برای درمان واریس به چه دکتری مراجعه کنیم؟

بسیاری از من می پرسند که برای درمان واریس پا چه دکتری باید رفت و آیا اصلا پزشک متخصص واریس پا داریم؟

پزشکان و متخصصان زیادی هستند که درمان واریس پا را انجام می دهند. اما بهترین دکتر واریس پا را می توان متخصص عروق پا نام برد، چرا که بدون دلیل برای شما نسخه نمی پیچد. هر رگ واریسی را بر اساس اندازه و قطرش مشخص کرده و درمان واریس را به صورت دقیق انجام می دهد از رگهای عنکبوتی و واریسی پا گرفته تا واریس رگ های پیشانی، صورت و حتی واریس لگن

پزشک متخصص واریس پا توانایی انجام اسکلروتراپی، لیزر واریس و سایر روش های درمانی مورد نیاز را دارد. دکتر واریس می تواند به شما بگوید که چه تمرین هایی جهت درمان واریس پا با ورزش  و یا حتی رژیم های غذایی می تواند در بهبود و کنترل واریس شما موثر باشد.

پزشک متخصص واریس پا کیست؟

از میان تخصص ها، متخصص قلب و عروق به دلیل سر و کار داشتن با عروق و رگ های بدن و همین طور جراحان عروق بهترین دکتر واریس پا و متخصص مورد نظر شما برای درمان واریس هستند.

مهارت و تجربه و نیز روش های درمانی پیش رو، بسته به تخصص های مختلف متفاوت است. به شما توصیه می کنیم پیش از مراجعه به پزشک حتما از اینکه در زمینه درمان رگ های واریسی پا کار می کنند یا خیر  پرس و جو نمایید.

سایر متخصصین عروق واریس

1- متخصص قلب و عروق

پزشکان متخصص قلب و عروق در زمینه بیماری قلب و عروق آموزش دیده اند. معمولا پزشکان قلب در یک یا چند زمینه، متمرکز می شوند . برای مثال برخی در مورد فشارخون بالا یا آریتمی فعالیت می کنند و برخی درمان واریس را برای فعالیت در نظر می گیرند. روش درمانی این گروه پزشکان بیشتر روشهای کم تهاجمی است.

معمولا در ابتدا روش های مختلف مثل سی تی اسکن، MRI، آنژیوگرافی و سونوگرافی برای تشخیص واریس و شدت آن استفاده می شود.

پزشکان متناسب با رگ آسیب دیده و شدت مشکلات وریدی با روشهای درمانی مختلف از جمله لیزر درمانی واریس، روش رادیوفرکوئنسی ، روش اسکلروتراپی و استنت گذاری به درمان واریس، رگهای عنکبوتی و دیگر مشکلات مزمن وریدی می پردازند.

رگهای واریسی پا

بسیاری از افراد، مشکل واریس را فقط یک مسئله زیبایی می دانند و فکر می کنند این قدر پیچیده نیست و نیاز به بررسی ندارد. اما طبق نظر متخصصین قلب و عروق، واریس و رگ های عنکبوتی همواره فقط مسئله زیبایی محسوب نمی شوند و در بسیاری از موارد یک مشکل جدی هستند که عوارض نگران کننده ای را به دنبال دارد. از جمله عوارض واریس که به صورت مزمن درآمده و زندگی فرد را متاثر می کند لخته خون در پا و زخم های واریس است.

معمولا به متخصص قلب و عروق در عموم جامعه پزشک متخصص واریس پا هم گفته می شود. بیشتر جراحان قلب و عروق بیماری واریس را درمان می کنند.

در کلینیک واریس دکتر مهرداد اقدسی پزشک متخصص واریس پا خدمات پیشگیری از واریس، کنترل و درمان واریس به صورت دقیق و متناسب با شدت بیماری واریس ارائه می شود.

2-  جراحان عروق

جراحان عروق معمولا مشکلات سیستم گردش خون یعنی ورید، شریان و مویرگها را تشخیص می دهند و نسبت به درمان آنها با روش های مختلف اقدام می نمایند . این پزشکان در کنار روش های کم تهاجمی برای درمان مشکلات مزمن وریدی از روش های تهاجمی هم استفاده می کنند.

همینطور این پزشکان برای درمان مشکلات سیستم لنفاوی مثل انسداد مسیر لنف، ادم لنفاوی و پای فیلی هم تخصص دارند. بیماران با مشکلات وریدی مزمن مثل لخته خون در پا و یا زخم های وریدی هم به چراحان عروق مراجعه می کنند.

3- متخصص رادیولوژی اینترونشنال

پزشکان رادیولوژیست اینترونشنال از روشهای مختلف برای رسیدن به تشخیص قطعی بهره می گیرند و به درمان با روشهای کم تهاجمی اقدام می کنند. چون این قبیل روش های درمانی معمولا از راه ایجاد یک برش بسیار کوچک روی پوست انجام می شود لقب “جراحی از طریق حفره کوچک” به این متخصصان داده شده است.

با کمک تکنیک های تصویر برداری نفوذ از طریق کاتتر ، سوزن و شیت به داخل ورید ، شریان و … میسر می شود. و با توجه به کوچکی محل جاگذای سوزن، شیت یا لوله معمولا دوره نقاهت این روش های درمانی بسیار کوتاه است.

4- متخصص پوست

این پزشکان معمولا در زمینه پوست، مو و ناخن و مشکلات مربوط به آنها فعالیت دارند. بسیاری از بیماران رگ های عنکبوتی را مربوط به پوست می دانند. این پزشکان با روش هایی مثل لیزر سطحی و یا اسکلروتراپی رگهای عنکبوتی را برطرف می کنند ولی در مورد واریس عمقی معمولا اقدام درمانی انجام نمی دهند.

تشخیص واریس

چه زمانی باید به دکتر واریس پا مراجعه کنیم؟

خیلی از بیماران وقتی رگ های برآمده روی پای خود را می بینند با خود فکر می کنند چه خوب کسی پای مرا نمی بیند! اما اگر به آنها بگوییم این رگها درمان دارد… سریع موضع می گیرند که این رگها مشکلی برای من ایجاد نکرده…. اما خوب است ما از تجارب دیگران درس بگیریم و هشدارها را جدی بشماریم.

درمان واریس هر چه بموقع انجام شود پزشک فرصت بهتری برای درمان دارد. برای مثال وقتی در مراحل اولیه واریس مراجعه می کنید شاید پزشک صلاح ببیند که چند ماهی اصلاح شیوه زندگی مانند کاهش وزن و پوشیدن جوراب واریس  را برای شما تجویز کند.

از سوی دیگر به تعویق انداختن درمان واریس لزوما به معنای مسکوت شدن بیماری شما نیست. در بسیاری از موارد فرد تا اقدام به درمان کند عارضه ناخواسته مثل لخته خون در پا بروز کرده و در این شرایط درمان به پروسه ای زمان بر و طولانی مبدل می شود.

حتما بخوانید

آیا واریس درمان قطعی دارد؟ برای اطلاع از بهترین روش درمان قطعی واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی واریس پا

برای درمان رگ های عنکبوتی و واریس روش های مختلفی وجود دارد. خوب است بدانیم هر کدام از این روش ها در چه مواردی کاربرد دارد و کدام پزشکان قادر به انجام آنها هستند؟

درمان واریس و مویرگهای نمایان روی سطح پوست

در این قسمت می خواهیم روش های درمان واریس پا را به طور مختصر شرح دهیم

# اسکلروتراپیفوم اسکلروتراپی

روش سرپایی و کلینیکی برای درمان رگ های واریس سطحی و یا مویرگهای ریز بنفش و قرمز است که در اصطلاح به آنها رگ های عنکبوتی گفته می شود در این روش ماده ای به داخل رگ مورد نظر تزریق می شود و باعث بسته شدن رگ می گردد. سپس رگ بسته شده به مرور توسط بدن هضم شده و از بین می رود.

با این کار خون به سمت رگ های سالم مجاور تغییر مسیر می دهد و مشکلی در تامین جریان خون برای آن قسمت از پوست بوجود نمی آید. فوم اسکلروتراپی در واقع نوع جدید از اسکلروتراپی است که از فوم به جای مایع برای بستن رگ استفاده می شود. معمولا رگ های مورد درمان در کمتر از سه ماه کاملا محو می شوند و در اغلب موارد فوم اسکلروتراپی طی چند جلسه صورت می گیرد. تمام متخصصین یاد شده برای درمان واریس این روش را می توانند انجام دهند.

# انسداد حرارتی رگدرمان واریس با روش رادیوفرکانسی

این یک روش کم تهاجمی برای برطرف کردن رفلاکس و برگشت خون به عقب در ورید ها است. برای بستن رگ از یکی از روش های مربوطه استفاده می شود. برای مثال درمان واریس با لیزر و نیز روش درمان واریس با روش رادیوفرکوئنسی از جمله این روش هاست. معمولا این روش توسط متخصصین قلب و جراحان عروق و یا راویولوژیست ها انجام می شود. نتایج درمانی رضایت بخش و دوره نقاهت کوتاه ویژگی اصلی این روشهاست.

# فلبکتومی

phlebectomy
خارج سازی رگ درگیر (مرحله چهارم)

این روش هم برای برطرف کردن ظاهر در هم پیچیده و در اصطلاح عوام عروق شلنگی بکار می رود. متخصصین قلب و عروق و جراحان عروق از این روش در درمان واریس استفاده می کنند. این روش در کنار روش های درمان اصلی انسداد حرارتی رگ معمولا برای رفع ظاهر رگها استفاده می شود.

# جراحی واریس

خارج کردن کامل رگ آسیب دیده طی جراحی واریس صورت می گرفت. امروزه روشهای انسداد حرارتی رگ جایگزین این روش شده و در واقع جراحی واریس منسوخ شده است.

# روش لیزر IPL

این روش در واقع قسمتی از پروسه جوانسازی است که برای برطرف کردن رگ های عنکبوتی و مویرگ های بنفش و قرمز نزدیک سطح پوست بکار می رود. این روش جز روش های درمانی یا روش های زیبایی طبقه بندی می شود. معمولا در کلینیک های زیبایی و پوست بیشتر استفاده می شود. اینکه به کدام دکتر مراجعه کنیم ؟ گامی مهم در انتخاب روش درمانی مناسب و رسیدن به نتایج مناسب است.

کلینیک فوق تخصصی درمان واریس پا

شما می توانید برای مشورت  با دکتر مهرداد اقدسی فوق تخصص قلب و عروق و عروق پا در مورد واریس از یکی از راههای ذیل اقدام بفرمایید.
مشاوره رایگان و غیر حضوری
مشاوره حضوری با تعیین وقت  02122819276 و 02122819277

2+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رسول جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید آقای دکتر مدتی هست درد شدید در ساق پای راست دارم و پشت زانو. در ساق پا توده هایی هست. به ارتوپد مراجعه کردم مگنیفورت و آوودین دادن هنوز شروع به خوردن نکردم. عکس از پام میفرستم براتون ممنون میشم راهنمایی بفرمایید نیاز باشه حضوری خدمت برسم. خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   پای شما واریس طنابی دارد ودرد شما می تواند به واریس مربوط باشد . توده های موجود روی پا هم رگ واریسی است  . واریس پای شما قابل درمان با روش رادیوفرکانسی و فلبکتومی است. با درمان ریشه ای واریس با روش رادیوفرکانسی درد و سنگینی ناشی از واریس به مقدار زیادی برطرف می شود . می توانید حضوری تشریف بیاورید با شماره 09019746344 تماس بگیرید تا برای شما وقت هماهنگ شود

 • تصویر کاربر تیموریان جمعه ۴ مرداد ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام خدمت دکتر
  در ماهیچه پام رگها برآمده شده اند و در قسمت روی پا و مچ رگهای پام بنفش شده اند .همچنین مچ پام هم خارش داره
  لطفا راهنمایی بفرمائید چکارکنم ؟
  آیا پام نیاز به جراحی داره ؟
  چه موقع مراجعه کنم .سپاس فراوان از پاسخگویی شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۴ مرداد ۹۸( 4 هفته پیش)

   سلام

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید عکس از زوایای مختلف پشت پاها- جلو – کنار پاها به نحوی که رگها مشخص باشند اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکسها را بارگزاری نمایید به شماره واتس اپ  یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید .

    

 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ممنون از اینکه جواب میدید سوالات رو .
  من دافلون 500 و celebrex200 که فرمودید رو گرفتم و روزی یک عدد ظهر مصرف میکنم. التهاب پام کم شده اما درد نه. فرمودید سونوگرافی کالر داپلر باید از اندام تحتانی انجام بدم عکس بفرستم . این سونوگرافی بعد از مصرف دارو ها انجام بدم یا قبلش؟ فرمودید باید وزنمو کم کنم تا درمان بتونید انجام بدید . قربونت بشم دکتر من تا وزن کم کنم از درد مچ پام 40 بار مردم که. بخدا انقدر شدید میسوزه که چند بار خواستم گاز هلیوم باز کنم راحت بشم از درد .
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سونوگرافی کالر داپلر وریدی در حالت ایستاده به داروی شما مربوط نمی شود. و هر موقع توانستید انجام دهید 

   شما شروع به کاهش وزن کنید به شما اطمینان می دهم که درد پا کم میشود . زیر پا درزمان استرحت بالش بگذارید 

 • تصویر کاربر مریم شنبه ۲۲ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب، ببخشید امکانش هست منو راهنمایی کنید و بهم بگین ایا عمل کردن واریس کار درستی یا اینکه نه واریس بدتر میکنه؟ پای چپ من تو قسمت ساق کاملا رگ ها متورم شده قبلا کمتر بود ولی الان پیشروی کرده میخوام درمان کنم چون خیلی بدتر شده، و اگر امکانش هست هزینه عمل جراحی با دفترچه تامین اجتماعی چقدر و اینکه اصلا طرف قرارداد با تامین اجتماعی هستین یا نه هزینه ازاد؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۲ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام 

   درمان واریس عمقی برای پیشگیری از عوارض این بیماری از جمله لخته خون و پیشرفت واریس و پادرد و دردسرهایی که بدنبال دارد انجام میشود و بیشتر حالت درمانی دارد 

   با توصیف شما به نظر می اید واریس طنابی دارید 

   لطفا عکس از پا ارسال بفرمایید تا بتوان  روش مناسب درمان و ضرورت درمان و هزینه را خدمتتان اعلام کرد 

   نی توانید همینجا در یامانه از دکتربپرسید سوال بفرستید یا اینکه به شماره پاتس اپ‌۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴ ارسال بفرمایید

 • تصویر کاربر معصومی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  وقت بخیر من مدتیه که روی پاهام میرگ های ریز و بنفش میبینم ک قبلا نبود ایا واریس هست یا نه؟ قبلا فقط روی ران پا بود ولی در عرض چند روز روی زانو هامم دیده میشه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   این رگها ، رگهای عنکبوت هستند و به علل مختلف مثل تغییرات هورمونی، تغییر وزن و بارداری یا بالا رفتن سن و توارث بوجود می ایند . 

 • تصویر کاربر آرش جمعه ۲۱ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید...
  من واریس دارم و روی کف پام کبود و سیاه شده.کف پام به شدت درد میکنه و به زانوهام میزنه و راه رفتن برام سخت کرده.میخواستم ببینم باید پیش چه دکتری بروم و چه کاری انجام دهم؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۱ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   دردی که شما توصیف کردید درد واریس نیست به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر Mojtaba جمعه ۱۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و تشکر از شما
  با توجه به عکس پیوست در پای من چند وقته برامدگی به نظر روی رگ‌ایجاد شده، میشه بفرمایید چیکار باید انجام بدم؟
  درمان با جوراب واریسی یا درمان دیگه نیاز داره؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام روش درمان پای شما رادیوفرکانسی است . جوراب واریس برای درمان کافی نیست. درما رادیو فرکانسی درمان سرپایی است که در کمتر از نیم ساعت انجام میشود. بدون بیهوشی است ونیاز به استراحت هم ندارد . با این کار ریشه واریس پای شما درمان میشود . این درممان تحت پوشش بیمه تکمیلی است . از انجاییکه به نظر می اید خوشبختانه هنوز غیر از تغییر و برامدگی عوارض واریس سراغ شما نیامده بهتر است برای درمان اقدام بموقع صورت گیرد پیش از انکه پای شما دچار خستگی و حس سنگینی شود یا تغییر رنگ پوست و .. بروز نماید . شماره تماس شما جهت ارائه توضیحات تکمیلی و .. به پذیرش منتقل شد

    

 • تصویر کاربر حسام یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام بدم از زانوی دو با تا بیاین مچ واریس داره ودرد میکشه وحتی بعضی اوقات پاهاش خشک میشه 73 سال هم سن داره باید چیکار کنه‌
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام به احتمال زیاد مشکل ایشان آرتروز است و این درد و خشکی که می فرمایید به آرتروز مربوط می تواند باشد .

    لطفا با متخصص روماتولوژی یا ارتوپدی مشورت کنید 

 • تصویر کاربر نسرین شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 37 سالمه زایمان هم نداشتم چاق هم نیستم اما وقتی سر پا هستم درپاهام احساس سنگینی میکنم جدیدا هم حتی وقتی نشسته ام رگهای پایین مچم و روی پام بالا میاد واحساس فشار و ترکیدگی توی رگهام دارم از قسمت ران هم چند تا رگ نمایان شده
  1. تصویر کاربر نسرین پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)
   پاسخ
  2. تصویر کاربر نسرین پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)
   پاسخ
  3. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)

   رگهای نازک بنفش و قرمز عامل درد نمی توانند باشند. با متخصص روماتولوژی در مورد درد مشورت نمایید

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نگین شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من از وقتی که شروع به درس خوندن برای کنکور کردم و پشت میز نشستم پاهام رگ های بنفش خیلی زیادی پیدا کرده ک وفتی استراحت میکنم این ها برطرف میشن اما تمام پاهام رو داره پر میکنه این رگ ها قبلا کم بودن اما به یرعت دارن زیاد میشن ماهیچه های پشت پاهام تا روی ران رو گرفته و خیلیییی درد شدیدی داره حتی گاهی اوقات نمیتونم راه برم و جدیدا احساس میکنم استخوان هام از داخل قلقلک دارن و همش باید تکونشون بدم تا خوب شن راهنماییم میکنین؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)

   این علایم مربوط به رگها نیست . بهترین توصیه به شما داشتن پیاده رو ی در برنامه روزانه به ازای هر ساعت نشستن 5-10 دقیقه از جای خود بلند شوید نرمش داشته باشید و همینطور نوشیدن مایعات و غذای سالم است

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر