واکسن آنفولانزا را همه باید تزریق کنند

دبیر انجمن متخصصین بیماری‌های عفونی و گرمسیری کشور، با اشاره به اپیدمی ویروس آنفلوانزا در کشور، بر تزریق واکسن آنفلوانزا برای پیشگیری از عوارض خطرناک این بیماری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دبیر انجمن متخصصین بیماری‌های عفونی و گرمسیری کشور گفت: اپیدمی آنفولانزا در کشور گسترش پیدا کرده و همه باید واکسن آنفولانزا بزنند.

ویروس آنفلوانزا از طریق زائران سفر زیارتی عتبات به داخل کشور منتقل می‌شود

دکتر مینو محرز با عنوان این مطلب که احتمالاً ویروس آنفلوانزا از طریق افرادی که به سفر زیارتی عتبات در عراق رفته‌اند، به داخل کشور منتقل می‌شود، گفت: امسال طبق آمار وزارت بهداشت، اپیدمی آنفلوانزا در تمام شهرهای کشور اتفاق افتاده است.

چند نوع ویروس آنفلوانزا داریم

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به این مطلب که چند نوع ویروس آنفلوانزا داریم، افزود: آنچه درباره آن حرف می‌زنیم و اپیدمی شده است، همان آنفلوانزای فصلی انسانی است.

 استقبال از تزریق واکسن کمتر شود

وی با انتقاد شدید از اخباری که در ارتباط با واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی منتشر می‌شود، گفت: متأسفانه این‌گونه اخبار باعث شده امسال، استقبال از تزریق واکسن کمتر شود و شاهد اپیدمی آنفلوانزا باشیم. درحالی‌که مؤثرترین راه پیشگیری از عوارض خطرناک آنفلوانزا، استفاده از واکسن است.

 آنفلوانزا سرماخوردگی نیست

محرز با تاکید بر این مطلب که آنفلوانزا سرماخوردگی نیست، تصریح کرد: آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که با تب و درد و سرفه‌های شدید همراه است و اگر کنترل نشود، می‌تواند خطرناک باشد و منجر به مرگ هم شود.

واکسن آنفلوانزا

واکسن آنفولانزا برای سرماخوردگی نیست!

به گفته وی، این واکسن برای سرماخوردگی نیست و تزریق آن باعث نمی‌شود فرد دچار سرماخوردگی نشود.

بیماران قلبی، ریوی، و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، باید واکسن آنفلوانزا را بزنند.

محرز بر ضرورت تزریق این واکسن برای خانم‌های باردار تاکید کرد و افزود: بیماران قلبی، ریوی، و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، باید واکسن آنفلوانزا را بزنند.

دبیر انجمن متخصصین بیماری‌های عفونی و گرمسیری کشور، ادامه داد: باید جلوی تبلیغات علیه واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی گرفته شود، چون اطلاعاتی به مردم می‌دهند که موجب تردید آنها برای استفاده از این واکسن می‌شود.

اپیدمی این ویروس در زمستان بیشتر می‌شود و تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد

محرز اظهار داشت: باتوجه‌به اینکه اپیدمی این ویروس در زمستان بیشتر می‌شود و تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد، هنوز برای تزریق واکسن دیر نیست.

وی تاکید کرد: همه باید این واکسن آنفولانزا را بزنند، حتی افراد سالم نیز برای پیشگیری از ابتلا به عوارض خطرناک این ویروس، می‌بایست واکسن بزنند.

کلینیک تخصصی درمان واریس و بیماری‌های وریدی دکتر مهرداد اقدسی
فلوشیپ فوق تخصصی قلب و عروق

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.