برای درمان واریس پا روش لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟

آیا می دانید برای درمان واریس لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟ لیزر واریس و اسکلروتراپی درمان های متداول واریس هستند. بسیاری از بیماران می خواهند بدانند بر چه اساسی این روش ها توصیه می شوند و تفاوت بین درمان واریس با لیزر یا اسکلروتراپی چیست؟ بسیاری از بیماران می خواهند بدانند برای درمان واریس لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟در این نوشتار به بررسی این موضوعات می پردازیم.

آیا می دانید برای درمان واریس پا لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی ؟ مقایسه بین گزینه های درمانی در خصوص مشکلات و بیماری های مختلف همواره صورت می گیرد و  بیماران تمایل دارند جنبه های مختلف درمان با انواع روش ها را بدانند و آگاهانه در انتخاب روش مناسب برای درمان مشارکت داشته باشند.

در اینجا می خواهیم با مقایسه لیزر واریس با اسکلروتراپی بگوییم برای درمان واریس پا لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی و به برخی سوالات بیماران پاسخ مناسب دهیم. سوالاتی که در اینجا پاسخ خواهیم داد، عبارتند از:

❓ آیا پای من با لیزر درمان می شود؟
❓  لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟
❓ آیا می شود به جای لیزر، اسکلروتراپی انجام داد؟

در مشاوره ها شنیده می شود که بیمار اصرار به انجام روش درمانی خاص دارد. برای اینکه بتوانیم به بیماران محترم کمک کنیم که انتخاب آگاهانه ای برای اینکه لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی داشته باشند و از علت پیشنهاد هر روش درمانی مطلع باشند چند جنبه اساسی لیزر واریس و اسکلروتراپی را مطرح می کنیم تا به راحتی بفهمید برای درمان واریس پا لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی.

لیزر واریس و اسکلروتراپی برای درمان کدام بیماران مناسب هستند؟

پاسخ این سوال بستگی به نوع رگ های مد نظر برای درمان دارد. اسکلروتراپی روش استاندارد برای درمان رگ های عنکبوتی است. رگ های عنکبوتی به صورت رگ های قرمز نازک، بنفش تا آبی کمرنگ در پاها، صورت، قفسه سینه و دست ها دیده می شوند.

عکس رگ های قابل درمان با روش اسکلروتراپی

این درحالیست که لیزر واریس روشی برای درمان واریس ریشه دار است که اغلب به شکل رگ های طنابی و پیچ خورده در پا دیده می شود. البته در نظر داشته باشید که در برخی بیماران با وجود واریس عمقی رگی در ظاهر پا برجسته نشده است و عملا واریس این افراد مثل کوه های یخی در اقیانوس است.

آیا می دانید لیزر واریس پا چکونه انجام می شود؟ آیا با مراقبت های بعد از درمان واریس با لیزر آشنا هستید ؟ برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیزر واریس پا

عکس رگهای قابل درمان با روش لیزر

درمان قطعی واریس پا که به صورت برجسته و متورم روی قسمت ساق پا، کشاله ران و پشت پاها پدیدار می شوند، معمولا با روش لیزر صورت می گیرد. نمونه رگ های طنابی را می توانید در اینجا ببینید. روش درمان مناسب بر طبق شکل رگ ها و وضعیت عروق عمقی در سونوگرافی مشخص می شود.

درمان واریس با روش لیزر واریس بهتر است یا اسکلروتراپی؟

پاسخ پرسش شما به شدت واریس شما مرتبط است معمولا پس از انجام سونوگرافی و تایید یا رد درگیری عروق اصلی در پا متخصص واریس پا روش درمان مناسب را به شما پیشنهاد می دهد.

رگ های عنکبوتی و سطحی با روش اسکلروتراپی درمان می شوند. این روش ارزانتر بوده و برای رگ های ریز اثر بخشی بهتری دارد. برای درمان رگهای عمقی و اصلی از روش لیزر واریس استفاده می شود.

لیزر واریس

لیزر واریس چگونه رگهای متورم پا را از بین می برد؟

بسیاری از بیماران با واریس طنابی این سوال را دارند که لیزر واریس چگونه می تواند این رگ های برآمده را برطرف کند. در روش لیزر واریس که به صورت کلی به روش لیزر درون رگی واریس EVLA و رادیوفرکانسی اطلاق می شود، از یک فیبر ناقل انرژی برای درمان رگ استفاده می شود.

این فیبر در داخل رگ وارد شده، سپس با انتقال انرژی به جدار رگ باعث جمع شدن و تحلیل رگ می شود. لیزر درمانی با بیحسی موضعی صورت می گیرد و بیمار هیچ گونه درد یا سوزشی را در حین درمان احساس نمی کند.

با انجام لیزر واریس معمولا درد واریس پا از بین می رود و همینطور از عوارض بیماری واریس مثل ورم، زخم و لخته خون هم پیشگیری به عمل می آید.ممکن است الان سریعا تصمیم خود را بکیرید و بگویید لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی اما خواهشمندیم قبل از تصمیم عجولانه ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

درمان واریس با اسکلروتراپی چگونه انجام می شود؟

اصول انجام این دو روش درمانی مشابه است اما با روش های مختلفی انجام می گیرد. در اسکلروتراپی از یک داروی شیمیایی برای بستن رگ مورد درمان استفاده می شود. داروی مذکور دیواره داخلی رگ را به هم چسبانده، موجب جمع شدن رگ می شود و در نهایت توسط بدن جذب می شود.

فوم اسکلروتراپی این امکان را ایجاد می کند که دیواره رگ بهتر به هم بچسبد و از عملکرد مناسبتری برخوردار است. علت جوابدهی بهتر فوم اسکلروتراپی در قیاس با اسکلروتراپی را می توان به موارد ذیل مربوط دانست.

 • سطح تماس بیشتر با جدار رگ
 • جایگزینی بهتر فوم به جای خون در رگ

در لیزر درمانی واریس، هم با انتقال انرژی حرارتی دیواره رگ از داخل بهم چسبیده و رگ مسدود می شود. معمولا لیزر واریس در یک جلسه درمانی کمتر از یک ساعت انجام می شود، در حالیکه اسکلروتراپی در طی 2 تا 4 جلسه معمولا انجام می شود. البته درصد قابل ملاحظه ای از بیماران با انجام یک جلسه هم به رضایت نسبی خواهند رسید. بین جلسات اسکلروتراپی فاصله 4 تا 6 هفته ای در نظر گرفته می شود.

 آیا اسکلروتراپی و لیزر موجب درمان قطعی واریس پا می شوند؟

هیچ کدام از روش های درمان واریس برگشت نداشته و نتیجه انجام آنها برای رگ مورد درمان، قطعی و بدون بازگشت است. اگر فردی دچار واریس شده و مستعد ابتلا به رگ های عنکبوتی یا واریس طنابی است، پس از درمان بایستی به فکر پیشگیری از ایجاد رگ های دیگر باشد. یعنی درمان رگ های واریسی به منزله پیشگیری از ابتلا در رگ های دیگر نیست و بایستی مراقبت های لازم برای حفظ سلامت مابقی رگ ها انجام شود.

هزینه و پوشش بیمه در اسکلروتراپی و لیزر واریس

 اسکلروتراپی را معمولا بیمه ها تقبل نمی کنند و جز کارهای زیبایی محسوب می شود. لیزر واریس جز کارهای درمانی است و مورد تایید بیمه های تکمیلی است.

کلینیک دکتر اقدسی با اغلب بیمه های تکمیلی قرارداد دارد و شما می توانید از بیمه خود برای لیزر درمانی واریس استفاده کنید. لیزر واریس و اسکلروتراپی برای رگ های متفاوتی استفاده می شوند. این روش ها به صورت مکمل همدیگر در برخی بیماران ممکن است استفاده شوند.

برای مثال در خانم هایی که رگ طنابی و رگ های ریز عنکبوتی دارند، در این مواقع توصیه می شود ابتدا رگ اصلی مورد درمان لیزری قرار گیرد و سپس رگ های دیگر با روشهای مکمل درمان لیزری مثل اسکلروتراپی یا فلبکتومی به لحاظ زیبایی برطرف شوند. با خواندن مقالات بالا شما عزیزان به راحتی می فهمید برای درمان واریس پا لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی.

کلینیک فوق تخصصی درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

اگر واریس دارید و بدنبال درمان قطعی واریس پا هستید و می خواهید از روش مناسب درمان رگ های پا مطلع شوید، می توانید به از مشاوره آنلاین و رایگان دکتر اقدسی استفاده کنید.
1+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام. بیمه دانا و تامین قبول میکنید برای درمان لیزری واریس؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 4 هفته پیش)

   سلام بله بیمه دانا قرارداد داریم. درمان درون رگی لیزر

 • تصویر کاربر Hamed2500 یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من از ایلام هستم که اومدم تهران دنبال درمان واریس، عکس پا براتون فرستادم، بیمه اتیه سازان حافظ دارم، لطف کنین هزینه رو بهم بگین و شرایط گرفتن پول از بیمه؟ معرفی نامه از بیمه میتونم بیارم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)

   روش درمان فلبکتومی و رادیوفرکانسی است که بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود و شما می توانید از فردای انجام درمان سر کار بروید با  توجه به اینکه از ایلام تشریف اوردید لازم ات دو روز متوالی تهران باشید 

 • تصویر کاربر صالحی پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام در ادامه سوال قبل خواسته بودید که عکس سونوگرافی کالر داپلر وریدی همراه با عکس پا ارسال کنم. فقط در مورد عکس سونو مربوط به چند ماه پیش است.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام روش درمان شما تلفیق رادیوفرکانسی و فلبکتومی است

   درمان با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به بیهوشی ندارد . نیاز به مرخصی هم ندارد و شما می توانید از فردای روز درمان سر کار بروید . تحت پوشش بیمه تکمیلی است

   اطلاعات تماس شما به پذیرش منتقل می شود 

 • تصویر کاربر آرمینه چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  مدت زیادی است که در قسمت مچ پا و همینطور پشت زانو و پشت ساق پا مویرگهای عنکبوتی داشتم ولی حالا کم کم این قسمت ها کبود و دردناک شده و در قسمت مچ احساس سوزش شدید دارم. ضمنا به دلیل کارم از صبح تا بعد از ظهر پشت میز نشسته ام . روی رانهایم نیز سالهاست که واریس دارم ولی دردناک نیستند. در یک قسمت از پشت ساق پا یک رگ برجسته شده و کمی بیرون زده است. لطفا راهنمای فرمائید که چکار کنم چون تا کنون هیچ اقدامی انجام نداده ام.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   lبه احتمال زیاد درگیری عمقی هم بروز کرده است لطفا     سونوگرافی کالرداپلر وریدی از اندام تحتانی در حالت ایستاده به منظور بررسی رفلاکس وریدی و واریس " انجام دهید و جواب سونو گرافی را همراه با عکسهای ایستاده از پا به نحوی که رگها مشخص باشند ( پشت پا- جلو . کنار پا) ارسال بفرمایید

  2. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   lبه احتمال زیاد درگیری عمقی هم بروز کرده است لطفا     سونوگرافی کالرداپلر وریدی از اندام تحتانی در حالت ایستاده به منظور بررسی رفلاکس وریدی و واریس " انجام دهید و جواب سونو گرافی را همراه با عکسهای ایستاده از پا به نحوی که رگها مشخص باشند ( پشت پا- جلو . کنار پا) ارسال بفرمایید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حوریه پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیا واریس شدید که رگ ها بزرگ ومتورم و سیاه شدند درمان قطعی داره یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام بله دارد لفا عکس از پا ارسال کنید . عکسها در حالت ایستاده باشد و زگها به صورت مشخص باشند. طبق عکس در خصوص روش درمان راهنمایی می شووید . روش درمانی این نوغ رگها معمولا لیزر واریس یا روش رادیوفرکانسی rf  است که به همراه فلبکتومی انجام می شود.

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  Ali constantine:
  ساق پام رنگ پوستش سیاه شده و زیر مچ و قوزک پام رگهای واریسی بیرون زده و چند روزه زخم شده نمیتونم حتی روی پاهام واستم .

  میخوام بیام ولی نمیتونم راه برم 😭

  وزنمم 180 به بالاست دارم میمیرم کمکم کن
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   Celexib cap هر ۱۲ ساعت یک عدد

   daflon 500  هر روز یک عدد بعد ناهار 

   سونوگرافی کالر داپلر وریدی از اندام تحتانی انجام دهید و جواب را ارسال کنید

   در ضمن با توجه به وزن بالا توصیه میشود کاهش وزن داشته باشید با این وزن اقدام درمانی مقدور نیست

    

 • تصویر کاربر صاحا پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بیمار از 30 سال قبل، دچار Dvt میباشد. دیابتی و عمل قلب انجام داده،اسویکس مصرف میشود. از یکسال قبل لکه های پوستی در ناحیه مچ پا ایجاد شده که روز به روز بیشتر میشود. علت چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سندرم پس از لخته PtS با علایمی مثل ورم- درد و سنگینی پا و تغییر رنگ مچ پا در بیماران با سابقه لخته رویت می شود . با بالا رفتن سن، کاهش تحرک افزایش وزن احتمال بروز این علایم روز به روز بیشتر می شود. بهتر است تحرکشان را حفظ کنند . در اب راه بروند پاها را زمان استراحت بالاتر از سطح بدن قرار دهند

 • تصویر کاربر بیژن شنبه ۲۲ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من واریس پیشرفته عمقی deep vericus vein داشتم هم در پای چپ و هم در پای راست، پس از مشورت با چند دکتر مختصص عروق همگی متوفق القول بودند که باید یا لیزر درمانی یا جراحی کنم تا از پیشرفت بیشتر اون جلوگیری بشه، ولی بعد از عمل واریسام دارن برمیگردن،البته هنوز پیشرفته نشدن ولی خوب به نظرم دارن میشن... می‌خوام ببینم من باید چیکار کنم!! البته اینو باید بگم که من واریسم رو پیش یه جراح عمومی عمل کردم ، که البته در موردش تحقیق کردم که آیا اشکالی داره که من مثلا پیش جراح عروق نرم ( چون پزشک جراح عمومی باهام آشنا بودن) که به من گفتن نه موردی ندارن. عمل رو پارسال شهریور ماه 97 انجام دادم و از اون موقع تا الان هم همش جوراب واریس کلاس 2 پوشیدم ولی خوب باز نتیجه به نظر خودم 100 نبوده...حالا می‌خوام بدونم من باید چه کنم!
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۲ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   نتیجه درمان همیشه ۱۰۰درصد نیست

   اگر تهران تشریف دارید حضضوری بیاید یک‌بار پای شما ویزیت شود یا سالی یکبار نزد پزشکی که پایتان را درمان کرده است بروید

   در ضمن تحرک و فعالیت بدنی هوازی مثل پیاده روی برای شما خوب است 

   وزن متعادل داشته باشید

   و‌جوراب دایم لازم نیست بپوشید فقط زمانهایی که کارتان دایما ایستادنی است

 • تصویر کاربر ابوالفضل جمعه ۱۴ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  قبلا واریس پا داشتم در حال حاضر درد پا و کمی ورم روی پا دارم حرکتم کم شده است
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۴ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام / لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید و در ضمن اگر واریس را درمان کرده اید هم بفرمایید . می توانید به شماره واتس اپ 09019746344هم ارسال بفرمایید

 • تصویر کاربر زکیه دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  هزینه درمان واریس چقدره
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام 

   روش درمان رادیوفرکانسی یا rf  است . روش راد یوفرکانسی در کمتر از نیم ساعت و بدن بیهوشی در کلینیک انجام میشود. نتیجه درمان پیشگیری از عوارض واریس مثل لخته خون در پا و زخم واریسی است . همچنین درد و سنگینی ناشی از واریس از پاها می رود.

   بهتر است پیش از بروز علادمی مثل تغییر رنگ پوست و تورم برای درمان اقدام بفرمایید .

   در خصوص سوال اصلب شما یعنی هزینه بسته به بیمه تکمیلی تان دارد و سقفی که پرداخت می کند یا اینکه آزاد هستید و بیمه نیستید .

   تلفن ثبتی شما در سوال برای مشاوره به مسوول پذیرش کلینیک ارجاع داده شد

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر