بهترین روش درمان قطعی واریس پا

درمان واریس پا بدون نیاز به جراحی و بستری شدن در بیمارستان مقدور است و درروشهای جدید درمان واریس علائم  واریس  بطور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کنند.

عکسها ی زیر نمونه  نتایج درمان واریس پا در کلینیک دکتر مهرداد اقدسی را نشان می دهد..

به نظر شما آیا درست است  که بیماران مبتلا به واریس را از  درمان صحیح و کاملا  علمی که ظرف  کمتر  از  یک ساعت  و  بدون نیاز  به بیهوشی و بدون نیاز  به بستری شدن  است  محروم کنیم.برای اینکه به ضرورت درمان واریس و راههای موجود در درمان بپردازیم. خوب است در ابتدا مختصری واریس را معرفی کنیم

💥 واریس پا چیست؟

واریس رگ های بیرون زده و مارپیچ مانند روی سطح پوست پاهاست که بخاطر اشکال در عملکرد دریچه های موجود در دیواره  ورید ها بروز می کنند.   این دریچه ها در اصطلاح دریچه های لانه کبوتری خوانده می شوند. رگ های متورم علامت بالینی بیماری وریدی است که می تواند خود عاملی برای بروز مشکلات بعدی باشد و نبایداز کنار آن  به سادگی بگذریم. البته همه انواع رگهای واریسی مشکل زا نیستند و برخی تنها جنبه زیبایی دارند.

💥 انواع  واریس و تشخیص آنها

رگهای واریسی بسته به قطر و میزان تورم  و ناحیه درگیر طبقه بندی می شوند:

 1.  رگهای عنکبوتی(واریس عنکبوتی)
 2. رگهای رتیکولار
 3. واریس طنابی
 4. واریس لگنی

برای تشخیص رگهای واریسی نیاز به معاینه و بررسی های دقیق مانند سونوگرافی داپلر وریدی و یا ونوگرافی وجود دارد

💥 علائم واریس پا

واریس علاوه بر رگهای متورم و برجسته علایم دیگری هم دارد.

ورید سافن

رگهای واریس قطری معادل 25 میلیمتر تا 180 میلیمتر می توانند داشته باشند. اما به خاطر داشته باید تنها قطر رگ بیانگر وخامت اوضاع نیست .

گاهی قبل از آنکه رگها روی پا ریشه دوانده و دیده شوند. این علایم هستند که فرد را کلافه و وادار به مراجعه به پزشک می کنند.

 • احساس درد، سنگینی در پاها، خستگی
 • سندرم پای بیقرار که مانع از به خواب رفتن راحت می شود.
 • گرفتگی عضلات ساق پا  به خصوص در زمان خواب که گاه به نام رگ به رگ شدن نیز بین مردم شناخته می شود.
 • تورم پا ها به ویژه تورم مچ پا
 • تغییر رنگ پوست پا به خصوص اطراف مچ پا و روی ساق پا
 • خارش پوست در اطراف رگ ها و روی پا

درمان dvt

💥 چه روش هایی برای درمان واریس پا وجود دارد؟

در این قسمت می خواهیم انواع روش های درمان واریس پا را به صورت مختصر شرح دهیم.

 

✅ فوم اسكلروتراپی برای رگهای عنکبوتی

مویرگهای قرمز و بنفش و آبی رنگ نازک نزدیک سطح پوست برای سلامتی مشکل آفرین نیستند اما از نظر ظاهری ممکن است موجب ناراحتی و کاهش اعتماد بنفس فرد شوند.

اسکلروتراپی و روش لیزر سطحی از روشهای مورد استفاده در درمان واریس خفیف یا رگهای عنکبوتی است. معمولا هر دو این روشها نیاز به چند جلسه مراجعه دارد .

براي اثر بخشي بهتر، از حالت فوم یا کف به جای مایع استفاده می شود كه درواقع مخلوطی از گاز و مايع اسکلروسانت است. تحقیقات صورت گرفته نتایج بهتر را در استفاده از co2 استريل براي تهيه فوم تزريقی در مقایسه با هوا نشان داده است، به منظور رعایت حد بالای استاندارد های پزشکی در کلینیک درمان واریس پا از ابتداي سال ۹۲ برای تهيه فوم از گاز co2 استريل شده استفاده می شود.

 

فوم اسکلروتراپی

✅ درمان واریس شدید

یکی از روشهای درمان واریس شدید، انسداد رگ واریسی است. این روشها جایگزین جراحی واریس یا همان عمل واریس شده اند و نتایج حاصل از آنها بسیار درخشان و رضایتبخش بوده است. .میزان موفقیت این روش 97 درصد است

✅ لیزر درمانی واریس پای شدید

در لیزر واریس از انرژی حرارتی لیزر برای بستن جدار داخلی رگ آسیب دیده استفاده می شود. این کار تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار هیچ گونه احساس دردی  نخواهد داشت.بکارگیری روشهای درون رگ به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در درمان واریس پا شناخته می شوند که برای درمان رگهای برجسته و طنابی بکار می رود.

درمان واریس با لیزر

✅ درمان واریس پا با روش رادیوفرکانسی

روش رادیوفرکانسی یکی از بهترین روشهای درمانی جایگزین جراحی درمان واریس پا است که در مراکز درمانی پیشرفته دنیا برای درمان واریس بکار می رود. مزایای این روش که باعث تمایل بیشتر پزشکان و بیماران در انتخاب این روش برای درمان واریس است عبارتند از:

 • بدون نیاز به برش جراحی
 • نداشتن  جای بخیه
 • دوره نقاهت کوتاه
 • عدم نیاز به بیهوشی

این در حالیست که نتایج حاصل و اثر بخشی این روش مشابه جراحی واریس بوده و رضایت بخشی این روش قابل تایید می باشد. دیگر مزیت روش رادیوفرکانسی که آن را گزینه ی مناسب برای مراجعین به ویژه افراد پرمشغله و فعال نموده است عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان  است. به طوریکه ظرف مدت کمتر از یکساعت ، در کلینیک صورت می گیرد و بیمار می تواند با پای خود به منزل برگردد و نیاز به استراحت ندارد. با توجه به کارآمدی و بازده مناسب این روش و اقبال روز افزون بیماران و پزشکان در بهره جستن از این روش درمانی موثر دستگاههای متنوعی برای درمان درون رگی در طی سالهای اخیر مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

 

فیلم نحوه  درمان واریس  که در  سیزدهمین کنگره بین المللی  قلب وعروق  در تاریخ  خرداد 1390 این  برنامه  آموزشی  توسط دکترمهرداد  اقدسی برای متخصصین قلب و عروق  اجرا شده  است.  البته این فیلم خلاصه شده  و زمان واقعی آن حدود  45 دقیقه  بوده است.

✅ جراحی واریس پا 

در این روش با ایجاد برش هایی روی پوست پا رگ واریسی خارج می گردد و جراحی تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی نخاعی انجام می شود . از جمله محدودیتهای روش جراحی می توان به نیاز به بستری شدن در بیمارستان اشاره کرد همچنین با توجه به عوارض احتمالی جراحی و بیهوشی و بجای ماندن جوشگاه جراحی این روش بتدریج در دنیا منسوخ شده است و تنها محدود به مبتلایان در مراحل فوق پیشرفته بیماری می شود.

 

✅ درمان درون رگی با چسب

در این روش با چسب مخصوصی که درون رگ تزریق میشود رگ واریسی بسته می شود. این روش از فوریه ۲۰۱۴ تاییدیه FDAاخذ کرده است و به عنوان یکی از تازه های درمان واریس پا در جهان شناخته می شود.دو مزیت این روش عبارتند از:

۱-نیاز به تزریق مایع بیحسی دراطراف رگ وجود ندارد.

۲- هاله کبودی مسیر رگ بعد از درمان نمایان نمی شود.

علی رقم وجود مزایای اشاره شده ، محدودیتهایی همچون عدم بررسی و آگاهی از نتایج درازمدت ( پس از چندسال ) این روش باعث شده تا بسیاری از متخصصین در پیشنهاد این روش درمانی به بیماران جانب احتیاط را پیش بگیرند بعلاوه هزینه های برآورد شده برای این روش در مقایسه با دیگر روشهای درون رگی بالاتر است که به نوبه خود مانع از توسعه بکارگیری این متد در درمان واریس پا شده است.

 

درمان واریس با لیزر: روش بدون درد و سرپایی

عکس لبخند: این عکس در پایان لیزر درمانی واریس پا در یکی از غروبهای ماه مبارک رمضان گرفته شده و با اجازه کتبی بیمار محترم منتشر گردید.  

✅ میکرو فلبکتومی

برای درمان رگ های شاخه ای روشی وجود دارد که با بیحسی موضعی و بطور سرپایی انجام می پذیرد. انجام جراحی موضعی برای برداشتن رگ های شاخه ای در صورتی که درگیری رگ های عمقی و ریشه ای وجود نداشته باشد، می تواند راه مناسبی برای درمان رگ های کوچک شاخه ای باشد. در این روش برشی کوچک به اندازه یک عدس ایجاد می شود و برای برطرف کردن ظاهر برجستهرگها نزذیک سطح پوست از این روش استفاده می شود.

 

✅ اسکلروتراپی تحت هدایت پروب سونو

در این روش که با کمک سونوگرافی انجام می گیرد، مایع (اسکلروسانت) در داخل رگ گرفتار واریس تزریق می شود که باعث تخریب جداره رگ می گردد. رگ تخریب شده به مرور زمان توسط بدن جذب و حذف می شود. این روش برای درمان رگ های کوچک تر مناسب است.

 

💥 اقداماتی که در کنار درمان اصلی به درمان واریس کمک می کنند

به این اقدامات در اصطلاح خودمراقبتی یا مراقبتی هم گفته می شود که در مراحل اولیه بیماری واریس یا بعد از انجام اقدامات درمانی می توانند مفید باشند.

✅ استفاده از جوراب واریس پا

معمولا طیف فشار جوراب مورد استفاده از 25-18 تا 35-25 میلی متر جیوه می باشد. ا بهتر استارتفاع جوراب و میزان فشار جوراب را دکتر برای شم تعیین کند.

آیا می دانید جواراب واریس چیست؟ آیا با روش های پوشیدن جوراب واریس آشنا هستید؟ برای اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

جوراب واریس

✅ کاهش وزن در صورت داشتن وزن اضافه

وزن بالا باعث فشار مضاعف به وریدهای پا می شود. البته کاهش وزن هم بایستی اصولی و با سرعت معقول انجام شود.

✅ انجام نرمش و ورزشهای مناسب برای واریس

انجام حرکات و نرمش های مناسب جهت بهبود درد واریس.

✅ ایجاد تغییرات ساده در سبک زندگی

چند تغییر ساده می تواننند به پیشگیری از تشدید بیماری و یا عود مجدد واریس کمک کنند:

 1.  پیاده روی روزانه
 2. بالا نگه داشتن پاها در زمان استراحت
 3. پرهیز از ایستادن طولانی
 4. رفع یبوست

✅ داروی واریس پا

داروی واریس پا شامل قرص برای واریس یا پماد واریس می باشد که برای رفع درد و کاهش شدت علایم به صورت موقت در افرادی که به هر دلیل نمی توانند روشهای قطعی درمان واریس را انجام دهند بکار می رود. قرص واریس بیشتر حالت پیشگیری از پیشرفت و یا بروز مجدد واریس  دارد و نمی تواند رگهای موجود را کاملا رفع کند و ازبین ببرد . بعلاوه اکثر داروهای واریس موجود با کم کردن التهاب، جلوی درد پا و تورم پا را می گیرند.

✅ درمان خانگی واریس

برای کم کردن درد و برطرف کردن درد و احساس خستگی در پاها می توان از برخی درمانهای خانگی استفاده کرد. این روشها نتیجه صد در صد ندارند و تنها برای کاهش درد می توانند مفید باشند. سرکه سیب، سیر و روغن زیتون از جمله این موارد هستند .

آیا می دانید واریس ممکن است با روش های خانگی درمان شود برای آشنایی بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درمان خانگی واریس پا

پس از طی بازه زمانی مشخص برای مثال 6 ماه و رعایت تمام توصیه ها پزشک در مورد اثر بخشی اقدامات مراقبتی می تواند تصمیم گیری نماید .در صورت رضایت بخش بودن نتایج رعایت همین توصیه ها و مراجعه سالانه برای پیگیری به بیمار پیشنهاد می شود.

ولی اگر نتایج خوب نبود و واریس پا تشدید شده بود و علایمی مثل خستگی و گرفتگی عضلات در خواب پابرجا بودند از روشهای دیگر برای درمان واریس پا استفاده می شود.

✅ حجامت و زالو درمانی

روشهای درمان سنتی هر چند همیشه با نتایج مطلوب همراه نیستند ولی در مرود بیمارانی که امکان درمان برای آنها وجود ندارد طبق توصیه پزشک متخصص می تواند به عنوان روش مکمل برای کم کردن درد بیمار مورد استفاده قرار گیرد. اینکه حجامت یا زالو درمانی کدام مناسب است سوالی است که به صورت فردی و با توجه به احتمال بروز لخته ، ارزیابی وضعیت جسمانی و شرایط بیمار قابل پاسخگویی است.

چرا درمان واریس شدید لازم است؟

مبتلایان به واریس در مراحل پیشرفته در معرض خطر بروز عوارض واریس هستند. لخته خون در پا، زخم پا، تغییر رنگ پوست، ورم مقاوم به درمان و خونریزی واریس از جمله عوارض واریس هستند. متاسفانه لخته خون در پا به عنوان یک عارضه دراز مدت با اثرات منفی متعاقب آن شناخته می شود و نیاز است تا درمان شود.

آیا می دانید واریس پا چه عوارضی دارد؟ یکی از عوارض واریس پا تورم ناحیه مچ پا ، تغییر رنگ پوست و … است برای آشنایی بیشتر با عوارض واریس بر روی دکمه زیر کلیک کنید


عوارض واریس پا

💥 مراحل تشخیص واریس پا

قبل از تصمیم گیری در مورد روش درمانی مناسب معمولا سونوگرافی و دیگر روشهای تشخیصی انجام می شود اگر رفلاکس وریدی مشخص شود در واقع بیمار واریس شدید دارد و نیاز به انجام روشهای درمانی برای نجات از درد پا و سنگینی است.

✅ سونوگرافی داپلر چیست؟

پس از انجام معاینات بالینی، و  سوال از بیمار در خصوص سوابق پزشکی و سابقه احتمالی واریس در اعضای خانواده وی نوبت به بررسی عروق می رسد تا بتوان سلامت عروق را به دقت وارسی نمود. این بررسی معمولا با سونوگرافی داپلر به عمل می آید. با انجام سونوگرافی وضعیت جریان  خون در وریدها به دقت بررسی و شرایط وریدی مشخص می شود.

به جز سونوگرافی داپلر، روش های دیگر همچون  پلتیسموگرافی برای بررسی دقیق عروق عمقی  (بررسی ترومبوز ورید های عمقی، گرفتگی و….) نیز مورد استفاده قرار می گیرد.در صورت نیاز ممکن است پزشک برای شما تستهای تشخیصی دیگر نیز استفاده کند.

✅ ونوگرافی چیست؟

ونوگرافی ، یکی از این روشهاست که برای ارزیابی وضعیت ورید مشخص یا  سیستم وریدی استفاده میشود.  تشخیص ترومبوز عروق عمقی یا لخته خون در عروق عمقی و رگهای واریسی پیش از جراحی یا مشکلات مادرزادی عروقی ، بررسی عملکرد دریچه های وریدی یا تشخیص انسداد عروقی و وریدی  از جمله مواردی است که ونوگرافی در تشخیص این مشکلات بکار گرفته می شود.

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 

 

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر اکبری یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  برای من جوراب واریس با کلاس فشار 2 تجویز شده است برای انتخای سایز جوراب اندازه های من هم به سایز 2 وهم 3 می خورد بهتر است کدام را انتخاب کنم جوراب کوچکتر که تنگتر باشد یا کمی گشادتر باشد بهتر است
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام  تفاوت در حدی نیست که احساس  کنید. سعی کنید طبق اندازه های صبح جوراب تهیه کنید که پا حداقل میزان تورم را دارد

 • تصویر کاربر هنگامه جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  8 روز پیش عمل درمانی شدم ، الان جای کش جوراب واریز پشت زانو پوستش کنده شده و سوزش شدید دارد ، آیا میتوانم پمادی استفاده کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 6 ماه پیش)

   پماد سوختگی استفاده کنید

 • تصویر کاربر ابراهیمی جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر روی پاهای من یه سری رگ های ابی زده بیرون وپایین پاهام احساس سنگینی دارم ونمیتوانم زیاد سرپا وایستم خیلی اذیتم میکنه نمیدونم واریس هست یا رگ عنکبوتی؟؟ درمانش چیست؟ زالو درمانی میتواند کمک به پیشگیری این کار کند؟ چندوقت هست اطراف این رگ ها احساس سوزش وگزگز خفیف دارم..لیزر موهای زائد این رگها را بدتر میکند؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 6 ماه پیش)
   احساس سنگيني ربطي به اين رگها ندارد 
    
   زالو درماني نميتواند رگها را برطرف كند و حتي جاي نيش زالو هم ممكن است بماند 
   زالو باعث بهتر شدن درد و مورمور ميشود. 
    
   فعلا رگها زياد نيست حساس نباشيد
 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۱۲ مهر ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام..
  من کارشناس اتاق عمل هستم.و شاغل در اتاق عمل...
  میخوام جوراب واریس جهت پیشگیری بخرم...
  میخواستم راهنماییم کنید،چی بگیرم بهتره؟؟!!
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱۲ مهر ۹۷( 6 ماه پیش)
   برا ی ساعاتی که سر کار هستید جوراب کلاس یک زیر زانو استفاده بفرمایید AD_ccl1
   اطلاعات تکمیلی در مورد جوراب واریس http://www.iranvein.com/222
 • تصویر کاربر زهره شنبه ۳۱ شهریور ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. این امکان وجود داره که بعد از معاینه برای درمان فقط جوراب واریس تجویز بشه؟و دراین صورت خود مراجعه کننده میتونه درخواست درمان از طریق اسکلروتراپی بده؟ هزینه تقریبی برای این نوع درمان چقدر است؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی شنبه ۳۱ شهریور ۹۷( 6 ماه پیش)
   ممکن است جوراب واریس برای دوره ای به عنوان نگه دارنده و کمک برای درد و سنگینی پا داده شود. در خصوص رگهای عنکبوتی اگر قطر رگ برای اسکلروتراپی مناسب نباشد یعنی رگها ریزتر باشند یا برای خانمها در دوره شیردهی و بارداری انجام نمی شود و به آینده موکول می شود.
   برای براورد هزینه عکس از زوایای مختلف پا بفرستید به شماره تلگرام یا واتس اپ 09019746344 یا در سامانه از دکتر بپرسید با ارسال عکس در خصوص هزینه راهنمایی شوید ( عکسها در نورکافی وفاصلله مناسب که رگها قابل تشخیص باشند.
 • تصویر کاربر Hadi دوشنبه ۱۹ شهریور ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من به بيماري واريس پا از ناحيه ٢ تا پا هستم ميخواستم بدونم بيمه تكميلي شاملش ميشه و اينكه چقد ميشه هزينه با بيمه تقريبا
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱۹ شهریور ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام با بیمه تکمیلی قرار داد دازریم/ لطفا عکس از پا ( زوایای مختلف) -جلو، پشت، کنار ها ارسال کنید تا بهتون نظر در مورد روش درمان و هزینه داده شود. بعلاوه اینکه نام بیمه تان را هم قید کنید. اگر در ارسال عکس به سامانه از دکتر بپرسید با مشکل مواجه شدید به نتلگرام یا واتس اپ 09019746344 ارسال کنید
 • تصویر کاربر محبوبه چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر
  درقسمت پشت ساق پام نزدیک به یک ساله که رگ های برجسته ابی رنگ مشاهده کردم که با خستگی و گاهی گرفتگی رگ پا مواجه میشم از طرفی رگ های ریز بنفش رنگ در ران پشت ساق پا و نزدیک قوزک پام در مدت یک ماهه مشاهده کردم و از طرفی مبتلا به دیابت هستم ایا راه درمانی با توجه به دیابتم وجود دارد؟ چگونه باید اقدام به درمان کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷( 7 ماه پیش)
   راه درمان دارد و البته اول بایستی نوع واریس شما مشخص شود لطفا عکس از پا ارسال کنید می توانید به همین سامانه از دکتر بپرسید عکس بفرسید و یا به تلگررام یا واتس اپ 09019746344 عکس از پا در نورکافی و فاصله مناسب ارسال کنید
 • تصویر کاربر زهره جمعه ۲۶ مرداد ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من به دکتر واریس مراجعه کردم و ایشون 20 عدد قرص دافلن را تجویز کردن،و من قصد بارداری دارم،آیا مصرف کنم یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۶ مرداد ۹۷( 8 ماه پیش)
   بهتر است احتیاط شود و مصرف نکنید ( دافلون در زمان اقدام به بارداری )
 • تصویر کاربر hazre دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من واریس بیضه عمل کردم در ایران و مشهد در حود سه سال پیش که بعد۶ ماه مهاجرت کردم . بعد مهاجرتم مجبور شدم در کلاس زیاد بنشینم و لاغر هم شدم و کم کم پشت ساق پا و زانو واریس ظاهر شدند جوری الان بعد دو سال در تابستون به جز پشت پام و زانو م که سوزش دارم ساق پام هم درد می کند و جوراب می پوشم چون سر کلاس میشینم و این واریس از کنار کشاله ران فکر می کنم ناشی می شود. آیا عمل واریسی که من کرده ام باعث شده واریس پام بوجود بیاید؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 8 ماه پیش)
   واریس پا ارتباطی با عمل واریس بیضه ندارد. ولی فردی که واریس دارد یعنی وریدها ضعیف هستند و مستعد واریس در بیضه ( واریکوسل) ، واریس در مقعد ( همورئیدیا بواسیر) و واریس در پا هاست.
 • تصویر کاربر زهرا دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام،خسته نباشین،من بیست و پنج سالمه،زمینه خانوادگی واریس رو در خانواده داریم،پای چپم رگ آبی برجسته داره که داره به مرور پیش میره،شغلم در بیمارستان ماما هستم و ساعت ها رو پا ایستادم، آیا درمان لیزر رگ هارو کلا مسدود میکنه؟ بعداً دچار درد نمیشم؟امبولی نمیده؟هزینه درمان چقدره؟ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 8 ماه پیش)
   لطفا عکس از پا بفرستید دقیقتر در خصوص روش درمان و هزینه راهنمایی شوید.
   اگر در اپلود عکس با مشکل مواجه شدید به تلگرام یا واتس اپ 09019746344 ارسال کنید.
   هزینه درمان با توجه به نوع درمان و بیمه متفاوت خواهد بود لطفا در زمان ارسال عکس بیمه تان را هم قید کنید
   درمان در خصوص رگهایی که نیاز است لیزر درون رگی اساسا با هدف کاهش احتمال امبولی و رفع درد پا انجام می شود.
درحال دریافت اطلاعات
2 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من حدود چندساله که واریس دارم خستگی پا هم دارم دو ماه پیش به دلیل فشار کاری ورید هایمان سونو گرافی گفتند ترومبوزسطحی شده لطفا راهنمایی کنید البته دکتر رفتم داروی دوکسیم آسپرین تجویز کرده

  1. ghandchi می گوید

   سلام با توجه به مشکل ترومبوز سطحی که یکی از عوارض واریس است توصیه می کنم حضوری تشریف بیاورید تا در صورت نیاز اقدامات درمانی انجام گیرد ، همچنین می توانید از پاها در حالت ایستاده عکس بگیرید و همراه با جواب سونوگرافی در قسمت از دکتر بپرسید سایت ارسال بفرماییید و مشاوره غیر حضوری دریافت نمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش از دکتر