چسب واریس درمانی برای واریس شدید

در درمان واریس شدید و طنابی ، یکی از دغدغه های بیماران درد بعد از درمان یا حین درمان است. درروش درمان واریس با چسب بافتی این نگزانی به طرز چشمگیری برطرف شده است و دیگر خبری از سوزنهای بیحسی در مسیر رگ معیوب نیست .

سیستم نوین درمان واریس با استفاده از چسب بافتی در سالهای اخیر معرفی شده است این روش مورد تایید سازمان غذاو داروی آمریکا FDA است و و در کنار روشهایی همچون لیزر واریس و روش رادیوفرکانسی برای درمان واریس بکار می رود.

💥درمان واریس با چسب واریس 

اساس درمان واریس با چسب بر مبنا مسدود کردن  رگ اسیب دیده است. با توجه به ویژگیهای خاص ، این روش توانسته برای گروهی از بیماران مورد استفاده قرار گیرد و کیفیت درمان را بهبود بخشد.

درمان واریس با چسب به عنوان تنها روش غیر حرارتی، بدون نیاز به ماده بی حسی و بدون دخالت ماده اسکلروزان است. در این روش از چسب بافتی مخصوص برای بستن رگ استفاده می شود.

حتما بخوانید

اگر از روش درمان واریس پا با چسب واریس نتیجه دلخواه را نگرفته اید، می توانید برای درمان قطعی واریس پا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی واریس پا

💥مراحل درمان واریس با چسب واریس

در این قسمت به بررسی مراحل در مان واریس توسط جسب واریس می پردازیم.

سونوگرافی و مشخص کردن مسیر رگ

این مرحله که در تمامی روشهای اندوواسکولار ( درون رگی ) مشابه است به لحاظ نقشه یابی صحیح مهم است.

جا گذاری کاتتر مخصوص در رگ

از این کاتتر مویی برای هدایت چسب به درون رگ استفاده می شود. برای جاسازی ممکن است دکتر از چند سوزن بی حسی برای بی حس کردن موضع ورود به رگ استفاده کند.

آماده سازی چسب

در این روش درمانی ، چسب در سرنگ های مخصوص وارد می شود و سپس سرنگ در داخل محفظه ای مخصوص دستگاه تزریق چسب قرار می گیرد. ظاهر دستگاه شبیه بک تفنگ است که سرنگ ها مانند فشنگ در آن جا گذاری می شود.

اتصال کاتتر به دستگاه تزریق چسب

در این مرحله دستگاه تزریق چسب را به کاتر متصل می کنیم.

هدایت چسب تحت سونو به داخل رگ

سرعت انتقال و فواصل طولی مناسب در رگ با توجه به مهارت متخصص واریس در نتیجه نهایی درمان موثر است. ممکن است حسی مثل فشار در رگ را بیمار احساس کند.

فشرده سازی رگ

در این مرحله فشرده سازی رگ و اطمینان از پر شدن محیط داخلی رگ از چسب بافتی اتفاق می افتد.

پانسمان محل ورود کاتتر

این سیستم به منظور به حداقل رساندن درد و ناراحتی بیمار و کاهش طول دوره نقاهت طراحی شده است . پس از اتمام کار تنها یک باند کوچک در محل ورود کاتتر قرار می گیرد.

💥تفاوت لیزر واریس با چسب واریس

در جریان انتخاب روش درمانی مناسب بیماران می خواهند بدانند تفاوت روش لیزر واریس، چسب واریس و درمان با RF در چیست و هر کدام از چه لحاظی بهترتند؟

🔻 آنچه روش درمان واریس با چسب را از بقیه روشهای درون رگی متمایز می کند ، نبود احتمال آسیب عصبی در زمان درمان سافن کوچک است.

🔻عدم استفاده از سوزن بی حسی و عدم وجود احتمال سوختگی از دیگر مزایای روش درمان با چسب است. البته شایان ذکر است که در صورت انجام درمان با روشهای دیگر توسط پزشک با تجربه، احتمال بروز این آسیب ها ناچیز است.

🔻مزیت دیگر چسب واریس ، کبودی و درد کمتر و دوره نقاهت کوتاه است.

🔻بعد از درمان با چسب بافتی معمولا نیاز به استفاده از جوراب واریس نیست واین مورد هم مزیتی برای افرادی است که به هیچ عنوان قادر به تحمل جوراب واریس حتی برای یک دوره زمانی کوتاه هم نیستند. البته در برخی موارد طبق نظر پزشک بهتر است جوراب واریس استفاده شود.

حتما بخوانید

یکی از روش های درمان قطعی واریس پا لیزر واریس پا می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیزر واریس

💥درمان واریس با چسب چه خطرات و عوارضی دارد؟

✅این روش جز روشهای کم تهاجمی در درمان واریس بحساب می آید . با این وجود، خطراتی هم دارد.

✅واکنش آلژیک و حساسیت به چسب

✅فیستول شریانی – وریدی( ارتباط غیرطبیعی بین شریان و ورید

✅خونریزی از محل ورود کاتتر

✅خطر بروز لخته خون در ورید عمقی

✅ادم یا ورم پا در پای تحت درمان

✅هماتوم ( جمع شدگی خون در خارج از رگ)

✅پر رنگ شدن پوست

✅عفونت در محل جاگذاری کاتتر

✅اختلالات اعصاب مثل سکته و مرگ

✅التهاب غیر اختصاصی پوست

درد ساق پا

✅پارا استزیا (احساس مور مور شدن ، بی حسی و سوختگی )

✅فلبیت

✅آمبولی ریوی

✅کهیر و یا زخم در محل تزریق

✅پارگی وریدی

✅اسکار واضح روی پوست

💥بهترین روش درمان برای واریس شدید کدام است؟

در کلینیک گاها با بیمارانی مواجه می شویم که به رغم مطالعه و داشتن آگاهی از جزییات روشهای درمانی نگران انتخاب روش مناسب هستند و در سبک سنگین موارد ، نتوانستند به نتیجه نهایی برسند .
لازم دیدیم در اینجا نمونه ای از این قبیل سوالات که از دکتر اقدسی در قسمت مشاوره آنلاین پرسیده شده را با شما به اشتراک بگذاریم و در آخر جمع بندی داشته باشیم

سوال: عرض ادب و احترام.آقای دکتر طی ویزیت شما میبایست عمل آراف (رادیوفرکانسی) و ام اف جهت واریس طنابی پام باید انجام بدم.جسارتا با توجه به پیشرفت علم و فرمایش شما پیرامون جدیدترین نوع عمل با چسب واریس.واقعا در انتخاب استفاده از چسب و مورد پیشنهادی جنابعالی دچار شک شدم.با توجه به اینکه در شهرستان زندگی میکنم و هزینه اقامت و رفت و آمد سنگین میباشد.لطفا باتوجه به اینکه خواهان عملی هستم که کمترین عارضه و بدون برگشت باشد و ضمنا با توجه به اینکه احتمال درد یا خونریزی و یا مراجعه بعد از عمل نیاز میباشد.استدعا دارم بنده را از این شبه خارج و نظر قطعی جهت انجام مداوا اعلام بفرمایید.سپاسگزارم. آقای دکتر در درمان باچسب ظاهرا رگها برجسته خارج نمیشوند و روند بصورت جذب رگ در مرور زمان میباشد.لطفا راهنمایی بفرمایید نتیجه کدام روش، بهینه تر و قطعی تر در درمان واریس طنابی پا میباشد.با سپاس مجدد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. عباس رضاییان می گوید

  آیا در کلینیک شما درمان واریس پا با روش جدی venaseal انجام می شود؟
  با تشکر

  1. دکتر مهرداد اقدسی می گوید

   با سلام؛ بله
   ونا سیل در واقع استفاده از چسب یا glue است که در بعضی از بیماران انجام میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.