لیزر واریس | بهترین روش درمان واریس پا (هزینه)

22,266

استفاده از تکنولوژی مدرن در پزشکی روشهای جدید درمان با کارایی بالا را به جامعه معرفی نموده است. لیزر واریس و یا  روش رادیو فرکانسی در دهه اخیر دریچه ای جدید برای رهایی از درد پا و درمان واریس گشوده است.


واریس  به علت ازدست رفتن عملکرد طبیعی دریچه های موجود در  دیواره وریدها و تجمع خون در پاها بروز می کند. با پدیدار شدن رگهای طنابی،  زیبایی پاها از بین می رود و به مرور عوارضی همچون درد و خستگی در پاها روال عادی زندگی را مختل می سازد.

فرد مبتلا به بیماری واریس دیگر قادر به ایستادن طولانی مدت  و ادامه فعالیت نیست و دائم از احساس درد، سوزش در پاها و در موارد پیشرفته تورم بخصوص ورم مچ پا شکایت دارد.

در گذشته نه چندان دور، راه پیش روی بیماران مبتلا به واریس و ورم پا استفاده  دائمی از جوراب های واریس و یا جراحی بود. جراحی واریس جزو روشهای درمان سخت با دوره نقاهت طولانی بود و نتایج این روش سنتی عموما با رضایت و اقبال عمومی مواجه نبود.

اما امروزه توصیه پزشکان به مبتلایان واریس مدارا با درد و ناراحتی پا نیست. بعلاوه  افزایش میزان آگاهی عمومی باعث شده که مبتلایان به واریس نگران بروز عوارض و خطرات واریس باشند و راهی مناسب برای درمان بیماری واریس را جستجو نمایند.

لیزر واریس طنابی

استفاده از تکنولوژی مدرن در پزشکی روشهای جدید درمان با کارایی بالا را به جامعه معرفی نموده است.  لیزر واریس و یا  روش رادیو فرکانسی در دهه اخیر دریچه ای جدید برای رهایی از درد پا و بهبود ناراحتی های ناشی از نارسایی وریدی را برای مبتلایان به واریس طنابی گشوده است.

اینکه کدام روش گزینه مناسب برای درمان واریس طنابی است تا حدود زیادی بستگی به مهارت پزشک در روش انتخابی دارد.

آنچه مسلم است تنها تفاوت مشخص بین این دو روش، استفاده از انرژی حرارتی از دو منبع مختلف برای حذف رگ است. منبع انرژی در لیزر اشعه بسیار متمرکز از جنس نور و  در RF امواج رادیویی است که هر دو بی ضرر و مورد تایید  هستند.

درمان واریس با لیزر

مراحل انجام لیزر واریس پا

فرایند لیزر واریس پا شامل بر مرحله ایجاد بی حسی موضعی ، جاگذاری فیبر و مرحله اعمال انرژی تابشی برای خشکاندن رگ است.

☑مرحله جاگذاری فیبر

پس از ضدعفونی کردن با رعایت شرایط استریلیزاسیون و تحت بی حسی موضعی فیبر نازک و قابل انعطاف لیزر یا رادیوفرکونسی در درون رگ  واریسی  جاگذاری می شود اینکار با هدایت پروب سونو گرافی صورت می گیرد. معمولا تزریق ماده بی حسی با احساس سوزش و درد مختصر در پا همراه است. پس از اتمام این مرحله بیمار دردی نباید داشته باشد.

☑مرحله اعمال انرژی تابشی

پس از اطمینان از جاگذاری ، مرحله بعد که در واقع مرحله ازبین بردن رگ است شروع می شود که در این مرحله میزان مشخصی از حرارت در بازه زمانی کوتاه چند ثانیه ای به دیواره رگ در نقاط مختلف تابانده می شود. کل لیزر درمانی واریس نزدیک به ۳۰ دقیقه طول می کشد.

۱۰ علت (مزیت) انتخاب لیزر واریس

پزشکان متخصص واریس بسته به شرایط و شدت بیماری واریس روش درمانی مناسب را به بیماران خود توصیه می کنند. در این بین شاید برای بیماران این سوال پیش بیاید که معیار انتخاب بهترین روش در درمان واریس چیست و علت توصیه روش مشخص برای آنها کدام است. در مورد لیزر واریس معمولا مزایای متعددی برای این روش اشاره می شود که در اینجا به اختصار آنها را مطرح می کنیم

۱- لیزردرمانی بدون نیاز به بیهوشی ، بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان و به صورت سرپایی در کلینیک انجام می گیرد

۲- روش بدون درد، خونریزی و…

۳- بدون ایجاد برش و جای بخیه در پاها

۴- بدون نیاز به استراحت و ترک کار با دوره نقاهت و بهبودی بسیار کوتاه

۵- امکان حضور در محل کار از فردای روز عمل لیزر واریس

۶- لیزرواریس با هزینه کم و پوشش هزینه درمان توسط بیمه های درمانی تکمیلی است.

۷- پدیدار شدن نتایج درخشان و رضایت بخش درمان برای متخصصین و بیماران (کم شدن درد و حس سنگینی در پاها) در فاصله زمانی کوتاه پس از انجام لیزر واریس

۸- مراقبت پس از عمل ساده و بی دردسر برای افراد پر مشغله

۹- عدم نیاز به جلسات متعدد ویزیت و مراجعه به پزشک

۱۰- میزان بالای موفقیت روش لیزر درمانی و احتمال نادر بروز عوارض جانبی

لیزر واریس برای چه کسانی توصیه می شود؟

لیزر واریس روشی مناسب برای درمان واریس در بیماران با مشکلات و عوارض واریس می باشد همچنین در افرادی که خوشبختانه هنوز عوارض بیماری واریس نمود نداشته و علایم واریس باعث مراجعه بیمار به پزشک است از لیزردرمانی واریس استفاده می شود. روش لیزر واریس در غالب بیماران واریسی قابل استفاده است.

لیزر واریس در برخی افراد توصیه نمی شود

 1. مثلا  در مورد خانمهای باردار و شیرده توصیه نمی شود.
 2. انجام این روش در بیماران با مشکل کبدی و یا دیگر مشکلات مزمن بایستی طبق  صلاحدید پزشک صورت گیرد.
 3. در صورتی که بیمار مبتلا به نارسایی وریدی به هیچ عنوان قادر به پوشیدن جوراب در دوره نقاهت  نمی باشد بهتر است از روشی غیر از لیزر واریس برای درمان واریس استفاده شود.
 4. همچنین اگر بر اساس بررسی های صورت گرفته پزشک متوجه عدم قابلیت عروق حمایتی برای تامین جریان خون به صورت غیر مستقیم شود بهتر است از این روش درمانی استفاده نشود.

لیزرواریس عوارض جانبی و ناخواسته لیزر درمانی

به طور کل تعداد موارد نارضایتی و بروز عوارض جانبی بسیار نادر است. در ضمن در صورت بروز  این عوارض در زمان کوتاهی معمولا رفع می شوند و جای نگرانی ندارد.

# کبودی و درد

کبودی، قرمزی و درد در محل انجام تزریق  که با گذشت زمان و ظرف چند هفته برطرف می شود.

# عفونت یا لخته خون

احتمال بروز عفونت و یا لخته خون در عروق عمقی که بسیار نادر است. به منظور کاهش احتمال عفونت آنتی بیوتیک مناسب طبق تجویز پزشک معمولا استفاده می شود.

استفاده از جوراب واریس در دوره نقاهت به منظور کاهش خطر بروز لخته در عروق عمقی پا  و کاهش درد و کبودی  و بهتر شدن نتیجه درمان توصیه می شود.

# بیحسی

بیحسی و ازدست رفتن حس در ناحیه پیرامون رگ : این عارضه به نسبت بیشتر توسط بیماران عنوان می شود البته در اکثر افراد  دائمی نبوده و با گذر زمان رفع می شود.

# سوختگی پوست

در صورت تابش بیش از اندازه اشعه احتمال بروز سوختگی می باشد البته این مورد بسیار نادر و دور از انتظار در کلینیک واریس است.

هزینه لیزر واریس

خوشبختانه بیمه های درمانی روش لیزر درون رگی واریس را به عنوان روش درمانی برگزیده تایید نموده و هزینه های آن را تقبل میکنند.

برای اطلاع از بیمه های طرف قرارداد کلینیک اینجا را کلیک کنید و جهت مشاوره برای استفاده از بیمه درمانی و برآورد هزینه با شماره تلگرام یا  واتس آپ ۰۹۱۰۱۰۳۹۰۷۳ تماس بگیرید.

مشاوره و ویزیت آنلاین (رایگان) توسط دکتر اقدسی

بیمه های طرف قرارداد برای درمان واریس

مراقبت های لازم پس از لیزر واریس

یکی از مزایای روش لیزردرمانی واریس راحتی مراقبت در دوره نقاهت است.
پس از انجام لیزرواریس لازم است روزانه ساعتی را به پیاده روی اختصاص دهید. پیاده روی جذب رگ توسط بدن و بهبودی کامل را تسریع میکند.
برای داشتن سفر هوایی به خصوص سفر طولانی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و در حین سفر بایستی جوراب واریس بپوشید.

از رفتن به استخر تا زمان بسته شدن کامل زخمها خودداری کنید علت این محدودیت استفاده از کلر و ترکیبات شیمیایی دیگر برای ضدعفونی استخرهاست که می تواند مشکل ایجاد کند.
نگران ترشحات صورتی رنگ (خون و آب در روزهای پس از عمل نباشید این ترشحات کاملا طبیعی است ) در صورت لزوم پانسمان پایتان را عوض کنید
برای مدت یک ماه با آب داغ استحمام نکنید بهتر است آب از درجه حرارت ملایمتری برخوردار باشد.
پس از بهبودی همواره به خاطر داشته باشید که عوامل خطر بروز واریس را به حداقل برسانید
برای اطلاع از آمادگی ها و مراقبت های روش لیزر درمانی واریس لطفا اینجا را کلیک کنید.

بسیاری از مبتلایان به بیماری واریس زمینه ارثی بیماری را دارند . از سوی دیگر همراه شدن زمینه ارثی با هر یک از عوامل مستعد کننده در بروز واریس، مانند سیگار کشیدن، ایستادن و نشستن طولانی و یی حرکتی اضافه وزن و چاقی، یبوست مزمن مصرف داروهای هورمونی و بسیاری عوامل دیگر باعث .برگشت واریس به پا ها می شود..برطرف کردن عوامل خطر بروز واریس باعث رسیدن به نتیجه درمان قطعی برای واریس در درازمدت می شود.

مراقبت بعد لیزر واریس

مراقبت پس از لیزر واریس به طور معمول سریع و ساده است البته بین افراد مختلف با هم تفاوتهایی هم دارد . به بیماران توصیه می شود که بلافاصله پس از لیزر واریس راه بروند و فعالیتهای معمول خود را  در همان روز نخست پس از لیزر شروع نمایند. با این حال ممکن است احساس درد  و کبودی داشته باشند که برای ۱ تا دو هفته دور از انتظار نیست.

برای از سر گرفتن ورزش مثل دویدن، دوچرخه سواری و شنا بین ۷ تا ۱۰ روز فرصت لازم است و بهتر است در این مدت بار سنگین بلند نکنید.  داشتن سفتی و احساس فشار در ناحیه تحت درمان با لیزر کاملا طبیعی است و به مرور زمان برطرف می شود.

در هفته اول پس از درمان نباید استحمام کنید و در ضمن در زمانهای مشخص شده توسط پزشک برای معاینه بایستی مراجعه داشته باشید پس از یک ماه سپری شدن از زمان لیزر، علایم پس از درمان به میزان قابل توجهی بهبود می یابد اما ممکن است همچنان سفتی، التهاب و رنگ پریدگی در مسیر رگ درمان شده وجود داشته باشد که کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. این علایم هم به مرور زمان رفع می شوند.

برای اطلاع دقیقتر در خصوص مراقبت های کوتاه مدت و دراز مدت پس از لیزر واریس می توانید  مقاله ذیل را مطالعه کنید

مراقبت های بعد از لیزر واریس پا

شاید سوال شما هم باشد!!

بیمار: من ۸ سال قبل تحت عمل جراحی واریس قرار گرفتم اما الان مجدد  واریس پایم برگشته آیا می شود واریس پای من را با لیزر درمان کرد؟ و آیا درمان با لیزر امکان برگشت وجود دارد؟

پای شما باروش لیزر درمانی و یا رادیوفرکانسی قابل درمان است. اگر درمان صحیح انجام و کلیه ریشه های واریس برداشته شود و بیمار بعد از درمان رعایت های لازم را بکند نباید برگشت کند .

میزان موفقیت روش لیزر واریس

روش لیزرواریس  از جمله روشهایی است که نتایج ر ضایت بخشی را برای بیماران و پزشکان به دنبال دارد. میزان موفقیت این روش بر طبق مطالعات گسترده صورت گفته در دنیا حدود ۹۸ درصد عنوان شده که این رقم تشان دهنده کارایی و بی خطر بودن این روش است در واقع موفقیت این روشها با عامل بسته شدن کامل ورید سافن مورد ارزیابی قرار می گیرد..

اینکه چه افرادی از لیزر واریس نتیجه رضایت بخش نمی گیرند به دو عامل تجربه پزشک معالج و نیز ویژگیهای فرد مورد درمان بستگی دارد. عواملی همچون قطر رگ کمتر از ۵/۳ میلیمتر، و یا وجود بافتهای اسکار در نتیجه سابقه درمان قبلی ترومبوز می تواند شانس موفقیت روش لیزر را کاهش دهد. پوشیدن مرتب جوراب واریس در دوره نقاهت یکی از فاکتورهایی است که روی میزان موفقیت تاثیر می گذارد.

لیزر واریس عمقی برای درمان ریشه ای واریس بکار می رود که می تواند علایم و عوارض واریس را در بیماران به نحو چشمگیری کاهش دهد و باعث از بین رفتن حس درد و خستگی و بهبود ظاهرپا شود. امروزه از روش لیزر سطحی برای رفع رگهای عنکبوتی بسیار ریز که با تزریق برطرف نمی شوند استفاده می شود.

آنچه مسلم است  لیزر واریس با توجه به مزایای ارزشمندی همچون عدم نیاز به بستری و بیهوشی و انجام سرپایی آن، انقلابی در درمان واریس ایجاد کرده است و در ۹۰ درصد موارد جایگزین جراحی واریس شده است

 

 

 کلینیک درمان واریس

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

همراهان گرامی می توانید هر سوالی درباره بیماری قلبی و عروقی ، فشارخون، واریس، لخته خون ، مویرگهای ریز بنفش وقرمز ، رگهای عنکبوتی و درد پا دارید را از طریق ربات تلگرامی بپرسید و پاسخ خود را از دکتر دریافت نمایید
برای پرسش از دکتر در تلگرام کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 48 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMS برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حمیدرضا پنجشنبه ۱ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر گرانقدر . من در ناحیه زیر زانو در ساق پا دچار بیرون زدگی و برجستگی عروق هستم به اندازه دو انگشت کنار هم و برای هر دو پا این حالت وجود دارد. قبلا به پزشک متخصص داخلی مراجعه نمودم و گفتن واریس خیلی پیشرفته نیست. هزینه درمان این مقدار واریس با لیزر چقدر است؟ و با توجه به عدم کبودی و زخم و.‌‌. روش پیشنهادی شما برای درمان واریس بنده چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۱ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام - لطفا با موبایل از پاها عکس بگیرید.

   بهتر است عکسها در حالت ایستاده باشد و از پشت پا - جلو و کنارهای پا عکس گرفته شود .

   عکسها در نورکافی و فاصله مناسب گرفته شود به نحویکه رگها مشخص باشند . از روی عکسها  در صورت مکان، دکتر روش و هزینه را خدمتتان اعلام می کنند و در  این مورد حدالمقدور راهنمایی می شوید.

   عکسها را همینجا در سامانه از دکتر بپرسید سایت و یا به شماره 09101039073 یا 09019746344 ارسال بفرمایید

 • تصویر کاربر پریسا جمعه ۲۶ مرداد ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  لیزر درمان قطعی واسه واریس پا دیگه رگی نمیمونه
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۲۶ مرداد ۹۷( 5 ماه پیش)
   لطفا سوالتان را دقیقتر مطرح کنید اگر منظور رگهای عنکبوتی است روش استاندارد درمان رگ عنکبوتی اسکلروتراپی است و از لیزر سطحی برای رفع رگهای بسیار ریز در کنار اسکلروتراپی اغلب می شود نتیجه گرفت. در خصوص لیزر درون رگی واریس مربوط به واریسهای برجسته و پیچ پیچ است و به صورت قطعی واریس عمقی را درمان می کند
 • تصویر کاربر شیدا جمعه ۵ مرداد ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من مشکل واریس دارم دکتر رفتم گفتن باید امپول بزنم میخوام ببینم لازم چون واریسم شدید نیست وعوارض امپول گفتن کبودی داره
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی جمعه ۵ مرداد ۹۷( 5 ماه پیش)
   این درمان صرفا جنبه زیبایی دارد
 • تصویر کاربر حمیده چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  لطفا ورزش هایی که برای درمان واریس پا مناسب و خوب است را معرفی نماید
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   این رگها واریس نیستند و رگ عنکبوتی محسوب می شوند . برای پیشگیری از رگهای عنکبوتی ورزشهای هوازی مثل دوچرخه سواری و شنا مناسبند. توصیه های مربوط به پیشگیری از این رگها در لینک ذیل آمده است . بعلاوه ورزشهایی که برای کمک به پیشگیریاز واریس مناسبند هم به صورت فیلم در اینک ورزشهای ساده برای واریس نشان داده شده است. ورزش با وزنه مناسب نیست.
   http://www.iranvein.com/3496 توصیه های طلایی برای پیشگیری و درمان رگ عنکبوتی

   ورزشهای ساده برای واریس http://www.iranvein.com/1143
 • تصویر کاربر مژگان پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  در قسمت ساق پا در هر دو پا لطور قرینه لکه و قرمزی بوجود آمده است به پزشک داخلی و غدد مراجعه نمودم و تمام آزمایشات را داده ام فرمودند مشکل داخلی نیستولی به پزشک پوست مراجعه نمودم گفتند واریسه البته بیرون زدگی رگ ندارم فقط قرمزی است اما در حال گسترش است
  1. تصویر کاربر دکتر مهرداد اقدسی پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   لطفا برای تشخیص یا عکس از پا بفرستید یا حضوری به مطب یا بیمارستان مداین تشریف بیاورید کلینیک درمان واریس : 02122819276-7 روزهای دوشنبه و بیمارستان مداین یکشنبه عصر ها 02166465355-9
درحال دریافت اطلاعات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش از دکتر