بهترین روش درمان قطعی واریس پا

درمان واریس پا بدون نیاز به جراحی و بستری شدن در بیمارستان مقدور است و درروشهای جدید درمان قطعی واریس پا علائم  واریس  بطور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کنند.


 واریس پا چیست؟

واریس رگ های بیرون زده و مارپیچ مانند روی سطح پوست پاهاست که بخاطر اشکال در عملکرد دریچه های موجود در دیواره  ورید ها بروز می کنند.   این دریچه ها در اصطلاح دریچه های لانه کبوتری خوانده می شوند. رگ های متورم علامت بالینی بیماری وریدی است که می تواند خود عاملی برای بروز مشکلات بعدی باشد و نبایداز کنار آن  به سادگی بگذریم. البته همه انواع رگهای واریسی مشکل زا نیستند و برخی تنها جنبه زیبایی دارند.


 انواع  واریس و تشخیص آنها

رگهای واریسی بسته به قطر و میزان تورم  و ناحیه درگیر طبقه بندی می شوند:

 1.  رگهای عنکبوتی(واریس عنکبوتی)
 2. رگهای رتیکولار
 3. واریس طنابی
 4. واریس لگنی

برای تشخیص رگهای واریسی نیاز به معاینه و بررسی های دقیق مانند سونوگرافی داپلر وریدی و یا ونوگرافی وجود دارد.


 علائم واریس پا

واریس علاوه بر رگهای متورم و برجسته علایم دیگری هم دارد.

ورید سافن

رگهای واریس قطری معادل 25 میلیمتر تا 180 میلیمتر می توانند داشته باشند. اما به خاطر داشته باید تنها قطر رگ بیانگر وخامت اوضاع نیست .

گاهی قبل از آنکه رگها روی پا ریشه دوانده و دیده شوند. این علایم هستند که فرد را کلافه و وادار به مراجعه به پزشک می کنند.

 • احساس درد، سنگینی در پاها، خستگی
 • سندرم پای بیقرار که مانع از به خواب رفتن راحت می شود.
 • گرفتگی عضلات ساق پا  به خصوص در زمان خواب که گاه به نام رگ به رگ شدن نیز بین مردم شناخته می شود.
 • تورم پا ها به ویژه تورم مچ پا
 • تغییر رنگ پوست پا به خصوص اطراف مچ پا و روی ساق پا
 • خارش پوست در اطراف رگ ها و روی پا

درمان dvt


عکس واریس پا

عکسها ی زیر نمونه  نتایج درمان واریس پا در کلینیک دکتر مهرداد اقدسی را نشان می دهد..

به نظر شما آیا درست است  که بیماران مبتلا به واریس را از  درمان صحیح و کاملا  علمی که ظرف  کمتر  از  یک ساعت  و  بدون نیاز  به بیهوشی و بدون نیاز  به بستری شدن  است  محروم کنیم.برای اینکه به ضرورت درمان واریس و راههای موجود در درمان بپردازیم. خوب است در ابتدا مختصری واریس را معرفی کنیم.


چه روش هایی برای درمان قطعی واریس پا وجود دارد؟

در این قسمت می خواهیم انواع روش های درمان واریس پا را به صورت مختصر شرح دهیم.

✅ فوم اسكلروتراپی برای رگهای عنکبوتی

مویرگهای قرمز و بنفش و آبی رنگ نازک نزدیک سطح پوست برای سلامتی مشکل آفرین نیستند اما از نظر ظاهری ممکن است موجب ناراحتی و کاهش اعتماد بنفس فرد شوند.

اسکلروتراپی و روش لیزر سطحی از روشهای مورد استفاده در درمان واریس خفیف یا رگهای عنکبوتی است. معمولا هر دو این روشها نیاز به چند جلسه مراجعه دارد .

براي اثر بخشي بهتر، از حالت فوم یا کف به جای مایع استفاده می شود كه درواقع مخلوطی از گاز و مايع اسکلروسانت است. تحقیقات صورت گرفته نتایج بهتر را در استفاده از co2 استريل براي تهيه فوم تزريقی در مقایسه با هوا نشان داده است، به منظور رعایت حد بالای استاندارد های پزشکی در کلینیک درمان واریس پا از ابتداي سال ۹۲ برای تهيه فوم از گاز co2 استريل شده استفاده می شود.

✅ اسکلروتراپی
در این روش که با کمک سونوگرافی انجام می گیرد، مایع (اسکلروسانت) در داخل رگ گرفتار واریس تزریق می شود که باعث تخریب جداره رگ می گردد. رگ تخریب شده به مرور زمان توسط بدن جذب و حذف می شود. این روش برای درمان رگ های کوچک تر مناسب است.

 

فوم اسکلروتراپی

✅ درمان واریس شدید

یکی از روشهای درمان واریس شدید، انسداد رگ واریسی است. این روشها جایگزین جراحی واریس یا همان عمل واریس شده اند و نتایج حاصل از آنها بسیار درخشان و رضایتبخش بوده است. .میزان موفقیت این روش 97 درصد است

✅ درمان واریس پا با لیزر

در لیزر واریس از انرژی حرارتی لیزر برای بستن جدار داخلی رگ آسیب دیده استفاده می شود. این کار تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار هیچ گونه احساس دردی  نخواهد داشت.بکارگیری روشهای درون رگ به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در درمان واریس پا شناخته می شوند که برای درمان رگهای برجسته و طنابی بکار می رود.

درمان واریس با لیزر

✅ درمان واریس پا با روش رادیوفرکانسی

روش رادیوفرکانسی یکی از بهترین روشهای درمانی جایگزین جراحی درمان واریس پا است که در مراکز درمانی پیشرفته دنیا برای درمان واریس بکار می رود. مزایای این روش که باعث تمایل بیشتر پزشکان و بیماران در انتخاب این روش برای درمان واریس است عبارتند از:

 • بدون نیاز به برش جراحی
 • نداشتن  جای بخیه
 • دوره نقاهت کوتاه
 • عدم نیاز به بیهوشی

این در حالیست که نتایج حاصل و اثر بخشی این روش مشابه جراحی واریس بوده و رضایت بخشی این روش قابل تایید می باشد. دیگر مزیت روش رادیوفرکانسی که آن را گزینه ی مناسب برای مراجعین به ویژه افراد پرمشغله و فعال نموده است عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان  است. به طوریکه ظرف مدت کمتر از یکساعت ، در کلینیک صورت می گیرد و بیمار می تواند با پای خود به منزل برگردد و نیاز به استراحت ندارد. با توجه به کارآمدی و بازده مناسب این روش و اقبال روز افزون بیماران و پزشکان در بهره جستن از این روش درمانی موثر دستگاههای متنوعی برای درمان درون رگی در طی سالهای اخیر مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

 

فیلم نحوه  درمان واریس  که در  سیزدهمین کنگره بین المللی  قلب وعروق  در تاریخ  خرداد 1390 این  برنامه  آموزشی  توسط دکترمهرداد  اقدسی برای متخصص واریس پا و متخصصین قلب و عروق  اجرا شده  است.  البته این فیلم خلاصه شده  و زمان واقعی آن حدود  45 دقیقه  بوده است.

✅ جراحی واریس پا 

در این روش با ایجاد برش هایی روی پوست پا رگ واریسی خارج می گردد و جراحی تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی نخاعی انجام می شود . از جمله محدودیتهای روش جراحی می توان به نیاز به بستری شدن در بیمارستان اشاره کرد همچنین با توجه به عوارض احتمالی جراحی و بیهوشی و بجای ماندن جوشگاه جراحی این روش بتدریج در دنیا منسوخ شده است و تنها محدود به مبتلایان در مراحل فوق پیشرفته بیماری می شود

✅ درمان درون رگی واریس پا با چسب

در این روش با چسب مخصوصی که درون رگ تزریق میشود رگ واریسی بسته می شود. این روش از فوریه ۲۰۱۴ تاییدیه FDAاخذ کرده است و به عنوان یکی از تازه های درمان واریس پا در جهان شناخته می شود.دو مزیت این روش عبارتند از:

۱-نیاز به تزریق مایع بیحسی دراطراف رگ وجود ندارد.

۲- هاله کبودی مسیر رگ بعد از درمان نمایان نمی شود.

علی رقم وجود مزایای اشاره شده ، محدودیتهایی همچون عدم بررسی و آگاهی از نتایج درازمدت ( پس از چندسال ) این روش باعث شده تا بسیاری از متخصصین در پیشنهاد این روش درمانی به بیماران جانب احتیاط را پیش بگیرند بعلاوه هزینه های برآورد شده برای این روش در مقایسه با دیگر روشهای درون رگی بالاتر است که به نوبه خود مانع از توسعه بکارگیری این متد در درمان واریس پا شده است.

 

درمان واریس با لیزر: روش بدون درد و سرپایی

عکس لبخند: این عکس در پایان لیزر درمانی واریس پا در یکی از غروبهای ماه مبارک رمضان گرفته شده و با اجازه کتبی بیمار محترم منتشر گردید.  

✅ میکرو فلبکتومی

برای درمان رگ های شاخه ای روشی وجود دارد که با بی حسی موضعی و بطور سرپایی انجام می پذیرد. انجام جراحی موضعی برای برداشتن رگ های شاخه ای در صورتی که درگیری رگ های عمقی و ریشه ای وجود نداشته باشد، می تواند راه مناسبی برای درمان رگ های کوچک شاخه ای باشد. در این روش برشی کوچک به اندازه یک عدس ایجاد می شود و برای برطرف کردن ظاهر برجستهرگها نزذیک سطح پوست از این روش استفاده می شود.


اقداماتی که در کنار درمان اصلی به درمان سریع واریس پا کمک می کنند

به این اقدامات در اصطلاح خودمراقبتی یا مراقبتی هم گفته می شود که در مراحل اولیه بیماری واریس یا بعد از انجام اقدامات درمانی می توانند مفید باشند.

✅ استفاده از جوراب واریس پا

معمولا طیف فشار جوراب مورد استفاده از 25-18 تا 35-25 میلی متر جیوه می باشد. بهتر است ارتفاع جوراب واریس پا و میزان فشار جوراب را دکتر برای شما تعیین کند.

✅ کاهش وزن در صورت داشتن وزن اضافه

وزن بالا باعث فشار مضاعف به وریدهای پا می شود. البته کاهش وزن هم بایستی اصولی و با سرعت معقول انجام شود.

✅ درمان واریس پا با ورزش

انجام حرکات و نرمش های مناسب جهت بهبود درد واریس. رگ های واریسی پا در صورتی که سطحی باشند ممکن است با حرکات و نرش های مخصوص پا درمان شوند.

✅ ایجاد تغییرات ساده در سبک زندگی

چند تغییر ساده می تواننند به پیشگیری از تشدید بیماری و یا عود مجدد واریس کمک کنند:

 1.  پیاده روی روزانه
 2. بالا نگه داشتن پاها در زمان استراحت
 3. پرهیز از ایستادن طولانی
 4. رفع یبوست

✅ داروی واریس پا

داروی واریس پا شامل قرص برای واریس یا پماد واریس می باشد که برای رفع درد و کاهش شدت علایم به صورت موقت در افرادی که به هر دلیل نمی توانند روشهای قطعی درمان واریس را انجام دهند بکار می رود. قرص واریس بیشتر حالت پیشگیری از پیشرفت و یا بروز مجدد واریس  دارد و نمی تواند رگهای موجود را کاملا رفع کند و ازبین ببرد . بعلاوه اکثر داروهای واریس موجود با کم کردن التهاب، جلوی درد پا و تورم پا را می گیرند.

✅ درمان خانگی واریس پا

برای کم کردن درد و برطرف کردن درد و احساس خستگی در پاها می توان از برخی درمان خانگی واریس پا استفاده کرد. این روشها نتیجه صد در صد ندارند و تنها برای کاهش درد می توانند مفید باشند. سرکه سیب، سیر و روغن زیتون از جمله این موارد هستند .

پس از طی بازه زمانی مشخص برای مثال 6 ماه و رعایت تمام توصیه ها پزشک در مورد اثر بخشی اقدامات مراقبتی می تواند تصمیم گیری نماید .در صورت رضایت بخش بودن نتایج رعایت همین توصیه ها و مراجعه سالانه برای پیگیری به بیمار پیشنهاد می شود.

ولی اگر نتایج خوب نبود و واریس پا تشدید شده بود و علایمی مثل خستگی و گرفتگی عضلات در خواب پابرجا بودند از روشهای دیگر برای درمان واریس پا استفاده می شود.

✅ درمان واریس پا با حجامت

روشهای درمان سنتی هر چند همیشه با نتایج مطلوب همراه نیستند ولی در مورد بیمارانی که امکان درمان برای آنها وجود ندارد طبق توصیه پزشک متخصص می تواند به عنوان روش مکمل برای کم کردن درد بیمار مورد استفاده قرار گیرد. اینکه حجامت یا زالو درمانی کدام مناسب است سوالی است که به صورت فردی و با توجه به احتمال بروز لخته ، ارزیابی وضعیت جسمانی و شرایط بیمار قابل پاسخگویی است.

درمان واریس پا با زالو 

دکتر مهرداد اقدسی زالو درمانی برای واریس پا را توصیه نمی کند. زیرا این روش عواقب بسیاری از جمله کبودی پا بعد از زالو درمانی و بازگشت رگ های واریسی پا در همان ناحیه در پی خواهد داشت.

پماد برای درمان واریس پا

پماد های بسیاری برای درمان واریس تجویز  می شود که متا در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

پماد varisil

 • کاهش دهنده تورم ورید های واریسی
 • کاهش درد و خارش
 • طبق توصیه های پزشک مصرف شود.

ژل ماساژ پا Antistax

 • کمک رسانی به گردش خون در پا
 • خنک کننده رگ های پا
 • جلوگیری از خستگی پا
 • قدرت جذب بسیار بالا

پماد vascul

 • مناسب برای افرادی که به مدت طولانی باید بایستند یا بنشینند.
 • بهبود ورید های واریسی و رگ های عنکبوتی
 • مناسب برای ران ، باسن ، بازو و ساق پا
 • فقط برای استعمال خارجی مصرف شود. از استفاده کردن بر روی زخم خود داری شود.

مراحل تشخیص واریس پا

قبل از تصمیم گیری در مورد روش درمانی مناسب معمولا سونوگرافی و دیگر روشهای تشخیصی انجام می شود اگر رفلاکس وریدی مشخص شود در واقع بیمار واریس شدید دارد و نیاز به انجام روشهای درمانی برای نجات از درد پا و سنگینی است.

✅ سونوگرافی داپلر چیست؟

پس از انجام معاینات بالینی، و  سوال از بیمار در خصوص سوابق پزشکی و سابقه احتمالی واریس در اعضای خانواده وی نوبت به بررسی عروق می رسد تا بتوان سلامت عروق را به دقت وارسی نمود. این بررسی معمولا با سونوگرافی داپلر به عمل می آید. با انجام سونوگرافی وضعیت جریان  خون در وریدها به دقت بررسی و شرایط وریدی مشخص می شود.

✅ پلتیسموگرافی

به جز سونوگرافی داپلر، روش های دیگر همچون  پلتیسموگرافی برای بررسی دقیق عروق عمقی  (بررسی ترومبوز ورید های عمقی، گرفتگی و….) نیز مورد استفاده قرار می گیرد.در صورت نیاز ممکن است پزشک برای شما تستهای تشخیصی دیگر نیز استفاده کند.

✅ سونوگرافی داپلکس

از این نوع سونوگرافی برای اندازه گیری سرعت جریان خون در رگ ها استفاده می شود. سونوگرافی داپلکس به علت رنگی بودن تصویر واضح تری از ورید ها به متخصص واریس پا نشان می دهد.

✅ ونوگرافی چیست؟

ونوگرافی ، یکی از این روشهایی است که برای ارزیابی وضعیت ورید مشخص یا  سیستم وریدی استفاده میشود.  تشخیص ترومبوز عروق عمقی یا لخته خون در عروق عمقی و رگهای واریسی پیش از جراحی یا مشکلات مادرزادی عروقی ، بررسی عملکرد دریچه های وریدی یا تشخیص انسداد عروقی و وریدی  از جمله مواردی است که ونوگرافی در تشخیص این مشکلات بکار گرفته می شود.


علل ایجاد واریس در بدن چیست؟

در این قسمت می خواهیم به بررسی علل به وجود آمدن واریس در بدن بپردازیم.

افزایش وزن

یکی از علل اصلی ایجاد واریس در پا افزایش وزن می باشد

سن

با بالا رفتن سن رگ های واریسی در بدن بیشتر نمایان می شوند.

ارث

تقریبا بیش از 60 درصد رگ های واریسی بدن موروثی می باشد.

جنسیت

زنان بیشتر از مردان دچار این عارضه می گردد. زیرا زنان در دوران بارداری با افزایش وزن شدید رو به رو می شوند.

ایستادن طولانی مدت

از دیگر علل به وجود آمدن واریس در پا ایستادن روی پاها به مدت طولانی می باشد.


برای پیشگیری از واریس پا چه کارهایی باید انجام دهیم؟

دکتر مهرداد اقدسی به بیماران خود توصیه می کند برای پیشگیری از واریس کارهای زیر را انجام دهند.

 • داشتن برنامه ورزشی روزانه و منظم
 • نشستن در حالت مناسب
 • از ایستادن در مدت طولانی خودداری کنید
 • از پوشیدن شلوار های تنگ خودداری کنید.
 • وزن بدن خود را در حالت ایده آل حفظ کنید.
 • از سیگار کشیدن بپرهیزد.
 • از جوراب واریس استفاده کنید.
 • از یبوست پیشگیری کنید.
 • استفاده از ویتامین به صورت روزانه.
 • رعایت رژیم غذایی مناسب
 • بالا نگه داشتن پاها

چه زمانی باید به متخصص واریس مراجعه کنیم؟

درصورتی که در پاهای خود تورم ، درد شدید ، پاره شدن رگ های واریسی ، زخم ،تغییر در رنگ پوست ، تغیر ضخامت پوست  و خونریزی رگ های واریسی مشاهده کردید حتما باید به پزشک مراجعه کرده و برای درمان واریس پای خود اقدامات لازم را انجام دهید.

 کلینیک درمان واریس

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

1+
همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر F@n یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید.واریس عنکبوتی در پشت دو زانو دارم.دبیر هستم و زیاد می ایستم. دردی ندارم ولی برای زیبایی از کدام شیوه درمان باید استفاده کنم که درد نداشته باشه و نیاز به بستری هم نباشه .هزینه اش حدودا چه قدر میشه؟ با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 2 روز پیش)

   سلام برای رگهای عنکبوتی معمولا دو شیوه اسکلروتراپی و تزریق کار میشود . به لحاظ هزینه نیاز به ارسال عکس جهت براورد حدودی تعداد جلسات و روش درمان است

 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام.آیا واریس منجر به سیاتیک میشه؟ به طور کلی ایا باهم ارتباط دارند؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲ تیر ۹۸( 2 روز پیش)

   خیر به هم ارتباط ندارند و حالت درد پای ناشی از واریس و سیاتیک هم متفاوت هست. چاقی می تواند باعث تشدید هر دو شود . 

 • تصویر کاربر ولی جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  رانندگی طولانی مدت که منجر به کمر درد و پادرد و احساس درد در مفاصل بدن من شده است ، بعد از چند روز هم باعث ورم در مچ پا و ایجاد رگ های عنکبوتی شده . آیا اینها به هم ارتباط دارند؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام ممکن است مرتبط باشد در آینده بیشتر مراعات کنید و حین رانندگی طولانی جوراب زیر زانو کلاس یک بپوشید و هر   ساعت رانندگی 10 دقیقه راه بروید و نرمش کنید

 • تصویر کاربر Mehrnaz سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من تازه موتجه رگهایسطحی روی پام شدم و پاهامم تپله ولی زیادم راه میرم و می ایشتم و حس میکنم داره بیش تر میشه این رگا
  جوراب واریس کمک کنندس ؟اگ لاغر شم این رگها احتمال خوب شدن دارند ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام ، کاهش وزن مزایای بسیاری  برای سلامتی دارد ، می تواند از واریس پیشگیری کند اما روی رگهایی که ایجاد شده اند و روی پای شما هستند تاثیری نخواهد داشت 

 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من بعد از بارداری دچار واریس پشت زانو شدم.الان که 6 سال از بارداری میگذرد درد پشت زانو به سراغم آمده.کار ایستاده هم زیاد دارم. این درد پشت زانو هنگام خم و راست کردن زانو به دلیل واریس میتونه باشه یا علت دیگه ای داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام عکس از پاها در حالت ایستاده بفرستید تا دقیقتر راهنمایی شوید اما معمولا واریس در و خستگی و سنگینی پا می دهد نه درد هنگام خم و راست شدن زانو .

   بهتر است متحصص ارتوپد زانو مراجعه داشته باشید

 • تصویر کاربر فرید پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  مشاوره وقت بخیر .من در ناحیه پا دچار تورم رگ های واریس هستم .برای انجام درمان لیزر درمانی و هزینه و وقت آن به مشاوره در این زمینه نیازمندم .در ضمن آیا بیمه طلایی فرهنگیان هزینه‌های درمانی را تحت پوشش قرار می دهد یا خیر ؟
  ممنون میشوم توضیحات بیشتر ی ارایه فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام روشدرمان پای شما تلفیق روش رادیوفرکانسی و فلبکتومی است . دران لیزر واریس برای رفع ریشه ای واریس است و نتیجه ازبین رفتن درد و سنگینی ناشی از واریس است . فلبکتومی هم برای رفع ظاهر برامده رگها بکار می رود. که در مجموع برامدگی ها خیلی بهتر میشوند. برای هزینه ها با شما تماس گرفته می شود. 

 • تصویر کاربر هادی چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت شما بخیر.من چندسالی هست که درگیر واریس پا هستم و واقعا خسته شدم.پای چپم هم با روش آر افدرمان شد اما فرق آنچنانی نکرد و دوباره همون آش و همون کاسه.خدایی خداوکیلی چیکار کنم واقعا خسته شدم چون کلی تبلیغ دیدم اما دیگه بهشون اطمینان ندارم.خواهشا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام

   توصیه می کنیم مراجعه حضوری داشته باشید تا بتوان با معاینه دقیقتر به سوال شما جواب داد که علت چیست و چه باید کرد .

   پاسخ کلی پاسخ به سوال شما اینست که  پس از درمان مجدد مبتلا شده اید و درگیری هر دو پا نشان از زمینه ارثی یا شغلی مستعد ابتلا به واریس دارد . توصیه من به شما درمان واریس حال حاضر و بعد رعایت توصیه های مربوط به پیشگیری از واریس در کنار مراجعه ادواری به پزشک معالج و تحت نظر بودن است . در کلینیک به بیماران با شرایط مشابه شما توصیه می کنیم سالانه یکبار برای چک و معاینه تشریف بیاورند تا در صورت شروع علایم و درگیری رگ جدید بتوان قبل از وخیم شدن شرایط جلوی پیشرفت بیماری را گرفت.

   اگر وزن بالا دارید ، وزن کم کنید. شغل دائم ایستادنی یا پشت میز نشینی طولانی دارید در خصوص شخص شما شاید نیاز باشد جوراب واریس بپوشید . در هر حال نیاز هست با توجه به استعداد بدنیتان تمهیدات پیشگیری از یبوست ، سیگار نکشیدن ، داشتن پیاده روی در برنامه روزانه را جزیی از زندگیتان نمایید

 • تصویر کاربر رقیه جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام واسه درمان واریس بیمه تکمیلی شاملش میشه اگه نمیشه حدودا هزینش چه قدر
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   درمان برخی انواع واریس تحت پوشش بیمه هست . لطفا عکس از پا بفرستید روش و پوشش بیمه و هزینه خدمت شما اعلام شود.

    

 • تصویر کاربر رقیه جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر 26 سالمه متاهل واریس پا دارم به به صورت عنکبوتی هستش ارثی تو خانواده مون هستش درمان قطعی داره
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام ، واریس عنکبوتی با روش اسکلروتراپی قابل درمان است و رگی که درمان می شود ، برگشت ندارد .

   در مورد رگهای فعلی، شما درمان قطعی است ولی ممكن است درآينده  رگهای ديگری ايجاد شوند كه  مرتبط با ارث،  وضعيت هورمونی و بسياری فاكتورهای ديگر است

 • تصویر کاربر اکبری یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  برای من جوراب واریس با کلاس فشار 2 تجویز شده است برای انتخای سایز جوراب اندازه های من هم به سایز 2 وهم 3 می خورد بهتر است کدام را انتخاب کنم جوراب کوچکتر که تنگتر باشد یا کمی گشادتر باشد بهتر است
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام  تفاوت در حدی نیست که احساس  کنید. سعی کنید طبق اندازه های صبح جوراب تهیه کنید که پا حداقل میزان تورم را دارد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر