برای درمان واریس به چه دکتری مراجعه کنیم؟

خوشبختانه تشخیص و درمان واریس و رگ های عنکبوتی در سالهای گذشته پیشرفت خوبی داشته است و پزشکان در رشته های مختلف، واریس را درمان می کنند. اما شاید برای شما سوال باشد که برای درمان واریس به چه دکتری مراجعه کنید؟

در گذشته وقتی فردی به واریس مبتلا می شد تنها راه پیش رو پوشیدن جوراب واریس بود و در بین مردم واریس، تنها به لحاظ زیبایی اهمیت داشت. امروزه کما بیش علائم و نشانه های واریس برای ما شناخته شده است.اما شاید به درستی ندانیم کدام تخصص ها واریس را درمان می کنند.

حتما بخوانید

یکی از روش های متداول در مان واریس استفاده از جوراب واریس می باشد. آیا می دانید استفاده از جوراب واریس چه مزایا و معایبی دارد ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

جوراب واریس

 

متخصص درمان واریس

متخصصین رشته هایی که برای تشخیص و درمان واریس و رگ های عنکبوتی از دانش کافی برخوردارند عبارتند از:

 • جراحان عروق
 • متخصصین قلب و عروق
 • متخصصین رادیولوژی اینترونشال ( مداخله ای)

مهارت و تجربه و نیز روش های درمانی پیش رو، بسته به تخصص های مختلف متفاوت است. به شما توصیه می کنیم پیش از مراجعه به پزشک حتما از اینکه در زمینه درمان واریس کار می کنند یا خیر  پرس و جو نمایید.

1) متخصصین قلب و عروق

این پزشکان در زمینه بیماری قلب و عروق آموزش دیده اند. معمولا پزشکان قلب در یک یا چند زمینه متمرکز می شوند . برای مثال برخی در مورد فشارخون بالا یا آریتمی فعالیت می کند و برخی زمینه واریس را برای فعالیت در نظر می گیرند. روش درمانی این گروه پزشکان بیشتر روشهای کم تهاجمی است.

معمولا در ابتدا روش های مختلف مثل سی تی اسکن، MRI، آنژیوگرافی و سونوگرافی برای تشخیص استفاده می شود.

پزشکان متناسب با رگ آسیب دیده و شدت مشکلات وریدی با روشهای درمانی مختلف از جمله لیزردرمانی واریس، روش رادیوفرکوئنسی ، روش اسکلروتراپی و استنت گذاری به درمان واریس ، رگهای عنکبوتی و دیگر مشکلات مزمن وریدی می پردازند.

حتما بخوانید

آیا می دانید لیزر واریس چگونه انجام می شود؟ برای دیدن فیلم لیزر واریس بر روی دکمه زیر کلیک کنید

لیزر واریس

بسیاری از افراد مشکل واریس را فقط یک مسئله زیبایی می دانند و فکر می کنند این قدر پیچیده نیست و نیاز به بررسی ندارد. اما طبق نظر متخصصین قلب و عروق، واریس و رگ های عنکبوتی همواره فقط مسئله زیبایی محسوب نمی شوند و در بسیاری از موارد یک مشکل جدی هستند که عوارض نگران کننده ای را به دنبال دارد. از جمله عوارض واریس که به صورت مزمن درآمده و زندگی فرد را متاثر می کند لخته خون در پا و زخم های وریدی است.

2) جراحان عروق

جراحان عروق معمولا مشکلات سیستم گردش خون یعنی ورید، شریان و مویرگها را تشخیص می دهند و نسبت به درمان آنها با روش های مختلف اقدام می نمایند . این پزشکان در کنار روش های کم تهاجمی برای درمان مشکلات مزمن وریدی از روش های تهاجمی هم استفاده می کنند.

حتما بخوانید

درمان واریس با چسب به عنوان تنها روش غیر حرارتی، بدون نیاز به ماده بی حسی و بدون دخالت ماده اسکلروزان است. در این روش از چسب بافتی مخصوص برای بستن رگ استفاده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد چسب واریس بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

چسب واریس

همینطور این پزشکان برای درمان مشکلات سیستم لنفاوی مثل انسداد مسیر لنف، ادم لنفاوی و پای فیلی هم تخصص دارند. بیماران با مشکلات وریدی مزمن مثل لخته خون در پا و یا زخم های وریدی هم به چراحان عروق مراجعه می کنند.

3) متخصصین رادیولوژی اینترونشنال

پزشکان رادیولوژیست اینترونشنال از روشهای مختلف برای رسیدن به تشخیص قطعی بهره می گیرند و به درمان با روشهای کم تهاجمی اقدام می کنند. چون این قبیل روش های درمانی معمولا از راه ایجاد یک برش بسیار کوچک روی پوست انجام می شود لقب “جراحی از طریق حفره کوچک” به این متخصصان داده شده است. با کمک تکنیک های تصویر برداری نفوذ از طریق کاتتر ، سوزن و شیت به داخل ورید ، شریان و … میسر می شود. و با توجه به کوچکی محل جاگذای سوزن، شیت یا لوله معمولا دوره نقاهت این روش های درمانی بسیار کوتاه است.

4) متخصصین پوست

این پزشکان معمولا در زمینه پوست، مو و ناخن و مشکلات مربوط به آنها فعالیت دارند. بسیاری از بیماران رگ های عنکبوتی را مربوط به پوست می دانند. این پزشکان با روش هایی مثل لیزر سطحی و یا اسکلروتراپی رگهای عنکبوتی را برطرف می کنند ولی در مورد واریس عمقی معمولا اقدام درمانی انجام نمی دهند.

آیا واریس با روش های خانگی درمان می شود؟ چه روش هایی برای درمان خانگی واریس وجود دارد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

درمان خانگی واریس پا

تشخیص واریس

زمان مناسب برای درمان واریس را از دست ندهید…

خیلی از بیماران وقتی رگ های برآمده روی پای خود را می بینند با خود فکر می کنند چه خوب کسی پای مرا نمی بیند! اما اگر به آنها بگوییم این رگها درمان دارد… سریع موضع می گیرند که این رگها مشکلی برای من ایجاد نکرده…. اما خوب است ما از تجارب دیگران درس بگیریم و هشدارها را جدی بشماریم.

درمان واریس هر چه بموقع انجام شود پزشک فرصت بهتری برای درمان دارد. برای مثال وقتی در مراحل اولیه واریس مراجعه می کنید شاید پزشک صلاح ببیند که چند ماهی اصلاح شیوه زندگی مانند کاهش وزن و پوشیدن جوراب واریس  را برای شما تجویز کند. از سوی دیگر به تعویق انداختن درمان واریس لزوما به معنای مسکوت شدن بیماری شما نیست. در بسیاری از موارد فرد تا اقدام به درمان کند عارضه ناخواسته مثل لخته خون در پا بروز کرده و در این شرایط درمان به پروسه ای زمان بر و طولانی مبدل می شود.

حتما بخوانید

آیا واریس درمان قطعی دارد؟ برای اطلاع از بهترین روش درمان قطعی واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی واریس پا

برای درمان رگ های عنکبوتی و واریس روش های مختلفی وجود دارد. خوب است بدانیم هر کدام از این روشها در چه مواردی کاربرد دارد و کدام پزشکان قادر به انجام آنها هستند؟

درمان واریس و مویرگهای نمایان روی سطح پوست

# اسکلروتراپیفوم اسکلروتراپی

روش سرپایی و کلینیکی برای درمان رگ های واریس سطحی و یا مویرگهای ریز بنفش و قرمز است که در اصطلاح به آنها رگ های عنکبوتی گفته می شود در این روش ماده ای به داخل رگ مورد نظر تزریق می شود و باعث بسته شدن رگ می گردد. سپس رگ بسته شده به مرور توسط بدن هضم شده و از بین می رود.

با این کار خون به سمت رگ های سالم مجاور تغییر مسیر می دهد و مشکلی در تامین جریان خون برای آن قسمت از پوست بوجود نمی آید. فوم اسکلروتراپی در واقع نوع جدید از اسکلروتراپی است که از فوم به جای مایع برای بستن رگ استفاده می شود. معمولا رگ های مورد درمان در کمتر از سه ماه کاملا محو می شوند و در اغلب موارد فوم اسکلروتراپی طی چند جلسه صورت می گیرد. تمام متخصصین یاد شده برای درمان واریس این روش را می توانند انجام دهند.

# انسداد حرارتی رگدرمان واریس با روش رادیوفرکانسی

این یک روش کم تهاجمی برای برطرف کردن رفلاکس و برگشت خون به عقب در ورید ها است. برای بستن رگ از یکی از روش های مربوطه استفاده می شود. برای مثال درمان واریس با لیزر و نیز روش درمان واریس با روش رادیوفرکوئنسی از جمله این روش هاست. معمولا این روش توسط متخصصین قلب و جراحان عروق و یا راویولوژیست ها انجام می شود. نتایج درمانی رضایت بخش و دوره نقاهت کوتاه ویژگی اصلی این روشهاست.

# فلبکتومی

phlebectomy
خارج سازی رگ درگیر (مرحله چهارم)

این روش هم برای برطرف کردن ظاهر در هم پیچیده و در اصطلاح عوام عروق شلنگی بکار می رود. متخصصین قلب و عروق و جراحان عروق از این روش در درمان واریس استفاده می کنند. این روش در کنار روش های درمان اصلی انسداد حرارتی رگ معمولا برای رفع ظاهر رگها استفاده می شود.

# جراحی واریس

خارج کردن کامل رگ آسیب دیده طی جراحی واریس صورت می گرفت. امروزه روشهای انسداد حرارتی رگ جایگزین این روش شده و در واقع جراحی واریس منسوخ شده است.

# روش لیزر IPL

این روش در واقع قسمتی از پروسه جوانسازی است که برای برطرف کردن رگ های عنکبوتی و مویرگ های بنفش و قرمز نزدیک سطح پوست بکار می رود. این روش جز روش های درمانی یا روش های زیبایی طبقه بندی می شود. معمولا در کلینیک های زیبایی و پوست بیشتر استفاده می شود. اینکه به کدام دکتر مراجعه کنیم ؟ گامی مهم در انتخاب روش درمانی مناسب و رسیدن به نتایج مناسب است.

کلینیک درمان واریس پا

شما می توانید برای مشورت  با دکتر مهرداد اقدسی فوق تخصص قلب و عروق در مورد واریس از یکی از راههای ذیل اقدام بفرمایید.
مشاوره رایگان و غیر حضوری
مشاوره حضوری با تعیین وقت  02122819276 و 02122819277

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  من پای سمت راستم رگهام ورم کرده و هراز گاهی درد دارد از جواراب واریس استفاده میکنم ولی هیچ فایده ای ندارد موقع کار کردن ورم میکند موقع استراحت خیلی کم ورم دیده میشود.میخواستم ببینم چیکار میتوانم بکنم38سالمه وزنمم مناسب.ممنون از پاسخگوییتون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام لطفا عکس از پاها در سامانه از دکتر بپرسید (همینجا) ارسال کنید . اگر نتوانستید اینجا بفرستید به شماره 09019746344 تلگرام یا واتس اپ  ارسال نمایید

    

 • تصویر کاربر چاوشی یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  چند سالی هست واریس دارم بعد از ۲ زایمان روز بروز شدید تر شده است خود به خود بعضی ازقسمت های بدنم کبود میشه درد شدید پاهایم به خصوص از زانو به پایین کلافه ام کرده شبها ازشدت درد خوابم نمیبره مادرم هم واریس شدید داره الان برای درمان باید چیکار کنم خواهش میکنم راهنماییم کنید ۳۵ ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   در عکس ارسالی شما رگ عنکبوتی رویت می شود که درد شدید نمی دهد و علت درد پای شما نمی تواند باشد اگر واریس شما به همین اندازه است توصیه می کنیم به متخصص روماتولوژی برای برررسی علت درد مراجعه کنید

 • تصویر کاربر Zahra یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  مادرم رگ دوتا پاهاش موقع راه رفتن خیلی درد میکنه و کشیده میشه و مویرگ های بادمجانی رنگ روی ماهیچه هاش دیده میشه برای درمان پیش چه متخصصی باید ببرم؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   برای درمان به متخصص قلب و عروق و یا عروق مراجعه بفرمایید اگر تهران هستید می توانید کلینیک ما تشریف بیاورید

 • تصویر کاربر taha یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  تموم پاهایم و زیرچشمم عنکبوتی شده و پاهام درد داره چه کنم که زیادتر نشه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)

   برای زیاد نشدن رگهای عنکبوتی توصیه هایی مثل حفظ وزن در محدوده ایده ال- استفاده ازکرم ضد افتاب برای پوست صورت - قرار نگرفتن در سرمای شدید یا عدم مواجهه حرارت زیاد با پوست صورت- خودسرانه استفاده نکردن قرصهای پیشگیری از بارداری و بقیه قرصهای هورمونی، زیاد سرپا نایستادن و پیشگیری از یبوست با خوردن سبزی و میوه های فصل توصیه میشود. در ضمن تحرک و فعالیت بدنی به خصوص ورزشهای  هوازی  در برنامه روزانه داشته باشید

 • تصویر کاربر فری شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من یه خانم ۲۹ ساله ام در قسمت مچ پاهام رگ های واریس عنکبوتی و نازک و در قسمت ساق پا رگ های سبز رنگ بزرگتر و یکمی متورم دارم برای درمان واریس بجز جوراب باید چه کاری انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام  شما می توانید عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید و بسته به شدت واریس در خصوص روش درمان راهنمایی شوید . اگر ارسال سایت در سامانه برای شما مقدور نبود له شماره اتسا پ یا تلگرام 09019746344 سوالتان راارسال کنید

 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من بچگی واریس داشتم رگ های بزرگ پام توی چند قسمت متورم بوده همیشه .تا الان که ۳۷ سالم هست هیچ درمانی انجام ندادم .تو چند ماه اخیر پزشک طب صنعتی سرکارم بهم گفت پای چپم بزرگترراز پای راست شده .ممکنه خطری داشته باشه .البته الان حدود ۴ماه هست که باشگاه بدنسازی میرم ممکن اثر بدی روی پام گذاشته باشه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام نیاز هست حضوری ویزیت شوید تا بتوان برای درمان اقدام شود

 • تصویر کاربر امانی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام پای مادر بنده واریس دارد روی پای ایشان رگهای عنکبوتی سبز سرخ و سرخ تیره وجو دارند
  داپلر روی پا انجام دادند رگهای عمقی باز بودند اما رگهای سطحی دچار اختلال و تجمع خون. درهنگام راه رفتن بسیار درد پا دارند
  ایا ایشون باید تزریق انجام بدند؟ لخته خون در پاشون خطر بروز سکته نداره ؟ایشون 46 سال دارند
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام  لطفا عکس از پای مادر در حالت ایستاده ( ناحیه ساق و ران) بفرستید. ( پشت پا- جلو و کنارهای پا ) در عکسها باشد. عکسها در نور کافی و با فاصله مناسب گرفته شود.  لطفا عکس از جواب سونوگرافی هم بفرستید . عکسها را یا در سامانه از دکتر بپرسید ارسال کنیدد و یا به شماره تلگرام یا واتس اپ 09019746344 ارسال بفرمایید .

 • تصویر کاربر امانی چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای درمان قوزک پا و احتمالا واریس پیش کدوم متخصص بروم.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   برای درمان واریس پزشک متخصص قلب و عروق یا فوق تخصص جراحی عروق می توانید مراجعه کنید. ورم قوزک  الزاما بخاطر واریس نیست

 • تصویر کاربر تندیس پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من روی ساق پاک رگهای بنفش پیدا شده و کم کم رگهای سبز هم دارم میبینم خیلی روی اعصابم تاثیر گذاشته می‌خوام درمانی کنم لطفاً به من هزینه را اعلام کنید و اینکه چقدر درمانی طول میکشه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام . این رگها قابل برطرف شدن هستند . لطفا عکس از پاها برای سایت یا شماره 09019746344 ( تلگرام یا واتس اپ ) ارسال بفرمایید و نسبت به روش انجام و همینطور هزینه راهنمایی شوید

 • تصویر کاربر مهرداد شنبه ۸ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.در چند جای پای همسرم به شکل مویرگی به طول 3 تا 4 سانت تیره شده ولی رگها متورم نشده لطفا بفرمایید چه باید کرد و به چه تخصص پزشکی باید مراجعه شود.با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۸ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   این رگها جنبه زیبایی دارند و میتوانید عکس از پاها با موبایل در زوایای مختلف ارسال بفرمایید طبق عکس ارسالی شما هزینه و تعداد جلسات خدمتتان اعلام می شود.

درحال دریافت اطلاعات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش از دکتر