قرص دافلون برای دارو درمانی واریس پا و هموروئید

حتما به خاطر داشته باشید دارو بایستی طبق نظر دکتر معالج مصرف شود و حتما با معده پر و بعد غذا میل کنید. در هموروئید برای رفع علائم به مدت ۴ روز ، هر روز ۶ قرص مصرف می شود. سپس بمدت ۳ روز ۴ عدد قرص در روز مصرف کنید. هفته اول طبق روالی که تشریح شد دارو را میل کنید. بعد از آن ، روزی ۲ عدد برای مدت ۳ ماه مصرف کنید تا از برگشت خونریزی و علائم پیشگیری شود.

هنوز هیچ بررسی صورت نگرفته که اثر دافلون را در افراد مبتلا به سندرم پس از لخته بررسی کرده باشد.

اگر ضعف در پاها بخاطر واریس باشد، استفاده از دافلون با بهبود عملکرد وریدی و کم کردن سرعت پیشرفت بیماری به برگشت خون کمک می کند و از تجمع خون در پاها جلوگیری می کند.

برای افرادی که مشکل معده دارند باید حتما دافلون بعد از وعده غذایی با یک لیوان آب مصرف شود.

اثر داروی دافلون را در تقویت جدار رگها و مهار فرایند تخریب جدار رگها است البته هنوز تاثیر آن در جلوگیری از بیشتر شدن رگهای عنکبوتی به صورت اختصاصی بررسی نشده است.

استفاده ازداروی دافلون در۲ دوره یعنی ۶ ماه پشت سر هم مجاز است سپس لازم است برای مدت۳ -۶ ماه طبق نظر دکتر مصرف نشود و مجددا می توانید مصرف کنید.

قرص دافلون یکی از موثرترین و پرفروش ترین داروهای تجویز شده در درمان رگ های واریسی پا و دیگر مشکلات وریدی از جمله هموروئید می باشد. ما به شما عزیزان توصیه می کنیم قبل از مصرف قرص دافلون برای درمان واریس به متخصص واریس پا مراجعه نمایید.

بیماری واریس در حدود ۳۰ درصد از زنان و کمتر از ۲۰ درصد از مردان را در جوامع مختلف گرفتار می کند. میزان بروز واریس روند رو به رشدی را در زندگی امروزی با مشاغل پشت میز نشینی و کم تحرکی در پیش گرفته و عوارض واریس هم بیش از گذشته به چشم می خورد.

محدودیت حرکتی و درد ساق پا باعث می شود تا فرد مبتلا به واریس نتواند مثل گذشته زندگی فعالی را دنبال کند همینطور ظاهر این رگ ها روی اعتماد بنفس و زیبایی اثر منفی دارد.

قرص دافلون

در کنار روش درمان قطعی واریس پا یا همان لیزر درمانی واریس پا پزشکان برخی دارو ها را برای مهار روند پیشرفت بیماری واریس و کمک به بدن برای بهبود وضعیت پیش آمده تجویز می کنند. قرص دافلون از جمله داروهایی است که به خوبی توانسته نظر پزشکان را جلب کند و اثرات مفیدی را برای پیشگیری از پیشرفت بیماری و کاهش علایم بیماری به همراه داشته است.

حتما بخوانید

آیا می دانید یکی از روش های بی دردسر درمان واریس لیزر درمانی است؟ برای آشنایی بیشتر با این روش بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیزر واریس پا

قرص دافلون از ترکیبات طبیعی درست شده است. ماده موثره دافلون بیوفلاونوئیدهای خالص سازی شده اند که به صورت اجزای بسیار ریز در اصطلاح میکرونیزه در آمده اند و همین موضوع باعث اثر بخشی قوی تر این دارو شده است. دو بیوفلاونوئید اصلی موجود در دافلون شامل بر دیوسمین به نسبت ۹۰ درصد و ۱۰ درصد هسپریدین می باشند.

قرص دافلون ۵۰۰

قرص دافلون ۵۰۰ با دوز ماده موثره ۵۰۰ میلی گرم در بازار دارویی عرضه می شود. دیوسمین و هسپریدین هر دو بیوفلاونوئید های موجود در مرکبات هستند که از آنها برای اثرات خوب در نارسایی وریدی استفاده می شود.

قرص دافلون 500

قرص دافلون در درمان واریس چه تاثیری دارد؟

خیلی از بیماران دوست دارند بدانند با مصرف قرص دافلون چه اتفاقی می افتاد؟ آیا دافلون در درمان رگ های واریسی پا تاثیر دارد؟ آیا واریس پای آنها درمان می شود؟ و این رگ های برآمده برای همیشه از بین میروند؟

در ابتدا خوب است خاطر نشان کنیم همه انواع داروهای مورد استفاده در درمان خانگی واریس پا از جمله قرص دافلون برای دو هدف تجویز می شود:

– کاهش درد و احساس سنگینی در پاها 

داروهای واریس برای کم کردن شدت علایم به بیماران تجویز می شوند و در واقع با این داروها می خواهیم بیمار بتواند روال عادی فعالیت و کارهای روزمره را داشته باشد.

– محافظت از بروز عوارض واریس

محافظت در برابر بروز عوارض واریس هم هدف استفاده از برخی انواع داروها در واریس است.

دافلون هر دو اثر مفید را دارد یعنی هم باعث کاهش درد و ناراحتی های ناشی از واریس می شود هم اینکه جلوی بروز برخی از عوارض واریس را می گیرد.

قرص دافلون با ایجاد فرایند ضد التهابی در رگ ها جلوی ورم پا را می گیرد و به صورت اختصاصی به حفظ سلامت دریچه های لانه کبوتری موجود در دیواره داخلی رگ ها کمک می کند.

لازم است اشاره کنیم که از دست رفتن عملکرد دریچه های لانه کبوتری علت اصلی در بروز بیماری واریس است. دافلون با کمک به حفظ سلامت دریچه های لانه کبوتری دیواره رگ ها مانع از برگشت خون به عقب یا در اصطلاح پزشکی رفلاکس می شود و جلوی پیشرفت واریس را گرفته از بروز عوارض واریس پیشگیری می کند.

بیماران در مورد اثرات قرص دافلون در درمان واریس چه می گویند؟

خارج از دنیای مکانیسم ها و اثراتی که به صورت علمی و آزمایشگاهی از مصرف قرص دافلون انتظار می رود، مطالعات روی بیماران و پیگیری آنها در سالیان گذشته دافلون را به داروی جهانی برای بیماران مبتلا به واریس و درمان واریس تبدیل کرده است. البته لازم است اشاره کنیم این دارو هنوز تاییدیه FDA ندارد.
طبق مطالعات انجام شده بیماران با مصرف یک دوره ۶ ماهه قرص دافلون اثرات مثبت بسیاری را گزارش کرده اند:

– کاهش ورم پای بیماران واریسی

با اندازه گیری دور مچ در بیماران با ورم ناحیه مچ تغییر قابل ملاحظه در مقدار ورم پا دیده شد. این اثر نوید بخش دافلون برای بیمارانی که به واسطه ورم ناشی از نارسایی وریدی دچار ناتوانی و محدودیت حرکتی شده اند، رضایت بخش می باشد. امروزه از این دارو برای رفع ورم در بیماران دچار نارسایی وریدی مزمن استفاده میشود.

– کاهش درد، سنگینی پا

این علایم که در بین بیماران واریسی متداول است با دافلون به خوبی کنترل می شود.

– کاهش واریس لگنی

 دافلون در مورد واریس لگنی هم مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر مثبتی دارد.

کاهش تعداد دفعات کرامپ یا گرفتگی عضلات

یکی از آزاردهنده ترین علائم بیماری واریس که بیماران از آن یاد می کنند و باعث ناراحتی، بهم خوردن خواب شبانه در بیمارن می شود با مصرف داروی دافلون تعداد دفعات بروز آن کاهش پیدا می کند.

– تسریع روند بهبود زخم وریدی

 با دریافت مرتب قرص دافلون و رعایت توصیه های دیگر بیماران مبتلا به زخم پای وریدی در مقایسه با بیماران دیگر زودتر زخم شان بسته شد. دافلون با کم کردن التهاب و بهبود گردش خون به بسته شدن زخم کمک می کند.

آیا می دانید چه داروهایی در درمان واریس موثر هستند؟ برای آشنایی با داروهای موثر در درمان واریس بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

داروی واریس پا

عوارض قرص دافلون چیست؟

مهمترین  عوارض قرص دافلون بروز علائم گوارشی است، تهوع، ناراحتی معده، اسهال و استفراغ از جمله عوارض ناخواسته این دارو هستند.
همینطور سردرد، طعم غیر عادی در دهان، اشکال در تنفس یا بلع، تورم، خارش پوست، و کهیر جزو عوارضی است که برای این دارو گزارش شده اند.

مصرف دافلون در دوران بارداری وشیردهی

برای تصمیم گیری در این مورد با پزشک متخصص مشورت کنید. و در ۳ ماه اول بارداری بهتر است استفاده نشود. همینطور اگر قصد بارداری دارید و یا باردار هستید پزشک خود را حتما مطلع نمایید.

❌  دقت کنید بدون تجویز دکتر دارو را استفاده نکنید و بدون مشورت با پزشک معالج بیش از ۳ ماه از این دارو استفاده نکنید. اگر حساسیت به دیوسمین، فلاونوئید ها یا ترکیبات دارویی دیگر دارید حتما به پزشک خود بگویید.

نحوه مصرف دافلون برای درمان واریس چگونه است؟

معمولا برای مشکل واریس تعداد ۲ قرص ۵۰۰ میلی گرمی در روز تجویز می شود. مدت زمان مصرف را پزشک معالج تعیین می کند. باید دقت شود که حتما تحت نظر دکتر دارو استفاده شود وهیچ وقت بیش از سه ماه بدون مشورت دکتر از دارو استفاده نشود.

قرص دافلون برای درمان هموروئید (بواسیر)

هموروئید برجسته شدن و ملتهب شدن وریدهای مجرای مقعدی (واریس مقعدی) است.
قرص دافلون التهاب جداره وریدها را کاهش داده و باعث تقویت دیواره وریدهای مجرای مقعدی می شود.
دافلون در بهبود علایم و نشانه های بواسیر مانند کاهش درد، خونریزی و خارش اثر بسیار خوبی دارد.
مصرف روزانه دو قرص یکی صبح و یکی شب برای درمان هموروئید توصیه می شود. مصرف قرصها بایستی بعد از غذا و با معده پر باشد .
در موارد شدید و حاد بیماری مقادیر و دوزهای بالاتر هم در کوتاه مدت با نظر پزشک مصرف می شود.

 

منبع: https://www.phlebolymphology.org

کلینیک درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

ممکن است شما دوست داشته باشید
21 نظرات
 1. نازنین افتخار می گوید

  با بیست سال سابقه ام اس ، بیشتر مواقع نشسته ام وبتدریج دچار رگ عنکبوتی و تورم و قرمزی پا هستم روزی دو عدد دافلون ۵۰۰ مصرف می کنم و حدود د ه دقیقه دوچرخه ثابت میزنم .,داپلر رنگی این هفته عروق پا مشکلی درجریان خون نشان نداده ولی نگران پیشرفت این وضعیت هستم.توصیه جنابعالی چیست؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام. تا می توانید تحرکتان را حفظ کنید. حتی اگر راه نمی روید در حالت نشسته یا خوابیده، پاهایتان را به حالت فشار دادن کلاج گاز یا ترمز حرکت دهید.پاهایتان را از مچ تکان دهید اگر برای شما امکان اینکار هم نیست. وسایل کمکی در تجهیزات پزشکی ها هستند که برای به جریان انداختن خون کمک می کنند ، دستگاههایی که کمک می کند گردش خون به حالت طبیعی حفظ شوند می توانید از آنها تهیه کنید

 2. المیرا می گوید

  در حال حاضر موارد زیر به همراه حوراب واریس رو استفاده میکنم
  ۱- دافلون ۵۰۰
  ۲- گاباروکس ۱۰۰
  ۳- ب۱ ۳۰۰
  ۴- کرم ونوگل

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   این رگها به جوراب واریس نیازی ندارند و با جوراب هم کنترل نمیشوند.
   داروهای بالا برای اینها بیشتر جنبه تسکینی دارد.
   با توجه به رنگ پوست و نوع رگها بنظرم تلفیقی از لیزر سطحی دو گانه KTP و Ndyag در کنار میکرو اسکلروتراپی میتواند نتیجه خوبی داشته باشد.
   البته قبل از درمان معاینه دقیق ضخامت و قوام پوست انجام و روش نهایی درمان را مشخص خواهم کرد.

 3. م ق می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من مدتی(حدود ۳-۴ ماه) قرص ونووین روزی ۱ عدد مصرف کردم قطع این‌دارو بصورت ناگهانی اشکال داره ‌‌و باید کم کم قطع بشه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت بخیر

   قطع یک باره دارو مانعی ندارد.

 4. علی نوری می گوید

  سلام ۵۶ سال دارم و به دیسک کمر خفیف هم مبتلا هستم سال قبل زمانیکه به هموروئید مبتلا شدم برای یک هفته روزی ۶عدد دافلون بنا به تجویز پزشک گوارش مصرف کردم البته نه تنها بواسیر ترومبوزه ام برطرف شد از نظر حالت پاها گمان میکردم جوان شده ام در حالیکه هیچ علامت آشکاری از واریس نداشته وندارم ؟ ممکنه واریس داخلی داشته باشم ؟؟؟ با تشکر از لطفتون علیرضا نوری

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بعید است واریس داخلی باشد.

   نگران نباشید.

 5. فرنگیس می گوید

  سلام

  من برای درمان زخم فیشر می توانم از قرص دافلون استفاده کنم ؟؟
  اگر می شود دوز مصرفی ان را به اعلام کنید

 6. سلامت می گوید

  استفاده از قرص دافلون برا هموریید داخلی به چه مدت باید باشدو در دوران پریود اشکالی ندارد این قرص رو بخوریم متشکرم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   دکتر اقدسی پیام شما را مطالعه و فرمودن که به این صورت نمیتوان نظر قطعی داد

   برای تعیین وقت به واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵پیام ارسال کنید.

 7. حسین می گوید

  سلام ، پزشک برای مشکل فیشر ۳۰ عدد کپسول دکسیوم تجویز کردند که فقط ۱۰ تا از این کپسول رو تونستم پیدا کنم و استفاده کنم، جایگزینش میتونم از کپسول دافلون ۵۰۰ میل استفاده کنم؟باتشکر

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بله مانعی ندارد

 8. مهدی می گوید

  باسلام آقای دکتر ۵سال پیش برای من یک حادثه رخ داد تصادف کردم الانم پیش دکتر مولوی میرم ۲ ماه پیش برای من یک ام آر ای ونوگرافی با تزریق و یک سونو داپلر گرفتن وگفتن dvt قدیم برطرف شده ولی نشونهاهش هست ۶۰ عدد قرص دافلون تجویز کردن که مصرف کردم حالا چن روز پیش رفتم پیششون گفتن ۶ماه دیگه بیام میخاستم بدونم آیا این dvt و ورمش اصلن خوب نمیشه دیگه بریدم بخدا مرسی

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   دکتر اقدسی پیام شما را مطالعه و فرمودن که به این صورت نمیتوان نظر قطعی داد توصیه کردن بصورت حضوری توسط همکارشان دکتر صراطی معاینه دقیق انجام شود.

   ایشان ‌شمارو معاینه میکنند و نتیجه رو به دکتر اطلاع میدهند،و اگر کار اورژانسی بود یا نیاز به درمان خود دکتر اقدسی انجام خواهند داد.
   برای تعیین وقت دکتر صراطی به واتس اپ ۰۹۳۶۵۰۶۶۱۰۵پیام ارسال کنید

 9. ترلان می گوید

  سلام من ۳۳ سالمه زنم ۶۵و رنگ پوستم سفیده مدتیه ک علاوه بر برامدگی رگهای پاهم بخصوص در ناحیه مچ پا زیر چشمام هم مویرگهای کوچیک ومتوسط ابی رنگ بطور واضح ظاهر شدن ایا مصرف این قرص برای من توصیه میشه در صورت امکان طریقه و دز مصرفی رو هم ذکر بفرمایی

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   این قرص نمیتواند در این رگها تاثیری داشته باشد.

 10. مصطفی حسینی می گوید

  آیا قرص دافلون برای واریکوسل مختصر مفید است؟

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   ممکن است خوب باشد اما تحت نظر دکتر اورولوژیست مصرف شود .

 11. مهدی می گوید

  سلام دکتر.امکان استفاده ۳ ماه بیشتر از دافلون هست؟چون امکان رفتن دکتر نیست فعلا و دردم خوب بود با دافلون.میتونم بازم ادامه بدم.یک هفتست نخوردم درد دارم

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   سلام وقت شما بخیر

   بله تا ۶ماه میتوانید مصرف کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.