بهترین و با تجربه ترین متخصص واریس در تهران کیست؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه

اگر واریس دارید و برای اولین بار می خواهید به بهترین متخصص واریس در تهران مراجعه کنید ممکن است از خودتان بپرسید  متخصص عروق پا کیست؟ چه سوالاتی را باید از دکتر واریس بپرسم ؟ یا چه مدارک و آزمایش هایی را بهتر است از قبل حاضر کنم؟ این مقاله به شما در یافتن پاسخ به این سوالات کمک می کند.

 چه متخصصانی می توانند واریس پا را درمان کنند؟

پزشکان و متخصصان بسیاری ممکن است بتوانند واریس پا را درمان کنند اما متخصص واریس باید به خوبی رگ های عنکبوتی و رگ های واریسی را شناخته و در تشخیص آنها تبحر خاصی داشته باشد.در این بخش می خواهیم به بررسی متخصصانی که می توانند واریس را درمان کنند بپردازیم:

 • متخصص قلب و عروق
 • رادیولوژیست
 • متخصص و جراحان پوست

آیا بهترین دکتر واریس پا در تهران را می شناسید؟

امروزه بسیاری از پزشکان برای برندسازی خود از این کلمه استفاده می کنند . اما این شما هستید که بهترین دکتر واریس پا در تهران را معرفی می کنید. از نقطه نظر بنده بهترین دکتر واریس در تهران. پزشکی است که صبورانه به تمام حرف های بیمار گوش دهد  و بیمار را معاینه کرده و طبق معاینات دقیق برای بیمار نسخه تجویز کند. یکی از معیار های اصلی دیگر برای انتخاب بهترین متخصص واریس در تهران میزان تجربه وی در این زمینه می باشد.


متخصص واریس برای درمان واریس چه سوالاتی از بیمار می پرسد؟

دانستن اینکه چه سوالاتی را به احتمال زیاد پزشک متخصص واریس از شما خواهند پرسید و اینکه چه مواردی مهم است که به پزشک انتقال داده شود همگی در تشخیص دقیق و انتخاب بهترین روش درمانی مهم هستند. اگر از قبل بدانیم که برای پزشک  متخصص واریس چه مواردی حائز اهمیت اند ،و پاسخ این سوالات را از قبل مرور کرده باشید در بیان آن راحتتر خواهید بود.

معمولا پزشکان برای یافتن دلیل بروز مشکل در ابتدای جلسه مشاوره برای واریس سوالاتی کاملا مشخص را از بیمار و همراهان وی می پرسند. این سوالات اغلب حول محور وضعیت عمومی بیمار و علت واریس است؟

 • از چه زمانی رگهای واریسی را روی پایتان دیده اید؟
 • این رگها از نظر زیبایی ذهنتان را مشغول کرده یا احساس درد ساق پا و خستگی در پایتان دارید؟
 • چه مشکلی دارید؟
 • آیا احساس درد، خارش، سنگینی، رگ به رگ شدن یا گرفتن عضلات ساق پا در خواب یا هر مشکل دیگری در پاها دارید؟
 • در صورت داشتن هر کدام از این مشکلات شدت آن را چگونه ارزیابی می کنید و در چه مواردی این مشکلات تشدید می شوند؟
 • آیا شما سابقه خانوادگی واریس دارید؟ در صورت داشتن سابقه فامیلی نسبت فرد مبتلا به واریس با شما؟

متخصص واریس چه سوالاتی از شما می پرسد؟


سوالات متخصص واریس از بانوان

در مورد خانمها سوالاتی از قبیل سابقه بارداری، باردار بودن در زمان مشاوره، درمان ناباروری، مصرف قرص های ضد بارداری، داشتن درد لگنی غیر دوره ای بایستی به دقت پاسخ داده شود.

سابقه بیماری

در ضمن لازم است در خصوص بیماری و شرایط فردی ازقبیل شغل، سابقه ابتلا به لخته، بیماری قلبی عروقی مثل فشارخون، بیماری تنفسی و ریوی ، مشکل تیروئید (کم کاری تیروئید) و دیگر بیماریها اطلاعات کاملی به پزشک بدهید.

دارو های مصرفی

پزشک متخصص واریس از شما سوالاتی در خصوص داروهای مصرفی تان خواهد پرسید. به منظور کاهش استرس و اجتناب از قلم افتادن و اشتباه گفتن اسامی داروهای مصرفی خوب است لیستی از داروهای مصرفیتان ، دوز، تعداد و زمان استفاده قبل از مراجعه به پزشک تهیه کنید.

برای مثال بنویسید پروپرانولول 20 میلی گرم- 1 عدد هر شب قبل خواب

اینکار به شما کمک می کند تا در زمان کوتاهتر با خیال راحت اسامی سخت داروها را به پزشک انتقال دهید و نگران نباشید که موردی را نگفته باشید.


چه سوالاتی از متخصص واریس بپرسیم؟

چند وقتی بود که رگ های برآمده روی پایم مرا نگران کرده بود و بالاخره از پزشک متخصص واریس وقت گرفتم. در اتاق انتظار نشسته بودم و در انتظار رفتن پیش دکتر . همینطور که در حال ورق زدن مجله روی میز بودم به صحبت های بیماران و همراهانشان گوش می دادم.

یکی از همراهان از خانمی که به نظر می آمد مادرشان بود می پرسید حالا به دکتر چه می خواهی بگویی؟ در این حال از ذهن من رد شد که واقعا چه اطلاعاتی مهم است که به پزشک متخصص واریس بگوییم و پزشک از من چه سوالاتی خواهد پرسید ؟ چه آزمایشاتی لازم است که از قبل انجام شود و همراهمان باشد….

مجله را روی میز گذاشتم و گوشی موبایل به دست به جستجو در اینترنت مشغول شدم تا پاسخ به این سوالات را پیدا کنم.

تجربه آن روز در کلینیک و دقیق شدن روی رفتار بیمارانی که پس از خروج از اتاق پزشک متخصص واریس از منشی می خواستند تا یک سوال دیگر از دکتر بپرسند مرا به این فکر واداشت که هر چند ساده به نظر میرسد اما مهم است بدانیم به دکتر چه بگوییم و تا حدودی از قبل نسبت به سوالاتی که پزشک متخصص واریس برای تشخیص مشکل از ما می پرسد آگاهی داشته باشیم.

این موضوع انگیزه ای بود تا سوالات ردو بدل شده بین بیمارانی که برای درمان واریس پا مراجعه می کنند و پزشک در جلسه معاینه بپردازیم تا شاید استرس بیماران کمتر شود و با حضور ذهن بیشتری بتوانند سوالات کلیدی خود را با دکتر در میان بگذارند.

آیا واریس پا درمان قطعی دارد؟ بهترین روش برای درمان قطعی واریس چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی واریس پا

تشخیص واریس و مشکلات وریدی

معمولا در این مرحله بسته به صلاحدید پزشک و طبق معاینه پای صورت گرفته ، پزشک از شما ممکن است بخواهد سونوگرافی داپلر به عمل آورد.

سونوگرافی توسط دکتر اقدسی

در کلینیک واریس اینکار در همان جلسه نخست انجام می شود و در ادامه پزشک نتیجه سونوگرافی و روش درمانی مناسب با توجه به سونو صورت گرفته را برایتان تشریح می کنند.

پزشک با  انجام سونوگرافی وضعیت وریدها و جریان خون در آنها را بررسی می کند.

حتما بخوانید

آیا با متد های جدید و به روز تشخیص واریس آشنا هستید؟ چگونه تشخیص دهیم که رگ های برجسته بدنمان رگ های واریسی است؟ برای یافتن پاسخ خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تشخیص واریس

سوالات متداول بیماران واریس پا

در این مرحله شما ممکن است به درستی حضور ذهن نداشته باشید که باید از دکتر چه بپرسید و حتی پس از خروج از مطب تا رسیدن به خانه سوالها یک به یک به ذهنتان خطور کند و شما را ناراحت یا حتی نگران کند که چرا نپرسیدید.

برای بیماران کلینیک واریس این امکان فراهم است که هر سوالی بفکرشان خطور کرد را بتوانند از دکتر بپرسند تا با خیال راحت مسیر درمانیشان را پیش بگیرند.

از دکتر بپرسید


به منظور پرهیز از این مسئله سعی کردیم سوالاتی که بیماران از پزشک بهتر است بپرسند یا به صورت متداول پس از مشاوره برای مراجعین پیش می آید را برای شما گرداوری کنیم.

درمان واریس پای من در چند جلسه انجام می شود؟

این سوال یکی از متداولترین سوالات در بین مراجعین به خصوص مراجعین از شهرهای دیگر یا مسافران مقیم خارج کشور است. در کلینیک ما به منظور تسهیل فرایند درمان برای بیماران راه دور امکان مشاوره غیر حضوری و کم کردن از تعداد دفعات آمد و شد فراهم شده معمولا جلسات درمانی این گروه از مراجعین در دو روز متوالی انجام می شود.

از دکتر واریس پاذ چه سوالاتی بپرسیم

 • بعد از چه مدتی می توانم سفر بروم؟
 • این روش درمانی چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟
 • آیا درمان واریس با این روش برگشت دارد؟
 • آیا ممکن است بعد از درمان دوباره واریس برگردد؟
 • بعد از درمان نیاز به چند روز استراحت است؟ در این مدت چه کارهایی نباید انجام شود؟
 • چه مدت طول می کشد تا بتوانم سر کارم برگردم و مجدد به روال عادی زندگی بازگردم؟
 • آیا نیاز به بستری شدن در بیمارستان است؟ آیا این کار تحت بیهوشی انجام می شود یا با بی حسی موضعی؟ طول مدت درمان چقدر است؟
 • در دوره نقاهت چه مواردی باید رعایت شود؟
 • بعد ازطی پروسه درمان نیاز به مراجعه مجدد هست؟
 • چه مدت بایستی جوراب واریس بپوشیم؟
 • این روش درمانی تحت پوشش بیمه هست؟ شما با کدام بیمه ها قرارداد دارید؟
 • از کی می توانم باشگاه بروم و ورزش کنم؟
 • چه مواردی را باید رعایت کنیم تا دوباره واریس نگیریم؟ برای پیشگیری از عود مجدد واریس چکار کنیم؟
 • در بیماران با شرایط تقریبا مشابه من، روش درمانی پیشنهادی چقدر موفقیت آمیز بوده است؟ آیا این روش درمانی متداول است، آیا این
 • روش درمانی تایید شده است و میزان موفقیت آن قابل قبول است؟
 • چه آمادگیهایی پیش از درمان نیاز است؟کدام داروها را قطع کنم؟
 • آیا درمان پای من ضروری است یا می شود به آینده موکول شود؟ آیا وضعیت پای من اورژانسی است؟
 • آیا دارویی هست که بتواند جلوی پیشرفت واریس پایم را بگیرد؟
 • اگر درمان نکنم آیا ممکن است خطرناک باشد؟ وعوارضی را برای من ایجاد کند؟
 • تا زمانیکه برای درمان اقدام کنم آیا نیاز است جوراب واریس استفاده کنم؟
 • آیا باید مادام العمر جوراب واریس بپوشم؟

همه این موارد، سوالاتی هستند که اغلب طی جلسه اول مشاوره برای درمان واریس پرس و جو می شوند .

البته هدف از گفتن این سوالات کلیشه ای کردن جلسات نیست تنها هدف داشتن آمادگی برای پاسخ به این سوالات و آگاهی از روند جلسه است تا بتوان هم در پروسه تشخیص به پزشک اطلاعات کاملتری را داد و هم استرس بیمار برای از خاطر رفتن یا معطوف شدن به سمت یک موضوع و فراموش کردن موارد مهم دیگر را تقلیل داد.

در پایان باید بگوییم هر فردی می تواند سوالات انحصاری و شخصی داشته باشد که با پزشک مطرح کند و این سوالات تنها از بین سوالات بیشتر شنیده شده در کلینیک برایتان گلچین شده اند. شاید سوال شما هم باشند و نیاز باشد از دکتر بپرسید.

 کلینیک فوق تخصصی درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ضیایی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام همسرم به واریس هر دو پا مبتلا است رگهای برجسته در قسمت ساق پا ورگهای مویرگی بنفش رنگ زیاد در قسمت مچ پا
  هزینه جراحی واریز با لیزر چقدر است با بیمه تکمیلی ایران
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا از وضعیت ظاهری واریس های پای همسرتون در واتس اپ 09365066105برای ما عکس ارسال کنید که شمارا راهنمایی کنیم 

 • تصویر کاربر اربابی شنبه ۸ شهریور ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر جناب دکتر من دو ماه میشه دچار واریس پا شدم ، هزینه درمان واریس پا چنده در تهران!؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۸ شهریور ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا  اینجا یا در واتس اپ 09365066105برای ما از ظاهر پاتون عکس ارسال کنید که شمارا بهتر راهنمایی کنیم 

 • تصویر کاربر رزیتا جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  حدود ده سال پیش سونو کردم دکتر گفتن باید جراحی بشه .
  تا الان مشکل نداشتم .فقط آبی بودن رگها بیشتر شده و پام با تعداد زیاد رگها زیبا نیست .قسمت پشت ساق پای چپ و روی ران پای چپم هست .سایز پای واریس دادم در ناحیه ساق بزرگتر از پای راست شده ولی سفتی و التهاب و درد ندارم لطفا بگید چکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   واريس طنابي ريشه دار است و
   درمان قطعي نياز دارد .
   زمان درمان كمتر از يكساعت و سر پايي خواهد بود.

   بهتر است برای مشاوره و بررسی بیشتر حضورا برای ویزیت  تشریف بیاورید سعی میکنیم شمارا در اولویت وقت های حضوری قرار دهیم ،برای هماهنگی وقت با واتس اپ 09365066105 تماس بگیرید 

 • تصویر کاربر ندا دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر من ۳۸ سالمه خانوم هستم.واریس پا دارم قبلا روی پام بیشتر بود و ورم می کرد توی گرما و اذیتم می کرد این مدت پشت زانوم رگها متورم و دردناک شده و حتی راه رفتن رو برام سخت می کنه و پام سنگین و گاهی ضعف زیاد توش داره.به شدت داغ می شه و می سوزه قشنگ حس می کنم مویرگها پاره می شن.می خواستم بپرسم برای لیزر آیا پشت زانو رو می شه انجام داد و اینکه چقدر تاثیر گذاره و عوارض آیا داره یا خیر و اینکه چقدر نیاز به استراحت داده و چه زمان می تونم برگردم سر کار. مراقبتهاش چیه و آیا شما در زمان کرونا بیمار جدید می بینین و لیزر انجام می دین؟خیلی ممنون از شما.هزینه اش رو هم اگه لطف کنین بفرمایین ممنون می صم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   به نظر میرسد شما بیش از حد حساس شده باشید 

   فعلا نیاز به درمان یا کار خاصی نیست ،ورزش کنید مایعات زیاد مصرف کنید وزن خود را کنترل کنید و سعی کنید ارامش داشته باشید و حساس نباشید 

 • تصویر کاربر ندا چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر من واریس پا دارم قبلا روی پان بیشتر بود و ورم می کرد توی گرما و اذیتم می کرد این مدت پشت زانوم رگها متورم و دردناک شده و حتی راه رفتن رو برام سخت می کنه و پام سنگین و گاهی ضعف زیاد توش داره.می خواستم بپرسم برای لیزر آیا پشت زانو رو می شه انجام داد و اینکه چقدر تاثیر گذاره و آیا شما در زمان کرونا بیمار جدید می بینین. خیلی ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   بهتر است از نقاط واریسی پای خود در واتس اپ 09365066105 یا اینجا برای ما عکس ارسال کنید که با توجه به عکس ها راهنمایی بهتری برلی شما داشته باشیم 

 • تصویر کاربر رسول یکشنبه ۴ اسفند ۹۸( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من سال پیش لخته خون حاصل از واریس های پام به سمت ریه رفته بود و دو هفته در بیمارستان بستری بودم امروز باز به دکتر مراجعه کردم و بعد از سونوگرافی بهم گفتن که باز خون لخته شده و باید بستری بشم ولی الان امکان بستری شدن رو به خاطر کارم ندارم میخواستم ببینم راه درمان دیگه ای وجود داره یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۴ اسفند ۹۸( 9 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   لطفا در صورت امکان برای ویزیت حضوری مراجعه فرمایید 

   تلفن های وقت دهی :02122819276-7

 • تصویر کاربر مرادی جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده خانمی 27ساله هستم حدودا از 15سالگی یک رگ واریسی متورم در کنار داخلی پای راست داشتم ک ب مرور تمام پا تا بالای ران رو درگیر کرد الان هر دو پا درگیر هست دو نوبت rfو اسکلروتراپی انجام دادم که محل های قبلی خوب شدو از مسیرهای جدیدی بیرون زدگی دارد نظر دکتر خودم بستن مسیر رگها از دریچه لانه کبوتری هست لطفا راهنمایی نمایید؟ با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام لطفا عکس از پاها و همینطور جواب گزارش سونوگرافی ارسال کنید می توانید به شماره واتس اپ 09019746344 ارسال بفرمایید 

 • تصویر کاربر رقیمی یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام در یکی از پاهام احساس بی حسی می کنم وشبها گزگز می کند
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   لطفا با متخصص ستون فقرات مشورت کنید

 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام پای چپم واریس شدید داره وقتی سرپا هستم به شدت رگ هام پر خون میشود خواستم بدونم درمان قطعی براش هست یا نه تا خدمت برسم؟؟؟با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   پای شما درمان میشود و روش درمان تلفیق روش لیزر درون رگی و فلبکتومی است. نتیجه درمان رفع درد و سنگینی ناشی از پرخونی رگهای واریس است و در ضمن از عوارض واریس مثل لخته خون در پا با این درمان پیشگیری می شود. درمان واریس قطعی است و مثل همه روشهای درمانی دیگر نیاز به انجام مراقبت و رعایت توصیه های پیشگیرانه برای عدم ایجاد رگهای جدید در پاهست. لطفا با شماره 09019746344 جهت تعیین وقت هماهنگی بفرمایید 

 • تصویر کاربر حسین جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خسته نباشید
  من یک سال دوماه پیش عمل واریکوسل سمت چپ انجام دادم بعد این مدت یک رگ های ابی رنگ روی ران پای چپم و راستم مشاهده کردم الان یک چند روزی هست که درد پا دارم ایا این مربوط به واریس میشه ممنون میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام لطف کنید از رگهای ایجاد شده در حالت ایستاده عکس واضح بفرستید تا بتونا نظر داد 

    

  2. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام لطف کنید از رگهای ایجاد شده در حالت ایستاده عکس واضح بفرستید تا بتونا نظر داد 

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید  اگر نتوانستید در سامانه از دکتر بپرسید سایت عکسها را بارگزاری نمایید به شماره واتس اپ  یا تلگرام 09019746344 ارسال بفرمایید .

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر