مراحل، مزایا و عوارض درمان واریس با روش رادیوفرکانسی (RF)

درمان واریس با روش رادیوفرکانسی یکی از تکنولوژی های مدرن در درمان واریس پا می باشد. واریس پا سالانه بسیاری از افراد را گرفتار می کند و بسیاری از افراد به دنبال عمل واریس پا یا برداشتن رگ های واریسی هستند چه بسا استفاده از روش های نوین درمان واریس پا نتیجه بهتری داشته است و از عوارض کمتری برخوردار است.

اختلالات هورمونی مانند کم کاری تیروئید، بارداری، وزن اضافه و بی تحرکی از جمله علل شایع واریس هستند. با توجه به فراگیر شدن مصرف غذاهای پرکالری و زندگی مدرن کم تحرک در جامعه انتظار می رود نرخ ابتلا به واریس هم افزایش یابد.

واریس یکی از شایع ترین بیماریهای انسان است. سی درصد افراد به نحوی درگیر این بیماری هستند.

علت واریس پا

درمان واریس با روش رادیوفرکانسی در مقایسه با روشهای جراحی واریس به عنوان روش کم تهاجمی شناخته می شود. این روش در درمان واریس ریشه ای مانند ورید صافن بزرگ یا ورید صافن کوچک بکار می رود.

انجام این روش در حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد. معمولا این روش در کلینیک توسط پزشک متخصص واریس پا بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود. همچنین برای درمان و از بین بردن واریس های شاخه ای سطحی که پر پیچ و خم هستند از روش فلبکتومی یا اسکلروتراپی استفاده می شود.

واریس های شاخه ای و پر پیچ خم

درمان واریس با روش رادیوفرکانسی

در روش رادیوفرکانسی (اراف) به جای لیزر با امواج رادیویی، داخل وریدهای واریسی حرارت می بیند. این روش نیز همانند لیزر واریس در مطب و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. عملکرد رادیوفرکانسی اولیه، با ایجاد گرما در داخل بافت ورید باعث تخریب و جمع شدن آن می شود. این گرما در حدود ۱۲۰ درجه  سانتیگراد بوده ولی بیمار بعلت بیحس موضعی آن را احساس نمی کند.

 ‌یکی از جدیدترین سیستم های ار اف (RF) که هم اکنون استفاده می شود، انرژی مادون قرمز را به صورت مستقیم توسط الکترود های رادیوفرکانسی به بافت منتقل می کند که این سیستم ها را ClosureFast می نامند.

ارجحیت درمان با رادیوفرکوونسی

آنچه روش رادیوفرکوونسی را از سایر روشها متمایز میکند سرعت عمل در این روش است. به جرات می توان گفت که زمان درمان کمتر از سی دقیقه خواهد بود و در مقایسه با سایر روشها حدود ۲۰ درصد زمان کمتری می برد.

اهمیت سرعت درمان در مواردی مانند بیماران پر استرس و یا بیماران قلبی که مایل نیستیم بیمار زمان طولانی را در حالت دراز کش باشد روشنتر می شود.

 

دستگاه رادیوفرکونسی کوویدین covidein

مراحل درمان واریس با روش رادیوفرکانسی

درمان واریس با روش رادیوفرکانسی طی مراحل مختلفی صورت می گیرد.

مرحله آماده سازی

۱- پیش از شروع درمان، پزشک با هدایت پروب سونوگرافی روی پوست نقطه ای از رگ را علامت گذاری می کند. این نقطه نمایانگر محل ورود سوزن به داخل رگ است. معمولا محل ورود سوزن کمی بالاتر یا پایین زانو است.

۲- پوست پا به دقت با محلول بتادین ضدعفونی می شود. اینکار بمنظور کاهش خطر عفونت است. در این مرحله با ماده بی حس کننده موضعی روی پوست ایجاد بی حسی می شود. با این کار درد در زمان سوزن زدن کمتر حس می شود.

مرحله جایگذاری فیبر رادیوفرکوونسی

۳- زمانی که پوست بی حس شد، پزشک سوزن را در رگ جا گذاری می کند و سپس از طریق سوزن کاتتر بسیار باریک در رگ مورد درمان وارد می شود. برای هدایت کاتتر در رگ، سونوگرافی همزمان انجام می گیرد.

مرحله بیحسی

۴- در مرحله بعد، ماده بی حس کننده موضعی در بافت های پیرامون رگ مورد درمان و در تمام طول رگ تزریق می شود. این کار مانع از احساس درد و ناراحتی در حین انجام درمان می شود. عملکرد دیگر ماده بی حسی، فشرده کردن رگ و جلوگیری از انتقال حرارت امواج رادیوفرکانسی به بافتهای پیرامون رگ است. در اغلب موارد از ۵۰ سی سی لیدوکایین %۱ استفاده می شود که برای بی حسی رگ کفایت می کند.

مراحل درمان واریس با فیبر مخصوص

۵- با روشن شدن دستگاه رادیوفرکانسی، حرارت منتقل شده از امواج باعث بسته شدن رگ می شود. بیحسی که در مرحله قبلی در تمام طول رگ داده شده است مانع احساس درد می شود و علیرغم اینکه دمای داخلی رگ به ۱۲۰ درجه سانتیگراد میرسد بیمار راحت است. رگ با حرکت آرام کاتتر از داخل مورد درمان قرار می گیرد.

مرحله پایانی

۶- وقتی کاتتر تمام طول رگ را طی کرد، کاتتر خارج می شود. سپس محل ورود سوزن پانسمان می شود و جوراب واریس یا باند فشاری روی پای بیمار پوشانده می شود. این اقدام برای تامین حداکثر فشار روی رگ تحت درمان انجام می شود.

۷- سپس پزشک با سونوگرافی، از بسته شدن رگ اطمینان می یابد.

رگ بسته شده کم کم به بافت اسکار تبدیل می شود. و با گذشت زمان توسط بدن جذب شده  کاملا محو می شود.

تا چند هفته معمولا بیمار وقتی روی مسیر رگ واریسی انگشت خود را  فشار می دهد احساس سفتی می کند که در واقع باقیمانده رگ است که بمرور محو خواهد شد

کلینیک واریس دکترمهرداد اقدسی مجهز به سیستم های نوین (closurefast) است.

درمان واریس با روش رادیوفرکانسی

چگونگی درمان واریس با روش ار اف RF

در سیستم های جدید کاتتر دارای الکترودی به طول ۷ سانتی متر بوده که انرژی را به این قطعه از رگ تحویل می دهد.

درمان واریس با روش ار اف RF

و دمای کاتتر به ۱۲۰ درجه سانتی گراد می رسد.

تا زمان رسیدن به این دما کاتتر در یک ناحیه از رگ ثابت باقی می ماند. گرم کردن دیواره ی رگ موجب فشرده شدن آن در مناطق تحت انرژی می شود. چون ماهیت رگ با گرما تغییر می کند، رگ متورم می شود. ‌بعد از آن کاتتر به اندازه ۷ سانتی متر بیرون کشیده می شود. دراین هنگام هیچ انرژی به رگ فرستاده نمی شود. بعد از اطمینان از قرارگیری کاتتر در محل مناسب، انرژی مجددا به رگ اعمال می شود. به همین روش کاتتر به تدریج از طول مسیر ورید خارج شده و این اعمال تکرار می شوند. اینکار تا زمانی که تمام طول رگ در بخش های ۷ سانتی درمان شود، تداوم می یابد.

محدودیت درمان با رادیوفرکوونسی

در قسمت قبل در مورد مزیت آر اف سرعت عمل در این روش و استفاده در بیماران قلبی و پر استرس را یادآور شدیم.

محدودیت فیبرهای آراف در این است که قدری ضخیم بوده و امکان استفاده از این روش در واریسهای ریزتر و پرفوران ها به سادگی میسر نمی باشد.

مراقبت های بعد از درمان واریس پا

 1. در هفته های اول پس از درمان، فشرده نگه داشتن محل مورد درمان اهمیت حیاتی دارد. اینکار در کاهش کبودی و التهاب بسیار موثر است. معمولا جوراب واریس با فشار بالا برای پای درمان شده استفاده می شود و اگر بیمار مایل باشد در پای درمان نشده نیز استفاده می شود.
 2. در دوره نقاهت بیمار بایستی به اندازه کافی راه برود. در بستر بودن و استراحت بیش از اندازه اصلا جایز نیست. به همین دلیل افرادی که قادر به راه رفتن نیستند معمولا برایشان این روش توصیه نمی شود.
 3. بلند کردن اجسام سنگین ممنوع است و نباید در این بازه ورزشهای سنگین مثل کار با وزنه و بدنسازی انجام شود.
 4. معمولا برای دو تا سه روز پزشک برای فرد مورد درمان آنتی بیوتیک تجویز می کند که بایستی سر ساعت و طبق تجویز پزشک مصرف شود.
 5. حمام کردن ممکن است همان شب امکان پذیر باشد یا به دستور پزشک چند روز به تاخیر بیافتد.

برای اطلاع بیشتر از مراقبتهای بعد از درمان بروشور مربوط به بیماران تحت درمان با رادیوفرکانسی را مطالعه بفرمایید.

درچک بعد از درمان که معمولا چند هفته بعد از درمان انجام میشود تایید بسته بودن رگ با سونوگرافی انجام می شود. گر بخشی باز باقی مانده باشد برای تکمیل درمان اسکلروتراپی تحت هدایت سونوگرافی انجام می شود.

عوارض بعد از درمان واریس پا

در جلسات مشاوره برای تعیین روش درمان همیشه این سوال از سوی افراد بیان می شود. اینکه این عمل چه مشکلاتی دارد؟ عوارض این عمل چیست؟ در پاسخ آنچه بررسی ها روی روش رادیوفرکانسی نشان داده است عوارض جزئی مثل مورمور شدن دور رگ به صورت موقتی است که به مرور زمان رفع می شود.

سوختگی خفیف پوستی هم ممکن است پیش بیاید. البته این عوارض با مهارت و تجربه پزشک تا حد زیادی قابل پیشگیری است. در صورتیکه حجم بی حسی موضعی تزریقی بین پوست و رگ های سطحی  (مخصوصا  زیر زانو)  کافی  نباشد، این مشکل می تواند بروز کند.

لخته شدن خون در رگ

لخته خون در پا به دلیل انباشته شدن و تشکیل توده ای از خون در وریدهایی ایجاد می شود که در حالت عادی مسیر برگشت خون به سمت قلب هستند.

علائم لخته خون در پا

مزایای درمان واریس با روش رادیوفرکانسی

این روش درمانی توانسته نتایج رضایت بخشی را به ارمغان بیاورد. کسانی که از این روش درمانی استفاده کرده اند از نتیجه آن بسیار راضی هستند و آن را به دیگران توصیه می کنند. از مزایایی که باعث رضایتمندی بیماران و پزشکان از این روش است عبارتند از:

 • این روش جزو روشهای کم تهاجمی است که در زمانی بسیار کوتاه انجام می شود.
 • این روش بدون نیاز به بیهوشی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
 • برای انجام روش رادیوفرکانسی نیاز به بستری شدن در بیمارستان نیست. روش حاضر به صورت سرپایی در کلینیک صورت می گیرد.
 • دوه نقاهت بسیار کوتاه، نداشتن عوارض جانبی و انجام این روش در کلینیک همگی تاییدی بر مناسب بودن این روش می باشند.
 • در این روش هیچ گونه جای بخیه و برشی روی پوست ایجاد نمی شود. محل ورود کاتتر اندازه سوزن است. بنابراین زخم و جای زشت روی پوست باقی نمی ماند.
 • احتمال عود مجدد بیماری بعد از درمان، بسیار پایین و کمتر از ۵ درصد است. این مزیت را مطالعات متعددی تایید کرده اند.
 • این روش تحت پوشش بیمه های تکمیلی درمانی است. خوشبختانه کلینیک درمان واریس با اکثریت بیمه های تکمیلی قرارداد دارد.

درمان واریس با روش رادیوفرکانسی از ضریب اطمینان و رضایت بخشی بالایی برخوردار است. این روش جایگزین جراحی واریس شده و بیماران را از عوارض واریس درمان نشده مصون می دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
45 نظرات
 1. علي اكبر فتحي می گوید

  با درود من هفته آینده وقت عمل واریس با رادیو فرکانسی و میکرو فلبکتومی دارم لطفا بفرمایید ۱-این عمل چه خطراتی دارد۲- بدلیل حذف سیاهرگ درعمل رادیو فرکوونسی در آینده مشکلی برای پا بوجود میآید یا خیر متشکرم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   با درود، سیاهرگ بیمار بار اضافه ای برای پا دارد که باید از مسیر برداشته شود. و در صورت عدم درمان در اینده خطر خونریزی و لخته شدن است. از طرفی هر عملی اگر درست انجام نشود میتواند باعث ایجاد عفونت و مشکلات دیگری شود

 2. سیمین می گوید

  با سلام،ضمن تشکر و قدردانی،تصاویر پیوست مربوط به بیمار،پدر اینجانب۷۷ساله،میباشد،میخواستم هزینه درمان واریس و روش درنان را بفرمایید،پدر اینجانب عمل قلب باز

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   این واریس ها معمولا جنبه درمانی ندارند و من به شما توصیه به درمان نمیکنم
   تحرک مناسب داشته باشید
   وزن کنترل شود
   روزانه چند ساعت از جوراب واریس زیر زانو فشار یک استفاده کنید

 3. معصومه می گوید

  سلام ایا با کرمهای تجویزی داروخانه میشود رگهای قرمز رنگ ریز روی پا را محو کرد

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   کرم ها و پمادهای موجود معمولا تاثیر ندارند

   رگ های ایجاد شده با این روش ها از بین نمیروند و نیاز به روش های درمانی مثل اسکلروتراپی و یا لیزر دارند

 4. قندچی می گوید

  سلام
  من یه مدته پاهام‌سنگین میشه حتی نمی تونم وایستم ظرف بشورم عکس پامو برای شما می فرستم ، درمان میشه ؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   واریس طنابی ریشه دار است و درمان قطعی نیاز دارد. پس از بهتر شدن وضعیت بحران فعلی کورونا جهت ویزیت حضوری و انجام معاینه دقیق و درمان لازم مراجعه نماید.

 5. Samsne می گوید

  در مورد اقدامات قبل از مراجعه جهت تسریع پروسه درمان پرسیده بودم.فرمودین عکس ارسال کنم.
  من سعی کردم تو عکس واضح باشه، کلا پای راست درگیری بیشتره،رگ برجسته در ناحیه تحتانی مدیال ران داره،رگ های واضح آبی رنگ در ناحیه مدیال ران تا کشاله ران و مدیال ساق گاهی عروقش قابل لمس میشن،مپلا موقع ورزش.عروق عنکبوتی هم تو ناحیه جلو ساق هر دو پا شروع شدن.و پشت زانوهای هر دو طرف عروق برجسته آبی رنگ.پای راست علایم درد و تورم و سنگینی هم داره.
  به عنوان سوال آخرم چون محل کارم کرج هستش و رانندگی میکنم از تهران،چند روز نباید سر کار برم بعد از درمان.
  باز هم ممنون ازتون

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   اگر نیاز به درمان باشد دوره نقاحت خاصی نخواهید داشت

   بهتر است برای بررسی بیشتر حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید

 6. Z می گوید

  مادر بنده ۷۰ سالشه و واریس پا داره چندروز پیش یه ضربه خورد به پاش الان خون مردگی جمع شده درد هم نداره

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   وجود واریس باعث میشود که با ضربه خفیف دچار خونریزی داخلی و خونمردگی شود.

   فعلا چون درد و تورمی ندارد جای نگرانی نیست و نیاز به اقدامی هم نیست.

 7. خدیجه می گوید

  رگ های پام از زانو به پایین خیلی دردمیکنه به حدی که شب ها نمیتونم بخوابم.اوایل بعضی شبهابودولی الان هرشب دردمیکنه وخیلی دردش زیاده جدیدا رگه های آبی روی پاهام دیدم نمیدونم واریس هست یانه میشه کمکم کنید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   با توجه به این عکس اگر رگ های شما در همین حد است ،این گونه رگ ها نیز واریس محسوب میشوند اما معمولا ایجاد درد نمیکند و درمان انها صرفا جنبه زیبایی دارد، اگر درد پا برای شما مهم است بهتر است به دنبال منشا درد در جای دیگر باشید

 8. امیر می گوید

  واریس شدید پا دارم .
  و یک بارم در خدمت عمل کردم .
  و خوب نشدم .
  و بدتر شده .
  آیا معافیت داره

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   باید با پزشک نظام وظیفه مشورت کنید

 9. محمد می گوید

  پای راست بنده از زیر زانو دارای رگهای برجسته و بعضا رگه های آبی رنگ واریسی است که در ظاهر همیشه تورم در ساق این پا را می بینم
  خواهشا روش درمان و تعیین وقت ویزیت رو بیان بفرمایید
  ممنونم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام
   شما علائم واریس طنابی را دارید اما برای تشخیص درست در ابتدا دکتر برای شما سونوگرافی داپلر وریدی انجام‌دهد و حتی در صورت لزوم برای شما دارو تجویز کند .

  2. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   برای پای شما احتمال واریس طنابی و عمقی مطرح هست

   بهتر است برای بررسی دقیق تر حضورا مراجعه بفرمایید

   برای تعیین وقت لطفا با واتس

 10. علیرضا می گوید

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار

  پدر من حدود ۷۴ سال سن دارند، در مشهد زندگی می کنند و از مشکل واریس پیشرفته پا رنج می برند به شکلی که بدون جوراب واریس تنگ، تقریبا قادر به راه رفتن نیستند. اما با جوراب می توانند راه بروند و زندگی عادی داشته باشند (اگر چه مدت زیادی نمی توانند سرپا باشند).
  چند عکس از پای پدرم پیوست گردیده است و امیدواریم با راهنمایی و بهره گیری از تخصص و توصیه های ارزشمند شما و پاسخ به پرسش های زیر، راهکاری موثر در این خصوص پیدا شود:

  ۱- با توجه به سن پدرم و نگرانی از جراحی یا بیهوشی در این سن، چه روش / روش های درمانی را (با ذکر اولویت) برای ایشان توصیه می نمایید؟
  ۲- فرآیند درمان در چند مرحله خواهد بود و چه مدت به طول خواهد انجامید؟ (لطفا حتما حدودی را در این خصوص و لو بصورت یک بازه حداقل-حداکثر بیان نمایید)
  ۳- آیا امکان درمان همزمان هر دو پا امکان پذیر است؟ (با توجه به بعد مسافت و عدم حضور در تهران این موضوع اهمیت ویژه پیدا می کند).
  ۴- آیا امکان بازگشت واریس پس از درمان با روش پیشنهادی وجود دارد و آیا پس از فرآیند درمان، همچنان باید از جوراب واریس استفاده گردد؟
  ۵- حدود هزینه کل فرآیند درمان چقدر می باشد؟ (قطعا هزینه به تشخیص شما، میزان دارو و … بستگی خواهد داشت اما لطفا حتما حدودی را در این خصوص و لو بصورت یک بازه حداقل-حداکثر بیان نمایید).
  ۶- آیا هزینه های درمان تحت پوشش بیمه/بیمه تکمیلی قرار می گیرند؟

  پیشاپیش از وقتی که صرف پاسخ و راهنمایی می نمایید سپاسگزارم.
  سلامت و سربلند باشید
  علیرضا بمانی

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   درمان دو پا در یک جلسه قابل انجام است و این عمل بدون بی هوشی انجام میشود
   عود هم نخواهد کرد.
   ولی توصیه میکنم دنبال تشخیص علل دیگر باشید
   واریس این همه مشکل ایجاد نمیکند جوراب تنگ واریس هر دردی را کم میکند واگر جوراب خوب است معنی ان این نیست که باعث درد واریس است
   ارتروز شدید مفصل و پوکی استخوان ممکن است مطرح باشد

 11. قاسم می گوید

  من مرد ۵۱ساله هستم که در سال ۱۳۶۹ عمل جراحی واریس را در شهرستان همدان توسط دکتر… انجام دادم و در سال ۱۳۷۴ مجددا" در بیمارستان طالقانی تهران با نظارت …و دکتر …عمل جراحی انجام دادم و در سال ۱۳۹۴ داپلر را (لیزری) در کینیک پردیس نور تهران توسط دکتر …انجام دادم که بعداز مدتی آمبولی کرد که ایشان ۱۵ عدد آمپول برایم تجویز کردند که کنار ناف تزریق می کردم تا مشکل آمبولی در دراز مدت حدود ۸۰%بهبود پید کرد و در دیماه ۱۳۹۷ در بیمارستان بوعلی همدان توسط دکتر…؛ ونوگرافی کردم که ایشان فرمودند رگ اصلی را بیرون آوردند ، از حضرت عالی این سوال را دارم که آیا با این شرایط راهی برای درمان وجود دارد یا خیر ؟و همچنین در حال حاضر واریس در کشاله ران و زیر شکم و قسمت کمی در بیضه ایجاد شده است ؛ خواهشا" در صورت امکان جواب را پیامک بفرمائید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   فعلا نیاز به درمان بیشتری احساس نمیشود

 12. هومن می گوید

  سلام دکتر
  من واریس طنابی شدید پای راست داشتم و عمل جراحی باز و برداشتن و بستن رگ هارو انجام دادم ولی متاسفانه کارم طوریه که باید روزی ۷ الی ۸ ساعت سرپا باشم آیا با پوشیدن جوراب واریس می توانم به کارم ادامه بدهم یا خیر؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام

   پوشیدن جوراب واریس کلاس یک زیر زانو به شما کمک می کند

 13. رنجبر می گوید

  مدتی است که روی ساق هر دو پاهایم لک های قهوه ای رنگ افتاده به تازگی این لکها بیشتر شده تا جایی که روی موچ پام و حتی روی پام کشیده شده آیا اینها واریس هستن؟اخه روی ماهیچه پام چند تا رگ به رنگ دبگه ولی خیلی کم رنگ هستن؟روش درمان چیست؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   لطفا در صورت امکان مراجعه حضوری داشته باشید

   شماره تلفن وقت دهی :۲۲۸۱۹۲۷۶-

 14. Milad می گوید

  حدودا ده سالی هست ک واریس دارم پیگیری نکردم تا الان چون فک نمیکردم ضرری داشته نه خارش داره نه درد
  چندان‌هم احساس خستگی نمیکنم…ب نظر شما لازمه پیگیر بشم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بهتر است اول چند عکس از نقاط واریسی پای خود برای ما اینجا یا در واتس اپ و یا تلگرام شماره۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴ بفرستید که ما با توجه به انها بهتر شما را راهنمایی کنیم

 15. سعید می گوید

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر اقدسیه.بنده واریس پا دارم فقط پای راست و ورزشم هم زیاد میکنم الان نزدیک ۱ ماهی هست که پام بعد ورزش درد میگیره اونجایی که واریس دارم.میخواستم بپرسم شما بیمه تکمیلی دانا هم طرف قرارداد هستید که من به کلینیک شما مراجعه کنم؟ با تشکر

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بله طرف قرارداد بیمه دانا هستیم البته برای درمان اما لطفا ابتدا بعد از بهتر شدن شرایط جامعه برای ویزیت حضوری تشریف بیاورد

 16. نسرین می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  با توجه به عکس هایی که براتون ارسال کردم و همینطور وجود درد و گزگز در ناحیه پاها، میخواستم بدونم طبق تشخیص شما، درمان مشکل من از چه طریقی امکان پذیر است؟ آیا لیزر در این مورد کمک کننده است؟ در این صورت دوره درمان چه مدت است و هزینه درمان حدودا چه میزان خواهد بود؟ آیا امکان استفاده از بیمه آتیه سازان حافظ در درمان مشکل بنده وجود دارد؟
  من از شهر کرج مزاحمتون میشم
  پیشاپیش از توجه شما ممنونم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   این رگها اهمیت درمانی ندارند و درد ایجاد نمیکنند
   بعید است که درد و گز گز ارتباطی با اینها داشته باشد

 17. محدثه تاجیک می گوید

  سلام من دیروز با جواب سونو خدمت دکتر زنان رفتم سه ماه از بارداری سومم میگذرد که گفتن واریس لگن دارم درد در کمر تا کشیده شدن در پا قبلا داشتم ولی در این سه ماه نداشتم سنم ۳۰ سال و اندامی لاغر با وزن ۴۹ کیلو دارم به من جوراب شلواری واریس دادن آیا همین کفایت میکند البته هیچ نشانه ظاهری هم ندارم و گفتن سر پا نایستم و دو ماه دیگر دوباره سونو بدهم اصلا در تخصص ایشون هست یا نه ممنون

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بهتر است فعلا با دستورات پزشک خود ادامه دهید و در صورت امکان حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید

 18. مجتبی می گوید

  سلام پسری ۲۵ساله ام دو ساله که کشاله ران پا دچار واریس شده وزیادتر میشه علتش چی می‌تونه باشه، من بی رویه زیاد آنتی بیوتیک میخورم بدلیل عفونت مزمن پروستاتیت که خوبم نمیشه دارو های ناپروکسن،سلوکسیب،سیپروفلاکساسین و… زیاد خوردم و مسکن زیاد میخورم چون درد لگنی دارم پروستاتیت که هیچ دکتری نمیتونه درمونم کنه درد دارم ، پرزشم میکنم، راه چاره این واریسا چیست همراه با عکس میفرسم لطفا با هزینش بگین

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   در عکس ها به نظر نمیرسد که مشکل شما واریس باشد اما برای بررسی عمقی رگ ها بهتر است در صورت امکان حضورا تشریف بیاورید

 19. الهام حصاری می گوید

  سلام من قبلا چندبار تزریق آمپول اسکوتراپی ورادیوفراکانسی انجام دادم وجوراب واریس پوشیدم هزینه ش خیلی سنگین تموم شد هرجلسه با ویزیت ۱۸۰۰ ولی باز برگشته یعنی قبلش فقط تورم رگ وریدی کم شد کلا رفع نشد گفتند هی باید تکرار بشه واقعیتش من حقوقم کلا۱۵۰۰ سرپرست خانوادم با این اقتصاد خراب نمیتوانم هرجلسه اینقدر هزینه کنم شما میتونید برام داروی کمک کنه تشیدنشه معرفی کنید یا بگید شما انجام هرجلسه تزریق چقدره بیمه قبول میکنید؟یانه ؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   لطفا در وقت مناسب حضورا برای ویزیت تشریف بیاورید که وضعیت شما از نظر عمقی بررسی شود

   تلفن وقت دهی :۰۲۱۲۲۸۱۹۲۷۶-۷

 20. مهدی می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  چند تا عکس میفرستم لطفا بگین این لک ها علتش واریس هست و تا چه مرحله ای پیشرفت کرده

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   این لک ها اهمیتی چندانی ندارد و نگران کننده نیست
   سعی کنید ورزش کنید و تحرک خود را بیشتر کنید

   کنترل وزن داشته باشید،اگر اضافه وزن دارید سعی کنید وزن خود را کاهش دهید
   اگر کار طولانی سرپایی یا نشسته با تحرک کم دارید موقع کار بهتر است از جوراب واریس زیر زانو استفاده کنید

 21. Jr می گوید

  من مادرم ۶۵ سالشه از زانو به پاین پاهاش خیلی باد دارن خیلی مشکل بود سیروس کردی هم داره دکتر بود هم زیر نظر هست ولی پاداش خوب نمیشه خواستم دلیلش راهنمایی کنید ممنون

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بهتر است در ابتدا کنترل وزن داشته باشید اگر وزن شما بالاست وزن خود را کم کنید ،نمک مصرفی خود را قطع کرده و در زمان مناسب به یک متخصص داخلی مراجعه و مشورت کنید

 22. منصوری می گوید

  با سلام یکی ازبستگان ماکه مرد حدود ۳۰ ساله و شغل او کارگر نانوایی است واریس شدید پا دارد که به دلیل عدم توانایی مالی نتوانسته جراحی کند.حالا پاهایش سیاه شده و دکتربه اوگفته پایت باید اززانو قطع شود آیاراه حل دیگری غیر از قطع پا وجود ندارد.؟تورابه خدا اگر میتوانید راهنمایی کنید سه تافرزند کوچک دارد.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   برای مشاوره آنلاین
   عکس ارسال کنید
   ۰۹۳۹۳۰۲۷۲۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.