برای درمان واریس پا روش لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آیا می دانید برای درمان واریس لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟ لیزر واریس و اسکلروتراپی درمان های متداول واریس هستند. بسیاری از بیماران می خواهند بدانند بر چه اساسی این روش ها توصیه می شوند و تفاوت بین درمان واریس با لیزر یا اسکلروتراپی چیست؟ بسیاری از بیماران می خواهند بدانند برای درمان واریس لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟در این نوشتار به بررسی این موضوعات می پردازیم.

آیا می دانید برای درمان واریس پا لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی ؟ مقایسه بین گزینه های درمانی در خصوص مشکلات و بیماری های مختلف همواره صورت می گیرد و  بیماران تمایل دارند جنبه های مختلف درمان با انواع روش ها را بدانند و آگاهانه در انتخاب روش مناسب برای درمان مشارکت داشته باشند.

مقایسه لیزر واریس و اسکلروتراپی

در اینجا می خواهیم با مقایسه لیزر واریس با اسکلروتراپی بگوییم برای درمان واریس پا لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی و به برخی سوالات بیماران پاسخ مناسب دهیم. سوالاتی که در اینجا پاسخ خواهیم داد، عبارتند از:

❓ آیا پای من با لیزر درمان می شود؟
❓  لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟
❓ آیا می شود به جای لیزر، اسکلروتراپی انجام داد؟

در مشاوره ها شنیده می شود که بیمار اصرار به انجام روش درمانی خاص دارد. برای اینکه بتوانیم به بیماران محترم کمک کنیم که انتخاب آگاهانه ای برای اینکه لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی داشته باشند و از علت پیشنهاد هر روش درمانی مطلع باشند چند جنبه اساسی لیزر واریس و اسکلروتراپی را مطرح می کنیم تا به راحتی بفهمید برای درمان واریس پا لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی.

لیزر واریس و اسکلروتراپی برای درمان کدام بیماران مناسب هستند؟

پاسخ این سوال بستگی به نوع رگ های مد نظر برای درمان دارد. اسکلروتراپی روش استاندارد برای درمان رگ های عنکبوتی است. رگ های عنکبوتی به صورت رگ های قرمز نازک، بنفش تا آبی کمرنگ در پاها، صورت، قفسه سینه و دست ها دیده می شوند.

عکس رگ های قابل درمان با روش اسکلروتراپی

این درحالیست که لیزر واریس روشی برای درمان واریس ریشه دار است که اغلب به شکل رگ های طنابی و پیچ خورده در پا دیده می شود. البته در نظر داشته باشید که در برخی بیماران با وجود واریس عمقی رگی در ظاهر پا برجسته نشده است و عملا واریس این افراد مثل کوه های یخی در اقیانوس است.

آیا می دانید لیزر واریس پا چکونه انجام می شود؟ آیا با مراقبت های بعد از درمان واریس با لیزر آشنا هستید ؟ برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیزر واریس پا

عکس رگهای قابل درمان با روش لیزر

درمان قطعی واریس پا که به صورت برجسته و متورم روی قسمت ساق پا، کشاله ران و پشت پاها پدیدار می شوند، معمولا با روش لیزر صورت می گیرد. نمونه رگ های طنابی را می توانید در اینجا ببینید. روش درمان مناسب بر طبق شکل رگ ها و وضعیت عروق عمقی در سونوگرافی مشخص می شود.

درمان واریس با روش لیزر واریس بهتر است یا اسکلروتراپی؟

پاسخ پرسش شما به شدت واریس شما مرتبط است معمولا پس از انجام سونوگرافی و تایید یا رد درگیری عروق اصلی در پا متخصص واریس پا روش درمان مناسب را به شما پیشنهاد می دهد.

رگ های عنکبوتی و سطحی با روش اسکلروتراپی درمان می شوند. این روش ارزانتر بوده و برای رگ های ریز اثر بخشی بهتری دارد. برای درمان رگهای عمقی و اصلی از روش لیزر واریس استفاده می شود.

لیزر واریس

لیزر واریس چگونه رگهای متورم پا را از بین می برد؟

بسیاری از بیماران با واریس طنابی این سوال را دارند که لیزر واریس چگونه می تواند این رگ های برآمده را برطرف کند. در روش لیزر واریس که به صورت کلی به روش لیزر درون رگی واریس EVLA و رادیوفرکانسی اطلاق می شود، از یک فیبر ناقل انرژی برای درمان رگ استفاده می شود.

این فیبر در داخل رگ وارد شده، سپس با انتقال انرژی به جدار رگ باعث جمع شدن و تحلیل رگ می شود. لیزر درمانی با بیحسی موضعی صورت می گیرد و بیمار هیچ گونه درد یا سوزشی را در حین درمان احساس نمی کند.

با انجام لیزر واریس معمولا درد واریس پا از بین می رود و همینطور از عوارض بیماری واریس مثل ورم، زخم و لخته خون هم پیشگیری به عمل می آید.ممکن است الان سریعا تصمیم خود را بگیرید و بگویید لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی اما خواهشمندیم قبل از تصمیم عجولانه ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

درمان واریس با اسکلروتراپی چگونه انجام می شود؟

اصول انجام این دو روش درمانی مشابه است اما با روش های مختلفی انجام می گیرد. در اسکلروتراپی از یک داروی شیمیایی برای بستن رگ مورد درمان استفاده می شود. داروی مذکور دیواره داخلی رگ را به هم چسبانده، موجب جمع شدن رگ می شود و در نهایت توسط بدن جذب می شود.

فوم اسکلروتراپی این امکان را ایجاد می کند که دیواره رگ بهتر به هم بچسبد و از عملکرد مناسبتری برخوردار است. علت جوابدهی بهتر فوم اسکلروتراپی در قیاس با اسکلروتراپی را می توان به موارد ذیل مربوط دانست.

 • سطح تماس بیشتر با جدار رگ
 • جایگزینی بهتر فوم به جای خون در رگ

در لیزر درمانی واریس، هم با انتقال انرژی حرارتی دیواره رگ از داخل بهم چسبیده و رگ مسدود می شود. معمولا لیزر واریس در یک جلسه درمانی کمتر از یک ساعت انجام می شود، در حالیکه اسکلروتراپی در طی 2 تا 4 جلسه معمولا انجام می شود. البته درصد قابل ملاحظه ای از بیماران با انجام یک جلسه هم به رضایت نسبی خواهند رسید. بین جلسات اسکلروتراپی فاصله 4 تا 6 هفته ای در نظر گرفته می شود.

 آیا اسکلروتراپی و لیزر موجب درمان قطعی واریس پا می شوند؟

هیچ کدام از روش های درمان واریس برگشت نداشته و نتیجه انجام آنها برای رگ مورد درمان، قطعی و بدون بازگشت است. اگر فردی دچار واریس شده و مستعد ابتلا به رگ های عنکبوتی یا واریس طنابی است، پس از درمان بایستی به فکر پیشگیری از ایجاد رگ های دیگر باشد. یعنی درمان رگ های واریسی به منزله پیشگیری از ابتلا در رگ های دیگر نیست و بایستی مراقبت های لازم برای حفظ سلامت مابقی رگ ها انجام شود.

هزینه و پوشش بیمه در اسکلروتراپی و لیزر واریس

 اسکلروتراپی را معمولا بیمه ها تقبل نمی کنند و جز کارهای زیبایی محسوب می شود. لیزر واریس جز کارهای درمانی است و مورد تایید بیمه های تکمیلی است.

کلینیک دکتر اقدسی با اغلب بیمه های تکمیلی قرارداد دارد و شما می توانید از بیمه خود برای لیزر درمانی واریس استفاده کنید. لیزر واریس و اسکلروتراپی برای رگ های متفاوتی استفاده می شوند. این روش ها به صورت مکمل همدیگر در برخی بیماران ممکن است استفاده شوند.

برای مثال در خانم هایی که رگ طنابی و رگ های ریز عنکبوتی دارند، در این مواقع توصیه می شود ابتدا رگ اصلی مورد درمان لیزری قرار گیرد و سپس رگ های دیگر با روشهای مکمل درمان لیزری مثل اسکلروتراپی یا فلبکتومی به لحاظ زیبایی برطرف شوند. با خواندن مقالات بالا شما عزیزان به راحتی می فهمید برای درمان واریس پا لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی.

کلینیک فوق تخصصی درمان واریس دکتر مهرداد اقدسی

اگر واریس دارید و بدنبال درمان قطعی واریس پا هستید و می خواهید از روش مناسب درمان رگ های پا مطلع شوید، می توانید به از مشاوره آنلاین و رایگان دکتر اقدسی استفاده کنید.

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمدی شنبه ۱ آذر ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانمی ۵۴ ساله هستم که مدت ۳ سال است عمل هیسترکتومی انجام داده ام، تاکنون دو بار دچار این حالت شده ام یک بار سال پیش و یک بار دیروز، به این صورت که ابتدا در کشاله ران رایتم احساس خارش شدید می‌کنم که در اثر خارش کناره های لباس زیرم زرد رنگ می‌شود گویا حالت خونابه مانند دارد و دو نوار برجسته مثل تاول یا رک برجسته قرمز ، یکی در کشاله ران و دیگری به موازات آن در لب خارجی ناحیه تناسلی ایجاد می‌شود که حالتی مثل عرق سوز شدن دارد، این حالت معمولا بعد از چند ساعت یا یک روز از بین می رود، در ضمن دو روز گذشته زیاد سر پا ایستاده بودم،.البته در یک سال گذشته چندین بار دیگر ابن حالت پیش آمده ولی به صورت خیلی خفیف یعنی فقط ترشح و قرمزی و خارش ولی برجستگی نواری شکل ایجاد نشده بود،از شما خواهشمندم مرا راهنمایی بفرماییدکه چه مشکلی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱ آذر ۹۹( 3 روز پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   بهتر است با یک متخصص زنان مشورت کنید در صورتی که ایشان تشخیص دادند به صورت حضوری برای معاینه تشریف بیاورید 

 • تصویر کاربر مهسا جمعه ۹ آبان ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  واریس پا دارم راه درمان میخوام واقعا عذاب میکشم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۹ آبان ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   لطفا اینجا یا در واتس اپ 09365066105 برای ما از وضعیت واریس پای خود عکس ارسال کنید که شمارا راهنمایی کنیم 

 • تصویر کاربر ملکی یکشنبه ۲۹ تیر ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آقای دكتر وقتی سرپا می ايستم رگها كمی بيرون ميزند.
  مشكلم چيست و درمان آن چند جلسه كار دارد. البته من چون از اصفهان می خواهم بیایم میشود در یک روز کار من انجام شود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۹ تیر ۹۹( 4 ماه پیش)

   با توجه به عكس بنظر ميرسد واريس طنابي ريشه دار است. لطفا وقت حضوری بدهيد تا از نزديك معاينه دقيق انجام داده تعداد و گستردگي ريشه های داخلی مشخص شود فكر ميكنم هم ريشه و هم ظاهر بيماری در يك جلسه قابل رفع باشد. با شماره 02122819276-7 تماس بگیرید و طوری هماهنگ کنید که در روز ویزیت امکان انجام کار درمانی شما باشد .

 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام واحترام
  با توجه به عکس ارسالی (ران پای راست) از جناب عالی درخواست مشاوره داشته تا در اولین فرصت خدمتتان برسم.
  ضمناباتوجه به محل سکونت اینجانب در کرج و داشتن فرزند کوچک درخواست مشاوره داشتم تا با حداقل تعدادجلسات بتونم زمان رو مدیریت کرده باشم .
  سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)

   سلام این رگها ، رگهای عنکبوتی هستند و با توجه به پراکندگی و مقدار آنها تعداد جلسات درمانی مشخص می شود روش درماان لیزر سطحی NDYAG کوترا اکسل وی به عنوان تنها لیزر تخصصی واریس عنکبوتی است و البته اگر این رگها ریشه ای سبز یا بنفش کمی قطور تر هم داشته باشند از فوم اسکلروتراپی برای رفع آن استفاده میشود . چون تنا یک عکس ارسال شده عملا نمی توان در خصوص تعداد جلسات نطر داد . برای مشاوره دقیقتر به شماره 09019746344 می توانید عکس از رگها بفرستید 

 • تصویر کاربر مصطفی جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من گوشه چشمم پماد لایه بردار زدم بعد مدتی عنکبوتی شد وبعد جراحی بینی چندسال بعد روی بینی هم عنکبوتی دارم رفتم لیزر pdlگفت تضمین نمیکنم وبازگشت دارد و دکتر دیگر گفت نیاز به لیزر نمیباشد تزریق امپول بهتر است بنظر شما بازگشت دارد یا نه کدام روش بهتر هست
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   براي صورت بعلل مختلف از روش تزريق استفاده نميكنيم.
   روش لیزر سطحی برای صورت ایمنتر از اسکلروتراپی یا تزریق است . يكي از ليزرهاي مناسب براي صورت همان PDL است و البته لیزر مورد استفاده در کلینیک ما برای این رگها تلفيقي از NDyag و KTP است که معمولا نتیجه بخش است.

 • تصویر کاربر حسین جمعه ۱۱ بهمن ۹۸( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر یه چند ماهی هست که پام دچار همچین بیماری شده آیا این واقعا واریس هست یا نه؟ و الان باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۱ بهمن ۹۸( 9 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر 

   عکسی که ارسال کردین خیلی واضح نیست اما به نظر میرسد که واریس هست و بهتر است در صورت امکان برای ویزیت حضوری تشریف بیاورید 

   تلفن وقت دهی :۰۲۱۲۲۸۱۹۲۷۶-۷

 • تصویر کاربر زهرا شنبه ۲۳ آذر ۹۸( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  هزینه وروش درمان برای عکس ارسالی ازپای چپ
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۳ آذر ۹۸( 11 ماه پیش)

   روش درمان پای شما لیزر درون رگی است که در یک جلسه کمتر از نیم ساعت در کلینیک بدون بیهوشی و درد انجام میشود و شما از فردای روز درمان می توانید سر کار بروید 

  2. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۲۳ آذر ۹۸( 11 ماه پیش)

   روش درمان پای شما لیزر درون رگی است که در یک جلسه کمتر از نیم ساعت در کلینیک بدون بیهوشی و درد انجام میشود و شما از فردای روز درمان می توانید سر کار بروید جهت اطللاع از هزین به شماره 09019746344 مشخصات بیمار و بیمه تکمیلی خود را ارسال بفرمایید و شماره تماس بفرمایید 

    

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر هشترخانی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید،
  هشترخانی هستم 30 ساله ساکن مشهد، دارای واریس های فراوان در پا و شکم که در سال های 86 و 87 دچار ترومبوز عمقی در پای راست و چپ و در سال های 92 و 95 دچار ترومبوفلبیت سطحی در سمت راست شکم شده ام. پزشکان تشخیص سندروم بهجب داده اند.
  با توجه به تصاویر ممنون میشوم درمان پیشنهادی و هزینه تقریبی را اعلام بفرمایید و اینکه آیا اقدامات انجام شده صرفا برای ظاهر بدن هست و یا رگ های آسیب دیده ترمیم هم میشوند.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام - داروی ضد انعقاد باید همیشه مصرف شود . مشکل شما اگر فقط ظاهر رگهای واریسی   ایجاد شده است کاری به انها نداشته باشید و اهمیت ندهید 

 • تصویر کاربر سعید جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام. بیمه دانا و تامین قبول میکنید برای درمان لیزری واریس؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام بله بیمه دانا قرارداد داریم. درمان درون رگی لیزر

 • تصویر کاربر Hamed2500 یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من از ایلام هستم که اومدم تهران دنبال درمان واریس، عکس پا براتون فرستادم، بیمه اتیه سازان حافظ دارم، لطف کنین هزینه رو بهم بگین و شرایط گرفتن پول از بیمه؟ معرفی نامه از بیمه میتونم بیارم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸( 1 سال پیش)

   روش درمان فلبکتومی و رادیوفرکانسی است که بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود و شما می توانید از فردای انجام درمان سر کار بروید با  توجه به اینکه از ایلام تشریف اوردید لازم ات دو روز متوالی تهران باشید 

درحال دریافت اطلاعات

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر