برای درمان واریس به چه دکتری مراجعه کنیم؟

بسیاری از من می پرسند که برای درمان واریس پا چه دکتری باید رفت و آیا اصلا پزشک متخصص واریس پا داریم؟

پزشکان و متخصصان زیادی هستند که درمان واریس پا را انجام می دهند. اما بهترین دکتر واریس پا را می توان متخصص عروق پا نام برد، چرا که بدون دلیل برای شما نسخه نمی پیچد. هر رگ واریسی را بر اساس اندازه و قطرش مشخص کرده و درمان واریس را به صورت دقیق انجام می دهد از رگهای عنکبوتی و واریسی پا گرفته تا واریس رگ های پیشانی، صورت و حتی واریس لگن

پزشک متخصص واریس پا توانایی انجام اسکلروتراپی، لیزر واریس و سایر روش های درمانی مورد نیاز را دارد. دکتر واریس می تواند به شما بگوید که چه تمرین هایی جهت درمان واریس پا با ورزش  و یا حتی رژیم های غذایی می تواند در بهبود و کنترل واریس شما موثر باشد.

پزشک متخصص واریس پا کیست؟

از میان تخصص ها، متخصص قلب و عروق به دلیل سر و کار داشتن با عروق و رگ های بدن و همین طور جراحان عروق بهترین دکتر واریس پا و متخصص مورد نظر شما برای درمان واریس هستند.

مهارت و تجربه و نیز روش های درمانی پیش رو، بسته به تخصص های مختلف متفاوت است. به شما توصیه می کنیم پیش از مراجعه به پزشک حتما از اینکه در زمینه درمان رگ های واریسی پا کار می کنند یا خیر  پرس و جو نمایید.

سایر متخصصین عروق واریس

1- متخصص قلب و عروق

پزشکان متخصص قلب و عروق در زمینه بیماری قلب و عروق آموزش دیده اند. معمولا پزشکان قلب در یک یا چند زمینه، متمرکز می شوند . برای مثال برخی در مورد فشارخون بالا یا آریتمی فعالیت می کنند و برخی درمان واریس را برای فعالیت در نظر می گیرند. روش درمانی این گروه پزشکان بیشتر روشهای کم تهاجمی است.

معمولا در ابتدا روش های مختلف مثل سی تی اسکن، MRI، آنژیوگرافی و سونوگرافی برای تشخیص واریس و شدت آن استفاده می شود.

پزشکان متناسب با رگ آسیب دیده و شدت مشکلات وریدی با روشهای درمانی مختلف از جمله لیزر درمانی واریس، روش رادیوفرکوئنسی ، روش اسکلروتراپی و استنت گذاری به درمان واریس، رگهای عنکبوتی و دیگر مشکلات مزمن وریدی می پردازند.

رگهای واریسی پا

بسیاری از افراد، مشکل واریس را فقط یک مسئله زیبایی می دانند و فکر می کنند این قدر پیچیده نیست و نیاز به بررسی ندارد. اما طبق نظر متخصصین قلب و عروق، واریس و رگ های عنکبوتی همواره فقط مسئله زیبایی محسوب نمی شوند و در بسیاری از موارد یک مشکل جدی هستند که عوارض نگران کننده ای را به دنبال دارد. از جمله عوارض واریس که به صورت مزمن درآمده و زندگی فرد را متاثر می کند لخته خون در پا و زخم های واریس است.

معمولا به متخصص قلب و عروق در عموم جامعه پزشک متخصص واریس پا هم گفته می شود. بیشتر جراحان قلب و عروق بیماری واریس را درمان می کنند.

در کلینیک واریس دکتر مهرداد اقدسی پزشک متخصص واریس پا خدمات پیشگیری از واریس، کنترل و درمان واریس به صورت دقیق و متناسب با شدت بیماری واریس ارائه می شود.

2-  جراحان عروق

جراحان عروق معمولا مشکلات سیستم گردش خون یعنی ورید، شریان و مویرگها را تشخیص می دهند و نسبت به درمان آنها با روش های مختلف اقدام می نمایند . این پزشکان در کنار روش های کم تهاجمی برای درمان مشکلات مزمن وریدی از روش های تهاجمی هم استفاده می کنند.

همینطور این پزشکان برای درمان مشکلات سیستم لنفاوی مثل انسداد مسیر لنف، ادم لنفاوی و پای فیلی هم تخصص دارند. بیماران با مشکلات وریدی مزمن مثل لخته خون در پا و یا زخم های وریدی هم به چراحان عروق مراجعه می کنند.

3- متخصص رادیولوژی اینترونشنال

پزشکان رادیولوژیست اینترونشنال از روشهای مختلف برای رسیدن به تشخیص قطعی بهره می گیرند و به درمان با روشهای کم تهاجمی اقدام می کنند. چون این قبیل روش های درمانی معمولا از راه ایجاد یک برش بسیار کوچک روی پوست انجام می شود لقب “جراحی از طریق حفره کوچک” به این متخصصان داده شده است.

با کمک تکنیک های تصویر برداری نفوذ از طریق کاتتر ، سوزن و شیت به داخل ورید ، شریان و … میسر می شود. و با توجه به کوچکی محل جاگذای سوزن، شیت یا لوله معمولا دوره نقاهت این روش های درمانی بسیار کوتاه است.

4- متخصص پوست

این پزشکان معمولا در زمینه پوست، مو و ناخن و مشکلات مربوط به آنها فعالیت دارند. بسیاری از بیماران رگ های عنکبوتی را مربوط به پوست می دانند. این پزشکان با روش هایی مثل لیزر سطحی و یا اسکلروتراپی رگهای عنکبوتی را برطرف می کنند ولی در مورد واریس عمقی معمولا اقدام درمانی انجام نمی دهند.

تشخیص واریس

چه زمانی باید به دکتر واریس پا مراجعه کنیم؟

خیلی از بیماران وقتی رگ های برآمده روی پای خود را می بینند با خود فکر می کنند چه خوب کسی پای مرا نمی بیند! اما اگر به آنها بگوییم این رگها درمان دارد… سریع موضع می گیرند که این رگها مشکلی برای من ایجاد نکرده…. اما خوب است ما از تجارب دیگران درس بگیریم و هشدارها را جدی بشماریم.

درمان واریس هر چه بموقع انجام شود پزشک فرصت بهتری برای درمان دارد. برای مثال وقتی در مراحل اولیه واریس مراجعه می کنید شاید پزشک صلاح ببیند که چند ماهی اصلاح شیوه زندگی مانند کاهش وزن و پوشیدن جوراب واریس  را برای شما تجویز کند.

از سوی دیگر به تعویق انداختن درمان واریس لزوما به معنای مسکوت شدن بیماری شما نیست. در بسیاری از موارد فرد تا اقدام به درمان کند عارضه ناخواسته مثل لخته خون در پا بروز کرده و در این شرایط درمان به پروسه ای زمان بر و طولانی مبدل می شود.

حتما بخوانید

آیا واریس درمان قطعی دارد؟ برای اطلاع از بهترین روش درمان قطعی واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی واریس پا

برای درمان رگ های عنکبوتی و واریس روش های مختلفی وجود دارد. خوب است بدانیم هر کدام از این روش ها در چه مواردی کاربرد دارد و کدام پزشکان قادر به انجام آنها هستند؟

درمان واریس و مویرگهای نمایان روی سطح پوست

در این قسمت می خواهیم روش های درمان واریس پا را به طور مختصر شرح دهیم

# اسکلروتراپیفوم اسکلروتراپی

روش سرپایی و کلینیکی برای درمان رگ های واریس سطحی و یا مویرگهای ریز بنفش و قرمز است که در اصطلاح به آنها رگ های عنکبوتی گفته می شود در این روش ماده ای به داخل رگ مورد نظر تزریق می شود و باعث بسته شدن رگ می گردد. سپس رگ بسته شده به مرور توسط بدن هضم شده و از بین می رود.

با این کار خون به سمت رگ های سالم مجاور تغییر مسیر می دهد و مشکلی در تامین جریان خون برای آن قسمت از پوست بوجود نمی آید. فوم اسکلروتراپی در واقع نوع جدید از اسکلروتراپی است که از فوم به جای مایع برای بستن رگ استفاده می شود. معمولا رگ های مورد درمان در کمتر از سه ماه کاملا محو می شوند و در اغلب موارد فوم اسکلروتراپی طی چند جلسه صورت می گیرد. تمام متخصصین یاد شده برای درمان واریس این روش را می توانند انجام دهند.

# انسداد حرارتی رگدرمان واریس با روش رادیوفرکانسی

این یک روش کم تهاجمی برای برطرف کردن رفلاکس و برگشت خون به عقب در ورید ها است. برای بستن رگ از یکی از روش های مربوطه استفاده می شود. برای مثال درمان واریس با لیزر و نیز روش درمان واریس با روش رادیوفرکوئنسی از جمله این روش هاست. معمولا این روش توسط متخصصین قلب و جراحان عروق و یا راویولوژیست ها انجام می شود. نتایج درمانی رضایت بخش و دوره نقاهت کوتاه ویژگی اصلی این روشهاست.

# فلبکتومی

phlebectomy
خارج سازی رگ درگیر (مرحله چهارم)

این روش هم برای برطرف کردن ظاهر در هم پیچیده و در اصطلاح عوام عروق شلنگی بکار می رود. متخصصین قلب و عروق و جراحان عروق از این روش در درمان واریس استفاده می کنند. این روش در کنار روش های درمان اصلی انسداد حرارتی رگ معمولا برای رفع ظاهر رگها استفاده می شود.

# جراحی واریس

خارج کردن کامل رگ آسیب دیده طی جراحی واریس صورت می گرفت. امروزه روشهای انسداد حرارتی رگ جایگزین این روش شده و در واقع جراحی واریس منسوخ شده است.

# روش لیزر IPL

این روش در واقع قسمتی از پروسه جوانسازی است که برای برطرف کردن رگ های عنکبوتی و مویرگ های بنفش و قرمز نزدیک سطح پوست بکار می رود. این روش جز روش های درمانی یا روش های زیبایی طبقه بندی می شود. معمولا در کلینیک های زیبایی و پوست بیشتر استفاده می شود. اینکه به کدام دکتر مراجعه کنیم ؟ گامی مهم در انتخاب روش درمانی مناسب و رسیدن به نتایج مناسب است.

کلینیک فوق تخصصی درمان واریس پا

شما می توانید برای مشورت  با دکتر مهرداد اقدسی فوق تخصص قلب و عروق و عروق پا در مورد واریس از یکی از راههای ذیل اقدام بفرمایید.
مشاوره رایگان و غیر حضوری
مشاوره حضوری با تعیین وقت  02122819276 و 02122819277

8+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر faeze یکشنبه ۲۲ دی ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من بیماری دیابت دارم و عمل واریس را انجام داده ام، جوراب واریس را چند ساعت بپوشیم؟ پوشیدن جوراب واریس برای من ضرر ندارد ؟ممنون از پاسخگویی شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۲ دی ۹۸( 1 هفته پیش)

   روزانه حداکثر هشت ساعت کافی است

   اگر دیابت دارید بهتر است جوراب پنجه بسته نپوشید 

   و بهداشت پاها شستشوی بین انگشتان رعایت شود 

 • تصویر کاربر سهرابی چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.وقت بخیر
  هر دوپای پدرمن واریس شدید داره و تا حالا درمان خاصی انجام ندادن.سیگار هم مصرف میکنن.طی این دو هفته زخم و التهاباتی روی پاشون ایجاد شده که نگران کننده است.
  باعرض پوزش میخواستم بپرسم هزینه درمانشون چقدر میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام با توجه به وضعیت پوست در ناحیه مچ و اعلام زخم ؛ صلاح هست که حضوری ویزیت شوید و طبق شرایط در مورد درمان اقدام شود از شماره ۰۲۱۲۲۸۱۹۲۷۶-۷ وقت فوری بگیرید 

 • تصویر کاربر ریحانه جمعه ۱۳ دی ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  با توجه به عکس لطفا روش درمانی که مناسب می دانید، هزینه و مدت زمان آن را برای ما شرح دهید.
  عکس مربوط به اینجانب خانمی با سن ۳۹ سال است.
  در مواقع خستگی، درد شدید زیر زانو و ضعف و غش رفتن پاها را دارم.
  بعضی مواقع کمر درد هم دارم.
  وزنم 80 است.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام . علائم و مشکلاتی که اشاره فرمودید ربطی به رگهای روی پای شا ندارد .  این رگها سطحی هستند و با 2 تا 3 جلسه اسکلروتراپی خیلی بهتر میشوند و از نظر ظاهریی پا بهتر می شود . وزن بالا می تواند عاملی برای درد های ذکر شده باشد . اگر تمایل داشتید که تزریق برای بهبود وضعیت ظاهری پا ها انجام دهید از شماره 02122819276-7 وقت تزریق می توانید بخواهید 

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۷ مهر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من چهار ساله واریس ساق پای چپ دارم که خیلی درد دارد و زود خسته میشوم لطفا جهت درمان راهنمایی بفرمائید عکس میفرستم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۷ مهر ۹۸( 3 ماه پیش)

   روش درمان پای شما تلفیق لیزر درون رگی و فلبکتومی یا اسکلروتراپی خواهد بود .

   درمان ریشه ای واریس با روش رادیوفرکانسی یا لیزر واریس برای شما  انجام می شود . این درمان ، در واقع اساس درمان واریس است و پس از انجام آن ، مشکلات و ناراحتی ناشی از واریس  مانند سنگینی ، درد و خارش به مقدار زیادی برطرف می شود. و در  دراز مدت  ازعوارض ناخواسته واریس  پیشگیری به عمل می آید . 

    

   درمان بدون نیاز به بیهوشی است و فقط با بیحسی موضعی در زمان کمتر از نیم ساعت انجام میشود. و در یک جلسه انجام میشود.

    

   با این روش رگهای برجسته روی سطح پوست تا حدی جمع میشوند . برای رفع رگهای برجسته نزدیک  سطح پوست شما روش فلبکتومی یا اسکلروتراپی  در کنار روش اصلی درمان به شما توصیه می شود. و با بی حسی موضعی بدون بخیه در کمتر از یکساعت انجام می گیرد.  شماره تماس شما به پدیرش برای اعلام هزینه منتقل می شود 

    

 • تصویر کاربر Negin جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشيد خدمت شما
  خانمي٢٨ساله هستم به علت شغلم كه از دوران دانشجويي دچار واريس در پشت زانو شدم در اين مدت بغير از ظاهر مشكلي نداشتم الان احساس سنگيني در پشت پا و مختصري درد ميكنم و مقداري ورم پاي چپ ميخواستم از شما مشورت بگيرم از چه متخصصي كمك بگيرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 3 ماه پیش)

   متخصص قلب و عروق و یا عروق می توانند به شما راهنمایی کنند . در ضمن با ارسال عکس از پاها می توانید درخصوص روش مناسب درمانو... همینجا مشاوره شوید .

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید عکس از زوایای مختلف پشت پاها- جلو – کنار پاها به نحوی که رگها مشخص باشند اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکسها را بارگزاری نمایید به شماره واتس اپ  یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید .

 • تصویر کاربر Maryam چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام

  نزدیک به ۵ ساله رگهای عنکبوتی روی پاهام ایجاد شده که بعد از زایمان دومم ۲ ساله که احساس درد و سنگینی زیاد از انگشت پا تا ران ها ی هر دوپا میکنم .
  من از جنوب کشور مزاحمتون میشم خواهش میکنم راهنمایی فرمایید اگه لازمه برسم خدمتتون
  با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   پا درد شما هیچ گونه اتباطی به این رگها ندارد و شما درد و سنگینی که فرمودید با واریس یکسان نیست . درد واریس و سنگینی عموما در قسمت ساق پا با ایستادن تشدید می شود . پا درد شما ممکن است ریشه در مشکلات ستون فقرات داشته باشد یا به وزن مربوط باشد

 • تصویر کاربر حافظ چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیا شما رگ نگین را هم درمان میکنید.
  اگه آره نوبت چجوری بگیریم.
  اگر نه به چه دکتری مراجعه کنیم برای رگ نگین
  دستتون دردنکنه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   رگ نگین منطورتون چیه عکس بفرستید لطفا 

  2. تصویر کاربر حافظ چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)
   یک رگی است که دردش از لگن شروع میشه میرسه به قوزک پا نمیدونم اسمشو شاید رگ سیاتیک باشه بنظرم
  3. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   روی سطح پوستتون رگ  واضح هست رگ بر جسته منظورمه 

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من واریس دارم وبه پزشک مراجعه کردم بعدازانجام سی تی اسکن و سونوگرافی دکترم گفتند به دلیل لخته شدن خون راه درمانی بجز پوشیدن جوراب نیست مدارک پزشکی را برایتان می فرستم نظر شما چست؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   مدارک پزشکی رالطفا به صورت تصویر اینجا یا به ماره واتس اپ 09019746344 ارسال بفرمایید 

 • تصویر کاربر Ahoo چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ،خانمی 52 ساله که حدودا 6 ماه پیش تشخیص DVT مختصر ساق پای راستشون داده شد،بعد درمان سه ماهه دارویی برطرف شد،هفته گذشته عمل جراحی هرنی داشتن و یک هفته بستری بودند،الان بعد سه روز ترخیص تو ناحیه ورید بازیلیک دست راستشون که آنژیوکت داشتن تورم و حساسیت لمس دارند ،امکان داره DVT اندام فوقانی براشون رخ بده؟یا صرفا فلبیت ورید سطحی و برطرف میشه؟ با توجه به این که فلبیت معمولی باشه کمپرس گرم انجام دادم،کمی بهتر شده ولی همچنان تورم داره.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   رفع می شود 

 • تصویر کاربر مازیار چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین
  من نزدیکه ۱ماه کف پام درد میکنه کم کم داره زیاد میشه مخصوصا وقتی راه میرم بیشتر از یک دقیقه نمیتونم سرپا وایمیستم مچ پام رگ های ریز سیاه زده میخواستم بدونم واریس هستش؟عکسشو واتساپ فرستادم واستون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   درد کف پا به واریس ارتباط ندارد 

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر