وین ویو تراپی : راهی دقیق و سریع

595
وین ویو تراپی همان استفاده از یک منبع نور یا وین لایت برای رویت دقیق رگ ها در طی انجام درمان های وریدی است. استفاده از منبع نور به پزشک کمک می کند تا به راحتی مسیر رگ ها را رویت کند و در رسیدن به نتایج  بهتر درمان نقش دارد.

وین ویو تراپی چیست؟

وین ویو تراپی ، با کمک دستگاه وین لایت انجام می شود. از سال ها پیش، انواع مختلفی از دستگاه های نور، برای استفاده در مسیریابی رگ ها و تزریق دقیق و رگ گیری بهتر معرفی شده اند. خوشبختانه دقت و وضوح این دستگاه ها روز به روز بهتر شده و امروزه درمان دقیق را مقدور کرده اند.

وین ویوتراپی

این دستگاه از نور مادون قرمز برای مسیر یابی رگ  استفاده می کند.

موارد استفاده از وین لایت  چیست؟

 

❇اسکلروتراپی

از وین ویوتراپی در حین اسکلروتراپی برای پیدا کردن مسیر رگ تغذیه کننده رگ های ریز استفاده می شود. گاهی اوقات رگ تغذیه کننده سطحی با چشم قابل رویت نیست. از طرفی عدم تزریق و باز ماندن این رگ منجر به عدم درمان کامل و برگشت ظاهر رگ های عنکبوتی منشعب از آن می شود. در این موارد از وین ویو تراپی برای پیدا کردن ریشه اصلی و درمان اولیه آن استفاده می شود.

برای آشنایی بیشتر با اسکلروتراپی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

اسکلروتراپی

 

وین ویوتراپی

از سوی دیگر با استفاده از وین لایت در حین  وین ویوتراپی، می توان از ورود سوزن به مسیر رگ مورد درمان مطمئن شد. در ادامه با تزریق ماده اسکروزان و دنبال کردن حرکت ماده اسکلروزان در مسیر رگ از تکمیل درمان اطمینان حاصل کرد. در اصل این روش به دقت و سرعت بیشتر در اسکلروتراپی کمک می کند.

اسکلروتراپی واریس واژینال و ناحیه کشاله ران

در اغلب موارد در این نواحی از وین لایت برای مسیر یابی رگ و به حداقل رساندن تعداد موارد تزریق استفاده می شود.

وین ویوتراپی

❇نقشه برداری

رگ پیش از فلبکتومی و فلبکتومی سوزنی

برای انجام دقیق فلبکتومی و فلبکتومی سوزنی از وین لایت استفاده می شود. نقشه برداری دقیق در فلبکتومی مرحله پایه و مهم به حساب می آید. وین ویو تراپی با کمک دستگاه نور، نقشه برداری را دقیق تر می کند.

باید توجه داشت دستگاه وین لایت تنها قادر به نشان دادن رگ های نزدیک سطح پوست است و به هیچ عنوان برای تشخیص مشکلات ورید عمقی نمی توان از آن استفاده کرد. روش وین ویوتراپی برای کمک به پزشک در پروسه درمان و بالا بردن دقت است و ارزش تشخیصی برای ارزیابی ورید عمقی را ندارد.

وین ویوتراپی

دیگر کاربردهای دستگاه وین لایت می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • رگ گیری و خون گیری از اطفال
  • رگ گیری و خونگیری در سالمندان با رگ های شکننده
  • رگ گیری و خونگیری در بیماران تحت شیمی درمانی که نیاز به تزریق مکرر و تکرار این پروسه در آنهاست.

وین ویوتراپی با سرعت بخشیدن و افزایش دقت در پیدا کردن رگ های مد نظر به پزشکان و پرستاران در فرایند رگ گیری و در کل درمان های مربوط به ورید کمک می کند.

 

کلینیک درمان واریس

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.