عکس واریس پا – عکسهای قبل و بعد از درمان

زمان مطالعه: 9 دقیقه

در این مقاله به بررسی مشخصات بیماران مختلف که به کلینیک واریس دکتر مهرداد اقدسی مراجعه کرده‌اند مشاهده می‌کنید. همچنین  عکسهای واریس پا قبل و بعد از درمان را مشاهده خواهید کرد.

قبل و بعد از  واریس پا در بارداری

مهین خانم از درد پا در زمان کار خانه بخصوص حین ظرفشویی و تمیز کاری شکایت داشت . به گفته ایشان، این رگها از زمان بارداری دوم روی پا ایجاد شدند و 2 سال از زمان بارداری سپری شده و ایشان در این بارداری بیش از حد انتظار وزن اضافه کردند.
دکتر اقدسی برای درمان واریس پا این بیمار ، روش لیزر واریس و فلبکتومی را انتخاب کردند.
با توجه به اهمیت زیبایی پاها در بانوان در کنار درمان رگ واریسی به منظور پیشگیری از عوارض واریس این بیمار کاندید درمان با لیزر و فلبکتومی شد. با توجه به وسعت کار، لیزر درون رگی در طی یک جلسه و سپس با فاصله 3 هفته جلسه فلبکتومی برای این خانم جوان انجام شد.

مشخصات بیمار

جنس: زن
سابقه بارداری :2 بارداری
مصرف دارو: مصرف ندارد
سن: 39 سال
سابقه لخته خون : ندارد
شغل : خانه دار
تشخیص : درگیری صافن بزرگ
روش درمان: فلبکتومی و لیزر واریس

عکس قبل و بعد از درمان زخم واریس

علی آقا شاکی از درد بی امان زخم واریس بخصوص عصرها که سوپر شلوغتر و کار سنگینتر است ، او را بفکر بستن مغازه انداخته است. زخمی که روی ساق پا ایجاد شده بود و تقریبا او فکر می کند که درمانی ندارد. نزدیک به 15 سال قبل جراحی واریس برای پا انجام شده ولی مجدد عود داشته است البته اینبار شدیدتر . از طریق یکی از مشتریان به کلینیک دکتر اقدسی معرفی شدند و تنها سوالشان در زمان ویزیت این بود که” این پا بالاخره درست می شود ؟ یا فقط باید با آن بسازم “
دکتر اقدسی برای درمان این بیمار از تلفیق سه روش  درمان واریس با روش رادیوفرکانسی ، اسکلروتراپی و فلبکتومی استفاده کردند. یکی از مسائل مطرح در زمان بروز تغییر رنگ پوست این است که پس از درمان تاحدودی رنگ بمرور کمتر میشود ولی کاملا از بین نمی رود. در جلسه چکاپ پس از 3 هفته از درمان بسته شدن نسبی زخم در عکس مشهود است. به مرور زمان این زخم کاملا بسته می‌شود و دوره درمان این بیمار هنوز کامل نشده است ( یک ماه گذشته است.)

مشخصات بیمار

جنس : مرد
مصرف دارو: ایندرال
سن : 47 سال
سابقه لخته خون : ندارد
شغل : سوپر مارکتی
تشخیص: درگیری صافن و زخم پا
روش درمان : رادیوفرکانسی/ فلبکتومی/ اسکلروتراپی

عکس واریس پا قبل و بعد از درمان


آیدا خانم شاکی از رگهای ریزی است که در ناحیه ران ، پشت زانو ، ساق و مچ پا پدیدار شده اند. دکتر اقدسی پس از معاینه و بررسی رگهای ریز پراگنده تاکید به درمان تلفیقی برای از بین بردن همزمان رگهای رتیکولر تغذیه کننده و رگهای سطحی بسیار ریز داشتند تا از این طریق بتوانند نتیجه رضایت بخشی را مشاهده نمایند اینکار قرار شد در 2 جلسه انجام شود که عکس حال حاضر نتیجه جلسه اول لیزر و اسکلروتراپی است . سوالی که در مشاوره وجود داشت آیا نمی شود فقط اسکلروتراپی کرد؟ که پاسخ دکتر اقدسی به این بیمار این بود که قطر خیلی کم برخی رگها مانع از امکان انجام اسکلروتراپی به تنهای است .

همچنین با توجه به شرایط بیمار،‌قرص واریس لوتروکسین تجویز شده است. عکس بعد یک جلسه را در زیر می‌توانید مشاهده می‌کنید:

مشخصات بیمار

جنس: زن
بارداری: ندارد
دارو‌: لوتروکسین

سن: 36 سال
سابقه لخته خون : ندارد- حساسیت دارویی و خوراکی گزارش نشد
شغل : بازاریاب
تشخیص : رگهای عنکبوتی با زمینه ارثی بیماری
راه درمان: تلفیق لیزر سطحی و اسکلروتراپی

 

قبل و بعد از درمان واریس پا در کارمندان

زهرا خانم عنوان می کرد که 10-15 سالی هست که این رگها روی پایش هستند اما از اول انقد پررنگ و مجتمع نبوده اند . در یکسال گذشته همسرش به او گفته پادرد ت از این واریس ها ست. با جستجو در اینترنت با کلینیک واریس دکتر اقدسی آشنا شده است و در جلسه مشاوره دو سوال مهم را مطرح نمودند . اول اینکه پادرد من درست می شود؟ و دوم اینکه این رگها کاملا برطرف می شوند؟
دکتر اقدسی در پاسخ اعلام کردند که رگهای عنکبوتی معمولا پادرد نمی دهند و با انجام سونوگرافی در حین معاینه حضوری این اطمینان حاصل شد که رگهای عمقی پا خوشبختانه آسیب ندیده اند و علت پادرد این رگها نیست.
در خصوص از بین رفتن رگها ، در فرایندهای درمان رگهای عنکبوتی ، رگها با استفاده از ماده شیمیایی خشکانده می شوند و به مرور جذب می شوند معمولا نتیجه جلسات 70-80 درصدی است. یعنی فردی از فاصله حدود یک متر نمی تواند رگ روی پا ببیند.
چون زهرا خانم از تبریز مهمان کلینیک ما بودند فاصله جلسات بیش از یکماه شد یعنی حدود 5 ماه طول کشید . عکس موجود در ارشیو کلینیک برای ابتدای جلسه سوم است .

مشخصات بیمار

جنس:زن
سابقه باردار ی: 1 فرزند
مصرف دارو: هیچ
سن: 43 سال
سابقه لخته خون : ندارد- حساسیت دارویی و خوراکی گزارش نشد
شغل : کارمند بانک ملی
تشخیص : رگهای عنکبوتی –رتیکولر و ریز
راه درمان: فوم اسکلروتراپی در 3 جلسه

عکس قبل و بعد از درمان واریس

برای ناهید خانم کار درمانی در دو جلسه با فاصله 7 هفته از هم انجام شد نتیجه حاصل بصورت عکس آرشیو شده است . فلبکتومی سوزنی به پزشک کمک می کند تا با حداقل رساندن ماده تزریقی بتواند کار روی رگهای رتیکولر (رگ‌های سبز و نسبتا برجسته) را انجام دهد که نتیجه لک کمتر و در عین حال کاهش تعداد جلسات تزریق است.

مشخصات بیمار

سابقه بارداری : 2 بارداری
مصرف دارو: داروی پر فشارخون
سن: 47 سال
سابقه لخته خون : ندارد- حساسیت دارویی و خوراکی گزارش نشد
شغل : کارمند
تشخیص : رگهای عنکبوتی با بالارفتن سن و بارداری
راه درمان: تلفیق فلبکتومی سوزنی و فوم اسکلروتراپی

عکسهای واریس پا قبل و پس از درمان

عطیه خانم برای مشاوره نزد چند پزشک مراجعه کرده بود و در کل به او پیشنهاد شده بود که با اسکلروتراپی پا بهتر میشود اما ممکن است لک در رگ درشت برای مدتی بماند و این رگ با اسکلروتراپی به سادگی برطرف نمیشود. در حین جلسه مشاوره تاکید به این موضوع داشت که پایشان از نظر ظاهری بهتر شود چون درد خاصی ندارند .
دکتر اقدسی پس از انجام ‌سونوگرافی و ارزیابی عروق عمقی پیشنهاد به انجام روش فلبکتومی برای رگ درشت و اسکلروتراپی برای رگهای ریز دادند
فاصله بین جلسات ۴ هفته در نظر گرفته شد و بعد از هر جلسه نزدیک ۱۴ روز جوراب واریس استفاده شد.

مشخصات بیمار

جنس: زن
سن: ۵۰
رگ واریسی بدون ریشه و بدون درگیری صافن بزرگ
روش: فلبکتومی ۱جلسه اسکلروتراپی ۲ جلسه

 

عکسهای قبل و بعد از درمان رگهای عنکبوتی 

معاینه رگهای ریز با استفاده از تکنولوژی بروز دستگاه نورveinlight بمنظور نقشه برداری دقیق رگها قبل درمان و در حین درمان رگهای عنکبوتی این بیمار انجام شد. اینکار نتایج پایداری را در درمان رگهای ریز باعث میشود.
آناهیتا خانم پس از انجام ‌سه جلسه اسکلروتراپی و نتایجی که در تصویر می بینید به نتیجه رضایت بخش رسیدند.

مشخصات بیمار

جنس: زن
سن:‌ ۴۳
دارو مصرف نمی کند
تشخیص رگهای عنکبوتی متراکم در قسمتهای مختلف
روش درمانی : اسکلروتراپی ۳ جلسه

عکس قبل و بعد از درمان واریس قوزک پا

 
لیزر واریس برای آقا یحیی، مرداد ماه  در کلینیک دیگری انجام شده بود و خوشبختانه ریشه واریس به صورت کامل بسته شده بود با گذشت چهارماه و با وجود رعایت توصیه های صورت گرفته همچنان زخم ناحیه قوزک باز بود و بهبودی حاصل نشده بود که برای مشاوره و ادامه درمان توسط پزشک همکار به کلینیک دکتر اقدسی ارجاع داده شدند
دکتراقدسی پس از سونوگرافی و بررسی عروق محیط زخم تصمیم به ادامه درمان با فوم اسکلروتراپی برای زخم نمودند که از آبان ماه اسکلروتراپی و توصیه های لازم برای بسته شدن زخم شامل بر پانسمان مخصوص و بالانگه داشتن پاها در زمان خواب انجام شد.
طی معاینات و تزریق در دو دوره خوشبختانه پس از ۲/۵ ماه زخم کاملا بسته شد.
همانطور که در تصویر می بینید خشکی پوست، تغییر رنگ و زخم واریس همگی از عوارض واریس درمان نشده هستند.

مشخصات بیمار

جنس:مرد
دارو: آسپرین؛ آتروواستاتین؛ آمیلودیپین‌ ۵
سابقه لخته : ندارد
تشخیص : زخم واریس و درمان کامل نشده واریس

درمان تلفیقی واریس طنابی دریک جلسه برای مسافری از کردستان

آقا  محسن بیمار ساکن کردستان که به توصیه برادرش که ساکن شهر کرج  هستند به کلینیک ما تشریف آوردند. برادر ایشان هشدار لازم را در خصوص جدی نگرفتن واریس و به تعویق انداختن درمان به بیمار داده بودند. 

جنس : مرد
مصرف دارو: ندارد
سن : 52 سال
سابقه لخته خون : ندارد
شغل : کارمند شرکت برق
تشخیص: درگیری صافن 
روش درمان : درمان لیزری واریس (درمان سه گانه نوین)

توضیحات دکتر اقدسی در مورد درمان واریس پا

قبل وبعد درمان واریس در بیمار دیابتی 

در زمان مراجعه علی رقم پا درد شدید بیمارو همراهان نسبت به انجام کار مردد بودند ، اذعان داشتند زیبایی پا برایشان اهمیت ندارد درد به جایی رسیده که  قادر به ادامه  فعالیت های روزمره نیستند. نوع درد خوشبختانه تیپیک درد واریس بود  و البته  به بیمار توضیح داده شد با توجه به  سابقه دیابت و وزن نسبتا بالا ، این عوامل هم در درد پا می توانند موثر باشند. 

جنس:زن

سن:بالای 60 سال

مصرف دارو: مصرف داروی فشارخون و دیابت
سن: 39 سال
سابقه لخته خون : ندارد
شغل : خانه دار
تشخیص : دو پا واریس طنابی 
روش درمان: روش تلفیقی سه گانه

توضیحات دکتر اقدسی در مورد درمان واریس بیمار

کلینیک درمان واریس پا دکتر مهرداد اقدسی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 
عکس واریس برای درمان با روش فلبکتومی
عکس واریس قبل و بعد از لیزر سطحی
عکس واریس پا برای قبل و بعد از درمان
عکس واریس جهت درمان با روش رادیوفرکانسی + فلبکتومی +تزریق
قبل و بعد انجام لیزر درون رگی evlt و‌فلبکتومی لیزری در یک جلسه، رگهای ریز عنکبوتی پس از ۶ ماه برای زیبایی با اسکلروتراپی کار خواهد شد
لیزر درون‌رگی و فلبکتومی لیزری
عکس واریس قبل و بعد درمان با روش چهارگانه
یک جلسه تلفیقی لیزر سطحی عروق عنکبوتی و تزریق
نمونه کار دکتر اقدسی با روش تلفیقی درمان واریس

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

همراهان گرامی

اگر در خصوص روش درمان واریس پا و هزینه درمان واریس مشورت می خواهید در قسمت پرسش و پاسخ لطفا عکس از پاها در حالت ایستاده و در نورکافی (پشت پا-جلو و کنارپا) ارسال بفرمایید

مقالات مرتبط

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

پرسش از دکتر