درمان قطعی واریس پا با لیزر یا اسکلروتراپی ؟؟؟

امروزه با پیشرفت علم، درمان واریس پا بدون نیاز به جراحی و بستری شدن در بیمارستان مقدور است. ما در این مقاله روش های درمان قطعی واریس پا که سبب بهبود رگ های واریسی پا می شوند را گردآوری کرده ایم.


واریس پا چیست؟

 واریس پا، رگ های بیرون زده و مارپیچ مانند روی سطح پوست پا است که بخاطر اشکال در عملکرد دریچه های موجود در دیواره وریدها بروز می کنند، این دریچه ها در اصطلاح دریچه های لانه کبوتری خوانده می شوند. بیرون زدگی رگ های بدن و متورم شدن آنها علامت بالینی بیماری وریدی است که می تواند خود عاملی برای بروز مشکلات بعدی باشد و نبایداز کنار آن به سادگی بگذریم. البته همه انواع رگ های واریسی مشکل زا نیستند و برخی تنها جنبه زیبایی دارند.

علائم واریس پا

واریس علاوه بر رگ های متورم و برجسته علائم دیگری هم دارد. رگ های واریس قطری معادل 25 میلی متر تا 180 میلی متر می توانند داشته باشند، اما به خاطر داشته باشید تنها قطر رگ بیانگر وخامت اوضاع نیست.

ورید سافن

گاهی قبل از آنکه رگ ها روی پا ریشه دوانده و دیده شوند. این علائم هستند که فرد را کلافه و وادار به مراجعه به پزشک می کنند:

 • احساس درد، سنگینی در پاها، خستگی
 • سندرم پای بیقرار
 •  رگ های آبی و بنفش نمایان شده در ساق پا
 • به خواب رفتن راحت می شود
 • تورم پاها به ویژه تورم اطراف مچ و ساق پا
 • تغییر رنگ پوست پا به خصوص اطراف مچ پا و روی ساق پا
 • خارش پوست در اطراف رگ ها و روی پا
 • سفت شدن عضلات و چربی های ساق و مچ پا
 • زخم استاز که به زخم واریس شدید می گویند
 • قرمزی و خشکی در ناحیه ورید های بیرون زده
 • ترومپوز وریدی عمقی
 • رگ های عنکبوتی که به صورت شاخه ای در اطراف ساق پا و پشت زانو دیده می شوند
 • گرفتگی عضلات ساق پا  به خصوص در زمان خواب که گاه به نام رگ به رگ شدن نیز بین مردم شناخته می شود.

درمان dvt

عکس واریس پا

عکس های زیر نمونه نتایج درمان قطعی واریس پا در کلینیک تخصصی واریس دکتر مهرداد اقدسی را نشان می دهد.

به نظر شما آیا درست است که بیماران مبتلا به واریس را از درمان صحیح و کاملا علمی که ظرف کمتر از یک ساعت و بدون نیاز به بیهوشی و بدون نیاز به بستری شدن است محروم کنیم؟

برای درمان تضمینی واریس ابتدا باید نوع واریس پا به خوبی توسط متخصص واریس تشخیص داده شود، به عنوان نمونه برای هر نوع رگی نمی توان از اسکلروتراپی استفاده کرد. اما چگونه شدت واریس تشخیص داده می شود؟

بهترین روش درمان واریس پا، روش لیزر واریس پا می باشد و بیماران در کمترین زمان بهبود می یابند و مشکلات واریسی آن ها حل می شود.

مراحل تشخیص واریس پا

قبل از تصمیم گیری در مورد روش درمانی مناسب معمولا سونوگرافی و دیگر روش های تشخیص واریس انجام می شود اگر رفلاکس وریدی مشخص شود، در واقع بیمار واریس شدید دارد و نیاز به انجام روش های درمانی برای نجات از درد پا و سنگینی است.

سونوگرافی داپلر چیست؟

پس از انجام معاینات بالینی و سوال از بیمار در خصوص سوابق پزشکی و سابقه احتمالی واریس در اعضای خانواده وی نوبت به بررسی عروق می رسد تا بتوان سلامت عروق را به دقت وارسی نمود. این بررسی معمولا با سونوگرافی داپلر به عمل می آید. با انجام سونوگرافی وضعیت جریان  خون در وریدها به دقت بررسی و شرایط وریدی مشخص می شود.

پلتیسموگرافی

به جز سونوگرافی داپلر، روش های دیگر همچون  پلتیسموگرافی برای بررسی دقیق عروق عمقی  (بررسی ترومبوز ورید های عمقی، گرفتگی و….) نیز مورد استفاده قرار می گیرد.در صورت نیاز ممکن است پزشک برای شما تستهای تشخیصی دیگر نیز استفاده کند.

سونوگرافی داپلکس

از این نوع سونوگرافی برای اندازه گیری سرعت جریان خون در رگ ها استفاده می شود. سونوگرافی داپلکس به علت رنگی بودن تصویر واضح تری از ورید ها به متخصص واریس پا نشان می دهد.

ونوگرافی چیست؟

ونوگرافی یکی از این روشهایی است که برای ارزیابی وضعیت ورید مشخص یا سیستم وریدی استفاده میشود.  تشخیص ترومبوز عروق عمقی یا لخته خون در عروق عمقی و رگهای واریسی پیش از جراحی یا مشکلات مادرزادی عروقی ، بررسی عملکرد دریچه های وریدی یا تشخیص انسداد عروقی و وریدی  از جمله مواردی است که ونوگرافی در تشخیص این مشکلات بکار گرفته می شود.

ام آر آی و سی تی اسکن

برای تشخیص ورید های عمقی باید از ام آر آی و سی تی اسکن استفاده کنند.

درمان قطعی واریس پا

اگر روش درمان واریس پا بر اساس سایز رگ به خوبی انتخاب شود و پس از آن به توصیه های دکتر واریس خود به خوبی گوش دهید، می توانید از نتایج درمان برای طولانی مدت بهره مند شوید.

در این قسمت می خواهیم انواع روش های درمان واریس پا بر اساس سایز رگ را به صورت مختصر شرح دهیم.

درمان واریس پا با اسکلروتراپی

در این روش که با کمک سونوگرافی انجام می گیرد، مایع (اسکلروسانت) در داخل رگ گرفتار واریس تزریق می شود که باعث تخریب جداره رگ می گردد. رگ تخریب شده به مرور زمان توسط بدن جذب و حذف می شود. این روش برای درمان رگ های کوچک تر مناسب است.

فوم اسکلروتراپی برای رگ های بزرگ

مویرگ های قرمز و بنفش و آبی رنگ نازک نزدیک سطح پوست برای سلامتی مشکل آفرین نیستند اما از نظر ظاهری ممکن است موجب ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس فرد شوند.

اسکلروتراپی و روش لیزر سطحی از روش های مورد استفاده در درمان واریس خفیف یا رگ های عنکبوتی است. معمولا هر دو این روش ها نیاز به چند جلسه مراجعه دارد .

برای اثر بخشی بهتر، از حالت فوم یا کف به جای مایع استفاده می شود که درواقع مخلوطی از گاز و مایع اسکلروسانت است. تحقیقات صورت گرفته نتایج بهتر را در استفاده از co2 استریل برای تهیه فوم تزریقی در مقایسه با هوا نشان داده است، به منظور رعایت حد بالای استانداردهای پزشکی در کلینیک درمان واریس پا از ابتدای سال ۹۲ برای تهیه فوم از گاز co2 استریل شده استفاده می شود.


درمان واریس پا با لیزر

در لیزر واریس از انرژی حرارتی لیزر برای بستن جدار داخلی رگ آسیب دیده استفاده می شود. این کار تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار هیچ گونه احساس دردی  نخواهد داشت. بکارگیری روش های درون رگ به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در درمان واریس پا شناخته می شوند که برای درمان رگ های برجسته و طنابی بکار می رود.


درمان واریس شدید

یکی از روش های درمان واریس شدید، انسداد رگ واریسی است. این روش ها جایگزین جراحی واریس یا همان عمل واریس شده اند و نتایج حاصل از آنها بسیار درخشان و رضایت بخش بوده است. میزان موفقیت این روش 97 درصد است.

درمان واریس با لیزر


درمان واریس پا با روش رادیوفرکانسی

روش رادیوفرکانسی یکی از بهترین روش های درمانی جایگزین جراحی درمان واریس پا است که در مراکز درمانی پیشرفته دنیا برای درمان واریس بکار می رود. مزایای این روش که باعث تمایل بیشتر پزشکان و بیماران در انتخاب این روش برای درمان واریس است عبارتند از:

 • بدون نیاز به برش جراحی
 • نداشتن  جای بخیه
 • دوره نقاهت کوتاه
 • عدم نیاز به بیهوشی

این در حالیست که نتایج حاصل و اثر بخشی این روش مشابه جراحی واریس بوده و رضایت بخشی این روش قابل تایید می باشد. دیگر مزیت روش رادیوفرکانسی که آن را گزینه ی مناسب برای مراجعین به ویژه افراد پرمشغله و فعال نموده است عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان  است، به طوریکه ظرف مدت کمتر از یک ساعت، در کلینیک صورت می گیرد و بیمار می تواند با پای خود به منزل برگردد و نیاز به استراحت ندارد. با توجه به کارآمدی و بازده مناسب، این روش و اقبال روز افزون بیماران و پزشکان در بهره جستن از این روش درمانی موثر، دستگاه های متنوعی برای درمان درون رگی در طی سال های اخیر مورد استفاده قرار گرفته اند.

فیلم نحوه درمان واریس که در سیزدهمین کنگره بین المللی قلب وعروق در تاریخ خرداد 1390 این برنامه آموزشی توسط دکتر مهرداد اقدسی برای متخصصین واریس پا و متخصصین قلب و عروق اجرا شده است. البته این فیلم خلاصه شده و زمان واقعی آن حدود 45 دقیقه بوده است.


جراحی واریس پا

در روش جراحی واریس پا با ایجاد برش هایی روی پوست پا رگ واریسی خارج می گردد و جراحی تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی نخاعی انجام می شود از جمله محدودیت های روش جراحی می توان به نیاز به بستری شدن در بیمارستان اشاره کرد همچنین با توجه به عوارض احتمالی جراحی و بیهوشی و بجای ماندن جوشگاه جراحی این روش به تدریج در دنیا منسوخ شده است و تنها محدود به مبتلایان در مراحل فوق پیشرفته بیماری می شود.

انواع روش های جراحی واریس پا

در ادامه به بررسی انواع روش های جراحی واریس پا می پردازیم:

میکرو فلبکتومی

برای درمان رگ های شاخه ای روشی وجود دارد که با بی حسی موضعی و بطور سرپایی انجام می پذیرد. انجام جراحی موضعی برای برداشتن رگ های شاخه ای در صورتی که درگیری رگ های عمقی و ریشه ای وجود نداشته باشد، می تواند راه مناسبی برای درمان رگ های کوچک شاخه ای باشد. در این روش برشی کوچک به اندازه یک عدس ایجاد می شود و برای برطرف کردن ظاهر برجسته رگ ها نزذیک سطح پوست از این روش استفاده می شود.

جراحی آندوسکوپی رگ

از این روش زمانی که رگ های واریسی بسیار متورم باشد و زخم واریس بر روی پوست به وجود آید و روش های دیگر در درمان موثر نباشند استفاده می کنند.

برداشتن رگ های وریدی

در این روش رگ های وریدی بسته شده و توسط برش های ریزی بر روی پوست برداشته می شوند.


درمان درون رگی واریس پا با چسب واریس

در این روش با چسب واریس مخصوصی که درون رگ تزریق می شود رگ واریسی بسته می شود. این روش از فوریه ۲۰۱۴ تاییدیه FDA اخذ کرده است و به عنوان یکی از تازه های درمان واریس پا در جهان شناخته می شود. دو مزیت این روش عبارت اند از:

۱-نیاز به تزریق مایع بی حسی دراطراف رگ وجود ندارد.

۲- هاله کبودی مسیر رگ بعد از درمان نمایان نمی شود.

علی رقم وجود مزایای اشاره شده، محدودیت هایی همچون عدم بررسی و آگاهی از نتایج دراز مدت ( پس از چندسال ) این روش باعث شده تا بسیاری از متخصصین در پیشنهاد این روش درمانی به بیماران جانب احتیاط را پیش بگیرند به علاوه هزینه های برآورد شده برای این روش در مقایسه با دیگر روش های درون رگی بالاتر است که به نوبه خود مانع از توسعه بکارگیری این متد در درمان واریس پا شده است.

درمان واریس با لیزر: روش بدون درد و سرپایی


استفاده از جوراب واریس پا

معمولا طیف فشار جوراب مورد استفاده از 25-18 تا 35-25 میلی متر جیوه می باشد. بهتر است ارتفاع جوراب واریس پا و میزان فشار جوراب را دکتر برای شما تعیین کند.


درمان واریس پا با ورزش

بسیاری از افراد به دنبال درمان واریس پا با ورزش هستند. انجام حرکات و نرمش های مناسب جهت بهبود درد واریس  رگ های واریسی پا در صورتی که سطحی باشند ممکن است با حرکات و نرش های مخصوص پا درمان شوند.


داروی واریس پا

داروی واریس پا شامل قرص برای واریس یا پماد واریس می باشد که برای رفع درد و کاهش شدت علایم به صورت موقت در افرادی که به هر دلیل نمی توانند روش های قطعی درمان واریس را انجام دهند بکار می رود. قرص واریس بیشتر حالت پیشگیری از پیشرفت و یا بروز مجدد واریس  دارد و نمی تواند رگ های موجود را کاملا رفع کند و از بین ببرد. به علاوه اکثر داروهای واریس موجود با کم کردن التهاب، جلوی درد پا و تورم پا را می گیرند.


درمان خانگی واریس پا

برای کم کردن درد و برطرف کردن درد و احساس خستگی در پاها می توان از برخی درمان خانگی واریس پا استفاده کرد. این روش ها نتیجه صد در صد ندارند و تنها برای کاهش درد می توانند مفید باشند. سرکه سیب، سیر و روغن برای درمان واریس از جمله این موارد هستند.

پس از طی بازه زمانی مشخص برای مثال 6 ماه و رعایت تمام توصیه ها پزشک در مورد اثر بخشی اقدامات مراقبتی می تواند تصمیم گیری نماید. در صورت رضایت بخش بودن نتایج رعایت همین توصیه ها و مراجعه سالانه برای پیگیری به بیمار پیشنهاد می شود.

ولی اگر نتایج خوب نبود و واریس پا تشدید شده بود و علائمی مثل خستگی و گرفتگی عضلات در خواب پا بر جا بودند از روش های دیگر برای درمان واریس پا استفاده می شود.


درمان واریس پا با حجامت

روش های درمان سنتی هر چند همیشه با نتایج مطلوب همراه نیستند ولی در مورد بیمارانی که امکان درمان برای آنها وجود ندارد طبق توصیه پزشک متخصص می تواند به عنوان روش مکمل برای کم کردن درد بیمار مورد استفاده قرار گیرد. اینکه حجامت یا زالو درمانی کدام مناسب است سوالی است که به صورت فردی و با توجه به احتمال بروز لخته، ارزیابی وضعیت جسمانی و شرایط بیمار قابل پاسخگویی است.


درمان واریس پا با زالو

دکتر مهرداد اقدسی درمان واریس با زالو درمانی را توصیه نمی کند زیرا این روش عواقب بسیاری از جمله کبودی پا بعد از زالو درمانی و بازگشت رگ های واریسی پا در همان ناحیه در پی خواهد داشت.


پماد برای درمان واریس پا

پماد های بسیاری برای درمان واریس تجویز می شود که ما در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

پماد varisil

 • کاهش دهنده تورم ورید های واریسی
 • کاهش درد و خارش
 • طبق توصیه های پزشک مصرف شود.

ژل ماساژ پا Antistax

 • کمک رسانی به گردش خون در پا
 • خنک کننده رگ های پا
 • جلوگیری از خستگی پا
 • قدرت جذب بسیار بالا

پماد vascul

 • مناسب برای افرادی که به مدت طولانی باید بایستند یا بنشینند.
 • بهبود ورید های واریسی و رگ های عنکبوتی
 • مناسب برای ران، باسن، بازو و ساق پا
 • فقط برای استعمال خارجی مصرف شود. از استفاده کردن بر روی زخم خودداری شود.

درمان واریس پا با مصرف ویتامین

اغلب به افرادی که از ورید های واریسی رنج می برند مصرف غذا های سرشار از فیبر توصیه می شود. این مواد غذایی با کمک به کاهش وزن، فشار موجود بر این ورید ها را کاهش می دهد. ما در مرکز درمان وریدی داکوتای جنوبی، به بیماران خود توصیه می کنیم تا در ارتباط با مواد غذایی مصرفی خود مراقب باشند علاوه بر آن، توصیه می شود مواد غذایی حاوی ویتامین هایی را مصرف کنند که التهاب را کاهش داده و گردش خون را ارتقا می بخشند.

ویتامین C

این ویتامین به تقویت دیواره شکننده عروق خونی و در نتیجه آن بهبود گردش خون کمک می کند. منابع غذایی سرشار از ویتامین C شامل پاپایاس، فلفل دلمه ای، توت فرنگی، کلم بروکلی، اناناس، کیوی، کلم برگ، طالبی، کلم بروکسل و پرتقال می شود.

ویتامین E

ویتامین E با رشد مناسب بافت همبند ارتباط دارد. همچنین، مطالعات نشان داده اند که کمبود طولانی مدت این ویتامین با ابتلا به ورید های واریسی مرتبط است. البته، نتایج این مطالعات هنوز قطعی نیست. ویتامین E در آووکادو، تخم مرغ، مارچوبه، شیر، آجیل ها و سبزیجات دارای برگ سبز به وفور یافت می شود.

ویتامین K

این مطالعه بیان دارد که میزان ناکافی ویتامین K با افزایش احتمال ابتلا به وریدهای واریسی ارتباط دارد. این ویتامین به دو صورت K1 و K2 وجود دارد که نوع اول در کلم بروکلی، کاهو و اسفناج و نوع دوم اغلب در گوشت ها و فرآورده های تخمیری مانند پنیر و ناتو به وفور یافت می شود. ناتو یک غذای ژاپنی است.

 انواع  واریس و تشخیص آنها

رگ های واریسی بسته به قطر و میزان تورم و ناحیه درگیر طبقه بندی می شوند:

 1.  رگهای عنکبوتی(واریس عنکبوتی)
 2. واریس طنابی بزرگ
 3. واریس طنابی کوچک
 4. واریس واژن
 5. واریس شاخه ای

برای تشخیص رگ های واریسی نیاز به معاینه و بررسی های دقیق مانند سونوگرافی داپلر وریدی و یا ونوگرافی وجود دارد.

علت واریس در جوانی

در این قسمت می خواهیم به بررسی علل به وجود آمدن واریس در بدن بپردازیم.

افزایش وزن

یکی از علل اصلی ایجاد واریس در پا افزایش وزن می باشد

سن

با بالا رفتن سن رگ های واریسی در بدن بیشتر نمایان می شوند.

ارث

تقریبا بیش از 60 درصد رگ های واریسی بدن موروثی می باشد.

جنسیت

زنان بیشتر از مردان دچار این عارضه می گردند. زیرا زنان در دوران بارداری با افزایش وزن شدید رو به رو می شوند.

ایستادن طولانی مدت

از دیگر علل به وجود آمدن واریس در پا ایستادن روی پاها به مدت طولانی می باشد.

برای پیشگیری از واریس پا چه کارهایی باید انجام دهیم؟

دکتر مهرداد اقدسی به بیماران خود توصیه می کند برای پیشگیری از واریس کارهای زیر را انجام دهند.

 • داشتن برنامه ورزشی روزانه و منظم
 • کاهش وزن در صورت اضافه وزن
 • نشستن در حالت مناسب
 • از ایستادن در مدت طولانی خودداری کنید
 • از پوشیدن شلوار های تنگ خودداری کنید.
 • وزن بدن خود را در حالت ایده آل حفظ کنید.
 • از سیگار کشیدن بپرهیزد.
 • از جوراب واریس استفاده کنید.
 • از یبوست پیشگیری کنید.
 • استفاده از ویتامین به صورت روزانه.
 • رعایت رژیم غذایی مناسب
 • بالا نگه داشتن پاها
 •  پیاده روی روزانه

عوارض واریس پا

به تعویق انداختن درمان واریس پا عوارض بسیارشدیدی در پی خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

 • درد ساق پا
 • خستگی و سنگینی پاها
 • پاهای بیقرار گرفتگی عضلات پا
 • اگزمای پوستی
 • تورم ناحیه مچ و ساق پا
 • زخم واریس
 • لخته خون در عروق سطحی
 • لخه خون در عروق عمقی

 

سوالات متداول درمان واریس پا

برای درمان واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم؟

درصورتی که در پاهای خود تورم، درد شدید، پاره شدن رگ های واریسی، زخم، تغییر در رنگ پوست، تغیر ضخامت پوست و خونریزی رگ های واریسی مشاهده کردید حتما باید به پزشک متخصص واریس پا مراجعه کرده و برای درمان واریس پای خود اقدامات لازم را انجام دهید. متخصصینی که می توانند واریس پا را درمان کنند عبارتند از:

 • متخصص قلب و عروق
 • متخصص رادیولوژی اینترونشنال
 • متخصص پوست
 • جراحان عروق

درمان واریس با روش لیزر بهتر است یا اسکلروتراپی؟

پاسخ پرسش شما به شدت واریس شما مرتبط است معمولا پس از انجام سونوگرافی و تایید یا رد درگیری عروق اصلی در پا متخصص واریس پا روش درمان مناسب را به شما پیشنهاد می دهد.

آیا زالو درمانی در درمان واریس موثر است؟

زالو درمانی برای افرادی است که نمی توانند درمان انجام دهند و فقط به صورت موقت می خواهند درد کم شود. جای نیش زالو می ماند و احتمال بروز عوارض واریس با زالو درمانی کم نمی شود حتی در برخی افراد توصیه می کنیم انجام نگیرد چون خطر عوارض بیشتر می شود.

آیا پس از درمان رگ واریسی می توان ورزش کرد؟

درمان رگ واریسی ریز عنکبوتی – پس از انجام اسکلروتراپی (تزریق) رگ های عنکبوتی بهتر است یک تا دو هفته از انجام فعالیت های ورزشی اجتناب شود. ولی پیاده روی توصیه می شود و فعالیت های روزمره منعی ندارد. یعنی صبح فردا می تواند سر کار خود حاضر باشد.

آیا  پماد، اسپری و کرم واریس در درمان واریس موثر است؟

اگر دارویی موثر بوده و اثرات جانبی نداشته باشد ابتدا باید طی مراحل طولانی و پیچیده تاثیر آن و اثرات سوء احتمالی توسط مراجع معتبر پزشکی بررسی و مورد تایید قرار گیرد و سپس بصورت گایدلاین یا توصیه به پزشکان ابلاغ می شود. لذا اگر دارو اسپری کرم یا قرص به صورت تبلیغاتی عرضه می شود مصرف آن می تواند نه تنها موثر نبوده بلکه عوارض جانبی ایجاد کند که گاهی نحوه درمان این عوارض ناشناخته است.

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

15+

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رنجبر جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  مدتی است که روی ساق هر دو پاهایم لک های قهوه ای رنگ افتاده به تازگی این لکها بیشتر شده تا جایی که روی موچ پام و حتی روی پام کشیده شده آیا اینها واریس هستن؟اخه روی ماهیچه پام چند تا رگ به رنگ دبگه ولی خیلی کم رنگ هستن؟روش درمان چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 4 هفته پیش)

   سلام وقت بخیر 

   لطفا در صورت امکان مراجعه حضوری داشته باشید 

   شماره تلفن وقت دهی :22819276-7

 • تصویر کاربر هدیه پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب و احترام
  آقای دکتر مادربزرگ بنده لخته خون در رگ هایشان وجود دارد که دکتر گفته اگر این لخته به قلب برسد ایشان فوت می کنند برای درمان این لخته ها که در پای ایشان و رگ های او وجود دارد چه راه حلی را پیشهاد می دهید؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام برای مشاوره در خصوص لخته خون نیاز به معاینه حضوری است معمولا از دارو درمانی در مرحله اول  توصیه می شود 

 • تصویر کاربر هدیه شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  درمان واریس پا با حجامت آیا تاثیری در بهبودی واریس پای خفیف دارد؟
  ممنون از پاسخگویی شما دکتر گرامی
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام

   این روش منجر به درمان واریس نمی شود مثل قرص مسکن می ماند که برای مدتی درد را تقلیل می دهد . در واریسهای خفیف اگر جنبه زیبایی مدنظر شماست حجامت نه تنها مفید نیست بلکه  با ایجاد شیارهای روی پوست ظاهر پا را بدتر هم می کند

 • تصویر کاربر maryam شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر روزتون بخیر
  بنده روی مچ پا و پشت ساق پاهایم مویرگ های قرمز که مویرگ های واریسی است، دارم ولی این مویرگ ها، مویرگ های واریسی خیلی خفیف است، می خواستم بدانم برای درمان واریس پا هایم چکار باید انجام دهم تا واریس اش بیشتر نشود و در همین حد بماند؟ ممنونم از شما بخاطر زمانی که برای پاسخ این سوال قرار می دهید.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام وقت شما بخیر

   برای درمان رگ های عنکبوتی که روی پا ایجاد میشود از روش اسکلروتراپی و لیزر سطحی اسفاده میشود ،لطفا در صورت امکان برای ویزیت حضوری تشریف بیاورید.

   تلفن وقت دهی :02122819276-7

 • تصویر کاربر zahra شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقت شما بخیر
  من در ساق پا به هنگام پیاده روی های تند و سریع درد خیلی شدیدی احساس می کنم که دیگر قادر به سر پا ایستادن نیستم و به سختی می توانم رو پاهای خود بایستم و دردم حتی تا به مچ و عضلات دو قلو پایم هم می رسد می خواستم بدانم علت درد ساق پا هایم چیست؟ و درمان آن چگونه است؟ در ضمن بنده قبلا ورزش میکردم ولی الان چند سالی است که ورزش را ترک کرده ام.
  ممنون از پاسخگویی شما
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر 

   بهتر است با متخصص رماتولوژیست مراجعه و مشورت  بفرمایید 

 • تصویر کاربر مقدم جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام . آقای دکتر بیمه دانا هستم . قدرت پرداخت در ابتدا خدمت شما رو ندارم. آیا مقدور هست از بیمه دانا خودتون درخواست کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)

   شما عکس از پا ارسال کنید روش درمان مشخص شود . با بیمه دانا طرف قرار داد هستیم و شما می توانید از بیمه تان استفاده کنید . ارسال عکس پا به واتس اپ 09019746344 

 • تصویر کاربر اکرم جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت اقای دکتر من 14سال است که واریس دارم یک بار ازجوراب واریس استفاده کردم ودرطی این چند روز یک جواب واریس دیگر گرفتم ولی بیش ازحد به پاهایم فشار میاورد ایا این فشار طبیعی است باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۸ آذر ۹۸( 4 ماه پیش)

   برای خرید جوراب بایستی اندازه گیری از پا صورت گیرد و فشار مناسب جوراب توسط فرد آموزش دیده و متخصص بریا شما مشخص شود . اینکه جوراب شما چقدر فشار می آورد بسته به اینکه جوراب سایزش درست هست یا نه؟ و کلاس فشار جوراب دارد 

  2. تصویر کاربر اکرم شنبه ۹ آذر ۹۸( 4 ماه پیش)
   سایز جوراب بنده large بوده و زمانی که از آن استفاده می کنم با وجود اینکه بالاترین سایز است اما به پاهایم فشار زیادی وارد میشود و مسئول داروخانه گفته اند که این فشار طبیعی است و باید باشد.آقای دکتر شما در این باره چیست؟
  3. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)

   اگر طبق سایز جوراب داده شده است و کلاس فشار جوراب یک  یا دو  باشد برای واریس مناسب است/ در ضمن جوراب واریس به پا فشار می اورد و تا حدی فشار طبیعی است

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسن پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر دکتر من ساق پاهام بغلاش شدید کبودی پیدا کرده پاهام رو بالاتر از سطح بدنم میگیرم یه مقدار ورمش کم میشه و اون کبودی کمتر میشه؛بنظرتون چقد جدیه و راه درمانش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸( 4 ماه پیش)

   لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید 

 • تصویر کاربر شکیرا جمعه ۸ آذر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب.
  با توجه به عکس اگه ممکنه هزینه و نوع درمان و مراحلش رو لطف میکنین..چون از شهرستان میخوایم بیایم کلینیک،خواستیم اولش یه اطلاعی داشته باشیم،ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۸ آذر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام 

   روش درمان پای شما تلفیق فلبکتومی و اسکلروتراپی است که در 3 جلسه انجام میشود . فاصله جلسات 4 تا 6 هفته خواهد بود و نتیجه رفع یا کم رنگ شدن رگها تا جاییکه از نگاه دیگران روی پای شما مشهود نباشند . 

   بعد هر جلسه لازم است تا 14 روز جوراب واریس بپوشید و چون از شهر دیگری می ایید لازم است هر بار دو روز متوالی تهران تشریف داشته باشید تا فردای رزو درمان پای شما چک شود . 

   بای تعیین وقت درمان با شماره 02122819276-7 تماس و وقت اسکلروتراپی جلسه A  بگیرید . 2 جلسه بعدی) 2 جلسه F  ( خواهند بود. در مورد هزینه از منشی راهنمایی بگیرید

 • تصویر کاربر امید شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بدونم واریس نسبتا شدید پا باعث بالا رفتن فشار خون هم میشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 4 ماه پیش)

   بالارفتن فشار خون به واریس نسبتا شدید ارتباطی ندارد . برخی از عوامل خطر مثل وزن بالا هر دو مشکل را باعث می شوند

درحال دریافت اطلاعات
2 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من حدود چندساله که واریس دارم خستگی پا هم دارم دو ماه پیش به دلیل فشار کاری ورید هایمان سونو گرافی گفتند ترومبوزسطحی شده لطفا راهنمایی کنید البته دکتر رفتم داروی دوکسیم آسپرین تجویز کرده

  1+
  1. ghandchi می گوید

   سلام با توجه به مشکل ترومبوز سطحی که یکی از عوارض واریس است توصیه می کنم حضوری تشریف بیاورید تا در صورت نیاز اقدامات درمانی انجام گیرد ، همچنین می توانید از پاها در حالت ایستاده عکس بگیرید و همراه با جواب سونوگرافی در قسمت از دکتر بپرسید سایت ارسال بفرماییید و مشاوره غیر حضوری دریافت نمایید

   0

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر