه های درمان واریس پا با طب سنتی که پر طرفدار و رایج هستند، معرفی می شوند.

درمان خانگی واریس پشت زانو با سرکه سیب

سرکه سیب یک تصفیه کننده طبیعی برای بهبود گردش خون است. در صورتی که خون به حالت طبیعی در جریان باشد احساس سنگینی و تورم رگ های واریسی تا حدودی کم می شود.

برای درمان گیاهی واریس پا با سرکه سیب آن را روی سطح پوست (اطراف رگهای واریسی) بزنید و بخوبی ماساژ دهید تا سرکه کاملا جذب پوست شود. این کار را شب ها پیش از خواب انجام دهید و برای مدت چند ماه تکرار کنید.

دو قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کنید. این محلول را 2 بار در روز برای یک ماه بخورید تا فواید آن برای شما مشخص شود.

درمان واریس پا بافلفل قرمز

یکی از مرهم های معجزه آسای واریس فلفل قرمز است. این ادویه سرشار از ویتامین c و بیو فلاونوییدهاست که از این ترکیبات برای بهبود جریان خون می توان بهره گرفت. این ترکیبات درد را کم می کنند و التهاب رگ ها را کاهش می دهند.

یک قاشق چای خوری فلفل را در آب گرم بریزید و به خوبی هم بزنید این ترکیب را سه بار در روز برای یک الی دو ماه میل کنید. دقت کنید که اگر زمینه حساسیت به فلفل قرمز دارید، این درمان خانگی واریس پا برای شما مناسب نخواهد بود و به شما اصلا توصیه نمی شود.

این ادویه را در آشپزیتان بکار بگیرید. گاهی خوردن غذای تند خالی از لطف نیست و به بهبود گردش خون کمک می کند.

درمان واریس با فندق افسونگر

فندق افسونگر می تواند عروق خونی را تقویت و علائم ورید های واریسی را کاهش دهد. این فندق می تواند به تقویت، کاهش التهاب و افزایش جریان خون این ورید ها کمک کند.

نحوه استفاده: یک پارچه خیسانده در عصاره یا روغن فندق افسونگر را بر روی ناحیه مورد نظر قرار داده، به مدت چند دقیقه صبر کرده و این کار را دوباره تکرار کنید.

در حالی که درمان های خانگی شروعی عالی برای مداوای ورید های واریسی می باشند اما قادر به درمان کامل این ورید ها نیستند. افراد مبتلا باید یک برنامه درمانی کامل برای درمان واریس پا پیدا کنند.

خوب است بار دیگر روی این موضوع تاکید کنیم که درمان گیاهی واریس پا تنها برای کاهش شدت علائم واریس می تواند مفید باشد. این روش ها شما را در برابر عوارض واریس مصون نگه نمی دارد.

روغن زیتون برای درمان واریس

شاید خیلی از ما، از پدر و مادر سالخورده خود در مورد ماساژ با روغن زیتون و درمان واریس با روغن زیتون چیزهایی شنیده باشیم ولی جدی نگرفته باشیم و سر سری از کنار این حرف ها گذشته باشیم. اما جالب است بدانید که این تجارب مطابق با توصیه های اثربخش در درمان خانگی واریس پا است.

بهبود جریان خون به عنوان یک اصل مورد توافق در خصوص درمان واریس است و ماساژ پاها با روغن زیتون به گردش خون در پاهایتان کمک می کند و درد واریس و التهاب در پاها را کاهش می دهد.

مقدار مساوی روغن زیتون و روغن حاوی ویتامین E را مخلوط کنید و به آرامی حرارت دهید تا به دمای مطلوب (تقریبا گرم) برسد سپس این روغن را روی پاهایتان برای چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید. در صورت تمایل می توانید 4 قطره عصاره اکالیپتوس را به 2 قاشق چایخوری روغن زیتون اضافه کنید و با این مخلوط پایتان را ماساژ دهید.

درمان واریس پا با سیر

یکی از گیاهان موثر برای درمان گیاهی واریس پا به منظور کاهش التهاب و علایم واریس، سیر است. این ترکیب برای شکسته شدن ترکیبات سمی در رگ های خون و بهبود گردش خون مفید است.

 6 حبه سیر را به خوبی ریز کنید. سپس با 2 قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط نمایید. در مرحله بعدی 3 عدد پرتقال را آبگیری کنید و مخلوط سیر و روغن را به آن بیافزایید. این مخلوط را به مدت 12 ساعت در جای خنک نگهدارید. بعد از آنکه به خوبی آن را تکان دادید با نوک انگشتانتان روی رگهای برآمده به صورت حرکات دورانی به مدت 15 دقیقه ماساژ دهید. روی این قسمت پوست را با گاز بپوشانید و شب تا صبح بگذارید به همین صورت باقی بماند. برای چند ماه این کار را تکرار کنید تا نتایج فوق العاده ی آن را مشاهده کنید. از سیر در برنامه غذایتان تا می توانید استفاده کنید برای مثال با ماست سیر بخورید.

درمان واریس پا با نارون کوهی

عصاره این گیاه برای تقویت دیواره رگ ها و کاهش علائم واریس توصیه می شود. این ترکیب علاوه بر پیشگیری از واریس، برای کاهش تورم و درد نیز مفید است.

 یک دستمال را با این عصاره خیس کنید و روی رگ های متورم قرار دهید اینکار را 2 الی 3 بار در روز برای مدت یک تا دو ماه تکرار کنید.

 به علاوه می توانید در وان پر از آب ولرم 10 تا 20 قطره از این عصاره را بریزید و پاهایتان را در وان برای 15 دقیقه قرار بدهید. این کار را می توانید بمدت یک الی دو ماه و هر شب انجام دهید.

برگ مو

یکی دیگر از روش های درمان واریس با طب سنتی، برگ مو است. یک فنجان برگ مو کشمشی را در 4 فنجان آب جوش به مدت 10 الی 15 دقیقه بجوشانید. سپس صبر کنید تا دمای آن مناسب شود. این آب را در یک تشت بریزید و پایتان را در تشت به مدت پنج دقیقه قرار دهید، سپس پایتان را برای ده ثانیه در تشت دیگر حاوی آب سرد قرار دهید. بعد تکرار این کار برای 3 الی 4 بار و در نهایت قرار دادن پا در آب سرد، پایتان را به سمت بالا با روغن ماساژ دهید سپس دراز بکشید و پایتان را بالاتر از سطح بدن قرار دهید.

این روش های درمان خانگی واریس پا را امتحان کنید و ببینید کدامیک برای شما بهتر است. در کنار این چند روش درمان دارویی واریس پا، با پوشیدن جوراب واریس، انجام تمرینات ورزشی به صورت منظم و کاهش وزن در صورت داشتن وزن اضافه می توان جلوی پیشرفت واریس را گرفت.

 عصاره هسته انگور

دانه های کوچک داخل انگور دارای خواص ضدباکتریایی بوده و حاوی مواد آنتی اکسیدانی از جمله فلاونوئید، اسید لینولئیک و ویتامین E میباشند. این مواد از آسیب رادیکالهای آزاد به دیواره های عروق خونی جلوگیری کرده و باعث تشکیل کلاژن و تقویت دیواره رگ های خونی می شوند.

برای اینکار تعدادی هسته انگور را پودر کرده یا عصاره ی آن را روی پوست و محل آسیب دیده بزنید. همچنین می توان از روغن هسته انگور به صورت خوراکی یا موضعی استفاده کرد تا درد و التهاب کاهش یافته و رگ ها تقویت شوند.

درمان واریس پا با زنجبیل

از زنجبیل بیشتر به عنوان یک ریشه خوراکی خوش عطر یاد می شود. خاصیت ضد التهابی زنجفیل برای درمان رگ های ورم کرده واریس و التهاب آرتروز معجزه می کند.

ممکن است در حین استفاده احساس داغ شدگی بکنید و بترسید که اتفاق خوبی نمی افتد، اما نگران نباشید در این مرحله است که این مرحم دارد کار خودش را می کند. برای درست کردن مرحم زنحفیل به یک عدد زنجفیل تازه، دو قاشق غذاخوری نمک دریایی درشت و ۴ حبه سیر نیاز دارید.

زنجبیل و سیرها را پوست بکنید . همه مواد را در مخلوط کن بریزید تا یک خمیر یک دست به دست بیاورید یک ورقه پلاستیکی کلفت بردارید و مواد را روی آن بریزید و این پلاستیک را با مواد، روی منطقه ای که می خواهید به مدت ۶ ساعت بگذارید بماند.

نکته مهم این است که اگر ناحیه دچار زخم واریس شده است به هیچ وجه از این مرحم استفاده نکنید. این مرحم علاوه بر اینکه خاصیت ضد التهاب دارد مانند یک قرص مسکن برای درد عمل می کند با این تفاوت که هیچ اثر سوء دیگری ندارد.

جعفری

یکی از سبزی های غنی از ویتامین سی است که با خاصیت آنتی اکسیدانی به ساخت کلاژن و تولید و ترمیم سلول های بدن کمک می کند. این گیاه حاوی روتین است که به تقویت دیواره رگ ها و کاهش علائم واریس کمک شایانی می نماید. این گیاه را به صورت خام در سبزی خوردن یا در کنار سوپ استفاده کنید. بهتر است حرارت نبیند تا ویتامین سی آن حفظ شود.

 برای درمان خانگی واریس پا با جعفری به اندازه یک مشت جعفری خرد شده را در یک فنجان آب جوش به مدت پنج دقیقه بجوشانید سپس از روی حرارت کنار بگذارید تا به دمای آب شیر گرم برسد. سپس از آبکش رد کنید و به مایع باقی مانده یک قطره اسانس گل سرخ و یک قطره اسانس گل همیشه بهار بیافزایید. این محلول را برای چند دقیقه در یخچال بگذارید با استفاده از پنبه روی پوست پایتان را به محلول آغشته کنید. این کار را چندین ماه برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش ادامه دهید..

درمان واریس با مکمل های گیاه کوله خاس

این مکمل ها می توانند به کاهش التهاب محدود کننده رگ های واریسی کمک کنند. این موارد علاوه بر حاوی ویتامین های B و C حاوی کلسیم، کروم، منیزیم، منگنز، پتاسیم، سلنیم، سیلیکون و روی نیز هستند.

نحوه استفاده: 100 گرم از آن را سه بار در روز مصرف کنید. این کار می تواند به تقویت، کاهش التهاب و افزایش جریان خون این ورید ها کمک کند. قبل از مصرف این مکمل باید با پزشک خود مشورت کرد.

درمان واریس با یخ

اگر از درد واریس رنج می برید می توانید از یخ برای تسکین درد خود استفاده کنید. تشتی پر از یخ کنید و پاهای خود را داخل آن بگذارید. یخ به دلیل خاصیت ضد التهابی سبب کمتر شدن درد شما می شود.

درمان واریس با زالو

امروزه در طب سنتی زالو درمانی کاربرد فراوانی دارد.یکی از کاربرد های زالو درمانی ، درمان واریس با زالو می باشد. بدین صورت ابتدا پزشک مراحل درمان را برای بیمار توضیح می دهد. سپس  بادقت  زالو را در محل جمع شدن خون در رگ های وریدی می گذارد. در طی مدت درمان ممکن است زالو چسبندگی خوبی نسبت به ناحیه پوست نداشته باشد . در این صورت به پزشک این مشکل را بگویید.

به طور کلی درمان های سنتی برای کوتاه مدت مناسب هستند و درد را کم می کنند ولی درمان قطعی و غیر قابل بازگشت نخواهند داشت. در زالو درمانی هم این مورد مشاهده شده است که بیمار برای درمان واریس به زالو درمانی پناه برده است اما پس از مدتی به کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی مراجعه کرده است تا به درمان قطعی واریس پا بپردازد.

درمان واریس پا با ورزش

ورزش، به خصوص در هوای گرم، باعث میشود ورید های شما به دلیل افزایش جریان خون در پوست برای خنک کردن بدن برجسته شوند. اگر شما ورید های واریسی دارید، هنگام  درمان واریس پا با ورزش از جوراب های با فشار بالا در محل زانو استفاده کنید.

درمان واریس با ورزش


درمان واریس با حجامت

بسیاری از بیماران از دکتر سوال می کنند آیا واریس با حجامت درمان می شود؟حجامت به دلیل جایگزین کردن خون جدید به همراه اکسیژن در رگ ها سبب کمتر شدن رگ های واریسی می شود. اما همانطور که قبلا هم عرض کردیم این درمان ها کوتاه مدت و قابل بازگشت هستند.

پماد برای درمان واریس

دارو های بسیاری در درمان واریس موثرند مانند قرص دافلون ، قرص ونوویتال وکرم ونوویتال. این پماد از گیاه شاه بلط هندی درست شده است و در درمان واریس سطحی موثر است. پماد را  صبح ها و عصر ها به مدت 60 روز بر روی رگ های واریسی بمالید تا درد شما تسکین یابد.

درمان خانگی واریس پشت زانو

از درمان های خانگی که در بالا ذکز شد می توانید برای درمان واریس پشت زانو کمک بگیرید اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که این درمان ها فقط درد را تسکین می دهند و واریس را از بین نمی برند برای درمان قطعی واریس پشت زانو از روش های زیر استفاده کنید.

بیشتر رگ های واریسی در قسمت کشاله ران یا پشت زانو وجود دارند. محل دقیق رگ های واریسی بسیار مهم است. در حالت ایستاده، پزشک با استفاده از یک پروب کوچک رگ های واریسی شما را بررسی میکند، به این کار داپلر مداوم دریچه گفته میشود.

پروب میتواند مسیر خون را مشخص کند، هم در ورید های سطحی و هم در ورید های عمقی. این کار به تشخیص محل منشا ورید ها و طراحی هرگونه عمل که برای درمان آن نیاز است کمک میکند. ممکن است به جای این کار از اسکن سونوگرافی (داپلکس) استفاده شود. این که اجازه می دهد که ورید های عمقی با جزئیات بررسی شوند، به خصوص اگر در گذشته پیشینه رخداد ترومبوز ورید های عمقی وجود داشته باشد.

برای درمان واریس پشت پا می توان از لیزر واریس پا ، فوم اسکلروتراپی، ابلیشن و یا عمل جراحی استفاده کرد.

تمام موارد بالا نیاز به انجام اسکن داپلکس نیاز دارند. برخی اوقات، اگر اسکن اطلاعات واضحی ندهد، عکس اشعه ایکس ورید ها، که ونوگرافی نامیده میشود، ممکن است نیاز باشد. این کار شامل تزریق رنگ (کنتراست) به درون ورید در پا است. کنتراست باعث میشود که خروجی ورید ها در پا و ران مشاهده شود و بهترین راه برای مشخص کردن آسیب های پیشین به ورید های عمقی است.

من در پشت زانو احساس درد دارم، گاهی رگ های پشت زانو متورم می شود. آیا این علائم نشان دهدنده واریس پشت زانو است؟

وریدهای واریسی، ورید های سطحی بزرگ شده ای هستند که کمی بر روی پا برجسته میباشند، به خصوص بعد از این که مدت زیادی ایستاده باشید، آن ها معمولا هنگام دویدن باعث زانو درد نمی شوند. هنگام علامت دار شدن، افراد از درد پا شکایت میکنند، نه درد زانو به صورت ویژه. ورید هایی که شما توصیف کردید ممکن است طبیعی یا واریسی باشند.

کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

6+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Nahal پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من یه مدت طولانی از کفش پاشنه بلند استفاده کردم بعد چند روز متوجه شدم که پشت پام رگ های صورتی ایجاد شده
  ایا واریس؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   لطفا عکس ارسال کنید . قطعا چند رز کفش پاشنه بلند این تاثیر را ندارد 

 • تصویر کاربر A چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من پشت کنکوری ام و مجبورم ساعت ها بنشینم.چند ماه پیش متوجه رگ های واریس در پاهایم شدم.دو روز است که احساس خواب رفتگی و گزگز کردن در پاهایم دارم.لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر

   بهتر است که تحرک خود را بیشتر کنید سعی کنید ساعتی در روز را به ورزش اختصاص دهید و در ازا هر ساعت نشستن ده دقیقه راه بروید
   همچنین مصرف مایعات خود را بیشتر کنید

 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۲۹ بهمن ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر، من 48 سال دارم که پای راستم دچار واریس طنابی از اواسط ران تا نزدیک مچ پا هستم. با توجه به عکسهای ارسالی آیا درمان بدون نیاز به جراحی امکان پذیر است؟ با چه روشی؟ هزینه آن با توجه به نوع درمان چقدر خواهد شد. وسوال دیگر اینکه تا چه مدت پس از انجام درمان می‌توانم حرکت ویا رانندگی کنم. سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۹ بهمن ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   متاسفانه عکس های شما در سایت وارد نشده لطفا یا مجدد اینجا عکس ارسال کنید یا به واتس اپ یا تلگرام ۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴بفرستید که با توجه به عکس ها راهنمایی بهتری به شما ارائه شود 

 • تصویر کاربر اسی سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام، خانمی ۴۰ساله هستم؛ مدت چند ساله که زانو درد دارم به تازگی رگهای ابی پشت زانو دارم که درد و سوزش دارند ودرد از شصت پا تا کمر کشیده میشود؛ در ضمن ورزش تخصصی بدمینتون انجام میدهم؛ برای بهبود و درمان قطعی چکاری باید انجام دهم؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 10 ماه پیش)

   متخصص ستون فقرات مراجعه كنید
   توصیف شما از درد ، شبيه دردهاي ناشي از ديسك است

 • تصویر کاربر فروغ جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب.۳۶ سال سن دارم و به صورت ارثی واریس دارم که ظاهرش و البته به تازگی خستگی پا موجب ناراحتی من شده.میخواستم لطفا بفرمایید درمان با لیزر درمان قطعی هست یا خیر.یا چه روش دیگری پیشنهاد میشود.با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 11 ماه پیش)

    درمان با لیزر برای رگ درگیر واریس قطعی است . شما زمینه ارثی دارید و قاعدتا این وراثت بقیه عروق بدن را هم تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است آنها هم واریسی شوند . بهتر است درمان واریس حال حاضر صورت گیرد و در عین حال دایما توصیه های مربوط به پیشگیری مثل ورزش روزانه ، داشتن وزن متعادل، پوشیدن جوراب واریس در زمان فعالیت روزمره یکجا ایستادنی یا نشستنی را رعایت کنید. برای راهنمایی بیشتر و کامل در خصوص هزینه و روش درمان عکس از پاها در حالت ایستاده و نور کافی در زوایای مختلف به نحویکه رگها مشخص باشند ارسال بفرمایید اگر نتوانستید در از دکتر بپرسید سایت عکس ارسال کنید به شماره 09019746344 واتس اپ یا تلگرام بفرستید .

 • تصویر کاربر مریم جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر مادرم یکی از پاهایش ساق آن و در پای دیگرش بر روی پایش ورم شدید دارد و علائم واریس طناب , جدیدا یکی از زانوهایش خیلی خیلی ورم می کند در حد شکستگی و نمی تواند تکان دهد از جوراب واریس هم استفاده می کند پیش متخصص قلب و عروق بردیم گفتند آرتروز و درمان ندارد و شاید هم غدد لنفاوی فقط مسکن دادند تا دردش کم شود و گفتند از جوراب واریس هم استفاده کنند و باید تحمل کنند . بعضی وقتها با گرم کردن پا و استفاده از گرمی جات و استراحت کمی بهتر می شود ولی عوارض واریس در حال بیشتر شدن است ممکن است مشکل درد پایش از واریس باشد؟ مادرم اضافه وزن زیاد هم دارد همچنین احساس سنگینی پا و موقع راه رفتن احساس می کند زیر پایش خالی می شود
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 11 ماه پیش)

   با توصیفی که شما فرمودید به نظر می رسد اولین عامل مشکل پای مادر وزن بالاست . بهترین توصیه در حال حاضر راه رفتن در استخر و یا نرمش و رژیم غذایی برای  کم کردن وزن  است . هر چقدر وزن کم شود این مشککلات به مرور رفع و یا کم رنگ می شود وپاسخ به درمان احتمالی مورد نیاز هم بهتر میشود. وزن کم شود زانو درد کم می شود . تورم کم میشود و درد کلی پاها هم خیلی بهتر می شود. در عین حال توصیه می کنیم به متخصص ارتوپدی مراجعه داشته باشید تا با درمانهای مراقبتی کمک کنند مادر بتواند راه بروند و فعالیت داشته باشند

 • تصویر کاربر ناصر یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام در قسمت مچ پای من رگ های خونی ریز و پر رنگی وجود داره که خواستم بدونم واریس هست یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   خیر رگهای ناحیه مچ پا واریس نیستند . 


   ورزشهای هوازی مثل پیاده روی، شنا و  دوچرخه سواری انجام دهید.
   كنترل وزن در محدوده ایده ال داشته باشید . اگر اضافه وزن داریدرژیم غذایتان را رعایت کنید.
   جوراب زير زانوي فشار يك موقع كار روزانه بپوشید

 • تصویر کاربر علیرضا جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من مادرم وارریس شدید داره از ساق پاش تا رانش واریسه در قسمت بالاتر از زانوش کمتره میخواستم بدونم روش خونگی برای درمانش هست
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   روش خانگی برای درمان رگهای برآمده پاسخگو نیست . لطفا با ارسال عکس از پای مادر، سن مادر نسبت به ضرورت درمان مشاوره شوید می توانید به شماره واتس اپ 09019746344 ارسال کنید

 • تصویر کاربر توسلی سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت جناب دکتر اقدسی خسته نباشید. ۵۷ سال سن دارم یک زایمان داشته ام در سن ۴۲ سالگی هیسترکتومی کرده ام تخمدان ها را دارم و. همچنین یک کیست مایع ۷سانتی دارم.۳ماه است درگیر ورم معده ومیکروب هلیکو باکتر هستم دارو مصرف میکنم تقریبا دو ماه است که دارای دردهایی با مشخصات واریس میباشم داروهای اعصاب مصرف میکردم آسنترا ولو را زپام که مقدار مصرف آنها خیلی خیلی کم شده. بعد از بیداری کمی درد پهلو و پشت کمر دارم که به تدریج بعد از نشستن و ایستادن بیشتر میشود مشابه درد لگنی هیچ برجستگی واریسی درقسمت لگن مشاهده نمیشود از کار و زندگی افتاده ام مدام باید استراحت کنم بصورت خوابیده تا از این درد خلاص شوم پیشاپیش از راهنمایی های شما سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   ابتدا مراجعه به متخصص زنان انجام گیرد.
   سپس در صورت نياز و صلاحديد سونوگرافي داپلر عروق لگني انجام گيرد.

 • تصویر کاربر نیلوفر جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من شش ماه پیش درد پا گرفتم و رگهای واریسی نیز از قبل داشتم الان درد شدید دارم درد در ناحیه پشت ساق پا دارم سونوگرافی داپلر انجام دادم الان براتون سونوگرافی را نیز ارسال میکنم الان درد شدید دارم در پشت ساق پای چپم میخواستم بدونم چه کار باید کنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام لطفا عکس از ظاهر پا ( جاییکه رگها هستند در حالت ایستاده ارسال نمایید می توانید به واتس اپ 09019746344 ارسال کنید .

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر