بهترین متخصص واريس | دکتر اقدسی | فلبولوژيست

آیا نمی‌دانید برای واریس پا چه دکتری باید رفت؟ کدام پزشک مهارت کافی در زمینه درمان انواع واریس ازجمله درمان قطعی واریس پا که بسیار شایع است را دارد؟ پزشکی که با مشکلات لخته خون در پا آشناست چه تخصصی دارد؟ متخصصی که بیشترین اطلاعات در مورد نحوه تجویز جوراب واریس و انواع آن را دارد در چه حیطه‌ای مشغول است؟ بهترین دکتر فوق تخصص واریس در تهران برای انجام  لیزر واریس و پیشگیری از عوارض احتمالی آن کیست؟

 • پزشکی که تخصص لازم را در زمینه واریس و سایر بیماری‌های وریدی کسب کرده باشد.
 • سابقه و تجربه کافی در زمینه درمان انواع واریس را داشته باشد.
 • سایر پزشکان او را پیشنهاد کنند.
 • بیماران از نتیجه درمان و کارش راضی باشند.
 • رزومه و شرح‌حال پزشک را در اینترنت جستجو کنید.
 • از سایر پزشکان و کادر درمان جویا شوید.
 • از بیمارانی که توسط پزشک درمان شده‌اند سؤال کنید. گاهی اوقات لازم است وقت گذاشته و در مطب پزشک حاضر شوید.

آشنایی مختصر با پروفسور مهرداد اقدسی از زبان خود استاد:

تخصص بیماری‌های وریدی واریس یا فلبولوژی چیست؟

فلبولوژی علمی است که در مورد تشخیص و درمان بیماری‌هایی مانند: درمان لخته خون در وریدهای عمقی و تعبیه فیلترهای ضد لخته، واریس پا، واریس لگن، بیماری‌های انسدادی وریدی مانند سندرم میترنر و تعبیه استنت لگنی و موارد دیگر است.

همان‌طور که قبلاً گفتیم به پزشکانی که در این حیطه کاری به تشخیص و درمان بیماری مشغول هستند فلبولوژیست گفته می‌شود. اما جالب است که متخصصین رشته‌های مختلفی در رشته فلبولوژی فعالیت دارند که می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • متخصصان و فلوشیپ‌های قلب و عروق
 • جراحان عروق و عمومی
 • جراحان قلب
 • متخصصان پوست
 • رادیولوژیست‌ها
پروفسور مهرداد اقدسی در كنگره بين المللی ICCU 2023
پروفسور مهرداد اقدسی در سمینار
دکتر محمد وجدان پرست فوق تخصص قلب و عروق از مشهد
دکتر ناصر خضرلو اقدم فوق تخصص قلب و عروق از تبریز

دکتر متخصص واریس چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

متخصص واریس پزشکی است که به طور اختصاصی در زمینه درمان بیماری‌های وریدی فعالیت می‌کند و تجربه و مهارت کافی برای درمان بیماری واریس و عوارض ناشی از آن مثل زخم واریس و بیماری DVT را دارد. لخته شدن خون در وریدهای عمقی یا DVT عارضه‌ای بسیار جدی و تهدید کننده زندگی بیمار است.

بیماری‌هایی که توسط متخصص واریس درمان می‌شود بسیار متنوع هستند :

واریس طنابی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که توسط متخصص واریس درمان می‌شود. روش‌های مختلفی برای این منظور بکار گرفته می‌شود که لیزر و رادیوفرکوونسی از مهم‌ترین آنهاست.

عکس قبل و بعد از درمان واریس برجسته پشت زانو با لیزر شعاعی

واریس ران پا در بارداری و افرادی که به طور منظم بار سنگین بلند می‌کنند، مانند کارگران ساختمانی و ورزشکاران دیده می‌شود. واریس ران به‌صورت عمقی در عروق اصلی پا مثل ورید صافن بزرگ و یا به شکل سطحی در مویرگ‌های سطح پوست ایجاد شود. این نوع از واریس با روش‌های غیر تهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی توسط متخصص واریس درمان می‌شود.

واریس طنابی و برجسته پشت ساف پا شایع‌ترین نوع واریس

درمان رگ‌های عنکبوتی و سایر عروق ریز سطحی یکی از دلایل مراجعه بیماران به متخصص واریس است. اکثر مراجعین این دسته را زنان تشکیل می‌دهند، اما در سال‌های اخیر در میان مردان نیز طرفداران بیشتری پیدا کرده است. دو روش اصلی درمان این رگ‌ها عبارت‌اند از: اسکلروتراپی و لیزر سطحی. البته درمان این نوع از واریس‌ها صرفاً جنبه زیبایی دارد.

مویرگهای عنکبوتی

برجستگی رگ‌های پشت دست می‌تواند ارثی یا به‌علت کاری باشد. علت مراجعه زیباتر شدن پشت دست‌ها بوده و جنبه بیماری ندارد. برای درمان واریس‌های پشت دست از لیزرهای ظریف درون رگی و تزریق استفاده می‌شود.

برجستگی های پشت دست

به ‌طور کلی می‌توان ظهور رگ‌های واریسی دست را با از بین رفتن یا کاهش خاصیت کشسانی پوست مرتبط دانست.

واریس دست

واریس زیر چشم یکی دیگر از علل مراجعه به پزشک واریس محسوب می‌شود. مشخص‌شدن این رگ‌ها می‌تواند از زمان نوجوانی و یا در سنین بالاتر آغاز شود.

واریس زیر چشم

واریس لگن یکی از مشکلات خانم‌هایی است که بارداری متعدد و یا بارداری‌های سنگین داشته‌اند. علایم این واریس به‌صورت درد و سنگینی زیر شکم بروز می‌کند و معمولاً به‌وسیله سونوگرافی داخلی تشخیص داده می‌شود. در مواردی همراه واریس لگن علایم ظاهری دیگری مانند واریس در دستگاه تناسلی نیز به‌وجود می‌آید و از شکایات مراجعین محسوب می‌شود.

درمان واریس لگن و سندرم احتقان لگنی یکی دیگر از زمینه‌های کاری متخصص واریس است که در بیمارستان انجام می‌پذیرد.

لخته شدن خون و مشکلات ناشی از آن که می‌تواند یکی از اورژانس‌های پزشکی محسوب شود نیز در حیطه فعالیت پزشکان واریس یا فلبولوژیست‌ها بشمار می‌آید.

اینها نمونه‌های کوچکی از مراجعین به پزشک واریس را تشکیل می‌دادند.

بهترین دکتر واریس را چگونه بشناسیم؟

دکتر خوب واریس را از بیماران می‌توان شناخت :

آیا بیماران از نتیجه درمان رضایت دارند و او را به آشنایان خود نیز معرفی می‌کنند؟

 از سایر پزشکان و کادر درمانی در این باره پرس‌وجو کنید:

آیا پزشک موردنظر در جلسه معاینه صبوری و حوصله کافی به خرج می‌دهد؟ و در پایان ویزیت به زبان ساده به تشریح بیماری و مراحل درمان پرداخته و به سؤالات بیمار پاسخ می‌دهد. چنین پزشکی تشخیص دقیق‌تری هم خواهد داشت.

پزشکی که تجربه کافی دارد و سالیانی را در درمان بیماران سپری کرده است تجربه درمان هزاران بیمار پشتوانه نتایج درمانی بهتری است و در صورت بروز هرگونه عارضه به‌راحتی مشکلات را برطرف می‌کند .

امکانات و تجهیزات کلینیک را بررسی کنید:

امکانات کلینیک درمان واریس و به‌روز بودن تمام دستگاه‌های تشخیصی و درمانی آن در بالابردن کیفیت خدمات ارائه شده به بیمار بسیار مؤثر خواهد بود.

تمرکز خدمات درمانی و تشخیصی پزشک و کلینیک بر روی یک بیماری امری مهم است، به عبارت بهتر وقتی یک پزشک فقط گروه خاصی از بیماران را موردمطالعه و درمان قرار می‌دهد، به طور طبیعی تبحر بیشتری در آن مورد به‌خصوص پیدا می‌کند و می‌تواند تصمیم‌گیری بهتری داشته باشد.

سوابق علمی پزشک را بسنجید:

سوابق علمی پزشک به لحاظ سابقه تدریس و آموزش پزشکان در همین زمینه تخصصی و حضور فعال در مجامع علمی بین‌المللی نیز در شناخت پزشک متبحر واریس اهمیت دارد .

آشنایی با استاد بیماری‌های وریدی واریس، پروفسور مهرداد اقدسی

پروفسور دکتر مهرداد اقدسی با ١٨ سال سابقه کار انحصاری در فیلد بیماری‌های وریدی واریس و نیز دارای رتبه فلوشیپ رشته اینترنشنال عروق هستند. ایشان تاکنون ده‌ها متخصص و فوق‌تخصص ایرانی و خارجی از کشورهای هم‌جوار را تحت آموزش علمی و عملی خویش قرار داده‌اند.

دكتر اقدسي در حال آموزش متخصصين در بيمارستان دانشگاهي شهر باكو

پروفسور اقدسی تاکنون ظرف سال‌ها کار و تلاش مستمر، هزاران بیمار مبتلا به انواع واریس و بیماری‌های وریدی را از سراسر ایران و کشورهای دیگر مورد درمان قرار داده‌اند.

به‌منظور شرح بیشتر باید گفت بیماری‌هایی که درمان شده‌اند ازاین‌قبیل هستند:

 • تنگی وریدهای لگن
 • واریس لگن
 • استنت گذاری لخته‌های وریدی
 • انواع واریس پا، دست و صورت که توسط اسکلروتراپی و لیزر واریس درمان شده‌اند.
 •  آمبولیزاسیون
 • بالون
 •  استنت گذاری

از دیگر افتخارات دکتر اقدسی این است که ایشان مشاور ارشد (consultant) بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر ایران در زمینه بیماری‌های وریدی واریس هستند و روزانه در مورد درمان بیماری‌های پیچیده به پزشکان دیگر و متخصصین واریس مشورت و راهنمایی داده و ایشان را از تجربیات ارزشمند خویش بهره‌مند می‌سازند.

پروفسور اقدسی در جمع متخصصین برجسته عروق

پروفسور اقدسی در کارگاه آموزشی درمان عروق مویرگی با لیزر به تاریخ مرداد ۱۴۰۱

دکتر مهرداد اقدسی

آیا درمان واریس در کلینیک دکتر اقدسی با بیمه تکمیلی انجام می‌شود؟

بله بیمه‌ها هزینه روش‌های اندوواسکولار (درون‌رگی) از جمله لیزر واریس و روش رادیو فرکوئنسی واریس و جراحی سرپایی فلبکتومی را پرداخت می‌کنند.

کلینیک واریس دکتر اقدسی مورد اعتماد و طرف قرارداد اکثر بیمه‌های تکمیلی است.

پروفسور مهرداد اقدسی در کشور آذربایجان

پروفسور مهرداد اقدسی به دعوت رسمی وزارت بهداشت کشور آذربایجان در مراسم افتتاحیه کلینیک مرکزی وریدی واریس باکو حضور یافته‌اند.

از دیگر خدمات ارزشمند ایشان عهده‌دار ریاست کلینیک مرکزی وریدی واریس باکو به مدت سه سال پیاپی تا قبل از همه‌گیری بیماری کرونا بوده است. پروفسور اقدسی در این مدت بیماران آذری بسیاری را درمان کرده و علاوه‌برآن چهار دکتر واریس آذری‌زبان دوره عملی و علمی تخصصی بیماری‌های وریدی واریس را تحت‌نظر ایشان در باکو و تهران با موفقیت پشت سر گذاشتند.

دكتر اقدسي و دكتر نادر افشاري در كلينيك واريس

پروفسور اقدسی به مدت سه سال و تا قبل از همه‌گیری بیماری کرونا ریاست این بخش را برعهده داشته و در این مدت بیماران آذری بسیاری درمان شده و تعداد ٤ متخصص واریس آذری‌زبان دوره ملی و نظری تخصصی بیماری‌های وریدی واریس را تحت‌نظر ایشان (در باکو و تهران) با موفقیت پشت سر گذاشتند.

پزشکان واریس مجربی که توسط پروفسور اقدسی آموزش دیده‌اند

متخصصین متعددی از کشورهای آذربایجان، ارمنستان، عمان و عراق در دوره‌های کوتاه و بلندمدت آموزش بیماری‌های وریدی واریس پروفسور اقدسی شرکت و حضور فعال داشته‌اند. در اینجا به معرفی پزشکان ایرانی اکتفا می‌کنیم. از جمله متخصصین واریس که توسط استاد اقدسی در طول سالیان گذشته آموزش‌های لازم تشخیص و درمان بیماری‌های وریدی واریس را فراگرفته‌اند می‌توان متخصصین زیر را نام برد:

 • دکتر محمود هادی‌زاده فوق‌تخصص اينترونشنال قلب و عروق

دکتر هادی‌زاده دوره یک‌ساله آموزش کامل اسکلروتراپی، لیزر واریس و استنت گذاری وریدهای لگنی را در کلینیک واریس و بیمارستان فوق‌تخصصی مسیح دانشوری تحت‌نظر استاد اقدسی با موفقیت سپری کرده و در حال حاضر ریاست مرکز اصلی واریس شهر اصفهان را برعهده دارند.

دكتر اقدسي و دكتر هادي زاده در پاويون مركز فوق تخصصي مسيح دانشوري
 • دکتر میترا اقدسی متخصص جراحی عمومی

دکتر میترا اقدسی دوره کامل درمان پیشرفته واریس را طی کرده و در حال حاضر مسئولیت مرکز واریس کرج را برعهده دارند.

 • دکتر مهدی کریمی متخصص قلب و عروق

دکتر کریمی دوره شش‌ماهه آموزش علمی و عملی درمان واریس طنابی را تحت‌نظر استاد اقدسی با موفقیت به پایان رسانده و اکنون در شهر تهران مشغول فعالیت هستند.

دكتر اقدسي و دكتر مهدي كريمي در كلينيك واريس
 • دکتر علیرضا صراطی فلوشیپ اینترونشنال قلب و عروق دکتر صراطی دوره کامل درمان بیماران مبتلا به واریس لگن، آمبولیزاسیون و استنت گذاری را در بیمارستان فوق‌تخصصی مسیح دانشوری با موفقیت سپری کرده و در حال حاضر در همان مرکز دانشگاهی مسئول کلینیک ورید بیمارستان هستند.
دكتر صراطي نفر وسط از حلو در كنار دكتر اقدسي و ساير همكاران تيم درماني

دیگر پزشکان آموزش‌دیده با دوره‌های آموزشی دکتر اقدسی

پزشکان حاذق بسیاری در دوره‌های کوتاه‌مدت و کارگاه‌های آموزشی و یا کلاس‌های استاد اقدسی شرکت نموده‌اند که از جمله آنها می‌توان همکاران زیر را نام برد:

 • دکتر علی ستایش فوق‌تخصص جراحی عروق – تهران بیمارستان آراد
 • دکتر مهرداد هنرور فلوشیپ اینترونشنال عروق – مرکز واریس شیراز
 • دکتر اصغر فدایی حق فلوشیپ اینترونشنال عروق – مرکز واریس تبریز
 • دکتر شهریار مالی فوق تخصص جراحی قلب – یزد
 • دکتر محمد سرو دلیر فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی – قم
 • دکتر مهرداد نامداری فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی – خرم‌آباد
 • دکتر نادر افشاری متخصص قلب و عروق – تهران

چه زمانی به دکتر واریس مراجعه نماییم؟

اگر جزو کسانی هستید که دچار مویرگ‌های عنکبوتی هستید؛ بنابراین به‌احتمال زیاد فقط موضوع زیبایی مطرح می‌شود. به عبارت بهتر اگر از لحاظ زیبایی برایتان این مورد اهمیت دارد، بهتر است با دکتر مربوطه مشورت نمایید.

این نکته را فراموش نکنید که گاهی ممکن است وجود این مویرگ‌ها نشانه اختلال عمقی و ریشه‌ای در رگ‌ها باشند؛ بنابراین بهتر است یک‌بار معاینه شوید تا از نظر احتمال بیماری زمینه‌ای بررسی کامل شده و جای نگرانی باقی نماند.

رگ‌های متورم و برجسته یا واریس طنابی بسیار مهم هستند و در حقیقت جنبه درمانی دارند که به‌مرورزمان با احساس سنگینی و درد در پاها همراه شده و به‌تدریج عوارض واریس مثل تغییر رنگ پوست و تورم در پاها ظاهر خواهند شد.

پس نتیجه می‌گیریم که هرچقدر درمان واریس را به زمانی دیگر موکول نماییم، بیماری واریس پیشرفت کرده و سبب می‌شود درمان آن هم ضعیف‌تر انجام شود.

زخم واریس از عوارض عدم درمان به‌موقع واریس است و هزینه‌های سنگینی برای بیمار از جمله کاهش کیفیت زندگی فرد را دارد. پزشک متخصص واریس در درمان این عارضه تبحر لازم را دارد.

شرایط لازم برای معاینه و مشاوره با یک دکتر واریس چگونه است؟

 • قبل از مراجعه به پزشک می‌بایست حمام کرده و حتی اگر لازم است موهای زائد پوست خود را شیو نمایید.
 • لباس گشاد و مناسب بپوشید به‌گونه‌ای که در آن احساس راحتی نمایید.
 • مدارک قبلی و سوابق پزشکی شامل سونوگرافی MRV را همراه خود داشته باشید و علاوه بر آنها اصل داروهای مصرفی فعلی یا دست‌کم لیستی از آنها را نوشته تا در صورت لزوم ارائه دهید.
 • دکتر از شما سؤالاتی حول محور بیماری فعلی، سابقه خانوادگی و وضعیت عمومی بدنتان خواهد پرسید.
 • پس از انجام معاینه، توسط دکتر واریس از شما سونوگرافی داپلر به عمل خواهد آمد.
 • پس از خاتمه مرحله تشخیص بیماری، در صورت نیاز مراحل درمان برای شما تشریح و روشن‌سازی خواهد شد.

بهتر است چه سؤالاتی از دکتر واریس بپرسیم؟

شما می‌بایست پنج سؤال مهم را قبل از هر اقدام درمانی از متخصص واریس خود بپرسید:

١- آیا برطرف‌کردن این رگ‌ها یک ضرورت درمانی است یا صرفاً جنبه ظاهری و زیبایی دارد؟

٢- بهترین روش درمان این رگ‌ها چیست؟

٣- حدوداً چند جلسه کاری این پروسه به طول می‌انجامد؟

٤- حدوداً تا چند درصد رگ‌ها برطرف خواهند شد؟

٥- درمان موردنظر چه عوارض احتمالی را در پی خواهد داشت؟

واضح است که آگاهی از موارد بالا باعث می‌شود تا بیمار از روند درمان اطلاع کافی پیدا کرده و دیدگاه صحیحی از بیماری و نحوه و نتیجه درمان داشته باشد.

پروفسور مهرداد اقدسي به دعوت رسمي وزارت بهداشت كشور آذربايجان در مراسم افتتاحيه كلينيك مركزي وريدي واريس باكو حضور يافته اند

نتیجه‌گیری

در این مطلب به معرفی و شناخت دکتر واریس یا فلبولوژیست و اینکه اساس تخصص بیماری‌های وریدی واریس یا فلبولوژی به چه معناست پرداختیم. در ادامه متخصصان رشته‌های مختلف را که در رشته فلبولوژی فعالیت دارند و نیز معیارهای شناخت بهترین متخصص واریس را بررسی نمودیم. در نهایت نقطه عطف مقاله ما به معرفی استاد بیماری‌های وریدی واریس، پروفسور مهرداد اقدسی پرداخت و سپس کلینیک فوق‌تخصصی برای درمان واریس را به شما معرفی کردیم. همچنین از معرفی متخصصین واریس که تحت‌نظر پروفسور اقدسی آموزش دیده‌اند، غافل نشدیم.

ما به سؤال‌های متداول دیگری از جمله اینکه چه وقت بهترین زمان برای مراجعه به متخصص واریس است؟ یا اینکه شرایط لازم جهت مشاوره با پزشک واریس کدام‌اند؟ پاسخ دادیم. حتی مجموعه‌ای از سؤالات را که باید از متخصص واریس بپرسید از نظر گذراندیم. امید است این مقاله شما را به‌خوبی با دکتر واریس آشنا کرده باشد. در آخر اگر شما نیز با این بیماری سروکار دارید، جای بسی خشنود است که تجربه و نظر خویش را برایمان ارسال نمایید.

پرسش‌وپاسخ با دکتر مهرداد اقدسی:

پرسش: آیا به‌خاطر داشتن واریس می‌توان برای معافیت از سربازی اقدام کرد؟

پاسخبرای بیماری واریس می‌توان جهت معافیت از رزم اقدام کرد. معافیت دائم در مورد واریس معمولاً داده نمی‌شود مگر در موارد شدید که منجر به بروز عوارض شده باشد. عارضه لخته شدن خون در ورید عمقی و آمبولی ریه از مواردی است که می‌توان برای معافیت دائم اقدام کرد. انجام معاینات و تنظیم مدارک با راهنمایی کمیسیون پزشکی صورت می‌گیرد.


پرسش: آیا واریس برای قلب ضرر دارد؟

پاسخ: واریس به‌خودی‌خود برای قلب مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما اگر پیشرفت کند و باعث ایجاد لخته خون در پا شود، در این صورت احتمال بروز آمبولی ریوی یا همان سکته ریوی وجود دارد که خطرناک است.


پرسش: آیا سرگیجه با واریس ارتباط دارد؟

پاسخ: واریس شدید مقدار زیادی خون را در خود جمع می‌کند و وقتی انسان بخواهد به‌سرعت از حالت نشسته به ایستاده درآید خون کافی به‌موقع به مغز نمی‌رسد و باعث ایجاد سرگیجه می‌شود. پوشیدن جوراب واریس و یا درمان آن در کاهش سرگیجه مؤثر خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
28 نظرات
 1. akbar می گوید

  باسلام خدمت شما من شغلم بنایی هست وگچکار هستم یه مدتی هست مچ پاهام تا زیر زانوهام ورم میکنه طوری که وقتی روی ورم فشار میارم گودی ایجاد میشه وبعضی مواقع ورم پاهام کمتره وبعضی مواقع بیشتر البته اشاره کنم بخاطر شغلم در روز 8تا 9ساعت سرپا میایستم کار میکنم دکتر هم رفتم ازمایش کبد قلب وکلیه هم دادم مشکلی نداشتم البته من فقط ورم پا دارم نه پاهام قرمز میشه نه خون مردگی داره چون زیاد سرپا میایستم بعضی مواقع کف پاهام درد میگیره راهنمایی کنید چکار باید بکنم برای درمانش ممنون از شما.

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام برای جلوگیری از ورم در زمان کار جوراب CCL1 AD استفاده کنید . این جوراب را میتوانید از داروخانه تهیه کنید.

 2. علی می گوید

  سلام
  من هر دو پام از فاصله مچ پا تا انگشتان (بیشتر روی سطح پا و دیواره ی داخلی) رگهای واریسی دارم. برای درمان راهکاری هست و باید چه روندی رو طی کنم. ممنون

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   لطفا از وضعیت واریس پای خود برای ما اینجا یا در واتس اپ 09372248415عکس ارسال کنید که شمارا راهنمایی کنیم

 3. ستاره می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشین خدمت آقای دکتر، من چند سالی هست که دچار واریس پا شدم تا حالا 3 بار پاهایم را لیزر کردم اما بعد چند سال دوباره واریس برگشته سعی کردم مواظبت داشته باشم و مراقب پاهام باشم ولی باز هم واریس برگشته برای پیشگیری چه کارهایی باید انجام داد که دیگه برگشت نداشته باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   شما دفعات قبل در مرکز ما لیزر انجام دادین ؟

   اگر در مرکز ما کار انجام دادین لطفا برای ویزیت مجدد تشریف بیارید و اگر نه لطفا برای ما عکس ارسال کنید در واتس اپ 09372248415 که شمارا راهنمایی کنیم

 4. یلدا جعفری می گوید

  آیا درمان واریس در كلینیك دكتر اقدسی با بیمه تكمیلی انجام می‌شود؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   بله – روشهای درمانی واریس تحت پوشش بیمه های تکمیلی شامل بر روش اندوواسکولار درمان واریس – لیزر درمانی واریس طنابی- روش رادیوفرکوئنسی- و روش فلبکتومی تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند و گلینیک با بیمه های تکمیلی مختلف قرارداد دارد. اما درمان رگهای عنکبوتی (لیزر عروق عنکبوتی – تزریق یا اسکلروتراپی) تحت پوشش بیمه نیست.

 5. خانم مددی خواه می گوید

  سلام خسته نباشید من خانم 54 ساله هستم که چند سالی است که واریس دارم از گودی پشت پام تا مچ پا حتی روی پاهام را. هم گرفته وقتی چند دقیقه سر پا می ایستم. هم درد شدیدی دارند وهم خیلی سرد میشوند لطفا راهنمایم کنید چه کار باید کنم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام لطفا عکس از واریس پا به شماره ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵ بفرستید تا راهنمایی شوید

 6. علی می گوید

  سلام دکتر برای واریس رحم هم درمان وجود داره

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام بله درمان دارد – نیاز به مراجعه حضوری برای برسی ضرورت درمان و روش درمان است

 7. بابک می گوید

  با سلام
  من واریس پای چپم را حدود ۵ سال پیش اسکروتراپی کردم ولی در همان زمان هم درد داشتم . الان دچار درد شدید در ناحیه مچ پا تا انگشتان هستم .بلافاصله وقتی پای خود رو در سطح شیبدار قرار میدم درد برطرف میشه . میخواستم ببینم آیا به روشهایی که در بالا توضیح داده شد واریس من از بین خواهد رفت و من از شر این درد نجات پیدا میکنم . ممنون از راهنمایی که خواهید کرد .

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   پاسخ به سوال شما نیاز به معاینه ، انجام سونوگرافی و بررسی علت درد پا دارد . می توانید با ارسال عکس تا حدودی راهنمایی شوید اما بهتر است حضوری مرا جعه داشته باشید

 8. آیسان می گوید

  سلام. آیا برای درمان رگهای برجسته روی دست هم راهی وجود دارد؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام بله بسته به میزان برجستگی از لیزر شعاعی یا اسکلروتراپی استفاده می شود . با 02122819276-7 مشاوره کنید

 9. ناشناس می گوید

  سلام
  کسی که واریس داشته باشه میتونه واکسن کرونا دریافت کنه؟
  حتی اگه واریسش حاد باشه؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام بله می تواند انجام دهد .

 10. مجتبی می گوید

  سلام
  کارگر هستم روزی ۱۶ ساعت ایستاده کار می کنم
  در ناحیه مچ پاها درد و خستگی و رگ های واریسی دارم . چ درمانی توصیه میکنید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   برای مشاوره در مورد روش درمان مناسب عکس از ظاهر پا بفرستید
   واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵
   در طول ساعات کاری فعلا جوراب زیر زانو کلاس یک بپوشید

 11. مهدی می گوید

  سلام، دکتر جان در مورد آقایی 42ساله که واریس دارد و رنج می‌برد ممنون می‌شویم که راهنمایی بفرمایی، پیشاپیش از عنایت جنابعالی تشکر فراوان داریم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام – برای کمک به ایشا لازم است ابتدا پای ایشان را ببینم تا بتوانم راهنمایی کنم چه کاری می شود برایشان انجام داد . لطفا عکس پا بفرستید ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵

 12. حسین می گوید

  ضمن عرض سلام و ادب و احترام – جسارتا پاهای مادر من درد میاد ایشان وقتی از جوراب کشدار که برای واریس هست استفاده می کند دردش کم می شود آیا ایشان واریس دارند .

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام نمی توان نظر قطعی داد که چون جوراب درد پا را کم می کند درد بخاطر واریس است . گاهی درد های منتشر در پا با گرمای جوراب کم می شود و در کل سفت نگه داشتن پا توسط جوراب خودش درد پا را کم می کند.

 13. فریبا می گوید

  ضمن سلام و عرض ادب و احترام- مدتی هست در قسمت پایین پاها فاصله بین زانو تا مچ احساس سنگینی و درد میکنم با توجه به اینکه بعلت شغلم مجبور به نشست طولانی مدت در طول روز هستم آیا دچار واریس شده ام؟ و برای درمان این درد و سنگینی پیشنهاد شما چیست؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام شما می توانید جوراب واریس زیر زانو کلاس یک برای رفع و پیشگیری از سنگینی و خستگی پا استفاده کنید.

 14. عادل حسینی می گوید

  سلام
  آقای دکتر هر دو پای بنده واریس دارد ،که عکسهای هر دو پارا در واتساپ ارسال میکنم ، لطفاً راهنمایی بفرمائید که ؛
  اولاً.عمل نیاز دارد یا خیر؟
  دوماً ،با بیمه تکمیلی دانا قرارداد آنلاین دارید تا هزینه های عمل را محاسبه کنید؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   با بیمه دانا قرارداد داریم اما ااانلاین نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.