موارد استفاده از رگ یاب وین لایت

وین ویو تراپی همان استفاده از یک منبع نور یا وین لایت برای رویت دقیق رگ ها در طی انجام درمان های وریدی است. استفاده از منبع نور به پزشک کمک می کند تا به راحتی مسیر رگ ها را رویت کند و در رسیدن به نتایج بهتر درمان نقش دارد.

وین ویو تراپی چیست؟

وین ویو تراپی، با کمک دستگاه وین لایت انجام می شود. از سال ها پیش، انواع مختلفی از دستگاه های نور، برای استفاده در مسیریابی رگ ها و تزریق دقیق و رگ گیری بهتر معرفی شده اند. خوشبختانه دقت و وضوح این دستگاه ها روز به روز بهتر شده و امروزه درمان دقیق را مقدور کرده اند. این دستگاه از نور مادون قرمز برای مسیر یابی رگ استفاده می کند.

آیا می دانید علت بیرون زدگی رگ های بدن چیست ؟ علت دیده شدن رگهای بدن علی الخصوص معلوم شدن رگ های سینه چیست ؟

علت بیرون زدن رگ دست

موارد استفاده از وین لایت چیست؟

اسکلروتراپی

از وین ویوتراپی در حین اسکلروتراپی برای پیدا کردن مسیر رگ تغذیه کننده رگ های ریز استفاده می شود. گاهی اوقات رگ تغذیه کننده سطحی با چشم قابل رویت نیست. از طرفی عدم تزریق و باز ماندن این رگ منجر به عدم درمان کامل و برگشت ظاهر رگ های عنکبوتی منشعب از آن می شود. در این موارد از وین ویو تراپی برای پیدا کردن ریشه اصلی و درمان اولیه آن استفاده می شود.

اسکلروتراپی یا تزریق یکی از روشهای درمان مویرگهای عنکبوتی و واریس های طنابی است . در این روش محلول اسکلروتراپی به داخل رگ تزریق و باعث از بین رفتن رگ می شود.

از سوی دیگر با استفاده از وین لایت در حین وین ویوتراپی، می توان از ورود سوزن به مسیر رگ مورد درمان مطمئن شد.

تزریق ماده اسکروزان

اسکلروتراپی واریس واژینال و ناحیه کشاله ران

در اغلب موارد در این نواحی از وین لایت برای مسیر یابی رگ و به حداقل رساندن تعداد موارد تزریق استفاده می شود.

نقشه برداری

رگ پیش از فلبکتومی و فلبکتومی سوزنی

برای انجام دقیق فلبکتومی و فلبکتومی سوزنی از وین لایت استفاده می شود. نقشه برداری دقیق در فلبکتومی مرحله پایه و مهم به حساب می آید. وین ویو تراپی با کمک دستگاه نور، نقشه برداری را دقیق تر می کند.

باید توجه داشت دستگاه وین لایت تنها قادر به نشان دادن رگ های نزدیک سطح پوست است و به هیچ عنوان برای تشخیص مشکلات ورید عمقی نمی توان از آن استفاده کرد. روش وین ویوتراپی برای کمک به پزشک در پروسه درمان و بالا بردن دقت است و ارزش تشخیصی برای ارزیابی ورید عمقی را ندارد.

دیگر کاربردهای دستگاه وین لایت می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • رگ گیری و خون گیری از اطفال
  • رگ گیری و خونگیری در سالمندان با رگ های شکننده
  • رگ گیری و خونگیری در بیماران تحت شیمی درمانی که نیاز به تزریق مکرر و تکرار این پروسه در آنهاست.

وین ویوتراپی با سرعت بخشیدن و افزایش دقت در پیدا کردن رگ های مد نظر به پزشکان و پرستاران در فرایند رگ گیری و در کل درمان های مربوط به ورید کمک می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.