برای درمان واریس به چه دکتری مراجعه کنیم؟

بسیاری از من می پرسند که برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم و آیا اصلا پزشک متخصص واریس پا و دکتر واریس داریم؟

پزشکان و متخصصان زیادی هستند که درمان واریس پا را انجام می دهند. اما بهترین دکتر واریس پا را می توان متخصص عروق پا نام برد، چرا که او بدون دلیل برای شما نسخه نمی‌پیچد. هر رگ واریسی را بر اساس اندازه و قطرش مشخص کرده و درمان واریس را به صورت دقیق انجام می دهد از رگهای عنکبوتی و واریسی پا گرفته تا واریس رگ های پیشانی، صورت و حتی واریس لگن.

دکترواریس توانایی انجام اسکلروتراپی، لیزر واریس و سایر روش های درمانی مورد نیاز را دارد. متخصص واریس می تواند به شما بگوید که چه تمرین هایی جهت درمان واریس پا با ورزش  و یا حتی رژیم های غذایی می تواند در بهبود و کنترل واریس شما موثر باشد.

پزشک متخصص واریس پا کیست؟

از میان تخصص ها، متخصص قلب و عروق به دلیل سر و کار داشتن با عروق و رگ های بدن و همین طور جراحان عروق بهترین دکتر واریس پا و متخصص مورد نظر شما برای درمان واریس هستند.

مهارت و تجربه و نیز روش های درمانی پیش رو، بسته به تخصص های مختلف متفاوت است. به شما توصیه می کنیم پیش از مراجعه به پزشک حتما از اینکه در زمینه درمان رگ های واریسی پا کار می کنند یا خیر  پرس و جو نمایید.

۱- متخصص قلب و عروق

پزشکان متخصص قلب و عروق در زمینه بیماری قلب و عروق آموزش دیده اند. معمولا پزشکان قلب در یک یا چند زمینه، متمرکز می شوند . برای مثال برخی در مورد فشارخون بالا یا آریتمی فعالیت می کنند و برخی درمان واریس را برای فعالیت در نظر می گیرند. روش درمانی این گروه پزشکان بیشتر روشهای کم تهاجمی است.

معمولا در ابتدا روش های مختلف مثل سی تی اسکن، MRI، آنژیوگرافی و سونوگرافی برای تشخیص واریس و شدت آن استفاده می شود.

پزشکان متناسب با رگ آسیب دیده و شدت مشکلات وریدی با روشهای درمانی مختلف از جمله لیزر درمانی واریس، روش رادیوفرکوئنسی ، روش اسکلروتراپی و استنت گذاری به درمان واریس، رگهای عنکبوتی و دیگر مشکلات مزمن وریدی می پردازند.

رگهای واریسی پا

بسیاری از افراد، مشکل واریس را فقط یک مسئله زیبایی می دانند و فکر می کنند این قدر پیچیده نیست و نیاز به بررسی ندارد. اما طبق نظر متخصصین قلب و عروق، واریس و رگ های عنکبوتی همواره فقط مسئله زیبایی محسوب نمی شوند و در بسیاری از موارد یک مشکل جدی هستند که عوارض نگران کننده ای را به دنبال دارد. از جمله عوارض واریس که به صورت مزمن درآمده و زندگی فرد را متاثر می کند لخته خون در پا و زخم های واریس است.

معمولا به متخصص قلب و عروق در عموم جامعه پزشک متخصص واریس پا هم گفته می شود. بیشتر جراحان قلب و عروق بیماری واریس را درمان می کنند.

در کلینیک واریس دکتر مهرداد اقدسی پزشک متخصص واریس پا خدمات پیشگیری از واریس، کنترل و درمان واریس به صورت دقیق و متناسب با شدت بیماری واریس ارائه می شود.

۲  جراحان عروق

جراحان عروق معمولا مشکلات سیستم گردش خون یعنی ورید، شریان و مویرگها را تشخیص می دهند و نسبت به درمان آنها با روش های مختلف اقدام می نمایند . این پزشکان در کنار روش های کم تهاجمی برای درمان مشکلات مزمن وریدی از روش های تهاجمی هم استفاده می کنند.

همینطور این پزشکان برای درمان مشکلات سیستم لنفاوی مثل انسداد مسیر لنف، ادم لنفاوی و پای فیلی هم تخصص دارند. بیماران با مشکلات وریدی مزمن مثل لخته خون در پا و یا زخم های وریدی هم به چراحان عروق مراجعه می کنند.

۳- متخصص رادیولوژی اینترونشنال

پزشکان رادیولوژیست اینترونشنال از روشهای مختلف برای رسیدن به تشخیص قطعی بهره می گیرند و به درمان با روشهای کم تهاجمی اقدام می کنند. چون این قبیل روش های درمانی معمولا از راه ایجاد یک برش بسیار کوچک روی پوست انجام می شود لقب “جراحی از طریق حفره کوچک” به این متخصصان داده شده است.

با کمک تکنیک های تصویر برداری نفوذ از طریق کاتتر ، سوزن و شیت به داخل ورید ، شریان و … میسر می شود. و با توجه به کوچکی محل جاگذای سوزن، شیت یا لوله معمولا دوره نقاهت این روش های درمانی بسیار کوتاه است.

۴- متخصص پوست

این پزشکان معمولا در زمینه پوست، مو و ناخن و مشکلات مربوط به آنها فعالیت دارند. بسیاری از بیماران رگ های عنکبوتی را مربوط به پوست می دانند. این پزشکان با روش هایی مثل لیزر سطحی و یا اسکلروتراپی رگهای عنکبوتی را برطرف می کنند ولی در مورد واریس عمقی معمولا اقدام درمانی انجام نمی دهند.

تشخیص واریس

چه زمانی باید به دکتر واریس پا مراجعه کنیم؟

خیلی از بیماران وقتی رگ های برآمده روی پای خود را می بینند با خود فکر می کنند چه خوب کسی پای مرا نمی بیند! اما اگر به آنها بگوییم این رگها درمان دارد، سریع موضع می‌گیرند که این رگها مشکلی برای من ایجاد نکرده است.

اما خوب است ما از تجارب دیگران درس بگیریم و هشدارها را جدی بشماریم.

درمان واریس هر چه بموقع انجام شود پزشک فرصت بهتری برای درمان دارد. برای مثال وقتی در مراحل اولیه واریس مراجعه می کنید شاید پزشک صلاح ببیند که چند ماهی اصلاح شیوه زندگی مانند کاهش وزن و پوشیدن جوراب واریس  را برای شما تجویز کند.

از سوی دیگر به تعویق انداختن درمان واریس لزوما به معنای مسکوت شدن بیماری شما نیست. در بسیاری از موارد فرد تا اقدام به درمان کند عارضه ناخواسته مثل لخته خون در پا بروز کرده و در این شرایط درمان به پروسه ای زمان بر و طولانی مبدل می شود.

حتما بخوانید

آیا واریس درمان قطعی دارد؟ برای اطلاع از بهترین روش درمان قطعی واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی واریس پا

برای درمان رگ های عنکبوتی و واریس روش های مختلفی وجود دارد. خوب است بدانیم هر کدام از این روش ها در چه مواردی کاربرد دارد و کدام پزشکان قادر به انجام آنها هستند؟

راهکارهای پزشک متخصص واریس پا برای درمان

در این قسمت می‌خواهیم روش های درمان واریس پا که متخصص واریس انجام می‌دهد برای شما توضیح دهیم:

# اسکلروتراپیفوم اسکلروتراپی

روش سرپایی و کلینیکی برای درمان رگ های واریس سطحی و یا مویرگهای ریز بنفش و قرمز است که در اصطلاح به آنها رگ های عنکبوتی گفته می شود در این روش ماده ای به داخل رگ مورد نظر تزریق می شود و باعث بسته شدن رگ می گردد. سپس رگ بسته شده به مرور توسط بدن هضم شده و از بین می رود.

با این کار خون به سمت رگ های سالم مجاور تغییر مسیر می دهد و مشکلی در تامین جریان خون برای آن قسمت از پوست بوجود نمی آید. فوم اسکلروتراپی در واقع نوع جدید از اسکلروتراپی است که از فوم به جای مایع برای بستن رگ استفاده می شود. معمولا رگ های مورد درمان در کمتر از سه ماه کاملا محو می شوند و در اغلب موارد فوم اسکلروتراپی طی چند جلسه صورت می گیرد. تمام متخصصین یاد شده برای درمان واریس این روش را می توانند انجام دهند.

# انسداد حرارتی رگدرمان واریس با روش رادیوفرکانسی

این یک روش کم تهاجمی برای برطرف کردن رفلاکس و برگشت خون به عقب در ورید ها است. برای بستن رگ از یکی از روش های مربوطه استفاده می شود. برای مثال درمان واریس با لیزر و نیز روش درمان واریس با روش رادیوفرکوئنسی از جمله این روش هاست. معمولا این روش توسط متخصصین قلب و جراحان عروق و یا راویولوژیست ها انجام می شود. نتایج درمانی رضایت بخش و دوره نقاهت کوتاه ویژگی اصلی این روشهاست.

# فلبکتومی

phlebectomy
خارج سازی رگ درگیر (مرحله چهارم)

این روش هم برای برطرف کردن ظاهر در هم پیچیده و در اصطلاح عوام عروق شلنگی بکار می رود. متخصصین قلب و عروق و جراحان عروق از این روش در درمان واریس استفاده می کنند. این روش در کنار روش های درمان اصلی انسداد حرارتی رگ معمولا برای رفع ظاهر رگها استفاده می شود.

# جراحی واریس

خارج کردن کامل رگ آسیب دیده طی جراحی واریس صورت می گرفت. امروزه روشهای انسداد حرارتی رگ جایگزین این روش شده و در واقع جراحی واریس منسوخ شده است.

# روش لیزر IPL

این روش در واقع قسمتی از پروسه جوانسازی است که برای برطرف کردن رگ های عنکبوتی و مویرگ های بنفش و قرمز نزدیک سطح پوست بکار می رود. این روش جز روش های درمانی یا روش های زیبایی طبقه بندی می شود. معمولا در کلینیک های زیبایی و پوست بیشتر استفاده می شود. اینکه به کدام دکتر مراجعه کنیم ؟ گامی مهم در انتخاب روش درمانی مناسب و رسیدن به نتایج مناسب است.

کلینیک فوق تخصصی درمان واریس پا

شما می توانید برای مشورت  با دکتر مهرداد اقدسی فوق تخصص قلب و عروق و عروق پا در مورد واریس از یکی از راههای ذیل اقدام بفرمایید.
مشاوره رایگان و غیر حضوری
مشاوره حضوری با تعیین وقت  02122819276 و 02122819277

9+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر غیبی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ۱۰ ساله مبتلا به واریس هستم و واریس در ناحیه پشت پا به صورت رگهای برآمده و خیلی زیاد تا کشاله های پاهام ادامه داشت حال بر اثر فشار کاری تمام رگهای پاهام در خواب صاف شده و پا به اندازه سه برابر حجم طبیعی باد کرده که به شدت مرا زمین گیر کرده است راه درمانش چیستو به چه علتی ناگهانی این اتفاق افتاده
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 4 هفته پیش)

   سلام وقت بخیر 

   بهتر است از ظاهر رگهای پای خود برای ما چند عکس اینجا یا در واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۰۱۹۷۴۶۳۴۴ارسال کنید که با توجه به عکس ها راهنمایی بهتری به شما ارائه کنیم و یا درصورت امکان مراجعه حضوری داشته باشید

 • تصویر کاربر Hi جمعه ۱۱ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۲۸ سالمه و مادرم۶۸ سال مادرم از خیلی وقت پیش میگه که زیر زانو هام و کمرم خارش داره و من خودم تقریبا چند ما شده زیر زانوهام خارش میگیره احتمال اینکه واریس باشه هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۱ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

    علت بروز خارش ، عوامل بسیاری از جمله خشکی پوست به علت سردی هوا می تواند باشد

 • تصویر کاربر Hana یکشنبه ۶ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید اینجانب خانم ۴۵ ساله هستم و سه ساله پام این گونه شده و تا به حال درمانی انجام ندادم و حالا کمی پام سوزش دارد و میخواستم بدونم چه کاری انجام بدهم.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۶ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام عکسی برای ما ارسال نشده است لطفا همینجا  عکس را ارسال کنید واگر مقدور نبود به شماره واتس اپ 09019746344 ارسال بفرمایید

    

 • تصویر کاربر اعظم جمعه ۱۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام ، من احساس سنگینی در پاهایم میکنم ،با وجود اینکه اخیرا وزن خودم را هم کم کرده ام ولی باز احساس سنگینی در پاهایم را میکنم ضمنا رگهای عنکبوتی در یکی از پاهایم دیده میشود و هر بار که زیاد سرپا میایستم درد پایم شدیدتر میشود وقتی روی مبل یا زمین مینشینم موقع بلند شدن پاهایم گرفته میشود ،لطفا من برای درمان چه کنم ،بسیار ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

    برای بررسی علت پا درد لازم است حضوری مراجعه داشته باشید که بتوان از نظر عمقی عروق پا را بررسی و سنکینی پاها علت یابی شود .
   اگر هنوز وزن بالایی دارید بهتر است سعی کنید بیشتر وزن کم کنید همچنین پیاده رویی و ورزش کردن را فراموش نکنید در زمان هایی که قرار است مدت زمان طولانی را به حالت ایستاده باشید بهتر است از جوراب واریس استفاده کنید و وزمان نسشتن بهتر است زیر پای خود را کمی بالاتر برده یعنی زیر پای خود بالشی قرار دهید و مچ پایتان را ورزش دهید

 • تصویر کاربر محمدرضا یکشنبه ۶ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید بنده با درد و خستگی پا و ظاهر عروق واریسی طنابی به پزشک مراجعه کردم و داپلر انجام دادم ولی هیچگونه از فاکتور ها مثبت نبود و رفلاکس و ترومپوز هم نداشت ولی ظاهر کاملا واریسی بود و درد ۲۴ ساعت اذیتم میکند نمیدونم دیگه چیکار کنم حتی جوراب هم دردش را کم نمیکند‌.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۶ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   لطفا حضوری مراجعه بفرمایید یا عکس از طاهر پا و جواب سونوگرافی را برای دکتر در واتس اپ 09019746344 ارسال بفرمایید 

 • تصویر کاربر فرشته شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و احترام
  آیا درمان واریس با زالو برای رگ های واریسی ای که شدت زیادی دارند امکان پذیر است؟
  با تشکر از پاسخگویی شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   زالو درمانی برای درمان واریس در کل توصیه نمی شود چون در واریسهای شدید می تواند با خطر عفونت - التهاب و حتی زخم و لخته خون همراه شود . در مواردی که امکان درمان واریس وجود ندارد ممکن است برای کاهش درد پا به برخی بیماران توصیه شود

 • تصویر کاربر فرشته شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  آیا درمان واریس پا با ورزش برای رگ های واریسی ای که هنوز شدت زیادی ندارند امکان پذیر است؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

    اگر منظور شما رگهای عنکبوتی است ورزش نمی تواند باعث حذف این رگها شود. اگر منظور شما واریس طنابی است در مراحل اولیه بیماری پیش از انکه قطر رگها از حد استاندارد بیشتر شود و رگها گشاد شوند انجام ورزش می تواند با تقویت عضلات پا به برگشت بهتر خون وجریان خون مناسب کمک کند. معمولا در مواردیی که پزشک ببیند اقدامات پیشگیرانه مناسب است بازه زمانی 6 ماه برای استفاده از جوراب و ورزش کردن در عین حال کاهش وزن متعادل به بیماران قبل از تصمیم گیری برای اقداماتی مثل لیزر درون رگی توصیه می شود .

 • تصویر کاربر faeze یکشنبه ۲۲ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من بیماری دیابت دارم و عمل واریس را انجام داده ام، جوراب واریس را چند ساعت بپوشیم؟ پوشیدن جوراب واریس برای من ضرر ندارد ؟ممنون از پاسخگویی شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۲ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   روزانه حداکثر هشت ساعت کافی است

   اگر دیابت دارید بهتر است جوراب پنجه بسته نپوشید 

   و بهداشت پاها شستشوی بین انگشتان رعایت شود 

 • تصویر کاربر سهرابی چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.وقت بخیر
  هر دوپای پدرمن واریس شدید داره و تا حالا درمان خاصی انجام ندادن.سیگار هم مصرف میکنن.طی این دو هفته زخم و التهاباتی روی پاشون ایجاد شده که نگران کننده است.
  باعرض پوزش میخواستم بپرسم هزینه درمانشون چقدر میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام با توجه به وضعیت پوست در ناحیه مچ و اعلام زخم ؛ صلاح هست که حضوری ویزیت شوید و طبق شرایط در مورد درمان اقدام شود از شماره ۰۲۱۲۲۸۱۹۲۷۶-۷ وقت فوری بگیرید 

 • تصویر کاربر ریحانه جمعه ۱۳ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  با توجه به عکس لطفا روش درمانی که مناسب می دانید، هزینه و مدت زمان آن را برای ما شرح دهید.
  عکس مربوط به اینجانب خانمی با سن ۳۹ سال است.
  در مواقع خستگی، درد شدید زیر زانو و ضعف و غش رفتن پاها را دارم.
  بعضی مواقع کمر درد هم دارم.
  وزنم 80 است.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام . علائم و مشکلاتی که اشاره فرمودید ربطی به رگهای روی پای شا ندارد .  این رگها سطحی هستند و با 2 تا 3 جلسه اسکلروتراپی خیلی بهتر میشوند و از نظر ظاهریی پا بهتر می شود . وزن بالا می تواند عاملی برای درد های ذکر شده باشد . اگر تمایل داشتید که تزریق برای بهبود وضعیت ظاهری پا ها انجام دهید از شماره 02122819276-7 وقت تزریق می توانید بخواهید 

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر