موارد مصرف قرص دافلون و عوارض جانبی آن

قرص دافلون یکی از موثرترین و پرفروش ترین داروهای تجویز شده در درمان بیماری واریس و دیگر مشکلات وریدی از جمله هموروئید می باشد.

بیماری واریس در حدود 30 درصد از زنان و کمتر از 20 درصد از مردان را در جوامع مختلف گرفتار می کند. میزان بروز واریس روند رو به رشدی را در زندگی امروزی با مشاغل پشت میز نشینی و کم تحرکی در پیش گرفته و عوارض واریس هم بیش از گذشته به چشم می خورد.

محدودیت حرکتی و درد و سنگینی پاها باعث می شود تا فرد مبتلا به واریس نتواند مثل گذشته زندگی فعالی را دنبال کند همینطور ظاهر این رگها روی اعتماد بنفس و زیبایی اثر منفی دارد.

مصرف قرص دافلون

در کنار روش درمان قطعی واریس پا یا همان لیزر درمانی واریس پا پزشکان برخی دارو ها را برای مهار روند پیشرفت بیماری واریس و کمک به بدن برای بهبود وضعیت پیش آمده تجویز می کنند. داروی دافلون از جمله داروهایی است که به خوبی توانسته نظر پزشکان را جلب کند و اثرات مفیدی را برای پیشگیری از پیشرفت بیماری و کاهش علایم بیماری به همراه داشته است.

حتما بخوانید

آیا می دانید یکی از روش های بی دردسر درمان واریس لیزر درمانی است؟ برای آشنایی بیشتر با این روش بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیزر واریس پا

قرص دافلون چیست؟

قرص دافلون از ترکیبات طبیعی درست شده است. ماده موثره دافلون بیوفلاونوئیدهای خالص سازی شده اند که به صورت اجزای بسیار ریز در اصطلاح میکرونیزه در آمده اند و همین موضوع باعث اثر بخشی قویتر این دارو شده است. دو بیو فلاونوئید اصلی موجود در دافلون شامل بر دیوسمین به نسبت 90 درصد و 10 درصد هسپریدین می باشند. این دارو با دوز ماده موثره 500 میلی گرم در بازار دارویی عرضه می شود.

دیوسمین و هسپریدین هر دو بیوفلاونوئید های موجود در مرکبات هستند که از آنها برای اثرات خوب در نارسایی وریدی استفاده می شود.

داروی دافلون 500

قرص دافلون در درمان واریس چه تاثیری دارد؟

خیلی از بیماران دوست دارند بدانند با مصرف این قرص چه اتفاقی می افتاد؟ آیا واریس پای آنها درمان می شود؟ و این رگهای برآمده برای همیشه از بین میروند؟
در ابتدا خوب است خاطر نشان کنیم همه انواع داروهای مورد استفاده در درمان واریس از جمله قرص دافلون برای دو هدف تجویز می شود:

 1.  کاهش درد و احساس سنگینی در پاها : داروهای واریس برای کم کردن شدت علایم به بیماران تجویز می شوند و در واقع با این داروها می خواهیم بیمار بتواند روال عادی فعالیت و کارهای روزمره را داشته باشد.
 2. محافظت در برابر بروز عوارض واریس هم هدف استفاده از برخی انواع داروها در واریس است.

دافلون هر دو اثر مفید را دارد یعنی هم باعث کاهش درد و ناراحتی های ناشی از واریس می شود هم اینکه جلوی بروز برخی از عوارض واریس را می گیرد.

قرص دافلون با ایجاد فرایند ضد التهابی در رگها جلوی ورم پا را می گیرد و به صورت اختصاصی به حفظ سلامت دریچه های لانه کبوتری موجود در دیواره داخلی رگها کمک می کند.

لازم است اشاره کنیم که از دست رفتن عملکرد دریچه های لانه کبوتری علت اصلی در بروز بیماری واریس است. دافلون با کمک به حفظ سلامت دریچه های لانه کبوتری دیواره رگها مانع از برگشت خون به عقب یا در اصطلاح پزشکی رفلاکس می شود و جلوی پیشرفت واریس را گرفته از بروز عوارض واریس پیشگیری می کند.

بیماران در مورد اثرات قرص دافلون در درمان واریس چه می گویند؟

خارج از دنیای مکانیسمها و اثراتی که به صورت علمی و آزمایشگاهی از مصرف قرص دافلون انتظار می رود ، مطالعات روی بیماران و پیگیری آنها در سالیان گذشته دافلون را به داروی جهانی برای بیماران مبتلا به واریس تبدیل کرده است. البته لازم است اشاره کنیم این دارو هنوز تاییدیه FDA ندارد.
طبق مطالعات انجام شده بیماران با مصرف یک دوره 6 ماهه قرص دافلون اثرات مثبت بسیاری را گزارش کرده اند:

 1.  ورم پای بیماران واریسی کم شده است: با اندازه گیری دور مچ در بیماران با ورم ناحیه مچ تغییر قابل ملاحظه در مقدار ورم پا دیده شد. این اثر نوید بخش دافلون برای بیمارانی که به واسطه ورم ناشی از نارسایی وریدی دچار ناتوانی و محدودیت حرکتی شده اند، رضایت بخش می باشد. امروزه از این دارو برای رفع ورم در بیماران دچار نارسایی وریدی مزمن استفاده میشود.
 2.  کاهش درد، سنگینی پا: این علایم که در بین بیماران واریسی متداول است با دافلون به خوبی کنترل می شود.
 3.  کاهش تعداد دفعات کرامپ یا گرفتگی عضلات: یکی از آزاردهنده ترین علائم بیماری واریس که بیماران از آن یاد می کنند و باعث ناراحتی ، بهم خوردن خواب شبانه در بیمارن می شود با مصرف داروی دافلون تعداد دفعات بروز آن کاهش پیدا می کند.
 4.  دافلون در مورد واریس لگنی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

حتما بخوانید

آیا با واریس لگنی در زنان آشنا هستید؟ برای درمان واریس لگنی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

واریس لگنی

 1.  تسریع روند بهبود زخم وریدی: با دریافت مرتب قرص دافلون و رعایت توصیه های دیگر بیماران مبتلا به زخم پای وریدی در مقایسه با بیماران دیگر زودتر زخمشان بسته شد . دافلون با کم کردن التهاب و بهبود گردش خون به بسته شدن زخم کمک می کند.

آیا می دانید چه داروهایی در درمان واریس موثر هستند؟ برای آشنایی با داروهای موثر در درمان واریس بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

داروی واریس پا

عوارض جانبی قرص دافلون چیست؟

از عوارض جانبی گزارش شده برای این دارو بروز علائم گوارشی است تهوع، ناراحتی معده، اسهال و استفراغ از جمله عوارض ناخواسته این دارو هستند.
همینطور سردرد، طعم غیر عادی در دهان، اشکال در تنفس یا بلع، تورم، خارش پوست، و کهیر جزو عوارضی است که برای این دارو گزارش شده اند.

مصرف دافلون در دوران بارداری وشیردهی

برای تصمیم گیری در این مورد با پزشک متخصص مشورت کنید. و در 3 ماه اول بارداری بهتر است استفاده نشود. همینطور اگر قصد بارداری دارید و یا باردار هستید پزشک خود را حتما مطلع نمایید.

❌  دقت کنید بدون تجویز دکتر دارو را استفاده نکنید و بدون مشورت با پزشک معالج بیش ا ز3 ماه از این دارو استفاده نکنید. اگر حساسیت به دیوسمین ، فلاونوئید ها یا ترکیبات دارویی دیگر دارید حتما به پزشکتان بگویید.

دوز مصرفی دارو و مدت زمان مصرف به چه صورت است؟

معمولا برای مشکل واریس تعداد 2 قرص 500 میلی گرمی در روز تجویز می شود. مدت زمان مصرف را پزشک معالج تعیین می کند. باید دقت شود که حتما تحت نظر دکتر دارو استفاده شود وهیچ وقت بیش از سه ماه بدون مشورت دکتر از دارو استفاده نشود.

منبع:

https://www.phlebolymphology.org

کلینیک درمان واریس

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  چند وعده در روز باید مصرف کنیم
  و یا ایا درمانی بهتر از مصرف قرص برای واریس پا وجود دارد
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)

   قرص درمان اصلی برای واریس نیست  و به صورت مکمل استفاده می شود . درمان اصلی واریس روش لیزر واریس درون رگی یا روش رادیو فرکانسی  است که برا یرفع واریس ریشه ای بکار می رود. شما با ارسال هعکس از پا در اینجا یا به واتساب شماره 09019746344 در مورد روش درمان راهنمایی می شوید . 

 • تصویر کاربر عبدالمالکی یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام،من فیبروکیستیک سینه هستم و دکترم دافلون ۵۰۰ برام تجویز کرده ولی من هرچی سرچ کردم برای بیماران واریس استفاده میشه همچنین از دکترم سوال کردم گفتن که استفاده کن،سوالم از اقای دکتر اینه ایا برای من این دارو مفید هست چون من روزی چند تا قرص میخورم.لطفا اینکه چه زمانی بخورم بهتر هست هم بفرمایید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)

   تجربه اي در فيبروكيستيك ندارم
   مصرف دافلون روزي يك يا دو عدد بعد از ناهار وشام
   حداكتر شش ماه معمولا انجام میشود

 • تصویر کاربر حبیب سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما!
  خانمم 3 سال میشه بعداز زایمان قاعده گیش نا منظم شده. دکترای متخصص براش دوره داروی پروجسترون تجویز کردن چون میگفتم شما رحمت پولی سیسته. بلاخره مجبور شدیم بریم هند اونجا ام آر آي گرفتن تشخیص شد که واریس لگنی داره
  و بهش باز قرص پروجسترون تجویز کردن که همون نتیجه های قبلی رو گرفتیم بعداز قطع دارو باز درد و قاعدگی نامنظم شروع میشه. حالا من وبسایتتونو دیدم که قرص دافلون برای کسای که واریس دارن حتی کسای که واریس لگنی دارن توسعه میکنید.
  مشتاق شدم بدون که آیا برای ایشون هم قرص دافلون اثر بخشه؟ و در مودر اینکه آیا جراحی امبلازاسیون برای ایشون اثر بخش خواهد بود. که درین صورت مراجعه کنیم مطب شما؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)

    دافلون روزانه یک عدد همراه با ناهار خورده شود و  لطفا حضورا مراجعه داشته باشید تا در مورد درمان واریس لگنی  بررسی صورت گیرد

 • تصویر کاربر MNJ جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام قرص دافلون برای بیماری که پیوند کلیه شده است خطری ندارد . با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)

   دافلون بي ضرر است
   ولي در مورد شما توصیه نميكنم. با توجه به حساس بودن پیوند بهتر است مصرف نشود

 • تصویر کاربر سیف سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آیا دوقرصددافلون ۵۰۰ همزمان در عصر خورده شود؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)

    دافلون روزانه یک عدد همراه با ناهار خورده شود

 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۱ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من وقتی که توی سرزمین کار می کرم پای چپم ورم کرد پیش پزشک رفتیم گفت واریس خفیف مادرزادی وبرای من جوراب واریس تجویز کرد اما الان 4سال از جوراب واریس استفاده می کنم و خوب نشده است و فکر می کنم این ادم پا به دلیل آفتاب سوختگی باشد و می خواهم از قرص دافلون استفاده کنم می خواستم ببینم این دارو خطرناک نیست
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   داروی دافلون خطری ندارد و می توانید استفاده کنید

 • تصویر کاربر صداقت یکشنبه ۱ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آ یا این قرص در کاهش ادم لنفاوی پا مفید میباشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   این قرص تاثیر چندانی برای ادم لنفاوی ندارد . فیزیوتراپیست ها و لنفوترپیست ها با آموزش تمرینات فیزیکی مناسب می تواندد به مراقبت و کاهش ورم  کمک کننند

 • تصویر کاربر رضا شنبه ۱ دی ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  باتشکر، بنده از سوزش شدید پنجه های پا رنج میبرم بطوری که از پیاده روی و ورزش محرومم زیرا بدنبال ورزش وپیاده روی سوزش بسیار شدیدتر میشود، البته مدتی با تجویز یک متخصص عروق محترم جوراب واریس استفاده کردم گاها بهتر بود ولی بعضی اوقات تاثیری نداشت زیرا یکی از پاهای من رگهای واریسی پشت ساق وزانو باشدت نسبتا زیاد دارد وپای دیگرم کمتر است ولی از مچ به پایین وروی پا مویرگهای بسیار زیادی کاملا مشهود است وبه نظر میرسد سوزش نوک انگشتان هم از همین شبکه مویرگی باشد .
  استدعا دارم بنده را راهنمایی بفرمایید چه درمانی موثر و متداول است.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱ دی ۹۷( 5 ماه پیش)

   واریس مویرگی معمولا علامت مشابه این موارد ندارد . 

   کپسول دافلون برای کمک به بهبود علایم واریس موثر است 

   Daflon 500  روزانه یکبار همراه با ناهار 

   اگر عکس از پاها با موبایل بگیرید و بفرستید در مورد روش درمان موثر می توان بهتر راهنمایی کرد .

   عکسها در نورکافی ، با فاصله حدود یک متر به نحویکه رگها در عکس مشخص شوند . 

   عکس از پشت پاها- جلو پاها و کنار پاها : بفرستید و در ضمن اگر اینجا نتوانستید ارسال کنید به تلگرام یا واتس اپ 09019746344 ارسال بفرمایید . 

 • تصویر کاربر وحید دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام، بهترین زمان مصرف قرص دافلون و زالربان چه موقع میباشد
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 5 ماه پیش)

   قرص دافلون بعد از غذا میل شود

 • تصویر کاربر ارش دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیا قرص دافلون با قرص های لوزار و نوروسک تداخل دارویی دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 5 ماه پیش)

   بهتر است جداگانه و  با فاصله مصرف شوند.

درحال دریافت اطلاعات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش از دکتر