بهترین و با تجربه ترین متخصص واریس در تهران کیست؟

اگر واریس دارید و برای اولین بار می خواهید به بهترین متخصص واریس در تهران مراجعه کنید ممکن است از خودتان بپرسید چه سوالاتی را باید بپرسم ؟ یا چه مدارک و آزمایش هایی را بهتر است از قبل حاضر کنم؟ این مقاله به شما در یافتن پاسخ به این سوالات کمک می کند.

 چه متخصصانی می توانند واریس پا را درمان کنند؟

پزشکان و متخصصان بسیاری ممکن است بتوانند واریس پا را درمان کنند اما متخصص واریس باید به خوبی رگ های عنکبوتی و رگ های واریسی را شناخته و در تشخیص آنها تبحر خاصی داشته باشد.در این بخش می خواهیم به بررسی متخصصانی که می توانند واریس را درمان کنند بپردازیم:

 • متخصص قلب و عروق
 • رادیولوژیست
 • متخصص و جراحان پوست

آیا بهترین دکتر واریس پا در تهران را می شناسید؟

امروزه بسیاری از پزشکان برای برندسازی خود از این کلمه استفاده می کنند . اما این شما هستید که بهترین دکتر واریس پا در تهران را معرفی می کنید. از نقطه نظر بنده بهترین دکتر واریس در تهران. پزشکی است که صبورانه به تمام حرف های بیمار گوش دهد  و بیمار را معاینه کرده و طبق معاینات دقیق برای بیمار نسخه تجویز کند. یکی از معیار های اصلی دیگر برای انتخاب بهترین متخصص واریس در تهران میزان تجربه وی در این زمینه می باشد.


متخصص واریس برای درمان واریس چه سوالاتی از بیمار می پرسد؟

دانستن اینکه چه سوالاتی را به احتمال زیاد پزشک متخصص واریس از شما خواهند پرسید و اینکه چه مواردی مهم است که به پزشک انتقال داده شود همگی در تشخیص دقیق و انتخاب بهترین روش درمانی مهم هستند. اگر از قبل بدانیم که برای پزشک  متخصص واریس چه مواردی حائز اهمیت اند ،و پاسخ این سوالات را از قبل مرور کرده باشید در بیان آن راحتتر خواهید بود.

معمولا پزشکان برای یافتن دلیل بروز مشکل در ابتدای جلسه مشاوره برای واریس سوالاتی کاملا مشخص را از بیمار و همراهان وی می پرسند. این سوالات اغلب حول محور وضعیت عمومی بیمار و علت واریس است؟

 • از چه زمانی رگهای واریسی را روی پایتان دیده اید؟
 • این رگها از نظر زیبایی ذهنتان را مشغول کرده یا احساس درد ساق پا و خستگی در پایتان دارید؟
 • چه مشکلی دارید؟
 • آیا احساس درد، خارش، سنگینی، رگ به رگ شدن یا گرفتن عضلات ساق پا در خواب یا هر مشکل دیگری در پاها دارید؟
 • در صورت داشتن هر کدام از این مشکلات شدت آن را چگونه ارزیابی می کنید و در چه مواردی این مشکلات تشدید می شوند؟
 • آیا شما سابقه خانوادگی واریس دارید؟ در صورت داشتن سابقه فامیلی نسبت فرد مبتلا به واریس با شما؟

متخصص واریس چه سوالاتی از شما می پرسد؟


سوالات متخصص واریس از بانوان

در مورد خانمها سوالاتی از قبیل سابقه بارداری، باردار بودن در زمان مشاوره، درمان ناباروری، مصرف قرص های ضد بارداری، داشتن درد لگنی غیر دوره ای بایستی به دقت پاسخ داده شود.

سابقه بیماری

در ضمن لازم است در خصوص بیماری و شرایط فردی ازقبیل شغل، سابقه ابتلا به لخته، بیماری قلبی عروقی مثل فشارخون، بیماری تنفسی و ریوی ، مشکل تیروئید (کم کاری تیروئید) و دیگر بیماریها اطلاعات کاملی به پزشک بدهید.

دارو های مصرفی

پزشک متخصص واریس از شما سوالاتی در خصوص داروهای مصرفی تان خواهد پرسید. به منظور کاهش استرس و اجتناب از قلم افتادن و اشتباه گفتن اسامی داروهای مصرفی خوب است لیستی از داروهای مصرفیتان ، دوز، تعداد و زمان استفاده قبل از مراجعه به پزشک تهیه کنید.

برای مثال بنویسید پروپرانولول 20 میلی گرم- 1 عدد هر شب قبل خواب

اینکار به شما کمک می کند تا در زمان کوتاهتر با خیال راحت اسامی سخت داروها را به پزشک انتقال دهید و نگران نباشید که موردی را نگفته باشید.


چه سوالاتی از متخصص واریس بپرسیم؟

چند وقتی بود که رگ های برآمده روی پایم مرا نگران کرده بود و بالاخره از پزشک متخصص واریس وقت گرفتم. در اتاق انتظار نشسته بودم و در انتظار رفتن پیش دکتر . همینطور که در حال ورق زدن مجله روی میز بودم به صحبت های بیماران و همراهانشان گوش می دادم.

یکی از همراهان از خانمی که به نظر می آمد مادرشان بود می پرسید حالا به دکتر چه می خواهی بگویی؟ در این حال از ذهن من رد شد که واقعا چه اطلاعاتی مهم است که به پزشک متخصص واریس بگوییم و پزشک از من چه سوالاتی خواهد پرسید ؟ چه آزمایشاتی لازم است که از قبل انجام شود و همراهمان باشد….

مجله را روی میز گذاشتم و گوشی موبایل به دست به جستجو در اینترنت مشغول شدم تا پاسخ به این سوالات را پیدا کنم.

تجربه آن روز در کلینیک و دقیق شدن روی رفتار بیمارانی که پس از خروج از اتاق پزشک متخصص واریس از منشی می خواستند تا یک سوال دیگر از دکتر بپرسند مرا به این فکر واداشت که هر چند ساده به نظر میرسد اما مهم است بدانیم به دکتر چه بگوییم و تا حدودی از قبل نسبت به سوالاتی که پزشک متخصص واریس برای تشخیص مشکل از ما می پرسد آگاهی داشته باشیم.

این موضوع انگیزه ای بود تا سوالات ردو بدل شده بین بیمارانی که برای درمان واریس پا مراجعه می کنند و پزشک در جلسه معاینه بپردازیم تا شاید استرس بیماران کمتر شود و با حضور ذهن بیشتری بتوانند سوالات کلیدی خود را با دکتر در میان بگذارند.

آیا واریس پا درمان قطعی دارد؟ بهترین روش برای درمان قطعی واریس چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی واریس پا

تشخیص واریس و مشکلات وریدی

معمولا در این مرحله بسته به صلاحدید پزشک و طبق معاینه پای صورت گرفته ، پزشک از شما ممکن است بخواهد سونوگرافی داپلر به عمل آورد.

سونوگرافی توسط دکتر اقدسی

در کلینیک واریس اینکار در همان جلسه نخست انجام می شود و در ادامه پزشک نتیجه سونوگرافی و روش درمانی مناسب با توجه به سونو صورت گرفته را برایتان تشریح می کنند.

پزشک با  انجام سونوگرافی وضعیت وریدها و جریان خون در آنها را بررسی می کند.

حتما بخوانید

آیا با متد های جدید و به روز تشخیص واریس آشنا هستید؟ چگونه تشخیص دهیم که رگ های برجسته بدنمان رگ های واریسی است؟ برای یافتن پاسخ خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تشخیص واریس

سوالات متداول بیماران واریس پا

در این مرحله شما ممکن است به درستی حضور ذهن نداشته باشید که باید از دکتر چه بپرسید و حتی پس از خروج از مطب تا رسیدن به خانه سوالها یک به یک به ذهنتان خطور کند و شما را ناراحت یا حتی نگران کند که چرا نپرسیدید.

برای بیماران کلینیک واریس این امکان فراهم است که هر سوالی بفکرشان خطور کرد را بتوانند از دکتر بپرسند تا با خیال راحت مسیر درمانیشان را پیش بگیرند.

از دکتر بپرسید


به منظور پرهیز از این مسئله سعی کردیم سوالاتی که بیماران از پزشک بهتر است بپرسند یا به صورت متداول پس از مشاوره برای مراجعین پیش می آید را برای شما گرداوری کنیم.

درمان واریس پای من در چند جلسه انجام می شود؟

این سوال یکی از متداولترین سوالات در بین مراجعین به خصوص مراجعین از شهرهای دیگر یا مسافران مقیم خارج کشور است. در کلینیک ما به منظور تسهیل فرایند درمان برای بیماران راه دور امکان مشاوره غیر حضوری و کم کردن از تعداد دفعات آمد و شد فراهم شده معمولا جلسات درمانی این گروه از مراجعین در دو روز متوالی انجام می شود.

از دکتر واریس پاذ چه سوالاتی بپرسیم

 • بعد از چه مدتی می توانم سفر بروم؟
 • این روش درمانی چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟
 • آیا درمان واریس با این روش برگشت دارد؟
 • آیا ممکن است بعد از درمان دوباره واریس برگردد؟
 • بعد از درمان نیاز به چند روز استراحت است؟ در این مدت چه کارهایی نباید انجام شود؟
 • چه مدت طول می کشد تا بتوانم سر کارم برگردم و مجدد به روال عادی زندگی بازگردم؟
 • آیا نیاز به بستری شدن در بیمارستان است؟ آیا این کار تحت بیهوشی انجام می شود یا با بی حسی موضعی؟ طول مدت درمان چقدر است؟
 • در دوره نقاهت چه مواردی باید رعایت شود؟
 • بعد ازطی پروسه درمان نیاز به مراجعه مجدد هست؟
 • چه مدت بایستی جوراب واریس بپوشیم؟
 • این روش درمانی تحت پوشش بیمه هست؟ شما با کدام بیمه ها قرارداد دارید؟
 • از کی می توانم باشگاه بروم و ورزش کنم؟
 • چه مواردی را باید رعایت کنیم تا دوباره واریس نگیریم؟ برای پیشگیری از عود مجدد واریس چکار کنیم؟
 • در بیماران با شرایط تقریبا مشابه من، روش درمانی پیشنهادی چقدر موفقیت آمیز بوده است؟ آیا این روش درمانی متداول است، آیا این
 • روش درمانی تایید شده است و میزان موفقیت آن قابل قبول است؟
 • چه آمادگیهایی پیش از درمان نیاز است؟کدام داروها را قطع کنم؟
 • آیا درمان پای من ضروری است یا می شود به آینده موکول شود؟ آیا وضعیت پای من اورژانسی است؟
 • آیا دارویی هست که بتواند جلوی پیشرفت واریس پایم را بگیرد؟
 • اگر درمان نکنم آیا ممکن است خطرناک باشد؟ وعوارضی را برای من ایجاد کند؟
 • تا زمانیکه برای درمان اقدام کنم آیا نیاز است جوراب واریس استفاده کنم؟
 • آیا باید مادام العمر جوراب واریس بپوشم؟

همه این موارد، سوالاتی هستند که اغلب طی جلسه اول مشاوره برای درمان واریس پرس و جو می شوند .

البته هدف از گفتن این سوالات کلیشه ای کردن جلسات نیست تنها هدف داشتن آمادگی برای پاسخ به این سوالات و آگاهی از روند جلسه است تا بتوان هم در پروسه تشخیص به پزشک اطلاعات کاملتری را داد و هم استرس بیمار برای از خاطر رفتن یا معطوف شدن به سمت یک موضوع و فراموش کردن موارد مهم دیگر را تقلیل داد.

در پایان باید بگوییم هر فردی می تواند سوالات انحصاری و شخصی داشته باشد که با پزشک مطرح کند و این سوالات تنها از بین سوالات بیشتر شنیده شده در کلینیک برایتان گلچین شده اند. شاید سوال شما هم باشند و نیاز باشد از دکتر بپرسید.

 کلینیک فوق تخصصی درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

0

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فردی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام- آیا داروی مایع (اسکلروسانت) که به رگها تزریق میشود در ایران تولید میشود یا در خارج؟ اگر خارجی است از چه کشوری است؟ سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

    

   سلام این دارو ایرانی نیست و کشور سازنده آن آلمان و انگلیس هستند .

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۳۰ فروردین ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با درود
  آیا قرص دافلون برای واریس استفاده میشود
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۹۷( 1 سال پیش)
   بله قرص دافلون برای بیماری واریس هم تجویز می شود و به کم شدن ورم و درد پا ها کمک می کند. البته نمی تواندطولانی مصرف شود و درمان قطعی محسوب نمی شود. اطلاعات بیشتر در لینک http://www.iranvein.com/3521
 • تصویر کاربر حمید شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام طبق سونوی داپلری که انجام دادم دریچه های فمورال و پشت زانوی راستم ضعیف شده و دچار واریس پا سده ام جهت انجام درمان مزاحم شدم لطفا راهنمایی بفرمایید و آدرس مرکزتون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   روش درمان شما RF رادیوفرکانسی می باشد. نوع پیشرفته لیزر محسوب می شود و شما برای همیشه در صورتیکه مواردی که دکتر می گویند را رعایت کنید از واریس خلاص می شوید.
   آدرس: کامرانیه شمالی تقاطع لواسانی غربی جنب بانک پارسیان ساختمان شماره یک واحذ 8 / تلفن 02122819276 و02122819277 شما نیاز نیست حضوری برای ویزیت بیایید می توانید با شماره 09101039073 هماهنگ شده وقت درمان بگیرید و فقط با توجه به اینکه طبق شماره تماس از شهرستان تشریف می اورید ، فقط برای درمان یکبار بیایید.
   برای اطلاع بیشتر در مورد روش درمان این مطلب رو بخونید. http://www.iranvein.com/2873
 • تصویر کاربر عبادی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از سایت خوب شما بنده حدود چند سال است که از ناحیه رگهای ماهیچه پشت ساق پای چپ رنج می برم و با اقای دکتر ساروخانی در اصفهان مشورت کردم فرمودند باید عکس بگیری و برای عمل اماده شوی لطفا ارشاد فرمایید با توجه به اینکه چندین رگ فقط در پای چپ متورم شده و باید حتما از جوراب واریس استفاده کنم ایا غیر از عمل برای بهبودی امیدی هست . متشکرم از محبت شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام و وقت بخیر، رگهای پای شما به خوبی قابل درمان هستند و راهی که برای مثال با دارو یا جوراب بتوانید این رگها را رفع کنید وجود ندارد.
درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر